Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat , yediyıldız , yediyıldız Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mıtsubishi ömürlük kullan elektrik ten yaptıgın tasarruf cebine kalsın
  • onrbab O kullanıcısına yanıt
    a410 yeni nesil dogaya zarar vermeyen ısıtma ve sogutması ğüçlü -5 e kadar ısıtma yapabilir tabi iyi bir cihazda ise
  • arkadaşlar adana ceyhanda yaşıyorum. ev ısı yalıtımlı yeni bina.
    oturma odası 12 metrekare ve yatak odası 18 metrekare
    oturma odası için 9000 btü ve yatak odası için 12000 btü klima düşünüyorum.
    klima sadece soğutma için kullanılacak ve en fazla 2 yıl ceyhanda kalmayı düşünüyoruz.
    bu yüzden ne tür ve hangi marka klima tavsiye edersiniz?
  • Paran varsa ME yada Daikin shira serisi al. 4000 TL nin üzerindedir 12.000 btu olanı. Beni aşar diyorsanız Haier Brezza yada bir tık üstü Haier nebula alabilirsiniz. Nebula 3000 TL civarında, Brezza da 200 TL daha ucuz. Dış üniteleri aynı zaten. Düşünürseniz

www.pvg.com.tr/haier/urunler.html?urun_id=455#.VRCASZFajqA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selam,

İstanbulda oturuyorum malum yaz geliyor ve kendi evime geçtiğimden klima ile işe başlamak istiorum, ev yalıtımlı yeni yapılan sitelerden.. 25 m2 salon var ancak koridordan arka odayı da (gereksiz yerlerin kapılarını kapatıp) soğutmasını istiyorum koridor mesafesi 7 metre kadar güçlü bir klima tavsiyesine ihtiyacım var bütçe olarak yükseklere çıkabilirim yeter ki memnun kalabiliyim eğer sonuclandırırsam buradan izlenimlerimi paylaşacağım
    teşekkürler şimdiden,
  • _kartal_07 _ kullanıcısına yanıt
    ALARKO CARRİER X POWER GOLD SERİSİNİ TAVSİYE EDEBİLİRİM. ISITMADA VE SOĞUTMADA OLDUKÇA BAŞARILI BİR CİHAZ. MEMNUN KALACAĞINIZIN GARANTİSİNİ VEREBİLİRİM.
  • Arkadaşlar bu klima nasıldir kullanan var mı?
    Baymak Elegant 12 CHS
    Ürün hakkında pek yorum bulamadım soğutma için kullanacağım. Sesi yakıt tüketimi nasıldır
    acaba

Bunlarda diğer aklıma gelenler
    Demirdöküm A410 Inverter 12 kBTU/h
    Indesit K001491 A++ 12000 BTU/h Eco Inverter Plus Klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 25 Mart 2015; 22:02:17 >
  • arkadaşlar Shira FTXS35-K modelini babama aldık ama montajcı arkadaşlar galiba biraz işin kolayına kaçıp dış üniteyi çatı içerisine takmışlar (daire binanın en üst katında). Bunun ses-titreşim v.s gibi handikapları olurmu?
  • klimayı yazın kullanacağım. Akşama kadar güneş alan 11 m2 odaya mı sadece sabah 2 saat güneş alan 21 m2 odaya mı taktırmalıyım? Hangisi daha tasarruflu olur?
  • iyice sabitlenmişse sorun olmaz bence. Kaçlık ne kadara aldınız?
  • 35mt salona bende yakın zamanda klima alıcam amac sadece soğutma salonun kapısı yok ve bütün gün günes görüyor ne önerirsiniz.bütün gün calısmıycak klima.fikirlerinizi nelerdir?
  • S.a arkadaşlar donanım habere çok teşekkür ederim. Ne alıcaksam araştırmasını yapıp, karar kıldığım tek forumdur!. 2 aydır gece gündüz takipteyim üstatlarımın yazması üzerine bütçemi zorlayıp DAİKİN FTXS35K INVERTER KLİMA bugün itibariyle Balıkesir merkez bayinden tanıdık aracıyla aldım. Kurulumu yarın yapacaklar. Liste fiyatı 4,479TL sıkı bir pazarlıkla 3885tl ye anlaştık. Bu kadar indirim beklemiyordum. Satıcının söylediğine göre 12bin değil 13.500btu luk bir makineymiş. 18mt2 için aldım çoğunlukla soğutma için kullanılacak. BU klimayı kullanan arkadaşlar var ise elektrik faturalarını yada sarfiyatını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler..
  • Arkadaşlar bende 40 metre kare dükkan için alıcam adanada yaşıyorum.
    Nasıl bir ürün tercih etmeliyim bütçem maksimum 3,500 tl olacak .
    Yardımlar için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar kiralık apart 25 metre kare oda için klima almak istiyorum. Bütçem 1000 tl hangi marka ve kaçlık almalıyım acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: jin333

S.a arkadaşlar donanım habere çok teşekkür ederim. Ne alıcaksam araştırmasını yapıp, karar kıldığım tek forumdur!. 2 aydır gece gündüz takipteyim üstatlarımın yazması üzerine bütçemi zorlayıp DAİKİN FTXS35K INVERTER KLİMA bugün itibariyle Balıkesir merkez bayinden tanıdık aracıyla aldım. Kurulumu yarın yapacaklar. Liste fiyatı 4,479TL sıkı bir pazarlıkla 3885tl ye anlaştık. Bu kadar indirim beklemiyordum. Satıcının söylediğine göre 12bin değil 13.500btu luk bir makineymiş. 18mt2 için aldım çoğunlukla soğutma için kullanılacak. BU klimayı kullanan arkadaşlar var ise elektrik faturalarını yada sarfiyatını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler..

18m2 için alınacaksa ve sadece soğutma amaçlı kullanılacaksa (ev için kullanılacağını ve normal koşullar altında) 12.000 lik bir cihaz fazla gelir oraya.. 13.500 btu demelerindeki kasıt şu; eğer klima isterse belli bir süre için max. kapasitede 13.500 btu'da çalışır veya çalışabilir., nominal olarak klimanız 12.000 btu dur.., 18m2 bi yer için 9.000 btu olan versiyonunu alırsanız hem paranız cebinizde kalır hemde daha az elektrik harcar., klimanın takılacağı yerin cephesi, kaçıncı kat ve yalıtımı hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar daha yardımcı olabilir.. Normal şartlarda kaliteli bi 9.000 btu'luk klima zaten 23-24m2 ye kadar ki odayı soğutur rahatlıkla.., Zaten aldığınız Daikin 'in Shira serisi iyi ve kaliteli bir modelidir., benim fikrime göre 9.000 lik FTXS25K alırsanız hem elektrik hemde konfor açısından daha iyi olur., iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan-51

Arkadaşlar kiralık apart 25 metre kare oda için klima almak istiyorum. Bütçem 1000 tl hangi marka ve kaçlık almalıyım acaba.

Merhaba günde kaç saat kullanılacak , ısıtma ihtiyacı varmı?

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Hocam az önce klimamın montajını yaptılar. Çok sessiz çalışıyor gerçekten evet büyük aldım sonradan gelen arkadaşlarda söyleyince ancak çok geçti. ileride fatura tutarlarını + ve - lerini burada paylaşacağım. Çok teşekkür ederim ilginiz için iyi günler..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Merhaba, evimize klima taktırmak istiyoruz, sobalı ısınıyoruz normalde, düşündük havalar iyice soğuduğunda sobayı kullanırız o zamana kadar 1-2 odayı ılık tutacak bir klima ile idare ederiz dedik. Ayrıca yazın da soğutma amaçlı kullanırız isabetli bir seçim yaparız dedik. Araştırmaya başladım tonla bilgi kirliliği var. Bütçemiz 2500tl. Bu paraya alabileceğimiz en iyi 24000 btu civarı ürünü almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Yahu alın Beko Arcelik. Altı ustu klima 1800 tl inverter 12000 btu. Kalkıp bi klimaya verilirmi 3500-4000 tl yazık la paranıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceyhυn

Arkadaşlar bu klima nasıldir kullanan var mı?
    Baymak Elegant 12 CHS
    Ürün hakkında pek yorum bulamadım soğutma için kullanacağım. Sesi yakıt tüketimi nasıldır
    acaba

Bunlarda diğer aklıma gelenler
    Demirdöküm A410 Inverter 12 kBTU/h
    Indesit K001491 A++ 12000 BTU/h Eco Inverter Plus Klima

ceyhun arkadaşımızın yazdığı baymak elegant 12000 btu inverter klima hakkında hiçbir kullanıcı ya da bu konuya vakıf kimsenin yorumunu bulamadık. Ceyhun arkadaşın kendiside bu konudaki tercihi için geri dönüş yapmamış. Eger bu klimayı bilen ya da kullanan biri yazarsa çok memnun olurum. Klimanın internet üzerinden almayı düşündüğüm fiyatı 15000 tl buna birde 100 tl vord puan ve 9 taksit ekli. artı 7 yıl garanti.
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/baymak-elegant-12-chs-12000-btu-a-inverter-klima-158292290#product-information
    Ha bu arada bana mıtsubıshı daıkın ve toshiba tavsiye edecek arkadaş olmazsa sevinirim. Neticede bunların iyi olup olmadığını zaten herkes biliyor. Bizim amacımız forumdaki esas amaç f\p olarak bir ürünün alınıp alınmayacağı konusunda uzman ve kullanıcı yorumları. İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.