- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Klima tavsiyesi
29531 Cevap2229309 Görüntüleme177 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     483 484 485 486 487 488 489 490 [492]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

58 Mesaj
4 Kasım 2014; 1:01:10 

Merhaba arkadaşlar evde elektrikli Soba kullanıyoruz yaklaşık 20m2 alan günde 3-4 saat kullancaz bütcem en fazla 1500 sizce hangi klimayı almalıyım hiç fikrim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
4 Kasım 2014; 1:16:54 

quote:

Orijinalden alıntı: murto1

25 m2 lik açık mutfat oturma odama klima düşünüyorum.
odam batı ve kuzey cephe batı cephe 3 pencere var kuzey cephe balkon kapısı var.yalıtım yok.adana da oturuyorum.
sadece yaz için kullanacağım.kombi olduğu için kışa gerek olmayacak.
kaç btu almalıyım? ayrıca marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum.
bütçem 2000 tl ye kadar.

üstadlar fikirlerinizi bekliyorum.lütfen cevap verebilirmisiniz

6 Mesaj
4 Kasım 2014; 8:21:53 

quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Bende fh serisi alacaktım kampanya bitti artık toshiba haier yada daikın alarız reyis

Kampanya zamanında alsaydım FH serisini şuanki aldığım EF serisinden daha ucuza alacaktım şimdi aralarında 700 TL oynuyor hesap et ya

590 Mesaj
4 Kasım 2014; 12:19:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Baytause

Kampanya zamanında alsaydım FH serisini şuanki aldığım EF serisinden daha ucuza alacaktım şimdi aralarında 700 TL oynuyor hesap et ya

Olsun kardes kaybeden mitsibushi oldu aliriz toshiba

14581 Mesaj
4 Kasım 2014; 18:09:17 

Birol Hocam selamlar

sana bir soru;daha doğrusu tavsiye(sanırım forumu takip eden bir arkadaş olmalı ve bana sordu bugün eMail denama ben de işin Doktoruna sorayım dedim)

Yer Ankara,16m2 lık bir mekan,ısıtma yapılacak...

Bana LG den "Deluxe Inverter" sordu 9luk olanı,İstanbul Bilişim denen hiç güvensiz firmadan görmüş aleti ve sanırım 1550 gibi fiyatı var ben de uzak dur o firmadan dedim!
Ankara aşırı soğuk kışın ve gece de aşırı neme dönüyor! oraya her klima olmaz bence ve -5/-10 ları görür gece! ben LG den sadece daha evvel bahsettiğim "Prestige" serisini
biliyorum diğer serileri daha ucuz ve alt seriler v.s bu arkadaşa ne tavsiye edersin,bir de 5/6saat günlük kullanım diyor,Inverter gereklimidir? sıkı bir on-off olmazmı?

CAN+

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

108 Mesaj
4 Kasım 2014; 19:46:12 

Bu şartlarda saatte sadece 5 KURUŞ yakmış öylemi, hala inandırıcı gelmiyor...

Bu mesajda bahsedilenler: mbirol

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2014; 23:48:21 

quote:

Orijinalden alıntı: halil_tuyun48

Merhaba arkadaşlar evde elektrikli Soba kullanıyoruz yaklaşık 20m2 alan günde 3-4 saat kullancaz bütcem en fazla 1500 sizce hangi klimayı almalıyım hiç fikrim yok

Üzerine biraz daha koyun 12.000 Btu Haier Geos.
Para bu kadarsa midea, Airfel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

38 Mesaj
6 Kasım 2014; 15:05:21 

Evimde ısıtma için kullanacağım klima baktım biraz haier geos 18000 için 2575 fiyat aldım midea verto için de 1900 sizce hangisini almalıyım sağlamlık kalite ve iyi ısıtma için

10 Mesaj
6 Kasım 2014; 17:59:57 

öncelikle herkese iyi akşamlar

malum kış yaklaşıyor ve eve soba kurma niyetindeyken klima almaya karar verdik. klimadan hiç anlamam bugün bir kaç mağazadan bilgi aldım. ama herkes kendi ürününü satmaya çalışıyor.

18m2 lik bir oda için klima düşünüyorum. ev kuzey güney. dükkan üstü ve üstümüzde daire var. mersinde yaşıyorum.

bu şartlar göz önünde bulundurulursa 1500 civarı bi klima önerir misiniz?

not: n11 den almayı planlıyorum 2000e kadar çıkabilirim. şimdiden teşekkürler

318 Mesaj
6 Kasım 2014; 21:01:43 

quote:

Orijinalden alıntı: unialtay

Evimde ısıtma için kullanacağım klima baktım biraz haier geos 18000 için 2575 fiyat aldım midea verto için de 1900 sizce hangisini almalıyım sağlamlık kalite ve iyi ısıtma için

geosun oda ısısını gösteren derece modeli var alacaksanız onu al derim cok faydalıdır mesela oda sıcaklıyı 22 derece gösteriyor klimada sizde 23 yaparsınız 23 olunca otomatik atar yönlendiriyor böylelikle cok verimli oluyor

92 Mesaj
7 Kasım 2014; 11:06:56 

Klima alırken mutlaka servis kalitesi ilk .önceliğiniz olsun. Ben LG PRESTİGE aldım geçen sene ve BİN PİŞMAN OLDUM. Cihazın ısıtmasında sorun başladı ve üzerinde bir simge çıktı. Servisi çağırdık normal o dedi. Bişey olmazmış. Nasıl olur aldığımda yoktu dedim. Fotoçekti ben bi sorayım merkeze dedi. Ama klimanızıda temizleyelim 80tlye dedi. 15 gün mesaja cevap beklediği ile beni oyaladı. Şimdide klimayı temizleyin o zaman diyorum sular yok 3 gün sonraya olur diyor. ISISAN ve LG PRESTİGE kesinlikle profesyonel değil. ALMAYIN. Gidin servisi iyi klima alın.

92 Mesaj
7 Kasım 2014; 11:40:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bgmeu

Klima alırken mutlaka servis kalitesi ilk .önceliğiniz olsun. Ben LG PRESTİGE aldım geçen sene ve BİN PİŞMAN OLDUM. Cihazın ısıtmasında sorun başladı ve üzerinde bir simge çıktı. Servisi çağırdık normal o dedi. Bişey olmazmış. Nasıl olur aldığımda yoktu dedim. Fotoçekti ben bi sorayım merkeze dedi. Ama klimanızıda temizleyelim 80tlye dedi. 15 gün mesaja cevap beklediği ile beni oyaladı. Şimdide klimayı temizleyin o zaman diyorum sular yok 3 gün sonraya olur diyor. ISISAN ve LG PRESTİGE kesinlikle profesyonel değil. ALMAYIN. Gidin servisi iyi klima alın.

Bahsi geçen Milas lg prestige servisi. Lg prestige serisi klimalara ISISAN bakıyor. Defalarca aramama rağmen böyle ilgisiz servisiniz diye kesinlikle çozum uretmiyorlar. 1 yıllık klima ile rezil olduk kış gunu.

33 Mesaj
7 Kasım 2014; 21:19:09 

geçmiş olsun arkadaşım inşallah bu durumdan kurtulursun böyle servisler yüzünden klima almaktan korkuyorum servisi güçlü ve fiyatı düşük klimalara bakıyorum artik onlarda yerli malları arçelik beko vestel 2 aydır klima almak için kafa patlatıyorum ne yapacağımı bende şaşırdım çok para verip verim alamamaktan korkuyorum az para verip çöp olmaktan korkuyorum bakalım nasip

16 Mesaj
7 Kasım 2014; 23:32:41 

LG Deluxe Plus 18000 Btu/h Inverter AS-W186CVU0 ile Samsung AR18HSSDC 18000 arasında kaldım.
LG 2800TL samsung ise 2570 TL.

fikir verebilecek arkadaş varmı?
İzmir'de oturuyorum.
hem ısıtmada hemde soğutmada kullanılacak.daha çok soğutma için lazım olacak.

teşekkür ederim şimdiden.

731 Mesaj
8 Kasım 2014; 21:52:38 

Sırf yazın sıcağında klima alırım bozulur o sıcakta klima 1 ay serviste kalır. Birde arıza Ramazan'da olur. Pişman olurum diye klima almıyorum.
Servisi çok hızlı olacak ve başta arıza yapması neredeyse imkansız bir klima almak lazım

TÜRKİYEM

1 Mesaj
9 Kasım 2014; 0:47:57 

2

İyi akşamlar
Yukarıda belirttiğim ölçüleri olan odama ısınmada kullanmak için MITSUBISHI SRK35ZMP-S klima almayı düşünüyorum.
Bu konuda bilgi sahibi olmadığım için bir bilene danışmaya karar verip konunun ehli aradaşlardan fikir beyan etmelerini rica ediyorum.
MITSUBISHI SRK35ZMP-S dışında önerebileceğiniz ürün varmıdır? F/P nasıldır? yada MITSUBISHI SRK35ZMP-S ürünü alırsam ısınmada sorun yaşarmıyım.
Yardımcı olan ve olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
2

332 Mesaj
9 Kasım 2014; 14:45:35 

Beyler 12m2 bir odaya klima arıyoruz,samsung ar5000 ve baymak elite modellerini buldum ne dersiniz? Bütçe 1500 civarı

92 Mesaj
10 Kasım 2014; 23:09:38 

tecrübeyle sabittir ki klima almak buzdolabı yada dondurucu almak gibi değil. klima tercihinizde mutlaka servis kolaylığını, kalitesini ve ulaşılabilirliğini göz önünde bulundurunuz. bende LG nin en pahalı kliması olan LG PRESTİGE 12000lik var ve bu klima serisinin servisi ISISAN firması. sitelerine girdiğinizde müşteri hizmetlerinden firmaya mail dahi atamıyorsunuz. 15 gündür klimamdaki sorunun çözümü için defalarca aradım ama birtürlü ilgi göstermediler. cuma akşamı saat 5 buçuk gibi tekrar aradım 444lü telefonlarını ve ağzıma geleni söyledim sizi rezil edeceğim diye yarım saat sonra servis elemanı eve geldi klimayı söktüler götürdüler. akşam 7 buçukta klima sökümü için bekliyorduk cuma günü. neyse ertesi akşam yani cumartesi akşam saat 6 gibi klimayı getirdiler ve servis elemanları ile galatasarayın maçını izleyerek klimanın vakumlamasını ve montajını yaptılar. çalıştırdılar ve sorunun giderilmediğini gördük. abi olmadı dediler.. :) pazartesi biz merkeze sorup size döneceğiz dediler. bu gün pazartesi ve dönen filan olmadı. velhasılkelam yarın yine ben arayıp durumdan ISISAN ı haberdar edeceğim ve onlar gibi özür dileriz deyip yine sorunu çözemeyecekler. geçen yıl bu klimayı 2550tlye almıştım ve alırken asla böyle bir durumla karşılaşacağımı düşünmemiştim. LG klimaların hepside böyle değildir sanırım. kimi modellerine ISISAN bakmıyordur. alt delüxe modellerine filan. ama yine de tavsiye etmem almanızı. illaki 1500tl lik klima alacaksanız kore malı olmayan klimalara bakınız tabi servisi olanlara... ZAFER ZORLU - ELEKTRİKLİ EV EŞYALARI TAMİRİ yapan firmadan klima tamircisi olmuyor.. adamlar klimanın üzerindeki simge dediğim DEFROST işaretinin ne anlama geldiğini genel merkeze sormam lazım diyor düşünebiliyormusunuz. bu adamlar klimacı hemde milas gibi bir yerde.. ve hava sıcaklığının +15-20 arası olduğu milasta gündüz 24 derecede çalışan cihazın dinlenme moduna geçtiğinde neden defrost girdiğini sorduğumda bu normal diyebiliyor.. neyse buradan klimamdaki sorun çözülene kadar ISISAN firmasının İLGİSİZ müşteri hizmetlerini ve BİLGİSİZ-BECERİKSİZ servislerini teşhir etmeye ve kazanmaları muhtemel haram paralarına engel olmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. piyasadan bu türler çekilir ise klima kullanıcılarının alacağı hizmet kalitesi de artacaktır. herkes anladığı işi yapmalı..

6 Mesaj
13 Kasım 2014; 11:10:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bgmeu

tecrübeyle sabittir ki klima almak buzdolabı yada dondurucu almak gibi değil. klima tercihinizde mutlaka servis kolaylığını, kalitesini ve ulaşılabilirliğini göz önünde bulundurunuz. bende LG nin en pahalı kliması olan LG PRESTİGE 12000lik var ve bu klima serisinin servisi ISISAN firması. sitelerine girdiğinizde müşteri hizmetlerinden firmaya mail dahi atamıyorsunuz. 15 gündür klimamdaki sorunun çözümü için defalarca aradım ama birtürlü ilgi göstermediler. cuma akşamı saat 5 buçuk gibi tekrar aradım 444lü telefonlarını ve ağzıma geleni söyledim sizi rezil edeceğim diye yarım saat sonra servis elemanı eve geldi klimayı söktüler götürdüler. akşam 7 buçukta klima sökümü için bekliyorduk cuma günü. neyse ertesi akşam yani cumartesi akşam saat 6 gibi klimayı getirdiler ve servis elemanları ile galatasarayın maçını izleyerek klimanın vakumlamasını ve montajını yaptılar. çalıştırdılar ve sorunun giderilmediğini gördük. abi olmadı dediler.. :) pazartesi biz merkeze sorup size döneceğiz dediler. bu gün pazartesi ve dönen filan olmadı. velhasılkelam yarın yine ben arayıp durumdan ISISAN ı haberdar edeceğim ve onlar gibi özür dileriz deyip yine sorunu çözemeyecekler. geçen yıl bu klimayı 2550tlye almıştım ve alırken asla böyle bir durumla karşılaşacağımı düşünmemiştim. LG klimaların hepside böyle değildir sanırım. kimi modellerine ISISAN bakmıyordur. alt delüxe modellerine filan. ama yine de tavsiye etmem almanızı. illaki 1500tl lik klima alacaksanız kore malı olmayan klimalara bakınız tabi servisi olanlara... ZAFER ZORLU - ELEKTRİKLİ EV EŞYALARI TAMİRİ yapan firmadan klima tamircisi olmuyor.. adamlar klimanın üzerindeki simge dediğim DEFROST işaretinin ne anlama geldiğini genel merkeze sormam lazım diyor düşünebiliyormusunuz. bu adamlar klimacı hemde milas gibi bir yerde.. ve hava sıcaklığının +15-20 arası olduğu milasta gündüz 24 derecede çalışan cihazın dinlenme moduna geçtiğinde neden defrost girdiğini sorduğumda bu normal diyebiliyor.. neyse buradan klimamdaki sorun çözülene kadar ISISAN firmasının İLGİSİZ müşteri hizmetlerini ve BİLGİSİZ-BECERİKSİZ servislerini teşhir etmeye ve kazanmaları muhtemel haram paralarına engel olmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. piyasadan bu türler çekilir ise klima kullanıcılarının alacağı hizmet kalitesi de artacaktır. herkes anladığı işi yapmalı..

verdiğin bilgiler gerçekten bir çok insan için çok faydalı. Servisin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrenmiş oluyoruz. Çok teşekkürler.

1 Mesaj
13 Kasım 2014; 15:33:52 

Malesef bilmiyorum

10 Mesaj
16 Kasım 2014; 23:48:38 

İklimsa da mıtsubıshıde kampanya var elektriğe vereceğin parayla bitane alabilirsin kaliteli bişey almak istiyorsan general marka almanı tavsiye ederim ama 1500 tl ye arçelik veya vestele gitmen gerekir 12 veya 18000 btu klima alabilirsin oda soğuklarda pek işe yaramayabilir

Bu mesajda bahsedilenler: halil_tuyun48

10 Mesaj
17 Kasım 2014; 0:21:12 

Ben iklimsanın servisinde çalışan bi elemanım yani fikri birinci ağızdan alıyosun mıtsubıshı klıma ile ısınmada sorun yaşamassın ama bu klımalar çok hassastır ülkemizde elektırıklerde çok sorun olduğu için bu kilimalar erken arıza verir mitsubishinin bir elektronik kartı 1000 tl den başlar ben sana general marka klimayı öneririm hem dış ünitesi mıtsubishi nin dış ünitesinden küçük olduğu için balkonunda fazla yer kaplamaz ayrıca kasa olarak generalin iç ünite kasası daha sağlamdır mıtsubıshıye dokunursan elinde kalır generalin bir özelliğide üç flap kapağı olmasıdır üçüncü flap kapağını aşağı doğru açtığında daha fazla hava üfler ve daha fazla yere doğru üfler servis gediğinde bakımını daha kolay yapar iç ünitesi mıtsubıshıye oranla daha küçüktür resimde gösterdiğim yere montaj yaptırmanız ısınma için çok önemlidir iklimsada klima borusu 5 metreye kadar ücretsizdir klimayı odanın ortasına ortalayıp eğer boru 5 metreyi geçmeyecekse taktırabilirsin dez avantajı boru çirkin gözükür duvara gömdüreceksen olabilir veya odanın arkasında oda varsa boru o odadan boru o odaya direk geçip ordan balkona geçebilir
0

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 23 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
17 Kasım 2014; 12:03:18 

İklimsa general satmayı bırakmadım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

378 Mesaj
21 Kasım 2014; 11:54:01 

Arkadaşlar tekrar merhaba klima ve doğalgaz işlerinin yoğun olmasından dolayı siteye çok giremiyorum fakat telefonum her zaman açık isteyen istediği zaman ulaşabilir elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım Adana ve çevresinde birebir görüp fikrimi söyleyebilirim Mıtsubıshı electrıc , panasonıc, daıkın konusunda beni bilen bilir.
Özkan ÖZEL
0-533-6596868

art_SRY
usta_01_@hotmail.com

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA SİSTEMLERİ

[simage=2]http://img.donanimhaber.com/upfiles/166179/eea5b53c-98ec-40bc-8af4-8fb62e26394c.jpg[/simage]

378 Mesaj
21 Kasım 2014; 15:33:43 

quote:

Orijinalden alıntı: serkansore53

Ben iklimsanın servisinde çalışan bi elemanım yani fikri birinci ağızdan alıyosun mıtsubıshı klıma ile ısınmada sorun yaşamassın ama bu klımalar çok hassastır ülkemizde elektırıklerde çok sorun olduğu için bu kilimalar erken arıza verir mitsubishinin bir elektronik kartı 1000 tl den başlar ben sana general marka klimayı öneririm hem dış ünitesi mıtsubishi nin dış ünitesinden küçük olduğu için balkonunda fazla yer kaplamaz ayrıca kasa olarak generalin iç ünite kasası daha sağlamdır mıtsubıshıye dokunursan elinde kalır generalin bir özelliğide üç flap kapağı olmasıdır üçüncü flap kapağını aşağı doğru açtığında daha fazla hava üfler ve daha fazla yere doğru üfler servis gediğinde bakımını daha kolay yapar iç ünitesi mıtsubıshıye oranla daha küçüktür resimde gösterdiğim yere montaj yaptırmanız ısınma için çok önemlidir iklimsada klima borusu 5 metreye kadar ücretsizdir klimayı odanın ortasına ortalayıp eğer boru 5 metreyi geçmeyecekse taktırabilirsin dez avantajı boru çirkin gözükür duvara gömdüreceksen olabilir veya odanın arkasında oda varsa boru o odadan boru o odaya direk geçip ordan balkona geçebilir
0

Hangi mıtsubıshı klimanın kartı 1000 tl bana marka ve model belirtir misin? ben 11 yıldır servisim ben öyle bir kart görmedim dış ünite boyutları kapasiteye göre değişir hangi modeli hangi model ile kıyasladığına bağlı comfort seri cihazın 18 btu dış ünitesi general cihazın 12000 btu cihazı kadardır boyutlar model ve cihaza göre değişir 18000 btu cihazın iç ünite boyutu zaten 90cm dir bundan daha aşağısı yok sen serviste çalışıyor ise iki cihazın arasındaki farkı bilmen lazım bir kere kıyasladığın cihazlar aynı segmente değil bir konuya daha değineyim elektrik voltajlarında sorun var ise her cihaz bunu alğılar mıtsubsıhı eletrıc cihazın bu sorunu alğılayıp kendini kapatması daha güzel değilmi ki bunu her zaman her voltajda yapmaz diğer cihaz ise kapatmaz kendini sorun daha çok büyür ve cihaza hasar olarak döner cihaz modelleri ve kapasitelerini belirtir isen ben sana evraklı ispatlı yazayım (imla hatalarım için kusura bakmayın dışardan alalacele yazıyorum )

art_SRY
usta_01_@hotmail.com

[simage=2]http://img.donanimhaber.com/upfiles/166179/eea5b53c-98ec-40bc-8af4-8fb62e26394c.jpg[/simage]

14581 Mesaj
21 Kasım 2014; 18:05:52 

Hangi Mitsu bilemem ama ben sana DAIKIN den örnek verebilirim,üstelik 1000 kağıt olsa yine iyi

sanırım 1,2 veya 1,3 idi,Yer; İzmir,semt İnciraltı

sonra adam söküp atmıştı aleti

++

Gelelim diğer bahsettiğin duruma,ME ler kesinlikle voltaja hassas,bunu sen daha iyi bilirsin ve 200volt ta bile cihaz çalışmıyor,hadi buna da çok iyi diyelim!

İyi de adamın oturduğu yer de "voltaj sorunu" varsa ne olacak acep???

Sen burayı Almanya veya Fransa mı sandın,stabil güç olsun! yaw memleketin hemen her yeri voltaj sorunlu hele hele Doğu/G.Doğo hepten bitik!
diğer yandan ülkenin tamamın da özellikle pik saatler de voltajlar ciddi kötü oluyor Kışın!

ME işte o zaman şişiyor!

Malı satarken bunlar zaten söylenmez!!

Adam alır bir çuval para verir,marka ME bu da ok ama performans nanay,habire Servisi arar ama yapacak bir şey yok!

Bizim bura da senelerdir bu sıkıntıyı çektik ve Apt. daki 3 Daire de ME vardı ve adamlar ne yazın ne de kışın adam gibi cihazlarını kullanamadılar!
şimdi Mahalle Trafoları takviye edildi BOX ler ile vaziyet düzeldi hatta şimdiler de 230V geliyor

Bu cihazlar zaten 230V içindir!!

yaw sinir oluyorum şu üreticilerin ve yan kuruluşlarının,önemli konular da bilgi vermemelerine
hep hileli ve göze hoş gelen ifadeler ile mal satıyorlar+

++
Tekrar uyarıyorum,ME marka bazında ok ama bulunduğunuz yer de voltaj sorunu varsa böyle absürt pahalı Klimaları almayın!!

CAN++

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

378 Mesaj
22 Kasım 2014; 9:59:58 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hangi Mitsu bilemem ama ben sana DAIKIN den örnek verebilirim,üstelik 1000 kağıt olsa yine iyi

sanırım 1,2 veya 1,3 idi,Yer; İzmir,semt İnciraltı

sonra adam söküp atmıştı aleti

++

Gelelim diğer bahsettiğin duruma,ME ler kesinlikle voltaja hassas,bunu sen daha iyi bilirsin ve 200volt ta bile cihaz çalışmıyor,hadi buna da çok iyi diyelim!

İyi de adamın oturduğu yer de "voltaj sorunu" varsa ne olacak acep???

Sen burayı Almanya veya Fransa mı sandın,stabil güç olsun! yaw memleketin hemen her yeri voltaj sorunlu hele hele Doğu/G.Doğo hepten bitik!
diğer yandan ülkenin tamamın da özellikle pik saatler de voltajlar ciddi kötü oluyor Kışın!

ME işte o zaman şişiyor!

Malı satarken bunlar zaten söylenmez!!

Adam alır bir çuval para verir,marka ME bu da ok ama performans nanay,habire Servisi arar ama yapacak bir şey yok!

Bizim bura da senelerdir bu sıkıntıyı çektik ve Apt. daki 3 Daire de ME vardı ve adamlar ne yazın ne de kışın adam gibi cihazlarını kullanamadılar!
şimdi Mahalle Trafoları takviye edildi BOX ler ile vaziyet düzeldi hatta şimdiler de 230V geliyor

Bu cihazlar zaten 230V içindir!!

yaw sinir oluyorum şu üreticilerin ve yan kuruluşlarının,önemli konular da bilgi vermemelerine
hep hileli ve göze hoş gelen ifadeler ile mal satıyorlar+

++
Tekrar uyarıyorum,ME marka bazında ok ama bulunduğunuz yer de voltaj sorunu varsa böyle absürt pahalı Klimaları almayın!!

CAN++

şimdi albani arkadaşım burda amacım tartışmak değil ama yinede yazdıklarına kendi bilgimce cevap yazayım

Daıkın cihazların bile 1000 tl tutan kartları yoktur kartlar ve kompresör ise sözüm yok tutabilir ama o cihazın kompresör veya kartların yanma yüzdesi diğer klimalara göre çok düşüktür 1000 tl olsa dahi 5000 tl den vazgeçmek çok akıl karı olmasa gerek ki eğer bunda tüketicinin hatası olmasa muhtemel olarak tüketici haklarına başvurmuş olması gerekirdi öyle söküp atacağını zannetmiyorum.

Diğer konu ise voltaj problemi malum ülkemiz koşullarında voltaj problemi semt,semt bölge bölge farketmekte tüm cihazlar için konuşuyorum elektronik eşyalar dahil çalışabileceği voltaj değerleri zaten kullanma klavuzları ve garanti belgelerinde yazar ve bu satış sözleşmesinde özellikle belirtilir eğer cihazın çalışacağı ortamda voltaj probleminiz varsa voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz denir voltaj problemin var diye diğer kalitesi belli olmayan cihazları kullanmaya mahkum olamazsın dijital bir voltaj reğülatörü takarsın voltaj 220 de sabitlenir her zaman 220 v alırsın herhangi bir problemin kalmaz voltajın düşük olması ve senin aldığın x marka cihazın bu voltajda çalışması o cihazın ömrünü kısalttığının bilincinde olman ve her zaman problem ve daha büyük tehlikelere gebe olduğunun farkında olman lazım diye düşünüyorum ki bu zaten evde bulunan diğer cihazların açısından da zararlı

Kısaca arkadaşlar me ve diğer japon malı cihazların yedek parçaları öyle dendiği gibi çok pahalı değil arçelik cihaz kıyasla tabiki pahalı fakat arçelik klima 500 tl iken sen bu cihazı içindeki aksamlar ve kartları pahalı ve kaliteli olduğu için 2000 tl ye alıyorsun artık yedek parçalar arasında yapı olarak ta kalite ve fiyatta biraz fark olsun

Ben şimdi klimacılıgı bir kenara bıraktım şu kelimeyi anlamadım anca satışçılar veya buna kendini adamışlar böyle bir cümle kullanabilir.
++
""Tekrar uyarıyorum,ME marka bazında ok ama bulunduğunuz yer de voltaj sorunu varsa böyle absürt pahalı Klimaları almayın!! demişsin

bunun asıl doğrusu

Arkadaşlar efendiler eğer evinizde voltaj probleminiz var ise bu sizin eşyalarınızın ailenizin can sağlığı için tehlikelidir tedaşa başvurun gerekirse tüm eviniz için voltaj regülatörü taktırın ilk önce voltaj probleminizi giderin demek daha doğru olacaktır düşüncesindeyim.

herkese bol forumlu günler dilerim

art_SRY
usta_01_@hotmail.com

7 Mesaj
22 Kasım 2014; 15:29:30 

selamun aleyküm MITSUBISHI HEAVY IND. - SRK35ZMP-S bu klima hakkında bilgisi olan arkadaşlar,kullananlar nasıl klimadır kendisi.Kışın beni üzermi forumda pek yorum bulamadım

151 Mesaj
22 Kasım 2014; 16:35:25 

Merhaba,

İnvertör klimalarda bu voltaj düşüklüğünden çok fazla etkileniyormu? Bildiğim kadarıyla şebeke voltajı önce doğrultulup invertör kartıyla kopresör motoru sürülüyor. peki diyelim ki voltaj düştü, klima istenilen ısıyı sağlayabilmesi için kompresörü daha yüksek devirlerdemi sürüyor,? Kimse yanlış anlamasın bilmediğimden soruyorum, öğrenmek için.

10 Mesaj
22 Kasım 2014; 19:35:58 

quote:

Orijinalden alıntı: art_SRY

Hangi mıtsubıshı klimanın kartı 1000 tl bana marka ve model belirtir misin? ben 11 yıldır servisim ben öyle bir kart görmedim dış ünite boyutları kapasiteye göre değişir hangi modeli hangi model ile kıyasladığına bağlı comfort seri cihazın 18 btu dış ünitesi general cihazın 12000 btu cihazı kadardır boyutlar model ve cihaza göre değişir 18000 btu cihazın iç ünite boyutu zaten 90cm dir bundan daha aşağısı yok sen serviste çalışıyor ise iki cihazın arasındaki farkı bilmen lazım bir kere kıyasladığın cihazlar aynı segmente değil bir konuya daha değineyim elektrik voltajlarında sorun var ise her cihaz bunu alğılar mıtsubsıhı eletrıc cihazın bu sorunu alğılayıp kendini kapatması daha güzel değilmi ki bunu her zaman her voltajda yapmaz diğer cihaz ise kapatmaz kendini sorun daha çok büyür ve cihaza hasar olarak döner cihaz modelleri ve kapasitelerini belirtir isen ben sana evraklı ispatlı yazayım (imla hatalarım için kusura bakmayın dışardan alalacele yazıyorum )

ben mıtsubıshı electırıc ten bahsetmiyorum burda heavy den bahsediyrum ayrıca mıtsubıshı klimalar eskiden iyiydi şimdikiler bi halta yaramaz mıtsubushı elektrıc ise daha beter soğuk havalarda burda hepsi donar me h lerin iç ünite artları 4 beşyüz tl civarında dış ünite kartları 900 1 tl civarında iç ve dış kartların aynı anda patladığını ben çok gördüm motoru hiç hesaba katmıyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansore53 -- 22 Kasım 2014; 20:01:17 >

10 Mesaj
22 Kasım 2014; 19:46:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ysnclk

selamun aleyküm MITSUBISHI HEAVY IND. - SRK35ZMP-S bu klima hakkında bilgisi olan arkadaşlar,kullananlar nasıl klimadır kendisi.Kışın beni üzermi forumda pek yorum bulamadım

metrekareye uygunsa ısıtmada sorun yaşamassın ama sıfır derecenin altına inince dış ortam sıcaklığı ister istemez klimanın kapasitesi biraz düşecektir - 15 dereceye kadar ısıtmada çalışabilen cıhazdır mıtsubıshı 45 dere üfleyeceği yerde 35 derece üfleyebilir veya 45 derece üfleyebilir ama bu seferde çok sık defrosta girebilir senin bulunduğun yerde kışın nekadarr soğuk olur nem oranı yüzde kaç

10 Mesaj
22 Kasım 2014; 19:49:41 

aynı döner değişmez

Bu mesajda bahsedilenler: rotasiz_45

7 Mesaj
22 Kasım 2014; 22:11:36 

Istanbulda yaşıyorum nemi bilmemde soğuk olunca Odam buz kesiyor resmen :)birtürlü daikin ve me harici klimalarda garanti konuşan pek çıkmıyor bütçeyi iyice zorlamak gerekiyor galiba

Bu mesajda bahsedilenler: serkansore53

99 Mesaj
22 Kasım 2014; 22:47:12 

Arkadaşlar merhabalar,

2009 Nisan ayında aldığım Kirigamine(FD serisi) klimamı aşırı doğalgaz tüketimim olduğu için bu kış da kullanmaya karar verdim.

Klima 24 derece set ayarı ve 3. kademe fan hızına getirildiğinde dış ünite dikkatimi çekti ve orta karar devirde dönüyor.
24 derece set ve fan hızını 2. kademeye aldığımda dış ünite ağır devire düşüyor.

Çabuk iklimlendirme ve evdeki daha fazla bölgeye hitap edebilmesi için iç ünite fan hızının özellikle büyük odalarda yüksek tutulması gerektiğini öğrenmiştim buradaki uzman arkadaşlardan. Fakat yüksek fan hızı, fazla hava sirkülasyonu,haliyle akışkanın ve serpantinlerin hızlı soğuması sonucu dış ünite tarafından 1 vites yükselme anlamına geliyorsa, yüksek fan hızı tüketimde yükselmeye neden olur mu?

Fan hızını auto olarak seçtiğimde yüksek fan olarak çalışmaya başlıyor ve ortam ısısı set değerine geldiğinde otomatikman düşük fan hızına geçiyor.
I see sensörü kullanmıyorum çünkü dönüp dolaşıp en son salonun açık duran kapısına yönlendiriyor ki tv izlenen koltukta kapı tarafında olduğundan burada oturan kişi rüzgara maruz kalıyor.

Klimanın kullanıldığı oda 35 m2'lik bir salon.
Üstüne salon kapısı açık olduğu halde antre 20 derece,arka odalar da 19 derecede. (Evde mutfaktaki ocak dışında başka ısıtıcı şu an kullanılmıyor. O da toplasan 2 saat ve mutfakta 19 derece) Yani FD25 klimam neredeyse tüm eve hükmediyor.

Tamam tamam hemen vurmayın. Ev yeni bina ve yalıtımlı :)
Klimanın nakil işlemini yapan servisteki arkadaşlar da salon çok büyük olduğu için klimanın kapasite yükselterek çalışacağını ve bunun fazla sarfiyat yapacağını söylemişlerdi fakat klima şimdilik bu soğuklarda bile tüm evi iklimlendiriyor.

Sorum kaynamasın : Yüksek fan hızı tüketimi ne kadar artırır?
Klimaya sayaç takacak durumum yok fakat gözle bile görünüyor dış ünitenin devir yükselttiği.

151 Mesaj
22 Kasım 2014; 23:01:20 

aynı dönerse ozaman düşük voltaj invertör klimaların çalışmasını pekte etkilemez diyebilirmiyiz ozaman?

967 Mesaj
Dün; 1:21:44 

quote:

3 arkadas aldik simdilik bir sikinti yok eski seri dxk09 dan 3 tane dxk24 ten bir tane var memnun kaldigimiz icin aldik srk35 nasil cikar simdilik bilmiyorum kullanmaya basliyali 3 gun falan oldu bir sey diyemem zaman gostericek

:)

4 Mesaj
Dün; 11:12:01 

Merhaba arkadaşlar sizlerden bi klima tavsiye rica ediyorum , konun buyuk kısmını okudum fakat bu konulara cok uzak oldugum için kafam biraz karıstı acıkcası. Aydın bolgesinde teras kat kuzey dogu cepheli 21 m2 civarında ki odama ısıtma amaçlı bir klima almak istiyorum. Evim dublex gecen sene , alt kattaki 30m2 olan salonuma mitsubishi MSZ-SF50VE klima aldım , tum kış boyunca ısıtma performansından hiç memnum kalmadım oysa ki çevremden "en iyi ısıtma yapan klima budur" dendiği için iyi para vererekde almıştım.Yine aynı tongaya düşmemek bu sefer gerçekten bu işin bilenlere , sizlere soruyorum artık ; siz ne tavsiye edersiniz.Ben yaptığım biraz araştırma sonucunda lg econo 18000btu olanlar iyi gibi düşünüyorum fakat bazı arkadaslarda servis sıkıntısını dile getiriyor..Isıtma için fujinin çok tavsiye edildiğini görmüştüm forumun bazı kısımlarında ama onlar eski modellermiş ve şimdi aynı kalitede üretilmiyormuş sanırım.Yakında ailemize bi ufaklık da katılıcağı için tavsiyelerinizi acilen bekliyorum. Tesekkurler şimdiden..

5500 Mesaj
Dün; 11:42:31 

Size ilk tavsiyem MARKA takıntısından kendinizi kurtarın.Markadan önce klimanın performansına ve kullanıcı geri dönüşlerin inceleyin.Çevrenizi gözlemeyin.Ama ağzı olan konuşuyor mantığında Klima Mitsubishi dir diğenleri duymazdan gelin.Gerçek kullanıcıların verilerine bakın.

Bu arada bu ME in SF ler de sıkıntılı sanırım.Soğutma da kullanan bir forum arkadaşımızda sıkıntı çekti 25 m2 de ,en sonunda G 60 serisi ile değiştirdiler.SF 50 25-30 m2 de varlık gösteremezken G 60 bütün evin dumanını attırdı.Marka demek en iyisini yapar demek olmuyor..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

70 Mesaj
Dün; 12:17:57 

30 m2 salona sf 50 aldim..ptesi montaj var,1-2 gunluk bebek var.sf 50 nin basarili olacagina eminim.

4 Mesaj
Dün; 12:32:41 

tesekkurler geri dönüş için.Marka takıntım yok ama sanırım milletin gazına gelmiş bulunmaktayım ME konusunda :( yeni klima için araştırırken denk geldim bu konuya yardımlarınızla ideal klimamı bulucagıma inanıyorum. Somut konusmak gerikirse lg idealmidir benim için yada yanlışsa ne olabilir acaba ?

7 Mesaj
Dün; 12:42:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

3 arkadas aldik simdilik bir sikinti yok eski seri dxk09 dan 3 tane dxk24 ten bir tane var memnun kaldigimiz icin aldik srk35 nasil cikar simdilik bilmiyorum kullanmaya basliyali 3 gun falan oldu bir sey diyemem zaman gostericek

Kac metre kare alanda kullanıyorsunuz acaba. dedigim gibi ben özellikle ısıtma amaclı bir klima almak istiyorum özellikle soğuklar başlamadan.

Bu mesajda bahsedilenler: @cevdetay Bu mesaja 1 cevap geldi.

967 Mesaj
Dün; 17:53:30 

quote:

Kac metre kare alanda kullanıyorsunuz acaba. dedigim gibi ben özellikle ısıtma amaclı bir klima almak istiyorum özellikle soğuklar başlamadan.

ben 15m2 yerde kullaniyorum aslinda srk25 alicaktim ellerinde yokmus onun icin srk35 aldim arkadaslarin 25m2 prefabrik evde kullaniyor digeri 22m2 yerde kullaniyor

5500 Mesaj
Dün; 18:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: putman

tesekkurler geri dönüş için.Marka takıntım yok ama sanırım milletin gazına gelmiş bulunmaktayım ME konusunda :( yeni klima için araştırırken denk geldim bu konuya yardımlarınızla ideal klimamı bulucagıma inanıyorum. Somut konusmak gerikirse lg idealmidir benim için yada yanlışsa ne olabilir acaba ?

Lg den uzak durmanızı tavsiye ederim.
Birde ilginç bir şey denk geliyor işte.Bu son mesajınzın üzerindeki arksdaşımız haftalardır oluyup yazıyor burada.Ama en son seçimi yine marka saplantısı tada gazı diyelim.Hemde sizin kullandığınız model birebir.

Haier Brezza veya Nebula 12 lik olabilir.Sürekli kullanacaksanız.Teras olması sıkıntı olabilir kapasite olarak.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5500 Mesaj
Dün; 18:53:58 

quote:

ben 15m2 yerde kullaniyorum aslinda srk25 alicaktim ellerinde yokmus onun icin srk35 aldim arkadaslarin 25m2 prefabrik evde kullaniyor digeri 22m2 yerde kullaniyor

Arkadaşım daha önce aldığınız mdel ile Zmp nin en azından dıştan görünüşünü değerlendirin kullanıcı gözü ile.Mesela plastik kalitesi?

269 Mesaj
Dün; 20:35:46 

Bizde 16 m2 odada Fujitsu 9000 BTU kullanıyoruz,klima 55-60 TL yakıyor 24 saat sabit 22 derede hiç kapatmadan,kışın nadiren bizde eksilere düşer hava sıcaklığı buna rağmen 55-60 TL tüketiyor.
Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım 40-45 TL mümkün değil kardeşim.

Bu mesajda bahsedilenler: @fluminense Bu mesaja 1 cevap geldi.

967 Mesaj
Dün; 21:38:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım daha önce aldığınız mdel ile Zmp nin en azından dıştan görünüşünü değerlendirin kullanıcı gözü ile.Mesela plastik kalitesi?

ikiside plastik sonucta hocam malzeme kalitesi ayni gibi srk ic unite biraz daha kucuk

967 Mesaj
Dün; 21:40:59 

quote:

ikiside plastik sonucta hocam malzeme kalitesi ayni gibi srk ic unite biraz daha kucuk

bunlarda resimler
0
0

7 Mesaj
Dün; 23:09:36 

quote:

Isıtma performansını denedikten sonra umarım burda paylaşımda bulunursunuz.Artık bir karar vermem gerekiyor ve sizin yorumlarınızı merakla bekliyorum.

33 Mesaj
Dün; 23:40:47 

quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Evet sevgili arkadaşlar.
Forumdaki tavsiyelere uydum ve arçelik, beko klima almak yerine midea aldım.
Biri 18000 btu optimum inverter
diğer 9000 btu fairwind inverter

Ve şuan dış ünite sesi içerden bile duyuluyor. Kendini kıstığında bile uğultusu geliyor içeriye. Adeta helikopter.
Arçelik, beko almayı bırakın forumda zikretmeye korkulur durumdaydı.
"Beko 'nun şu modeli" diyenler şu cevapları alıyolardı:
Çöp, klima değil, beko klima mı....

Mitsubishi'ye daikin'a paranız yetmiyorsa midea alın, airfel alın...

Ben de tavsiyeye uydum.
Ben iyi niyetle tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.
Lakin şimdiki aklım olsa o çöp denilen, klima değil denilen bekonun modellerinden alırdım. En azından sabaha kadar gürültüyle uyumak zorunda kalmazdım.
Bildiğiniz gibi değil midea. Gerçekten dış ünite sesi rezil seviyede.
Montaj da yapıldığından yapacak hiçbirşey yok.
Bu sesi yıllarca çekmek zorundayım.

Herkese sevgiler.

Hicde zorunda değilsin Cagir servisi yapsin veya mallarini geri alsinlar Diren arkadasim

33 Mesaj
Dün; 23:52:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Yağmurdan kaçıp doluya yakalammak diye tamda buna denir.İnşallah sıkıntı olmaz...

Makinesini kullansin ve yorumlarini yazsin sonra yorum yapariz hocam dur korkutma arkadaşı

70 Mesaj
Bugün; 0:20:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Bizde 16 m2 odada Fujitsu 9000 BTU kullanıyoruz,klima 55-60 TL yakıyor 24 saat sabit 22 derede hiç kapatmadan,kışın nadiren bizde eksilere düşer hava sıcaklığı buna rağmen 55-60 TL tüketiyor.
Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım 40-45 TL mümkün değil kardeşim.

Orta kat yalitimli yeni bina olursa (+guney cephe) ve yasadigin yer fethiye ise Neden olmuyor anlamiyorum.kimseye yalan borcumuz yok,cihazi da ovmuyorum...evin elektrigini dusersek yaklasik 40-50 lira gibi bir meblag kaliyor..son zamlar sonrasi yeni helen faturayi da gldiginde paylasirim.