Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forzaGilles

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Ben de yaklaşık 2 ay evvel midea optimum 18000 btu, bir de midea fairwind 9000 btu aldım.

Her ikisinin dış ünitesi iç ünitenin hemen arkasına kuruldu. İnverter'de ilk başlangıçta dış ünite gürültüsü biraz fazla ama normale dönüyor.

Lakin 9000'likte aynı şekilde diğer odaya bile dış ünitenin uğultusu geliyordu. Servisi çağırdım, "ses normal" dedi, sesi içerden bile dinlemedi. Modern klimaya şikayet ettim. Başka bir servis gönderdiler. Takoz falan ayarladı, diğer odaya gürültü gelmiyor. Ses büyük oranda gitti diyebilirim. Dış ünitenin yerini de değiştirebiliriz isterseniz dediler.

Modern klima çok yakından ilgilendi. Şuan bir şikayetim yok.

Siz de bence hemen modern klimaya telefonla ulaşın.

kardeşim bu gün ulaştım baglayan firmayı çagıracaklar

ses takozdan mı dır bilemiyorum ama motor sesi kopperasörün yavaşlaması hızlanması fan sesi odanın içinden rahat şekilde duyuluyor sabaha kadarda gürültü girmiyor yatak odasında açamaz oldum şuanda kullanamıyorum

bakalım servis geldiginde ne diyecekler

lastik takoz olmayan dış ünite zaten her halikarda belli bir süre sonra metalin metale direk teması dolayı ses yapar ve artarda.. servis geldiğinde yine sorun çözülmez ise bence değişim yada para iadesi isteyin...

klimayı alalı 5 ay kadar oldu ama toplasan 4-5 kez çalıştırmışım dır topladan 1 gün çalışmamıştır sogutma ve ısıtmasına baktım güzel dedim ama kış gelinçe işler degişti uyunmuyor sesinden acayip ses var para iadesi istesem tahminimce vermezler gibime geliyor

bakalım ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 27 Kasım 2014; 22:43:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yamakasihercules

Arkadaşlar samsung ar5000 serisi ar18hsfsc modelini almak istiyorum 30m2 oda için 2000tl ye sizce elktirik tüketimi olsun kalite olsun m.e. 16 binlik klima ile arasında 500tl fark var hangisini almalıyım bütçemide çok zorluyorum bu klima için ama malum elektirik tüketimi az olanı tercih etmek istiyorum

Kardeşim arada 500 TL fark var ise M.E'yi alın uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.Bakın aşağıdaki kullanıcı Samsung cihazdan şikayetçi.Dış hava sıcaklığı 4-5 derecede defrost(buz eritmede) iken içeriye soğuk üfleme yaptığını paylaşmış.

http://youtu.be/YKn2Vq6DZ_E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 18 Eylül 2016; 20:37:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

ARKADAŞLAR bu auto özelligi tahminen ısıtma modunda üfleme sıcaklıkları 42-50 arasında oluyor normal ısıtma moduna geçince 60 üfleme sıcaklıyına ulasıyor kontrollerde tahminen auto özelliği maksumum olmayıp tasarruflu çalışıyor tahminen ne kadar cok sıcak üflerse cep yakıyor anladıgım kadarıyla test sonucu.

birde su olayı anlamak lazım ısıtmada 3000 en düşük btu olup 20 000 btu cıkıyor ama baska klimalara bakınca üfleme sıcaklıkları aynı ama kapasite en yüksek 15000 btu oluyor iyide 20 000 btu göre daha düşük üflemesi gerekmezmidir maksumum sıcaklık 60 derece 20,000 btu olurken niye 15000 btu klimalarda maksumum olupta aynı oluyor üfleme sıcaklıyı daha düşük olması gerekmezmi 45 derece üfleme sıcaklıyı ben söyle bilirdim kapasite ne kadar yüksek ise sıcaklık o kadar artar sanırım böyle degil çalışma prensimi paylaşmak isteyen arkadaşlarımızında fikirlerinizi bekliyorum.

mesela düşük fanda 60 üfleme sıcaklıyı autoda 40-50 arasında dikkat ettim elekrik sarfiyası autoda daha düşük tahminen üfleme sıcaklıkları 10 derece asagıda 24 derece ayarlı kumandada yani kısaca bu auto hem kendini kısıyor üflemeyi hem tasarruflu yapıyor ama kısa ve orta fanda daha sıcak olup saatlik 1 kılowaat daha elektrk yakıyor örnek auto saatte 0,750 kısa ve orta fanlar 1.300 kw

diğerine gelince 18 btluk klimalar 21 000btu cıkarken 12 lik klimalar 15 000 btu ama üfleme sıcaklıkları aynı anladınızmı bu 21 000 15 000 aradaki fark ne işe yarıyor 6000 btu en düşük kapasiteleri aşagı yukarı aynı maksımum seviyeleri aradaki fark ne işe yarıyor sonucta aynı sıcaklık üflemeleri yapıyor yani

Merhaba kardeşim..
    Benim cihazda tam tersi Mitsubishi hyper 18 ilk olani kullanıyorum. Cihaz;
    Yüksek fanda (HI) modunda 54-55 derece
    Orta fanda (MED)modunda 50 derece
    Düşük fanda. (LOW)modunda 45 derece üflüyor. Cihaz 30000 BTU'ya kadar çıkmakta.Düşük fanda daha sıcak üflemesi gerekirken,tam tersi sıcak üflüyor.

Fujitsu 9000 BTU LGC serisi ise;
    Düşük fanda 56 derece
    Orta fanda 50 derece
    Yüksek fanda 48 derece lerde üflüyor.
    Sizin cihazda anladığım kadarıyla düşük fanda 60 derece üflüyor diye yazmışsınız.
    Orta fan ve diğer modlarda 40-50 derece demişsiniz.

Aslında olması gereken nedir ustalar daha iyi bilirler.

Mbirol ve Tekirdağlı abilerimiz gereken açıklamayı yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 28 Kasım 2014; 1:46:38 >

• Meraba iyi geceler .çok okudum araştırdım ama kafam karıştı.maksimum 1800 lira bütçem var .oda 16 m2 çatı katı izolasyon felan yok yazın çok sıcak kışın diğer odalarla arasın en az 5 derece var daha soğuk.minicik de bir kalorifer peteği var onun da kendine hayrı yok.en kısa süre de bir klima taktırmam lazım.Tavsiyeniz varsa çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

ARKADAŞLAR bu auto özelligi tahminen ısıtma modunda üfleme sıcaklıkları 42-50 arasında oluyor normal ısıtma moduna geçince 60 üfleme sıcaklıyına ulasıyor kontrollerde tahminen auto özelliği maksumum olmayıp tasarruflu çalışıyor tahminen ne kadar cok sıcak üflerse cep yakıyor anladıgım kadarıyla test sonucu.

birde su olayı anlamak lazım ısıtmada 3000 en düşük btu olup 20 000 btu cıkıyor ama baska klimalara bakınca üfleme sıcaklıkları aynı ama kapasite en yüksek 15000 btu oluyor iyide 20 000 btu göre daha düşük üflemesi gerekmezmidir maksumum sıcaklık 60 derece 20,000 btu olurken niye 15000 btu klimalarda maksumum olupta aynı oluyor üfleme sıcaklıyı daha düşük olması gerekmezmi 45 derece üfleme sıcaklıyı ben söyle bilirdim kapasite ne kadar yüksek ise sıcaklık o kadar artar sanırım böyle degil çalışma prensimi paylaşmak isteyen arkadaşlarımızında fikirlerinizi bekliyorum.

mesela düşük fanda 60 üfleme sıcaklıyı autoda 40-50 arasında dikkat ettim elekrik sarfiyası autoda daha düşük tahminen üfleme sıcaklıkları 10 derece asagıda 24 derece ayarlı kumandada yani kısaca bu auto hem kendini kısıyor üflemeyi hem tasarruflu yapıyor ama kısa ve orta fanda daha sıcak olup saatlik 1 kılowaat daha elektrk yakıyor örnek auto saatte 0,750 kısa ve orta fanlar 1.300 kw

diğerine gelince 18 btluk klimalar 21 000btu cıkarken 12 lik klimalar 15 000 btu ama üfleme sıcaklıkları aynı anladınızmı bu 21 000 15 000 aradaki fark ne işe yarıyor 6000 btu en düşük kapasiteleri aşagı yukarı aynı maksımum seviyeleri aradaki fark ne işe yarıyor sonucta aynı sıcaklık üflemeleri yapıyor yani

Merhaba kardeşim..
    Benim cihazda tam tersi Mitsubishi hyper 18 ilk olani kullanıyorum. Cihaz;
    Yüksek fanda (HI) modunda 54-55 derece
    Orta fanda (MED)modunda 50 derece
    Düşük fanda. (LOW)modunda 45 derece üflüyor. Cihaz 30000 BTU'ya kadar çıkmakta.Düşük fanda daha sıcak üflemesi gerekirken,tam tersi sıcak üflüyor.

Fujitsu 9000 BTU LGC serisi ise;
    Düşük fanda 56 derece
    Orta fanda 50 derece
    Yüksek fanda 48 derece lerde üflüyor.
    Sizin cihazda anladığım kadarıyla düşük fanda 60 derece üflüyor diye yazmışsınız.
    Orta fan ve diğer modlarda 40-50 derece demişsiniz.

Aslında olması gereken nedir ustalar daha iyi bilirler.

Mbirol ve Tekirdağlı abilerimiz gereken açıklamayı yaparlar.

bende düşük 54-60 arası orta 50-55 arası yüksek ise 44-49 arası gazın azalıp azalmadıgını anlayabilirmiyiz bunda yazın sorun yasamıstımda saolsun servisin becerissizliğinden dolayı aklımda hala ne olur ne olmaz :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar samsung ar5000 serisi ar18hsfsc modelini almak istiyorum 30m2 oda için 2000tl ye sizce elktirik tüketimi olsun kalite olsun m.e. 16 binlik klima ile arasında 500tl fark var hangisini almalıyım bütçemide çok zorluyorum bu klima için ama malum elektirik tüketimi az olanı tercih etmek istiyorum

Kardeşim arada 500 TL fark var ise M.E'yi alın uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.Ayrıca Haier cihazda alabilirsiniz Haier'de Mitsubishi Heavy Kompresör kullanıyor süper cihazlardır.Haier'de tavsiye ederim.Bakın aşağıdaki kullanıcı Samsung cihazdan şikayetçi.Dış hava sıcaklığı 4-5 derecede defrost(buz eritmede) iken içeriye soğuk üfleme yaptığını paylaşmış.

kusura bakmayınızda bi bundamı var sorun mıstubıshı daıkını ve başka klimalarda yokmu sorun her cihazda böyle sorunlar olur bence bunda gaz kacayı var yada azalmış bitmişte olabilir buzlanma yaptıgına göre

• quote:

quote:

quote:

Kardeşim arada 500 TL fark var ise M.E'yi alın uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.Ayrıca Haier cihazda alabilirsiniz Haier'de Mitsubishi Heavy Kompresör kullanıyor süper cihazlardır.Haier'de tavsiye ederim.Bakın aşağıdaki kullanıcı Samsung cihazdan şikayetçi.Dış hava sıcaklığı 4-5 derecede defrost(buz eritmede) iken içeriye soğuk üfleme yaptığını paylaşmış.

kusura bakmayınızda bi bundamı var sorun mıstubıshı daıkını ve başka klimalarda yokmu sorun her cihazda böyle sorunlar olur bence bunda gaz kacayı var yada azalmış bitmişte olabilir buzlanma yaptıgına göre

Olabilir,gaz kaçağını cihaz ölçümlerinden anlayabiliriz hocam.
    Yalnız diğer cihazlar defrost yaptığı zaman içeriye soğuk üfleme yapmazlar, yalnız bu kullanıcı içeriye soğuk üfleme yaptığını söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 28 Kasım 2014; 2:23:53 >

• cos65 kullanıcısına yanıt
    slm
    malum ben alıcıyım satıcı değilim bilmemem normal yine de bilgi için tşk ler
    evi degiştircem şu an inşa halinde iki üç ay gibi dört klima almam lazım yorumları okudukça her şey çorba oldu ne yap cam bilmiyorum sıva olmadan boruları döşetmem lazım
    planı koyabilsem bilir kişi olarak sizlerden fikir isteyeceğim iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkansore53

İklimsa da mıtsubıshıde kampanya var elektriğe vereceğin parayla bitane alabilirsin kaliteli bişey almak istiyorsan general marka almanı tavsiye ederim ama 1500 tl ye arçelik veya vestele gitmen gerekir 12 veya 18000 btu klima alabilirsin oda soğuklarda pek işe yaramayabilir

general iklimsanın olan mı bahsettiğiniz tam bilmiyorum ama Alarko nunda var galiba general birde mesala 25 abc bir başkasında 25 adf çok kafa karıştırıyor özellikle benim gibi anlamıyan biri için önceliğim sessiz olması soğutma amaçlı kullanacağım azda yaksa iyi olur aydın da yazın gece uyumak mümkün değil bir tanesi nerdeyse yirmidört saat iki klimada sabaha kadar çalışıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilir,gaz kaçağını cihaz ölçümlerinden anlayabiliriz hocam.
    Yalnız diğer cihazlar defrost yaptığı zaman içeriye soğuk üfleme yapmazlar, yalnız bu kullanıcı içeriye soğuk üfleme yaptığını söylüyor.

İŞTE BUNDA SORUN GAZIN OLMAMASI GİBİ GELDİ BANA ADAM BİİZM GİBİ İNCELEMİYORDUR ANLAMIYORDUR KLİMAN NEDEN BU SEKİLDE OLDUGUNU EGER YENİ ALDIGINDA BU SEKİLDE BASLADIYSA YANİ SIFIR ALDIGINDA YADA 1 2 AY SONRA KESİN REKORLU YERDE HAVSAYI BOZUK AÇMIŞLARDIR BEN AZ ÇEKMEDİN SERVİSTEN O YÜZDEN YÜZDE 99 GAZI BİTMİŞTİR DİKKAT ETTİMDE Bİ BU MODELDE VAR HER MODELİN KENDİNE GÖRE DANDİK ÜRÜN KALİTESİ DÜŞÜK OLANLAR VAR ZATEN GENEL OLARAK BÖYLEDİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: eldiven

Evin güney cephesinde, tahminen 15 metrekare civarı bir oda için ne alabiliriz? Maksimum 1000TL bütçemiz var, ne kadar ucuz olursa aslında o kadar iyi. Kışın biraz daha yoğun kullanılır sanırım.

Teşekkürler.

Halen arıyoruz, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: painkiller MD

Meraba iyi geceler .çok okudum araştırdım ama kafam karıştı.maksimum 1800 lira bütçem var .oda 16 m2 çatı katı izolasyon felan yok yazın çok sıcak kışın diğer odalarla arasın en az 5 derece var daha soğuk.minicik de bir kalorifer peteği var onun da kendine hayrı yok.en kısa süre de bir klima taktırmam lazım.Tavsiyeniz varsa çok memnun olurum.

Lütfen

• painkiller MD P kullanıcısına yanıt
    LG Deluxe İnverter V AS-W09B7TO 9000 Btu Klima 1.549,00 TL
    http://www.n11.com/lg-deluxe-inverter-v-as-w09b7to-9000-btu-klima-P18431043
    LG Deluxe Plus Inverter V 9K BTU AS-W096BVU0 1.725,00 TL
    http://www.kombiklimatoptan.com/LG-Deluxe-Plus-AS-W096BVU0-Inverter_UD109?ref=akakce&v=1.2.1
    http://www.dogalgazmarket.com/LG-Deluxe-Plus-Inverter-V-9K-BTU-AS-W096BVU0_UD301?ref=akakce&v=1.60.9
    Neden lg önerdim?Lg diğer firmalar gibi ısıtmada çakma A+ değil.Gerçek A+ ısıtma değerleri var.Gerçi P design H değerinin - kaç derece de yapıldığını bulamadım(standart -10) belki lg burada çakallık yapmış olabilir.Birde servis konusunda bayağı şikayet var,alırsanız klimayı mutlaka vakumlatın.Yoksa ileride problem yaşayabilirsiniz.
    E.E.R. W/W 4.55
    S.E.E.R. 6.2
    P design C kW 2.5
    C.O.P. W/W 4.57
    S.C.O.P. 4.0
    P design H kw 3.2
    http://www.euroklimatizacija.si/_media/katalogi/2013_EU_RAC.pdf

• slm
    Panasonic 12,000btu linkteki klima ses durmu nasıl yada alınırmı diyelim
    http://www.netteenucuz.com/panasonic-kit-ye12mkx-12000-btu-inverter-split-klima-ye-serisi-47740?ref=akakce&v=1.54.2
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    kaç m2 ye?
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    aslında dört adet alcam ama üçe düşme ihtimali yüksek maliyet yüzünden çocuk odası 13,57 yatak odası 26,00 oturma odası 15,58 salon 37,00m2 olacak salonu erteleme ihtimalim oldukça kuvvetli aslında 10,000 tl
    olarak düşünüyorum bütçe ama yeni ev olunca başıma çorap örecekleri kesin şimdiden başladılar koltuk takımı vs şu an indirimler var o yüzden almak istiyorum boruları da sıva altı olması açısından yazın 3 ay sıcaklarda
    kullanılcak ev aydında ve güney batı cepheli planı tarayabilsem koycam ayrıntılı yardım rica edeceğim ama fırsat bulamadım önceki mesajda fiyat iyi geldi bazı seriler sorunudur ses yapar yada başka
    sıkıntıları vardır o anlamda sormuştum aslında su an da eski evde de dört klima var pazarlığa dahildi en eskisi toshiba 98-veya 99 almıştım anahtar değmedi daha eskidi sonuçta biraz uzun oldu kusura bakmayın
    birde toshiba buldum bu seriler iyi midir ilginize ve ilgileneceklere şimdiden teşekkürler...

http://www.toshibacim.com/duvar-tipi-klimalar/inverter-suzumi-/toshiba-ras-13skv-n3kv--split-klima-inverter?ref=akakce&v=1.79.8#tabs

sizin sordugunuz panasonic geçen seneki seri..bu sene onun adı değişti ue12qke gib birşey oldu.kullanan arkadaşım var memnun,ben de 18 lik olanını düşünüyordum ama ME kampanya yapınca gittim mitsubishi elektrik aldım.netice itibariyle alınabilir,F/P olarak güzel cihazlar..bulundugunuz yerde servis s sıkıntısı yoksa degerlendirin derim.
    Her neyse link attığınız nkv uzantılı toshiba serisi için de; sorunlu ve ses sıkıntısı var deniyor..forumu aratın çıkacaktır..ama geçen sene alıp ses derdi olmadan kullananlarda var,şans mıdır montajdan mıdır ben çözemedim,çözemedikten sonra vazgeçtim almadım zaten.toshibada skvp uzantılı cihazlara problemsiz deniyor.sıfır sorun yani.bütçe varsa skvp-skvp2 uzantılı cihazları ednimeye çalışın.
    3 tane alacaksanız fiyatta pazarlık şansınız fazla..forumda daha değerli ustalar var,umarım onlarda yardımcı olurlar..
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    teşekkürler planı yükleyince değerli ustalarımızın fikirlerine ve tavsiyelerine mutlak ihtiyacım olacak birde klima fiyatları en uygun zamanlar hangisidir mesela bu ay indirimler çok bu yıl yaza girerken me indirim yapmış galiba yılın hangi mevsiminde almak daha uyun olur fiyat açısından
    ma
  • Klima iç fan hızı elektrik tüketimini etkiler mi ? Yani ben 25 derecede auto modda klimayı çalıstırmakla yine 25 derecede yüksek modda klimayı çalıştırırsam aynı elektriğimi harcarım ? Klimam mh srk35zmp

Çok teşekkür ediyorum

• 
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.