- x
Klima tavsiyesi
29380 Cevap2192651 Görüntüleme176 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     481 482 483 484 485 486 487 488 [490]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7 Mesaj
20 Ekim 2014; 18:40:41 

Bir klima tavsiyesi de benden o zaman. 13 metrekarelik bir oda; yalıtımsız, çift cam pimapenli ara kat, Karadeniz bölgesinde (ordu), kuzeybatı cepheli ve sadece akşam-gece kullanılacak. Bu odaya kışın ısınmak için kaç BTUluk bir klima mantıklıdır. Ayrıca ustalarıma bir sorum daha olacak.

9000 BTU inverter olmayan klima bu odaya fazla gelir mi çünkü klasik hesaplamalara göre 7000 BTU görünüyor. Dİyelim ki 9000 btu taktırdık ısıtma açısından garanti olsun; çabucak ısıtıp durur ve soğuyunca da kalkışa geçince aradaki sürekli dur kalk yüzünden ciddi bir elektrik sarfiyatıyla karşılaşılır mı? Bahsettiğim klima türü inverter olmayan klima.

4058 Mesaj
20 Ekim 2014; 20:47:39 

quote:

Orijinalden alıntı: nickfury__

Bir klima tavsiyesi de benden o zaman. 13 metrekarelik bir oda; yalıtımsız, çift cam pimapenli ara kat, Karadeniz bölgesinde (ordu), kuzeybatı cepheli ve sadece akşam-gece kullanılacak. Bu odaya kışın ısınmak için kaç BTUluk bir klima mantıklıdır. Ayrıca ustalarıma bir sorum daha olacak.

9000 BTU inverter olmayan klima bu odaya fazla gelir mi çünkü klasik hesaplamalara göre 7000 BTU görünüyor. Dİyelim ki 9000 btu taktırdık ısıtma açısından garanti olsun; çabucak ısıtıp durur ve soğuyunca da kalkışa geçince aradaki sürekli dur kalk yüzünden ciddi bir elektrik sarfiyatıyla karşılaşılır mı? Bahsettiğim klima türü inverter olmayan klima.

Klasik klima devri bitti artık 9.000 Btu alın mükemmel yeter.
Klasik klima bol defrosa girer ve konfor olmaz.
Arada fazla sarfiyat farkı olmaz.
Gerçek marka alın hiçbir çakma yerliye bakmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

34 Mesaj
20 Ekim 2014; 23:33:44 

18.000 btu luk fujitsu alınır mı arkadaşlar? 9000 lik var ondan memnunuz..Liste fiyatı 4984 lira ama yetkili bayisi arkadaşım olduğundan hesaplı verecek sağolsun.emsallerine göre eer-cop değerleri düşük gibi geldi bana. cihaz aşağıda..

http://www.n11.com/fuji...i-split-klima-P20521141

3 Mesaj
21 Ekim 2014; 23:48:16 

herkese selamlar. özellikle evde kulanılacak ısıtma amaçlı inverter klima almak istiyorum. salon 40 metrekare olduğu için 24000 btu klimaya ihtiyacım var.
iyi markalar 5000 liradan aşağı değil. bütcem 3000 lira civarı. o fiyatlarada samsung, lg, alarko carrier, airfel marka klimalar var. 3000 lira civarı klima marka ve model konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

3 Mesaj
21 Ekim 2014; 23:52:38 

40 metrekare salonda kullanılmak için 3000 lira civarı 24000 btu inverter klima marka ve modeller için yardımcı olurmusunuz. mbirol, kacausta, mat35 arkadaşlara selamlar.

883 Mesaj
22 Ekim 2014; 12:26:05 

Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...

Bu mesajda bahsedilenler: @Mat35 Bu mesaja 1 cevap geldi.

4058 Mesaj
22 Ekim 2014; 12:40:17 

quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...

Ben klimada lg en son düşünürüm kendim için olsada almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 22 Ekim 2014; 16:10:33 >

1 Mesaj
22 Ekim 2014; 14:53:13 

Selamlar,

İzmirde deniz kenarı 19mkare salon+6mkare koridor toplam 25 mkare için 18000 btu bir klima bakmaktayım. Keşfe gelen ekip 14-15 arası yeterli olabileceğini fakat 18000 garanti olur gibi bir tavsiyede bulundu bende 18000 olarak bakmaya devam etmekteyim.

model karar vermekte zorlanıyorum, düşündüklerim

zibro 6550

midea optimum 18000

bütçem yaklaşık 2500 tl civarı, zibro midea ya göre daha pahalı, yaklaşık 400 tl, bu farka değer mi?

ayrıca yakın tanıdığım bir arçelik bayi sahibi de var, ev eşyalarını oradan almıştık 4 ay önce (beyaz eşya), uzun süreli araştırdıktan sonra genelde arçelik vestel vs. tavsiye edilmiyor bende o markalardan uzaklaştım fakat bu düşündüğüm zibro-midea gibi markaların servis hızı vs. nasıl olur ona güvenemiyorum. merkeze uzakta oturuyorum (urla'nın bir köyü) ve bu bayiler izmir merkezde, oturduğum yer uzak diye sarkma ihtimalleri olur mu diye düşünüyorum açıkçası. arçelik firması daha yakın bir yerde ve nazımı çekebilecek türden yakınım olur kendisi.

ne yapsam bilemedim, tavsiyeleriniz neler? yazdığım modelleri önerir misiniz? havalar soğumaya başladı 1 haftadır hala karar veremedim

(ev tek kat zemin beton ve yerden yaklaşık 1.5m yüksekte, doğu-batı cepheli güney cephede bitişik ev var ve denize sıfır)

1 Mesaj
22 Ekim 2014; 15:25:06 

her şeyi yazıyosunuz bi aylık kaç para geliyor kimsa yazmıyor bende shira almak istiyorum kullanuyormussunda ısıtmada kullanmak istiyorum 15000btu kaç para gelir jiç bi ikir edinemedim internettn kimse aylık elektrik yakımından bahsetmemiş siz kaç btu kullanıyorsunuz kaç geliyor ücreti

4058 Mesaj
22 Ekim 2014; 16:45:14 

quote:

Orijinalden alıntı: efe ece akyel

her şeyi yazıyosunuz bi aylık kaç para geliyor kimsa yazmıyor bende shira almak istiyorum kullanuyormussunda ısıtmada kullanmak istiyorum 15000btu kaç para gelir jiç bi ikir edinemedim internettn kimse aylık elektrik yakımından bahsetmemiş siz kaç btu kullanıyorsunuz kaç geliyor ücreti

Kimsenin faturası kimseye tutmaz ve bana 300 TL az gelir Size çok gelir.
Evin kaçıncı katda olduğu.
Hangi bölgede olduğu.
Akıllı sayaç kullanımı.
24 kullanan bilinçli kullanıcımı yoksa aç kapa yapan bilinçsiz kullanıcımı.
Bana geçen kış en fazla 336 TL geldi iki klima 24 saat açık 3.klimada arada çalıştı onun dışında termosifonum, çay makinem herşeyim elektrikli Full çalışıyor.
Birde klimalarım klima.

34 Mesaj
22 Ekim 2014; 16:56:35 

Siz ne marka kullanıyorsunuz,ME mi? Ben 9000 lik fujitsu almıştım yatak odasına,salona da biraz büyüğünü düşünüyorum. Fujitsu hakkındaki fikirleriniz öğrenmek isterim? 18.000 lik süper dc inverter 30 metrekare yer için iyi bir tercih midir?

401 Mesaj
22 Ekim 2014; 17:01:41 

Multi inverter klima düşünenler N11'de bu ürünleri tercih edebilirler.

Hazır 200tl çek de varken oldukça uygun fiyata geliyor.Ancak almadan önce dış ünitesi için yerinizi ölçtürmenizde fayda var.Ben kullanıyorum oldukça da memnunum.Dış ünite sesi hiç duyulmuyor.İç ünite de oldukça sessiz çalışıyor.Zaten bu ürünler Vestel tarafından üretilmiyor.Benim bildigim Midea ya da Gree tarafindan uretildigi. inventer teknolojisi olarak RODA ile ayni.

Kısacası multi inverter için fiyat performans olarak oldukça tatmin edici.Tavsiye ederim.Hele 200tl çek ile gayet uygun.

http://www.n11.com/vest...9-18-klimalar-P23856311

http://www.n11.com/vest...rter-plus-912-P26610644

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 22 Ekim 2014; 17:12:07 >

4058 Mesaj
22 Ekim 2014; 17:20:12 

quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Siz ne marka kullanıyorsunuz,ME mi? Ben 9000 lik fujitsu almıştım yatak odasına,salona da biraz büyüğünü düşünüyorum. Fujitsu hakkındaki fikirleriniz öğrenmek isterim? 18.000 lik süper dc inverter 30 metrekare yer için iyi bir tercih midir?

18 metrekare Oturma odamda 15 yıllık 9000 btu daıkın var.
30 metrekare salonumda 14.000 btu lcc Fujitsu var.
Çocuk odasında çöp arçelik var. :))
İkide üst dairemde Haier var.
Fujitsu iyidir sadece lt ve lgc serileri performans olarak düşüktü.
30 metrekare yere 18.000 btu fazlası ile yetecektir.

336 Mesaj
Dün; 0:09:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Ben klimada lg en son düşünürüm kendim için olsada almam.

Üstad; Bir bildiğiniz vardır muhakkak, Nedenini öğrenebilir miyiz? LG Prestige serisi için de karamsar mısınız?
Bana öneriniz Panasonic etheria olmuştu, Düzce'de servisi yok, eledim.

12.000 BTU için; Fujitsu satıcı/servisi ile görüştüm, ASYG12LE-AOYR(G)12LE modeli 3000 lira, prestige 2600 lira. Servisi de eski öğrencimmiş. Her ikisi de 5 metre bakır boru.

05' DL 650 V-Strom - 98' SW 1.6 ie.SLK Tempra -

98 Mesaj
Dün; 1:07:31 

http://www.toshibacim.c...e&source=mobil&v=0.58,4

Arkadaşlar bu klima hakkinda yorumlarinizi alabilir miyim. Enerji sarfiyatı nasildir bu klimada bilen varsa lütfen yardim edin. Uzun zamandır arastiriyorum karar veremiyorum. Klima alırken nelere dikkat etmeliyim. Cop değeri ne demektir A enerji sınıfı yazıyor bu klima da alınırmi. İsitmadan ziyade soğutma için kullanicam salın 26 metrekare çiftcam kuzey ccephe iİzmir YYorumları bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4058 Mesaj
Dün; 10:14:10 

Bazen aynı şeyleri yazmaktan bıkıyoruz şu iki model toshiba için bin kere yazıldı yine soruyorsunuz.
Biraz forumu araştırın.
Sizler böyle yaptıkça ustalar yazmaz.

180 Mesaj
Dün; 10:37:55 

Çok haklısın kardeşim

Bu mesajda bahsedilenler: harbibirii

SUPERNATURAL

98 Mesaj
Dün; 11:18:39 

quote:

Bazen aynı şeyleri yazmaktan bıkıyoruz şu iki model toshiba için bin kere yazıldı yine soruyorsunuz.
Biraz forumu araştırın.
Sizler böyle yaptıkça ustalar yazmaz.

Kusura bakma kardeşim ama bilgin varsa alinabilir ya da alınmaz diyebilirsin. Ben görsem Bir ddaha yazmam dimi. Eğerbilgin varsa paylaşır misin benimle..

384 Mesaj
Dün; 12:32:33 

Aslında bir usta çıksa önerilerini yazsa;

3000-3500 aralığı için şu ürün
vs vs...

diye şahane olur. Bazı forumlarda böyle cengaverler var. :)
Forumu okurken nevrim döndü.

3 Mesaj
Dün; 12:46:38 

Mbirol usta nerelerdesin. Ulaşamıyorum sana.

4117 Mesaj
Dün; 14:45:26 

Merhaba,

kışı geçrmem için klima arayışına girdim.eşim hamile olduğu için klima almak zaruri oldu evimde doğalgaz ve takabileceğim bir soba durumu malesef yok.

20 m'2 salon için uygun fiyatla klima ne önerirsiniz.

evimin ısı yalıtımı var yani sıkıntı olmuyor ev çabucakta soğumuyor.

bu şartlar altın alabileceğim klima marka model ne olabilir sizce.

istanbulda yaşıyorum

2000 tl ye kadar bütçem var yani çıkmaz aslında 1500 tl ye alınabiliyorsa hiç affetmem alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem650 -- 23 Ekim 2014; 17:57:21 >

42 Mesaj
Dün; 17:02:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

Merhaba,

kışı geçrmem için klima arayışına girdim.eşim hamile olduğu için klima almak zaruri oldu evimde doğalgaz ve takabileceğim bir soba durumu malesef yok.

Merhaba,
İstanbul iklim koşullarındaysa Mitsubishi Electric markasının MSZ-SF25VE modelini öneririm.

"Yaşlandığımız için vazgeçmeyiz oyun oynamaktan,
Oyun oynamaktan vazgeçtiğimiz için yaşlanırız."
Bernard SHAW

4058 Mesaj
Dün; 17:43:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kiboneburhan

Kusura bakma kardeşim ama bilgin varsa alinabilir ya da alınmaz diyebilirsin. Ben görsem Bir ddaha yazmam dimi. Eğerbilgin varsa paylaşır misin benimle..

Sorduğunuz sorunun bin kere yanıtı verildi bu forumda aratın.

4058 Mesaj
Dün; 17:50:23 

quote:

Merhaba,

Verebileceğiniz bütçeyi yazın.
5000 tl klima var 1800 tl yede.

4117 Mesaj
Dün; 17:59:05 

quote:

Merhaba,

istanbulda yaşıyorum

2000 tl ye kadar bütçem var yani çıkmaz aslında 1500 tl ye alınabiliyorsa hiç affetmem alırım.

abi yazdım kriterleri.

5423 Mesaj
Dün; 19:30:52 

quote:

Orijinalden alıntı: S.R.YILDIRIM

Üstad; Bir bildiğiniz vardır muhakkak, Nedenini öğrenebilir miyiz? LG Prestige serisi için de karamsar mısınız?
Bana öneriniz Panasonic etheria olmuştu, Düzce'de servisi yok, eledim.

12.000 BTU için; Fujitsu satıcı/servisi ile görüştüm, ASYG12LE-AOYR(G)12LE modeli 3000 lira, prestige 2600 lira. Servisi de eski öğrencimmiş. Her ikisi de 5 metre bakır boru.

LG servisi tanıdığınız ve güvenebileceğiniz bir ise kesinlikle ikisi arasında LG prestij.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

336 Mesaj
Dün; 20:02:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

LG servisi tanıdığınız ve güvenebileceğiniz bir ise kesinlikle ikisi arasında LG prestij.

Buraya yazdıktan sonra Prestigeyi satın aldım, mbirol üstaddan gelen tavsiye keyfimi yerine getirdi.
En güzeli de bu işi sonlandırmış olmam.

Yardımlarını esirgemeyenlere şükranlarımı sunuyorum.

05' DL 650 V-Strom - 98' SW 1.6 ie.SLK Tempra -

98 Mesaj
Dün; 22:02:09 

quote:

Sorduğunuz sorunun bin kere yanıtı verildi bu forumda aratın.

Arkadaşım forumda yeni sayılırım. Sen de sanırım klima konusunda fikrine danışılır insanlardansın. Dediğin gibi aratıyorum bulamıyorum. Sizlerden ricam fikirlerinizi yazmanız. Bunda bu kadar büyütülecek birşey olmadığı kanısındayım. Fikrin varsa eğer söyler misin rica etsem. Söylemesen de canın sağ olsun...

287 Mesaj
Dün; 22:19:25 

quote:

abi yazdım kriterleri.

merhaba kesinlikle AQV12KBAN modelini almanı tavsiye ederim sınıfında en iyi ve verimli cihazdır yanlız kesinlikle servisle konusarak garanti kapsamında yapılarak işini dört dörtlük bilen ustaya yaptırmanı tavsiye ederim servislerden bi ben çektiğimi birde allah bilir :) o yüzden bunları yapabilirsen cok mükemmel olur aksi halde bulaşma servislerle akraba olursun stoklarla sınırlı zaten ürün ve servistten tut bayiler bile ne kadar btu oldugunu bilmezler hatta söyle durum vardı dış ünite bakırmı degilmi diye resminide koyayım özelikle actırdım bazı modellerde alumınyum cıkıyormuş aldıgım modelde bakır olunca rahatladım yoksa iade ederdim ama kalkıp düşük modeli yada baska modelini alırsanız onu kullanlara sorarsınız verim ve kalite farkı değişiyor paraya görede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 23 Ekim 2014; 22:32:44 >

34 Mesaj
Bugün; 0:05:53 

bugün panasonic ve toshibaya uğradım.. (daha önce 18000 btu super dc fujitsuyu 4200'e kadar düşürebilmiştim) Ama fiyat benim için hala yüksek,o yüzden toshiba ras 16 daisekai modeline baktım,aklıma yattı..3850'e kadar düşürebildim. (9 taksite) peşin 3700 e bırakacaklar.
yalnız bu modellerde iç ünitede ses problemi oldugunu okudum yarın bayiye soracağım..
bir de fujitsu aradaki 500 lira farka değer mi? toshiba nasıl fujitsudan daha ucuz olabiliyor? toshibanın fiyatları beni şaşırttı doğrusu...daisekai çok iyi bir seri değil mi acaba,emin değilim,ses sorunu olursa almanın bir anlamı kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 24 Ekim 2014; 0:06:55 >

4058 Mesaj
Bugün; 0:13:29 

quote:

bugün panasonic ve toshibaya uğradım.. (daha önce 18000 btu super dc fujitsuyu 4200'e kadar düşürebilmiştim) Ama fiyat benim için hala yüksek,o yüzden toshiba ras 16 daisekai modeline baktım,aklıma yattı..3850'e kadar düşürebildim. (9 taksite) peşin 3700 e bırakacaklar.
yalnız bu modellerde iç ünitede ses problemi oldugunu okudum yarın bayiye soracağım..
bir de fujitsu aradaki 500 lira farka değer mi? toshiba nasıl fujitsudan daha ucuz olabiliyor? toshibanın fiyatları beni şaşırttı doğrusu...daisekai çok iyi bir seri değil mi acaba,emin değilim,ses sorunu olursa almanın bir anlamı kalmaz.

Toshiba da alınacak tek model var skvp hiç başka düşünmeyin.
Ses olayını satıcıya sorun oda yok diye sallasın.
Fujitsu mükemmel klima Neden toshibadan ucuz olsunki.
Lcc ve Nocria üzerine halen klima yok.

287 Mesaj
Bugün; 6:02:07 

quote:

aslına bakarsanız ses olayları daha öncede yazdım 3 kademeli fan diyelim sessiz çalışanların çogu yavas dönen ve maksimum seviyesi 3 de olanlar bende 2 ci fanda yapıyor 3 cün kademede sesli bakın 2 ci kademe de çalısırsa 27-32 db ses olayıdır 1 ci kademede çalışan zaten hi. ses cıkmaz üfleme en fazla 3 yada 4 dü kendi klimada öyle 2 de 2 metre daha artar 3 de zaten uçuyor üfleme fanı önüne geçine anlarsınız bütün markalarda geçerli test ettim 3-4 markayıda mıstubıshıde dahil olmak üzere mat arkadasımızın dediği sallar adam ürünü kötülemez bayiye soracayına direk çalışanı görün bence bayi evet ses var dermi mantıklı düşünmeniz gerek

384 Mesaj
Bugün; 10:55:11 

Şöyle maksimum 2000 liraya 18000 btu bir klima almak istiyorum. Oda yaklaşık 30 m2, ev arakat. Isınma çok sıkıntı olmuyor ama gaz yerine kullanabilirim. Yazın gündüz çok güneş alıyor.

Bir fikir, tavsiye veren olursa sevinirim. Hiç bilgim yok. Forumu da epey okudum ama çıkamadım işin içinden.

Sayfa:   <<     481 482 483 484 485 486 487 488 [490]
Sayfa: <<     481 482 483 484 485 486 487 488 [490]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.750