Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir (2 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her şeyi yazıyosunuz bi aylık kaç para geliyor kimsa yazmıyor bende shira almak istiyorum kullanuyormussunda ısıtmada kullanmak istiyorum 15000btu kaç para gelir jiç bi ikir edinemedim internettn kimse aylık elektrik yakımından bahsetmemiş siz kaç btu kullanıyorsunuz kaç geliyor ücreti
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe ece akyel

her şeyi yazıyosunuz bi aylık kaç para geliyor kimsa yazmıyor bende shira almak istiyorum kullanuyormussunda ısıtmada kullanmak istiyorum 15000btu kaç para gelir jiç bi ikir edinemedim internettn kimse aylık elektrik yakımından bahsetmemiş siz kaç btu kullanıyorsunuz kaç geliyor ücreti

Kimsenin faturası kimseye tutmaz ve bana 300 TL az gelir Size çok gelir.
    Evin kaçıncı katda olduğu.
    Hangi bölgede olduğu.
    Akıllı sayaç kullanımı.
    24 kullanan bilinçli kullanıcımı yoksa aç kapa yapan bilinçsiz kullanıcımı.
    Bana geçen kış en fazla 336 TL geldi iki klima 24 saat açık 3.klimada arada çalıştı onun dışında termosifonum, çay makinem herşeyim elektrikli Full çalışıyor.
    Birde klimalarım klima.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mat35 kullanıcısına yanıt
    Siz ne marka kullanıyorsunuz,ME mi? Ben 9000 lik fujitsu almıştım yatak odasına,salona da biraz büyüğünü düşünüyorum. Fujitsu hakkındaki fikirleriniz öğrenmek isterim? 18.000 lik süper dc inverter 30 metrekare yer için iyi bir tercih midir?
  • Multi inverter klima düşünenler N11'de bu ürünleri tercih edebilirler.

Hazır 200tl çek de varken oldukça uygun fiyata geliyor.Ancak almadan önce dış ünitesi için yerinizi ölçtürmenizde fayda var.Ben kullanıyorum oldukça da memnunum.Dış ünite sesi hiç duyulmuyor.İç ünite de oldukça sessiz çalışıyor.Zaten bu ürünler Vestel tarafından üretilmiyor.Benim bildigim Midea ya da Gree tarafindan uretildigi. inventer teknolojisi olarak RODA ile ayni.

Kısacası multi inverter için fiyat performans olarak oldukça tatmin edici.Tavsiye ederim.Hele 200tl çek ile gayet uygun.

http://www.n11.com/vestel-multi-inverter-plus-9-18-klimalar-P23856311

http://www.n11.com/vestel-multi-inverter-plus-912-P26610644

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 22 Ekim 2014; 17:12:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Siz ne marka kullanıyorsunuz,ME mi? Ben 9000 lik fujitsu almıştım yatak odasına,salona da biraz büyüğünü düşünüyorum. Fujitsu hakkındaki fikirleriniz öğrenmek isterim? 18.000 lik süper dc inverter 30 metrekare yer için iyi bir tercih midir?

18 metrekare Oturma odamda 15 yıllık 9000 btu daıkın var.
    30 metrekare salonumda 14.000 btu lcc Fujitsu var.
    Çocuk odasında çöp arçelik var. :))
    İkide üst dairemde Haier var.
    Fujitsu iyidir sadece lt ve lgc serileri performans olarak düşüktü.
    30 metrekare yere 18.000 btu fazlası ile yetecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...

Ben klimada lg en son düşünürüm kendim için olsada almam.

Üstad; Bir bildiğiniz vardır muhakkak, Nedenini öğrenebilir miyiz? LG Prestige serisi için de karamsar mısınız?
    Bana öneriniz Panasonic etheria olmuştu, Düzce'de servisi yok, eledim.

12.000 BTU için; Fujitsu satıcı/servisi ile görüştüm, ASYG12LE-AOYR(G)12LE modeli 3000 lira, prestige 2600 lira. Servisi de eski öğrencimmiş. Her ikisi de 5 metre bakır boru.

• http://www.toshibacim.com/duvar-tipi-klimalar/inverter-suzumi-/toshiba-ras-18-skv-n3kv--split-klima-inverter?ref=akakce&source=mobil&v=0.58,4

Arkadaşlar bu klima hakkinda yorumlarinizi alabilir miyim. Enerji sarfiyatı nasildir bu klimada bilen varsa lütfen yardim edin. Uzun zamandır arastiriyorum karar veremiyorum. Klima alırken nelere dikkat etmeliyim. Cop değeri ne demektir A enerji sınıfı yazıyor bu klima da alınırmi. İsitmadan ziyade soğutma için kullanicam salın 26 metrekare çiftcam kuzey ccephe iİzmir YYorumları bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazen aynı şeyleri yazmaktan bıkıyoruz şu iki model toshiba için bin kere yazıldı yine soruyorsunuz.
    Biraz forumu araştırın.
    Sizler böyle yaptıkça ustalar yazmaz.

• harbibirii kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın kardeşim
  • quote:

Bazen aynı şeyleri yazmaktan bıkıyoruz şu iki model toshiba için bin kere yazıldı yine soruyorsunuz.
    Biraz forumu araştırın.

Kusura bakma kardeşim ama bilgin varsa alinabilir ya da alınmaz diyebilirsin. Ben görsem Bir ddaha yazmam dimi. Eğerbilgin varsa paylaşır misin benimle..

• Aslında bir usta çıksa önerilerini yazsa;

3000-3500 aralığı için şu ürün
    vs vs...

diye şahane olur. Bazı forumlarda böyle cengaverler var. :)
    Forumu okurken nevrim döndü.

• Mbirol usta nerelerdesin. Ulaşamıyorum sana.

• Merhaba,

kışı geçrmem için klima arayışına girdim.eşim hamile olduğu için klima almak zaruri oldu evimde doğalgaz ve takabileceğim bir soba durumu malesef yok.

20 m'2 salon için uygun fiyatla klima ne önerirsiniz.

evimin ısı yalıtımı var yani sıkıntı olmuyor ev çabucakta soğumuyor.

bu şartlar altın alabileceğim klima marka model ne olabilir sizce.

istanbulda yaşıyorum

2000 tl ye kadar bütçem var yani çıkmaz aslında 1500 tl ye alınabiliyorsa hiç affetmem alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem650 -- 23 Ekim 2014; 17:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

Merhaba,

kışı geçrmem için klima arayışına girdim.eşim hamile olduğu için klima almak zaruri oldu evimde doğalgaz ve takabileceğim bir soba durumu malesef yok.

Merhaba,
    İstanbul iklim koşullarındaysa Mitsubishi Electric markasının MSZ-SF25VE modelini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiboneburhan

quote:

Bazen aynı şeyleri yazmaktan bıkıyoruz şu iki model toshiba için bin kere yazıldı yine soruyorsunuz.
    Biraz forumu araştırın.

Kusura bakma kardeşim ama bilgin varsa alinabilir ya da alınmaz diyebilirsin. Ben görsem Bir ddaha yazmam dimi. Eğerbilgin varsa paylaşır misin benimle..

Sorduğunuz sorunun bin kere yanıtı verildi bu forumda aratın.
  • quote:

Merhaba,

Verebileceğiniz bütçeyi yazın.
    5000 tl klima var 1800 tl yede.

• quote:

Merhaba,

istanbulda yaşıyorum

2000 tl ye kadar bütçem var yani çıkmaz aslında 1500 tl ye alınabiliyorsa hiç affetmem alırım.

abi yazdım kriterleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.R.YILDIRIM

quote:

quote:

Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...

Üstad; Bir bildiğiniz vardır muhakkak, Nedenini öğrenebilir miyiz? LG Prestige serisi için de karamsar mısınız?

12.000 BTU için; Fujitsu satıcı/servisi ile görüştüm, ASYG12LE-AOYR(G)12LE modeli 3000 lira, prestige 2600 lira. Servisi de eski öğrencimmiş. Her ikisi de 5 metre bakır boru.

LG servisi tanıdığınız ve güvenebileceğiniz bir ise kesinlikle ikisi arasında LG prestij.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: S.R.YILDIRIM

quote:

quote:

LG servisi tanıdığınız ve güvenebileceğiniz bir ise kesinlikle ikisi arasında LG prestij.

Buraya yazdıktan sonra Prestigeyi satın aldım, mbirol üstaddan gelen tavsiye keyfimi yerine getirdi.
    En güzeli de bu işi sonlandırmış olmam.

Yardımlarını esirgemeyenlere şükranlarımı sunuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kiboneburhan

quote:

Biraz forumu araştırın.

Sorduğunuz sorunun bin kere yanıtı verildi bu forumda aratın.

Arkadaşım forumda yeni sayılırım. Sen de sanırım klima konusunda fikrine danışılır insanlardansın. Dediğin gibi aratıyorum bulamıyorum. Sizlerden ricam fikirlerinizi yazmanız. Bunda bu kadar büyütülecek birşey olmadığı kanısındayım. Fikrin varsa eğer söyler misin rica etsem. Söylemesen de canın sağ olsun...

• 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.