- x
Klima tavsiyesi
29001 Cevap2108055 Görüntüleme171 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

846 Mesaj
27 Ağustos 2014; 22:41:44 

O klimanın sınıfını gösteriyor. T1,T2,T3 sınıfı klimalar var.

219 Mesaj
27 Ağustos 2014; 22:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bps

O klimanın sınıfını gösteriyor. T1,T2,T3 sınıfı klimalar var.

O ZAMAN GAZ FARKLIMI OLUR YOKSA GENELDE KULLANILAN R410A MIDIR FARKETMEZMİDİR T1 SINIFINA GÖRE R410A GAZIMI OLUR ?

607 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:04:19 

arkadaşlar merhaba klimalar hakkında nerdeyse hiçbir bilgim yok. salonuma klima taktırmak istiyorum. inverter'lar daha mantıklıymış sanırım. bu salona kaç btu'luk klima gider? hangi marka klima önerirsiniz? en fazla 1500-1700 tl civarı vermeyi düşünüyorum.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çipetpetpet -- 28 Ağustos 2014; 0:04:37 >

846 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:16:34 

Defalarca söyledim gazla ilgisi yok, T1 sınıfı bir klimada r22 de olabilir R410 da olabilir. O sınıflandırma o klimanın hangi iklim sınıfı için olduğunu belirtiyor.

Bu mesajda bahsedilenler: harbibirii

996 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:20:25 

25 mt ye 12 MİDEA OPTİMUM aldım 1600 tl ye ve memnunum

Bu mesajda bahsedilenler: çipetpetpet

Mehmet / İZMİR
--------------------------
SKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance

NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna

80 Mesaj
28 Ağustos 2014; 1:41:11 

lg prestige 12lik cihazımın geçen kış tüketim değerlerini paylaşmış ve memnuniyetimi ifade etmiştim. bu ay tüketimi ölçme şansım oldu. kışın sadece 18 m2 civarı odamızı ısıttık ve aylık 40-45tl arası fark etmişti. 24 saat hiç kapanmadan çalışmıştı. şimdi yani bu yaz ise yine 24 saat çalıştı. sıcaklı genelde 27 dereceya ayarlı ama bu bazen 25 filanda oldu özellikle nem alma modunda filan.. ve en önemlisi hem oturduğumuz 18 m2 odai hem 6-7m2 koridor ve hemde 8-9 m2 çocuk odası sürekli soğutuldu. ayrıca geceleri 13-14m2 yatak odası ve gündüzleri yemek zamanı da 10m2 mutfak zaman zaman ihtiyaç anlarında soğutuldu. evde gelen giden çok olduğu zamanlarda ekseri nem alma modunda çalıştı. ve filtreler herdaim aktifti. aylık enerji sarfiyatımız 50tl civarı farketti. biz kaba kaba hesaplayalım dedik ve 55tl olsun dedik. ki milas gerçekten sıcak bir yer. kısacası biz bu cihazı alırken ısıtma değerlerinin yüksekliğinden etkilenerek almıştık ama lg prestige bizi soğutmada da utandırmadı. iddialı biri değilimdir ama bu cihaz 35 40m2 yeri bile rahatça ısıtır soğutur. geçen ay çocuğumuz olunca onun odasına da m.e.nin kampanyasından yararlanıp fh25 serisi cihazı alıp bebek odasına taktık ama hiç kullanmadık. o da çok güzel ve sağlamlık hissi veren bir cihaz ama lg prestige de kore malı olarak hiçte dandik bir seri değil. gerçi bu 1 2 senede belli olacak bişey değil der forumdaki ustalar ki haklıdırlar. bakalım 3-5 sene sonrada lg bize bunları söyletecekmi..

2257 Mesaj
28 Ağustos 2014; 10:51:29 

Ben 1500-1800 civarında 12btu luk inverterlı az yakan ve mümkün olduğunca sessiz olacak soğutma amacıyla kullanılacak klima arıyorum. İlk defa klima alacağım ve gözüme çarpan ilk model samsungun üçgen tasarımlı AR5000 ve AR7000 serisi oldu. Klimadan anlayan arkadaşlar bu makinalar hakkında ne düşünüyor veya bu fiyat aralığında başka tavsiye de alabilirim

7 Mesaj
28 Ağustos 2014; 14:37:16 

önerim alarko carrier veya toshibadır. Alarko carrier gold serisi kullanıcı olarak,. aşırı rutubetli ve sigara içilen bir yere alarko carrier klima aldım. dış ünite ise sokakta ve yerde tozun içerisinde ve bazı minik çocukların saldırısına uğradı =). cihazda 0 problem var. rutubetin etkisi yok oldu. klima aşırı kötü şartlarda olmasına rağmen banamısın demiyor. elektirk aksamı hariç dış üniteyi suyla yıkıyorum. soğutma etkisi çok kuvvetli. kışında ısıtma konusunda sıfır problem =).

226 Mesaj
28 Ağustos 2014; 15:15:58 

Merhaba, 25-30m2 salonum için daikin-me-toshiba tarzı inverterlı bir klima düşünüyorum max 12bin btu olacak, sadece ve sadece soğutma için kullanılacak, ısıtma için denemek için bile kullanmam, bu kıstaslarda tavsiyeniz olabilir mi ? Önceki sayfaları da inceledim, özellikle soğutma için kullanınca şunu almana bunu almana gerek yok tarzı bir cevap arayışındayım açıkçası 2bin lira üstüne çıkmadan kaliteli birşey almak istiyorum, ısıtma almayacaksan şu marka da soğutmada çok kaliteli vs... tarzı bir cevap da olabilir. Tavsiyeleri çin şimdiden teşekkürler.

4670K GTX770 Desktop, Logitech Z-5500, LG G2 + A-JAYS FOUR, LG 47LM660S, PS4 500PAL, Dreambox 800 HD

45 Mesaj
28 Ağustos 2014; 15:40:32 

Merhaba
Sizde alarko goldun hangi serisi var , kısın ısısnma amaçlı almayı düşünüyorum sıkıntı yasamam de me ???

Bu mesajda bahsedilenler: Speed Raider

846 Mesaj
28 Ağustos 2014; 16:59:46 

Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.

219 Mesaj
28 Ağustos 2014; 20:00:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bps

Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.

bps servise sordumda siyah renginde gaz r410a basınçları farklı imiş doğrumu yada nedir böyle tüpler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 29 Ağustos 2014; 16:54:38 >

14 Mesaj
Dün; 1:11:50 

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Kime abi diyormuşum? Hadi kardeşim İşine bak

ikile ordan, burada herkese özelden abim öperim şu neydi diye sorup sonrada ortada herkese klimacı ayakları yapan sen değilmisin ukala dümbeleği.

daha iki sene önce kısa donunla ortada dolanan sen şimdi klimacı ayakları yapıyor millete, kul hakkına girme.

2729 Mesaj
Dün; 7:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Fondip45

ikile ordan, burada herkese özelden abim öperim şu neydi diye sorup sonrada ortada herkese klimacı ayakları yapan sen değilmisin ukala dümbeleği.

daha iki sene önce kısa donunla ortada dolanan sen şimdi klimacı ayakları yapıyor millete, kul hakkına girme.

Bana dümbelek diyene bak :P sana yazma zahmetine girmeyeceğim artık. Az ötede oyna rahatsız etme beni. Bu arada hakaret ettiğinin farkındasın sanırım. Sana hakkımı helal etmiyorum bunu bil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmza Falan Kalmadı.

219 Mesaj
Dün; 9:29:11 

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Bana dümbelek diyene bak :P sana yazma zahmetine girmeyeceğim artık. Az ötede oyna rahatsız etme beni. Bu arada hakaret ettiğinin farkındasın sanırım. Sana hakkımı helal etmiyorum bunu bil..

günaydın sevgili arkadaşlar boş verin değmez kavga etmeye ölümlü dünyada şurda bilgi paylasımı yapıyoruz kavga ederek nerreye varılıyor o yüzden sakin olun şeytana uymayın gerek yok gerçekten bu devirde inanın bilge edildikten sonra eli yatkınsa herkes klimacıdır kesinlikle yüzde 80-85 türkiyede işini severek yapan usta yok o yüzden bence kırmamıza gerek yok o yüzden sakin lütfgen saygılar. not ( özel yatların sıhhı tesisat teknik işleri ve a dan z ye yaparım bilge edildikten sonra klimayıda yapar insan yeterki eksiklerimizi bilelim olay budur eli yatkınsa zaten bulaşmasın kimse )

2729 Mesaj
Dün; 10:04:04 

quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

günaydın sevgili arkadaşlar boş verin değmez kavga etmeye ölümlü dünyada şurda bilgi paylasımı yapıyoruz kavga ederek nerreye varılıyor o yüzden sakin olun şeytana uymayın gerek yok gerçekten bu devirde inanın bilge edildikten sonra eli yatkınsa herkes klimacıdır kesinlikle yüzde 80-85 türkiyede işini severek yapan usta yok o yüzden bence kırmamıza gerek yok o yüzden sakin lütfgen saygılar. not ( özel yatların sıhhı tesisat teknik işleri ve a dan z ye yaparım bilge edildikten sonra klimayıda yapar insan yeterki eksiklerimizi bilelim olay budur eli yatkınsa zaten bulaşmasın kimse )

Haklısınız hocam yaklaşımınız çok güzel,teşekkür ederim fakat sorun çıkaran kendisi. İşlerinizde başarılar dilerim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 29 Ağustos 2014; 10:05:02 >

İmza Falan Kalmadı.

9 Mesaj
Dün; 11:44:58 

Me msz-sf42 ile daikin shira42 sanirim fiyatlari aynı hangisi daha iyi klima arkadaşlar.

846 Mesaj
Dün; 13:58:56 

Shira daha iyi

Bu mesajda bahsedilenler: sportmax

1 Mesaj
Dün; 17:03:33 

Slm arkadaşlar çok acil tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim FUJİTSU ASYG12LT modeli ile DAIKIN Mira FTXN35L9 modeli arasında kaldım aralarında 350 TL fiyat farkı ile FUJİTSU daha ucuz yatak odasında kullanacağım acil fikir verirseniz sevinirim

729 Mesaj
Dün; 20:19:53 

ne alırsan al fark etmez
17000 btu civarı kapasitede
inverter olsun

1-york
2- gree
3-aırfel

bu cihazlar iyi maldır
illa me daikin oması şart değil
zaten satıcılar satırı kaldırmış bekliyorlar
pahalı mala gerek yok

hısense klima çok yagın değil belki çok kalitelidir ama şans faktörü unutulmamalı
yine başa döneceğim
17000 btu civarı kapasiteli
veee inverter alın ltf.

Bu mesajda bahsedilenler: KUTTA44

2729 Mesaj
Dün; 21:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: leyt

İyi gunler arkadaslar yeni bir eve tasındım. bir onceki evden ayrılan klimaları sokturup foto da goruldugu sekilde bırakmıstır . duvarın boyasını zedelemeden boş bırakılan uclara klima montajı yapılması mumkun mudur? yardımcı olursanız sevinirim :=)
0
0

Not : Sökülen ve takılacak olan klimaların ikisi de aynı btu olacaktır.

Eğer önceki klima R22 ile çalışan bir cihaz ise siz R410A gazlı bir cihaz aldığınızda boru kullanılamayacktır.Risk almayın bence

İmza Falan Kalmadı.

5313 Mesaj
Dün; 22:54:04 

Çok merak ediyorum bu konuyu açan arkadaşı düzmece fake mi sanıyor bu foruma takılanlar.

http://forum.donanimhab...BklimA//tm.htm#96516206

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Sayfa: <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.707