- x
Klima tavsiyesi
29032 Cevap2113827 Görüntüleme172 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

857 Mesaj
27 Ağustos 2014; 22:41:44 

O klimanın sınıfını gösteriyor. T1,T2,T3 sınıfı klimalar var.

220 Mesaj
27 Ağustos 2014; 22:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bps

O klimanın sınıfını gösteriyor. T1,T2,T3 sınıfı klimalar var.

O ZAMAN GAZ FARKLIMI OLUR YOKSA GENELDE KULLANILAN R410A MIDIR FARKETMEZMİDİR T1 SINIFINA GÖRE R410A GAZIMI OLUR ?

609 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:04:19 

arkadaşlar merhaba klimalar hakkında nerdeyse hiçbir bilgim yok. salonuma klima taktırmak istiyorum. inverter'lar daha mantıklıymış sanırım. bu salona kaç btu'luk klima gider? hangi marka klima önerirsiniz? en fazla 1500-1700 tl civarı vermeyi düşünüyorum.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çipetpetpet -- 28 Ağustos 2014; 0:04:37 >

857 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:16:34 

Defalarca söyledim gazla ilgisi yok, T1 sınıfı bir klimada r22 de olabilir R410 da olabilir. O sınıflandırma o klimanın hangi iklim sınıfı için olduğunu belirtiyor.

Bu mesajda bahsedilenler: harbibirii

996 Mesaj
28 Ağustos 2014; 0:20:25 

25 mt ye 12 MİDEA OPTİMUM aldım 1600 tl ye ve memnunum

Bu mesajda bahsedilenler: çipetpetpet

Mehmet / İZMİR
--------------------------
SKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance

NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna

81 Mesaj
28 Ağustos 2014; 1:41:11 

lg prestige 12lik cihazımın geçen kış tüketim değerlerini paylaşmış ve memnuniyetimi ifade etmiştim. bu ay tüketimi ölçme şansım oldu. kışın sadece 18 m2 civarı odamızı ısıttık ve aylık 40-45tl arası fark etmişti. 24 saat hiç kapanmadan çalışmıştı. şimdi yani bu yaz ise yine 24 saat çalıştı. sıcaklı genelde 27 dereceya ayarlı ama bu bazen 25 filanda oldu özellikle nem alma modunda filan.. ve en önemlisi hem oturduğumuz 18 m2 odai hem 6-7m2 koridor ve hemde 8-9 m2 çocuk odası sürekli soğutuldu. ayrıca geceleri 13-14m2 yatak odası ve gündüzleri yemek zamanı da 10m2 mutfak zaman zaman ihtiyaç anlarında soğutuldu. evde gelen giden çok olduğu zamanlarda ekseri nem alma modunda çalıştı. ve filtreler herdaim aktifti. aylık enerji sarfiyatımız 50tl civarı farketti. biz kaba kaba hesaplayalım dedik ve 55tl olsun dedik. ki milas gerçekten sıcak bir yer. kısacası biz bu cihazı alırken ısıtma değerlerinin yüksekliğinden etkilenerek almıştık ama lg prestige bizi soğutmada da utandırmadı. iddialı biri değilimdir ama bu cihaz 35 40m2 yeri bile rahatça ısıtır soğutur. geçen ay çocuğumuz olunca onun odasına da m.e.nin kampanyasından yararlanıp fh25 serisi cihazı alıp bebek odasına taktık ama hiç kullanmadık. o da çok güzel ve sağlamlık hissi veren bir cihaz ama lg prestige de kore malı olarak hiçte dandik bir seri değil. gerçi bu 1 2 senede belli olacak bişey değil der forumdaki ustalar ki haklıdırlar. bakalım 3-5 sene sonrada lg bize bunları söyletecekmi..

2261 Mesaj
28 Ağustos 2014; 10:51:29 

Ben 1500-1800 civarında 12btu luk inverterlı az yakan ve mümkün olduğunca sessiz olacak soğutma amacıyla kullanılacak klima arıyorum. İlk defa klima alacağım ve gözüme çarpan ilk model samsungun üçgen tasarımlı AR5000 ve AR7000 serisi oldu. Klimadan anlayan arkadaşlar bu makinalar hakkında ne düşünüyor veya bu fiyat aralığında başka tavsiye de alabilirim

10 Mesaj
28 Ağustos 2014; 14:37:16 

önerim alarko carrier veya toshibadır. Alarko carrier gold serisi kullanıcı olarak,. aşırı rutubetli ve sigara içilen bir yere alarko carrier klima aldım. dış ünite ise sokakta ve yerde tozun içerisinde ve bazı minik çocukların saldırısına uğradı =). cihazda 0 problem var. rutubetin etkisi yok oldu. klima aşırı kötü şartlarda olmasına rağmen banamısın demiyor. elektirk aksamı hariç dış üniteyi suyla yıkıyorum. soğutma etkisi çok kuvvetli. kışında ısıtma konusunda sıfır problem =).

226 Mesaj
28 Ağustos 2014; 15:15:58 

Merhaba, 25-30m2 salonum için daikin-me-toshiba tarzı inverterlı bir klima düşünüyorum max 12bin btu olacak, sadece ve sadece soğutma için kullanılacak, ısıtma için denemek için bile kullanmam, bu kıstaslarda tavsiyeniz olabilir mi ? Önceki sayfaları da inceledim, özellikle soğutma için kullanınca şunu almana bunu almana gerek yok tarzı bir cevap arayışındayım açıkçası 2bin lira üstüne çıkmadan kaliteli birşey almak istiyorum, ısıtma almayacaksan şu marka da soğutmada çok kaliteli vs... tarzı bir cevap da olabilir. Tavsiyeleri çin şimdiden teşekkürler.

4670K GTX770 Desktop, Logitech Z-5500, LG G2 + A-JAYS FOUR, LG 47LM660S, PS4 500PAL, Dreambox 800 HD

45 Mesaj
28 Ağustos 2014; 15:40:32 

Merhaba
Sizde alarko goldun hangi serisi var , kısın ısısnma amaçlı almayı düşünüyorum sıkıntı yasamam de me ???

857 Mesaj
28 Ağustos 2014; 16:59:46 

Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.

220 Mesaj
28 Ağustos 2014; 20:00:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bps

Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.

bps servise sordumda siyah renginde gaz r410a basınçları farklı imiş doğrumu yada nedir böyle tüpler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 29 Ağustos 2014; 16:54:38 >

14 Mesaj
29 Ağustos 2014; 1:11:50 

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Kime abi diyormuşum? Hadi kardeşim İşine bak

ikile ordan, burada herkese özelden abim öperim şu neydi diye sorup sonrada ortada herkese klimacı ayakları yapan sen değilmisin ukala dümbeleği.

daha iki sene önce kısa donunla ortada dolanan sen şimdi klimacı ayakları yapıyor millete, kul hakkına girme.

2729 Mesaj
29 Ağustos 2014; 7:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Fondip45

ikile ordan, burada herkese özelden abim öperim şu neydi diye sorup sonrada ortada herkese klimacı ayakları yapan sen değilmisin ukala dümbeleği.

daha iki sene önce kısa donunla ortada dolanan sen şimdi klimacı ayakları yapıyor millete, kul hakkına girme.

Bana dümbelek diyene bak :P sana yazma zahmetine girmeyeceğim artık. Az ötede oyna rahatsız etme beni. Bu arada hakaret ettiğinin farkındasın sanırım. Sana hakkımı helal etmiyorum bunu bil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmza Falan Kalmadı.

220 Mesaj
29 Ağustos 2014; 9:29:11 

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Bana dümbelek diyene bak :P sana yazma zahmetine girmeyeceğim artık. Az ötede oyna rahatsız etme beni. Bu arada hakaret ettiğinin farkındasın sanırım. Sana hakkımı helal etmiyorum bunu bil..

günaydın sevgili arkadaşlar boş verin değmez kavga etmeye ölümlü dünyada şurda bilgi paylasımı yapıyoruz kavga ederek nerreye varılıyor o yüzden sakin olun şeytana uymayın gerek yok gerçekten bu devirde inanın bilge edildikten sonra eli yatkınsa herkes klimacıdır kesinlikle yüzde 80-85 türkiyede işini severek yapan usta yok o yüzden bence kırmamıza gerek yok o yüzden sakin lütfgen saygılar. not ( özel yatların sıhhı tesisat teknik işleri ve a dan z ye yaparım bilge edildikten sonra klimayıda yapar insan yeterki eksiklerimizi bilelim olay budur eli yatkınsa zaten bulaşmasın kimse )

2729 Mesaj
29 Ağustos 2014; 10:04:04 

quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

günaydın sevgili arkadaşlar boş verin değmez kavga etmeye ölümlü dünyada şurda bilgi paylasımı yapıyoruz kavga ederek nerreye varılıyor o yüzden sakin olun şeytana uymayın gerek yok gerçekten bu devirde inanın bilge edildikten sonra eli yatkınsa herkes klimacıdır kesinlikle yüzde 80-85 türkiyede işini severek yapan usta yok o yüzden bence kırmamıza gerek yok o yüzden sakin lütfgen saygılar. not ( özel yatların sıhhı tesisat teknik işleri ve a dan z ye yaparım bilge edildikten sonra klimayıda yapar insan yeterki eksiklerimizi bilelim olay budur eli yatkınsa zaten bulaşmasın kimse )

Haklısınız hocam yaklaşımınız çok güzel,teşekkür ederim fakat sorun çıkaran kendisi. İşlerinizde başarılar dilerim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 29 Ağustos 2014; 10:05:02 >

İmza Falan Kalmadı.

18 Mesaj
29 Ağustos 2014; 11:44:58 

Me msz-sf42 ile daikin shira42 sanirim fiyatlari aynı hangisi daha iyi klima arkadaşlar.

857 Mesaj
29 Ağustos 2014; 13:58:56 

Shira daha iyi

Bu mesajda bahsedilenler: sportmax

1 Mesaj
29 Ağustos 2014; 17:03:33 

Slm arkadaşlar çok acil tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim FUJİTSU ASYG12LT modeli ile DAIKIN Mira FTXN35L9 modeli arasında kaldım aralarında 350 TL fiyat farkı ile FUJİTSU daha ucuz yatak odasında kullanacağım acil fikir verirseniz sevinirim

738 Mesaj
29 Ağustos 2014; 20:19:53 

ne alırsan al fark etmez
17000 btu civarı kapasitede
inverter olsun

1-york
2- gree
3-aırfel

bu cihazlar iyi maldır
illa me daikin oması şart değil
zaten satıcılar satırı kaldırmış bekliyorlar
pahalı mala gerek yok

hısense klima çok yagın değil belki çok kalitelidir ama şans faktörü unutulmamalı
yine başa döneceğim
17000 btu civarı kapasiteli
veee inverter alın ltf.

Bu mesajda bahsedilenler: KUTTA44

2729 Mesaj
29 Ağustos 2014; 21:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: leyt

İyi gunler arkadaslar yeni bir eve tasındım. bir onceki evden ayrılan klimaları sokturup foto da goruldugu sekilde bırakmıstır . duvarın boyasını zedelemeden boş bırakılan uclara klima montajı yapılması mumkun mudur? yardımcı olursanız sevinirim :=)
0
0

Not : Sökülen ve takılacak olan klimaların ikisi de aynı btu olacaktır.

Eğer önceki klima R22 ile çalışan bir cihaz ise siz R410A gazlı bir cihaz aldığınızda boru kullanılamayacktır.Risk almayın bence

İmza Falan Kalmadı.

5323 Mesaj
29 Ağustos 2014; 22:54:04 

Çok merak ediyorum bu konuyu açan arkadaşı düzmece fake mi sanıyor bu foruma takılanlar.

http://forum.donanimhab...BklimA//tm.htm#96516206

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

18 Mesaj
30 Ağustos 2014; 17:17:06 

Arkadaşlar bu daikin sihira japonyada üretilmiyomu.mada in japon die. Çekoslavakyada üretiliyomuş bir far varmı acaba

18 Mesaj
30 Ağustos 2014; 18:32:34 

Daikin shira42 bugün itibari ile aldim pazartesi takilicak bakalim insallah pisman etmez.

10 Mesaj
30 Ağustos 2014; 19:03:56 

istanbula döndüğümde bakarım seri ve modele. çok ekonomik bence. tassarruflu ve kalitelidir. ayrıca alarko carrier 12 yıllık bir ürünü daha evimde kullanıyorum. genelde yazın kullanılıyor bu 12 yıllık model. 12 yılda 1 kere servis çağırmadım. komşum lg-beko klima aldı inan bana servise gelen adamı tanıyorum artık. size ist'e döndüğümde modeli atarım sizde araştırır bir karara varırsınız. iyi günler

Bu mesajda bahsedilenler: dseam

10 Mesaj
30 Ağustos 2014; 19:08:15 

daikin kullanan tanıdığım var iyi markadır sorun çıkarmaz bence

857 Mesaj
30 Ağustos 2014; 19:57:06 

Shira iyi bir model. hayırlı olsun.

18 Mesaj
30 Ağustos 2014; 22:20:33 

Tşkrler

Bu mesajda bahsedilenler: bps

18 Mesaj
31 Ağustos 2014; 19:54:17 

Bir müddettir klima ile ilgili araştırma içerisindeyim. Bazı markalar özellikle tavsiye edilmiyor. Kesinlikle uzak durun çöp deniliyor. Mesela bunlardan biride Arçelik marka klimalar...Klima konusundaki cahilliğime verin ama ben Mitsubishi ile Arçeliği karşılaştırma yapıyorum kendimce:).Mesela ;

Arçelik EER-COP 3,61-3,91 Mitsubishi 3,41-3,76

İkisinde de soğutucu akışkan R410A yani çevreciler,

İç ünite ses Arçelik 45db Mitsubishi 49db,

Dış ünite ses Arçelik 53db Mitsubishi 65db,

Isıtma aralığı Arçelik -15 ile 24derece ,Mitsubishi -15 ile 24 derece ,

Soğutma aralığı Arçelik -10 ile 48 derece , Mitsubishi -10 ile 46 derece,

Isıtma kapasitesi Arçelik 8,5 kw, Mitsubishi 6,8kw ,

Soğutma kapasitesi Arçelik 7,4 kw, Mitsubishi 6,1kw ,

bu ve buna benzer özellikleri karşılaştırdığımızda Arçeliğin özellikleri daha iyi değil mi? Benim aklım pek almadı düşünce tarzımda mı bir yanlışlık var yoksa göremediğim noktalar mı var?

281 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:16:53 

Arçelik kışın hava değil bırak 0°C altına düşmeyi 3-4°C derece olduğunda ısıtma falan yapmaz soğuk hava üfler içeriye sürekli defrosta girer.. ses seviyeleri , eer-cop falan arçelikte sallama rakamlardır.. traktör gibi çalışmasıyla ünlüdür kendisi daha doğrusu daikin ve mitsubishilere veya toshibaya göre.. bi çok modelleri C sınıfı etiketi ancak alır.. 4-5 sene önce 1-2 modeli vardı iyi olan arçeliğin ama onlarda japonların yanına yaklaşamazlar.. arçelik -15 derece de ısıtma değil ancak buzdolabı görevi görür kanımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 31 Ağustos 2014; 20:19:25 >

857 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:34:28 

Yeni verimlilik yönetmeliğine göre eer ve cop değerleri değil seer ve scop değerleri önemli. Seste sen ses basıncı ve ses gücünü karıştırıyorsun gibime geliyor. Ayrıca değerlendirdiğin modelleri tam olarak yazarsan daha net anlaşılır. Mitsubishi derken hangi Mitsubishi heavy mi electric mi

Bu mesajda bahsedilenler: screamt

18 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Arçelik kışın hava değil bırak 0°C altına düşmeyi 3-4°C derece olduğunda ısıtma falan yapmaz soğuk hava üfler içeriye sürekli defrosta girer.. ses seviyeleri , eer-cop falan arçelikte sallama rakamlardır.. traktör gibi çalışmasıyla ünlüdür kendisi daha doğrusu daikin ve mitsubishilere veya toshibaya göre.. bi çok modelleri C sınıfı etiketi ancak alır.. 4-5 sene önce 1-2 modeli vardı iyi olan arçeliğin ama onlarda japonların yanına yaklaşamazlar.. arçelik -15 derece de ısıtma değil ancak buzdolabı görevi görür kanımca

Yani firmanın vermiş olduğu özelliklerin hepsi sallamasyon diyorsun öyle mi? Böyle birşey mümkün olabilir mi ? Olmayan bir özelliği varmış gibi ürününü satabilir mi firma ya çok ilginç.

794 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:35:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sportmax

Daikin shira42 bugün itibari ile aldim pazartesi takilicak bakalim insallah pisman etmez.

ben kullanıyorum 18000btu memnun kalacagını garanti ederim

[img]http://d1304.hizliresim.com/18/7/luw6z.jpg[/img]

281 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:40:59 

Yıllardır verdiği değerleri gerçeği yansıtmıyor... burda kullanıcıların eski yorumlarını veya ustalar sebeblerini cevaplıyacaktır.. Önemli olan ne için kullanılacağı sadece soğutma amaçlı ise bazı modelleri alınabilir ama o mödellerde çok ucuz değil.. her klima bi şekilde soğutma yağpar ama her klima kışın soğunda ıstma yapamaz.. şişer kalır

5323 Mesaj
31 Ağustos 2014; 20:59:43 

quote:

Arkadaşlar bu daikin sihira japonyada üretilmiyomu.mada in japon die. Çekoslavakyada üretiliyomuş bir far varmı acaba

Japonya ile çek cumhuriyeti arasıda direk uçuşla 20 saat fark vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 31 Ağustos 2014; 21:04:34 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5323 Mesaj
31 Ağustos 2014; 21:36:53 

quote:

Orijinalden alıntı: screamt

Bir müddettir klima ile ilgili araştırma içerisindeyim. Bazı markalar özellikle tavsiye edilmiyor. Kesinlikle uzak durun çöp deniliyor. Mesela bunlardan biride Arçelik marka klimalar...Klima konusundaki cahilliğime verin ama ben Mitsubishi ile Arçeliği karşılaştırma yapıyorum kendimce:).Mesela ;

Arçelik EER-COP 3,61-3,91 Mitsubishi 3,41-3,76

İkisinde de soğutucu akışkan R410A yani çevreciler,

İç ünite ses Arçelik 45db Mitsubishi 49db,

Dış ünite ses Arçelik 53db Mitsubishi 65db,

Isıtma aralığı Arçelik -15 ile 24derece ,Mitsubishi -15 ile 24 derece ,

Soğutma aralığı Arçelik -10 ile 48 derece , Mitsubishi -10 ile 46 derece,

Isıtma kapasitesi Arçelik 8,5 kw, Mitsubishi 6,8kw ,

Soğutma kapasitesi Arçelik 7,4 kw, Mitsubishi 6,1kw ,

bu ve buna benzer özellikleri karşılaştırdığımızda Arçeliğin özellikleri daha iyi değil mi? Benim aklım pek almadı düşünce tarzımda mı bir yanlışlık var yoksa göremediğim noktalar mı var?

Basit bir örnek vereyim.Bende palio ve Mit.lancer var.İkiside direksiyon,debriyaj hidrolik,ikiside klimalı ..

Gelde şimdi bir lancer in direksiyonunu çevir,birde palio nun.Hele debriyaj palio ile bir gün şehir içi kullanınca sol ayağımın altı zonkluyor.Klima dersen ya kafan kazan gibi olacak terlemeyeceksin yada camı açıp rüzgar sıcak yiyeceksin palio da.

Elimden geldiğince Lancere binmiyorum,Palio çekilmez oluyor 2-3 gün.Ama gelin sorun tofaşa binen birine klimalı palio lüks gelir.

857 Mesaj
Dün; 1:22:09 

Firmaların verdikleri değerler sallama değerler değil ama bu senin bahsettiğin değerler eski yönetmeliğe göre. Eski yönetmeliğe göre ısıtmada klimalar +7 derece dış sıcaklıkta test ediliyordu. Soğutmada dış sıcaklık +35 derece iç sıcaklık +27 derecede test ediliyordu. Bu derecelerde standardı tutturdunmu A sınıfı belgesini alıyordun. Klima isterse 0 derecede çalışmasın yine A sınıfı belgesi vardı. Yeni yönetmelikte 4 faklı sıcaklık değerinde test ediliyor. Ses seviyeleride öyle eskiden ses basıncı ölçülürken şimdi ses gücü ölçülüyor. İkisinin değerleri çok farklı.

79 Mesaj
Dün; 19:03:47 

istanbul ikitellide 25 m2 yazıhane için,kışın ısınma amaçlı klima (invertörlü) almak istiyorum.geçen sene ufo ile ısınıyordum fakat elektrik yetersizliğinden
dolayı bu sene kullanamayacağım.2000-3000 tl arası bizi üşütmeyecek, başımı ağrıtmayacak bir ürün olsun istiyorum.

1.kat,öğlene kadar güneş gören, 5m2 demir çerçeve pencereli.ara kat ama çevresinden (iş yeri olduğu için) ısı alacak pozisyonu yok.

o kadar çok ürün var ki, insan bir müddet sonra öyle kalakalıyor.ne alsam ,nasıl yapsam gibi.mümkünse ustalardan tavsiye bekliyorum.herkese kolay gelsin.

18 Mesaj
Dün; 23:21:53 

Daikin shira ftxs42. Bugun takildi fakat vakum yapimadi bir zarari vami acaba

857 Mesaj
Bugün; 0:26:07 

Forumda bu kadar vakum konusu işleniyor ve hassasiyetle üzerinde duruluyor. Konu halen net değilmi.

11 Mesaj
Bugün; 9:26:40 

slm dostum mitsubishinin değerleri (öz. mitsubishi electric) eurovent standartlarına göre arçelik'in değeri kendine göre
yanı alt katta yaptığı cihazı yukarı cıkırıp yalandan test ettim diyor ve katalok dolduryor.
M. Electric eurovente gönderip teknik özelliklerini öyle belirliyor.

Türkiye Pazarındaki Eurovent Sertifikalı Bazı Klima Markaları
Daikin LG Carrier
Fujitsu Gree Hitachi
Mitsubishi Electric Mitsubishi Heavy Airwell
Airfel Panasonic Samsung
Sharp Toshiba York

Ama her marka sadece klima göndermiyor.
Mesela Heavy rooftop , york klima santrali...vs
Alırken katalogun arkasında eurovent standartalrına uygundur ibaresi olan cihazı almalısınız..

794 Mesaj
Bugün; 9:42:00 

quote:

kardeşim bu forumda bu kadar çok söyleniyor vakum tabikide çok önemli

sizmi dediniz yoksa yapmayalım diye

http://forum.donanimhab...488/f_//tm.htm#61165488

bak adamlar burada konu açmışlar

18 Mesaj
Bugün; 11:48:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

kardeşim bu forumda bu kadar çok söyleniyor vakum tabikide çok önemli

sizmi dediniz yoksa yapmayalım diye

http://forum.donanimhab...488/f_//tm.htm#61165488

bak adamlar burada konu açmışlar

Ben cok ısrar ettim adam yeminler ediyo birsey olmaz die telini verdi bir sorun olursa ara falan die valla pişman ediyolar adamı sonradan vakum yapılmazmı.

18 Mesaj
Bugün; 11:50:43 

Arkadaşlar bide bu klima ekonomiye kendisimi geciyo fan ayarini kendimi kisiyo neyapmamiz lazim

794 Mesaj
Bugün; 12:11:53 

quote:

Arkadaşlar bide bu klima ekonomiye kendisimi geciyo fan ayarini kendimi kisiyo neyapmamiz lazim

kumandada ayar kısı var oradan ayar yapabilirsin kitapcıgında hepsi yazıyor olmadı servis cagır

birde adamı şikayet et klimamı degiştir de servise

18 Mesaj
Bugün; 12:36:34 

Aradım servisi patronmu bilmiyorum biri nasıl vakum yapilmaz yapılmıştır diyo bende yok dedim bakalım adamları arıyayım diyor.

60 Mesaj
Bugün; 13:28:05 

Arkadaşlar merhabalar. Bulunduğum yer Aydın, oda 19 m2 müstakil zemin kat izalasyon kötü camlar tek cam metal kasa (toplam pencere 5 m2) tek pencere güneş görüyor, direk dışarı açılan üstü camlı metal kapı var. İki klima arasında takıldım kaldım yardım eder misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M

Toshiba Suzumi RAS 18 N3KV (SKV)

25 Mesaj
Bugün; 15:29:55 

Merhabalar ustalarım
eve hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak üzere klima almak istiyorum
yaklaşık 25 m2 lik bir salonum var salon kapısını açıp çocuk odasınıda kullanmak istiyorum
salon doğu ve güney cepheye çocuk odasıda güney ve batı cepheye bakıyor ev 1 yıllık henüz doğal gaz sokakta yok
2-3bin arası bir para ayırdım

Zibro S 6534
Toshiba RAS 13 N3KV Suzumi
Zibro S/P 7535 3D
Mitsubishi SRK 45ZJP-S1
Zibro SP 7550 3D
Toshiba RAS 18 N3KV Suzumi
Daikin Zhara FTXB50A

bu modellerden birinde seçim yapmak istiyorum benim için önemli olan verimliliği ve sessizliği
13000 yada 15000 btu bir klima yeterli gelirmi
verimlilik açısından Toshiba RAS 18 N3KV Suzumi A+ diğerleri A sınıfı

5323 Mesaj
Bugün; 17:31:04 

quote:

Bak kardeşim bu işin özü Vakumsuz olmaz. Biz gaz vermiyoruz yok yere.Bizde icat etmedik.Alın size Daikin nin kendi resmi sitesi ve kendi montaj yönergesi.Adamlar açık açık ta yazmışlar neden vakum gerekli diye.

Zaten aynı dökümanın benzeri sizde de vardır.

http://www.daikinturkiy...-L-KURULUM-KILAVUZU.pdf
0

5323 Mesaj
Bugün; 17:38:57 

quote:

Orijinalden alıntı: mavikule

Merhabalar ustalarım
eve hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak üzere klima almak istiyorum
yaklaşık 25 m2 lik bir salonum var salon kapısını açıp çocuk odasınıda kullanmak istiyorum
salon doğu ve güney cepheye çocuk odasıda güney ve batı cepheye bakıyor ev 1 yıllık henüz doğal gaz sokakta yok
2-3bin arası bir para ayırdım

Zibro S 6534
Toshiba RAS 13 N3KV Suzumi
Zibro S/P 7535 3D
Mitsubishi SRK 45ZJP-S1
Zibro SP 7550 3D
Toshiba RAS 18 N3KV Suzumi
Daikin Zhara FTXB50A

bu modellerden birinde seçim yapmak istiyorum benim için önemli olan verimliliği ve sessizliği
13000 yada 15000 btu bir klima yeterli gelirmi
verimlilik açısından Toshiba RAS 18 N3KV Suzumi A+ diğerleri A sınıfı

25 m2 + kapı açık kalsın diğer yerlerde faydalansın dediniz mi 18 liğe geçmek daha iyi olur. 25 m2 12 liğin sınırı çünkü.

Zibro 75xx serileri yok ve gelmeyecek şu an itibari ile. 65xx lerde değişti 66xx oldu.

Zibro 6635 12 lik olan seridir. 2300 TL liste fiyatı var
Zibro 6650 18 lik olan seridir. 3300 TL liste fiyatı var.

Suzimi Tosh. en alt serisidir.
Daikin Zhara da yok zaten artık (Tegora oldu) oda giriş seviyesidir.

79 Mesaj
Bugün; 18:33:36 

ustalardan, mümkünse tavsiye bekliyorum.

220 Mesaj
Bugün; 19:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

kumandada ayar kısı var oradan ayar yapabilirsin kitapcıgında hepsi yazıyor olmadı servis cagır

birde adamı şikayet et klimamı degiştir de servise

sogutma varsa gerek yok ses durumuda normal ise vakumlamaya gerek yok baştan yapsan garanti olur ama şuanda normal sogutma ve ses yoksa bence elletme klimayı bu arada gazı boşaltırsın yeniden vakumlarsın 20-30 dakika niye değiştir diyorsun arkadaşa :) daha sıfır cihaz arkadaşın kafasını karıştıracaksınız dahada :)

18 Mesaj
Bugün; 21:04:46 

Arkadaşlar Hitachi klimalar nasıldır peki? Tavsiye eder misiniz ? Ustalardan fikir almak isterim,özellikleri aşağıdaki gibi.
0
0

Sayfa:   <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Sayfa: <<     475 476 477 478 479 480 481 482 [484]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.109