Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilginden dolayı teşekkür ederim ama zaten ben günde 4-5 saat sadece soğutma amaçlı kullanacam ve ne yazık ki bugün mıtsubishi electricten 12000 btu almış bulunuyorum klasik model 1340 ytl ye yarın gelip takacaklar kullandıktan sonrada arkadaşlara gerekli bilgiyi buradan vereceğim (memnuniyet veya memnuniyetsizliğimi)
    quote:

Orjinalden alıntı: cetins

27 m2 ye 12000btu klasik klima uygun değildir. 18000btu luk klimalara bakmalısın.

mbbilici nickli üyenin yazdıklarına itibar edip düşük btu lu klima almayın, zararını görürsünüz. Hiçbir düzgün servis yere uygun olmayan düşük btu lu klima takmaz. 30 m2 ye yakın yerlere 12000btu lu klima almayın, paranız boşa gider, aynı zamanda da klima fazla iş görmez. Alacağınız marka için keşif raporu alın, bulunsun.

Diğer sözünüze gelince rütbe ile ilgisi yok, rütbe geçici birşey sadece iş yoğunluğu yüzünden yazmam gecikiyor(klimacı arkadaşlarda tabiki mevsim itibariyle meşguller), bu forumda sözüne güvenebileceğiniz klimacı arkadaşlar: art_SRY, DAIKIN, dominic 'tir.

quote:

Orjinalden alıntı: arimas06

arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 27 m2 salon için daikın Klasik modeli(non inventer) 12000 btu için 6 taksit 1300 ytl ye buldum mıtsubishi electric aynı urunu için ise 1400 ytl istiyor 6 ay taksitle kafam karıştı çünkü daıkın ucuz ama anadolu yakasında sadece bir yer bu modeli satıyor yani arıza durumunda bir sıkışıklık olmasından korkuyorum mıtsubisinin de yaygın servis ağı var ne dersiniz veya bu ürünlere bir alternatif söleyebilir misiniz ben sadece soğutma amaçlı kullanacam

quote:

rütbemiz cevap almaya yetmiyor sanırım:)

• hayırlı olsun gelen servis arkadaşlar yeterli gelir dedilerse sorun çıkacagını sanmıyorum fanını düşük kademede kullanmanı tavsiye ederim biraz farkeder fanı yüksek oldugunda fazla sogutur gibi düşünme :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: aurian

sayın art_SRY ve cetinsin dikkatine
    bir yıldır forumları virgül atlamadan defalarca okudum kesinlikle ve kesinlikle panasonic klima alacağım ancak sorun şurada başlıyor
    oturduğum ev çatı katı 6,5*3,9*2,4 ölçülerinde ve 1,3*2,00 ahşap tek cam ev abartısız bütün gün güneş görüyor yalıtım deseniz sfırın altında geçtiğimiz günlerdeki sıcaklarda evde kalp krizi geçirmememiz bir mucize 2,5 yaşında bir oğlum var ve sıcaklardan daha fazla etkilenmemesini istiyorum klimayı kışın ısınmak amaçlı olarak da oldukça fazla kullanacağım hiç kapanmayacak diyebilirim bu durumda 12000 mi 15000 mi tercih etmeliyim zira ısınma konusu klimanın asıl performansını gösterdiği nokta sanırım
    panasonicte bu kadar ısrarlı olmamın sebebi ise diğer arkadaşlarda kulak versin adamlar yapmışlar abi çalıştığım hastanede 12 yıldır hiç ama hiç kapatılmadan kullanılan bir panasonic var ve alette hiç bir sorun yok hala taş gibi
    ayrıca evimde kullandığım çoğu elektronik alette panasonic veya technics herkese de tavsiye ederim senelerce servis yüzü görmeden sorunsuz kullanabilirsiniz
    eğer bu konudaki btu değerini biraz daha netleştirmeme yardımcı olursanız çok sevinirim bunlar yetmez 18000lik al derseniz ona da kabulum artık daral geldi sıcaklardan kesenin ağzını açtık bir kere bu arada izmitte oturuyorum
    konuyu fazla dağınık yazdığım için kusura bakmayın yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hepinize kolay gelsim

panasonıc cihazlarda yukarıdada belirttiğim üzere 12 lik klasik ve 12 ınverter cihaz şu an stoklarda yok 15 ınverter mevcut diye biliyorum keşif yaptırıp düşünebilirsin

• Yani 12000btu alınacak yere daha alt btu klima almak mantıksızdır, şuna katılırım, soğuk olmasın ılık olsun diye aldım derse herkes kendisi bilir tabi, ısı ihtiyacı kişiden kişiye değişir ama yine de yere göre en uygun klimayı almak lazım. 24 m2 lik bazı bölgelere 9000btu iyi gelebilirken başka bölgelerde veya aynı bölgede bir başka yerde yetersiz gelebilir.

mbbilici nickli üye, kendi evinde 50m2 yi 7000 btunun iyi geldiğini, 30m2 ye 12000btu uygun olduğunu iddia ediyor.

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra uygunsa neden üstünü yada alt kademesi verilsin ki abi müşteri istese bile verilmez mesken olarak söylüyorum tabiki işyerlerinde farklı bir şeyler düşünülüyorsa bir üst kademesi olabilir ama oturma odası, salon, yatak odası v.b. meskenden bahsediyorsak 12 lik yeterken 18 lik vermek mantıklı değil zaten bunun müşteriye zararı var ses seviyesi yükselir elektrik sarfiyatı artabilir bunun gibi şeyler ben şahsen vermezdim

• quote:

Yani 12000btu alınacak yere daha alt btu klima almak mantıksızdır, şuna katılırım, soğuk olmasın ılık olsun diye aldım derse herkes kendisi bilir tabi, ısı ihtiyacı kişiden kişiye değişir ama yine de yere göre en uygun klimayı almak lazım. 24 m2 lik bazı bölgelere 9000btu iyi gelebilirken başka bölgelerde veya aynı bölgede bir başka yerde yetersiz gelebilir.

mbbilici nickli üye, kendi evinde 50m2 yi 7000 btunun iyi geldiğini, 30m2 ye 12000btu uygun olduğunu iddia ediyor.

quote:

gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra uygunsa neden üstünü yada alt kademesi verilsin ki abi müşteri istese bile verilmez mesken olarak söylüyorum tabiki işyerlerinde farklı bir şeyler düşünülüyorsa bir üst kademesi olabilir ama oturma odası, salon, yatak odası v.b. meskenden bahsediyorsak 12 lik yeterken 18 lik vermek mantıklı değil zaten bunun müşteriye zararı var ses seviyesi yükselir elektrik sarfiyatı artabilir bunun gibi şeyler ben şahsen vermezdim

abi mutlaka 12 lik yetiyorsa neden 9 luk alınsın ılık olmasını istiyorsa kumandadan set ettiğin degeri yükseltsin bu kadar basit mblilici nin durumu sanırım psikolojik klima varmı var oh be buz gibiiiii dir herhalde

• Servis 12000lik klima uygun gördüyse sorun olmaz, zaten bizim yeri görmeden size söylediğimiz yaklaşık değerlerdir. Aynı zamanda kaliteli bir marka alıyorsunuz, 12lik daha ucuz(2., 3. sınıf) bir marka almış olsaydınız, Mits.Elk. gibi çalışmazdı. İzlenimlerinizi bekleriz.

quote:

ilginden dolayı teşekkür ederim ama zaten ben günde 4-5 saat sadece soğutma amaçlı kullanacam ve ne yazık ki bugün mıtsubishi electricten 12000 btu almış bulunuyorum klasik model 1340 ytl ye yarın gelip takacaklar kullandıktan sonrada arkadaşlara gerekli bilgiyi buradan vereceğim (memnuniyet veya memnuniyetsizliğimi)
    quote:

27 m2 ye 12000btu klasik klima uygun değildir. 18000btu luk klimalara bakmalısın.

mbbilici nickli üyenin yazdıklarına itibar edip düşük btu lu klima almayın, zararını görürsünüz. Hiçbir düzgün servis yere uygun olmayan düşük btu lu klima takmaz. 30 m2 ye yakın yerlere 12000btu lu klima almayın, paranız boşa gider, aynı zamanda da klima fazla iş görmez. Alacağınız marka için keşif raporu alın, bulunsun.

Diğer sözünüze gelince rütbe ile ilgisi yok, rütbe geçici birşey sadece iş yoğunluğu yüzünden yazmam gecikiyor(klimacı arkadaşlarda tabiki mevsim itibariyle meşguller), bu forumda sözüne güvenebileceğiniz klimacı arkadaşlar: art_SRY, DAIKIN, dominic 'tir.

quote:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 27 m2 salon için daikın Klasik modeli(non inventer) 12000 btu için 6 taksit 1300 ytl ye buldum mıtsubishi electric aynı urunu için ise 1400 ytl istiyor 6 ay taksitle kafam karıştı çünkü daıkın ucuz ama anadolu yakasında sadece bir yer bu modeli satıyor yani arıza durumunda bir sıkışıklık olmasından korkuyorum mıtsubisinin de yaygın servis ağı var ne dersiniz veya bu ürünlere bir alternatif söleyebilir misiniz ben sadece soğutma amaçlı kullanacam

quote:

rütbemiz cevap almaya yetmiyor sanırım:)

• çetin abi zaten mıtsubıshı electrıc almış arkadaş ben tam oalrak mesajını anlayamadım 2 yada 3 sınıf klima ile ilğili
  • ya kimse ag iyon nano gümüş teknolojili klimalardan bahsetmiyo mu,, klima alcaz ama Gümüş iyon şartı koydum...Gümüş iyonları bakterileri vb. mikropları %99 yok ediyormuş..
  • abi istersen arçeliğe bir bak arçelik % 100 yokediyomuş . şaka bir tarafa abicim %99 asıl yokediyormuş ben anlamadım koyuyorsun içerde mikrop bırakmıyor ha garip bunlardan bizim yaptıgımız hastanelere falan takmak lazım steril ortamlara kesin çözüm galiba :)) neyse abicim herkese iyi geceler yarın görüşmek üzere
  • eyvallah sağolasın art_SRY
    peki son bir şey sorsam eylül gibi stoklara yeni ürünlerin girmesi olası mıdır? buradaki servise pek güvenemiyorum da benden daha az bilgileri var.geçen yıldan beri adamları keşfe getiremedim. acaba panatek'i arasam istanbuldan buraya keşif ve montaja gelinir mi?
  • Yok şöyle daha önceki mesajını görmemiştim. Ucuz klimalardan alacak sanmıştım. 2., 3. sınıf klimalar ucuz ve çalışmaları zayıf olduğundan 27 m2 ye yetmeyeceğini 18lik daha uygun olabileceğini yazdım. Ama kendisi Mits.Elk. deyince, sorun olmaz 12lik yeterli gelir zaten servis te keşif yapmıştır.

quote:

çetin abi zaten mıtsubıshı electrıc almış arkadaş ben tam oalrak mesajını anlayamadım 2 yada 3 sınıf klima ile ilğili
  • merhaba.salonumda mitsubishi klima var ve memnunum.ben sadece odama klima taktırmak istiyorum. ancak şöyle bir sorun var.klimanın iç ünitesinin genişliği en fazla 74cm olmalı yani asılacak tek duvar var ve genişliği 74 cm.kapasitesi zaten en düşük seviyede olacak.diğer 2 duvar temelden çıkan perde sistem olduğu için bunlara monte edemiyoruz. asılacak tek bölüm ytong kaplama olan balkon duvarı.anadolu yakasındayım ve bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa sevinirim.içinizde klima satıcıları varsa bana özel mesajda atabilirler.
  • Toshiba nın 7000btu modeli 74 cm.
    http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU23

ALARKO FLAIR'in 7 ve 9000 btu modellerinin genişliği 74 cm.
    http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU13

Bu 2 marka için Alarko-carrier bayileri ile görüşebilirsin.

birde Airfel'in AS-093002S modelide 71cm. genişliğindedir. www.airfel.com.tr

quote:

Orjinalden alıntı: vizi

merhaba.salonumda mitsubishi klima var ve memnunum.ben sadece odama klima taktırmak istiyorum. ancak şöyle bir sorun var.klimanın iç ünitesinin genişliği en fazla 74cm olmalı yani asılacak tek duvar var ve genişliği 74 cm.kapasitesi zaten en düşük seviyede olacak.diğer 2 duvar temelden çıkan perde sistem olduğu için bunlara monte edemiyoruz. asılacak tek bölüm ytong kaplama olan balkon duvarı.anadolu yakasındayım ve bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa sevinirim.içinizde klima satıcıları varsa bana özel mesajda atabilirler.

• 25m2 yere 16000 ile 18000 btu arası klasik klima gerekir. ama inverter alacaksanız 15000 btu modeli uygun gibi ücretsiz keşif çağırıp sonuçlandırılabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: aurian

sayın art_SRY ve cetinsin dikkatine
    bir yıldır forumları virgül atlamadan defalarca okudum kesinlikle ve kesinlikle panasonic klima alacağım ancak sorun şurada başlıyor
    oturduğum ev çatı katı 6,5*3,9*2,4 ölçülerinde ve 1,3*2,00 ahşap tek cam ev abartısız bütün gün güneş görüyor yalıtım deseniz sfırın altında geçtiğimiz günlerdeki sıcaklarda evde kalp krizi geçirmememiz bir mucize 2,5 yaşında bir oğlum var ve sıcaklardan daha fazla etkilenmemesini istiyorum klimayı kışın ısınmak amaçlı olarak da oldukça fazla kullanacağım hiç kapanmayacak diyebilirim bu durumda 12000 mi 15000 mi tercih etmeliyim zira ısınma konusu klimanın asıl performansını gösterdiği nokta sanırım
    panasonicte bu kadar ısrarlı olmamın sebebi ise diğer arkadaşlarda kulak versin adamlar yapmışlar abi çalıştığım hastanede 12 yıldır hiç ama hiç kapatılmadan kullanılan bir panasonic var ve alette hiç bir sorun yok hala taş gibi
    ayrıca evimde kullandığım çoğu elektronik alette panasonic veya technics herkese de tavsiye ederim senelerce servis yüzü görmeden sorunsuz kullanabilirsiniz
    eğer bu konudaki btu değerini biraz daha netleştirmeme yardımcı olursanız çok sevinirim bunlar yetmez 18000lik al derseniz ona da kabulum artık daral geldi sıcaklardan kesenin ağzını açtık bir kere bu arada izmitte oturuyorum
    konuyu fazla dağınık yazdığım için kusura bakmayın yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hepinize kolay gelsim

• art_SRY, filtre konusunda sana pek katılmıyorum hava filtrelerden ne kadar çok geçerse iç ortam için o kadar iyi olur. Ucuz 2., 3. sınıf klimalarda belki dediğin doğru ama aşağıdaki filreleme ve hava kalitesini yükseltme hikaye mi şimdi:

http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/UrunSunumlari/ToshibaRAS_7in1Tanitimi.htm
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/UrunSunumlari/CarrierNanoFiltreTeknolojisi.htm
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/UrunSunumlari/ToshibaDaiseikai_PlazmaHavaTemizleme.htm
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/UrunSunumlari/ToshibaDaiseikai_IyonUretici.htm

quote:

herkese slmlar arkadaşlar yaz geldi artık sanırım herkes sıcaklardan kaçmanın farklı yolarını arıyor genelde amaç aynı burda yani klima almada dikkat edilecek birkaç şey var biz burada her nekadarda bu kaliteli o kaliteli değil desekte bunlar sizin isteginiz göre değişir öncelikle ne istediginizi bilmelisiniz sessiz çalışmasınımı istiyorsunuz ses debilerine bakıcaksınız ısıtmadamı kullanıcaksınız ısıtma yapacagı degerleri kontrol etmelisiniz klimalardaki filtreleme sistemleri her markanın farklı bir isim vermesi ile biraz karışmış durumda filtreleme konusu aslında benim fikrimi sorucak olursanız önemli oldugu kadar önemsiz satarken herkes ön plana çıkarıyor ama sonuçta 5 cm lik bir filtre ne kadar mikropları tutar yada ne derece faydalıdır bu tamamen tartışmaya açık bir konu herkes tutturmuş filtreleme diye gidiyor ki bunu önemli görenlerin çogu klimalarının sezonluk bakımlarını bile yaptırmayacaklardır eminim tekrar söylüyorum mesken klimaları dediğmiz splitlerde asıl önemli olan filtreleme oldugu kadar ses seviyesi ve elektrik sarfiyatıdır

Isıtma ve sogutma amaçlı kullanacagınız bir klima alacaksanız asla servisi çok diye kalitesiz klima almayın diyelimki bütçeniz uygun gelmedi almaya mecbur kaldınız bir anlamda yada sadece sogutma amaçlı kullanıcaksınız bayi servislere gidip keşif yaptırarak almayı düşünün ilk önce keşif yapsınlar yeterli gelir okeyini verdikten sonra taktırın en azından karşınızda muhatap bulabilirsiniz lafı uzattıkça uzattım neyse ve asla market klimalarına yönelmeyin

• Klima seçiminde incelemeniz için örnek teşkil edecek bir tablo veriyorum.

• quote:

Klima seçiminde incelemeniz için örnek teşkil edecek bir tablo veriyorum.

Bu değerlerler soğutma için sanırım. Zira, 15 metrekare kışın 9.000btu ile ısınmaz bence.(ortalama, düz model bir klima ile)
  • Afacan arkadaşım, 9000 Btu ile 15 m2 de Mitsubishi Electric, Daıkın, Toshiba,Hitachi, Sanyo gibi klimalarla ısınmayı bir tarafa bırak kavurursun ortamı.

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Klima seçiminde incelemeniz için örnek teşkil edecek bir tablo veriyorum.

Bu değerlerler soğutma için sanırım. Zira, 15 metrekare kışın 9.000btu ile ısınmaz bence.(ortalama, düz model bir klima ile)

• slm arkadaslar dün gittim TOSHİBA DAISEIKAI SKVR 13000 BTU İNVERTER KLİMA aldım bügün takacaklar heycanla belkiyorum bu klima hakkında görüşlerinizide yazarsanız sevirim selamlar.
  • İyi bir marka almışsınız, hayırlı olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: moskovali

slm arkadaslar dün gittim TOSHİBA DAISEIKAI SKVR 13000 BTU İNVERTER KLİMA aldım bügün takacaklar heycanla belkiyorum bu klima hakkında görüşlerinizide yazarsanız sevirim selamlar.
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.