Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: teknikhergele Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne olmuş yav gene buraya konuşmasını bilmeyen adamları neden alıyorsunuz ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Ne olmuş yav gene buraya konuşmasını bilmeyen adamları neden alıyorsunuz ki.

Ekşin.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ekşınlı günler yaşıyoruz

• arkadaşlar samsung ar7000 serisi iki tane klima almayı düşünüyorum. 12000 ve 18000 lik. nasıl klimalardır. yorumlarınızı bekliyorum.
    acil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimar007

arkadaşlar samsung ar7000 serisi iki tane klima almayı düşünüyorum. 12000 ve 18000 lik. nasıl klimalardır. yorumlarınızı bekliyorum.
    acil!

Hocam forum ahalisi olarak uzak durulması tavsiye edilen cihazlardandır samsung. En büyük problem de servis sıkıntısı olarak gösteriliyor. Bilen arkadaşlar yanıtlayacaktır.
  • Ekşın bittiğine göre sorularımıza geçelim yine .

Mitsubishi Electric Krigamine Zen serisi MSZ-EF42VES için bir mitsubishi bayiden 4300 fiyat aldım. Bu cihaz bu fiyata alınır mı?Yoksa onun yerine 4000' alınacak cihaz var mı?

Önceki mesajlarımı takip eden arkadaşlar diyecek ki hani limitin 3000'di?

Valla onu hiç sormayın önce 3500'e çıktı ordan da 4000'e. Battı balık yan gider.

EDİT:

Mitsubishi Electric Deluxe Power GE42VA için de 3900 TL fiyat aldım. Sanırım bu daha mantıklı bi seçim olacak.

Üstteki sorumu bu model üzerinden değerlendirin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsemre -- 2 Mayıs 2014; 14:28:37 >
  • Ah biraz forumun arama özelliğini Kullansakda aynı soruları milyon kez sormasak.
    Klima alacaksanız japon.
    Ve su çinliler.
    Haier.
    Midia.
    Gree.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Ne olmuş yav gene buraya konuşmasını bilmeyen adamları neden alıyorsunuz ki.

Ekşin.....

Birol abi kimsede iş yok millet ekşina yönelmiş
  • Arkadaslar kusura bakmayın ,ben istemeden bu tartışmaya dahil oldum.12 yıldır bu forumdayim ve ilk defa böyle enteresan biriyle karşılaşıyorum.sadece bu başlıkta degil diğer yazdığı başlıklarda da arkadas sürekli alaycı,azarlayici ve dalga geçer üslupla cevap yazmış. Bana karşı da hakarete varan üslup kullanınca konu dışına çıktık.neyse arkadas gerekli uzaklaştırmayı aldı zaten.

Konumuza donecek olursak Arcelik bayisi ile klima konusunda görüştüm ve satın alma şartı olarak bakır boru kullanılmasını sürdüm.onlar da zaten bütün montajlarda bakır boru kullanıldığını söyledi ama burada okuduklarimdan sonra pek de güvenmedim.daha sonra servis ile görüşüp bana dondüler ve aluminyum boru kullandıklarını,bakır boruyu sadece inverter klimada kullandıklarını ve bakır boru istemem halinde 150tl fark alacaklarını söyledi.ben de iptal ettim siparişi. 20-30tl lik boruya fahiş fiyat biçmişler.8-9m2 ofis icin 1000tlyi gecmek istemiyorum ,burada önerilenler genelde 1500 üzeri gördüğüm kadarıyla.fiyat/performans ürünü bulabilirsem ona yöneleceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cori3535

Merhaba Arkadaşlar,

Antalya-Manavgatta kullanılmak üzere salon için klima tavsiyesi istiyorum. Salon için 25-30 metrekare arası soğutma ve ısınma amaçlı kullanılacak.Evim kuzey cephede
    bütçe max 4000 TL

teşekkür ederim

birader hem servis kalitesi hemde klima kalitesi açısından mitsubishi elcetric 12000 btu sf veya GE serisi yeter size. bulabilriseniz GE almanız cüzdanınıza fayda sağlar belki 2-300 ucuz olabilir net bilemesemde. Ge SF serisinin bir önceki modelidir. kalite olarak hiç bir fark yoktur. SF serisi eurovent yeni sezonsal verimlik oranına sahiptir. (bence çok gerekli bir durum değil) ayrıca iç ünitesi biraz daha kibarlaştırılmıştır. buna mukabil iç ünte ses seviyesi 1-2 puan artmıştır.

siz keişif yaptırısanız firma size 15000 btu önerirkendei firkrimce 12000 yeter. klimacılar mutlak garantide kalarak 15000 btu önerirler ama.

şöye bir durum var. be istanbuldayım antalyaya göre nemi ve sıcağı azdır. ama buraların sıcağıda beter dokunur. ben burada 24 derecede kullnırken odamdaki klimayı ço sıcaklarda antalyalı bir arkdaşım 27-28 derecelerde kullanıyordu. bu ayrıntıya dikkat etmek lazım arkdaşın anlattığı mesele şu.

senin orası buraya göre fazla sıcak değil orda dokunmayan derece burda şok etkisi yapıyor demişti. çok doğru bence.

burada 27-28 derecelere aldıkmı klima ihtiyaç duymuyor çalışmaya. ama antalyada çalışır 27-28 lerde.. ve bu derecelerde çalışan klima. çok dah verimli çalışır.

urfada serhat6363 kardeşimiz var çok ince ayrıntısına kadar bu durumları tespit etmiş. kendisi meraklıdır zaten. bu arkadaşta kliamasını aynı derecelerde kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Arkadaslar kusura bakmayın ,ben istemeden bu tartışmaya dahil oldum.12 yıldır bu forumdayim ve ilk defa böyle enteresan biriyle karşılaşıyorum.sadece bu başlıkta degil diğer yazdığı başlıklarda da arkadas sürekli alaycı,azarlayici ve dalga geçer üslupla cevap yazmış. Bana karşı da hakarete varan üslup kullanınca konu dışına çıktık.neyse arkadas gerekli uzaklaştırmayı aldı zaten.

Konumuza donecek olursak Arcelik bayisi ile klima konusunda görüştüm ve satın alma şartı olarak bakır boru kullanılmasını sürdüm.onlar da zaten bütün montajlarda bakır boru kullanıldığını söyledi ama burada okuduklarimdan sonra pek de güvenmedim.daha sonra servis ile görüşüp bana dondüler ve aluminyum boru kullandıklarını,bakır boruyu sadece inverter klimada kullandıklarını ve bakır boru istemem halinde 150tl fark alacaklarını söyledi.ben de iptal ettim siparişi. 20-30tl lik boruya fahiş fiyat biçmişler.8-9m2 ofis icin 1000tlyi gecmek istemiyorum ,burada önerilenler genelde 1500 üzeri gördüğüm kadarıyla.fiyat/performans ürünü bulabilirsem ona yöneleceğim.

işte arçelikte vesteldeki airfeldeki durumlar bunlar arkadaşım. arçelik gene insaflıymış inverterde bakır boru kullanıyoruz dediyse. airfel inverterde bile alüminyum boru kullanıyor.

fiyatlar bunalar maalesef ama arçelikle anlaşabilirsiniz umuyorum 50-60 tl teklif edin olmaz derlerse.

size önerim auer vs alt markaları var airfelin.. onlardan bir adet alın bakır boru masrafınada katlanın derim üstte ve diğer mesajda anlattığım gibi. hem auer arçelikten kalitelidir. istanbulda olsydınız sizi tcklima arkadaşla konuşun derdik dün yazmış olduğu mesaja göre ona yönlendirirdik.

mesele aburda auerhttp://www.akakce.com/klima/Auer.html rakamları 900 tl

midelarhttp://www.akakce.com/klima/Midea.html 860 tl

siz buralrdan almayın bayilere gidin pazarlık edin hem konuşma şansınız olur bayilere dersiniz baya bilgi edindim özellikle bayilere geliyorumki klimamın vakumu ve montajında elzem olan bakır boru şartlarını anlaşayım. yani kısacası bu tip klimalrdan randıman almak istiyorsanız bir miktar fiayt artıcak.

yoksa alın arçeliği devam edin zaten makine olarak bu cihazlardan iyi değil artık alüminyum boru ilede kullanabildiğiniz kadar kullnırsınız. ama bence 150-200 tl fazla verin derim şahsen.

mesela bakın direkt bakır boru kullnılan markalardaki rakam

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-09-aa-fiyati,449076.html

farklı olanda mutlaka bir bityeniği aranmalı kimse ucuza satmaz ürününü emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

Ekşın bittiğine göre sorularımıza geçelim yine .

Mitsubishi Electric Krigamine Zen serisi MSZ-EF42VES için bir mitsubishi bayiden 4300 fiyat aldım. Bu cihaz bu fiyata alınır mı?Yoksa onun yerine 4000' alınacak cihaz var mı?

Valla onu hiç sormayın önce 3500'e çıktı ordan da 4000'e. Battı balık yan gider.

EDİT:

Mitsubishi Electric Deluxe Power GE42VA için de 3900 TL fiyat aldım. Sanırım bu daha mantıklı bi seçim olacak.

bu yeni kasa olan modelimi öncelikle onu sormak lazım? gözlerim yoruldu şuan bakamıyorum.

bakın bu serinin 12 liklerini soran arkadaşlara eskiden GE serisi önerirdik sebpese değerler aynıydı kasa sükseli olduğundan 6-700 tl pahalıydı . süsten püsten vaz geçin derdik.

şuan bir ara inceledim 12 ve 9 luklarda GE ve yeni sesi SF den üstün duruma geçmiş A+ sayısı fazlaydı. (çok önemlimi bence değil. bana sormuş olsanız)

bilmiyorum şu esnada SF serisi ile arasındaki fiyat farkı nedir. 15likleride hiç incelememiştim. son duyduğumuz rakamlarda 12lik SF serisi 3800 felandı bu sizin demiş olduğunuz 15lik bence alınır zira her duruma hem SF ve eski GE serisnden üstün hemde anlaşılan fiyat makası büyük değil 12likle kıyazsaldığımızda 15lik makineyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unquestionable Truth

Çok ekşınlı günler yaşıyoruz

ekşıncı gitar çalıp ateşi üflemeyi bırakta kendine bir klima al artık. yazıyoruz yazıyoruz sana okumuyosun bile düzgünce.

bide tutup geçen gün kendi kendima ban vermiştim. ban sormuşsun abi neden banlandı. e biraz dikkatli oku mobilden ık ara sıra tam sürüme bak forumda denge her zaman bozuk işte.

yazarım sana pm ni aldım. bugün diğer arkadaşlara yazdığım son mesajları bir oku onlardanda istifade edersin illaki coupe 96 yazdığım yazıları oku seninde faydalanacağın detaylar mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: Unquestionable Truth

Çok ekşınlı günler yaşıyoruz

ekşıncı gitar çalıp ateşi üflemeyi bırakta kendine bir klima al artık. yazıyoruz yazıyoruz sana okumuyosun bile düzgünce.

bide tutup geçen gün kendi kendima ban vermiştim. ban sormuşsun abi neden banlandı. e biraz dikkatli oku mobilden ık ara sıra tam sürüme bak forumda denge her zaman bozuk işte.

yazarım sana pm ni aldım. bugün diğer arkadaşlara yazdığım son mesajları bir oku onlardanda istifade edersin illaki coupe 96 yazdığım yazıları oku seninde faydalanacağın detaylar mevcut

Bencede artık klima almanın vakti geldi de model kararlaştırabilsem

• 9köy kullanıcısına yanıt
    hocam 700-750tl civari önerebileceginiz bir klima var mi ? arcelik 900den asagi yok diyor

• Arçelik zaten 100 lira etmez.:-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cori3535

Merhaba Arkadaşlar,

Antalya-Manavgatta kullanılmak üzere salon için klima tavsiyesi istiyorum. Salon için 25-30 metrekare arası soğutma ve ısınma amaçlı kullanılacak.Evim kuzey cephede
    bütçe max 4000 TL

teşekkür ederim

birader hem servis kalitesi hemde klima kalitesi açısından mitsubishi elcetric 12000 btu sf veya GE serisi yeter size. bulabilriseniz GE almanız cüzdanınıza fayda sağlar belki 2-300 ucuz olabilir net bilemesemde. Ge SF serisinin bir önceki modelidir. kalite olarak hiç bir fark yoktur. SF serisi eurovent yeni sezonsal verimlik oranına sahiptir. (bence çok gerekli bir durum değil) ayrıca iç ünitesi biraz daha kibarlaştırılmıştır. buna mukabil iç ünte ses seviyesi 1-2 puan artmıştır.

siz keişif yaptırısanız firma size 15000 btu önerirkendei firkrimce 12000 yeter. klimacılar mutlak garantide kalarak 15000 btu önerirler ama.

şöye bir durum var. be istanbuldayım antalyaya göre nemi ve sıcağı azdır. ama buraların sıcağıda beter dokunur. ben burada 24 derecede kullnırken odamdaki klimayı ço sıcaklarda antalyalı bir arkdaşım 27-28 derecelerde kullanıyordu. bu ayrıntıya dikkat etmek lazım arkdaşın anlattığı mesele şu.

senin orası buraya göre fazla sıcak değil orda dokunmayan derece burda şok etkisi yapıyor demişti. çok doğru bence.

burada 27-28 derecelere aldıkmı klima ihtiyaç duymuyor çalışmaya. ama antalyada çalışır 27-28 lerde.. ve bu derecelerde çalışan klima. çok dah verimli çalışır.

urfada serhat6363 kardeşimiz var çok ince ayrıntısına kadar bu durumları tespit etmiş. kendisi meraklıdır zaten. bu arkadaşta kliamasını aynı derecelerde kullanıyor.

4000 TL bütçe varsa direk Öncel klimanın yanına git otur.Al bir ME 42...
    Şevki dir iş yeri sahibi.Deki İzmir den Birol abimin selamı var,elinden geleni yapar...

• Selamlar,
    bugün ME msz-hj comfort klima almayı düşünüyorum ama kendini temizleme özelliği olmaması kafama takıldı. Acaba bu özellik önemli değil mi çünkü krigamine klimalarda bile böyle bir özellik görünmüyor. Daikin klimalarda da bu özellik yok sanırsam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

Ekşın bittiğine göre sorularımıza geçelim yine .

EDİT:

bu yeni kasa olan modelimi öncelikle onu sormak lazım? gözlerim yoruldu şuan bakamıyorum.

bakın bu serinin 12 liklerini soran arkadaşlara eskiden GE serisi önerirdik sebpese değerler aynıydı kasa sükseli olduğundan 6-700 tl pahalıydı . süsten püsten vaz geçin derdik.

şuan bir ara inceledim 12 ve 9 luklarda GE ve yeni sesi SF den üstün duruma geçmiş A+ sayısı fazlaydı. (çok önemlimi bence değil. bana sormuş olsanız)

bilmiyorum şu esnada SF serisi ile arasındaki fiyat farkı nedir. 15likleride hiç incelememiştim. son duyduğumuz rakamlarda 12lik SF serisi 3800 felandı bu sizin demiş olduğunuz 15lik bence alınır zira her duruma hem SF ve eski GE serisnden üstün hemde anlaşılan fiyat makası büyük değil 12likle kıyazsaldığımızda 15lik makineyi.

Siz söyleyince farkettim SF serisini. Deluxe power üzerinden konuşmuştum ben ve modelinin GE42VA olduğunu söyledi satıcı.

Az önce ben de inceledim ve SF serisinden daha verimli olduğunu gördüm.(tabi yanlış bakmadıysam)

Şimdi bu cihazın uygun fiyatlısını araştırmaya kaldı iş

Bir de Mitsubishi Electric teki satıcı (Başka bir bayi) her sene Mayıs-Haziran arası kampanya olduğunu söyledi. Beklesem mi biraz daha? Her sene oluyor mu bu kampanyalar?

• evim istanbulda ve 30-metrekare güney cephe odaya hem sonbahar sonu ısınma amaçlı maksimum 1ay kadar kullanılacak hem de yazın soğutma amaçlı kullanılacak bir klima arıyorum.

bir klimacı 30metrekare oda için 18000btu luk klima önerilir dedi. teknik detayları ve gereksinimlerini çok iyi bildiğimi söyleyemem. ancak alacağım klima tüm kış ısınma amaçlı kullanılmayacak. (bu bilgi de ısınma açısından önemli olur mu bilmiyorum ama ayrıca odanın camı yerden tavana kadar ve 3*2metre boyutunda) bütçem 2000-2500TL aşmayacak şekilde hangi klima uygun olur?
  • 
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.