Klima tavsiyesi
28910 Cevap2093479 Görüntüleme172 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     39 [41] 43 44 45 46 47 48      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 16:40:11 

Panasonic Inverter Duvar Tipi-Super Deluxe modelinde var:
"Havalandırma Fonksiyonu: Uzaktan kumanda üzerinde tek tuşa basarak odanızdaki kirli hava dışarı atılır."
http://www.panatek.com....p_evofis.php?ptype_id=7

Haier New Class serisinde var:
http://www.airfel.com.t...nid=161&menuID=14&ln=tr

quote:

Orjinalden alıntı: ilhami

Fresh Air özelliği yani dışarıdaki temiz havayı içeriye alırken, içerideki kirli havayı dışarı verme özelliği hangi klimalarda mevcut bilen var mı?
Bu konu da önemli. Çünkü, zamanla ortamdaki karbondioksit miktarı vs. artıyor ve haliyle baş ağrısı, yorgunluk vs. rahatsızlıklar oluşuyor!
Bir de Bosch'un R410 ya da 407C'li ürünü var mı?

Bu dünyaya anlaşılmak için değil; anlamak için geldik.

3361 Mesaj
1 Haziran 2007; 16:44:52 

Arkadaşlar salona 18000 btu klima almayaı düşünüyorum ama çok param yok.Şu anda 10000 btu luk hitachi kullanıyorum ve inanılmaz memnunum ancak o kadar para verip de alacak durumum yok maalesef.18000 lik klima hitachi 1700-2000 ytl arası değişiyor.Ancak ben en ucuza en iyi performanslı hangi marka kilimayı alırım acaba?Airfeller fiyat/performans açısından alınabilecek bir klimamıdır?18000 btulukları 1000 ytl civarında.Ne dersiniz ustalar?

Logitech Z-5500-PS3 1TB-PHİLİPS 47PFL6877-PHİLİPS 720SA DVD PLAYER

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Haziran 2007; 16:54:20 

sharp klima için gazı bitmiştir denmiş,bu komik olmuş,klimaların gazı bitmez ya kaçak vardır yada montaj sırasında hata yapılmıştır

öyle bilmeden gazı bitmiştir ,tüpmü bu

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2007; 16:56:42 

quote:

Orjinalden alıntı: stres

Arkadaşlar salona 18000 btu klima almayaı düşünüyorum ama çok param yok.Şu anda 10000 btu luk hitachi kullanıyorum ve inanılmaz memnunum ancak o kadar para verip de alacak durumum yok maalesef.18000 lik klima hitachi 1700-2000 ytl arası değişiyor.Ancak ben en ucuza en iyi performanslı hangi marka kilimayı alırım acaba?Airfeller fiyat/performans açısından alınabilecek bir klimamıdır?18000 btulukları 1000 ytl civarında.Ne dersiniz ustalar?

demirdöküm klima alınabilir sizin için en uygun fiyatlı klimadır,ithaldir

2922 Mesaj
1 Haziran 2007; 17:05:39 

quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Panasonic Inverter Duvar Tipi-Super Deluxe modelinde var:
"Havalandırma Fonksiyonu: Uzaktan kumanda üzerinde tek tuşa basarak odanızdaki kirli hava dışarı atılır."

Haier New Class serisinde var:
http://www.airfel.com.t...nid=161&menuID=14&ln=tr

@cetins teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla dışarıdaki havayla içeridekini değiştiren klimaların hiç birisi R410A ya da 407C kullanmıyor!

Artık bu klima işi benim açımdan içinden çıkılmaz bir noktaya geldi! En az bir şeyden vazgeçmem gerekecek!

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 18:01:20 

gaz kaçtığında bitmiş oluyor. başka ne anlıyorsunuz? gaz kaçacak bir yeri varsa birazı kaçıp birazı içerde kalmıyor herhalde.

quote:

Orjinalden alıntı: filimosa

sharp klima için gazı bitmiştir denmiş,bu komik olmuş,klimaların gazı bitmez ya kaçak vardır yada montaj sırasında hata yapılmıştır

öyle bilmeden gazı bitmiştir ,tüpmü bu

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 18:05:12 

Panasonic R410A gazı kullanıyor. Haier R22.

quote:

@cetins teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla dışarıdaki havayla içeridekini değiştiren klimaların hiç birisi R410A ya da 407C kullanmıyor!

Artık bu klima işi benim açımdan içinden çıkılmaz bir noktaya geldi! En az bir şeyden vazgeçmem gerekecek!

3361 Mesaj
1 Haziran 2007; 18:08:29 

Demirdöküm, eşimin teyzesininoğlu aldı 24000 btu luk hem de 1000 ytl ye taksitle.Hocam inanılmaz ses yapıyor iç ünite.Yani orada gece klima açık uyumak imkansız diyebilirim.O yüzden kesinlikle düşünmüyorum.Başka ne marka olabilir?
quote:

Orjinalden alıntı: filimosa

demirdöküm klima alınabilir sizin için en uygun fiyatlı klimadır,ithaldir

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 18:35:56 

Ucuzladıkça kalite düşüyor, herşeyde olduğu gibi. Alarko Flair ve Haier modellerine bakabilirsin.

http://www.alarko-carri...r/AC_icerik.asp?ID=AC18

http://www.airfel.com.t...nid=171&menuID=16&ln=tr

quote:

2922 Mesaj
1 Haziran 2007; 18:43:55 

quote:

Panasonic R410A gazı kullanıyor. Haier R22.

@cetins pardon görmemişim. Uyarı için teşekkür ederim.
Ürün gerçekten çok hoş. Hele filtrenin kendi kendini temizleme özelliğine bayıldım. Ürün biraz pahalı ama parasını hak ediyor gibi duruyor!

Bir de bu multi (çoklu) sistem ilgimi çekti. Mesela, iki bitişik odaya tek dış ünite koyulmak istense daha mı ucuza gelir? Bu sistemin üstünlükleri ve mahzurları nelerdir? Örneğin, odalardaki iç ünitelere birbirlerinden bağımsız olarak kumdanda edilebilir mi? Hatta birisi soğutma yaparken diğeri ısıtma yapabilir mi?
Son olarak çoklu (multi) kısmında iyon üreteci var ama üstteki modellerde (Super Deluxe) yok gibi duruyor!
http://www.panatek.com...._evofis.php?ptype_id=10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhami -- 1 Haziran 2007; 18:45:18 >

84 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:05:48 

quote:

@cetins pardon görmemişim. Uyarı için teşekkür ederim.
Ürün gerçekten çok hoş. Hele filtrenin kendi kendini temizleme özelliğine bayıldım. Ürün biraz pahalı ama parasını hak ediyor gibi duruyor!

Bir de bu multi (çoklu) sistem ilgimi çekti. Mesela, iki bitişik odaya tek dış ünite koyulmak istense daha mı ucuza gelir? Bu sistemin üstünlükleri ve mahzurları nelerdir? Örneğin, odalardaki iç ünitelere birbirlerinden bağımsız olarak kumdanda edilebilir mi? Hatta birisi soğutma yaparken diğeri ısıtma yapabilir mi?
Son olarak çoklu (multi) kısmında iyon üreteci var ama üstteki modellerde (Super Deluxe) yok gibi duruyor!
http://www.panatek.com...._evofis.php?ptype_id=10

Multi sistemde, iki odanıza almak istediğiniz klimaların fiyatlarını bir toplayın bir iç bir dış olarak. Multi fiyatına bakın birde hesap ortaya çıkar.
Ayrıca iki ayrı odada farklı derecelerde kullanabilirsiniz ama biri ısıtmadayken diğeri soğutmada çalışamaz.
Bu sistem VRV, VRF gibi sistemlerde mevcuttur.

3361 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:12:21 

@cetins hocam alarkoların fiyatları hitachilerle aynı hemen hemen.Ben mi yanlış gördüm?Onu alacağıma hitachi alırım.Airfeller almaya değmez mi diyorsunuz onu mu anlayayım bu cümlenizden.
quote:

Ucuzladıkça kalite düşüyor, herşeyde olduğu gibi. Alarko Flair ve Haier modellerine bakabilirsin.

http://www.alarko-carri...r/AC_icerik.asp?ID=AC18

http://www.airfel.com.t...nid=171&menuID=16&ln=tr

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:15:38 

Multi sistemde dış ünite her iki içi üniteye bağlantı açısından fazla uzak olmamalı. Sakıncası dış ünite arızalandığında her ikiside çalışmaz oluyor. sadece bir dış ünite fiyatından kara geçiliyor. Riske değmez.
Buradaki klimalar inverter ve biraz pahalı, aynı özelliklerdeki klasik modelleri bu sene gelmedi.

2922 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:23:06 

@DAIKIN ve cetins teşekkür ederim.
Daha ucuza geliyor ama pek iyi gibi durmuyor! Ayrıca, beğendiğim modelin çoklu hali yok gibi!
Yani, filtre temizlemeli ve hava tahliyeli modeller çokluda yok gibi!
Kısacası ayrı almak şart gibi duruyor!

450 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:29:34 

Forumda gürcan diye arkadaş vardı, o mesela Airfel i beğenmez(kendi evindeki iyiçalışmadığı için) ama art_SRY aynı markayı sattığı için onunla aynı fikirde değil, benim gibi. Airfel de onun getirdiği Haier de olabilir.
Flair FLR18GW 1.316 ytl.
Birde White-westinghouse markası var ama fiyatlarına ulaşamadım. www.bogaziciithalat.com.tr

quote:

@cetins hocam alarkoların fiyatları hitachilerle aynı hemen hemen.Ben mi yanlış gördüm?Onu alacağıma hitachi alırım.Airfeller almaya değmez mi diyorsunuz onu mu anlayayım bu cümlenizden.

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2007; 19:47:45 

quote:

Forumda gürcan diye arkadaş vardı, o mesela Airfel i beğenmez(kendi evindeki iyiçalışmadığı için) ama art_SRY aynı markayı sattığı için onunla aynı fikirde değil, benim gibi. Airfel de onun getirdiği Haier de olabilir.
Flair FLR18GW 1.316 ytl.
Birde White-westinghouse markası var ama fiyatlarına ulaşamadım. www.bogaziciithalat.com.tr

buradada yanlış bilgi var kendisinde aırfel yok
aile bireylerinin birinde vardır

ayrıca o senelerde satılan hiç bir aırfel iyi degildir,bir firma piyasaya girecegi zaman iyi olarak girmeli,sanko holding gibi kalitesiz mallarla degil(haier hariç)aırfele verilen paraya yazık,tabiiki satan malına kötü demez

aırfel alınacagına LG alınabilir,yanlış yönlendirme yapmayalım

kopyala yapıştırla bu işler olmaz kaç tane klimayı takıp söktünüz ,temizlediniz,vakum yaptınız

buraya kullanıcı arkadaşlarada yazarlarsa iyi olur

alarko flair klimaları geöen senekilerle aynı degil bu sene gelenler iyi degilmiş bizzat satıcılarla bu konuyu konuşun

geçen senede baya mitsubishi elektrik alanların başı yandı,bu forumu iyi okuyalım sayfa sayfa

bu arkadaş hatalı yazdıkça sizleri uyaracagım ,benim görevim,nasılki kendisi bazılarına aynını yaptı ise

3361 Mesaj
1 Haziran 2007; 21:36:30 

@cetins hocam teşekkürler bilgiler için.Şimdi Karşıyaka girne caddesinden geldim eve geze geze ve Hitachi R22 gazlı modeli olan 18000 btu luk klimayı nakit 1450 ytl ye buldum.Eğer bu fiyata böldürebilirsem o cihazı alıcam galiba.Benim aklım ve gönlüm yine de hitachiden yana.Çünkü evimde kullandığım cihazdan o kadar memnunumki anlatamam.Valla yine bütçe altüst olacak galiba.Parayı denkleştiremesem de bekleyip hitachi almaya karar verdim.teşekkürler herşey için. Cihaz bu arkadaşlar
http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stres -- 1 Haziran 2007; 21:39:09 >

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2007; 21:43:10 

quote:

@cetins hocam teşekkürler bilgiler için.Şimdi Karşıyaka girne caddesinden geldim eve geze geze ve Hitachi R22 gazlı modeli olan 18000 btu luk klimayı nakit 1450 ytl ye buldum.Eğer bu fiyata böldürebilirsem o cihazı alıcam galiba.Benim aklım ve gönlüm yine de hitachiden yana.Çünkü evimde kullandığım cihazdan o kadar memnunumki anlatamam.Valla yine bütçe altüst olacak galiba.Parayı denkleştiremesem de bekleyip hitachi almaya karar verdim.teşekkürler herşey için. Cihaz bu arkadaşlar

görünüşü güzelmiş hayırlısı olsun iyi karar

3361 Mesaj
1 Haziran 2007; 21:44:42 

Teşekkür ederim hocam sağolasın yardımların için

814 Mesaj
2 Haziran 2007; 0:21:57 

Arkadaslar quote secenegini calistiramadim onun icin sizin yazdiklarinizi bold yani kalin harflerle yazdim normal fontla yazilanlarda benimkiler.

numera68,

Eviniz mustakilse merkezi klima cozumlerinide dusunebilirsiniz. Buradaki
arkadaslarin tavsiyesi dogrultusunda Daikin'in sitesine baktim. Daikin'in,
isitma, sogutma, nemlendirme cozumlerini bir arada sunan merkezi sistemleri
var galiba. Eger yanlis anlamadiysan bu sistemler gercek isi yonetimi yapiyor
yani mesela klimanin dis unitesinden disari atilan isiyi disari atmayip su
isitmakta kullaniyor (altherma), belki yanlis anlamisimdir ama oyle gibi.
Bu arada bu sistemin fiyati bir ufak sifir araba fiyatina denkse sasirmam.
Bunu disinda klima ic unitesinin yerine karar verin burasi kolona veya kirise
denk gelmesinki delip borulari gecirebilin ve buraya siva altindan
elektrik hatti cektirin, en az 25 amperlik bir hat olsun.

samet007tr,

Öncelikle evimde klimayi kullandigim alan 27 metrekare guney cephelı vede tek
cephe, ısı yalıtımım iyi degil... Tavan kısın buz yazın ates gibi... Yanlar
bos degıl sadece on cepphe ve ustum acık.

Klimayi kullanis seklim: 25 derece 7gun/24 saat Klimamın markası Mitsubishi
Electric MSZ-GA 35VA, tarifeli akıllı sayac kullanmaktayım.

Ocak ayı elektrik faturam 75,00 YTL geldi.Tabi klima olmadan once bana 30 YTL
geliyodu; buda demek oluyo ki klima 31*24saat = 744 saat ediyo bunu 44
saatinide sıcaklıktan bunalıp kapattıgımı var sayarsak 700 saat aktif olarak
calısmıstır kesınlıkle. 75 YTL nin toplam harcanan KW'ı 520 KW. olup KDV
ıvır zıvır hepsi icnde.

Sımdı klıma her zaman 1 KW yaksaydı 700 KW sadece klima yakmalıydı.

520 KW__________ 75.00 YTL (Bir aylık toplam harcanan elektirk KW - YTL tutar)
? KW___________ 45.00 YTL (Bir aylık klimanın harcadıgı elektirk KW - YTL tutar)

Yukarıdaki denklemde çapraz carpımdan klimanın ayda 312 KW elektrik tukettıgı
ortaya cıkıyo.Buradan;

700 saatte 312KW ise Saatte 0,44 KW bir ortalama yapıyo buda hersey ıcerısinde
440Watt'lık bı enerji tuketımıni ortaya cıkarıyor.

Bu yukarida yaptiginiz hesabi bende yapiyorum ve ortalama yaktiginiz 440 wat ise
1000 watlik inverterli bir klima alip bunu inverter sayesinde 440 watta calistirmak
yerine bastan daha kucuk 440 watlik invertersiz bir klima alsaniz bu daha az
yakar diyorum. Ve ayrica iddia ediyorumki bu kucuk klimanin pompa motoru dizayn
edildigi optimum sart olan tam kapasitede calistigi icin en verimli noktasinda
calisacaktir. Tabii klima kucuk olacagindan asiri hava sartlarinda daha az
etkili olacaktir ama burada ekonomi konusuyoruz degilmi?

Dominic,

KLİMALARDA DC İNVERTER TEKNOLOJİSİNİN KULLANILMASI, PAM ( DARBELİ GENLİK
MODÜLASYONU ) KONTROL İLE ÇALIŞMASI SANAYİİDE KULLANILAN İNVERTER LERDEN
FARKLI OLABİLİR.

klimada inverter kullanimi basit bir pompa motoru surulmesi olayindan baska birsey degildir.
klimada olupta sanayide olmayan bir uygulama yok, sanayide inverterle motorlara ne taklalar
attirildigini bilseniz hayret edersiniz. PAM, PWM farketmez. Surulmekte olan motor
onunde invertermi var bilmez ve dizayn edildigi ideal devirden baska bir devirde calisiyorsa
onunde ne olursa olsun verimi duser, dikkat cekmeye calistigim degisken kapasiteyle gelen bu
verim kaybidir.

gurcan1,

Inverterli ve invertersiz klimalari yillardir test ettiginizi soyluyorsunuz. Test prosedurlerinizi,
kullandiginiz test cihazlarini, elde ettiginiz data'yi ve analiz yonteminizi bilmeden
bildirdiginiz sonuca katilabilmem mumkun degil.

cebor,

Madem cartelden laf açıldı, İstanbul'da yaklaşık 27 metrekarelik salonumda sadece soğutma
amaçlı olarak senenin ancak 3 ayı kullanabileceğim bir klima ihtiyacım için cartelin aşağıdaki
modeline ne dersiniz fiyatta uygun gibi geldi.

Ben carteli ozellikle tavsiye etmedim, hatta servisin ne kadar kotu oldugunu yazdim.
Esas anlattigim 18000 veya 24000 btu tavsiye edilebilecek bir yerde 7000 btu bir klimanin tam kapasitede
nasil yeterli oldugu idi. Servis her ne kadar kotude olsa o fiyata yine bulsam o
klimadan uc tane daha alirdim o ayri.

cetins,

ionizer konusunda bilgi edinmek icin verdiginiz www.electral.com.tr ,
www.alarko-carrier.com.tr , www.nextvisiontrade.com linkleri zaten bu urunleri
satma isinde olduklari icin pekte tarafsiz kaynak olma ozelligine sahip degiller.

ilhami,

http://www.amazon.com/H...on-System/dp/B000GT2GA2

Bunu neden begendiniz. anion uretiyormus bu nedir biliyorsunuz degilmi anion
sinifindaki elementlerin hos olmayan etkileri oluyor bir arastirin. ayrica
o kadar filtreyi bitince nasil yenileyeceksiniz? Begendiginiz Panasonic klimanin filtre
temizleme sistemi cok iyi boyle birseyi ilk defa goruyorum. Yalniz koku giderme
fonksiyonu varmis bu ne acaba ? Gazlar konusundaki arastirmalariniz icin tesekkurler.

Daikin,

Öncelikle ben 1998 yılından beri Daıkın Klima satan biriyim ve ben bugüne kadar ionizerli
Daıkın Klima görmedim, duymadım, bilmiyorum, satmadım takmadımda...)

Daıkın'ın hiç bir ürününde ozon veya azotoksit yayma gibi bir özelliği yoktur. Sebebi bir
kere cihazları R 410 gazlı olmasından dolayıdır.

Ozon, azotoksit cesitli ionlar klimanin icinde is yapan R 410 gibi calisan gazlardan degildir ve bu
calisan gazlarin sizmasi gibi bir kacak sonucu kazayla ortama verilmezler. Bunlar ozon uretecli
veya ionizerli hava temizleyici fonksiyonu olan cihazlar tarafindan elektriksel olarak
uretilip ortama yayilirlar.
Daikin klimalarla bir hafta once tanistim yani sizin sayenizde web sitesine baktim. Sizde
bir bakin daikinlerdeki "Plazma ionizer" ve "Flash streamer" ionizasyon sistemleridir.

Ben klima konusuna inverter mevzuunu arastirmak icin girdim, ama ionizer konusu
daha cok konusulmaya baslandi. Ben ionizer konusunda Hava temizleme cihazlari
basligi altinda cok sey yazdim artik bilipte yazmadigim bir sey kalmadi. Tabiiki
herseyide bilmiyorum. Defalarca yaptigim ozetlerden birini daha yapayim.

Ionizerlere supheli yaklasma sebeplerim;

1.Canlilari havaya bir sey karistirarak oldurme kapasitesi olan bir seyden cikan
havayi solumak istemiyorum. Bir benzetme; Camasir suyu temizlikte iyidir ama
icmem, yuzume gozume surmem, koklamam.

2.Satanlarin insani iyi hissettirdigi havayi temizledigi gibi iddialari hakkinda
bunlari satan yerlerin siteleri disinda bir universite, bir devlet kurulusu
veya bir bagimsiz organizasyon gibi bir yerden guvenilir bir kaynak bulamadim.
satanlarin sitelerinde "bilimsel arastirma, profesor, amerika, astim dernegi,
nobel" gibi etkileme amacli laflar havalarda ucusuyor birde eger buyuk bir
marka ise insan bunlar yapiyorsa dogrudur diyor. Ama ben bunu hava temizleyicilerde
cok yasadim. Kendimde musterisi oldugum amerikadaki "sharper image" adli cok guzel
mallari olan bir sirketin hava temizleyicilerinin nasil ise yaramaz oldugu
ancak mahkemelik olduktan sonra vatandasa dank etti. Ilgili linkleri daha once verdim.

3.Turkiyedeki ionizerli klimalarin amerikada satilan modellerinde ionizer yok.
Bunu ve linkleri daha once burada konustuk. Bu cok suphe cekici. Ben bunu bir
sebebini tahmin ediyorum oda sudurki amerikada bir sirket malini satarken iddia
ettigi seyi kanitlayamazsa devlet canini kotu yakar.

4.havadaki oksijeni, azotu, nemi ionize ederseniz bunlarin ionlarini elde edersiniz
mesela hydroxyl, superoxide, peroxide bunlarin ionlarindan bir kacidir. ille
bunlarin aciga cikmasi gerekmez ama cikarlarsa bunlar solunmamasi daha
hayirli olan maddelerdir. Tabii birde nefesimizden sagdan soldan karisan bir
suru baska maddeler var bunlar iyonize olunca nelere donusur bilmem.

5.Zannederim bir marka klimasina ionizer koyuyor oburude rekabet edebilmek icin
sadece ticari bir kararla kendi cihazina ionizer koyuyor. Boylece bir ionizerli
klima modasi basliyor.

6.Ionizerler genelde ozonda uretiyor. Yok bizim malimiz ozon uretmez diyorlar,
ne dediklerini bilipte soyluyorlardir insallah.

Ion konusunu merak eden arkadaslar hava temizleme cihazlari konusuna bir baksinlar

http://forum.donanimhaber.com/m_8915522/tm.htm

Bunun esas konusuldugu yer orasi.

Gordugunuz gibi bir baslayinca duramiyorum. Bu cok vaktimi aliyor.

Bundan sonra yazacaklariniza karsilik vermezsem bu fikirlerinize kiymet vermedigimden
degilde yazmaya degecek bir arastirma yapmaya vaktim olmadigindandir.

Muhakkak hataliyimdir veya yazarken kibar olamiyorumdur. Bunu mazur gorun.

Herkese saygilar sevgiler.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

450 Mesaj
2 Haziran 2007; 11:24:11 

Yalnız o cihaz eski modeldir. Yeni modelleri R410A olanlar. Eski modele göre fiyatı fazla. Sizdeki Hitachi nin modeli nedir?

quote:

450 Mesaj
2 Haziran 2007; 11:30:06 

cengizumur bey bir mesajda çok kişiye cevap yerine, ayrı ayrı mesaj yazarsanız daha iyi olur.

Ayrıca dediğinize katılıyorum ama hangi firma ürününü satarken tarafsız. Nextvision'nun CE, Tüv serfikaları var. EOS'un fiyatını sordum, 500$ dediler. Bence aşırı fazla bir fiyat.

3361 Mesaj
2 Haziran 2007; 11:48:54 

Bendeki RAS-10CH1 MODELİ.Yani R22 gazı.Eski model yani.Peki ben şimdi R410 gazı olan modeli mi alayım @cetins hocam?Aralarında ne gibi fark var performans açısından?
quote:

Yalnız o cihaz eski modeldir. Yeni modelleri R410A olanlar. Eski modele göre fiyatı fazla. Sizdeki Hitachi nin modeli nedir?

450 Mesaj
2 Haziran 2007; 14:32:24 

27 m2 bir alanda 440watlık elektrik harcayan invertersiz yani klasik klima alınmaz, 7000btu klimalar bile sürekli olarak yaklaşık 700wat elektrik harcarlar, böyle bir klima varsa ve alınsada düzgün çalışmaz.

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur
samet007tr,

Öncelikle evimde klimayi kullandigim alan 27 metrekare guney cephelı vede tek
cephe, ısı yalıtımım iyi degil... Tavan kısın buz yazın ates gibi... Yanlar
bos degıl sadece on cepphe ve ustum acık.

Klimayi kullanis seklim: 25 derece 7gun/24 saat Klimamın markası Mitsubishi
Electric MSZ-GA 35VA, tarifeli akıllı sayac kullanmaktayım.

Ocak ayı elektrik faturam 75,00 YTL geldi.Tabi klima olmadan once bana 30 YTL
geliyodu; buda demek oluyo ki klima 31*24saat = 744 saat ediyo bunu 44
saatinide sıcaklıktan bunalıp kapattıgımı var sayarsak 700 saat aktif olarak
calısmıstır kesınlıkle. 75 YTL nin toplam harcanan KW'ı 520 KW. olup KDV
ıvır zıvır hepsi icnde.

Sımdı klıma her zaman 1 KW yaksaydı 700 KW sadece klima yakmalıydı.

520 KW__________ 75.00 YTL (Bir aylık toplam harcanan elektirk KW - YTL tutar)
? KW___________ 45.00 YTL (Bir aylık klimanın harcadıgı elektirk KW - YTL tutar)

Yukarıdaki denklemde çapraz carpımdan klimanın ayda 312 KW elektrik tukettıgı
ortaya cıkıyo.Buradan;

700 saatte 312KW ise Saatte 0,44 KW bir ortalama yapıyo buda hersey ıcerısinde
440Watt'lık bı enerji tuketımıni ortaya cıkarıyor.

quote:

Bu yukarida yaptiginiz hesabi bende yapiyorum ve ortalama yaktiginiz 440 wat ise
1000 watlik inverterli bir klima alip bunu inverter sayesinde 440 watta calistirmak
yerine bastan daha kucuk 440 watlik invertersiz bir klima alsaniz bu daha az
yakar diyorum. Ve ayrica iddia ediyorumki bu kucuk klimanin pompa motoru dizayn
edildigi optimum sart olan tam kapasitede calistigi icin en verimli noktasinda
calisacaktir. Tabii klima kucuk olacagindan asiri hava sartlarinda daha az
etkili olacaktir ama burada ekonomi konusuyoruz degilmi?

450 Mesaj
2 Haziran 2007; 14:50:41 

Öncelikle kim başlattıysa adımda @ işareti yok(nüfus kağıdıma da baktım orada da yok ), yanlışlıklamı yazılıyor, başka anlamımı var.

R410A, R22 ve R407c'ye göre en yüksek soğutma kapasitesine sahiptir.

quote:

Bendeki RAS-10CH1 MODELİ.Yani R22 gazı.Eski model yani.Peki ben şimdi R410 gazı olan modeli mi alayım @cetins hocam?Aralarında ne gibi fark var performans açısından?

77 Mesaj
2 Haziran 2007; 16:10:16 

slm vaillant klimalar nasıl acaba?
18.000 btu ,r407 ve a enerji klima 1.200 ytl.klimalar ispanyada yapılıyor.arcelikle aynı fiyat ,,arcelik alacağıma vaillant daha iii değilmidir.servis olayıda bence çok iyi adamların..klima işinden anlayan arkadaşlar,,sadece soutma amaçlı kullanıcam alsammıki vaillant ı,,herkese sevgiler

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2007; 16:23:43 

sayın cengizumur bey ,herkese ders verir tarzda yazılarınız itici olmaya başlayacak haberiniz olsun ikinci gürcan1 olmayın

ayrıca yukarda demişsinizki ınverter alınacagına klasik klima alınsın daha iyi siz bu işi biliyormusunuz ki zannetmiyorum her konuda uzman olma yarışında olmayın

klasik yada ınverter klimanın test şartı halık için em basitinden şudur evdeki herşeyi kapatır iki 9000 btu klimayı 10'ar saat çalıştırırsınız sonuca bakarsınızki ınverter daha az çekimş bu kadar basit,yani illa bir sürü alet edevat gerekmiyor,insanları dögru yönlendirin ein,izden geliyorsa

yujarda bir arkadaşda size çok dogru yazmış 7000 btu klima hiç durmadan çalışırsa sate 440 watt degil 700 yada 780 watt çeker halbuki panasonic,mitsubishi elektrik gibi kaliteli klimalar osrtamın istenilen degere getirdigi zaman 230 watt gibi bir degere kadar düşerler,yani sizinn dediginiz mantıklı degil hatta tabiri caizse mantıksız

iyi araştırmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filimosa -- 2 Haziran 2007; 17:26:39 >

546 Mesaj
2 Haziran 2007; 17:13:50 

merhaba arkadaşlar

Ben de bir süredir bu konuyu takip ettim ve epeyce bilgi sahibi oldum.Burada fiyatı uygun ve kaliteli sayılan markalardan hiçbirini yaşadığım şehirde bulamadığım için bir yakınımın siemens mağazasından 12.000 lik
siemens klima aldım.Gürcan hocam kızacak ama ne yapalım imkan olmadı,inşallah utandırmaz.
Fiyatı 750ytl./7 taksit
Saygılar..

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2007; 17:29:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

merhaba arkadaşlar

Ben de bir süredir bu konuyu takip ettim ve epeyce bilgi sahibi oldum.Burada fiyatı uygun ve kaliteli sayılan markalardan hiçbirini yaşadığım şehirde bulamadığım için bir yakınımın siemens mağazasından 12.000 lik
siemens klima aldım.Gürcan hocam kızacak ama ne yapalım imkan olmadı,inşallah utandırmaz.
Fiyatı 750ytl./7 taksit
Saygılar..

niye kızsın adam,adamın adı çıkmış

o arkadaşın dedigi şu sizde okumuşsunuzdur siemens klimalar elektradır ve sizde burada iyi denilen hiç birini bulamadı iseniz siemensde alınabilir başka çare yoksa,mühim olan siemensin nerede kime yaptırdıgı ki elektra denmiş,fransanın en büyük ve dünyanın bir çok yerinde fabrikası olan markadır

iyi günlerde eskitmek dilegiyle sorunsuz günler dilegimle

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2007; 17:36:16 

burada klima haricinde alakasız yazılar yazılmış bunları yazanlar ......belli insanlar onlar kendilerini bilir yada belkide artık ugramayan kişiler

bunları nereye şikayet ederek sildirebiliriz acana ,forumun bu bölümünü gereksiz doldurmuş sonra bu yazımda silinebilir yada bende silebilirim

2922 Mesaj
2 Haziran 2007; 18:05:21 

@cengizumur
Anion generator = Negatif iyon üreteci şeklinde düşünmüştüm ve tekrar araştırınca hala öyle düşünmem gerektiğine karar verdim!
Samsung klimalarda da anion generatör yani iyon üreteci var ama orada bu üretecin mikropları öldürmediği sadece ağırlaştırarak zemine çöktürdüğü yazıyor.
http://www.samsung.com/...r/techinfo/boinizer.htm
Bu benim önceki bilgilerimle uyuşuyor. Fakat bazı Türk sitelerinde mikropları öldürdüğü yazıyor ki buna inanmıyorum! Yabancı menşeli kaynaklardan gördüğüm kadarıyla mikropları ancak ozon öldürebilir aynı zamanda insana da ancak ozon zarar verebilir!
Tabii siz ortama klor gibi bir elementin yada zararlı olabilecek bir bileşiğin negatif iyonunu salarsanız iş değişir ki kimsenin de bunu yapacağını sanmam! Mesela, Samsung ortama gümüş iyonu saldığını ve bunu yaparken ozon üretmediğini belirtiyor! Eğer Samsung da yalan söylüyorsa kimseye güvenmeyelim ve hiç bir yeni teknoloji almayalım! Hatta en iyisi uygun bir mağara bulup, kendimizi dış dünyaya kapatarak falan yaşayalım :) Hem en sağlıklı yaşam doğa yaşamı değil mi :)
Dikkat ederseniz, Panasonic'i beğendim ama onun filtre sistemi diğerleri gibi şatafatlı değil! Detaylarını bilemiyorum ama diğerlerinden daha sağlıklı ve zahmetsiz olduğunu tahmin edebiliyorum!

Hava temizleyicinin teknik desteği benim de ona soğuk bakmama neden oluyor! Ayrıca, cetins arkadaşımızın 500 dolar demesinden sonra iyice soğudum.

Herneyse, paylaşımlarınızdan dolayı asıl ben size teşekkür ederim.
Sağlıklı günler dilerim.

546 Mesaj
2 Haziran 2007; 18:17:37 

Teşekkürler filimosa arkadaşım .Aslında diamond ,lg veya samsung istiyordum ama izine bile
rastlayamadım.Önümüzdeki hafta monte edilip biraz kullanınca izlenimlerimi yazarım.

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2007; 18:30:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

Teşekkürler filimosa arkadaşım .Aslında diamond ,lg veya samsung istiyordum ama izine bile
rastlayamadım.Önümüzdeki hafta monte edilip biraz kullanınca izlenimlerimi yazarım.

merak etme güzeldir,için rahat olsun

5159 Mesaj
3 Haziran 2007; 1:49:23 

Arçelik platinumbuz serisi hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?

Move Starter Pack - Logitech Driving Force GT
Philips 7FF3FPB (7") Dijitral çerçeve /// Toshiba sdp74swe (7") DVD Player
Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop
iPhone 5 16gb siyah - 2 adet Element case Hediyeli Gran Turismo 5 - Darksiders - Final Fantasy 13 - SATILIK

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2007; 2:07:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

sırf çıkarılmış olmak için çıkarılmış klima diye düşünüyorum

alınmaması gereken klimaların 5. sırasında gelir ama siz begendi iseniz Allah iyi günlerde kullanmak nasip eylesin

464 Mesaj
3 Haziran 2007; 22:59:48 

arkadaşlar,
bana da bir klima lazım..
istanbulda oturuyorum evim 70m2 2+1 ama klimayı antreye taktıracağım yersizlikten dolayı amacım salonu soğutmak..
antre + salon toplamda 25 m2 !!

orta kattayım sağımda solumda daireler var ama evim güneş alıyor..sadece soğutma amaçlı kullanacağım..
vestel in klimalara baktım ve bio karbon yok bilmem ne filtresi filan diyor beko lg ye bakıyorum onların aynı fiyattaki klimalarında yok nasıl oluyor bu anlayabilmiş değilim..
vestel in kare şekillilerinden mi alsak acaba? ki vestel i hiç sevmem yani..

birde bunlar var ne dersiniz?
0

http://www.estore.com.t...uctid=BE00606(53000000)

max 650 gibi bir limitim var..
ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadberk -- 3 Haziran 2007; 23:17:42 >

SATILIK 500 + DOMAIN

1689 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:13:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

O Arçeliğin değil, Vestel'in klimasıdır ve tavsiye etmiyorum.

1689 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:19:36 

quote:

Orjinalden alıntı: sadberk

arkadaşlar,
bana da bir klima lazım..
evim 70m2 2+1 ama klimayı antreye taktıracağım yersizlikten dolayı amacım salonu soğutmak..
orta kattayım sağımda solumda daireler var ama evim güneş alıyor..sadece soğutma amaçlı kullanacağım..
vestel in klimalara baktım ve bio karbon yok bilmem ne filtresi filan diyor beko lg ye bakıyorum onların aynı fiyattaki klimalarında yok nasıl oluyor bu anlayabilmiş değilim..
vestel in kare şekillilerinden mi alsak acaba? ki vestel i hiç sevmem yani..

birde bunlar var ne dersiniz?
0

http://www.estore.com.t...uctid=BE00606(53000000)

max 650 gibi bir limitim var..
ne önerirsiniz?

Sayın sadberk diyelim ki klimayı antreye taktırdınız. Peki dış üniteyi nereye koyacaksınız?
Bence sadece soğutmak istediğiniz odaya taktırın klimayı. Salon için düşünüyorsanız bir keşif yaptırın önce. Onlar size odanızın yönü, metrekaresi, yalıtımına göre model önereceklerdir. Ona göre bakarsınız. Sadece soğutma amaçlı düşünüyorsanız çok pahallı klimalar almanıza gerek yok diye düşünüyorum.
Resmini koyduğunuz klima hakkında da herhangi bir bilgim yok malesef, iyi akşamlar
Marka olarak da bu topicte sıkça adından bahsedilen markalar var onları düşünebilirsiniz. Bütçenize hangisi uygunsa.

464 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:26:50 

@ afacan

mecbur antreye taktırmam lazım klimayı, çünkü apartmanın ön cephesine ne yönetim izin verir ne de ben taktırmak isterim!
dış üniteyi apartman aralığına koyacağım daha önce apartmandan biri koymuştu bir sorun yaşamıyor..

SATILIK 500 + DOMAIN

1689 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:31:50 

ilginç, o zaman problem yok. Dediğim gibi ne kadar büyüklükte bir klima takılacağına servis karar verir fakat 70 metrekareye de kaç btu klima takılır bilmiyorum. 24.000 btu büyük ihtimalle yetersiz gelecektir. Siz en iyisi keşif yaptırın.
Bir de şunu unutmayın, dış ünite havadar bir alana kurulmalıdır.

464 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:42:42 

@ afacan

ne yaptın ya 24000 yetersiz gelir diyorsun :)

SATILIK 500 + DOMAIN

77 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:43:09 

slm vaillant klimalar nasıl acaba?
18.000 btu ,r407 ve a enerji klima 1.200 ytl.klimalar ispanyada yapılıyor.arcelikle aynı fiyat ,,arcelik alacağıma vaillant daha iii değilmidir.servis olayıda bence çok iyi adamların..klima işinden anlayan arkadaşlar,,sadece soğutma amaçlı kullanıcam alsammıki vaillant ı,,herkese sevgiler

1689 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:47:14 

quote:

Orjinalden alıntı: sadberk

@ afacan

ne yaptın ya 24000 yetersiz gelir diyorsun :)

evet. :) 24.000 btu en fazla 40-50 metrekare yerler içindir.

450 Mesaj
4 Haziran 2007; 12:20:55 

Bu modelde dış ünite bulunmuyor, sadece hortum dışarı çıkması gerekiyor. ama gürültü seviyesi 54 db.(55 dB : Normal konuşmayı duyamazsınız) olduğundan salon için iyi bir model değil genelde işyerleri ve atölyeler için iyi olabilir. Alamayın derim ama yinede siz bilirsiniz. salon+antre yaklaşık 25 m2 ise, klima olarak yaklaşık olarak 18000 btu modellere bakmanız gerekir.
650 ytl ye bulabileceğiz modellerde 3. sınıf olur, herhangi bir marka öneremem. Kalite açısından hepsi birbirine benzer.

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Sayın sadberk diyelim ki klimayı antreye taktırdınız. Peki dış üniteyi nereye koyacaksınız?
Bence sadece soğutmak istediğiniz odaya taktırın klimayı. Salon için düşünüyorsanız bir keşif yaptırın önce. Onlar size odanızın yönü, metrekaresi, yalıtımına göre model önereceklerdir. Ona göre bakarsınız. Sadece soğutma amaçlı düşünüyorsanız çok pahallı klimalar almanıza gerek yok diye düşünüyorum.
Resmini koyduğunuz klima hakkında da herhangi bir bilgim yok malesef, iyi akşamlar
Marka olarak da bu topicte sıkça adından bahsedilen markalar var onları düşünebilirsiniz. Bütçenize hangisi uygunsa.

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2007; 16:20:55 

quote:

Bu modelde dış ünite bulunmuyor, sadece hortum dışarı çıkması gerekiyor. ama gürültü seviyesi 54 db.(55 dB : Normal konuşmayı duyamazsınız) olduğundan salon için iyi bir model değil genelde işyerleri ve atölyeler için iyi olabilir. Alamayın derim ama yinede siz bilirsiniz. salon+antre yaklaşık 25 m2 ise, klima olarak yaklaşık olarak 18000 btu modellere bakmanız gerekir.
650 ytl ye bulabileceğiz modellerde 3. sınıf olur, herhangi bir marka öneremem. Kalite açısından hepsi birbirine benzer.

ne demek istiyorsunuz siz

650 ytl klima alan insanlar üçüncü sınıfmı,biraz dilinizi tartarak konuşun ben 450 ytl aldım şimdi beşinci sınıfmı oluyorum,terbiyeli olun,herkesin parası yok sişzin gibi çarçur edecek,

burada insanlar fikir soruyorlar ama insanlar kırılıyor baştada çrnekdeki gibi 15 gündr burayı okuyorum acaba sorayımmı bu terazisi kaçmış bir iki insandan fırça yermiyim diye ama soprmuyorum ibu arkadaşıda allaha havale ediyorum ama anlarmı son kez

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2007; 17:55:22 

burası ne ya

450 Mesaj
5 Haziran 2007; 10:51:24 

Lafı iyi anlayın. ben 25 m2 ye 650 ytl ye alınacak klimaya 3. sınıf dedim. Ortalık karıştırmaya çalışmayın. Siz o şekilde düşünerek sınıf yaratmaya çalışıyorsunuz. Biraz daha iyisi peşin para yerine pek ala taksitle alınabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: mirima

ne demek istiyorsunuz siz

650 ytl klima alan insanlar üçüncü sınıfmı,biraz dilinizi tartarak konuşun ben 450 ytl aldım şimdi beşinci sınıfmı oluyorum,terbiyeli olun,herkesin parası yok sişzin gibi çarçur edecek,

burada insanlar fikir soruyorlar ama insanlar kırılıyor baştada çrnekdeki gibi 15 gündr burayı okuyorum acaba sorayımmı bu terazisi kaçmış bir iki insandan fırça yermiyim diye ama soprmuyorum ibu arkadaşıda allaha havale ediyorum ama anlarmı son kez

450 Mesaj
5 Haziran 2007; 11:06:26 

sikayetvar.com da "arçelik klima" olarak da bakın, firma bazında da bakın en çok şikayet alan firmalar Arçelik, Vestel, Bosch, Beko vs.

quote:

Orjinalden alıntı: blckhm

8 - 10 m² lik odam için 7000btu arçelik klima almaya karar verdim. yarın kısmetse alıyorum, inşallah bir hata yapmıyorumdur.

317 Mesaj
5 Haziran 2007; 13:34:00 

quote:

sikayetvar.com da "arçelik klima" olarak da bakın, firma bazında da bakın en çok şikayet alan firmalar Arçelik, Vestel, Bosch, Beko vs.

Bu markalar Türkiye'de çok satan markalar satış sayıları çok. Çoğunluk bizim gibi detaylı araştırma yapmadan Arçelik vs. gibi bilinen markalara kayıyor. Ben Arçelik klimanın kaliteli olduğunu kastetmiyor, senede sadece 3 ay soğutma amaçlı alınacak bir klima olarak tercih edilebilir diye düşünüyorum. Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var.

Açıkçası tavsiye edilen markalar ile Arçelik vs. arasında fiyat farkı bir hayli fazla, fark bu kadar fazla olmasa idi onlara yönelebilirdim, bu nedenle Arçelik almayı düşünmüyor değilim.

syg.

Siyasetcinin bilimcinin en kötüsü olunacağına tamircinin parmakla gösterilen en iyisi olmak yeğdir.
Oktay Sinanoğlu

9 Mesaj
5 Haziran 2007; 13:50:38 

ARKADAŞLAR BU KONU BENİM ALANIMA GİRİYOR.
15 SENELİK KLİMA SERVİSİYİM ÇOK ÇEŞİTLİ KLİMALAR GÖRDÜM AMA FORUMLARI OKUDUGUMDA HERKESİN KENDİ KULLANDIĞI YADA İSMİNİ DUYDUĞU KLİMAYI TAVSİYE ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM .
BEN 15 SENELİK MESLEK HAYATIMDA SANYO KLİMA GİBİSİNİ GÖRMEDİM
EVET CİHAZ FİYAT OLARAK DİGER MARKALARDAN PAHALI AMA 1 KERE ALIRSIN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ EVLADİYELİK ÜRÜN KALMADI DEMİŞ AMA BU KLİMA EVLADİYELİK
12 SENEDİR SERVİSİYİM VE ARIZASINA RASTLAMADIM ELEKTİRİK HATALARI HARİÇ SENELİK BAKIMINI YAPTIR KEYFİNE BAK BENCE ARKADAŞIM AYRICA TÜRKİYEDE -05 DERECE VE - 15 DERECEYE KADAR ÇALIŞABİLEN BAŞKA KLİMA YOK PARDON VAR HEPSİ ÇALIŞIR AMA ISITMAZ YANİ ÇALIŞMAYLA ISITMAYI KARIŞTIRMAYALIM CİHAZ +52 DERECEDE SOGUTMAYA PERFORMANSI DÜŞMEDEN DEVAM EDEBİLEN TEK KLİMA AYRICA İSTEYEN ARKADAŞLARA TEKNİK VERİLERİDE GÖNDEREBİLİRİM

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
GOOGLEDEN ELTA YAZARSAN İTHALATCI FİRMANIN WAP SİTESİNDE SERVİS AGI VE SATIŞ BAYİLERİNİDE BULURSUN

9 Mesaj
5 Haziran 2007; 14:18:32 

arkadaşlar ayrıca şikayet var sitesine girip bakın sanyo klima ile ilgili şikayet bulamazsınız bence sanyo klima üzerine araştırma yapınız.

0

Ekteki dosya (1)

84 Mesaj
5 Haziran 2007; 14:30:48 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

quote:

Orjinalden alıntı: BEKS

ARKADAŞLAR BU KONU BENİM ALANIMA GİRİYOR.
15 SENELİK KLİMA SERVİSİYİM ÇOK ÇEŞİTLİ KLİMALAR GÖRDÜM AMA FORUMLARI OKUDUGUMDA HERKESİN KENDİ KULLANDIĞI YADA İSMİNİ DUYDUĞU KLİMAYI TAVSİYE ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM .
BEN 15 SENELİK MESLEK HAYATIMDA SANYO KLİMA GİBİSİNİ GÖRMEDİM
EVET CİHAZ FİYAT OLARAK DİGER MARKALARDAN PAHALI AMA 1 KERE ALIRSIN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ EVLADİYELİK ÜRÜN KALMADI DEMİŞ AMA BU KLİMA EVLADİYELİK
12 SENEDİR SERVİSİYİM VE ARIZASINA RASTLAMADIM ELEKTİRİK HATALARI HARİÇ SENELİK BAKIMINI YAPTIR KEYFİNE BAK BENCE ARKADAŞIM AYRICA TÜRKİYEDE -05 DERECE VE - 15 DERECEYE KADAR ÇALIŞABİLEN BAŞKA KLİMA YOK PARDON VAR HEPSİ ÇALIŞIR AMA ISITMAZ YANİ ÇALIŞMAYLA ISITMAYI KARIŞTIRMAYALIM CİHAZ +52 DERECEDE SOGUTMAYA PERFORMANSI DÜŞMEDEN DEVAM EDEBİLEN TEK KLİMA AYRICA İSTEYEN ARKADAŞLARA TEKNİK VERİLERİDE GÖNDEREBİLİRİM

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
GOOGLEDEN ELTA YAZARSAN İTHALATCI FİRMANIN WAP SİTESİNDE SERVİS AGI VE SATIŞ BAYİLERİNİDE BULURSUN

84 Mesaj
5 Haziran 2007; 14:33:23 

"Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var."

Allah Allah Daıkın yılda 15 milyon adet klima üretiyor ve bunu satıyor, bu alanada Dünyanın en çok klima üreten ve satan firması ama neden şikayet yok acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: cebor

Bu markalar Türkiye'de çok satan markalar satış sayıları çok. Çoğunluk bizim gibi detaylı araştırma yapmadan Arçelik vs. gibi bilinen markalara kayıyor. Ben Arçelik klimanın kaliteli olduğunu kastetmiyor, senede sadece 3 ay soğutma amaçlı alınacak bir klima olarak tercih edilebilir diye düşünüyorum. Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var.

Açıkçası tavsiye edilen markalar ile Arçelik vs. arasında fiyat farkı bir hayli fazla, fark bu kadar fazla olmasa idi onlara yönelebilirdim, bu nedenle Arçelik almayı düşünmüyor değilim.

syg.

9 Mesaj
5 Haziran 2007; 14:43:41 

DAIKIN ARKADAŞIM NE O ŞAŞIRDIN DAIKIN KLİMA ŞU ARALAR ÇİNDE YAPILIYOR ÜRETİMİ ÇİN BUNUN AKSİNİ İSPAT EDEBİLİRMİSİN VE AYRICA NE KADAR KLİMACISIN BİLMİYORUM AMA KLİMACI OLUP SANYOYU BİLMEMEN YADA İLK KEZ DUYMAN SENİN HATAN
AYRICA SORU İŞARETİ YERİNE NE SORMAK İSTİYORSAN DİREKT SORARSAN SEVİNİRİM

84 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:01:49 

BEKS ARKADAŞIM
SANYO KLİMAYI TABİKİ BİLİYORUM HEMDE TAA TATİŞ HOLDİNG ZAMANINDAN İYİ BİR KLİMADIR. AMA SEN ÖYLE BİRŞEY YAZMIŞSINKİ İNANAMADIM.
DAIKIN'A GELİNCE DAIKIN DÜNYADA BİR TEK ÇİNDE ÜRETİLMİYOR. ÖRNEĞİN SPLİT KLİMA GRUBU BELÇİKADA VE ÇEK CUMHURİYETİNDE ÜRETİLİYOR. ÇİNDE VE TAYLANDDA FABRİKALARI MEVCUT.
BU ARADA BEN ÇİNDEKİ DAIKIN FABRİKASINA DA, SANYO FABRİKASINA DA GİTTİM. TAYLANDDA DA FABRİKANIZ VAR.
YANİ SANYO İÇİN - 15 DERECEDE ISITMA YAPTIĞINI SÖYLÜYORSUN EE BUNU DAIKINDA YAPIYOR. HATTA İSTERSEN SENİNLE BİR İDDİADA BULUNALIM. BEN DAIKINI -15 DERECEDE SOĞUTMADA ÇALIŞTIRACAĞIM HADİ SENDE YAP.
KENDİ SERVİSİ OLDUĞUN MARKAYI TABİKİ YÜCELT, ANLAT, BİLGİLENDİR AMA DİĞER MARKALARI BİLMEDEN BENCE BİR YAZI YAZMA ARKADAŞIM.
BİRDE ŞU +52 DERECE KOMEDİSİ VAR SON GÜNLERDE ÖZELLİKLE VESTEL REKLAM YAPMIŞ. BÜTÜN KLİMALAR DIŞ ORTAM +52 DERECEYE KADAR ÇALIŞIR ZATEN AMA BİZ KLİMACILAR BUNA EN FAZLA +45 DERECE DERİZ.
ÖYLE OLMASA BUGÜN KABE'DE DAIKIN KULLANILMAZDI.

SAYGILARIMLA

quote:

Orjinalden alıntı: BEKS

DAIKIN ARKADAŞIM NE O ŞAŞIRDIN DAIKIN KLİMA ŞU ARALAR ÇİNDE YAPILIYOR ÜRETİMİ ÇİN BUNUN AKSİNİ İSPAT EDEBİLİRMİSİN VE AYRICA NE KADAR KLİMACISIN BİLMİYORUM AMA KLİMACI OLUP SANYOYU BİLMEMEN YADA İLK KEZ DUYMAN SENİN HATAN
AYRICA SORU İŞARETİ YERİNE NE SORMAK İSTİYORSAN DİREKT SORARSAN SEVİNİRİM

5159 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:09:55 

16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?

Move Starter Pack - Logitech Driving Force GT
Philips 7FF3FPB (7") Dijitral çerçeve /// Toshiba sdp74swe (7") DVD Player
Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop
iPhone 5 16gb siyah - 2 adet Element case Hediyeli Gran Turismo 5 - Darksiders - Final Fantasy 13 - SATILIK

9 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:11:14 

SENİ ŞAŞIRTACAK NE YAZDIM BİLMİYORUM AMA
DAIKINDA KULLANILAN KOMPROSÖRÜN SANYO OLDUGUNU DA BİLİYOSUNDUR UMARIM AYRICA KALİTEYİ PİYASAYLA REKABET İÇİN DÜŞÜRDÜĞÜNÜNDE FARKINDASINDIR O ZAMAN
BİRDE O VESTELİN YAPTIĞI KOMEDİ OLABİLİR
BEN FARKLI BİRŞEYDEN BAHSETMEK İSTEMİŞTİM ASLINDA SEN SORUNU SORMADAN CEVABINI KENDİN VERMİŞSİN
SANYODAKİ TEK SOGUTMA SİSTEMİ OLAN KLİMALARI KASTETMİŞTİM
YANİ KLİMADA ISITMA YOK
ANCAK TÜRKİYE PAZARINA SİPARİŞLE ADETSEL OLARAK GELİYOR
SENDE KENDİ MARKANI SAVUN TABİ BUNU SENDE BENDE BİLİYORUZ ÇEK CUMHURİYETİ VE BELÇİKADAKİ FABRİKANIZ TÜRKİYEYE ÜRÜN YOLLAMIYOR AVRUPAYA ÇALIŞIYOR KALİTE EN ÜST SEVİYEDE AMA TÜRKİYEYE GELEN CİHAZLARINIZ DÜŞÜK KALİTELİ ÇİN MALI ÇİN ZİHNİYETLİ CİHAZLAR KLİMANIZIN SANYODAN ÜSTÜN OLDUĞUNU SÖYLEYEMEZSİN
SEN DAININI ÇALIŞTIR AMA BEN TÜM MARKALARI ÇALIŞTIRABİLİRİM
O SENİN DAIKIN ÜZERİNDE YOGUNLAŞMIŞ OLMANDAN KAYNAKLI SENDE GEL HEPSİNİ SOGUTMADA ÇALIŞTIR GÖRELİM

9 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:15:26 

KLİMA KULLANILACAK ALAN DIŞ YALITIM EVİN KUZEY GÜNEY CEPHE DURUMU BU FAKTÖRLER ÖNEMLİDİR ÖNCELİKLE BU FAKTÖRLERİ SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM
BİRDE ŞEHİR
TŞKLER

5159 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:20:15 

16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?