Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1045. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sahin373
    Bugün akillitasarruf.com dan cem beyi aradım çok yardımcı oldu sagolsun.saat 11.40 aradım klima saat 14.00 geldi aynı ürünü aldım fiyat aynı montaj perşembe ğünü yapılıcak tavsiyeniz için teşekkürler

hayırlı olsun.
  • http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-dxk-12-z-3-s-inverter-klima.aspx

iklimsa tarafından 3 yıl garantili olan linkteki klimayı alma aşamasındayım, model hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
    nasıl bir modeldir, gerçek MH bu mudur? sonuçta iklimsanın sattığı bir ürün, iklimsaya güvenilirmi bir kaç ustamız iyi şeyler düşünmüyor bunu biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreY

http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-dxk-12-z-3-s-inverter-klima.aspx

iklimsa tarafından 3 yıl garantili olan linkteki klimayı alma aşamasındayım, model hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
    nasıl bir modeldir, gerçek MH bu mudur? sonuçta iklimsanın sattığı bir ürün, iklimsaya güvenilirmi bir kaç ustamız iyi şeyler düşünmüyor bunu biliyorum.

http://galeribeyaz.com/mitsubishi-srk35zjp-s-13000-btu-inverter-klima_421.html?ref=akakce&v=1.93.9#.UVGtYTfvhL5

hangisini almalı?

• quote:

quote:

http://galeribeyaz.com/mitsubishi-srk35zjp-s-13000-btu-inverter-klima_421.html?ref=akakce&v=1.93.9#.UVGtYTfvhL5

hangisini almalı?

İkisi de aynı mal.
    Birisini İklimSA getiriyor diğerini Airfel.

Herkes te "imaj katsayısına" göre bir fiyat koyup satıyor

• ya 9köy yine elmalarla armutları karıştırıp önümüze koymuşsun

neymiş efendim toshibanın P serisinden alıp takacakmışım ,sen o cihaz kaç gayme haberin varmı

böyle teklif mi olurmuş madem sen o kadar iddialısın,hatta eminsin o zaman ver parayı takalım ,sonra haklı çıkarsan paranı yasal faizi dahil geri ödeyelim

ayrıca burada senden ve tüm forumdan özür dileyim ,hatta forumun bu bölümünü bir daha dönmemek üzere terk edeyim

iddia dediğin böyle olur yoksa bir kucak para vereceğim sonra ısıtmayacak, bak gördünmü ısıtmıyor deyince benim zararımı kim karşılayacak ?

ısııttmaaazz kardeşim biliyorum da söylüyorum,tüm Ankara nın karı,buzu biter ama annemin olduğu yerde kar buz bitmez,ya sobayla bile zor ısınıyor diyorum sen geliyor konuşuyorsun :)

ankara da birisine bilmem ne marka klima iş yapar dedik sen karşı çıktın diyorsun ,şimdi bana bir şeyler söyleteceksin yine birileriyle papaz olacağız

peki o vatandaşın son mesajına niye cevap vermediniz ?

adam en son mesajında klimanın arkası buz tuttu fan da dönmüyor,cihaz çalışmıyor demişti

niye adamın mesajını cevapsız bıraktınız

ben söyleyim o cihaz uf oldu,gitti,ayvayı yedi zaten cevap verseniz ne diyecektiniz merak ediyorum,üzerine sıcak su dök mü diyecektiniz ?

sonra o şahıs ayrıca arada bir kombiyi açıp takviye yapmıyormuydu ?

ya diyorum bildiklerini yaz şuraya ama dediğim gibi hiç kimseyle durduk yere takışmak istemiyorum,bana ne kardeşim inanmayan dener deyip olayı kapatıyorum

demek kombi boruları yan yana gidiyorsa ısı düşer öylemi ?

ya hadi ben meslek lisesi mezunuyum sistemin gözü kör olsun doğru dürüst fizik öğretmediler ama sen bende de betersin,olmuşken nefesi kuvvetli bir hoca getirin borulara bir okuyup üflesin

ne yapacakmışsın pekiyi borunun birini yatak odasından diğerini oturma odasından mı geçirecekmişsin

senin değin gibi olsa,yani sıcak boru soğuk boruya değdiğinde ısı kaybı olsa peki dönüş borusunda da + bir ısı kazanımı olmayacakmı ?
    aynı mantığa göre dönüş borusu ısınacağı için buz gibi su dönüşü yerine ılık su olsa kazanım olmayacakmı ?

üstelik bakır borunun avantajı kadar dezavantajı da vardır,özellikle açıkta kalan boru çok daha çabuk soğuyacaktır ama plastik de ısı o kadar çok etkilenmeyecektir

senin kaybın boruların birbirine değmesinden değil bakır olmasından ama gelde anlat :)

sonra nerden takıntı olduysa hep mekana göre değil de bir küçük klima aldırma huyun çıktı ,sankim bunca mühendis,usta bunu düşünememiş sen düşündün :)

senin dediğin gibi olsa o zaman 9 -18 lik klima yı her mekana takarak iş biterdi ,öyle ya ne gereği var 20 m2 yere 12 binlik ,öylemi

hani uyanık köylü dedik ama bu köylü hiç uyumuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

ya 9köy yine elmalarla armutları karıştırıp önümüze koymuşsun

neymiş efendim toshibanın P serisinden alıp takacakmışım ,sen o cihaz kaç gayme haberin varmı

böyle teklif mi olurmuş madem sen o kadar iddialısın,hatta eminsin o zaman ver parayı takalım ,sonra haklı çıkarsan paranı yasal faizi dahil geri ödeyelim

ayrıca burada senden ve tüm forumdan özür dileyim ,hatta forumun bu bölümünü bir daha dönmemek üzere terk edeyim

iddia dediğin böyle olur yoksa bir kucak para vereceğim sonra ısıtmayacak, bak gördünmü ısıtmıyor deyince benim zararımı kim karşılayacak ?

ısııttmaaazz kardeşim biliyorum da söylüyorum,tüm Ankara nın karı,buzu biter ama annemin olduğu yerde kar buz bitmez,ya sobayla bile zor ısınıyor diyorum sen geliyor konuşuyorsun :)

ankara da birisine bilmem ne marka klima iş yapar dedik sen karşı çıktın diyorsun ,şimdi bana bir şeyler söyleteceksin yine birileriyle papaz olacağız

peki o vatandaşın son mesajına niye cevap vermediniz ?

adam en son mesajında klimanın arkası buz tuttu fan da dönmüyor,cihaz çalışmıyor demişti

niye adamın mesajını cevapsız bıraktınız

ben söyleyim o cihaz uf oldu,gitti,ayvayı yedi zaten cevap verseniz ne diyecektiniz merak ediyorum,üzerine sıcak su dök mü diyecektiniz ?

sonra o şahıs ayrıca arada bir kombiyi açıp takviye yapmıyormuydu ?

ya diyorum bildiklerini yaz şuraya ama dediğim gibi hiç kimseyle durduk yere takışmak istemiyorum,bana ne kardeşim inanmayan dener deyip olayı kapatıyorum

demek kombi boruları yan yana gidiyorsa ısı düşer öylemi ?

ya hadi ben meslek lisesi mezunuyum sistemin gözü kör olsun doğru dürüst fizik öğretmediler ama sen bende de betersin,olmuşken nefesi kuvvetli bir hoca getirin borulara bir okuyup üflesin

ne yapacakmışsın pekiyi borunun birini yatak odasından diğerini oturma odasından mı geçirecekmişsin

senin değin gibi olsa,yani sıcak boru soğuk boruya değdiğinde ısı kaybı olsa peki dönüş borusunda da + bir ısı kazanımı olmayacakmı ?
    aynı mantığa göre dönüş borusu ısınacağı için buz gibi su dönüşü yerine ılık su olsa kazanım olmayacakmı ?

üstelik bakır borunun avantajı kadar dezavantajı da vardır,özellikle açıkta kalan boru çok daha çabuk soğuyacaktır ama plastik de ısı o kadar çok etkilenmeyecektir

senin kaybın boruların birbirine değmesinden değil bakır olmasından ama gelde anlat :)

sonra nerden takıntı olduysa hep mekana göre değil de bir küçük klima aldırma huyun çıktı ,sankim bunca mühendis,usta bunu düşünememiş sen düşündün :)

senin dediğin gibi olsa o zaman 9 -18 lik klima yı her mekana takarak iş biterdi ,öyle ya ne gereği var 20 m2 yere 12 binlik ,öylemi

hani uyanık köylü dedik ama bu köylü hiç uyumuyor

esas sana neden ban şartlanmışsında ondan ehtiyar senin b12 zamanın geçmiş yine.

abuk subuk şeylerden medet umma. ben dedim zaten kombi desteğini. am aolmasada ısıtır dedim.

ayrıca klimasının buz tutması diye bir durum yok. şimdi çağırttırma adamı öyle bişe olcakta ben cevap yazmıycam ha.

adama bak ya krigamine vabh serisine ısıtmaz diyor. hacım istersen mzge al onunda vabh serileri var. saçmalaam ısıtmazmış.

kardeşim sen değilmiydin hep kalite diyen. alma pkvp.. sana gıcık veriyorsam. al daikin G serisi hatta daikin V al gene ısıtmazsa ben kefilim. ver parayı al. senle noterden imza edicem herşeyi. ama yol parama kadarda sen ödersin veya gelri alırsın beni kışın.

zaten laf diynesen san deyoz değilmi adam -20lerde kullanıyormuş finlandiyada bu cihazı hemide dublex bina yetersiz m2 2 adet almış yani 2 dene 25lik. senin ankaran ordan soğuk olamaz. ozaman ankarayı iskandinavyaya bağlayalım.

ehtiyar sen evdeki tesisat borularını ayrık olarak yatak odasından geçirt stereo ses elde et nasılolsa sese karşı allerjin olduğunu biliyorum.

almış bi pakistanlı işine gelince en eyis o oliye. gelmedimi bana yetşye diyip duriye. ahtiyar işte yavv bak sağa bişe diyim sök pakistanlıyı ankarada daha iyi çalışmazsa kafamı keserim. neden derse nem az yahu. teknük lüse meğzunu ağbim benüm

hadi nerde donmuş o cihaz o mesajı bir bul kayıtsız konuşma. ben yazıp gönderemediğim mesajı dahi hatırlarım kayıtsı konuşmam. ama biraz bunadım artık karıştıryorum. ama bu konuda değil ha kâr belleme. hodri meydan ve birolars giff

• ehtiyar gelsene yeni konuyahttp://forum.donanimhaber.com/m_73225755/tm.htm orda bir arkadaş var 100m2 fazla 25lik fd ile yazın izmirde Allaha şükür terlemeden uyuyabiliyorum diyor. gel kızdırmıycam söz
  • eskiden buraları hep arsaydı tarlaydı ...

top oynardık buralarda hey gidi günler hey

şimdi bakıyorumda ne hale gelmiş toztmuş

topic uçmuş ben bıraktığımın üzerine en az 150 sayfa koymuş bu kadar sayfayı okuyacak kadar dermanım yok

kafam kaldırmaz neyse arada bir göz atalım buralardayız fırsat buldukça...

takipteyim ama eskisi gibi hırsım yok klimadan kusacak hale geldim hem montajından hem satışından ...

ama ben şunu biliyorum klima konusunda alınacak klima markası olarak bir elin parmaklarını geçmez inanın dostlar... bunların en başındada mitsubishi geliyor ve japon markaları geliyor gerisi boş ister sabancının ister klimaplus ın getirdiği klimalar her türlü servişs desteği vermeleri ile her zaman number one :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

eskiden buraları hep arsaydı tarlaydı ...

top oynardık buralarda hey gidi günler hey

şimdi bakıyorumda ne hale gelmiş toztmuş

topic uçmuş ben bıraktığımın üzerine en az 150 sayfa koymuş bu kadar sayfayı okuyacak kadar dermanım yok

kafam kaldırmaz neyse arada bir göz atalım buralardayız fırsat buldukça...

takipteyim ama eskisi gibi hırsım yok klimadan kusacak hale geldim hem montajından hem satışından ...

ama ben şunu biliyorum klima konusunda alınacak klima markası olarak bir elin parmaklarını geçmez inanın dostlar... bunların en başındada mitsubishi geliyor ve japon markaları geliyor gerisi boş ister sabancının ister klimaplus ın getirdiği klimalar her türlü servişs desteği vermeleri ile her zaman number one :)

aga hoşgeldin ya:)) Allah daha çok iş versinde aman gelme demiycem arasırada olsa haftada bir olsun bir mesaj at bari:))

• ja ja jaa

eski dost düşman olmaz beni seven pişman olmaz diyeyim nede olsa toprağım beaa :)

nasılsın aga eyimisin ne desen haklısın ... buraları boş bıraktık uçmuş gitmiş topic.... şimdi nerden başlıyacam nasıl takip edecem bilemedim vallahi.. bende işin akışına bıraktım en son sayfadan başlıyacam okumaya fazla dallandırıp budaklandırmayayım dedim...

işler acaip bi duruma geldi yahu 9 köy dostum klima işinden ziyade VRF işleri de girmeye başladı portföyümüze bakalım artık hayırlısı diyelim elimizden geldiği kadar takipteyiz işimizi en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz.. biraz işler yoğun gene ancak fırsat bulabildim özelbir sondajcı doğalgazcı şirketin VRF işleri dolayısı ile yoğunluk oluyo bizde ancak dinlenmeye vakit buluyoruz zaten sende biliyorsun bu forumda insanı yoruyor .. biri bi şey yazıyor ona cevap vereyim derken kafa yoruyosun bilmediğin bi şeyse araştırıyosun bunlar beni gerçekten yoruyor ha birde densiz biri çıkıp ta burda senle dalaşınca moralde bozuluyor hal böyle oluncada insan soğuyor

sevgili dostum sen nasılsın keyifler nasıl _?

• quote:

ja ja jaa

eski dost düşman olmaz beni seven pişman olmaz diyeyim nede olsa toprağım beaa :)

nasılsın aga eyimisin ne desen haklısın ... buraları boş bıraktık uçmuş gitmiş topic.... şimdi nerden başlıyacam nasıl takip edecem bilemedim vallahi.. bende işin akışına bıraktım en son sayfadan başlıyacam okumaya fazla dallandırıp budaklandırmayayım dedim...

işler acaip bi duruma geldi yahu 9 köy dostum klima işinden ziyade VRF işleri de girmeye başladı portföyümüze bakalım artık hayırlısı diyelim elimizden geldiği kadar takipteyiz işimizi en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz.. biraz işler yoğun gene ancak fırsat bulabildim özelbir sondajcı doğalgazcı şirketin VRF işleri dolayısı ile yoğunluk oluyo bizde ancak dinlenmeye vakit buluyoruz zaten sende biliyorsun bu forumda insanı yoruyor .. biri bi şey yazıyor ona cevap vereyim derken kafa yoruyosun bilmediğin bi şeyse araştırıyosun bunlar beni gerçekten yoruyor ha birde densiz biri çıkıp ta burda senle dalaşınca moralde bozuluyor hal böyle oluncada insan soğuyor

sevgili dostum sen nasılsın keyifler nasıl _?

eyvallah dostum benim.

aman hocam iş olsunda. sen başlıyacak bir yerler bulursun forumda.

hocam yormazmı forum ya. bakma bir kaç gündür yazıyorum şu bizim komutan sataşıp duruyor:)) sonrda ne girmiyorsun diyor foruma e girdimmi canımı okuyosun be aga:)) en güzeli komutan olsun birol olsun kocusta olsun onalr gibi uğraşnış olsada gerçekten yoruluyor insan. ben zaten kesinlikle artık tavsiye vs bile yapmıyorum hem yanlış anlaşılıyor hemede çok zaman alıyor. bu şekşlde biraz ordan bşraz burdan bilgileri hocalara sorup bğirazda şaka gürültü devam ediyoruz. millete kızyorum face msn ile vakit geçiriyorlar diye. ama bizde azçok bilgilenelim desekte. burasıda bir tür face sanırım. kendi kendime diyorum hayatımda msn bile kullanmadım ama forumda hemen hemen aynı:))

dah ne olsun be hocam işte elhamdüllülah diyelim iszlerde inşaallah iyisinizdir daha. en önemlisi sağlık bizler ehtiyartı zartık aman dikkatli ol hocam selamlarımla:))

• aynen öyle dostum fazla takmıyacaksın kafaya

senin klima ne oldu daıkındı sanırım sorun çözüldümü değiştirildimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Çin li klimadan Çinli klimaya kalite farkını bu Video ile çok net göreceksiniz.Videoyu bizzat çektim,bizzat görmek isteyen arkadaşlar bir kaç gün içinde bizzat ziyaret edebilirler şahsen

http://www.facebook.com/photo.php?v=585470008147416&l=4153989633682523053

videoyu güzel çekmişsin am senin sesin belirgin fan seslerinden bişe anlaşılmıyor. demek istediğin eski diamond electric in kartı dahamı sessiz çalıştıryor bu makineyi. eski diamonda tabi me parçalrı ağılrıktaydı. ama şimdik diamondda midea aynı shirro gibi yanlış değil değilmi. bence midea kadar şeytan marka yoktur sen gree yi övsende greenin kasa sağlamlığı var. gre yeni gaz üretti vs desende bence mideanın teknolojisi daha iyi ama iyiye kullanmıyor namıssızlar kahıt gibi iç ünite teneke gibi dıl ünite. diğer dediklerine okey. koskoca fakir marka tost makinesi ürettirmiş tipi şekli şemali aynen premier. yani ikiside aynı rakama ürettirmiş. değerlere kadar aynı ama fakirin fiyatı 2 misli. aynı arçelik taktiği.

Agam ben burada o marka bu markayı irdelemekten daha çok,Çin de istersen böyle istersen şöyle mal üretilir adına söyledi.Kullanılan 2 rölede Çin malı.Harbi %100 Çin hemide. Burada klimayı üretenden çok klimayı ürettirende var şeytanlık.Çinli bu ne istersen onu üretir. İster Midea olsun ,ister Gree fark etmez. Gree bu aralar biraz kasıyor kendini.

Benim asıl vurgulamak istediğim,her Çin li klimayı Ülkemizde aynı kefeye konulması.Arasındaki fark bu kadar bariz.Kaldı ki bu çok küçük bir ayrıntı.Burası böyle ise daha kıymetli parçaları sen düşün artık..

Bu arada fanın sesi değil,fan devirleri arasındaki geçişteki rölenin sesine dikkat et.Kabloyu bile sallıyor.Sen birde bu sesi gece yatak odasında düşün...

hacım katılıyorum çokta haklsın.

bu iş haburger ile bizim meşhur ızgara köftemize benziyor. ama malesef ille vatandaş gavur icadı hambuırger gider şimdiki fiyatını bilmiyorum ama iyi bir yarım ekmek arası veya ekmaği fazla yemiyorsan çeyrek ekmek arası köfteye vereceği kadarını bir lokma sözde sütlü ekmekmiş aslı yağlı ekmektir. porsiyon köfteye 6 adet köfte girerken. sadece bir köftesi kadar soya etiyle yapılan hamburgere aynı rakamı yada daha pahalısını verir. ama mis gibi 20küsür tllik ekıymadan yapılmış orijinal köfteyi almaz. bende senin gibi örnekle anlattım

ddis mantığı biraz işte. ama gree ile daikin aynı değil bulaşmadan duramam artık idare et

• quote:

aynen öyle dostum fazla takmıyacaksın kafaya

senin klima ne oldu daıkındı sanırım sorun çözüldümü değiştirildimi ?

aynen abi takıcak ne varki:))

klima halloldu abi. son gönderdiğim resimlere bir bak istersen o yeşermelerde gaz kaçağı vs olabilirmi.

affette canına yandığımın servisi çoluk çocuklarla iş görüyor işte. ana firmanında değerini düşürüyor. adamlar babalık yapıyor kaç senelik cihazı değiştiriyor düzgün anlatımımla. herif gece yarısı servis gönderiyor sanki angarya işmiş. çaocukalr bitmiş resmen hata yapıyorlar. kullanışabilecek uzun boruyu hurda ettiler. cbimden para çıkmasında bişe demiyorum helali hoş olsun yeterki servis temzi olsun diyorum. adama diyorum oldu olacak birde karot açalım diğer borunun parasınıda ödeyim. adam baan diyor adamalrımı alı koyma. adam abak ya saat 9da servi gönderiyor ilk gün komşuyu rahatsız ediyoruz. sonrada bacak kadar çocuk bana diyor abi bu karot işi piyangoıdan çıktı. halbuki bir djk bile bekletmedim cuma vakti halloldu. servis yüzünden teşekkür bile edemedim merkezdeki başta gelen 2 kişiye. şuan biraz gözlemdeyim serviside kırmak istemedim ilk etapta kızsamda sonrasında sağolsun dedim duacı bile oldum ama kahretsin gene ilk teşhisim doğru çıktı hele serviste bir ufaklık vardı diğer çocuklara ayıp olmasa onun yüzünden hepsini kovacak durma geldim sorma abi ya. şimdi brol kılı güler hemen. kıl sanki kendisi çok eyide sütten çıkmış akkaşık illede kargamıydı felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 26 Mart 2013; 21:13:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-9000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit9000&categoryId=17453

Bu model 20 m2 için nasıl acaba ? baymak elite 9000

yav kardes bir iki sayfa griye okusan alınmaz ürün denildigini görcen ama üşnegeçlikten okumuyorsunuz diyecek laf yok

ha acelem var desen neden son ana bıraktınki nerde klima ile alakası olmayan marka var onları buluyonuz

• quote:

Orijinalden alıntı: 35@35

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-9000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit9000&categoryId=17453

yav kardes bir iki sayfa griye okusan alınmaz ürün denildigini görcen ama üşnegeçlikten okumuyorsunuz diyecek laf yok

ha acelem var desen neden son ana bıraktınki nerde klima ile alakası olmayan marka var onları buluyonuz

O kadar çok şey var ki hangisini okuyayım :) Bende önerilmeyen bi ürün mü seçmişim xd Klima almayı planlıyoruz ama alternatif öneriler lazım 20 m2 için

• quote:

quote:

quote:

O kadar çok şey var ki hangisini okuyayım :) Bende önerilmeyen bi ürün mü seçmişim xd Klima almayı planlıyoruz ama alternatif öneriler lazım 20 m2 için

kaç metre yere
    bütçe ne
    ara katmı
    çatımı
    çatısa yalıtım nasıl
    yaz
    kış kulanıcanmı

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaç metre yere
    bütçe ne
    ara katmı
    çatımı
    çatısa yalıtım nasıl
    yaz
    kış kulanıcanmı

salon da olacak dediğim gibi yaklaşık 20 m2 bütçe 1500tl yazın kullanılacak ısıtması o kadar önemli değil.

• Merhaba Arkadaşlar;

25 m2 salon ve 12 m2 yatak odası olan küçük bir evim var. Direkt güneş ışığı almasada yazın çok sıcak oluyor. Yüksek bir ev. Alt katım boş (kömürlük) Penceler ısı cam. Aşağıda 4 model beğendim. ilk üçü 18000btu diğeri 12000 ama mitsubishi.

İki odanın serinlemesi için sizce hangisi uygun olur ? Kışın bu ölçüde bir klima ile ısıtma sağlayabilir miyim ?

Teşekkürler....

http://www.idealesya.com/urun/midea-msri-dci-18-optimum-inverter-klima.aspx

http://www.buroteknik.com/Airfel-AS18-0933-INV-R410-A-18000-BTU-inverter-Klima_25349.html

http://www.buroteknik.com/Demirdokum-Inverter-A-410-18-HP-18000-BTU-Split-Klima_21528.html?ref=akakce&v=1.87.6

• 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.