Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (973. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IMOTEC

Arkadaşlar merhaba 1 haftadır klima bakıyorum dolaşırken yorumları okudum. Benim durum içinde bir tavsiye yazarsanız sevinirim. İzmir foça da 30 m2 odaya klima taktırmayı düşünüyorum. Oda amerikan mutfak 4 adet penceresi ve 1 adet balkonu var. Kuzeye ve kuzey batıya bakıyor ve rüzgar alıyor. Klima olarak Alarko carrier 53 nqv 060m x-power almayı düşünüyorum. Fİyatı ve performansı uygun geldi. Bu arada ısıtma için alıcam. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

60M gereksiz, 50M alın.

Buralarda evler genelde dublex veya triplex oluyor, eğer sizinki de böyle çok katlıysa, ve klimayı zemin kata kuracaksanız; kesinlikle zeminden yukarıya olan irtibatı kesmelisiniz.
    Aksi halde ısınan hava hemen yükselip üst katlara gider ve alt katı ısıtamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: japon77

İlk elektrik faturamız geldi arkadaşlar.Tam kış gelmedi fakat klimamız düşük derecelerde 7/24 çalıştı gündüz ve akşam 24-25 derece yatarken 22 dereceye ayarlıydı.Deneme için günde 3-4 kez kapatıp açtığım oldu.Geçen ay gelen elektrik faturamız 72 lira, bu ay gelen faturamız 108 lira.Fark 36 lira evde bi bayram havası var şuan kol kola girildi halay çekiliyor..

Budur işte kardeşim
    Kışın da azami 50-60 liraya çıkabilir.

İnverter, mantığına uygun kullanıldığında doğalgaz dahil hepsinden daha hesaplıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 23 Kasım 2012; 22:47:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muaffak

Merhaba, Bodrum'da 4+1 dubleks evim var. 9 aylıkta bir bebeğim. Ev yarı müstakil ve yeni taşınacağım . Odalar ; salon ve açık mutfak toplam 32 mkare, ebeveyn yatak odası 17 mkare, bebek odası: 10 mkare, diğeriki oda 12'şer mkare. 2 banyo tuvalet var. Ortak alanları ve ilk üç odayı sıcak tutmak istiyorum. Burayı okudum ve kafam biraz da karıştı. Cahillik mutlulukmuş ya.
    Neyse planım: İlk 2 odaya inverter klima, bebek odasına nobo( hem klima üflemesi olmasın diye hem oda ufak diye) , ve salonun yanındaki koridora ve alt banyoya nobo, üst banyo nobo. haliyle nobolar küçük kapasiteli olacak, alt ve üst katta birer oda zaten kapalı tutulacak.
    Planıma itiraz ve önerilerinizi ayrıca klima önerilerinizi bekliyorum. Bütçe önemli ama konfor daha önemli, ev yeni ve yalıtımlı.
    Elektrikli kombiden başladım, tüm eve nobodan buraya geldim, önerilerinizle daha da evrim geçirebilirim.
    Not: Burada Bosch bayii çok yakın bir göz attım.B1zma12905 ve18905 modelleri var ve copları çok iyi. hatta diğer baba markalardan da iyi . fiyat 5400 tl
    Daikin multisplit 1 dış 2 iç ünite(3mxs52e dış ünite,ftxs25j ve ftxs50jiç ünite) toplam fiyat 6400.
    Birileri hitachi önerdi, bakıcam, mitsubishilere de bakıcam . zibro için Birol Beyle konuşucam .... 3 günde karar vermem lazım

O takacağınız küçük Nobo'lar, büyük odalardaki klimalar kadar ceryan yiyecektir.
    Bence bebek odasına da 20'lik (7 bin BTU) bir inverter düşünün, yerini en az hava akımı olacak şekilde monte ettirin ve en yavaş fan hızında kullanın.

*Multisplit düşünmeyin, sorun yaşayabilirsiniz.
    Ayrı klimalar daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: deger06

Meraba arkadaşlar kılıma dünyası çok karışmış ..Bir sürü ürün vebir sürü değerler filann
    bende kılıma alacağım havalar uygun gittiği için 1 aydır ağırdan alıyordum.
    Bir çok araştırma yaptım ürün baktım fiyat performans değerlendirmesi (kendimce tabi
    uzman filanda değilim bu arada) yaptım bilinçli tüketici olmak için..

panosonic econavi 9 ELK ve zibro 7235 ilk göz ağrımdı ama yetkili servis ve satıcı
    bezginliğimden önceliği bulunduğum yerde bu saydıklarım olan ürünlere kaydırdım.

Şİmdi son olarak 2 ürün kaldı aklımda yarın siparişi gececeğim ALLAH izin verirse..

Sayın bilgisini esirgemiyen değerli arkdaşların son bir fikirlerini almak isterim.

Ev güney-Doğu cephe ORTACA/MUĞLADA 16 metrekare yeni ciftcam oda

düşüdüğüm ürünler
    1-alaorko carier 53NQV 025M 2- Mitsubishi SRK25ZJP-S yaklaşık fiyatlarıda aynı 1,500 tl civarı.

Ürünler bunlar arkadaşlar bunlar kapasite olarak yeterlimidir hangisini değerlendireyim.
    Şimdiden öneri ve paylaştığınız düşünceleriniz için teşekkür ederim saygılarla.

Ortaca'daki o mekan için seçtiğiniz aletler uygundur.

Oralarda hangisinin servisi düzgünse onu alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: sivil

Arkadaşlar tam ideal eşyadan carrier alacakken bir baktımki stokta ürün kalmamış fazlamı reklam yaptık buradan ne :) Herkes kapmış carrier ları galiba.
    Napalım kısmet tabi.Baktım orada birde panasonic var carrier yerine buna ne dersiniz iyimidir ?

Panasonic KIT-YE12MKX

http://www.idealesya.com/urun/panasonic-kit-ye12mkx-inverter-klima.aspx?ttype=Details#pt

Artık komisyon isteyelim onlardan

O gösterdiğiniz Panasonic te uygundur. Tabii önceden servis işini araştırın.

Servis derken serviste sıkıntımı vardır panada ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Arkadaşlar tam ideal eşyadan carrier alacakken bir baktımki stokta ürün kalmamış fazlamı reklam yaptık buradan ne :) Herkes kapmış carrier ları galiba.
    Napalım kısmet tabi.Baktım orada birde panasonic var carrier yerine buna ne dersiniz iyimidir ?

Panasonic KIT-YE12MKX

http://www.idealesya.com/urun/panasonic-kit-ye12mkx-inverter-klima.aspx?ttype=Details#pt

Serviste sıkıntımı vardır panada?

• quote:

quote:

quote:

Panasonic KIT-YE12MKX

Servis derken serviste sıkıntımı vardır panada ?

Demek istediğim, sizin bulunduğunuz yerdeki servisleri.
    Bazen çok iyi firmanın çok iyi klimaları, bir yerdeki zibidi bir servis elinde rezil olabiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Muratcandogan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.. Klima almayı düşünüyorum. Bütçem 1600-1800 tl civarı. Amatör bir araştırma yaptım ama araştırdıkta kafam karıştı. Yeni bebeğimiz oldu. Dolayısıyla yatak odamızdaki 9000 btu lük samsung boracay ı 12000 btu samsung maldives inverter ile değiştirme kararı almıştım ( fiyat 1600 tl) genel olarak samsung boracay dan memnunum. Hatta salonumuzda da 18000 btu boracay var. Şimdi ise aklım yine samsung da fakat alternatiflerde oluşmaya başladı. Zibro' nun adanada servisi varmı bilmiyorum. Panasonic için 2012 modelleri çok iyi değil dendi. AC hiç düşünmediğim bir marka idi. Bana yardımcı olabilirmisiniz. Isınma amaçlı kuzey cephedeki 20 m2 yalıtımı bir odada günde yaklaşık 10-12 saat çalışacak. Dolayısıyla istediğim şey konforlu bir ısınmanın yanında biraz ekonomi. Samsungların filtre sistemi çok başarılı idi. Temizlemesi çok kolay. Bana acil yardım edebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

yalıtım iyi diyorsanız bu ürün işinizi görecektir düşüncesindeyim.http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html işinizi görecektir yanlış ifade oldu heralde.Sizi ziyadesi ile memnun edecektir..

Merhabalar.. Tavsiyeniz için teşekkürler. Bu işi hafta sonu kesin çözmem gerekiyor. Aklımda 4 ürün var:
    1: Alarko carrier 53 nqv 035m x-power
    2: Samsung Maldives AQV12PSLN
    3: Panasonic KIT-YE12MKX
    4: Airfel AS12-0933-INV

Bu ürünlerin tamamı 1600- 1800 tl arasında. Sizlerden ricam bu ürünleri fiyat-performans açısından kıyaslayabilirmisiniz. Önceki mesajımda belirttiğim gibi samsung kullanıcısıyım ve şimdiye kadar klimalarım Yafa teknik servis ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım çok şükür. yani işin teknik servis kısmı çok önemli değil. Bana acil yardım edebilirmisiniz. Tavsiye ettiğiniz ürün için de güvenli bir internet alışveriş sitesi tavsiyesi lütfen. Şimdiden çok teşekkürler.

O aletler arasında fiyat/performans/kalite gözönüne alınırsa Alarko ve Airfel öne çıkar.

Sorun yaşanmayan ve hızlı teslimat yaptığı için idealeşyayı tavsiye edebilirim, bizzat alışveriş te yaptım, siparişin 3. gününde klima eve monte edilmiş oluyordu. Yani servisi de ayarlıyorlardı.

Teşekkürler.. Airfel aralarında en ucuz olanı ama en fazla tercih edileni gibi duruyor. Tek sorun airfel in alüminyum boru kullandığı ve bunun performansı olumsuz etkileyeceği yönünde bilgi almış olmam. Siz ne dersiniz bu duruma .. Yoksa şu an için alarko olabilecek gibi duruyor. Fakat aralarında fark yoksa 400 tl fazla verip alarko almayayım. Airfel uygun olur.

AC şu aralar fiyatına göre en iyi ürün.
    Orta kalite klimalar fiyatına, ama üst kalite.

Kullanımınız da yoğun olacaksa aradaki farkı verimlilikle absorbe edebilir.
    Tabii sessizliği başka bir artısı.

*AC kutusundan VRF bakır boru çıkıyor.

Çok teşekkürler.. Peki son olarak toshiba ras 10 skv 20 m2 lik kuzey cephedeki yalıtımı iyi olmayan bir oda için yeterli olurmu? Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi bebek için kullanacağım ve yaklaşık 10-12 saat çalışacak. Konforlu bir ısınma sağlar mı?

Konforlu bir ısınma sağlar. Aletin tavanı 4 kW.
    Hem de yukarıdaki bir mesajda bahsedilen "yumuşak havalarda ılık hava üflenmesi" durumları bile sözkonusu olmayabilir.

Ama üst bölgelerde çalışacağı için enerji verimliliği düşük olur ve Tedaş faturası beklenmedik ölçüde yükselir.

Arkadaşlar tam karar vermişken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine general markasını inceledim. Değerleri çok sağlam duruyor. Fiyatıda 1900 tl civarında. 12000 btu ve Dc inverter teknolojisini kullanıyorlar. Yorumlarınızı alabilirmiyim. Çünkü markayı çok fazla tanımıyorum . Şimdiden teşekkürler.,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07Mavi

Arkadaşlar Antalyada oturuyorum hem ısıtma hemde soğutma için klima almayı düşünüyorum forumlarda araştırdım epey klima salonuma düşünüyordum 26 metrekare olunca en az 18BTU olunca elektrik sarfiyatı ve klimanın fiyatı artıyor, klima hiç kapanmadan çalışacağı için ben de en sonunda 16 metrekarelik oturma odası için fikrimi değiştirdim buraya sıkıntısız sanırım 12BTU yeter fakat araştırmalarımda hep bu cop değerleri ön planda birde servis garanti yedek parça olayı olunca işler değişiyor bütçem çok kısıtlı olunca halen alamadım kredi kartım inşallah önümüzdeki aya boşa çıkacak ta alacaz bişeyler, ben şimdi sizden tavsiye olarak 1- Samsung inverter 12 btu Jungfrau 2-Airfel 12 btu 0933 inverter 3- Zibro Sp 7526 veya 7535 3d inverter modellerinden hangisini önerirsiniz hem odaya uygunluğu ve odada en performaslı çalışıp yaz kış iş görecek en az sarfiyatlı ayrıca servis yedek parca garanti konusu en uygunu hangisi kartımın hesap kesimi 07 -- 08 olur olmaz alacağım internetten veya Antalyadan ucuza alabileceğim adres veya link verirseniz sevinirim.

Servis-yedek parça önemli diyorsunuz, ama bu konuda en çok sorun yaşanan marka Samsung. Tekrar düşünün bence.

*İyi izolasyonlu 16 m2 bir mekan için 9 binlik klima yeterlidir.
    Daha büyüğünü takarsanız inverter olduğu halde sık sık durmak zorunda kalacak, bu aralarda ılık hava üfleyebileceği için konforu bozacaktır.

kocausta hayırlı işler en son zibroya kaldım sanırım samsung içinde servis ve yedek parça sıkıntısı denilince listeden çıkardım odamı küçülttüm 16 metrekare civarında ve zibro 7526 12btu luk şimdide yalıtımlı oda inverter özelliği sık sık kapanır konusu inverter özelliğine ters değilmi konforu bozar deyince şimdi çıkamadığım bir konu daha doğdu, odaların her metrekaresine uygun çeşitlilikte klima yok ve benim yaptığım hesaplamalarda 9btu 16 metrekare için sınır ve hiç kapanmadan çalışacağı ayrıca ısı yalıtımı ara kat izolasyon kişi sayısı kapıların sık açılıp kapanması bu 16 metrekarelik odaya 9btu az geleceği veya konforun tam sağlanamayacağı bilgilerini yine sizlerden aldık şimdi 12 btu için siz çok diyorsunuz sıksık kapanacağı konusu ile mat35 arkadaşımız da sınırda 7535 tavsiye ediyor, bir başka arkadaş mbirol ise 7535 i benim fikir değiştirdiğim 25metrekarelik salon için uygun görüyor eeeee bunun ortasını kim yapıyor hangi ürün hangi inverter hangi model .......hangi hangi..... lütfen burada çelişkilerde biz araştırma yaparken başka hesap varsa araştırmamızda o kriterlere de yer verelim ki sizleri burada daha az yormuş olalım, ben zibronun 7526 modelinde yoğunlaşmışken bir başka kriter ve araştırma içerisine daha düşüyorum. Tabii çok değişik öneriler bunlar hepisinin haklılık yönleri var ama uygulamada nedir durum, uygulanınca çıkan sonuçlardan kimse bahsetmiyor, adam klimayı alınca tüyüp gidiyor kardeşim arada bi gir bak millete marka ve malın konusunda bilgi ver değilmi teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Antalyada oturuyorum hem ısıtma hemde soğutma için klima almayı düşünüyorum forumlarda araştırdım epey klima salonuma düşünüyordum 26 metrekare olunca en az 18BTU olunca elektrik sarfiyatı ve klimanın fiyatı artıyor, klima hiç kapanmadan çalışacağı için ben de en sonunda 16 metrekarelik oturma odası için fikrimi değiştirdim buraya sıkıntısız sanırım 12BTU yeter fakat araştırmalarımda hep bu cop değerleri ön planda birde servis garanti yedek parça olayı olunca işler değişiyor bütçem çok kısıtlı olunca halen alamadım kredi kartım inşallah önümüzdeki aya boşa çıkacak ta alacaz bişeyler, ben şimdi sizden tavsiye olarak 1- Samsung inverter 12 btu Jungfrau 2-Airfel 12 btu 0933 inverter 3- Zibro Sp 7526 veya 7535 3d inverter modellerinden hangisini önerirsiniz hem odaya uygunluğu ve odada en performaslı çalışıp yaz kış iş görecek en az sarfiyatlı ayrıca servis yedek parca garanti konusu en uygunu hangisi kartımın hesap kesimi 07 -- 08 olur olmaz alacağım internetten veya Antalyadan ucuza alabileceğim adres veya link verirseniz sevinirim.

Servis-yedek parça önemli diyorsunuz, ama bu konuda en çok sorun yaşanan marka Samsung. Tekrar düşünün bence.

*İyi izolasyonlu 16 m2 bir mekan için 9 binlik klima yeterlidir.
    Daha büyüğünü takarsanız inverter olduğu halde sık sık durmak zorunda kalacak, bu aralarda ılık hava üfleyebileceği için konforu bozacaktır.

kocausta hayırlı işler en son zibroya kaldım sanırım samsung içinde servis ve yedek parça sıkıntısı denilince listeden çıkardım odamı küçülttüm 16 metrekare civarında ve zibro 7526 12btu luk şimdide yalıtımlı oda inverter özelliği sık sık kapanır konusu inverter özelliğine ters değilmi konforu bozar deyince şimdi çıkamadığım bir konu daha doğdu, odaların her metrekaresine uygun çeşitlilikte klima yok ve benim yaptığım hesaplamalarda 9btu 16 metrekare için sınır ve hiç kapanmadan çalışacağı ayrıca ısı yalıtımı ara kat izolasyon kişi sayısı kapıların sık açılıp kapanması bu 16 metrekarelik odaya 9btu az geleceği veya konforun tam sağlanamayacağı bilgilerini yine sizlerden aldık şimdi 12 btu için siz çok diyorsunuz sıksık kapanacağı konusu ile mat35 arkadaşımız da sınırda 7535 tavsiye ediyor, bir başka arkadaş mbirol ise 7535 i benim fikir değiştirdiğim 25metrekarelik salon için uygun görüyor eeeee bunun ortasını kim yapıyor hangi ürün hangi inverter hangi model .......hangi hangi..... lütfen burada çelişkilerde biz araştırma yaparken başka hesap varsa araştırmamızda o kriterlere de yer verelim ki sizleri burada daha az yormuş olalım, ben zibronun 7526 modelinde yoğunlaşmışken bir başka kriter ve araştırma içerisine daha düşüyorum. Tabii çok değişik öneriler bunlar hepisinin haklılık yönleri var ama uygulamada nedir durum, uygulanınca çıkan sonuçlardan kimse bahsetmiyor, adam klimayı alınca tüyüp gidiyor kardeşim arada bi gir bak millete marka ve malın konusunda bilgi ver değilmi teşekkürler.

Hayırlı işler demenize gerek yok, çünkü emekliyim, çalışmıyorum

Kafanızın karışması, konu hakkında temel bilgilerinizin de olmaması nedeniyle her yazılanı değerlendiremiyor olmanızdan.

Çok pratik şekilde, m2 için 500 BTU hesap edilir. Mekanın yalıtımı-konumu-yeri ve diğer faktörlere göre bu rakam belli oranda aşağı-yukarı değişebilir. İnce hesaba girmeyelim.
    Sizin mekan 16 m2, bu durumda ısı kaybı yuvarlak hesapla 8 bin BTU.
    7 binlik bir inverter alırsanız, aletin yumuşak havalarda tamamen durma ihtimali azalabilecek, ama sert havalarda da üst kapasitelerde çalışabileceği için verimlilik biraz düşük olabilecektir.

Bu durumda, ben olsaydım oraya 9 binlik ve kısılma adımları küçük bir inverter alırdım.
    Hani kapasite belirtilirken min. nominal ve max. değerler verilir.
    Siz oradaki min. rakamı en küçük olan 9 binlik bir inverter seçmelisiniz, ki alet çok küçük değerlere de düşebilip tamamen durmasın.

Şimdi bu temel bilgilerle araştırmanız daha kolaylaşır.
    Bunun dışında dikkat edeceğiniz, önerilen klimaların ardındaki firma (güvenilirlik), malların kalitesi (bu durum zaten büyük ölçüde biliniyor), fiyat, servisin durumu gibi şeyler.

• dün midea 12000btu optimum marka klimam montaj olup takılmıştır tabı akşam bı kaç saat çalıstırdım cok rahatsız edici deıl gıbı sesı ısıtmasıda ıyıidi
  • Sn Kocausta teşekkür ederim. Galiba dediğiniz mantıklı.Mümkün olursa klima tavsiyenizde olur mu? Multi almiyacağim. Bosch önerir misiniz? Başka markalara yaptiriyor diyorlar. Bir de evi yeni alıyorum ve klimalari peşin alip krediye yedireceğim. Yani fiyattan çok kalite, konfor, sessiz çalışma önemli. Hanbgi marka model şöyle dadından yinmez. 32, 17, 10,10 mkare odalar.Saygılar.

• quote:

quote:

İlk elektrik faturamız geldi arkadaşlar.Tam kış gelmedi fakat klimamız düşük derecelerde 7/24 çalıştı gündüz ve akşam 24-25 derece yatarken 22 dereceye ayarlıydı.Deneme için günde 3-4 kez kapatıp açtığım oldu.Geçen ay gelen elektrik faturamız 72 lira, bu ay gelen faturamız 108 lira.Fark 36 lira evde bi bayram havası var şuan kol kola girildi halay çekiliyor..

Budur işte kardeşim

İnverter, mantığına uygun kullanıldığında doğalgaz dahil hepsinden daha hesaplıdır.

Arkadaşlar azda olsa bu ay ki şofben kullanımımızda dahil 36 liraya.unutmuşum yazmayı az kullandık ama en az 5 tl bile olsa şofben kullanımı klimanın elektrik kullanımı 30-31 liraya düşüyor..

• kocausta cevaplarınız için teşekkürler daha bakınız bizim gibi size ihtiyacı olan bir sürü vatandaşımız var hem böylece ülke ekonomisine de katkınız olacağını düşünüyorum 18 yıl önce var olan bir sistem ülkemizde yeni yeni çözümleniyor bunu duyunca şok oldum oysaki bir iphone dünyada çıktığı gün ülkemize giriyorken, bizi bu batılı ülkeler imkanlarımızı başka türlü tüketemeyeceklerini bildiklerindenmidir enerji tüketimi konusunda biz enson uyandırılıyoruz kalan en dandik ürünler bize satmak içinmidir. Sizler burada oldukça bizler de uyanık kalacağız bizler de bir başkasını uyandıracağız.
    Şimdi gelelim bana 25 metrekare alana 12 btu yu az bulup 18btu önerdiler sizin tanımlamalarınıza tamamen uyuşmuyor bu sonuç, ben de oda değiştirip 15 metrekare ara kat iki cephesini kapsayan balkonu komple panjurlu zemin ahşap kaplama 45 metreküp bir odaya kurmayı düşündüm buraya da 12BTU büyük 9BTU alın tavsiyeleri var fakat yine anlamadığım zibronun 7526 modeli 12BTU bu halen öneriliyor bu alan için, sizi dinlersem 25metrekare salonumdan vazgeçmeyeyim ve Zibronun bu 7526 modelini tereddütsüz kurayım anlamı da çıkıyor ha bu model hangisine uygundur birinci sorum bu, ikinci sorum yukarıdakilerin hiçbiriyse önereceğiniz piyasada bulunan gerçek inverter modellerinden cop değerleri güzel 16 metrekare alana uygun 9BTU luk öneriniz varmı, gerçi mat35 arkadaşımız da önermiş fakat ben yukarıdaki konuda birinin uygun dediği konuda diğeri fazla demesi çelişkide bıraktığı için kafamdaki neti belirleyemediğim içindir. Ceveap veren arkadaşlardan Allah razı olsun.

• quote:

quote:

quote:

Budur işte kardeşim

Arkadaşlar azda olsa bu ay ki şofben kullanımımızda dahil 36 liraya.unutmuşum yazmayı az kullandık ama en az 5 tl bile olsa şofben kullanımı klimanın elektrik kullanımı 30-31 liraya düşüyor..

merhaba sayın japon 77 sız yazdınız bende yazayım formdakı arkadasların tavsıyesı uzerıne fujıtsu asya 18 lcc aldım ve cok ama cok memnunum evım gunes almıyor asagı yukarı 16 aydır kısları hıc kapatmadan kullandım yazları ıse cok fazla degıl tabıkı ev de cocouk oldugu için 33 m2 de camlar ve cok korunaklı degıl ve aldıgım gunden ıtıbaren w olcer taktım bu gunu kadar 1662 KW tuketmıs ve ınanın sobayı aratmıyor kesınlıkle ınverter klımayı herkese tavsıye ederım ama dıger odaları ısıtamıyordum yıne 16m2 +6m2 hol 12 ınverter ve 13 m2 ye 9 luk ınverter aldım su an ınanın kalorıferlı gıbı konforlu tum ev ortalama 3 klıma 25C ayarlı ve satte 3 klıma ve evdekı dıger elektrıklı aletler de dahıl 1.2kw tuketım yapıyor ımkanı olan arkadaslara kesınlıkle ınverter klıma almalarını tavsıye ederım bu formda bana bılgı verıp yardımcı olan arakaslara cok tesekkur ederım
    .
    (lütfen yanlıs anlasılmasın marka tavsıye etmıyorum...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dows11 -- 24 Kasım 2012; 15:09:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dows11

quote:

quote:

quote:

Budur işte kardeşim

merhaba sayın japon 77 sız yazdınız bende yazayım formdakı arkadasların tavsıyesı uzerıne fujıtsu asya 18 lcc aldım ve cok ama cok memnunum evım gunes almıyor asagı yukarı 16 aydır kısları hıc kapatmadan kullandım yazları ıse cok fazla degıl tabıkı ev de cocouk oldugu için 33 m2 de camlar ve cok korunaklı degıl ve aldıgım gunden ıtıbaren w olcer taktım bu gunu kadar 1662 KW tuketmıs ve ınanın sobayı aratmıyor kesınlıkle ınverter klımayı herkese tavsıye ederım ama dıger odaları ısıtamıyordum yıne 16m2 +6m2 hol 12 ınverter ve 13 m2 ye 9 luk ınverter aldım su an ınanın kalorıferlı gıbı konforlu tum ev ortalama 3 klıma 25C ayarlı ve satte 3 klıma ve evdekı dıger elektrıklı aletler de dahıl 1.2kw tuketım yapıyor ımkanı olan arkadaslara kesınlıkle ınverter klıma almalarını tavsıye ederım bu formda bana bılgı verıp yardımcı olan arakaslara cok tesekkur ederım
    .
    (lütfen yanlıs anlasılmasın marka tavsıye etmıyorum...)

Aynen arkadaşım tavsiyeler üzerine aldım bende.Tavsiye eden arkadaşlar elektrik parası az gelir dediklerinde, servis çekinme 24 saat kullan çok yakmaz bunlar dediğinde abartıyorlar sanmıştım gördümki hiç abartı yok.Klima ile ısınılmaz gibi bir düşüncem vardı bu düşüncemde yıkılmış oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: muaffak

Sn Kocausta teşekkür ederim. Galiba dediğiniz mantıklı.Mümkün olursa klima tavsiyenizde olur mu? Multi almiyacağim. Bosch önerir misiniz? Başka markalara yaptiriyor diyorlar. Bir de evi yeni alıyorum ve klimalari peşin alip krediye yedireceğim. Yani fiyattan çok kalite, konfor, sessiz çalışma önemli. Hanbgi marka model şöyle dadından yinmez. 32, 17, 10,10 mkare odalar.Saygılar.

Genellikle mantıklı olmaya çalışırım

Bosch klima üretmiyor, bir Çin firmasına fason ürettiriyor.
    Klimaları bazen fiyatlarına göre makul olabiliyor.
    Avantajı ise tabii ki servis gücü.

Bence öncelikle evinize yakındaki servislerden birini çağırıp keşif yaptırın, daha sağlıklı kapasite seçimi yapılır.
    Bundan sonrasına, çevrenizdeki servislerin durumu ve bütçenize göre bakılır.
    Mal almak kolay, internette ucuza satan birçok sağlam satıcı var.

• quote:

kocausta cevaplarınız için teşekkürler daha bakınız bizim gibi size ihtiyacı olan bir sürü vatandaşımız var hem böylece ülke ekonomisine de katkınız olacağını düşünüyorum 18 yıl önce var olan bir sistem ülkemizde yeni yeni çözümleniyor bunu duyunca şok oldum oysaki bir iphone dünyada çıktığı gün ülkemize giriyorken, bizi bu batılı ülkeler imkanlarımızı başka türlü tüketemeyeceklerini bildiklerindenmidir enerji tüketimi konusunda biz enson uyandırılıyoruz kalan en dandik ürünler bize satmak içinmidir. Sizler burada oldukça bizler de uyanık kalacağız bizler de bir başkasını uyandıracağız.
    Şimdi gelelim bana 25 metrekare alana 12 btu yu az bulup 18btu önerdiler sizin tanımlamalarınıza tamamen uyuşmuyor bu sonuç, ben de oda değiştirip 15 metrekare ara kat iki cephesini kapsayan balkonu komple panjurlu zemin ahşap kaplama 45 metreküp bir odaya kurmayı düşündüm buraya da 12BTU büyük 9BTU alın tavsiyeleri var fakat yine anlamadığım zibronun 7526 modeli 12BTU bu halen öneriliyor bu alan için, sizi dinlersem 25metrekare salonumdan vazgeçmeyeyim ve Zibronun bu 7526 modelini tereddütsüz kurayım anlamı da çıkıyor ha bu model hangisine uygundur birinci sorum bu, ikinci sorum yukarıdakilerin hiçbiriyse önereceğiniz piyasada bulunan gerçek inverter modellerinden cop değerleri güzel 16 metrekare alana uygun 9BTU luk öneriniz varmı, gerçi mat35 arkadaşımız da önermiş fakat ben yukarıdaki konuda birinin uygun dediği konuda diğeri fazla demesi çelişkide bıraktığı için kafamdaki neti belirleyemediğim içindir. Ceveap veren arkadaşlardan Allah razı olsun.

Kardeşim biraz nefes aldır yazıya, hiç okulda imla-paragraf-satır diye birşeyler öğretmediler mi

*Zibro 7526 modeli 12 binlik diye geçmez, tekrar bakın. Sondaki "26" rakamı kapasiteyle ilgilidir ve 9 binlik (2.6 kW)tir.
    Bu aleti öneririm ben de 16 m2 yer için. Değerleri de güzel, Birol yaparsa servis durumu da tamamdır.

*25 m2 için ise 12 binlik sınırda kalır. Düz tip ise olabilir, ama inverterse olmaz.

• quote:

Panasonic KIT-YE12MKX

Bu tür sitelere güvenerek ürün alınmaz bende almak istedim kart numarasını bile geçtim yarım saat sonra arayıp ürün yok onun yerine bunu verelim dediler,eee neoldu nerede bunun güvenliğiii.Olan benim kart numaralarıma oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Panasonic KIT-YE12MKX

Bu tür sitelere güvenerek ürün alınmaz bende almak istedim kart numarasını bile geçtim yarım saat sonra arayıp ürün yok onun yerine bunu verelim dediler,eee neoldu nerede bunun güvenliğiii.Olan benim kart numaralarıma oldu.

Satış sitelerinden sipariş verilmeden önce stok durumunu sormakta fayda var.

Gene de sokaktaki dükkanlara oranla oldukça düşük fiyata verebiliyorlar, ve parası kıymetli kişiler için hesaplı oluyor.
    Tabii adamların normal dükkanlara göre maliyet avantajları var.

Bence çamur atmamak gerekir.

Bu arada, sizin bir internet sitesinden mal almaya çalışmanız garibime gitti.
    Oradaki fiyatı kendikinizden daha ucuza bulup, tekrar satmak için mi almak istemiştiniz, merak ettim

• 
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.