- x
Klima tavsiyesi
29362 Cevap2191544 Görüntüleme176 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     319 [321] 323 324 325 326 327 328      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

284 Mesaj
28 Ekim 2012; 11:22:04 

quote:

Orijinalden alıntı: zinnhar

değerli ustalarıma bir sorum olacaktı da cevap verirseniz sevinirim.

evimizde sıva altı klima borusu döşenmiş şekilde mevcut. dünde ben mitsubishi elektrik deluxe power 12 lik klima aldım ama bugün servis kuruluma geldiğinde hazır çekilen tesisatın borusunun çapının kalın, klimanın ise içinde ki kendi borusunun daha ince çapta olduğunu eğer birbirine bağlarsam verimde düşme olacağını, bence en iyisi klimayı değiştirip standart bir 18 lik klima almamı tavsiye etti. sonra bende kendi müşterim olan başka bir ustaya aynı soruyu sordum, inceden kalına takılmasında hiç bir sakınca olmadığını bir sıkıntı çıkarmayacağını söyledi ve benimde aklım karıştı. şimdi ben sizce ne yapmalıyım

Servis doğru söylemiş.., tanıdık usta yanlış söylemiş.. bence tabi!! Çünkü ufak klimaya büyük çaplı boru takılırsa yeterli BASINÇ sağlanamaz diye biliyorum ben... hatta benim ilk takılan klimam 18.000 btu idi.. değişim sonrası takılacak olan 16.000btu luk cihaz onda bile boru çapı yüzünden borularda değişiyor...

daha detaylı bilgi ustalar verebilir sanırım..

197 Mesaj
28 Ekim 2012; 21:45:51 

iyi bayramlar arkadaşlar, Daha öncede yazdığım gibi klimamıza vakumlama yapılmaması üzerine değişim talebimiz Alarko yetkili merkez tarafından haklı bulundu ve toshiba ras-13 skvr klimamız 24 ekim çarşamba arife günü değiştirildi.Değişim süreci boyunca verdiğim mücadelede bana destek veren yalnız bırakmayan kocausta mat35 forzaGilles alptuğ56 kiral33 ve 9köy Arkadaş & komutanlarıma çok teşekkür ederim..Arkadaşlar sanırım yeni klimamızlada bir sorunumuz var.Sorun olup olmadığı konusunda da tam emin değilim onun için hem herkesin görüş ve önerisini alabilmek hem de kayıtlara geçmesi için buraya da yazmak istedim.Olay şu; Klimayı çalıştırmak üzre kumandaya basıyorum.klimanın iç ünite kanadı aşağıya iniyor ve aynı anda dış ünite ile iç ünite eş zamanlı çalışmaya ve iç ünite hemen hava üflemeye başlıyor ve 2 dakika civarı ılık yani serin hava üflüyor ve yavaş yavaş sıcak üflemeye geçiyor.Değişimi yapılan ilk klimamızda dış ünite çalışıyor 2-3 dakika sonra iç ünite çalışmaya başlıyor ve direk sıcak üflüyordu.unutmadan çalıştırma modu sıcak ve 2. fan seviyesinde.Araştırma ve fikirlerini sorduğum ustalar normal olanın dış ünite çalıştıkdan 2-3 dakika sonra iç ünitenin çalışması ve sıcak üflemesinin gerektiği üzerine görüş belirttiler.Eğer böyle değilse bir sorun veya arıza olduğu görüşündeler.lütfen düşünce ve bilgilerinizi benimle paylaşın nasıl bir tutum ve yol izlemeliyim yardımcı olunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 28 Ekim 2012; 22:38:25 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ekim 2012; 22:53:02 

Kışın İç ünite belirli bir ısıya gelmeden çalışmaz, sizin klimada sorun var gibi görünüyor.
Servis gelcek yok bisey dicek gitcek, sinir bi durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

197 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:10:35 

quote:

Orijinalden alıntı: japon77

iyi bayramlar arkadaşlar, Daha öncede yazdığım gibi klimamıza vakumlama yapılmaması üzerine değişim talebimiz Alarko yetkili merkez tarafından haklı bulundu ve toshiba ras-13 skvr klimamız 24 ekim çarşamba arife günü değiştirildi.Değişim süreci boyunca verdiğim mücadelede bana destek veren yalnız bırakmayan kocausta mat35 forzaGilles alptuğ56 kiral33 ve 9köy Arkadaş & komutanlarıma çok teşekkür ederim..Arkadaşlar sanırım yeni klimamızlada bir sorunumuz var.Sorun olup olmadığı konusunda da tam emin değilim onun için hem herkesin görüş ve önerisini alabilmek hem de kayıtlara geçmesi için buraya da yazmak istedim.Olay şu; Klimayı çalıştırmak üzre kumandaya basıyorum.klimanın iç ünite kanadı aşağıya iniyor ve aynı anda dış ünite ile iç ünite eş zamanlı çalışmaya ve iç ünite hemen hava üflemeye başlıyor ve 2 dakika civarı ılık yani serin hava üflüyor ve yavaş yavaş sıcak üflemeye geçiyor.Değişimi yapılan ilk klimamızda dış ünite çalışıyor 2-3 dakika sonra iç ünite çalışmaya başlıyor ve direk sıcak üflüyordu.unutmadan çalıştırma modu sıcak ve 2. fan seviyesinde.Araştırma ve fikirlerini sorduğum ustalar normal olanın dış ünite çalıştıkdan 2-3 dakika sonra iç ünitenin çalışması ve sıcak üflemesinin gerektiği üzerine görüş belirttiler.Eğer böyle değilse bir sorun veya arıza olduğu görüşündeler.lütfen düşünce ve bilgilerinizi benimle paylaşın nasıl bir tutum ve yol izlemeliyim yardımcı olunuz...

Kendi mesajımı alıntılamak zoruda kaldım arkadaşlar.Kocausta arkadaşın sorunu tam tespit edebilmem için klimayı kapatıp bir süre sonra tekrar çalıştırmamı tavsiyesi üzerine klimayı kapadım kapıyı pencereyi açıp ortam ısısını düşürdüm ve klimayı çalıştırdım.Ben iç ünite ile dış ünite aynı anda çalışıyor demiştim fakat öyle değilmiş iç ünite hemen çalışıyor dış ünite 4-5 dakika sonra çalışmaya başlıyor.bu 4-5 dakika sürecinde iç ünite soğuk üflüyor.

453 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:13:53 

quote:

klimanızın değiştirilmesine çok sevindim. inşallah bunda da bir problem yoktur. eğer varsa bu defa bence iade edin. şansınızı zorlamayın. ama inşallah bir problem yoktur. hayırlı akşamlar.

197 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

klimanızın değiştirilmesine çok sevindim. inşallah bunda da bir problem yoktur. eğer varsa bu defa bence iade edin. şansınızı zorlamayın. ama inşallah bir problem yoktur. hayırlı akşamlar.

Teşekkür ederim arkadaşım.Görünen o ki değiştirilen yeni klimamız da sorunlu yani arızalı çıktı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 29 Ekim 2012; 20:56:37 >

548 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:09:44 

quote:

Teşekkür ederim arkadaşım.Görünen o ki değiştirilen yeni klimamız da sorunlu yani arızalı çıktı.aynı servis tarafından bir kurulum daha kaldıramayacağım için iade istemek zorundayım..

electronic bu şans işi bence iade isteme markayı kötülemiş olursun,yenisi ile değişim yaptır.

BEN NE KLİMALAR GÖRDÜM İÇİNDE EXPANSİON VALF YOK.

Uzaklaştırılmış
29 Ekim 2012; 0:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

electronic bu şans işi bence iade isteme markayı kötülemiş olursun,yenisi ile değişim yaptır.

Oldu, bence iade etsin bu kaçıncı hatalı ürün yada servis.

3672 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:20:04 

quote:

Kendi mesajımı alıntılamak zoruda kaldım arkadaşlar.Kocausta arkadaşın sorunu tam tespit edebilmem için klimayı kapatıp bir süre sonra tekrar çalıştırmamı tavsiyesi üzerine klimayı kapadım kapıyı pencereyi açıp ortam ısısını düşürdüm ve klimayı çalıştırdım.Ben iç ünite ile dış ünite aynı anda çalışıyor demiştim fakat öyle değilmiş iç ünite hemen çalışıyor dış ünite 4-5 dakika sonra çalışmaya başlıyor.bu 4-5 dakika sürecinde iç ünite soğuk üflüyor.

O alet sorunlu, iade edin ve paranızı isteyin

Profili gizli olan, bulanık suda balık avlayan tiplerle; okuduğunu anlayamayanlarla uğraşamam. Açık ve net tavırlı kişilere elimden gelen yardımı yaparım.

4043 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:43:18 

Lamı cimi yok, direk iade, forumda kaç hata ve dışardada bir kaç hata oldu skvr serisinden bence tavsiye listesindende çıkarmak lazım.
Ha diyeceksiniz hangisi servis olarak iyi oda doğru ya. Ama bu skvr bir değil, 5 değil bildiğimiz.

162 Mesaj
29 Ekim 2012; 2:36:59 

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_317/f_/key_//tm.htm#66894079

quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

aklıma şu soru takıldı. servislerin hatalı montajdan dolayı değişen sökülen klimaları ne yapıyorlar acaba. paketleyip birilerine satıyorlardır diye düşünüyorum. bilgisi olan varmı acaba. atılacak değil ya .. hal böyle ise ne acı bir durum değilmi. sen ben kurtuluyoruz amma birileri yakalanıyordur.

geçenlerde böyle bir soru sormuştum ya, demekki bu yakalananlardan biri sensin arkadaşım. kocausta gerekeni söylemiş. değişim yaptırmayın, direk iade.

548 Mesaj
29 Ekim 2012; 10:36:41 

Madem bu kadar sorun çıkartıyor almayın arkadaşlar o zaman bu daisekai skvr olan modelleri.

2729 Mesaj
29 Ekim 2012; 11:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

O alet sorunlu, iade edin ve paranızı isteyin

cihaz sorunlu. ilk önce gazı ısıtacak. sonra iç fanı çalıştırım ortamı ısıtacak.

İmza Falan Kalmadı.

2729 Mesaj
29 Ekim 2012; 11:13:57 

quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Servis doğru söylemiş.., tanıdık usta yanlış söylemiş.. bence tabi!! Çünkü ufak klimaya büyük çaplı boru takılırsa yeterli BASINÇ sağlanamaz diye biliyorum ben... hatta benim ilk takılan klimam 18.000 btu idi.. değişim sonrası takılacak olan 16.000btu luk cihaz onda bile boru çapı yüzünden borularda değişiyor...

daha detaylı bilgi ustalar verebilir sanırım..

boru çapı uygun olmalı tanıdık yanlış.

İmza Falan Kalmadı.

2633 Mesaj
29 Ekim 2012; 15:31:25 

quote:

bunları okuyunca tüketicinin haline üzülüyorum, bir yandan da kendim almaktan vazgeçmeye meylediyorum...

zaten geçenlerde 2 klima için pazarlık yaptık herşey tamam derken benim kredi kartına kampanya yokmuş fark ödersiniz deyince vardır bir hikmeti deyu vazgeçmiştim, iyiden iyiye soğumaya başladım bu işten...

bunca araştır incele sonra başına bu gelsin, olacak iş mi ya?..ne desek boş, geçmiş olsun...şimdi oturup uzun uzun yeni araştırmalar bekliyor sizi, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali...

440 Mesaj
29 Ekim 2012; 19:55:57 

Merhaba;

80 yaşlarında olan babaannem ve dedem için ısıtma amaçlı klima almamız gerekiyor. Oda en fazla 10 M2. Hatta 8-9 arası bile denebilir. Odanın 2 cephesi dışa bakıyor. Bir tarafı batı diğer tarafı kuzey. 1,5 x 1,5 eski ahşap pencere var. Yalıtım kötü ama biraz sünger ile filan desteklerim.

Dedemi 2000 Tl civarına zor ikna ettim. Bilirsiniz yaşlıların canını al parasını alma. :) Bu yaşlı insanların kemiklerini ısıtacak ve elektrik parası olarak bütçeyi çok sarsmayacak tam inverter olan hangi klimayı önerirsiniz?

606 Mesaj
29 Ekim 2012; 20:36:13 

quote:

Arkadaşım aynı cihazdan bendede var ve malesef cihazın sorunlu.normalde ısıtma için açtığında flap en yukarı kalkıp sabit kalıyor.fan hiç çalışmıyor (çalışıyorsada ben hissetmiyorum) cihaz ısındıktan sonra sıcak üflemeye başlıyor.

197 Mesaj
29 Ekim 2012; 20:52:41 

quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Arkadaşım aynı cihazdan bendede var ve malesef cihazın sorunlu.normalde ısıtma için açtığında flap en yukarı kalkıp sabit kalıyor.fan hiç çalışmıyor (çalışıyorsada ben hissetmiyorum) cihaz ısındıktan sonra sıcak üflemeye başlıyor.

evet arkadaşım normalde dediğin gibi olması lazım.sökülen ilk klimamız da dediğiniz gibiydi.30 derecede bile çalıştırıyorum 4-5 dakika soğuk üflüyor.bu da benim kötü şansım heralde.Alarkoya güveniyorun inşallah yine bir çözüm yolu bulup mağduriyetimi gidereceklerdir...

606 Mesaj
29 Ekim 2012; 21:00:02 

quote:

evet arkadaşım normalde dediğin gibi olması lazım.sökülen ilk klimamız da dediğiniz gibiydi.30 derecede bile çalıştırıyorum 4-5 dakika soğuk üflüyor.bu da benim kötü şansım heralde.Alarkoya güveniyorun inşallah yine bir çözüm yolu bulup mağduriyetimi gidereceklerdir...

Alarkoda problem yok adamlar ilgileniyor ama cihazlar problemli.Toshiba klima konusunda bahsetmiştim,benim klima ilk takıldığında fanı ses yapıyordu,değiştirdiler.Yeni takılan cıhazında flap'ı ses yapıyor.

7 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:57:33 

Herkese merhaba. İlk defa yazıyorum. İlk defa klima alacağız ve hiçbir bilgimiz yok. İki gündür buradaki birçok yorumu okudum. Birçok bilgi de aldım değerli arkadaşların yazdıklarından. Mardin Kızıltepe'de çalışıyorum. 2 yıl kadar daha da buradayım. Burası kışın çok fazla soğuk olmuyor, yazın çok fazla sıcak ama nem pek az -en azından büyüdüğüm Adana'ya göre nem az- 5 katlı bir apartmanın orta katında oturuyorum. Altımda ve üstümde 2 kat var. Evin yalıtımı çok iyi değil. Salonumuz sabah güneşini tam alıyor ve bu güneşi alan pencere dışında pencere yok. Sağ tarafımız yan komşu sol tarafımız evin diğer tarafları. Yani salon hemen girişte, kapısı da giriş kapısından yarım metre sonra solda. 21-22 metrelik bu salonumuza kima taktırmayı düşünüyoruz. Ve bütçe olarak 2000 zorlarsak 2500 lira ayırabiliyoruz (tabi taksitle). Buradan okuduğum kadarıyla biraz fikir edindim ama yine de tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var. Ben Kızıltepe'de her türlü servise ulaşamayacağım için servis ağı geniş olan İklimsa'dan Mitsubishi İnverter serisinden biri diye düşünüyorum ama klimadan anlayan arkadaşlara da danışmak istedim. Bu arada en önemli konuyu sona yazıyorum 15 günlük bir bebeğimiz var ve en önemlisi onun sağlığını olumsuz etkilememesi. Zaten almamızın en büyük sebebi bebeğimiz. Şimdiden teşekkür ediyorum. Herkese iyi günler diliyorum.

7 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:58:43 

Herkese merhaba. İlk defa yazıyorum. İlk defa klima alacağız ve hiçbir bilgimiz yok. İki gündür buradaki birçok yorumu okudum. Birçok bilgi de aldım değerli arkadaşların yazdıklarından. Mardin Kızıltepe'de çalışıyorum. 2 yıl kadar daha da buradayım. Burası kışın çok fazla soğuk olmuyor, yazın çok fazla sıcak ama nem pek az -en azından büyüdüğüm Adana'ya göre nem az- 5 katlı bir apartmanın orta katında oturuyorum. Altımda ve üstümde 2 kat var. Evin yalıtımı çok iyi değil. Salonumuz sabah güneşini tam alıyor ve bu güneşi alan pencere dışında pencere yok. Sağ tarafımız yan komşu sol tarafımız evin diğer tarafları. Yani salon hemen girişte, kapısı da giriş kapısından yarım metre sonra solda. 21-22 metrelik bu salonumuza kima taktırmayı düşünüyoruz. Ve bütçe olarak 2000 zorlarsak 2500 lira ayırabiliyoruz (tabi taksitle). Buradan okuduğum kadarıyla biraz fikir edindim ama yine de tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var. Ben Kızıltepe'de her türlü servise ulaşamayacağım için servis ağı geniş olan İklimsa'dan Mitsubishi İnverter serisinden biri diye düşünüyorum ama klimadan anlayan arkadaşlara da danışmak istedim. Bu arada en önemli konuyu sona yazıyorum 15 günlük bir bebeğimiz var ve en önemlisi onun sağlığını olumsuz etkilememesi. Zaten almamızın en büyük sebebi bebeğimiz. Şimdiden teşekkür ediyorum. Herkese iyi günler diliyorum.

67 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:59:35 

Merhabalar,
2 güne kadar sipariş vereceğiz. Mitsubishi Electric in iki modeli arasında kaldım. İkisi de 9000 lik cihazlar.

1- MSZ-GE25VA Deluxe Power
2- MSZ-FD25VA Krigamine

Arada 400 liralık bir fark olacak. Bu parayı verip FD Krigamine almayı önerir misiniz ? Bu farkı hak edecek/hissettirecek avantajları varmıdır ?
Teşekkürler.

7 Mesaj
29 Ekim 2012; 23:12:38 

Bu arada söylemeyi unuttum Mitsubishi DXK12Z4-S için bugün iklimsada 2100 tl dediler 12 taksitle uygun mu acaba.

1878 Mesaj
29 Ekim 2012; 23:22:22 

quote:

Orijinalden alıntı: robinalan

Bu arada söylemeyi unuttum Mitsubishi DXK12Z4-S için bugün iklimsada 2100 tl dediler 12 taksitle uygun mu acaba.

Z4-S olanı Z3-S olandan farklımı ki? 2700 TL fiyat var bir kaç yerde, eğer fark yoksa 2100 TL iyi fiyat

http://www.iklimplus.co...ipi-split-klimalar.html

Ekleme: Bu arada hayırlın olsun Allah analı babalı büyütsün. Maaşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 29 Ekim 2012; 23:25:56 >

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

7 Mesaj
29 Ekim 2012; 23:50:14 

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Z4-S olanı Z3-S olandan farklımı ki? 2700 TL fiyat var bir kaç yerde, eğer fark yoksa 2100 TL iyi fiyat

Sağolasın cümlemizin çocuğun Allah analı babalı büyütsün. Ben de bilmiyorum bayide bugün öyle fiyat verdiler. Ben de internetten baktım ucuz geldi bana bu fiyat

7 Mesaj
29 Ekim 2012; 23:59:50 

quote:

Sağolasın cümlemizin çocuğun Allah analı babalı büyütsün. Ben de bilmiyorum bayide bugün öyle fiyat verdiler. Ben de internetten baktım ucuz geldi bana bu fiyat

İnternette değişik fiyatlar çıkıyor burada da 2100 diyor.
http://www.mitsubishikl...r-duvar-tipi-klima.html

6275 Mesaj
30 Ekim 2012; 0:00:33 

quote:

hocam bu konu çok karışık ,eurovent sitesinde sadece DXK12Z2-S için bilgi var ,bu Z3 ve Z4 nedir bende tam çözemedim

aşağıdaki link de inceleyebilirsiniz

http://www.eurovent-cer...che=74&indice_affiche=1

6275 Mesaj
30 Ekim 2012; 0:21:57 

Türkiye'de satılan klimalarla yurt dışında satılan klima isimleri neden farklı ?

misal panasonic KIT-E9LKE şeklinde satılan ürünün karşılığı eurovent de hangisidir ? o olduğundan nasıl emin olacağız ?

bu sadece panasonic klimalarda değil birçok marka da böyle ?

aynı isimde olmasında bir sakınca varmıdır ? varsa nedir ?

1878 Mesaj
30 Ekim 2012; 8:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

hocam bu konu çok karışık ,eurovent sitesinde sadece DXK12Z2-S için bilgi var ,bu Z3 ve Z4 nedir bende tam çözemedim

Evet evet hatırladım bende bir ara bu Z3-Z4 olayına bakınmıştım sağda solda, forumda bir arkadaş Z3 modeli istediğini ama Z4 geldiğini falanda yazmıştı herhalde. Fark varmı yokmu diye bakmıştım ama Z4 modeliydi herhalde pek birşey bulamamıştım Z3 modeli hakkında Avustralyamı Yenizellandamı ne sitelerinde bulmuştum :)

Z4 model hakkında detaylı bilgi var

http://servis.iklimsa.c...ElKitabi/SEK_DXKZ4S.pdf

http://servis.iklimsa.c...eknik/Teknik_DXKZ4S.pdf

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

492 Mesaj
30 Ekim 2012; 11:45:09 

dün akşam odanın sıcaklığı 22 dereceydi. evde bebek olduğu için üşümesin diye klimayı 26 ya orta fan seviyesine getirdim. klima kısa sürede (10 dk gibi) istenilen seviyeye ulaştı. istenilen seviyeye geldikten sonra eco moduna aldım ve sıcaklığı sabit tuttu. inverter devreye girdi mi girmedi mi diye düşünürken elektrik saatine baktım. 10 sn ye bir tur dönüyordu. 30 dereceye ayarladım orta fan seviyesinde tam yükte sayaç turunu 5 sn ye tamamladı.yani;

3600 (saniye) / 675 (sayaç devir sayısı = 5,33...

5,33 / 5 sn = 1,07 (kwh. yükte)

5,33 / 10 (tur sn) = 0,53 kwh. (inv devrede)

0,53 kwh x 0,31 krş (elektrik kw bedeli) = (0,16 krş saatlik) x 24 = 3,84 TL günlük tüketim. aylık 115 TL normal de faturam 40-50 civarı gelir.

şimdi bu hesap 24 saat üzerinden ve inv. devreye girdiğinde geçerli. tabi hep inv da çalışmayacak. 24 saat açık ta olmayacak. bazen yüke de girecek.

ölçüm sırasında sadece klima açık değildi. televizyon pc lambalar belki buzdolabı da çalışıyordu.

kendimce böyle bir hesap yaptım.
birde istenilen sıcaklığa ulaştıktan sonra eco ya mı almaıyım yoksa rahatsız etmemesi için fan hızını mı düşürmeliyim?

2006 Clio Alize 1.5 dci Platin Gri
Samsung Galaxy Ace 2

Uzaklaştırılmış
30 Ekim 2012; 12:15:59 

24 saat çalışırsa ınverter verimi ancak o zaman alırsınız aç kapa olursa klimaya yazık

5421 Mesaj
30 Ekim 2012; 13:15:19 

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Birol hocam serpantin 2 katman halinde tek parça bence çok daha mantıklı.Üretim maliyeti,taşıma riski,servis değişimi çok daha akıllıca olmuş.Eğer sarpantinin küçültülüp kapasite kaybı na neden olsaydı size hak verirdim.

Bu işin tek açıklaması olabilir,maliyetten kaçmak.Bu konu önemli.Ve bence bu ürün Malezya daki fabrikanın üretim değil.Ya Çin,yada fason.Köşe kıvrımlı serpantin yapımı elinizde var iken neden eski tip düz serpantin yapacaksınız.Bunu ne açıklaması olabilir.Bana sorarsanız dünyadaki en iyi serpantin yapısı Amerikan tropikal serpantindir. Aynı zamanda şu anki tüm VRF sistemlerde aynı tip serpantin kullanırlar.Ne kadar geniş yüzey, o kadar zor şartlarda daha iyi performasdır.Ben bunu yıllarca böyle gördüm ,böyle anlatıldı,böyle yazdılar.Şimdi geriye dönüş niye....

0

Ekteki dosya (1)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5421 Mesaj
30 Ekim 2012; 13:32:18 

Herkese selam.

Bayram sonu giriş biraz tartışma yaratacak bir konu ile ilğili oldu kusura bakmayın.Tamamen tarafsızca soruyorum yukarıdaki konuyu.Beni çok rahatsız etti.

Köylü selam,komutan selam.Komutan seni arada bir görür olduk.İllaki köylüye çatacaksın duramıyorsun.Ama buna da verdin mi gazı ,valla neler bulup çıkartıyor.Şu hava temizleme VS. konusunda tek bir şey söylemek isterim,her ne olursa olsun klima hava temizleme cihazı değildir(kanallı sistem hariç.Tabi ilave uygulama ile beraber)ozonmuş, ionmuş,antizarturiyelmiş,plazmaturiyelmiş hepsi hikaye ,hepsi pazarlama tekniği.Tek bir hava teizleme sistemi vardır statik filitre (hepa filitre) sistemi.Sitatik filitreleme de 2 çeşittir.Aktif ve pasif statik filitre. Pasif olan klimalarda da ilk alışta verilen (fakat çok küçük bir yüzeye sahip tamamen yetersiz) beyaz pamukumsu veya kağıtımsı filitreler (otomobillerdeki polen filitresi aynı zamanda),
ikincisi ise bir zamanlar Arç, lik lerin üzerindeki aktif statik (yüksek gerilimle çalışır ve çok tehlikelidir bence) filitreler.Bunlar sürekli temizlik gerektirir.Profesyonel kullanıma daha uygundur.Çalışma mantığı eski tüplü televizyonları ekranına toplanan tozun mantığıdır,yada elektronik cihazları içindeki tozların toplanması gibi.

Size tavsiyem klimanızın havayı temizlemesini istiyorsanız gidin oto yedek parçacıya Palio polen filitre alın(15-20 TL) klimanın toz filitresinin altına yerleştirin(sığmazsa ölçüye göre kesebilirsiniz.Alın size o biçim gerçek filitreleme.Yanlız sürekli kullanımda ayda bir değiştirmek lazım,birde klimanızın performansını düşürebilir.Zaten üreticilerde onu için küçücük ilave filitreler takıyorlar.

Selamlar ,saygılar,Hörmetler herkese.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7 Mesaj
30 Ekim 2012; 15:21:58 

quote:

Sanırım başka kimse cevap vermeyecek

9 Mesaj
30 Ekim 2012; 17:34:53 

3.150 tl toshıba ras 13 skv-e2 inverter klima aldım. iç ünite 50w olması çok iyi ve hiç sesi çıkmıyor diyebilirim...montaja gelen ekip çok titiz ve temiz çalıştı şuan da çok memnunum sabah ve akşam çalıştırıyorum kumandadan ısıyı ayarlıyorum ve ayarladığım ısıya gelince makine duruyo içerisi soğunca tekrar çalışmaya başlıyo iç ünitenin borularıda görünmüyor ben çok memnunun şiddetle tavsiye edrim..500 600 makine alıyosun 2 katı elektrik faturası ödüyosun almışken iyisini al bana en fazla 80 85 tl elektrik geliyo tercih senin[;)

4043 Mesaj
30 Ekim 2012; 18:40:56 

http://www.toshiba-klim...p?ID=TSHB18&UrunKodu=30

Aldığınız klima bu ise çok pahalıya almışsınız.

http://www.akakce.com/k...-skv-fiyati,140316.html

İzmirde 18.000 btu olan SKV-E suzumi modelini 2650 tl 12 taksit ettelemeli almayanı dövüyorlar, çok pahalı almışsınız çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 30 Ekim 2012; 18:52:59 >

6275 Mesaj
30 Ekim 2012; 18:50:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Herkese selam.

Bayram sonu giriş biraz tartışma yaratacak bir konu ile ilğili oldu kusura bakmayın.Tamamen tarafsızca soruyorum yukarıdaki konuyu.Beni çok rahatsız etti.

Köylü selam,komutan selam.Komutan seni arada bir görür olduk.İllaki köylüye çatacaksın duramıyorsun.Ama buna da verdin mi gazı ,valla neler bulup çıkartıyor.Şu hava temizleme VS. konusunda tek bir şey söylemek isterim,her ne olursa olsun klima hava temizleme cihazı değildir(kanallı sistem hariç.Tabi ilave uygulama ile beraber)ozonmuş, ionmuş,antizarturiyelmiş,plazmaturiyelmiş hepsi hikaye ,hepsi pazarlama tekniği.Tek bir hava teizleme sistemi vardır statik filitre (hepa filitre) sistemi.Sitatik filitreleme de 2 çeşittir.Aktif ve pasif statik filitre. Pasif olan klimalarda da ilk alışta verilen (fakat çok küçük bir yüzeye sahip tamamen yetersiz) beyaz pamukumsu veya kağıtımsı filitreler (otomobillerdeki polen filitresi aynı zamanda),
ikincisi ise bir zamanlar Arç, lik lerin üzerindeki aktif statik (yüksek gerilimle çalışır ve çok tehlikelidir bence) filitreler.Bunlar sürekli temizlik gerektirir.Profesyonel kullanıma daha uygundur.Çalışma mantığı eski tüplü televizyonları ekranına toplanan tozun mantığıdır,yada elektronik cihazları içindeki tozların toplanması gibi.

Size tavsiyem klimanızın havayı temizlemesini istiyorsanız gidin oto yedek parçacıya Palio polen filitre alın(15-20 TL) klimanın toz filitresinin altına yerleştirin(sığmazsa ölçüye göre kesebilirsiniz.Alın size o biçim gerçek filitreleme.Yanlız sürekli kullanımda ayda bir değiştirmek lazım,birde klimanızın performansını düşürebilir.Zaten üreticilerde onu için küçücük ilave filitreler takıyorlar.

Selamlar ,saygılar,Hörmetler herkese.

aleykümselam hocam

özellikle bu klima tavsiye bölümü bazen çok seviyesiz tartışmalara neden oluyor o sebeple ortam temizken arada bir katılıyorum

9 köy de biraz bu foruma kızmış sanırsam

548 Mesaj
30 Ekim 2012; 18:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Bu işin tek açıklaması olabilir,maliyetten kaçmak.Bu konu önemli.Ve bence bu ürün Malezya daki fabrikanın üretim değil.Ya Çin,yada fason.Köşe kıvrımlı serpantin yapımı elinizde var iken neden eski tip düz serpantin yapacaksınız.Bunu ne açıklaması olabilir.Bana sorarsanız dünyadaki en iyi serpantin yapısı Amerikan tropikal serpantindir. Aynı zamanda şu anki tüm VRF sistemlerde aynı tip serpantin kullanırlar.Ne kadar geniş yüzey, o kadar zor şartlarda daha iyi performasdır.Ben bunu yıllarca böyle gördüm ,böyle anlatıldı,böyle yazdılar.Şimdi geriye dönüş niye....

0

Hocam en başta söylemiştim,maliyet.Ve boru kıvrım sayısı arttıkça performan düşer buda düz serpantin daha mantıklı demektir.

9 Mesaj
30 Ekim 2012; 20:12:27 

sen dediğin klima benimkinin aynısı ancak ben toshıbanın ana baisinden almadım.bucadaki çeğiz mağzasından taksitle aldım peşin alsaydım 2900 e geliyodu ben 8 taksit yaptım bu nedenden dolayı biraz pahalıya çıktı.toshıbanın ana baisinde 2500 civarı

197 Mesaj
30 Ekim 2012; 20:15:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

http://www.toshiba-klim...p?ID=TSHB18&UrunKodu=30

Aldığınız klima bu ise çok pahalıya almışsınız.

http://www.akakce.com/k...-skv-fiyati,140316.html

İzmirde 18.000 btu olan SKV-E suzumi modelini 2650 tl 12 taksit ettelemeli almayanı dövüyorlar, çok pahalı almışsınız çok.

Umarım klimanın kodunu yanlış yazmışsınızdır.Değilse mat35 arkadaşın dediği gibi çok pahalı almışsınız.Ben toshiba ras-13 skvr klimamı 2535 lira 89 kargo ücreti 2624 lira 3 ay erteleme 12 taksit aldım...

3605 Mesaj
30 Ekim 2012; 20:37:33 

Selam arkadaşlar,

1.5 yaşında oğlum için odasına 9000 BTU klima ve evin salonu için 18000 BTU inverter klima düşünüyorum.
Bütün gün piyasada bulunan markaları gezdim. Samsung, Arçelik, Bosch, Siemens gibi.
Genel tavsiyeleri okuyacağım ama 9000 BTU klima 8m2 çoçuk odasında, 18000 BTU inverter klima ise 27 m2 salonda kullanılacaktır.
Ev çatı katı olup, tüm odalarda cam mevcuttur.

Piyasada bakış olduğum klimaların yaklaşık fiyat aralıkları aynı olduğu için sizlerin özellikle klima kullanan değerli yorumlarına ihtiyacım bulunmaktadır.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

LG G3 16 Gb-I- Hp Pavilion 1360 ET -I- 42' LG LH3000 -I- Ford Focus Titanium HB 109 Bg -I- Denon 1312 XP

9 Mesaj
30 Ekim 2012; 20:54:35 

sizin klimanın modeli daiseikai sanırım evet biraz pahalıya aldım ama gerçekten elektrik faturasında kendini gösteriyor...toshıbanın ana baisinde kdv düşük ancak çegiz mağazalarında kdv miktarı fazla internette güvendiğim 2 site var ve o sitelerdede toshıba marka klima satılmıyor neyse taksitleri ödedim bitti zaten...

1878 Mesaj
30 Ekim 2012; 23:24:35 

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505
ilk önce gazı ısıtacak. sonra iç fanı çalıştırım ortamı ısıtacak.

Bugün bende ilk defa ısıtma modunda kullandım :) Cihazı açınca iç ünite kapaklarını flap deniyor herhalde onları açıyor, bekliyor, hemen balkona çıktım, fırıldak gibi dönüyor dış ünite fanı, İç üniteye baktım orda bir şekil yanıyor, hatırladığım kadarıyla defrost sembolüydü, öyle bekledikten, zaman tutmadım ,sonrasında iç ünite devreye girdi ve direk sıcak üflemeye başladı. Yaklaşık kaç saat çalıştı bilmiyorum ama maksimum demand 1.728 kw/h herhalde bir saat çalıştı çünkü tüketimde bu kadar olmuş :)

Bakıyorum herkesin kliması ampül kadar yakıyor benimkisi herhalde halojen sokak lambası kadar yakacak :) Bi tanesi olsa gene iyi herhalde sokaktaki tüm lambalar kadar olacak gibi

Bu arada hatırladığım kadarı ile babamlardaki yılların Arçelikleri önce açar açmaz çalışır sonra durur pufff diye bir ses çıkartıp sonrasında ısıtmaya başlardı

6275 Mesaj
31 Ekim 2012; 2:45:39 

quote:

Bugün bende ilk defa ısıtma modunda kullandım :) Cihazı açınca iç ünite kapaklarını flap deniyor herhalde onları açıyor, bekliyor, hemen balkona çıktım, fırıldak gibi dönüyor dış ünite fanı, İç üniteye baktım orda bir şekil yanıyor, hatırladığım kadarıyla defrost sembolüydü, öyle bekledikten, zaman tutmadım ,sonrasında iç ünite devreye girdi ve direk sıcak üflemeye başladı. Yaklaşık kaç saat çalıştı bilmiyorum ama maksimum demand 1.728 kw/h herhalde bir saat çalıştı çünkü tüketimde bu kadar olmuş :)

Bakıyorum herkesin kliması ampül kadar yakıyor benimkisi herhalde halojen sokak lambası kadar yakacak :) Bi tanesi olsa gene iyi herhalde sokaktaki tüm lambalar kadar olacak gibi

Bu arada hatırladığım kadarı ile babamlardaki yılların Arçelikleri önce açar açmaz çalışır sonra durur pufff diye bir ses çıkartıp sonrasında ısıtmaya başlardı

bir ampul kadar yaksa evin her yerini klima doldururdum

adamlar 15 watt tasarruflu ampul demiyor ki ,belki 500 watt ampul kadar yakar demek istiyor

4463 Mesaj
31 Ekim 2012; 10:11:59 

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

bebegımız var ve havalar malum kış yatak odası yaklasık 18 metre kare..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

bırde mıtsubschı elektrıc var o da 2250 ye bıraktı nakıtte...

sizce hangısını tercıh edeyım ? hangısı daha sessızdır ???

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

1 Mesaj
31 Ekim 2012; 11:28:31 

arkadaşlar selam,

ben de şimdiden yaz için klima almak istiyorum....salonuma alacağımdan 18000 BTU olması gerektiğini düşünüyorum ki biraz da mutfağa falan gitsin...eşim bütün yaz beynimi yedi sıcakta yemek yapamadığı için

fujitsu veya mitsubishi olsun diyenler var...ama sanırım onlar da biraz pahalı....ne dersiniz? bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim...

52 Mesaj
31 Ekim 2012; 11:30:34 

Birol Abi bir sorum var. Balıkesir/Akçay'da Zibro klima bulabilir miyim? 20 metrekare güney cepheli odamız için ısınmak amaçlı klima almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daikin FTXS35J ve Mitsubishi Electric MSZ-EF35VEW arasında kaldım. Zibro klima tavsiyeside bekliyorum...

4043 Mesaj
31 Ekim 2012; 11:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

Birol Abi bir sorum var. Balıkesir/Akçay'da Zibro klima bulabilir miyim? 20 metrekare güney cepheli odamız için ısınmak amaçlı klima almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daikin FTXS35J ve Mitsubishi Electric MSZ-EF35VEW arasında kaldım. Zibro klima tavsiyeside bekliyorum...

SKŞ SANAYİCİLER A.Ş. (266) 373-1677 SANAYİ SİTESİ, AKÇAY ASFALTI, NO: 34/B EDREMİT BALIKESİR

http://www.pvg.com.tr/yetkili_satis_noktalari.html

4463 Mesaj
31 Ekim 2012; 11:56:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

bebegımız var ve havalar malum kış yatak odası yaklasık 18 metre kare..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

bırde mıtsubschı elektrıc var o da 2250 ye bıraktı nakıtte...

sizce hangısını tercıh edeyım ? hangısı daha sessızdır ???

bu form bırazda satış yerine dönmüş ınsanlar işine gelene cevap verıyorlar

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

52 Mesaj
31 Ekim 2012; 12:00:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

SKŞ SANAYİCİLER A.Ş. (266) 373-1677 SANAYİ SİTESİ, AKÇAY ASFALTI, NO: 34/B EDREMİT BALIKESİR

http://www.pvg.com.tr/yetkili_satis_noktalari.html

Çok teşekkür ederim. Bir ricam daha var, model tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Özellikle ısınmak için 20 metrekare güney cepheli...

4043 Mesaj
31 Ekim 2012; 12:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

Çok teşekkür ederim. Bir ricam daha var, model tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Özellikle ısınmak için 20 metrekare güney cepheli...

PM bakınız

2729 Mesaj
31 Ekim 2012; 12:33:33 

quote:

Evet Defrost Ledi Yanar..

Bu Süre Dediğim Gibi Gazı Isıtması İçindir :))

Bir Sokak Lambasının 110w Olduğunu Düşünürsek :D

Sanırım Arçelik İse İlkte İşleme Soğutma Olarak Başlıyor.

Sonra 4 Yollu Vana devreye giriyor. iç fan duruyor ve gaz ısınıyor ,ısıtma başlıyor. böyle bir mantık olabilir.. :D

İmza Falan Kalmadı.

197 Mesaj
31 Ekim 2012; 13:20:40 

Toshiba ras-13 skvr kliması olan arkadaşlar bana PM atabilir mi ? acil...

1878 Mesaj
31 Ekim 2012; 13:35:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

bu form bırazda satış yerine dönmüş ınsanlar işine gelene cevap verıyorlar

Görünürde dediğiniz gibi görünüyor olsada aslında