Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (766. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bellibol64

Sayın kocausta bilgileriniz için teşekkürler.Gerçekten ortada ilginç bir durum var.Burayı takip eden sayın A lbaninin dokundurduğu Panasonic tavsiyesinde bulunan arkadaş konuya ilişkin değerli görüşlerini bizlerle paylaşırsa memnun olurum.

Albani dalgasını geçiyor o vatandaşla
  • MHI-SRK25ZJX-S

Bulamıyorum. Bildiğiniz satan yer varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zelcuk

arçelik 18030 / 24030 modelleri hakkında müşteri memnuniyeti açısınden iyi/kötü duyumlarınız varmıdır ?

45m2 (salon + mutfak) + merdiven (üstkata giden) = ? 19200 btu ? 25000 btu ? hangisini seçmek uygun? (çift cam + siding kaplama)

12ayın 2 ayı (temmuz ağustos ayları) sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Ankara.

Ürünler vasat kalitede ama servis canavar.

Oraya 24030 iyidir, diğeri zayıf kalabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

MHI-SRK25ZJX-S

Buralarda var görünüyor:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk25zjx-s-fiyati,463167.html
  • quote:

MHI-SRK25ZJX-S

buralarla görüştünüzmü (aşağıya verdiğim linklerdeki firmalarla ) ,sakın buraları tavsiye ettiğimi zannetmeyin çünkü hiç bilmediğim firmalar bunlar ve hiç sorumluluk kabul etmem başta söyleyeyim sadece bilgi amaçlı yazıyorum ,sütten ağzı yanan yoğurtu üfleyerek yermiş misali

http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK25ZJX-S-8700-BTU-h.html

bunlar gibi birkaç yerde var gibi gösterilmiş ama hiç belli olmaz belki ellerinde olmadığı halde var görünüyorda olabilir ,fiyatlarını güncellemedikleri de olabilir artık karar ve risk tamamen size ait ,siz satan yer varmı dediniz bende gösterdim gidiyorum , gittim

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

MHI-SRK25ZJX-S

Buralarda var görünüyor:

yine pişti olmuşuz ama bu defa ben piştiledim

• Ben 2 dakka önce yazmışım
  • quote:

Ben 2 dakka önce yazmışım

bende çok yazdığım için 2 dk. kaybetmişim
  • Banane çok yazmasaydın.
  • ironic diyorlardı galiba toz filan alıp vermeyen klimalar en iyisi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Sayın Kocausta bir panasonic kullanıcısı olarak verilerdeki çelişkiden kastınızın ne olduğunu samimi olarak merak ettim?Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Farkında olmadan etrafımıza boşuna tavsiyede bulunmayalım.Çünki cihazların fiyatları az değil.O kadar para boşa gitmesin.Saygılar.

Üstteki mesajda firma katalogundan resim koymuştum.
    Dikkat ettiyseniz; min, nominal ve max için gösterilen performans ve tüketim değerleri garip.

İnverter bir klimada, COP değeri minimumda en yüksek, maximumda ise en düşüktür.
    Bunlarda ise min. durumdaki COP değeri nominalden bile düşük.

Yani, inverter klimada alet düşük kapasitelere inip kendini kıstıkça daha verimli olarak çalışır, başka deyişle daha az enerji harcayarak daha fazla enerji sağlar.
    Ki inverterin mantığı da budur.
    Bir inverteri değerlendirirken hangi oranda kısıldığında ne kadar verim artışı sağladığına bakılır, grafiği çıkarılır; bu duruma göre mekanda optimum seviyede çalışabilecek alet seçilir.

Halbuki bu Etherea'larda alet kendisini kıstıkça daha verimsiz çalışır görünüyor, kataloguna göre.
    Bu eğer basım hatası değilse, ittirmişim onun inverterliğini; düz tip klima kullanmak daha iyi.

Dediğim gibi, klimayı kullanmışlığım veya çalışma anında verileri ölçmüşlüğüm yok.
    Sadece katalog verilerini görerek bunları söylüyorum.

Diğer yandan, verilerini bizzat ölçerek verimliliğini gördüğüm makinalar varken bu garabet hakkında ne diyeyim ki.

EDİT:
    Bakın inverter bir klimadaki tüketim/çıkış değerleri:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Ustam izninle konuya bir el atayım.İnv. sistemlerde en iyi verim %30 ile %70 lik kapasitelerde alınabiliyor.Bunu Airfel in Mit.Heavy toplantısında bahsedilimişti.Bazı teknik veri kitapçıklarındaki grafiklerdede aynı veriler görülüyor.

Ben objektif bir yaklaşımda bulunayım.panasonic firmasını bu konuda kutlarım,kendileri verileri açıkça sunmuşlar.Doğru olanda budur...En yüksek COP yi yazıpta reklam yapanlar için İşallah örnek bir şekil oluşturur.

• @kocausta & Altuğ56

Teşekkürler.
    Bugün daha öncekini bulduğum yerde buldum ve aldım.
    C.tesi monte edilecek.
  • valla yeni bir slogan bulacvam gari

Inverter lar OUT;ON-OFF(Düz) ler IN

ülen amma zormuş bunun hesabı-kitabı kullanımı ve verim alması v.s v.s v.s

sanıyorum bizi "bozuyor" bu Inverter cihazlar

DÜZ en iyisi

Inverter filan birileride malı götürüyor bu arada

Abi birisi ile konuştum adamı Birol tanır(Pıhlıs)bana 3/4 sene önce;R22 daha iyidir
    bende evde bunu kullanıyorum demişti(Hitac Düzlerden bahsediyordu) ya beni "yemek istedi"
    yada dedikleri harbiden doğru idi
    O zaman ME ile Hitac Bayisi idi,şimdi ne satıyor bilemiyorum

• quote:

@kocausta & Altuğ56

Teşekkürler.
    Bugün daha öncekini bulduğum yerde buldum ve aldım.
    C.tesi monte edilecek.

hayırlı olsun hocam

yine montajda dikkat edin meşhur vakum olayına ,bu sözü söylerken bile artık kendimi tuhaf hissediyorum ama bu servislerin vakum olayından bu kadar kaçması bizi bile komik duruma düşürür oldu adamlara sanki 50 şınav cezası veriyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

valla yeni bir slogan bulacvam gari

DÜZ en iyisi

Abi birisi ile konuştum adamı Birol tanır(Pıhlıs)bana 3/4 sene önce;R22 daha iyidir
    bende evde bunu kullanıyorum demişti(Hitac Düzlerden bahsediyordu) ya beni "yemek istedi"

hocam size inverter ile düz klima için bir örnek vereyim ama kimse alınmasın , vazgeçtim bana ne ya alınan alınsın

misal güneydoğunun bir mezrasından bir aileyi getirip boğazda bir yalıya yerleştirseniz ;

1- bu aile çok memnun olur

2-bu aile hiç memnun olmaz

3-önce çok memnun olur sonra başlar yakınmaya

sizce yukarıda seçeneklerden hangisi daha ihtimal dahilidir ?

hayatımız sınav olduğuna göre şimdi bunlarda nerden çıktı demeyin çünkü bu sorduğum sorulara mantık bulabilirseniz

invertermi iyidir ,düzmü iyidir ,sorusuna cevap bulmanız çok daha kolay olacaktır

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz ,başarılar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

valla yeni bir slogan bulacvam gari

DÜZ en iyisi

Can ++ selam,3-4 sene öncede söylüyordum R22 süper gazdır diye hala söylüyorum R22 süper süper gaz.Sıkıntısız, kararlı çalışır.Canavar gibi gaz.bak yazıyorum şuraya 2-3 seneye kalmaz Çin liler yeni bir gaz üzerinde çalışıyorlar,hatta Gree nin çinlilerine sordum,şu an iç piyasadaki makinalara uyguluyorlar,yakın gelecekte ihracata başlarlar.R410 da çöp olur.

Aynı zamanda inverter iyi hoşta,sıkıntı oldu mu yandın gitti.min. arıza 500-600 TL.Birde çok para verdim diye takılıp durmayacaksın bırak çalışsın ,dursun ,kıssın , hızlansın.Değilse kafayı yersin...

• Çakal dolaşıyor,içeride yakında bulaşır birilerine.
  • yakın zamanda R718 ile çalışacak dayanıklı kompresörler yeterlilik testlerini geçtiğinde ki bunlar titanyum alaşımıyla güçlendirilecek bütün sorunlarda bitecek ...
  • Birol usta, bak buda panasonic, bunda pek dürüst davranılmamış galiba.
    Değerler olması gerektiği gibi de...

http://www.galeribeyaz.com/panasonic-kit-ye-12-mkx-inverter-klima.html_148.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

yakın zamanda R718 ile çalışacak dayanıklı kompresörler yeterlilik testlerini geçtiğinde ki bunlar titanyum alaşımıyla güçlendirilecek bütün sorunlarda bitecek ...

Klima fiyatına bir $500 daha eklenir mi bu kompresörler kullanılınca?
  • 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.