Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ge620dx , oracal , oracal Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 19 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
57.233
Cevap
703
Favori
4.431.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
79. Sırada  bugün en iyi #38
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 54 metrekarelik bir eczaneye duvar tipi klima taktırmak istiyorum sabah 8 den akşam 7 kadar çalışacak yazın soğutma kışın ısıtma tabi girip çıkan çok olacağı için ısı kaybı olacaktır onun için soğutması ısıtması güçlü bir makine olsun marka önemli değil yardımcı olursanız sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonelyess

54 metrekarelik bir eczaneye duvar tipi klima taktırmak istiyorum sabah 8 den akşam 7 kadar çalışacak yazın soğutma kışın ısıtma tabi girip çıkan çok olacağı için ısı kaybı olacaktır onun için soğutması ısıtması güçlü bir makine olsun marka önemli değil yardımcı olursanız sevinirim :)

eczaneye en iyisi 48.000 btu salon tipi olur gibi. çünkü kapısı devamlı açılıp kapanan bir yer ısı kaybı fazla olur. 24.000 btu duvar tipi yetmez.
  • 18000 btu bir model size yeter. enerji verimi yüksek
    mitsubishi electric ge50va.
    mitsubishi heavy srk50zhx olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dicklers

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Arkadaşlar çok kararsız kaldım... Odam 20m2 civarında. Çatı katı... Arçelikten keşif ekibi geldi odama en uygun 9000 olcağını söylediler.

Fiyatlar aşağı yukarı aynı...

Arçelik ile Airfel arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmelim?

Airfel:

1) 980TL
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=20

Arçelik:

1) 903TL
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

2) 738TL
    http://www.arcelik.com.tr/ClimaProductList.aspx?categoryCode=SplitMonoActivePower&LANGUAGE=tr-TR

İçim pek rahat değil... Arçelik kulağıma daha yakın geliyor. Oda reklamlardan dolayı olsa gerek. Ancak benim için önemli olan satış sonrası destek. Eve gelen Arçelliğin keşif ekibi içimi çok rahatlattı güven verdi. Ama sizin düşünceniz nedir. Bugün yarın satın almayı düşünüyorum.

İlk olarak 20 mt2 bi yere 9.000 Btu/h yeterli kalmaz.Müthiş izalasyonunuz yoksa.Yine ısıtma soğutmada normal şartlarda ısıtır soğutur ama zor şartlarda sıkıntı yartır.12.000 Btu/h lık cihaz kullanmanız gerekli.Bu cihazları pek karşılatırma yapmayın.Arçelik cihazları zaten eski gazlı R22 gazlı bir cihaz AIRFEL R410A yüksek basınçlı yeni nesil gazla çalışıyor.

Cevabın için çok teşekkür ederim Airfel'de karar kıldım en kısa zamanda satın alıp görüşlerimi buradan paylaşırım.

ben de de beko nun inverteri var. 30-35 m' alan ama hiç yeterli değil. çok pişman oldum. Sanırım 20 M2 lik alanlara ancak yeter benim klima. çıkartıp başka klima almayı bile düşünüyorum. yeterli konforu sağlamıyor. Sanırım arçelik ve beko aynı . Servisleri iyi güzel çalışıyor ona hiç lafım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Arkadaşlar çok kararsız kaldım... Odam 20m2 civarında. Çatı katı... Arçelikten keşif ekibi geldi odama en uygun 9000 olcağını söylediler.

Fiyatlar aşağı yukarı aynı...

Arçelik ile Airfel arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmelim?

Airfel:

1) 980TL
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=20

Arçelik:

1) 903TL
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

2) 738TL
    http://www.arcelik.com.tr/ClimaProductList.aspx?categoryCode=SplitMonoActivePower&LANGUAGE=tr-TR

İçim pek rahat değil... Arçelik kulağıma daha yakın geliyor. Oda reklamlardan dolayı olsa gerek. Ancak benim için önemli olan satış sonrası destek. Eve gelen Arçelliğin keşif ekibi içimi çok rahatlattı güven verdi. Ama sizin düşünceniz nedir. Bugün yarın satın almayı düşünüyorum.

İlk olarak 20 mt2 bi yere 9.000 Btu/h yeterli kalmaz.Müthiş izalasyonunuz yoksa.Yine ısıtma soğutmada normal şartlarda ısıtır soğutur ama zor şartlarda sıkıntı yartır.12.000 Btu/h lık cihaz kullanmanız gerekli.Bu cihazları pek karşılatırma yapmayın.Arçelik cihazları zaten eski gazlı R22 gazlı bir cihaz AIRFEL R410A yüksek basınçlı yeni nesil gazla çalışıyor.

Cevabın için çok teşekkür ederim Airfel'de karar kıldım en kısa zamanda satın alıp görüşlerimi buradan paylaşırım.

ben de de beko nun inverteri var. 30-35 m' alan ama hiç yeterli değil. çok pişman oldum. Sanırım 20 M2 lik alanlara ancak yeter benim klima. çıkartıp başka klima almayı bile düşünüyorum. yeterli konforu sağlamıyor. Sanırım arçelik ve beko aynı . Servisleri iyi güzel çalışıyor ona hiç lafım yok.

30 metrekare yerde sanırım 12.000 Btu luk bir cihaz aldınız.Yetersiz kalır kesinlikle ve inverter hiç kullanılmaz zaten orda.Cihaz sürekli ısıtıcam die uğraşır durur ve soğutucam diye hoş onuda yapamıyormuş.O yüzden dışardan destek yerine biraz kendi çabamızla araştırma yapıp daha sonra cihaz almaya gidilmesini öneririrm.

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

54 metrekarelik bir eczaneye duvar tipi klima taktırmak istiyorum sabah 8 den akşam 7 kadar çalışacak yazın soğutma kışın ısıtma tabi girip çıkan çok olacağı için ısı kaybı olacaktır onun için soğutması ısıtması güçlü bir makine olsun marka önemli değil yardımcı olursanız sevinirim :)

eczaneye en iyisi 48.000 btu salon tipi olur gibi. çünkü kapısı devamlı açılıp kapanan bir yer ısı kaybı fazla olur. 24.000 btu duvar tipi yetmez.

teşekkür ederim eczaede yer olmadığından duvar tipi istiyordum olmazsa mecbur 2 tane taktırmak zorunda kalırım herhalde tavsiye edeceğiniz bir marka var mı peki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyess -- 16 Temmuz 2010; 11:24:55 >

• Odama klima taktırmak istiyorum. 9luk yeter artar da fiyat olarak 300 liraya bulabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciiiin

71 zes1 senın alanına cok fazla gelır onu bastan ele
    srk 50zhx-s (17000-20000) modelini tavsiye ederim butcene gore mits. heavyden onerebilcigim bu
    Daikınıda incele fiyatlarını hıc bılmıyorum ama fiyatı uygun bulursan cok basarılı klimaları var gercektende

30 m2 alan ön cephe olduğu gibi cam ve çift kapı en üst kat olduğu için yazın çok sıcak kışında soğuk o yüzden 20000-24000 btu arası düşünüyorum..
    Mesela 17000 btu luk bir makinenin 3 saat high performans sağlarak ısıtıcağı/soğutucağı alanı 24000 btu luk makine 1 saat gibi bir zamanda soğutarak enerji moduna geçebilir.

Simdi size düşündüğüm klimaların bir listesini yapıcam ve burdaki klima alıcak arkadaslar içinde muhtesem bir liste olucak... Aşağıdaki klimaların kullanıcıları veya ilgilenenleri bize bilgi verirse çok memnun olurum!!

Mitsubishi Electric

Msz-GE50VA
    kapasite
    soğutma 17060 btu - ısıtma 19790 btu
    ortalama fiyatı : 3.500,00

MSZ-GE60VA
    Soğutma 20472 btu - Isıtma 23202 btu
    ortalama fiyatı : 3.700,00

DAİKIN

FTXS60G-RXS60G DELUX
    22.800 btu
    ortalama fiyatı : 3.000,00

Mitsubishi Heavy

SRK 60ZHX-S
    Soğutma 20470 btu - ısıtma 23200 btu
    ortalama fiyatı : 3.700,00

SRK 50ZHX-S
    Soğutma 17000 btu - ısıtma 20470 btu
    ortalama fiyatı : 3.150,00

SRK 71ZE-S1
    Sogutma 24230 btu - Isıtma 27300 btu
    ortalama fiyatı : 3.225,00

• quote:

Bence kapıya bir hava perdesi vede içeriyede 24000 btu bir klima almalısınız en azından. İnverter yada düz split seçimini size bırakıyorum orası sizin cebinizle alakalı... İnverter alacağım derseniz sadece kışın aralık sonu ve ocak aylarında, yazında temmuz sonu ağustos aylarında biraz zorlanacaktır. Bu aylarda inverter özelliğinden daha az faydalanırsınız ama şunuda unutmamak gerekir inverter klimalarda tüketim bence kullanıcının isteğine bağlı örneğin siz yazın 20 derece ye kışında 28 dereceye set ederseniz acayip faturalarla karşılaşabilirsiniz. Benim size tavsiyem inverter klima alacaksanız her taraf raf ve eşya olduğu için hacimden kurtarır burayı 24000 btu siz bir keşif yaptırınız yeriniz İstanbul birde yazın 26-27 derece kışında 23-24 derecelerde yeterli gelecektir çok iyi sonuçlar alabilirsiniz bence hava perdesi şart ama kapıya hoşçakalın...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

teşekkür ederim eczaede yer olmadığından duvar tipi istiyordum olmazsa mecbur 2 tane taktırmak zorunda kalırım herhalde tavsiye edeceğiniz bir marka var mı peki ?

eczane için kullanılacaksa bence kaliteli bir marka almak daha iyi. arıza ve bakımlarla uğraşmak istemezsiniz. hem de uzun vadeli bir kullanım için biraz paraya kıymak yerinde olur. iç mekan sıcaklığı 4 mevsim 24-25 derece olması ideal olur. bu durumda bir adet ünite ile çalışmak imkansıza yakın. en iyisi 2 adet 24.000lik ünite almak. bu durumda enerji verimliliği yüksek olduğu için

mitusbishi srk50zhx veya mitsubishi electric ge50va veya tek dış ünite ile 2 iç üniteden oluşan multi split yaptırabilirsiniz. aslında en iyisi bir servise keşif yaptırmak ve bütçeye en uygunu nasıl oluyorsa öyle bir sistem kurdurmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BréCoglu

36-40 metre karelik salonuma klima alacağım arkadaşlar hem elektrik sarfiyatı az olan genelde hava da boğucu bir sıcak olduğu zamanlarda çalıştırabileceğim bir klima tavsiye edermisiniz? bu arada marka olarak forumun geneli birkaç marka arasında seçim yapıyor alarko carrier, mitsubishi, vb. fiyat çok uçuk olmamak şartı ile biraz fazla olabilir. ayrıca inverter nedir?

teşekkürler

UP UP yokmu yorumda bulunacak arkadaşlar
  • Arkadaşlar 30-35 m2 lik bir dükkan için nasıl klima önerebilirsiniz ? 1000-1500 tl'lik bir bütçeye aylık tüketimi az olan hangi klima gider. Bir ara forumlarda arkadaşlar "bana ayda 30-35 tl elektrik parası geliyor klimadan" diyorlardı. Bu klimalar hangileridir, marka model verebilir misiniz ? Teşekkürler.
  • Mitsubishi Electric

Msz-GE50VA
    kapasite

25 m2 lik bir salona almayı düşündüğüm klima, peşin fiyat 3000 tl ye buldum şu an kampanyalı bir ürün alıp almamakta kararsızım, yardımlarınızı bekliyorum...

3000 tl ye bu cihazdan daha güzelini bulabilirmiyim Daikın ve ya Mitsubishi Heavyde!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcakrep23

Mitsubishi Electric

Msz-GE50VA
    kapasite

25 m2 lik bir salona almayı düşündüğüm klima, peşin fiyat 3000 tl ye buldum şu an kampanyalı bir ürün alıp almamakta kararsızım, yardımlarınızı bekliyorum...

3000 tl ye bu cihazdan daha güzelini bulabilirmiyim Daikın ve ya Mitsubishi Heavyde!!!

ben bildim bileli kampanya vardır bu üründe. bu modelin bir küçük kapasiteli ge42va modeli size yeterli gelir. eğer daha iyi derseniz toshiba ras16pkvp var ama fiyatı çok yüksek. daikin hakkınd çok bilgim yok ama mitsu heavy srk50zhx biraz daha verimli bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcakrep23

Mitsubishi Electric

Msz-GE50VA
    kapasite

Merhaba aşağıda 18000 btu üst düzey inverter klimalar değerleriyle mevcut siz para konusunda iyi bir yere varmışsınız bence illaki 18000 alayım diyorsanız Tek tavsiyem srk50shx-s tir bana göre rakibi fujitsu nocria, daikin ururusarara ve toshibanın 5000-6000 Tl lik makinasıdır... Ben olsam o fiyatlar içinde ZHX-S i alırdım tabloya bakınız özellikle eer cop degerleri tüketimleri ve nominal kapasitelerine çok dikkat edin örneğin GE42 sogutmada 14322 btu mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 16 Temmuz 2010; 20:34:03 >

• vestel yada arçelik
  • ustalar bende mitsubishi daıya srk 403 henf var nette aradım bu modeli bulamadım değerleri CAPACITY: cool 3,5 kwa heat 4,4 kwa İNPUT: cool 1,32 kwa heat 1,35 kwa çekilen akım cool 5,9 a heat 6,1 a eski model klima ancak bu klima 3,5 kwa olduğu halde az elektrik tüketiyor kaç btu onuda bilmiyorum r22 gaz kullanıyor 26 metrekare salona yeterli geliyor kışında yeterli yazında ancak benim klimadan sorunum yokta az enerji tüketmesi normalmi az derken izah edeyim kışın normalde 40 tl elektrik gelirken klimayı sürekli kullanınca 118 tl geldi benim sayaçta sorun var diye düşünüp tedaşa gittim sayacı söktüler oda normal geldi acaba değerleri bizmi yanlış biliyoruz capacity değilde inputmu dikkate alınacak kaçak elektrik falanmı var acaba diye korkmaya başladım araştırma yaptırdım kaçakta yok dediler sizce bu gelen faturalar normalmi bu8 kadar az yakması doğalmı sizce kul hakkına girmeyelim bilgilendirirseniz sevinirim bu arada klimayı orta karadenizde orduda kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

ustalar bende mitsubishi daıya srk 403 henf var nette aradım bu modeli bulamadım değerleri CAPACITY: cool 3,5 kwa heat 4,4 kwa İNPUT: cool 1,32 kwa heat 1,35 kwa çekilen akım cool 5,9 a heat 6,1 a eski model klima ancak bu klima 3,5 kwa olduğu halde az elektrik tüketiyor kaç btu onuda bilmiyorum r22 gaz kullanıyor 26 metrekare salona yeterli geliyor kışında yeterli yazında ancak benim klimadan sorunum yokta az enerji tüketmesi normalmi az derken izah edeyim kışın normalde 40 tl elektrik gelirken klimayı sürekli kullanınca 118 tl geldi benim sayaçta sorun var diye düşünüp tedaşa gittim sayacı söktüler oda normal geldi acaba değerleri bizmi yanlış biliyoruz capacity değilde inputmu dikkate alınacak kaçak elektrik falanmı var acaba diye korkmaya başladım araştırma yaptırdım kaçakta yok dediler sizce bu gelen faturalar normalmi bu8 kadar az yakması doğalmı sizce kul hakkına girmeyelim bilgilendirirseniz sevinirim bu arada klimayı orta karadenizde orduda kullanıyorum

Arkadaşım yukarıdaki degerlerden
    Soğutma kapasitesi 3.5 KW denmiş BTU ya çevirirken 1Kw kapasite 3412 btu ya eşittir dolayısıyla 3,5 x 3412 = 11942 BTU kapasite ortaya çıkar... Soğutmada 1,32 Kw enerji tüketir...

Isıtma kapasitesi 4,4 KW denmiş BTU ya çevirirken 1Kw kapasite 3412 btu ya eşittir dolayısıyla 4,4 x 3412 = 15012 BTU kapasite ortaya çıkar... Isıtmada 1,35 Kw enerji tüketir...

Yani sizin bişey yapmanıza gerek yok hersey normal. Avrupada kapasiteler genellikle KW cinsinden bildirilir ve bilinir bizde ise btu bilinir mesele burdan kaynaklanıyor. Kapasiteyi btu ya cevirdik mesele kalmadı kul hakkı felan ortada yok, kul hakkı neyse kaçak kullananlar düşünsün siz bırakın... Tüketim değerleride iyi denebilir soğutmada D ısıtmada C sınıfı çıkıyor ama gerçek C ve D değerleri olduğundan vede sizin set ettiğiniz değerler çok aşırı olmadığından gelen faturada sizi üzmüyor olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 16 Temmuz 2010; 21:49:44 >

• üstadım çok teşekkürler allah razı olsun ne yalan söyleyeyim kaç gündür klimayı kullanmıyordum bile sağolun varolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

üstadım çok teşekkürler allah razı olsun ne yalan söyleyeyim kaç gündür klimayı kullanmıyordum bile sağolun varolun

Önemli değil içiniz rahatladıysa mesele yok. Hemen start verebilirsiniz eski seri olmasına rağmen yarı yolda bırakmıyor olması tek kelimeyle kalite farkını ortya koyuyor
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.