- x
Klima tavsiyesi
29443 Cevap2199430 Görüntüleme178 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     110 [112] 114 115 116 117 118 119      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1489 Mesaj
14 Haziran 2010; 10:06:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: bibioy01

arkadaşlar bi soruda ben sormak istiyorum..
bende 12000 BTU Demirdöküm almayı düşünüyorum..
sitede bi ürün daha gelicek diye ilave olmuş..

ne farkı var hepsi 12000 btu demirdöküm.. hangisini almalıyım sizce.. 410 gazlı yeni gelicek ürün ne demek bu arada.. diğerleri dahamı kötü ürün?

yeni ürün
Demirdöküm DD A-410 12 Hp 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı)

http://www.hepsiburada....evdemdda410012hp#tablnk

bunlarda diğer 12000 btu demirdökümler.

Demirdöküm A-12 Hp 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı)
http://www.hepsiburada....roductid=evdemiraplus12

Demirdöküm A-l 12 Hp Led Ekranlı 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı)
http://www.hepsiburada....3&productid=evdemiral12

bu konuya cevap verebilecek yokmu acaba?
bende 12 btu demirdöküm olmayı düşünüyorum. Karar veremedim.

tşk

Ipad Air + Galaxy Tab S 8.4
Nikon D7100 + Tamron 17-50

*****PSN : Besiktas1903_TR*****

877 Mesaj
14 Haziran 2010; 15:20:57 

@eina

Son bir rica senden Elbette bilgisi olan diğer arkadaşlar da cevaplayabilir...

Turkuaz gold buldum, daha doğrusu ürün satın alacağım yere geldi. Bu ürün artful'dan yaklaşık 100 tl daha ucuz.

Aklıma takılan, turkuaz gold hem daha ucuz, hem daha kaliteli olmayı nasıl başarıyor acaba?

Yarın ürünü satın alacağım...

225 Mesaj
14 Haziran 2010; 16:04:22 

quote:

Orijinalden alıntı: spdrmn

bu konuya cevap verebilecek yokmu acaba?
bende 12 btu demirdöküm olmayı düşünüyorum. Karar veremedim.

tşk

Kendi soruma kendim cevap veriyim..
aşağıdaki iki klima arasındaki tek fark A modelinde digital ekranda kaç derece olduğu yazıyor. AL modelinde yazmıyormuş..(kumandada sadece)
ikiside sağlık bakanlığının yakında girişini yasaklayacağı gazları kullanıyormuş.. geri kalan bütün özellikleri aynı.

A410 gazlı modeli ile çevreye duyarlı yeni bir gaz türü varmış.. atmosfere zararsızmış.. diğerlerinden fazkı bu.. birazda belki daha az yakar bilgisi verdiler..
kendin pişir kendin ye gibi oldu.. :)

Demirdöküm A-l 12 Hp
Demirdöküm A-12 Hp

gereksiz yorumlar yapmamanızı rica ederim.
ürün aldıklarım: bitkinjön,çaresiz,demircibu,FATALIST ,Pcdunyasi ,hsn,shbndn;M.KUTSAL;

ürün verdiklerim:bitkinjön,çaresiz,FATALIST ,abdurrahimk;gergozen;fLaVa;xpress;kornography;M.KUTSAL

225 Mesaj
14 Haziran 2010; 16:21:47 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bibioy01 -- 14 Haziran 2010; 16:22:44 >

ürün aldıklarım: bitkinjön,çaresiz,demircibu,FATALIST ,Pcdunyasi ,hsn,shbndn;M.KUTSAL;

ürün verdiklerim:bitkinjön,çaresiz,FATALIST ,abdurrahimk;gergozen;fLaVa;xpress;kornography;M.KUTSAL

347 Mesaj
14 Haziran 2010; 17:44:46 

Merhaba Arkadaşlar,

112 sayfa yazı var okuyamadım bu nedenle ben sorumu sorayım, inşallah bir arkadaş cevap veriri.

ofisim var, güneş gören bir yer, epey sıcak oluyor çünkü cadde kısmı ve köşesi komple cam.

35 metrekare alan.

klima alıcam, bu şekil dayanılmıyor. standart 2 kişiyiz, masalar yakın belki tüm alan sogumasada olur ne bilim. en fazla müşteri gelse 4 kişi oluyoruz. kışın ısıtması çok önemli değil. yazın serinletsin az yaksın yeter.

günde 9 saat ofis açık.

şimdi ben hangi marka klima alıp ne gibi özelliklere dikkat edeyim?
bir de nereden alayım ? hepsiburada, hızlıal.com biliyorum başka site bilmiyorum. nereden alınrı bu klima ? istanbul anadolu yakasındayız.

cevap için şimdiden teşekkür ederim.

herkese serin günler

2335 Mesaj
14 Haziran 2010; 22:22:39 

quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Merhaba Arkadaşlar,

112 sayfa yazı var okuyamadım bu nedenle ben sorumu sorayım, inşallah bir arkadaş cevap veriri.

ofisim var, güneş gören bir yer, epey sıcak oluyor çünkü cadde kısmı ve köşesi komple cam.

35 metrekare alan.

klima alıcam, bu şekil dayanılmıyor. standart 2 kişiyiz, masalar yakın belki tüm alan sogumasada olur ne bilim. en fazla müşteri gelse 4 kişi oluyoruz. kışın ısıtması çok önemli değil. yazın serinletsin az yaksın yeter.

günde 9 saat ofis açık.

bir de nereden alayım ? hepsiburada, hızlıal.com biliyorum başka site bilmiyorum. nereden alınrı bu klima ? istanbul anadolu yakasındayız.

herkese serin günler

normalde 18000 btu önerilebilirdi. ancak sizin durumunuz biraz şartları zorluyor. bu yüzden 24000btu bir ürün almanız daha iyi olur. 18000btu devamlı yüksek kapasitede çalışmak zorunda kalabilir bu da elektrik tüketimini arttırır. 24000btu hem zorlanmadan soğutacak hem de daha az yüke gireceğinden daha sessiz çalışacak ve az elektrik tüketecektir. 9 saat boyunca çalışacaksa inverter da alınabilir ama bütçe de önemli bu konuda.

split olarak mitsubishi heavy srk71he-s1 olabilir.

this is an age of darkness and world of fear - 2005 VOLVO S40 T5 GEARTRONIC -

2335 Mesaj
14 Haziran 2010; 22:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Merhaba Arkadaşlar,

35 metrekare alan.

günde 9 saat ofis açık.

herkese serin günler

normalde 18000 btu önerilebilirdi. ancak sizin durumunuz biraz şartları zorluyor. bu yüzden 24000btu bir ürün almanız daha iyi olur. 18000btu devamlı yüksek kapasitede çalışmak zorunda kalabilir bu da elektrik tüketimini arttırır. 24000btu hem zorlanmadan soğutacak hem de daha az yüke gireceğinden daha sessiz çalışacak ve az elektrik tüketecektir. 9 saat boyunca çalışacaksa inverter da alınabilir ama bütçe de önemli bu konuda.

split olarak mitsubishi heavy srk71he-s1 olabilir.

254 Mesaj
14 Haziran 2010; 23:51:40 

arkadaşlar klimalar hakkında hiç bilgim yok. sizce hangi markayı ve modeli alayım. oda 16 m2 büyüklüğünde. btu kaç olmalı. benim aklımda arçelik var ama oda 1078 TL diyolar.

2335 Mesaj
15 Haziran 2010; 0:38:02 

quote:

Orijinalden alıntı: sonyabi

arkadaşlar klimalar hakkında hiç bilgim yok. sizce hangi markayı ve modeli alayım. oda 16 m2 büyüklüğünde. btu kaç olmalı. benim aklımda arçelik var ama oda 1078 TL diyolar.

9000 btu yeterli gelecektir. bütçenizi bilmiyorum ancak tavsiyem airfel artful olacaktır.

207 Mesaj
15 Haziran 2010; 2:27:58 

selam,
27 metrekarelik mutfak-oturma odama bir klima almak istiyorum. oda kuzeyde, uzun sıcak mevsimde kullanılacak, kışın da sıfır derece görüldüğü olabilir. bana 15000btu yeterli olur denildi ama sanırım 18000btu luk bir şey taktırmak istiyorum. arçelik inverter almayı düşünüyorum.
1-btu olarak 15000 mi yoksa 18000 mi?
2-2010 model arçelik inverter kullanan var mı? bu inverter ların soğutma güçleri epeyce düşük verimli, ısıtmaysa epeyce yüksek. yani 18 bin btu luk ısıtma varsa 14bin btu luk soğutma var. sizce bu sorun olur mu?
teşekkürler.

54 Mesaj
15 Haziran 2010; 9:15:25 

airfel inventer AS09-0924/R1 yada AS12-0924/R1 modelını almak ıcın tavsıye edermısınız? ınventer,artful ve turkuaz gold serılerınden hangısı daha verımlı ve ıyıdır?malum arada bayagı bır fıyat farkı gozukmekte.. bırde anadolu yakası kadıkoy cıvarlarında satıs yapan ılgılenebılecek,guvenılebılecek, gorusebılecegımız kımse varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArenaMaster -- 15 Haziran 2010; 9:19:29 >

ex58-ud3r i920 gts250

5439 Mesaj
15 Haziran 2010; 11:50:06 

Turkuaz Artfuldan daha kaliteli diye birşey söz konusu değil,ikiside eşdeger aynı kalite ürünler.Sadece Artful dijital ekranı daha foksiyonel ve birazda janjanlı,Gümüş renk boya bile bir çok üründe fiyat farkı yapabiliyor.İkisinide rahatlıkla alabilirsizniz.
quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

@eina

Son bir rica senden Elbette bilgisi olan diğer arkadaşlar da cevaplayabilir...

Turkuaz gold buldum, daha doğrusu ürün satın alacağım yere geldi. Bu ürün artful'dan yaklaşık 100 tl daha ucuz.

Aklıma takılan, turkuaz gold hem daha ucuz, hem daha kaliteli olmayı nasıl başarıyor acaba?

Yarın ürünü satın alacağım...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

624 Mesaj
15 Haziran 2010; 12:17:04 

merhaba arkadaşlar;

evimin üstü teras olması nedeniyle aşırı sıcak oluyor. yanyana 2 ayrı odam var.2 odada da etkili olması için (yaklaşık olarak 30-35 m2 bir alan için) 18000yada 24000 binlik bir klima düşünüyorum.a sınıfı olması ve az elektirik tüketmesi öncelik tercihimdir.yalnız klimalardan hiç anlamam bana tavsiye edebileceğiniz bir marka bir model yada kampanyası olan klima tavsiyeniz olursa çok sevinirim.

bütçe olarak 1000 liranın biraz daha üstüne çıkabilirim.

teşekkürler

PES 11;BURNOUT PARADISE,LBP,HEAVY RAİN,MOVE

psn:erceylanustr (Ersin)

1753 Mesaj
15 Haziran 2010; 12:55:36 

Sayın mbirol evime ARÇELİK 4060 AA model isimli tablo biçiminde klimayı almak istiyorum.Arçelikten teknik servis keşke geldi normal yani dikdötrgen klima için salonun duvarında elverişli bir yer olmadığını söylediler ve bu arçelik modeli 4060 ü tavsiye ettiler.Rica etmse bu klima hakkındaki görüşlerinizi paylaşırmısınız ve yine sizce arçelik marka klima alınacak olsa hangisi alınır.

877 Mesaj
15 Haziran 2010; 13:01:29 

@mbirol

Açıklama için teşekkür ederim

1753 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle tablo gibi cihazlar klimanın ısıstma ve soğutma prensibine biraz ters bence.Yanlardan üfleyen klima olmaz bence ,ki hiçbir A kalite markada böyle bir model yok.Arç. konusunda yorum derseniz,ben kişisel ve bilgime dayalı olarak Arç,ves,demdö, Vs.cihazlar için alıpta başınızı derde sokmayın derim.Ben de demiyorum aslında şikayetimvar .com a bakın göreceksiniz.Çözüm bölümünde ise hep aynı yazı var,servis gitti sorun halledildi.Peki ama ne yaptılar,ben size söyleyeyim ''' Bu modeller böyle!!''Ekonomik fiyatlı makina arıyorsanız,Airfel Turkuaz derim.

Çok teşekkür ediyorum çok sagolun

Salonum 40m2 Airfel Turkuaz hanbgi modelini önerirsiniz

35 Mesaj
15 Haziran 2010; 21:42:29 

Bugün keşif için evime gelen Mitsubishi HI bayisinin mühendisi klima alt limitlerine takılmamam gerektiğini, İzmir gibi bir yerde bu değerlere düşemeyeceğini, 1500-2000 BTU'lara ancak Rusya'da falan düşebileceğini söyledi, kafamı karıştırdı.

Benim hesabıma göre durum şu; Mitsubishi SRK35ZJPS modelinin alt sınırı 3410 BTU ve cihaz 24 saat boyunca bu devirde bile çalışsa aylık masrafı 180 TL.

Nerede hata yapıyorum?

207 Mesaj
15 Haziran 2010; 23:48:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle tablo gibi cihazlar klimanın ısıstma ve soğutma prensibine biraz ters bence.Yanlardan üfleyen klima olmaz bence ,ki hiçbir A kalite markada böyle bir model yok.Arç. konusunda yorum derseniz,ben kişisel ve bilgime dayalı olarak Arç,ves,demdö, Vs.cihazlar için alıpta başınızı derde sokmayın derim.Ben de demiyorum aslında şikayetimvar .com a bakın göreceksiniz.Çözüm bölümünde ise hep aynı yazı var,servis gitti sorun halledildi.Peki ama ne yaptılar,ben size söyleyeyim ''' Bu modeller böyle!!''Ekonomik fiyatlı makina arıyorsanız,Airfel Turkuaz derim.

mbirol,
btu olarak bana ne önerirsiniz?

5 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:11:46 

Arkadaşlar selam

Banada yardımcı olabilirseeniz seivinrim istanbulda oturuyorum evimin salonu 37 m2(salonda kapı yok ) bosch ve arçelikten keşife geldiler 24000 btu önerdiler. evim çok güneş alan bir ev değil fakat nem oldukça fazla. Klimaya max 1600 tl ayırabiliyorum bana neyi tavsiye edersiniz .

Şimdiden teşşekürler

194 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:42:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kestus

Bugün keşif için evime gelen Mitsubishi HI bayisinin mühendisi klima alt limitlerine takılmamam gerektiğini, İzmir gibi bir yerde bu değerlere düşemeyeceğini, 1500-2000 BTU'lara ancak Rusya'da falan düşebileceğini söyledi, kafamı karıştırdı.

Benim hesabıma göre durum şu; Mitsubishi SRK35ZJPS modelinin alt sınırı 3410 BTU ve cihaz 24 saat boyunca bu devirde bile çalışsa aylık masrafı 180 TL.

Nerede hata yapıyorum?

3410 BTu/h=1 kw demek. Klima minimum kapasitede bu kadarlık soğutma sağlar ama bu kadar elektrik yakmaz. Bu klimanın teknik değerlerinde minimum kapasitede 0,210kw elektrik enerjisi harcadığı yazıyor. Bu da demektir ki. 0,210kw*24saat*30 gün=150kw/ay eder. Yani klimanız bir ay boyunca sürekli min. kapasitede çalışırsa 150 kw harcar. Nominal kapasitede(11940BTU/h) çalıştığını kabul edersek de saatte 1 kw(katalog değeri) elektrik harcar. Ayda ise 720 kw yapar. Kapısı kapalı tutulan bir odada kullanılan ve kapasitesi uygun seçilmiş bir klima eğer sürekli açık bırakılırsa kanımca büyük oranda minimum kapasiteye düşer.
Bu durumda aylık elektrik harcamanız 150-250kw civarında olacaktır.

135 Mesaj
16 Haziran 2010; 12:45:19 

Merhaba arkadaşlar

14 metrekarelik öğleden sonra güneş gören odama klima almayı düşünüyorum. Öğrenciyim ama yazın gündüzleri çalışacağım, akşam saat 5 ten gece 2 ye kadar klima çalışacak. Airfel Turkuaz öneriyorsunuz, istanbul fındıkzade de oturuyorum, uygun fiyatlı ve kredi kartına 3 taksitili nerden bulabilirim? Bunun dışında önerileriniz varsa duymak isterim. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı fakat taksitle ayda 180 liraya çıkabilirim. Birde ısıtması hiç önemli değil sadece yazın kullanacağım.

http://www.hepsiburada....categoryId=17453#tablnk

mesela şöyle birşey buldum 1.200 den bu fiyata düşmüş. Hiç anlamam ama bu klima işinden =/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kornman887 -- 16 Haziran 2010; 13:14:16 >

35 Mesaj
16 Haziran 2010; 14:09:26 

Sayın Makineman, çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim.

2335 Mesaj
16 Haziran 2010; 17:54:02 

quote:

Orijinalden alıntı: kornman887

Merhaba arkadaşlar

14 metrekarelik öğleden sonra güneş gören odama klima almayı düşünüyorum. Öğrenciyim ama yazın gündüzleri çalışacağım, akşam saat 5 ten gece 2 ye kadar klima çalışacak. Airfel Turkuaz öneriyorsunuz, istanbul fındıkzade de oturuyorum, uygun fiyatlı ve kredi kartına 3 taksitili nerden bulabilirim? Bunun dışında önerileriniz varsa duymak isterim. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı fakat taksitle ayda 180 liraya çıkabilirim. Birde ısıtması hiç önemli değil sadece yazın kullanacağım.

http://www.hepsiburada....categoryId=17453#tablnk

mesela şöyle birşey buldum 1.200 den bu fiyata düşmüş. Hiç anlamam ama bu klima işinden =/

airfel zaten kampanya yapıyor olması lazım. peşin fiyatına 6 taksit. sitesine girip bayiilere bakabilirsiniz.

877 Mesaj
16 Haziran 2010; 17:54:51 

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

837 Mesaj
16 Haziran 2010; 17:57:48 

quote:

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.

877 Mesaj
16 Haziran 2010; 18:49:53 

Çok teşekkür ederim, mutlaka vakum yaptırıcam

5439 Mesaj
16 Haziran 2010; 19:11:53 

40 m2 için 24 lükten aşağı almayın derim.Turkuaz da ısrar edin.
quote:

Orijinalden alıntı: SEMiZ

Çok teşekkür ediyorum çok sagolun

Salonum 40m2 Airfel Turkuaz hanbgi modelini önerirsiniz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

72 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:58:01 

Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?

837 Mesaj
17 Haziran 2010; 8:09:53 

quote:

Orijinalden alıntı: okyanus01

Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?

Artful yerine Turkuaz öneririm.Artfulda kaliteli klma fakat Turkuaz bi üst kalite.Tabi göz zevkiniz yine siz bilirsiniz ama ben Turkuazı tavsiye ederim.Yok değil piyaada 1000 liraya bile cihaz var ama aldıktan sonrası yok işte.Cihaz soğutmaz abi kapasitesi bu kadar diyip çıkarlar işin içinden.O cihazların kalitesini biliyoruz ve kullannalar arasıdan da sorun çıkan birisine rastlamadım.Bu arada 12.000 lik almayın 18.000 Btu alın 12.000 lik ısıtmada yeterli olmaz oraya.

168 Mesaj
17 Haziran 2010; 10:26:45 

Arkadaşlar Merhabalar;
Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

44 Mesaj
17 Haziran 2010; 12:42:35 

Ortalama bir hesap için “500 BTU” x m2 (metrekare) değeri gerekli cihaz kapasitesini hesaplamanız için yönlendirici olabilecektir

2335 Mesaj
17 Haziran 2010; 13:23:02 

quote:

Orijinalden alıntı: anemon35

Arkadaşlar Merhabalar;
Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

burada dikkat edilmesi gereken konu dışarıda hava sıcaklığı 35C iken sizin evin sıcaklığı kaç derece oluyor. kuzeyde kaldığı için daha düşük olma ihtimali olabilir. böyle olursa kaliteli bir 18000btu yetebilir. eğer gerçekten sıcak oluyorsa holü de hesba katmak zorunda kalırız. çünkü bir şekilde ısı geçişi olacaktır. o zaman 24000btu olursa hem siz hem de klima rahat eder. bebekin sağlığı için filtrasyon özellikleri iyi olan bir klima almanız faydalı olur. sadece soğutma amaçlı olduğu için düz split almak da fayda var.

19 Mesaj
17 Haziran 2010; 15:32:09 

Merhaba Arkadaşlar ,

En üst katta bulunan evimin

27 M2 lik salonuna ve 15 M2 lik yatak odasına

Toplam 1200 - 2500 TL arası bütçe ile , Fiyat/Performans ı en iyi klima olarak neleri önerirsiniz?

Fiyat/Performans dışında herhangi bir kriterim yoktur.

Teşekkürler.

2335 Mesaj
17 Haziran 2010; 17:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: okandar

Merhaba Arkadaşlar ,

En üst katta bulunan evimin

27 M2 lik salonuna ve 15 M2 lik yatak odasına

Toplam 1200 - 2500 TL arası bütçe ile , Fiyat/Performans ı en iyi klima olarak neleri önerirsiniz?

Fiyat/Performans dışında herhangi bir kriterim yoktur.

Teşekkürler.

27m2 için 18000btu: airfel turkuaz gold.
15 m2 için 9000 btu: airfel artful.

72 Mesaj
17 Haziran 2010; 18:17:12 

eine teşekkür ederim cevabın için.

Odayı bugün ölçtük tam 23,72 m2. Yükseklik 2,38.

Airfelden bir arkadaş geldi. 12.000 btu nun rahatlıkla yeteceğini söyledi.
12.000 Yeterli olursa Airfel inverter modelini düşünüyordum zaten.
Bu durumda 12.000 lik Airfel inverter almak mı mantıklı, yoksa artful veya turkuaz mı ?

Aldığım fiyatlar da şöyle ( peşin ödeme + montaj ve kdv dahil )

Airfel inverter 12.000 btu -------- 1.360-TL

Airfel Turkuaz 12.000 btu -------- 950-TL

Airfel Turkuaz 18.000 btu -------- 1.250-TL

Arifel Artful 12.000 btu -------- 1.036-TL

Airfel Artful 18.000 btu -------- 1.400-TL

inverter olursa 12.000 lik, klasik olursa 18.000 lik düşünüyorum. 12.000 lik inverterin veya 18.000 lik klasik almanın avantaj ve dezavantajları ne olur acaba ?

Isıtma da sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü kışın büro çok soğuk olmuyor. Gerek yalıtım gerekse de güneş aldığından dolayı. Zaten kombi ile ısınıyoruz. Büroda bazen tek çalıştığımda kombiyi çalıştırmak yerine sadece kendi odamı klimayla ısıtmayı düşünüyorum. Onun dışında sürekli bir ısıtma beklentim yok.

837 Mesaj
17 Haziran 2010; 18:35:48 

quote:

eine teşekkür ederim cevabın için.

Odayı bugün ölçtük tam 23,72 m2. Yükseklik 2,38.

Airfelden bir arkadaş geldi. 12.000 btu nun rahatlıkla yeteceğini söyledi.
12.000 Yeterli olursa Airfel inverter modelini düşünüyordum zaten.
Bu durumda 12.000 lik Airfel inverter almak mı mantıklı, yoksa artful veya turkuaz mı ?

Aldığım fiyatlar da şöyle ( peşin ödeme + montaj ve kdv dahil )

Airfel inverter 12.000 btu -------- 1.360-TL

Airfel Turkuaz 12.000 btu -------- 950-TL

Airfel Turkuaz 18.000 btu -------- 1.250-TL

Arifel Artful 12.000 btu -------- 1.036-TL

Airfel Artful 18.000 btu -------- 1.400-TL

inverter olursa 12.000 lik, klasik olursa 18.000 lik düşünüyorum. 12.000 lik inverterin veya 18.000 lik klasik almanın avantaj ve dezavantajları ne olur acaba ?

Isıtma da sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü kışın büro çok soğuk olmuyor. Gerek yalıtım gerekse de güneş aldığından dolayı. Zaten kombi ile ısınıyoruz. Büroda bazen tek çalıştığımda kombiyi çalıştırmak yerine sadece kendi odamı klimayla ısıtmayı düşünüyorum. Onun dışında sürekli bir ısıtma beklentim yok.

m3 olarak biraz ufakmış. 12.000 Btu yeterli olur oraya.Uzun vadede kullanıcaksanız inverter a bakın ki inverter da alacaksanız Mitsubishi nin yeni inverteri var populer inverter ona bakın fiyatları çok yakın veya standart 12.000 lik turkuaz almanızı tavsiye ederim.

72 Mesaj
17 Haziran 2010; 18:38:46 

Bir de alternatif olarak Mitsubishi Popüler İnverter serisinden SRK35ZJP-S modelini düşünüyorum. Fiyat olarak 1.520 - TL fiyat verdiler ( peşin kdv montaj dahil ).

Airfel 12.000 btu inverter mi, yoksa Mitsubishi SRK35ZJP-S modeli mi tercih edilmeli ? Direk markaya bakarak Mitsubishi demek yerine teknik veriler ve fiyat kıyaslaması yaparak cevap verirseniz sevinirim.

Mitsubishi SRK35ZJP-S modelinin teknik verilerini nerden bulabilirim ?

837 Mesaj
17 Haziran 2010; 19:28:00 

quote:

Bir de alternatif olarak Mitsubishi Popüler İnverter serisinden SRK35ZJP-S modelini düşünüyorum. Fiyat olarak 1.520 - TL fiyat verdiler ( peşin kdv montaj dahil ).

Airfel 12.000 btu inverter mi, yoksa Mitsubishi SRK35ZJP-S modeli mi tercih edilmeli ? Direk markaya bakarak Mitsubishi demek yerine teknik veriler ve fiyat kıyaslaması yaparak cevap verirseniz sevinirim.

Mitsubishi SRK35ZJP-S modelinin teknik verilerini nerden bulabilirim ?

İki cihazıda çok iyi bildiğim için direk marka olarak söylemem zaten
http://forum.donanimhaber.com/m_40408274/tm.htm
burdan bakabilirsin teknik verilere inceleyebilirsin.Kesinlikle Mitsubishi öneririm.

430 Mesaj
17 Haziran 2010; 20:50:22 

Merhaba arkadaşlar. 12 metrekare iyi yalıtımlı odam için sadece soğutmaya klima almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Odam öğleden sonraları güneş alıyor.

4 Mesaj
17 Haziran 2010; 22:50:15 

Merhaba
25 m2 2.katta işyeri için yazın sabah 11 den itibaren güneş alıyor. kışın da o civara yakın. pimapenli. yaz ve kış için verim alabileceğim elektrik sarfiyatlı klima için ne önerebilirsiniz.
günde 8 saat açık kalacak olursa nekadar tüketim yapar.
şimdiden teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Haziran 2010; 23:03:13 

vestel 12000'lik

164 Mesaj
17 Haziran 2010; 23:43:46 

arkadaslar bosch'un 2010 modellerı ıcın fıyat aldım 24000btu 1400tl
DEMİRDÖKÜM A-L 24 HP bu urununde 24000 btu ve fıyatı hemen hemen aynı
butcem bukadar en fazla acaba bu modeller nasıldır veya sızın onerebılcegınız
bır sey varmıdır bu fıyat aralıgında 24000 gucunde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciiiin -- 18 Haziran 2010; 2:25:57 >

2335 Mesaj
18 Haziran 2010; 1:23:09 

@mrhero
12m2 için 7000 btu yeterlidir. bütçenize göre tavsiye vermek daha uygun olur.

@cihangir2000
25m2 için 12000 btu için sınır değer. 18000btu klima çok rahat hem ısıtır hem soğutur. inverter almanızı tavsiye ederim. ben bu kış 12000btu samsung inverter ile aylık yaklaşık 40-45 tl civarı ısınma parası verdim. ki aldığım ürün çok üst seviye bir model değildi. daha verimli bir klima ile tüketim 5-10 tl daha düşük olabilirdi. hesabınızı buna göre yapın.

5 Mesaj
18 Haziran 2010; 2:48:24 

Merhaba Arkadaşlar, Klima almayı düşünenler için;

- Baymak 9000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :719TL
- Baymak 12000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :799TL
- Baymak 18000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :1249TL
- Baymak 24000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :1599TL

* Kapıda Ödeme
* Kredi Kartına 12 Aya Varan Taksit
* Ücretsiz Montaj
* Uygun Fiyat

Klima fiyatlarını veya sitedeki tüm fiyatları, hepsiburada veya diger tüm sitelerle kıyaslayabilirsiniz
www.baymakbayii.com

1958 Mesaj
18 Haziran 2010; 8:54:19 

18000 soğutma kapasiteli lg inverter klimam var. iş yeri öğleden sonraları güneş gördüğü için çok sıcak oluyor kapı da çoğunlukla açık kaldığından içerisini soğutmakta zoralanıyorum. klima da işyerinin bir köşesinde duruyor diğer tarafa pek etkisi olmuyor bu sebeple, acaba bir tane daha, düşük kapasiteli klimamı alsam 12000 lik falan , yoksa bir hava perdesi işimi görür mü ? hava perdesi ile birlikte kullananlar nasıl verim alıyorlar. iş yeri 40m2 yaklaşık

19 Mesaj
18 Haziran 2010; 9:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

27m2 için 18000btu: airfel turkuaz gold.
15 m2 için 9000 btu: airfel artful.

Teşekkürler ;)

4 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:04:17 

teşekkür ederim.

95 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:34:22 

Hayırlı cumalar arkadaşlar.20 metre kare salonumda şu an General 18,inverter kullanıyorum.Bu cihazın uzagında bir odam var 12,metre kare.bu odaya ayrı bir cihaz düşünüyorum, 9000,bth.lik.Bu oda için sabit bir cihazmı alınmalı yoksa invertermi alınmalı bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Bu cevabı üstad arkadaşlardan bekliyorum.Generali geçen sene kampanyadan almıştım.Ama bu sene 9000,lik klimayı bile alamıyacagız heralde çünkü fiyatlar çok yükseldi..İYİ GÜNLER..

910 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:55:34 

Herkese selam.. Çok dolandım klima tercihi için en sonunda hem keseme hemde kafama yatan klimayı aldım. Demirdöküm AL 12 RH 12.000 BTU bir klima aldım pazar günü montaj yapılacak bakalım. İnşallah işimi görür beni 4-5 sene götürsün yeter zaten. 640 TL ye sanırım alınabilecekler arasında en iyisini aldım kullanınca görüşlerimi iletirim. Herkese kolay gelsin

Dh Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

2335 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:56:52 

quote:

Orijinalden alıntı: iclavak

Hayırlı cumalar arkadaşlar.20 metre kare salonumda şu an General 18,inverter kullanıyorum.Bu cihazın uzagında bir odam var 12,metre kare.bu odaya ayrı bir cihaz düşünüyorum, 9000,bth.lik.Bu oda için sabit bir cihazmı alınmalı yoksa invertermi alınmalı bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Bu cevabı üstad arkadaşlardan bekliyorum.Generali geçen sene kampanyadan almıştım.Ama bu sene 9000,lik klimayı bile alamıyacagız heralde çünkü fiyatlar çok yükseldi..İYİ GÜNLER..

12m2 yer için 7000 btu bir makine de yeterli gelir. sadece soğutma amaçlı ise inverter almanıza gerek yok.

910 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: iclavak

Hayırlı cumalar, arçelikte kampanya var 12 metre kare bi oda için bence 7000 BTU bile yeter. 399TL fiyatı. Yok büyük olsun dersen demirdöküm al 12 rh aldım ben, yukarıda yazdım. Gerçi daha kullanmadım ama kullanan arkadaşlar memnunmuş göreceğiz bakalım. 640 TL ye aldım dün, bugün fiyatları yükselmiş başka bi arkadaşım da alıcaktı 775 TL demiş aynı yer.

Dh Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

95 Mesaj
18 Haziran 2010; 14:18:36 

kadirdaylight.merhaba arkadaşım dediğiniz gibi arçelik 7000,bth.lik bir cihaz sogutma için 12 mere karelik bir odaya yeterli gelir.Ben belirtmeyi unutmuşum cihazı ısıtma içinde kullanmak istiyorum.Yani hem ısıtma hemde soğutma için bu 7000,lik cihaz 12,metre kareye ısıtma kış içinde yeterli olurmu. .Teşekkür ederim..

225 Mesaj
18 Haziran 2010; 17:45:04 

quote:

Orijinalden alıntı: eina

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.

Demirdöküm servisi geldi. 12000 BTU A sınıfı klimamı taktılar..
ben söylemeden, yarım saat vakum yaptılar..
bence bu kadar önyargılı olunmasın lütfen..
nem alma modunla 27 derecede çalışsa bile güneş olan 16 m2 odamı çok güzel soğutuyor.

837 Mesaj
18 Haziran 2010; 20:33:37 

quote:

Orijinalden alıntı: bibioy01

Demirdöküm servisi geldi. 12000 BTU A sınıfı klimamı taktılar..
ben söylemeden, yarım saat vakum yaptılar..
bence bu kadar önyargılı olunmasın lütfen..
nem alma modunla 27 derecede çalışsa bile güneş olan 16 m2 odamı çok güzel soğutuyor.

Ben diğer servisler yapmaz demeedimki sadece vakum yapılmasına dikkat edin dedim.

877 Mesaj
18 Haziran 2010; 22:53:12 

Bunun marka ile alakası yok arkadaşım, tamamen gelen "servis elemanı" ile ilgili.

Bugün servisten geldiler, baktım ellerinde sadece bir çanta. Vakum motoru? dedim. Şöyle bir bakıştık.

Yok efendim yeni klimaya vakuma gerek yokmuş, yok kılcal vanayı açınca temizlenirmiş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş, yanlarında vakum zaten yokmuş, bunu kim söylediyse işten anlamıyormuş. vs vs...

Neyse, ne. Vakum yoksa, montaj yok dedim, kestirdim attım.

Birbirlerine bakıp söyleyecek birşey bulamadılar. Bugün yerine takalım, yarın vakumlama yapar devreye alırız, boşuna gelmiş olmayalım dediler.

Olur, buyrun dedim ben de...

95 Mesaj
19 Haziran 2010; 0:22:57 

kadirdaylight.merhaba arkadaşım dediğiniz gibi arçelik 7000,bth.lik bir cihaz sogutma için 12 mere karelik bir odaya yeterli gelir.Ben belirtmeyi unutmuşum cihazı ısıtma içinde kullanmak istiyorum.Yani hem ısıtma hemde soğutma için bu 7000,lik cihaz 12,metre kareye ısıtma kış içinde yeterli olurmu. .Teşekkür ederim..

837 Mesaj
19 Haziran 2010; 9:32:23 

quote:

Bunun marka ile alakası yok arkadaşım, tamamen gelen "servis elemanı" ile ilgili.

Bugün servisten geldiler, baktım ellerinde sadece bir çanta. Vakum motoru? dedim. Şöyle bir bakıştık.

Yok efendim yeni klimaya vakuma gerek yokmuş, yok kılcal vanayı açınca temizlenirmiş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş, yanlarında vakum zaten yokmuş, bunu kim söylediyse işten anlamıyormuş. vs vs...

Neyse, ne. Vakum yoksa, montaj yok dedim, kestirdim attım.

Birbirlerine bakıp söyleyecek birşey bulamadılar. Bugün yerine takalım, yarın vakumlama yapar devreye alırız, boşuna gelmiş olmayalım dediler.

Olur, buyrun dedim ben de...

İyi yapmışsınız.Bir sefer klima alıyorsunuz vakumunuzu yaptırın gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz daha sonra cihazı.

2176 Mesaj
19 Haziran 2010; 15:38:12 

38m2 salon için 25000btu klima fazla mı?Salon sabahtan gün batımına kadar sürekli güneş görüyor.Gelen servis öyle tavsiye etti biz de aldık.Alalı epey oldu, o zman buraya üye değildim.Artık koridoru da serinletiyoruz.Çünkü insanı üşütüyor resmen.Yer Denizli.Çevremdeki klima alacak kişilere fikir vermesi açısından uzman arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 19 Haziran 2010; 22:39:21 >