Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozbii

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

dostum cevabın için teşekkür ederim. ev 1 senelik bir ev cephesi güney ve batı cepheli.yatak odası batı cepheden oturma odası hem güney hemde batı cepheden güneş alıyor. yeni evleneceğim için f/p olarak en uygun olan modeli arıyorum ama uyduruk bir markada almak istemiyorum. sonuçta enerji sarfiyatıda yüksek olursa semeriyle seksene mal olur diye düşünüyorum. ama küçük oda için 600 TL civarında olabilir. klimaların marka v fiyatları hakkında pek bilgim yok malesef...

Biraz fazla verme imkanınız varsa AIRFEL Turkuaz serisini öneririm ama rakamı 1.5 katı 900 lira listesi.Yok ben o kadar veremem derseniz Arçelik grubundan bakın en azından sıkıntınızda servisle çözebilirsiniz.Cihaz iyide çıkabilir kötüde şansınıza artık.Ama o rakamda alabileceğiniz en güzeli bu.

demirdöküm klima için yorumlarınız nasıl peki, bahsettiğim fiyat aralığında ürünleri var gibi...

Demirdöküm alacağınıza arçelik öneririm.demirdökümden çok daha makuldur.Servis yönünden sıknıtı çekmezsiniz diyecem ama oda belli olmuyor ama ikisi arasında kaldıysanız arçelik alın bence.Yok biraz daha düşünürm derseniz kesinlikle Turkuaz.

• 3 saat önce lg beko 7bin btu 5465D modelini 14metrekarelik odama taktırdım..1 satte odayı baya soğuttu kapattım..sessiz çalışması da bana epey hoş geldi..umarım sorun çıkmaz ilerki dönemlerde..sormak istediğim ise şu ;
    1-klimalardan pek anlamadığımdan şu klima çarpması ya da sağlıklı kullanım için klimamı nasıl çalıştırmalıyım...
    2-özellikle uyurken..ya da yukarı aşağı hareket eden panelleri ne konumda tutmalıyım..tavana ya da yere mi fanlar üflerse daha sağlıklı olur..
    3-ayrıca kumanda da 4 kademeli fan modu var..22 dereceye klimamı getirdikten sonra,o fan modları arasında geçiş yapmamın ne manası var henüz çözemedim..

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesemre

3 saat önce lg beko 7bin btu 5465D modelini 14metrekarelik odama taktırdım..1 satte odayı baya soğuttu kapattım..sessiz çalışması da bana epey hoş geldi..umarım sorun çıkmaz ilerki dönemlerde..sormak istediğim ise şu ;
    1-klimalardan pek anlamadığımdan şu klima çarpması ya da sağlıklı kullanım için klimamı nasıl çalıştırmalıyım...
    2-özellikle uyurken..ya da yukarı aşağı hareket eden panelleri ne konumda tutmalıyım..tavana ya da yere mi fanlar üflerse daha sağlıklı olur..
    3-ayrıca kumanda da 4 kademeli fan modu var..22 dereceye klimamı getirdikten sonra,o fan modları arasında geçiş yapmamın ne manası var henüz çözemedim..

Klimanın içinden kullanma kulavuzu çıkıyor.

• quote:

Şimdi bu cihazların arasından arçeliği ele önce.Bu segmentle pek alakası olan bi model değil.Eğer kendini temizleme özelliğini düşünüyorsan Mitsubishi Heavy nin 2010 serisi cihazlarına bak hoş eskilerindede vardı ama yeni seri almak herzaman mantıklıdır.Neyse onlarıda katabilirsin bu kefeye .Yanlız kullanım alanına 12.000 Btu yeterli olmaz.Hepsini ısıtırım soğuturm diye bi amacın olmasada bi beklentin var.Bu yüzden 18.000 Btu düşün en azından koridorun sıcaklığını soğukluğunu kırarsın odandada konfor sağlarsın.Ama dediğim gibi en uzak odandan fazla performans bekleme benim karşı olduğum bi durum aslına bakarsan bu.Heryeri etkilesin diye büyük cihaz alıp cihazın takılı olduğu odayı buz gibi yapıp elektirk sarfiyatınıda arttırıyorsunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@callandor eina nıda dediği gibi en az 18 lik seri ürün düşünün.12 lik öyle bir alanda her türlü izolasyon olsa da olmaz.Orta segment üstü Airfel Turkuaz cihazı kesinlikle tavsiye ederim.verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak eder.Boşuna Arç. vs. macera aramayın bence.!!!!!

Airfel Turkuaz Gold'un kataloğuna ulaştıktan sonra son kararımı verdim.

AS24-0925/R2

Taktırınca izlenimlerimi paylaşmaya çalışırım. Yorumda bulunan herkese teşekkürler...

• quote:

3 saat önce lg beko 7bin btu 5465D modelini 14metrekarelik odama taktırdım..1 satte odayı baya soğuttu kapattım..sessiz çalışması da bana epey hoş geldi..umarım sorun çıkmaz ilerki dönemlerde..sormak istediğim ise şu ;

dostum ne kadara taktırdın o ürünü? ve beko klimalar ile arçelikler arasında bir fark olup olmadığını bilen varmı?

• quote:

quote:

dostum ne kadara taktırdın o ürünü? ve beko klimalar ile arçelikler arasında bir fark olup olmadığını bilen varmı?

arkadaşım ürünü 399 tl ye aldım...hemen ertesi gün taktılar..

servis montajda sadece 3 metre boruyu karşılıyor..benim dış ünite için 6buçuk metre boru harcandığı için sadece aradaki 3buçuk metrelik boru farkını ödedim..o da 22 tl tuttu..

diğer soruna gelince..arçelikte de bu ürünün aynısı var..sadece isimler değişik..sanırım arçelik model no 7bin küsürlü bişey..aynı aileden lg beko ile arçelik..dediğim gibi 2 modelinde teknolojileri aynı..ama kampanya lg beko da gördüğüm için oradan aldım..hatta iki markaya da bölge de aynı servisler bakıyor...

• Daikin'in kalitesine lafımız yok da, ah şu fiyatlar:(((
  • merhaba ;

Mitsubishi elk. klimalarda %10-12 indirim yapmış,bende 17 m2 yatak odam için (tavan yük:2,5 mt)(5.kat üstümüzde çatı var,manisa)

MSZ-HC Inverter MSZ-HC25VA (1350 tl peşin fiyat aldım)
    MSH-GE25VB düz 9000 btu (1100 tl peşin fiyat aldım)

daha çok soğutma amaçlı,sonbaharda ısıtma amaçlı kullanmak için
    yukarıda belirttiğim hangi ürünü seçmeliyim.
    Lütfen başka marka ve seri önermeyin gücüm bu ikisine yetiyor.
  • Merhaba 35m2 salon ve 20m2 yatak odam için uzun zamandır araştırdığım multisplit klimada sonunda karar verdim. "Mitsubishi electric". Dış ünite MXZ-2A52VA(DC Inverter), içi üniteler ise MSZ-GE35VA-Deluxe Power Inverter/Salon ve MSZ-GE25VA-Deluxe Power Inverter/Yatak odası. Bu ürünler için aldığım fiyat 3900TL. Klimaplus' ın elinde multi cihaz kalmamış Temmuz ortasında gelecekmiş. Bütün bayilerin stoklarına baktılar yanlızca birinde kalmış. Onuda yarın getirip takacaklar. Henüz kullanmaya başlamadım ama şimdiden müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakasından çok etkilendim. Umarım bu üründen memnun kalırım. Aynı cihazlardan kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.fly -- 4 Haziran 2010; 23:11:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geofrey

merhaba ;

Mitsubishi elk. klimalarda %10-12 indirim yapmış,bende 17 m2 yatak odam için (tavan yük:2,5 mt)(5.kat üstümüzde çatı var,manisa)

manisa yazın sıcak bir yer 9000btu zorlanabilir özellikle çatı katında ısıtma amaçlı olmayacaksa 12000btu split klima almanızı tavsiye ederim. ayrıca mitsu electric pahalı markalardandır. benzer kalitede markalar yaklaşık aynı fiyatlara satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.fly

Merhaba 35m2 salon ve 20m2 yatak odam için uzun zamandır araştırdığım multisplit klimada sonunda karar verdim. "Mitsubishi electric". Dış ünite MXZ-2A52VA(DC Inverter), içi üniteler ise MSZ-GE35VA-Deluxe Power Inverter/Salon ve MSZ-GE25VA-Deluxe Power Inverter/Yatak odası. Bu ürünler için aldığım fiyat 3900TL. Klimaplus' ın elinde multi cihaz kalmamış Temmuz ortasında gelecekmiş. Bütün bayilerin stoklarına baktılar yanlızca birinde kalmış. Onuda yarın getirip takacaklar. Henüz kullanmaya başlamadım ama şimdiden müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakasından çok etkilendim. Umarım bu üründen memnun kalırım. Aynı cihazlardan kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

açıkçası belirtilen klimaların biri 12000btu diğeri 9000btu ancak belirtilen odaları verimli bir şekilde ne ısıtabilir ne de soğutabilir. çok elektrik harcarsınız ve inverter teknolojisinden yararlanmanız da zor olur.

20 m2 için 12000 btu olan ge35va modeli

35 m2 için 18000 btu olan ge50va modeli olması daha iyi olur. ancak ge 60va 24000 btu olan modelle arasındaki fiyat farkı çok az ve 60va daha verimli bir model olduğundan onu almanız daha iyi olabilir.

• ısıtma amaçlı ılık sonbahar yada ilkbaharda kombi yakmanın çok gerekmediği hava koşullarında kullanmayı planlıyorum.
    yatak odasında malum gardrap ve diğer mobilyalar çok yer tutuyor bende 9000 lik bir cihaz yeter mi diye düşünüyorum sizce ne yapmalı?
  • merhabalar

öncelikle şunu belirtmeliyim ki klimalardan hiç anlamıyorum, araştırdım biraz ama çok fazla teknik terim olduğu için mesaj atma ihtiyacı hasıl oldu,

öncelikle yazımı okuyup sabırla cevap verecek herkese şimdiden teşekkür ederim,

toplamda 77 metre 2 olan ve salon-24 m2 + 15 er m 2 iki odaya klima almak istiyorum, toplam alan yaklaşık 50-55 m 2 yapıyor.
    Bu büyüklükte bir alanı serinletecek nasıl bir cihaz almalıyım?

Ev istanbul Avrupa yakasında ve deniz kenarında bir ilçede. Zemin kat dahil 4. kat ve 3 cephe kapalı ön cephe açık. Ev sabah saatlerinden itibaren güneş alıyor ve öğlen 12-13 civarında güneş yavaş yavaş kayboluyor. Ayrıca evin arka cephesi kapalı olmasına rağmen arkada apartman vb. olmadığı için öğlenden sonra gün batımına kadar güneş görmekte ve akşam saatlerinde arka oda hamam gibi olmakta. Ön cepheye bakan oda normalde serin salon ise güneşin etkisi ile sıcak olmakta.

Bu bilgiler ışından kaç btu luk cihaz almam gerekiyor.

Birde tek dış ünite alıp 3 ayrı duvara takılan ünite alsam olur mu, verimi ve maliyeti bana nasıl olur?

• quote:

Merhaba 35m2 salon ve 20m2 yatak odam için uzun zamandır araştırdığım multisplit klimada sonunda karar verdim. "Mitsubishi electric". Dış ünite MXZ-2A52VA(DC Inverter), içi üniteler ise MSZ-GE35VA-Deluxe Power Inverter/Salon ve MSZ-GE25VA-Deluxe Power Inverter/Yatak odası. Bu ürünler için aldığım fiyat 3900TL. Klimaplus' ın elinde multi cihaz kalmamış Temmuz ortasında gelecekmiş. Bütün bayilerin stoklarına baktılar yanlızca birinde kalmış. Onuda yarın getirip takacaklar. Henüz kullanmaya başlamadım ama şimdiden müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakasından çok etkilendim. Umarım bu üründen memnun kalırım. Aynı cihazlardan kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Ellerinde olmadığı bariz.35 metrekare salona 12.000 Btu klima vermelerinden belli.35 metrekare nerdeyse 12.000 liğin bittiği yerdir.27 28 deseniz bi nebze ama o cihaz hiçbirşekilde kendini kısamaz ki zaten multisplit kapasite kaybı yaşıyacaksınız.20 metrekare yatak odasıda bir nebze oda 12.000 btu olması lazım ellerinde ne kaldıysa vermişler sanırım.

• quote:

quote:

Ellerinde olmadığı bariz.35 metrekare salona 12.000 Btu klima vermelerinden belli.35 metrekare nerdeyse 12.000 liğin bittiği yerdir.27 28 deseniz bi nebze ama o cihaz hiçbirşekilde kendini kısamaz ki zaten multisplit kapasite kaybı yaşıyacaksınız.20 metrekare yatak odasıda bir nebze oda 12.000 btu olması lazım ellerinde ne kaldıysa vermişler sanırım.

Hayır ellerinde vardı. Ancak bunun yeteli olabileceğini söylediler. Ayrıca o durumda maliyet 4500' e kadar çıkacaktı. Açıkçası 3900 psikolojik sınırını aşmak istemedim. Bu arada evimin cephesi kuzey doğu. Sağlam izolasyonu olan bir binada yaşıyorum. Cihazı bugün gelip taktılar. İlk izlenimim gayet olumlu. Uzun süreli bir vakumlamanın ardından ilk çalıştırdıklarında önce bana fazla soğuk üflemiyormuş gibi geldi. Ancak daha sonra giderek ısı düştü testlerde yatak odamda (dış üniteden 25-30 mt uzaklıkta) üfleme ısısını 11C olarak ölçtüler.

• herkese selamlar,

Ankarada sadece soğutma için 18 m2 alana maksimum 1000-1100 tl ye kadar mümkünse inventerlı klima almayı planlıyorum.

Ankaradan klima takdıran var mı aramızdan, alınacak yer için öneriniz eş-dost-akraba var mıdır?

linkteki toshibaya benzer bir ürün arıyorum fakat dediğim gibi fiyat biraz pahalı...

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=711103&ref=akakce&v=0.18.2

9000 btu yeterli bir soğutma sağlıyacak mıdır? yok sa 12000 btu mu daha uygun olur.

Önerilerinizi bakliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuro06

herkese selamlar,

Ankarada sadece soğutma için 18 m2 alana maksimum 1000-1100 tl ye kadar mümkünse inventerlı klima almayı planlıyorum.

Ankaradan klima takdıran var mı aramızdan, alınacak yer için öneriniz eş-dost-akraba var mıdır?

linkteki toshibaya benzer bir ürün arıyorum fakat dediğim gibi fiyat biraz pahalı...

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=711103&ref=akakce&v=0.18.2

9000 btu yeterli bir soğutma sağlıyacak mıdır? yok sa 12000 btu mu daha uygun olur.

sadece soğutma yapılacaksa bütçenizi aşmadan düz split alabilirsiniz. zaten 1500 ytl den düşük fiyata 12000btu inverter bulmak zor. o fiyata 12000btu A sınıfı r410 gazlı bir ünite almak daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoxeD

Istanbuldayım 12 m2 odam için inverterlı klima almak istiyorum sanıyorum 9000-12000 arası olanlar benim için yeterlidir.

Mümkün olduğunca en ucuz klimayı almak istiyorum, hiçbir koşulda ısıtma için kullanılmayacak sadece 3-4 ay soğutma yapacak okadar.

Ev zaten kalorifer ile ısınıyor kışın hamam gibi oluyor ev..

Neyse bu kapasitelerde inverterlı (çünkü sessiz olsun istiyorum...) en uygun klima nedir.

Mümkün olan en kalitelisini değil, alınabilecek, verilen parayı hak eden en uygun ürünü arıyorum....

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler...

ZIBRO marka klimaları tavsiye ederim, fiyatlarında inanılmaz indirimler var bu sene , Türkiye'deki , tek "made in japan" klimalardır. 5 senedir bayiliğini yapıyoruz , bir tane bile arıza çıkmadı daha..
    12.000 inverter modeli yaklaşık 1300TL civarı, bilgialmak siteyen özel mesaj atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuro06

herkese selamlar,

kaliteli klima ucuza olmaz hiç bir zaman, hem 410 olacak hem inverter olacak hem de ucuz olacak, öyle bir cihaz icat edilmedi henüz, o fiyatlara 0n-off ,R410A bir 12.000 btu bir klima bile bulmak çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: geofrey

merhaba ;

ZIBRO'da kampanya var, 10.000 btu düz modeli 1050 TL , inanılmaz performans, 5 yıl iç-dış garanti. aynı zamanda "made in Japan"....
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.