Şimdi Ara

Video: Windows 95, iPhone 3G üzerinde çalıştırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
7.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iSoft geliştiricileri Windows 95 işletim sistemini emülatör yardımıyla iPhone 3G üzerinde çalıştırmayı başardı. Bochs emülatör yazılımı ve orjinal Windows 95 imajı kullanılarak yapılan çalışmada 14 yıl öncesinin Windows işletim sistemi akıllı telefon pazarının en popüler temsilcilerinden birisi olan iPhone 3G üzerinde başarılı bir şekilde çalıştırıldı.

Yapılan yorumlara göre işletim sistemi sağlıklı bir şekilde boot edilmiş olmasına rağmen bir süre sonra performans sıkıntısının yaşandığı buna neden olan ana etkenin ise kullanılan emülatör yazılımı olabileceği belirtiliyor. Windows 95'in yanı sıra Windows XP için de çalışmalar yapan ekip, denemelerine iPhone 3G'den iki kat daha hızlı olan iPhone 3Gs ile devam edecek.

Açıkçası iPhone 3G üzerinde Windows işletim sistemlerinin çalıştırılabilmesi, günümüz teknolojisinin geldiği nokta ve akıllı telefonların geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Kaldık ki pek çok firma mobil teknolojilere daha fazla yatırım yapmaya başlarken bunun son ve en önemli örneklerinden birisi de Intel ve Nokia'nın mobil teknolojiler için yeni bir iş birliğine gitmelerinin açıklanmasıyla gündeme gelmişti.

• Aman Bill görmesin
  • Bu iPhone dışında telefonlarda zaten başarılmıştı ve yapılıyordu.. iPhone'da olunca niyeyse olay oluyor
  • ee hadi çalıştı diyelim ses,bluetooth,wifi driverları ne olacak ? bunun yanında telefon özelliğide yok olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***CoNDoR***

Bu iPhone dışında telefonlarda zaten başarılmıştı ve yapılıyordu.. iPhone'da olunca niyeyse olay oluyor

Winmobile bir telefonda, pda da apple yazılımı çalıştırılsa o da olay olur mesela iphone işletim sistemi, win mobile pda da çalıştırılsa yer yerinden oynar...
  • o dediğin olay olalı yıllar oldu ama yer yerinden oynamadı.. popüler olmasından dolayı haber oluyor.. yıllar önce yapılan eski bir windows mobile tabanlı pda'da macosx 7 sistemin çalıştırılması burada...

http://www.youtube.com/watch?v=FenG52JGrDw
  • bu psp'ye de kurulmuştu
  • gereksiz çalışma
  • Yarbay condor; olay olduğu falanda yok, nerden çıkardın olay olduğunu? Arkadaş sadece haber paylaşmış, bilgi vermek için. Bu haberdeki temel nokta 1995 yılında donanımı zorlayan bir işletim sisteminin şimdilerde bir cep telefonunun işlemcisi ile çalışması. ama senin gözünü öyle bir kan bürümüşki, iPhone'a ve kullanıcılarına laf atmak için fırsat kolluyorsun.
  • iphone gibi bir telefona eski püskü bir işletim sistemi yakışmamış vista yüklesinler ama vista da fazla yer kaplar
  • evet ya ne gerek var 95 e xD vista da değil windows 7 yüklesinler direk çıkar çıkmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaNgOsEr

evet ya ne gerek var 95 e xD vista da değil windows 7 yüklesinler direk çıkar çıkmaz

oldu başka ?
  • iyi win 95 sistem bulmuşlar :D
    aradan 15 sene geçmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: erken1982

gereksiz çalışma

Aynen öyle hiçbir işe yaramaz kuru kuru çalışsa ne olurki
  • Hey gide günler Windows 95
  • n95 e yapmışlardı bunu 6 ay önce
  • bu bir emülatör gerçek win 95değil farkettiyseniz iphone os içinden giriliyor direk xp kurulabiliyor mesela benim cihazıma xperia x1
  • vay be evde orjinal lisanslı win95'im vardı hala durur orjinal cd'si lisans belgesi..
    ne günlermiş bee..
  • Diablo 2 oynatırsa süper olur.
  • Zamanında ne ğişletim sistemiydi... Şimdi onun bunun oyuncağı oldu :D ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.