Şimdi Ara

Android LiveCD; Google'ın mobil işletimini PC'nizde deneyebilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google öncülüğünde akıllı telefonlar için geliştirilen açık kaynak işletim sistemi Android'in, başta Acer olmak üzere bazı sistem üreticileri tarafından mini-bilgisayarlarda da kullanılması bekleniyor. Linux tabanlı yapısı ve akıllı telefonlara özel detaylarıyla oldukça düşük sistem konfigürasyonlarında da çalışabileceği belirtilen Android işletim sistemini sisteminize kurarak kendiniz de deneyebilirsiniz. Eee_701 Android OS imajından alınarak oluşturulan Google Android LiveCD indirilmeye hazır.

İki parça halinda sunulan ve indirildikten sonra HJSplit yazılımıyla birleştirilen .iso dosyasını VMware ve türevi bir sanallaştırma yazılımıyla mevcut sisteminize zarar vermeden, belirleyeceğiniz bir dizin içerisindeki klasöre kurabilir ve mobil işletim sistemini deneyebilirsiniz. Kurulum esnasında sadece 256MB bellek kullanacak şekilde konfigüre ettiğimiz işletim sisteminin sergilediği performansla netbook'larda performans sıkıntısı çekmeyeceği ayrıca eski sayılabilecek sistemlerin değerlendirilmesinde de kullanılabileceği söylenebilir.

Google Android LiveCD'yi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var ilgili adresteki her iki (iso.001 ve iso.002) dosyanın da indirip sonra birleştirilmesi gerekiyor.

• su an indiriyorum. eee pc imajindan alindigina gore eee pc 900'ume uyum saglar herhalde:D umarim unetbootin ile gecinebilirler baska turlu nasil kurulabilir bir fikrim yok.
  • İlk örneklerinin bu kadar çabuk dağıtılması ilginç ama yanı zamanda güzel durum.

Google için kafamızda oluşan kalite çıtasını bozmazsa, adından çok bahsettirecektir.
  • iyi de bu chrome os değil...

android...

ekleme:

normal link çok yavaş iniyor, torrentten indirmek daha sağlıklı olur kanımca...
    http://live-android.googlecode.com/files/liveandroidv0.2.iso%20%5Bmininova%5D.torrent

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 15 Temmuz 2009; 12:04:32 >
  • e başlıkta android diyor zaten.
  • VMware ye baktım ama çok karışık hnagisini çekmem gerektiğini anlayamadım. Bu sistemi sanal olarak kurmam için ne önerirsiniz bide link verirseniz tam süper olur...
  • chrome os zannettim heyecanlandım tüh
  • Aynen yaa... Chrome OS sandım da şaşırdım meğerse saman altından su yürütüyorlar diye şaşırdım :D ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

VMware ye baktım ama çok karışık hnagisini çekmem gerektiğini anlayamadım. Bu sistemi sanal olarak kurmam için ne önerirsiniz bide link verirseniz tam süper olur...

VirtualBox kullanın. Son derece kolaydır. Ve 256MB bellek yeterli

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
  • quote:

Orjinalden alıntı: paradoxical_boy

quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

VMware ye baktım ama çok karışık hnagisini çekmem gerektiğini anlayamadım. Bu sistemi sanal olarak kurmam için ne önerirsiniz bide link verirseniz tam süper olur...

VirtualBox kullanın. Son derece kolaydır. Ve 256MB bellek yeterli

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Yardımın için teşekkür derim. Deneyelim bakalım adnroid os nasıllmış :)

• şöyle bi sorunsal var cd den boot ediliyor mu? çünkü aynı cdye bi kaç kere yazmayı denedim ama yazılmadı (torrentten tek parça indirdim). açıkçası linux'u pek bilmiyorum ama windows cidden canımı sıkmaya başladı ve yavaş yavaş öğrenmeyi deniyorum ama tam kavrayamadığım için indirdiğimle kaldım yardımcı olsanız.
  • indirdikten sonra birleştirdin mi hjssplit ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.