Şimdi Ara

AMD'den kod adı Sargas; Tek çekirdekli 45nm işlemci sene sonunda geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deneb kod adını taşıyan dört çekirdekli Phenom II X4 işlemci ailesiyle 45nm üretim teknolojisine adım atan AMD her ne kadar doğal tasarımlı olmasalar da devam eden süreçte yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı üç ve iki çekirdekli işlemci modellerini de pazara sunmuştu. Farklı fiyat segmentleri için çok sayıda alternatife sahip olan firma, Sargas kod adını taşıyan ve bazı Sempron modellerinin yerini alması beklenen tek çekirdekli 45nm işlemcisini sene sormadan pazara sunmayı planlıyor.

Firmanın giriş seviyesi için 45nm üretim teknolojisiyle hazırlayacağı tek çekirdekli yeni işlemci Soket AM3 formunda olacak ve DDR3 bellek desteği sunacak. Geriye doğru uyumluluk çerçevesinde Soket AM2+ anakartlarda DDR2 belleklerle de kullanılabilecek yeni işlemci HyperTransport 3.0 desteği sunacak. Yeni üretim teknolojisinin maliyete olan olumlu katkılarıyla Sempron işlemcilerin yerini benzer bir fiyatlandırma ile alması üstelik daha yüksek performans sunması beklenen işlemci için gözler son çeyrekte.

AMD'nin tek çekirdekli yeni işlemcisinin, entegre grafik işlemcili 760G yonga setiyle birlikte daha çok ofis sistemlerinde kullanılması bekleniyor.

• Acaba bunu da 3 çekirdeği kapatarak mı yaptı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 14 Temmuz 2009; 20:39:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hobar

Acaba bunu da 3 çekirdeği kapatarak mı yaptı?

Yok daha neler
    Yok Amd Phenom II 955 şin 3 çekirdeği kapatılmış versiyonu
    Ama ne güzel olurdu
  • Bomba olur. 30$a 4 çekirdek.
  • "sene sona ermeden " yerine "sene sormadan" olmuş.bilginize_
  • 45w cift çekirdek var. 45w dört çekirdek haberi var. artık 15-20w bir masaüstü işlemci iyi olur...
  • kapatma seklinde degil yeni dizayn ile bastan L3 olmayan seri var regor'un tek cekirdeklisi olabilir bu alet yani x2 250'nin.
  • Dört gözle bekliyorum bu işlemciyi. HTPC için güzel işlemci olur. Sessiz, az enerji harcayan, DDR3 destekli, 45nm ... Daha ne olsun! Intel de gitsin Atom'uyla uğraşsın!
  • intelin atomu elinde bi şekilde patlıyacak ya amd ateşleyecek fiili ya via
  • :) yakında istanbullarında 5 çekirdeği kapatıp tek çekirdek opteron yaparlar hehehehe
  • Amd`nin çekirdek kapatma politikasını hiç sevmiyorum.

Defolu işlemlemcileri bu şekilde piyasaya sürmeleri Amd`nin kalitesini düşürüyor.
  • tarnat bence yanlış düşünüyorsun,defolu işlemci değil.adamlar elindekileri değerlendiriyorlar.örneğin sen x3 serisi aldın,performas kaybı yaşamıyorsun ki? defolu olan çekirdeği kapatıyorlar zaten,hatta bazılarında o defo bile yok :)
  • Tek çekirdek çok düşük güç tüketimi süper olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihcanery

tarnat bence yanlış düşünüyorsun,defolu işlemci değil.adamlar elindekileri değerlendiriyorlar.örneğin sen x3 serisi aldın,performas kaybı yaşamıyorsun ki? defolu olan çekirdeği kapatıyorlar zaten,hatta bazılarında o defo bile yok :)

Bazı kırpılmış işlemcilerde defo olmayabilir fakat defolu olanlarda var.İşlemci alırken bu şekilde şans işi çok saçma, sanki pazardan mal alıyorum gibi hissediyorum.
    Defolu değil denilen ürünlerdede mutlaka bir yamuk vardır fakat kullanıcı bunu tam olarak hissetmiyor.Örnek olarak bu kapalı olan çekirdek açılınca, katagorisindeki diğer işlemciye göre daha fazla güç tüketiyor.

• ofiste olsa kullanım için artık tek çekirdek işlemci olmaması lazım.
    sınıfta kalır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

45w cift çekirdek var. 45w dört çekirdek haberi var. artık 15-20w bir masaüstü işlemci iyi olur...

valla bende öyle düşünüyorum...

şöle 3.2ghz 8mb ön bellekli fakat 25w güç çeken bir işlemci süper olurdu
  • Tek çekirdek kullanmaz kimse İntel e5200 bile 60$ Fiyatı var yurt dışında 45Nm AMD Yurt Dışında Dilenci gibi 15$"a 3 Çekirdeği kırpılmış dandik lanet olasıca işlemci yaparsa AMD Biter ya. Bu Haberi gördükten sonra Ati ve AMD Artık HİÇÇÇ Kullanmam
  • 760G çipseti ile birlikte ofis bilgisayarından çok hastane yada banka çalışanlarının terminal olarak kullanabileceği bir makina olur gibi
  • Tamam güç tüketimi için bazı şeylerden fedakarlık ediyoruz da 1 çekirdek için değmez. Perfromansının 59$'lık E5200'den iyi olacağını sanmıyorum.
  • 780G anakartla iyi gider. Full HD film izlenir :) Performansa gerek yok o yüzden...

Ayrıca ortada bir yanlış anlaşılma var. 3 çekirdeği kırpılmış tek çekirdek değil Sargas. İlk başta şaka yaptı bazı arkadaşlar. Diğer arkadaşlar da ciddiye almış. Haberde böyle bir bilgi yok. Sargas doğal tek çekirdek 45nm dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regor -- 16 Temmuz 2009; 0:06:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.