Şimdi Ara

DOĞAN SLX HARARET SORUNU LÜTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
85.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • 94 Model Doğan SLX araç sahibiyim. Aracımdan memnunum. Yanlız yolda bıraktığıda oluyor. Geçen pazar yaylaya giderken biraz hız yaptım (150 km) sonrasında araç birden kendini kasmaya başladı. Anlam veremedim. Hararet göstergesine baktığımda 110 deceyi gösteriyordu. Korktum haliyle ve durdum kenarda. Tüp kafası karlanmış ve buz tutmuştu. Yanlız araç fokur fokur kaynıyordu. Suyunu açtım dökülen suyu ilave ettim aracı baya bir soğuttuktan sonra yola devam ettim. çok geçmeden araç yine 110 dereceye geldi. Ne yapsam derecesi inmiyordu. Tüp kafası buzlu ve aracın suyu kaynıyordu. aklıma termostat devirdaim yapmıyor gibi geldi. Aracı bıraktım orda. Diğer araçla yaylaya gittik. Akşam geldiğimde aracın suyunu tamamladım. Havasını aldım. Birde yağına bakayım dedim. Gram yağ yoktu. Yağını suyunu iyice tamamladıktan sonra yola çıktım tekrar. Tüp kafası ısınıyor araç 90 dereceyi geçmiyor diye sevinirken biraz bayırda tekrar 110 dereceye geldi. Fan bazan çalışıyor bazen çalışmıyor. Çalıştığı zaman arabayı soğutmuyor. Ustaya götürdüm. Aracın birşeyi yok dedi. Termostat dedim yok ondan değil dedi. Conta dedim yakmamış dedi. Peki ne oluyor dedim. Açıkcası bilmiyorum dedi. Ne olur bu işi anlayan bu arabayı kullanan biri yardım etsin. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.