Şimdi Ara

Ritalin Kullananlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
209
Cevap
9
Favori
191.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvnccelik

quote:

Orijinalden alıntı: rsy10

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Arkadaslar merhaba,
    Concerta'ya 18 mg ile basladim ve bir kutuyu bitirmek uzereyim. Doktor 27mg yazdi ama gittigim hastanenin psikiyatri servisinin sgk ile anlasmasi olmadigindan ilaclarimi sgk ile anlasmali bir kurumda yazdirmam gerek. Concerta 27 mg 112 tl suan. Bu ilaci erenkoy ruh ve sinir gibi bir hastanede veya benzer baska bir hastanede yazdirabilir miyim durumumu izah ederek? Bosuna 112 tl odemek istemiyorum. Emekli sandigi guvencem var. Simdiden tesekkurler cevaplar icin.

yazdırabilirsin

Yalnız bu ilaçla ilgili sağlık kurul raporu vs gerekiyormuş sanırım, bu nasıldır zor alınır mı? Yarın hastaneye gidicem bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

hiçbi şey gerekmiyor. doktor kırmızı reçeteye yazıyor ilacını. sağlık güvencene bağlı olarak yüzdesini ödeyip alıyorsun. kimseye 112 lira ödetmiyorlar. 20 lira falan ödersin.

• Beyler bu dikkat daginikligi yuzunden kpss ye hazirlanamadim.Oldukca dusuk puan aldim.Odaklanamiyorum bir turlu sorunun yarisini okurken aklima baska seyler geliyor yada dalip gidiyorum.Son 4 yildir bu sorun var her defasinda erteledim gecici diye ama artik canimi sikmaya basladi.Bende doktora gidip danisicam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gün itibari ile 2*10 günde olarak ritaline başlamış bulunmaktayım, hayırlısı bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Bu gün itibari ile 2*10 günde olarak ritaline başlamış bulunmaktayım, hayırlısı bakalım ne olacak.

geçmiş olsun
  • ya cok afedersiniz ama azıcık dikkatiniz dağılıyor diye, azıcık unutkanlık var diye kırmızı receteli bir sürü yan etkisi olan bi ilaca baslamak icin doktora gitmek nedendir anlamıyorum. o gün moralin bozuktur, yemekte ağır bir sey yemissindir, yorgunsundur mutlaka bir sey vardır sırf bu yuzden ritaline baslayanları algılayamıyorum. böbrek karaciğer hücreler cok fazla yere zararı var ilac oldugu icin + uyusturucu niteliginde bir ilac oldugu ıcın sayısız yan etkileri var millet cok calıstım ettim deyince gaza gelip alıyorsunuz ben de kullanıyorum ritalin iş tamamen bende bitiyor. Ben ders calısmaya oturmadıgım surece ritalin kaldırıp beni ders calıstırmıyor, odaklanmaya ugrasmadıgım surece benım beynımı dusundugum yerden derse de suruklemıyor. Sacmalıyorsunuz ya
  • kısa vsadeli hedefler için geçici bir çözüm,düzenli kullanılacak ilaç değil bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slymnk -- 30 Mayıs 2013; 19:17:19 >
  • sürekli bir unutkanlıgım var. hocalardan ve evden çok dayak yemişliğim var yaramazlıgımın yüzünden. bildigim sorularda ve karar vermede proplem yaşıyorum.dağınıgım ve aklım sürekli bir yerlerde. deprosyanla ilkez bir ilaç kullanınca tanıştım allah onu çekenlerden kurtarsın . onu bırakınca deprosyanda geçti. konuşma güçlüğü çekiyorum 1 kişiyle konuşsam bile aniden ne konuştugumu unutuyorum. dikkatimi tv haricinde ve pc oyunları haricinde veremiyorum yaş 44. çok fazla ders çalışmam gerekirdi bildigim bir şeyi bile sürekli okumam lazımdı ama okumak içinde dikketimi topluyamıyorum. beynimdekini dışarı çıkaramam sorunum var. dışardan kendimi dinleyince bir salak gibi görüyorum. sürekli kafa dağınık. bu depresyon değil kesin biliyorum o zaman ne bir bilen var mı ? konsatrasyon ve dikkat eksikliğinin tedavisi var mı ve unutkanlıgın..birde sürekli hyal perersttim yeni bir şeyler bulmak içatlar düşünmek güzelde içraatte kafa karışıklıklalrı yaşıyorum. ben neden sürekli bir şeyler bulmak zorundayım yeni fikirler güzelde içraat yok birde. tan bir şeye başlayacam başka düşünceye sürükleniyorum. ayşeye fatma fatmaya aşye bacanaga enişte enişteye bacanak kitaba defter deftere kitap demekte var işin içinde. lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismetturk -- 4 Nisan 2013; 5:23:51 >

• sozume baslamadan once doktor ya da benzeri biri değilim

sinir sistemi ile ilgili ilaclarin alayı deneme yanılma yontemi ile gelistirilmistir ve farklı bunyelerde farklı etkileri olabilir (gerci bu tum ilaclar icin gecerli :D)

sinir sistemine yani deli ilaclarinin hepsinin doktorlar aksini idda etsene kalıcı etkileri olabilir dolayisi ile gercekten gerekli oldugunda kullanın

ritaline gelelim. bir cok insan gibi bende hiperaktifim. ama bu kotu bisey degil bunla yasamayi ogrenmek daha dogru bir tutum.
    ANCAK dikkat yogunlasmasina ekistra bir ihtiyac duyuldugu donemlerde. sinav oncesi tarih v.s. gibi. ek takviye olarak bir sure ritalin alina bilir.

ek bilgi sinavdan bir gun once ritalin ya da farklı bir uyarici ilac almayin. hic dusunmedinizi etkileri olabilir mide bulantısı kusma v.s. (her ilacta olabilecegi gibi)
    en az 1 hafta onceden almaya baslayip vucudu alıstırın ve sinav gunu aldıgınızda supriz yasamayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_lahana

sozume baslamadan once doktor ya da benzeri biri değilim

sinir sistemi ile ilgili ilaclarin alayı deneme yanılma yontemi ile gelistirilmistir ve farklı bunyelerde farklı etkileri olabilir (gerci bu tum ilaclar icin gecerli :D)

sinir sistemine yani deli ilaclarinin hepsinin doktorlar aksini idda etsene kalıcı etkileri olabilir dolayisi ile gercekten gerekli oldugunda kullanın

ritaline gelelim. bir cok insan gibi bende hiperaktifim. ama bu kotu bisey degil bunla yasamayi ogrenmek daha dogru bir tutum.
    ANCAK dikkat yogunlasmasina ekistra bir ihtiyac duyuldugu donemlerde. sinav oncesi tarih v.s. gibi. ek takviye olarak bir sure ritalin alina bilir.

ek bilgi sinavdan bir gun once ritalin ya da farklı bir uyarici ilac almayin. hic dusunmedinizi etkileri olabilir mide bulantısı kusma v.s. (her ilacta olabilecegi gibi)
    en az 1 hafta onceden almaya baslayip vucudu alıstırın ve sinav gunu aldıgınızda supriz yasamayin

deli ilaçları ndan sonrasını okumadım

• Arkadaşlar ritalin amfetamin'in en etkili yan ürünü yanlış bilmiyorsam,doping olarakta kullanılıyor amfetamin yani ritalin alındığı zaman amfetamindeki doping özelliği ortaya çıkar mı kullanmayı düşünüorm ne yalan söyliyim önemli maçlarımda
  • 10mg ritalin var elimde ama etki etmiyor pek. Sanırım doktor yanlışlıkla yazdı, tekrar gidipte değiştirme durumum yok şu an.
    Aynı anda iki tablet içsem sıkıntı olur mu sizce? Ya da 1,5 tablet içsem?

Iki tablet içtiğimde 20 mg'lık ritalin etkisi mi yaratır, yoksa farklı durumlar söz konusu mu?

• Bugun basladim hayirlisi. 3 saat hayvan gibi ders calistim ama suan etkisi gecti gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus Ice

Bugun basladim hayirlisi. 3 saat hayvan gibi ders calistim ama suan etkisi gecti gibi

neye hazırlanıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

quote:

Bugun basladim hayirlisi. 3 saat hayvan gibi ders calistim ama suan etkisi gecti gibi

neye hazırlanıyorsun

üni dersi
  • quote:

quote:

quote:

neye hazırlanıyorsun

üni dersi

erken başladı sizin heralde
  • quote:

quote:

quote:

quote:

neye hazırlanıyorsun

üni dersi

erken başladı sizin heralde

Yaz okulu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: istcool

quote:

Orijinalden alıntı: mz~

arkadaşlar en kısa zamanda bende bir psikiyatriste gidip bu ilaçtan almayı düşünüyorum.
    yan etkisi falanda yokmuş kullanan arkadaşlarım var. umarım faydalı olur.

arkadaşlar,

bende uzun süreli dalmalar oluyor,
    yaptığım veya uğraştığım şeyle en fazla 15-20 dk uğraşıyorum, daha sonrasında sıkılıp bırakıyorum.
    otobüsle giderken ineceğimm yeri bildiğim halde dalıp farklı durakta iniyorum.
    Vb.

aceba bende bu hasatlık varmı? nörolojiye gittim bana anti deprasan yazmaya kalktı kabul etmedim. Psikatriye gidip dikkat dağınıklığı testi yaptırma mı istedi.

Şimdi sizde de bu şikayetler varmıydı? ne gibi testler yapıyorlar?

Aynı durumlar bende de var. Yanımdaki insanların konuşmalarını duyamıyorum, duysam ne dediğini anlayamıyorum, hafızam gidip gidip geliyor, yapacağım şeyleri bilmeme rağmen unutuyorum, düzene koymakta çok zorluk çekiyorum, cebimde elektrik faturası var 1 haftadır hergün gişenin önünden geçiyorum hala yatıramadım bir türlü. Yolda karşıdan karşıya geçerken kaç kere ezilme tehlikesi yaşadığımın sayısını unuttum. Eski işim olan çok dikkat gerektirecek muhasebeciliğe bile tekrardan başlayacak cesareti bulamıyorum bu yüzden. Eğitimimi yarıda kesmiş bir insanım ki öncesinde okul 1.si bir insandım. Beynim zihnim zehir gibi çalışırdı. Üst düzeyde dikkat ve konsantrasyonu olan bir insandım. Şuan yaşım 25 ve yaş ilerledikçe durum daha vahim bir hal alıyor. Doktora gidip durumu anlatıp gün içerisinde beni işime hayata bağlaması için concerta istedim. 2 Günde 2 tane doktorla konuştum ikiside bana aptal saptal ilaçlar yazıp gönderdiler hiçbir işe yaramayan. Bu lanet olası ilaca ihtiyacım var ama nedense (nedeni az çok belli) kafalarında ne kuruyorlarsa artık yazmıyorlar hiçbir türlü. Lanet olsun. Allah kahretsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

quote:

quote:

arkadaşlar en kısa zamanda bende bir psikiyatriste gidip bu ilaçtan almayı düşünüyorum.

arkadaşlar,

yaptığım veya uğraştığım şeyle en fazla 15-20 dk uğraşıyorum, daha sonrasında sıkılıp bırakıyorum.
    Vb.

aceba bende bu hasatlık varmı? nörolojiye gittim bana anti deprasan yazmaya kalktı kabul etmedim. Psikatriye gidip dikkat dağınıklığı testi yaptırma mı istedi.

Aynı durumlar bende de var. Yanımdaki insanların konuşmalarını duyamıyorum, duysam ne dediğini anlayamıyorum, hafızam gidip gidip geliyor, yapacağım şeyleri bilmeme rağmen unutuyorum, düzene koymakta çok zorluk çekiyorum, cebimde elektrik faturası var 1 haftadır hergün gişenin önünden geçiyorum hala yatıramadım bir türlü. Yolda karşıdan karşıya geçerken kaç kere ezilme tehlikesi yaşadığımın sayısını unuttum. Eski işim olan çok dikkat gerektirecek muhasebeciliğe bile tekrardan başlayacak cesareti bulamıyorum bu yüzden. Eğitimimi yarıda kesmiş bir insanım ki öncesinde okul 1.si bir insandım. Beynim zihnim zehir gibi çalışırdı. Üst düzeyde dikkat ve konsantrasyonu olan bir insandım. Şuan yaşım 25 ve yaş ilerledikçe durum daha vahim bir hal alıyor. Doktora gidip durumu anlatıp gün içerisinde beni işime hayata bağlaması için concerta istedim. 2 Günde 2 tane doktorla konuştum ikiside bana aptal saptal ilaçlar yazıp gönderdiler hiçbir işe yaramayan. Bu lanet olası ilaca ihtiyacım var ama nedense (nedeni az çok belli) kafalarında ne kuruyorlarsa artık yazmıyorlar hiçbir türlü. Lanet olsun. Allah kahretsin.

özel e git. dinlesinler seni tedavini olursun ona göre. gerekliyse de ritalin verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ray Donovan

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

quote:

quote:

arkadaşlar,

Vb.

özel e git. dinlesinler seni tedavini olursun ona göre. gerekliyse de ritalin verirler.

Artık son çare olarak öyle yapacağım. Devlet hastanesindeki doktorların umrunda bile değil ne durumda olduğun, kendi kafalarında kurdukları tezleri senin üstünde uyguluyorlar senin ne istediğin ne hissettiğin kimin umrundaki, en iyisi al şu parayı adam akıllı muayene et demekten başka çaresi kalmadı bu işin. Çok yazık

• Beyler geçen gün doktora gittim dehb belirtilerini söyledim ve ders çalışmam gerektiğini, ama bana lustral yazdı ve işe yaramadı.Başka doktora gitsem daha önce ritalin kullandığımı söylesem direkt verir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helgin -- 27 Ekim 2013; 2:01:04 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.