Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTEDE BURSLU OKUMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
23.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR SÖZEL 2 PUAN TÜRÜNDE 2839. OLDUM PUANIM VE SIRALAMAM ÇOK GÜZEL BENİM SORMAK İSTEDİĞİM ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE BURSLU OKUMAK NASIL BİRŞEY BURSUN ELİNDEN ALINMA OLAYI VARMI ZORLUĞU İYİSİ KÖTÜSÜ NEDİR BİLEN ARKADAŞLAR SAMİMİYETLE PAYLAŞIRLARSA BENİ ÇOK MUTLU EDERLER

• dostum öncelkle şunu sölim ekonomik uçurum(normal paralı okuyanların ortamını kastediorum) seni etkileyebilr ki bu çok doğal...soruna gelnce kimi üniler kesio kimileri kesmio ufak bi araştırma yaparsan istediğn ünilern web sayfalarndan istediğn bilgiye ulaşırsn....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumy2121 -- 13 Temmuz 2009; 1:10:39 >
  • Kadir Has Bursu:

ÖSS sıralamasında SÖZ-2, SAY-2 ve EA-2 puan türlerinde,

•İlk 1000'e giren ve KHAS Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere 1000 YTL
    •İlk 2000'e giren ve KHAS Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere 500 YTL
    •İlk 3000'e giren ve KHAS Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere 400 YTL
    •İlk 5000'e giren ve KHAS Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere 250 YTL

BU BURS DAHA SONRA GERİ ALINIYORMU
  • burs deniliyorsa geri alınamaz zaten...

ama eğitim ücreti bakımından bursu kastediyorsan iyice araştır derim sonra bir keleğe yatırıp da iptal etmesinler bursunu ...
  • YA NE B*K BİŞEY BU YA BABA İNSAN ÇALIŞIYOR SONRA İYİ YERE GİTMEYE KALKINCA KORKUYOR ŞİMDİ BEN ÖZELE GİDİNCE BİLEĞİMİN HAKKIYLA OKUYUCAM LAKİN HOCALARIN FALAN BURSU ELİMDEN ALMA GİBİ ÇABALARI OLUYOR GİBİ SÖYLENTİLER SAFSATA MI ACABA
    ÇOK ÇETREFİLLİ İŞ BU TERCİHLER
  • bilkent e bak sanırım burs kesilme diye bir olay yok orada
  • Bilkentte sınıfta kalsan dahi bursunu kesmiyorlar en güvenilir yer orası derim zaten diğer özel üniler ile onun burslusunu karşılaştırırsan anlarsın
  • Özel üniversitelerde burslu olursan diğer öğrencilerin gözünde nasıl bir durum oluşuyor ?
  • Devlet'e git derim.
  • eğer tercihte yazıpta kazanırsan burs kesilme diye birşey yok. ama atıyorum özel yetenekle burslu girdin bu kesilebilir işte.
  • YA BEYLER İLK 3000DEYİM 400 LİRA KENDİLERİ PARA VERİYOLAR YILDA 9 AY SÜRESİNDE RADYO SİNEMA TV BÖLÜMÜ İSTİYORUM EN YÜKSEK PUAN KADİR HAS'DA YANİ BURSU KESİPDE BİZDEN PARA İSTERLERSE VARYA GİRER HARBİDEN DERECE FALAN YALAN OLUR AMA ÖYLE BURSU KESİLEN GÖRMEDİM BEN EŞŞEKDE DEĞİLİZ SINIFTA DA KALMAYIZ HERALDE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic check -- 13 Temmuz 2009; 11:51:00 >
  • Her okulun şartları farklıdır tabii ama birkaç vakıf üniversitesini araştırmıştım, alttan dersiniz de olsa sınıfta da kalsanız 7seneyi aşmadan okulu bitirdiğinizde sorun olmuyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mic check

YA BEYLER İLK 3000DEYİM 400 LİRA KENDİLERİ PARA VERİYOLAR YILDA 9 AY SÜRESİNDE RADYO SİNEMA TV BÖLÜMÜ İSTİYORUM EN YÜKSEK PUAN KADİR HAS'DA YANİ BURSU KESİPDE BİZDEN PARA İSTERLERSE VARYA GİRER HARBİDEN DERECE FALAN YALAN OLUR AMA ÖYLE BURSU KESİLEN GÖRMEDİM BEN EŞŞEKDE DEĞİLİZ SINIFTA DA KALMAYIZ HERALDE

hacı bende radyo sinama ve tv bölümüne gitcem. ama senin yerinde olsam o sıralamayla Mimar Sinan - Sinama ve tv'ye giderdim.. Sinan Çetinle birlikte okurdum.. Hiç olmazsa geleceğim garanti olurdu..
  • En yüksek puan kadir has'ta diye kadir has yazıyorsanız baştan yanlış yapıyorsunuz.

ders içeriklerini,öğretim kadroları karşılaştırın.

ayrıca size ödenen 400tl geri alınmaz.
  • Hocaların burslu ogrenciye kotu davranması veya daha duşuk not vermesi gibi bir durumla karşılaşmadım .

Ozel universitelere burslu kontenjandan girmeyi duşunuyorsan yazmadan once universitelerin web sitelerinden burs koşullarını araştırman veya universitelerin danışma bürolarını araman en garanti yol olacaktır çünkü bazı universiteler burs koşullarını yıldan yıla değiştirebiliyor ( senin için girdigin seneki koşullar geçerli olacaktır)
  • bilgide koç ta ve bahçeşehirde kesilmiyor. bilgi 7 senelik burs veriyo sana bedava okuyosun 7 sene . yaz okulları ücretsiz. koç ta okudugn sürece veriliyo sadece 4 yıl yani hazırlık okursan 5 yıl veriyolar bu şeklde. yaz okulları yine ücretsiz.ayrıca ayda 300 milyon ve okulda çalışırsanda yurdunu bedava veriyolar. bahçeşehirdede kesilmiyo burs ama pek ayrıntılı blmiyorum. sanırım bahçesehirde ayda 500 tl civarı para veriyo sana...

bu kadar bildiklerm umarım yardmcı olur..
  • MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ KESİN GARANTİ İŞ SAĞLAYACAK MI
    GERÇEKDEN ÇOK ŞAŞKINIM NE HALT EDİCEM BİLMİYORUM BİLGİLENDİREN BİRİDE YOK BÖYLE NETTEN YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ
    SIRALAMA YAPMAK GEREKİRSE
    KADİR HAS
    MİMAR SİNAN
    MARMARA
    İSTANBUL
    BEYKENT
    HANGİSİ DAHA İYİDİR TABİ ÖZELLERE BURSLU GİDİCEZ VE ORADAKİ ORTAMDA CABASI ZENGİNLERİN İÇİNDE YAPABİLECEKMİYİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic check

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ KESİN GARANTİ İŞ SAĞLAYACAK MI
    GERÇEKDEN ÇOK ŞAŞKINIM NE HALT EDİCEM BİLMİYORUM BİLGİLENDİREN BİRİDE YOK BÖYLE NETTEN YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ
    SIRALAMA YAPMAK GEREKİRSE
    KADİR HAS
    MİMAR SİNAN
    MARMARA
    İSTANBUL
    BEYKENT
    HANGİSİ DAHA İYİDİR TABİ ÖZELLERE BURSLU GİDİCEZ VE ORADAKİ ORTAMDA CABASI ZENGİNLERİN İÇİNDE YAPABİLECEKMİYİZ

Hocam nereyi kazandın merak ettim? :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.