Şimdi Ara

ATi Catalyst 9.7 sürücüsünde kullanıcı ara birimi yenileniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki günlerde Catalyst sürücü paketinin 9.7 sürüm numaralı Temmuz ayı güncellemesini yayımlamaya hazırlanan AMD-ATi, yeni sürücü ile birlikte kullanıcı ara biriminde de yeniliğe gidiyor. Gelen bilgilere göre Catalyst 9.7 sürücüsündeki kontrol merkezi (Catalsyt Control Center) yeni bir UI yani kullanıcı ara birimine sahip olacak. Henüz detayları netleşmiş olmamakla birlikte yeni ara birimin sadece Windows Vista / 7 sürücüsünde olacağı, Windows XP veya Linux sürücülerinin ise bu değişiklikten faydalanamayacağı belirtiliyor.

AMD-ATi'nin Catalyst 9.7 sürücüsünü önümüzdeki günlerde kullanıma sunması bekleniyor.

• Hayırlı olsun vatana millete Ati kullananlara :)
  • Bilgilendirme için teşekkürler.
  • Stability'e yönelik 1 yenilik yapılanmasıyla uraşmıyolarda görünümüyle alakalı yenilik'mi yapıolar ?
    Şahin'i Doğan gösterices ama o kendi içinde yine 1 şahin kalıcak diyorlar kısaca.

Haber için teşekkürler -----> @fx57
  • Görünüş önemlidir bana göre . İyi yapmışlar ... Senelerdir aynı arayüze bakıyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheViperadix -- 12 Temmuz 2009; 11:45:27 >
  • Arkadaşlar atiyi severek kullanmama rağmen ve şuan yeni 4890 almama rağman hala yazılımsal sorunlar çıkıyor çok büyük değil ama atık sorun çıkartmasa iyi olur. Yani 1 kerede bir iş çıkartmasın ya şu kartlar.
  • 4890 vardı 10 oyundan 6 sında performans çok kötüydü.sattım gtx 275 alcam.nvidia da bu tür sorunlar çıkmıo
  • Sorun AMD nin sürücülerinde değil oyunlarda oyunların çoğu nvidia kartlara uyarlandığından atinin sürücüleri bazı dosyalarıyla çakışma yapıyor ve performans düşüklüğüne neden oluyor.
  • sırf şu yazılım sorunları yüzünden atiye geçemiyorum ati yazılım işini nvidia ya versin bak her ay nasıl %5 performans artışı oluyor :D
  • 9.6 da sorun yaşadım Windows XP versiyonunda.Bir de nvidia gibi hepsi toplu olsa çok iyi ourdu ya bi onu indir bi onu indir önce onu kur sonra onu falan filan gıcık birşey.Umarım düzenlemeler yapımıştır
  • Tam Windows XP'deki ayar uygulama sorunu da çözülür artık, diyecektim ki Vista - 7'ye özgüymüş.

Zaten mevcut sürücülerde de farklı. Kurulum ekranı çok farklı Vista-7'de; sürücü içinde de ayarların getirisini gördüğümüz ekranlar daha gelişmiş Vista - 7'de.

XP'deki şu ayar uygulama sorunu açısından bir gelişim oldu mu, 9.6'da falan? Hani, sürücüden üst üste ayar değiştirince veya uygulama açıp kapayınca veya alt-tab-çözünürlük değişimi tarzı işlemlerden sonra bir önceki ayarlara geri dönebilme sorunu (son ikisinin başa gelmesi için, mevcut Windows oturumunda sürücü ayarı değişikliği yapmış olmanız gerekiyor. Sürücü ayarlarını kurcalamamışsanız, başa gelmez). Çok uzun süredir (taa 7 serisi sürücülerde bile) var bu sorun (ki ATT'den de ayarlasanız düzelmiyor. Yani CCC'den ziyade, sürücünün kendisiyle ilgili bir şeye benziyor) ve çözülmesi büyük olay olur gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Temmuz 2009; 13:23:47 >

• Ben daha 9.6 ya geçmedimBunu kuracam ama...
    Şuan 9.2 de mi neyim direk 9.7 ye geçinde büyük fark olacak galiba
  • Değişsin tabe bea kaç senedir aynı :)
  • XP için yok :(
  • Ne yaparlarsa yapsınlar yırtınsalar da XP kullanmaya devam edeceğim salak ya bunlar. O zaman ben de ATI almam. Kendi kaybeder.
  • xp kullanici ara biriminin ne kotulugunu gordun ki ati almam diyorsun ara birim icin mi almistin?9.7 beta kullaniyorum xp'de gayet guzel.yeni kullanici ara birimi ile 850 yaparken 860 yapamayacagim nasilsa sekil semal bunlar ha o sekilde ayarlamissin ha bu sekilde isini bilen ccc olmadan da ayarlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExclusivePack

4890 vardı 10 oyundan 6 sında performans çok kötüydü.sattım gtx 275 alcam.nvidia da bu tür sorunlar çıkmıo

hangi oyunlar sorunluydu mesela.Bende 4890 kullanıyorum da sorun çıkarttığını görmedim çamur atma istersen.
  • bende yeni aldım 4890 crysis felan oynadım full ayarda 8x aa açık oyunu bitirdim bi kere kasılma filan yapmadı bende bilip bilmeden karta boşuna laf atmayın
  • Ben bir nvidia kullanıcısı olarak control center a türkçe dil desteği gelmesini istiyorum arkadasım bir ati kullanıcısı olduğundan ve ingilizcesi pek iyi olmadığından daha iyi olur diye düşünüyorum...Haksızmıyım?
  • ATI sürücümü CCC olmadan kullanıyorum ben.
    Çokta memnunum. Değiştirsinler değiştirmesinler umrumda değil.
    XP Kullanmaya devam edeceğim bende bu arada. Windows 7 fena değil ama bence Vistadan çokta farklı değil...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.