- x
İnternet Akşamları Gidiyor?
29 Cevap2387 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Temmuz 2009; 11:53:19 

merhaba arkadaşlar..

gunduzleri gayet guzel adsl den nete giriyorum ama saat akşam ustu 18:00 civarıyken birden bire hat gidiyor ve taki diğer gun sabah saatlerine kadar bi da gelmıyor.. hep, yanıp sonen bi ışık.. sinyal hiç gelmiyor..

Sabahları sorun yok.ama gelin gorun kı saat 18:00 i gecsin.. nette gezerken birden hat kopuyor ve sonra modem ışığı yanıp sonmeye başlıyor.. bi turlu surekli ışığı goremıyorum..

Akşamları kullanamadığım bi internet için dunyanın parasını verıyorum kaldıkı zaten gunduzleri kullanıcak vaktim yok..

Arkadşlar bu işin içinden nasıl çıkabilrim?Teşekkkürler.. İyi günler..

116 Mesaj
11 Temmuz 2009; 12:05:05 

müşteri hizmetlerini ara.hala çözülmezse biriyle ortak kullanıyosunuzdur :))

bir çin atasözü derki;ÇALIŞIYORSA KURCALAMA

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2009; 0:14:15 

Up arkadaşlar devam ediyor

822 Mesaj
1 Eylül 2009; 0:19:14 

belkide modemin adaptorunde sorun vardir. aksam vakitleri evlerde fazla guc cekimi olur, yeterli volt gelmiyor olabilir.

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

6591 Mesaj
1 Eylül 2009; 0:24:33 

geceleri mahallende kaçak çalışan bir demir doğrama veya çivi atolyesi varsa elektrik dalgalanmasına sebep olabilir.
böylece bağlantın geceleri daha çok kopar.

kendi başıma geldiği için yazdım

adam fabrika kurmuş. sadece geceleri çalışıyor. kimsede uyanmıyor mevzuyu. çivi makinaları çok fazla elektrik tüketiyor ve atolyenin elektriği kaçak.
50 kere telekomu aradım adamlara o kadarda küfür ettim. meyerse ttnet mahsummuş.

1481 Mesaj
1 Eylül 2009; 0:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

geceleri mahallende kaçak çalışan bir demir doğrama veya çivi atolyesi varsa elektrik dalgalanmasına sebep olabilir.
böylece bağlantın geceleri daha çok kopar.

kendi başıma geldiği için yazdım

adam fabrika kurmuş. sadece geceleri çalışıyor. kimsede uyanmıyor mevzuyu. çivi makinaları çok fazla elektrik tüketiyor ve atolyenin elektriği kaçak.
50 kere telekomu aradım adamlara o kadarda küfür ettim. meyerse ttnet mahsummuş.

demir doğrama veya çivi atolyesi

Galatasaray
14 Wesley Sneijder

6591 Mesaj
1 Eylül 2009; 2:01:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

demir doğrama veya çivi atolyesi

aynen öyle

8213 Mesaj
1 Eylül 2009; 2:11:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

aynen öyle

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2009; 18:36:42 

arkadaşlar dün gece de oldu ya

3311 Mesaj
2 Eylül 2009; 19:02:20 

ilginç...

1139 Mesaj
2 Eylül 2009; 19:08:58 

hakkaten tuhaf. ara sor detaylarıyla anlat

Aşk biter,
Yenisi gelir eskisinden beter..

288 Mesaj
2 Eylül 2009; 20:35:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet.Fatih

merhaba arkadaşlar..e k

gunduzleri gayet guzel adsl den nete giriyorum ama saat akşam ustu 18:00 civarıyken birden bire hat gidiyor ve taki diğer gun sabah saatlerine kadar bi da gelmıyor.. hep, yanıp sonen bi ışık.. sinyal hiç gelmiyor..

Sabahları sorun yok.ama gelin gorun kı saat 18:00 i gecsin.. nette gezerken birden hat kopuyor ve sonra modem ışığı yanıp sonmeye başlıyor.. bi turlu surekli ışığı goremıyorum..

Akşamları kullanamadığım bi internet için dunyanın parasını verıyorum kaldıkı zaten gunduzleri kullanıcak vaktim yok..

Arkadşlar bu işin içinden nasıl çıkabilrim?Teşekkkürler.. İyi günler..

Oturduğun apartmana gelen internet sinyali zaten düşüktür ucu ucuna bağlanıyodur. normal olarak gece internet kullanımı arttığı içinde senin bağlantı kaldırmıyor ve kopuyor. yada sinyal normaldir ama apartman içi tesisat aynı şekilde sorunludur. ttnet müşteri hizmetlerini ara gelip baksınlar. sorunu söylerler.

Macbook Pro 15.4" i7
ASUS K53SD 15.6"
Samsung Galaxy S4
Hyundai i20 1.4 CRDI

548 Mesaj
2 Eylül 2009; 20:39:04 

Şu aralar aynı sorun bende de var.. Gündüzleri işteim, nasıl bilmiorum ama akşamları internet çok kötü. Ara sıra da kopmalar oluyor. Özellikle 22-23ten sonra.. Ayrıca acayip yavaş. Son birkaç gündür böyle .. Öncesinde bir sorun yok. istanbul - halkalıda oturuyorum.. Sen nerde oturuyorsun?

Ergün YÜCEL

12 Mesaj
3 Eylül 2009; 22:13:58 

8MB'e geçtiğimin ertesi günü ve sonraki gün akşam 19-20 civarları hat kesilip sabaha kadar gelmiyordu.
Aradığımda uzaklık sebebiyle desteklemediği için olabileceğini söylediler.
8MB için 800m,4MB için 2km max olacağını söylediler. Evin uzaklığı 2KM dedim ve bizi 4MB'e geçirdiler.Ondan sonraki günler çok nadiren ve kısa süreli koptu.
Sizin de 8MB ise bundan olabilir diye yazıyorum.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 7:33:19 

ya arkadaşlar tamam kopma akşamları yoğun olduğu için falan diyorsunuz ama benim durum cidden garip..Hani kopma olur akşam tamam da benimki akşam saat 8.00 da internet uçuyor ve sabah ta saat 6 da geliyor sapma sadece 2-3 dk oluyor?

475 Mesaj
4 Eylül 2009; 10:14:08 

benimde dün gece internet koptu.12 saat sonra geri geldi

241 Mesaj
4 Eylül 2009; 10:57:35 

Benim de 2 gündür net gidiyor özellikle akşamları..Hatta bu sabah da yoktu. Işıklar sürekli yanıp sönüyor. Bi türlü hepsi birden yanmıyor..

Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance DSG

135 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:53:45 

gün içinde internet gidip geliyor bendede.

166 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:54:23 

Sen orucu açtığın anda, TTnet oruç tutmaya başlıyor =)

Başka bir dünyanın bekleme salonu olan bu dünyada şüphesiz mutlu bir insan yoktur.

10269 Mesaj
24 Kasım 2010; 13:47:54 

aynı sorun bendede var yahu..sinir oldum..her aksam kopuyor net...

943 Mesaj
24 Kasım 2010; 14:45:15 

ben 8 mbit netlimitsize geçtigimden beri benimde akşamları net sürekli kopuyor nete girsemde ağzımdan burnumdan geliyor sordugumda forumda da dahil hattınız kaldırmıyor gibi bir bahane var iyide gündüz neden hiç bir kere kopma olmuyor akşam 5,5 6 gibi başlıyor bazı akşamlar çok az kopma olurken bazen çok fazla artık çıldırtıyor

10269 Mesaj
24 Kasım 2010; 15:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

ben 8 mbit netlimitsize geçtigimden beri benimde akşamları net sürekli kopuyor nete girsemde ağzımdan burnumdan geliyor sordugumda forumda da dahil hattınız kaldırmıyor gibi bir bahane var iyide gündüz neden hiç bir kere kopma olmuyor akşam 5,5 6 gibi başlıyor bazı akşamlar çok az kopma olurken bazen çok fazla artık çıldırtıyor

bu saatlerde neden kopmuyor bende merak ediyorum.. zaten 8 mbit bağlantıda yok.. 4 mbit ile bağlamnıyorum..eğr 4 mbite gecmek sorunu çözüyorsa sorun olmaz acıkcası...

943 Mesaj
24 Kasım 2010; 15:34:19 

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

bu saatlerde neden kopmuyor bende merak ediyorum.. zaten 8 mbit bağlantıda yok.. 4 mbit ile bağlamnıyorum..eğr 4 mbite gecmek sorunu çözüyorsa sorun olmaz acıkcası...

onu bende merak ediyorum buna doğru düzgün cevap verende çıkmadı 4 mbit bağlantıda yok ki 4 olarak görüyorum ama 2 mbit bile alıp almadıgım şüpheli 4 mbitten 2 mbit düşüttürdüm bir ara akşamları olan kopmalar hiç olmadı bu saat 6 gibi başlayan kopmaların sebebi bence yogunluk gibime geliyor da nekadar doğru onu bilmiyorum çözemedim gitti ama bendeki kopma bazen gerçekten çok oluyor enteresan bazende akşamları 2-3 kere kopuyor kopmuyor birde şunu fark ettim şimdi benim bağlantı 4096 gündüz bu şekilde görünüyor kopmalar başladıgında bu düşmeye başlıyor 3900-3800 böyle gidiyor bir ara 3200-3300 kbps yi gördüm işte o zaman hiç kopma olmuyor garip birşey anlayamıyorum

10269 Mesaj
24 Kasım 2010; 15:35:21 

ttneti arayıp söyledim..bir işlem gercekleştirdik dediler bakalım kopacak mı bu gece :?

2 Mesaj
24 Kasım 2010; 15:59:10 

bende de buna benzer bir olay olmuştu. müşteri hizmetlerindekilerin bunu anlaması katiyen mümkün değil, anlamalarını beklemem de zaten. bizzat kendim santrale giderek çözmüştüm bu olayı. teknisyenle apartmanın kutularına baktık. saha dolabına. ordan kablonun yerini değiştirdi. santraldekileri aradı. dslamden kartın yeri değiştirildi ve sorun çözüldü. sanırım bir başkasının hattıyla beraber bağladıkları için olmuştu. diğer abone nete girince ben düşüyordum.

10269 Mesaj
24 Kasım 2010; 18:18:39 

su an internet in koptu ve geri geldi.normalde bu saate internet kesikti bakalım ne kadar durabilekce bağlantıda..ttneti aradım kopunca bağlantı bağlantınız var ama ip adresi almıyor dedi eleman...

943 Mesaj
24 Kasım 2010; 18:36:35 

bende de aynı şekilde 18:00 itibariyle kopmalar son sürat başlamış bulunuyor

2245 Mesaj
24 Kasım 2010; 18:39:20 

Akşamları internetin kopma nedeni bu saatlerde internete bağlanan abone sayısındaki artışla orantılı olarak SNR SINIRI adı verilen hattaki gürültü (parazit) oranındaki artışla açıklanır hattın ne kadar çok parazitli ise o kadar dar bant genişliği dar bant genişliği ise hattan düşmelerle açıklanır mobil ortamda ancak bu kadarını açıklayabildim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10269 Mesaj
24 Kasım 2010; 23:52:47 

sorunun çözümü olarak hızımı düşürdüler sağolsunlar...

ne bahtsızı yav..önümüzdeki ayda kopar bağlantı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popeye85 -- 25 Kasım 2010; 15:04:36 >

10269 Mesaj
25 Kasım 2010; 15:02:48 

quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Akşamları internetin kopma nedeni bu saatlerde internete bağlanan abone sayısındaki artışla orantılı olarak SNR SINIRI adı verilen hattaki gürültü (parazit) oranındaki artışla açıklanır hattın ne kadar çok parazitli ise o kadar dar bant genişliği dar bant genişliği ise hattan düşmelerle açıklanır mobil ortamda ancak bu kadarını açıklayabildim :)

peki niye başkaların ki kopmuyorda bizim ki kopuyor.. ne yapmamız gerekli bu sacma kopmalardan kurtulmak için yeni kablo mu döşeyelim ??

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » TTNet » İnternet Akşamları Gidiyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.367