Pc Kendi Kendine Reset Atıyor..
194 Cevap184154 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 14:25:18 

pc dorup duruken kendi kendine reset atıyor yani belirli aralıklarla oluyor neden olabilir? ısınmadan mı ¿

"you may see the world as black and white, trust me, life is gray, as gray these fuckin walls."

1661 Mesaj
1 Temmuz 2005; 14:26:57 

bu tür sorunlar genelde ısıdan kaynaklanıyor fanı kontrol et derim

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 14:31:55 

başka bi nedeni veya yapmam gerekn başka bir şey ?

"you may see the world as black and white, trust me, life is gray, as gray these fuckin walls."

235 Mesaj
1 Temmuz 2005; 15:56:53 

ramleri ni değiştir me şansın varsa ramleri dene....

736 Mesaj
1 Temmuz 2005; 16:08:11 

ram, işlemci ısısı, usb çıkışları, ve ekran kartı olabilir. ihtimaller bunlar.

Hayat Bazen Vakti Bilmeden Limana Bakmaktır Denizin Rengini Tanımadan
TrAbZoNSpOR

72 Mesaj
1 Temmuz 2005; 16:14:01 

cpu fanıının ısınmasından veya virüslerden olabilir.virüs taraması yapın.

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 16:46:15 

pc de virüs yok...

iyide olabilir diosunuzda ben ne yapabilirim ? bişiler bilsem buraya yazmam direk uygulardım yani

112 Mesaj
1 Temmuz 2005; 17:02:01 

ozaman bilen bir arkada$ını al yanına öyle problemlerini çöz derim

zuga$i bere

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 20:25:50 

cpu ısısını göstermek icin bi program warmı ?

bide ne yapmalıyım fikir verirseniz?

3221 Mesaj
1 Temmuz 2005; 20:47:19 

Daha önce bu problem warmıydı ve ne zaman oldu..yani bi parça degişmesi oldumu makinada..
ısıdan olma ihtimali wardır..
eger tahmini bilg. açıldıktan 5 dak. sonra reset atmıyorsa işlemci fanında sorun yoktur..oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir..

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 20:49:29 

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

Daha önce bu problem warmıydı ve ne zaman oldu..yani bi parça degişmesi oldumu makinada..
ısıdan olma ihtimali wardır..
eger tahmini bilg. açıldıktan 5 dak. sonra reset atmıyorsa işlemci fanında sorun yoktur..oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir..

bu sorun olalı 2 gün oldu hiç bi parca değişmedi 1 2 saat sonra reset atıor bazende 3 saat fln oluor

3221 Mesaj
1 Temmuz 2005; 20:52:54 

oyun? oyun oynarken veya makinayı çok yogun kullanırkenmi oluyor..

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 20:58:31 

quote:

oyun? oyun oynarken veya makinayı çok yogun kullanırkenmi oluyor..

her zmn ki gibi kullanırken

oyunda oynuorum ama böyle bişey olmuor oyun oynuorum ondan cıkıorum web tarayıcısını fln acıorum hiç olmuor yani oyun oynarken makineyide her zmn ki yoğunlukla kullanıorum

3221 Mesaj
1 Temmuz 2005; 21:05:26 

sana tawsiyem makinayı aç hiçbi işlme yapmadan boşta çalışsın bakalım reset atıcakmı..

hala reset atıyorsa ve saglamçalışan makinada parça degişikligide yapmadıysan aklımda iki seçenek kalıyor..birincisi elektrik baglantı kablosunda bi problem olabilir..ikincisi prize gelen elektrigin voltajı düşük olabilir.. yeni bi kabloyla kasayı mümkünse başka bir evde veya en azından başka bi prizde dene..

Kolay gelsin..

3251 Mesaj
1 Temmuz 2005; 21:22:46 

ok dostum sağolasın bi boşta calıştırım direk acıldığı gibi kalsın bide öyle deniyelim

949 Mesaj
1 Temmuz 2005; 22:17:30 

dostum ram lere giden voltajı biraz artırmanı tavsiye ederim..

3221 Mesaj
1 Temmuz 2005; 22:20:42 

quote:

Orjinalden alıntı: atabr

dostum ram lere giden voltajı biraz artırmanı tavsiye ederim..

niekine.. o nası oluyo..

adam bilg. iki gün once saglam diyodu..şebekeden gelen voltajın düşük olmasından büyük ihtimal..

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 2:51:57 

21:22:46 den itibaren acık hala kapanmadı reset atmadı

6881 Mesaj
2 Temmuz 2005; 3:15:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Kelepce

hoca sen bir sistemini yazsana bakalım nedir ne degildir.
ona gore yorum yapalım

AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT

2 Mesaj
2 Temmuz 2005; 8:24:07 

seLam kardeş.Büyük ihtimal ram bozuktur.Hata çıktımı(mavi ekran) eğer çıktıysa mutlaka rem bozuktur.Power sp den de olabilir.Eğer powerden ise hiç durma power splynini değiştir.Yoksa diğer parçalarında gider...Eğer şimdiye kadar birçok defa atmışsa kesin başka bir parçada da sorun verecektir....

288 Mesaj
2 Temmuz 2005; 9:47:14 

yukarda arkadaslar gereken cevapları vermisler eger sistem hakkında bilginiz pek fazla yoksa kendi kendinize yapmaya calısmamanızı tavsiye ederim daha buyuk sorunlar cıkmaması acısından.

güneşin bile üzerine yürüdüm gölgemi geçmek için...

567 Mesaj
2 Temmuz 2005; 10:02:37 

Bu gibi sorunlar genelde stabilite kaynaklıdır. Isı değerlerinizi kontrol ediniz. Vede sisteminizi özelliklede PSU'nuzu marka olarak yazarsanız daha da yardımcı olmaya çalışırız...

Beterin beteri vardır
İyilik et sana kardır
Dünyalar senin olsa
Akıbet yerin mezardır...

3221 Mesaj
2 Temmuz 2005; 10:21:42 

quote:

eger bu saatler arası açık kalıyorsa sorun ısı degildir..ölle olsaydı makina çoktan tutuşurdu..sorun şebeke elektriginden voltajı bazen düşük veriyorlardır..çevrede çok kaçak elektrik kullanan varsa buda santralden gelen elektrigi etkileyebilir..malum geceleri elektrigi fazla kullanan olmaz..

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 11:15:35 

sorun ram den değil o bahsettiğiniz mavi ekran cıkmadı hiç

sistem amd 2500 athlon anakart abit Va'10 ram 256+128ram

yeterli mi ?

dün o kadar saat acık kaldı reset atmadı sanırım 1 2 seferlik bişidi bu galiba anlamış değilim

542 Mesaj
2 Temmuz 2005; 11:41:27 

quote:

sorun ram den değil o bahsettiğiniz mavi ekran cıkmadı hiç

sistem amd 2500 athlon anakart abit Va'10 ram 256+128ram

yeterli mi ?

dün o kadar saat acık kaldı reset atmadı sanırım 1 2 seferlik bişidi bu galiba anlamış değilim
,

Bence ram uyuşmazlıgından kaynaklanan bir olay. Eğer tekrar olursa sadece ramin birisiyle
makinanı bir kaç saat çalıştır.reset atıp atmadıgını gözle.tabi her zamanki yogunlukta kullan.
Daha sonrada diğer ramle dene.daha sonra ikisini takıp bir daha dene.Eğer ramlerle ilgisi yoksa
son sorum şu.internete neylen baglanıyorsun.ADSL modemlemi 56k MODEMLEMİ?
56 K modemler bu tür sorunlara sebep olmaktadır.bu nedenle soruyorum.
saygılarımla.

Hanginizin daha iyi ibadet edeceginizi denemek için hayatı ve ölümü yaratan O dur.. (el-Mülk, 67/2).
www.koyuncuspor.com

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 11:50:34 

quote:

Orjinalden alıntı: mkoyuncu

Bence ram uyuşmazlıgından kaynaklanan bir olay. Eğer tekrar olursa sadece ramin birisiyle
makinanı bir kaç saat çalıştır.reset atıp atmadıgını gözle.tabi her zamanki yogunlukta kullan.
Daha sonrada diğer ramle dene.daha sonra ikisini takıp bir daha dene.Eğer ramlerle ilgisi yoksa
son sorum şu.internete neylen baglanıyorsun.ADSL modemlemi 56k MODEMLEMİ?
56 K modemler bu tür sorunlara sebep olmaktadır.bu nedenle soruyorum.
saygılarımla.

adsl ile..

arkadşım bu ram ler bende 3 ay dır war neden şimdi uyuşmamazlık yapsınlar ki

yani ram ler 3 aydır warda şimdimi anlaşamdılar

160 Mesaj
2 Temmuz 2005; 11:54:44 

kendi kendine reset atıyor yani belirli aralıklarla oluyor neden olabilir

alışveri$ $imdilik: meneme , fast_forıous........

3221 Mesaj
2 Temmuz 2005; 11:57:44 

hojam ramle ne alakası war..ramden olsa 3 saat açık kalıp sona kapanabilrmiydi..elektrik şebekesindeki problemden kaynaklanıyor..yanlız dikkat et voltajlar bööle düzensiz bi şekilde gelirse pc deki parçalara zarar verir..

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 12:11:38 

quote:

hojam ramle ne alakası war..ramden olsa 3 saat açık kalıp sona kapanabilrmiydi..elektrik şebekesindeki problemden kaynaklanıyor..yanlız dikkat et voltajlar bööle düzensiz bi şekilde gelirse pc deki parçalara zarar verir..

bu son zmnlar kapının önünde calışma yapılıor elektrik birden kapanıor tekrar gelior saniyesinde oluodu bu belki onadandır ama gece olunca calışma bitti ve pc kaapanmadı acaba sebe bu olabilir mi ki

3221 Mesaj
2 Temmuz 2005; 12:20:03 

aynen öyle..
sana önerim çalışma saatlerinde bilg. mümkün oldugunca acma..voltaj düzensiz gelir..kulandıktan sonrada sadece bilg. degil diger bütün ev aletlerinin fişini çek..yüksek miktarda voltaj gelirse bilg. ve voltaja duyarlı ev aletleri yanabilir..

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 12:57:48 

umarım bu calışmadan dolayıdır calışma bitincede olmas yani inş..

20 Mesaj
2 Temmuz 2005; 14:00:45 

Arkadaşım büyük ihtimal anakartın beslemesinde sorun vardır.Voltaj ı kesiyodur.Aynı sorun benim de başıma geldi.Anakart sağlam mı bi kontrol et.PS den de olabilir.

AAC

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 15:04:50 

quote:

Orjinalden alıntı: aac_85

Arkadaşım büyük ihtimal anakartın beslemesinde sorun vardır.Voltaj ı kesiyodur.Aynı sorun benim de başıma geldi.Anakart sağlam mı bi kontrol et.PS den de olabilir.

nasıl yani biraz daha acarsan konuyu ? donanımda pek bilgim yok da

bide hafiften koku geliyordu akşamda yani 22 den saat 3:30 a kadar acık kaldı aşırı bi koku yoktu ama wardı biraz normal miki bu ?

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 15:10:56 

aslında ekran kartındanda şüpheleniorum ben ekran karti

ati readon 9550se ge almadığım icin uyarıda bulunamyın pls biliorum aptllk yaptım...

pc deki işlemci fln ısısını gösteren bi program warmı

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 15:16:51 

0

buda kasanın resmi ekran kartında fan yok acaba ekran kartından koku gelio olabilir mi ki

20 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:08:29 

O zaman ankart'ın yanma ihtimali var.O ankart'ın sağlam olduğunu kontrol etmen gerekiyo.Tarif etsem yapabilir misin acaba bilmiyorum ama.Ben yine de tarif ediyim ama anakart yanmadıysa da yanma ihtimali yüksek.Donanım bilgin yok ise gerçi biraz zor ama.Önce yün ya da ona benzer elektrik akımını iletmeyecek bi bez ya da sünger üzerine anakartı çıkarıp koyacaksın.Sonra işlemciyi sadece üzerine takacan.Güç kaynağı kablosunu anakarta bağlayıp işlemcinin fanının çalışıp çalışmadığına bakacan.Çalışıyo ise anakart sağlam demektir.Bir kez daha uyarıyorum.Anakart sağlamsa yanma ihtimali yüksek.İstersen bir yetkili servise götür.Nerde oturuyorsun.Ben teknik servis te çalışıyorum.Ankara da isen yardımcı olabiirim.

AAC

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:10:56 

dostum anakart dan olcağını sanmıyorum msn den bir cok ark la görüştüm ilk defa anakart diyen biri cıktı

şuan kasa acık we işlemciye bbakıyorum normal calışıyor ama ekran kartından hafif ısınma kokusu geliyor

işlemcide herhangi bir koku yok ekran kartı dan olabilceğini düşünüyorum

20 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:18:39 

Ben ihtimalleri söyledim sana.Reset atıyosa ihtimallerden biri anakart ın besleme sorunudur.O zaman sen başka bir arkadaşının ekran kartını ödünç al bi dene bakalım.Başka çare yok.

AAC

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:28:00 

quote:

Orjinalden alıntı: aac_85

Ben ihtimalleri söyledim sana.Reset atıyosa ihtimallerden biri anakart ın besleme sorunudur.O zaman sen başka bir arkadaşının ekran kartını ödünç al bi dene bakalım.Başka çare yok.

şuan beklemedeyim onuda denerim arkadaşım akşam geliince sağolasın

11:15:35 bu saat den şuan 16:30 a kadar reset atmadı

ama ekran kartında hafif bi sıcaklık kokusu war

20 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:38:06 

O zaman arkadaşım çok büyük bir ihtimal ekran kartındandır.OK

AAC

7 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:42:37 

birader bilgisayarı alalı bikaç oldu tahminim bence sorun kesinlikle ram.aynı sorunu bende yaşadım.ne zaman restart attağı belli olmaz bakarsın 5 saat atmaz,bi bakarsın arka arkaya 4-5 kez atar.Büyük ihtimal senin sistem toplama ve RAM de markasız.Markasız Ram restart arttırır.Sana tavsiyem hemen bi Kingston marka RAM al

7 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:47:43 

Voltaj düzensizliği istanbulun her yerinde var,sorunun o olduğunu sanmıyorum.Bu olaybaşına gelmemiş insanların dediklerine pek kulak asma çünkü öyle cins bişey ki bisürü olasılık var.%100 garanti olsun diyosan arkadaşından bul bitane markalı RAM dene gör derim.

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:47:52 

quote:

Orjinalden alıntı: vicente83

birader bilgisayarı alalı bikaç oldu tahminim bence sorun kesinlikle ram.aynı sorunu bende yaşadım.ne zaman restart attağı belli olmaz bakarsın 5 saat atmaz,bi bakarsın arka arkaya 4-5 kez atar.Büyük ihtimal senin sistem toplama ve RAM de markasız.Markasız Ram restart arttırır.Sana tavsiyem hemen bi Kingston marka RAM al

dotum bende cift ram war 2side Kingston zaten... ayrıca bu ramler bende 3 aydır fln war...

7 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:52:07 

benim ram de aldıktan bikaç ay sonra yaptı aynısını.elle dokundun falan mı Ram e

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:54:54 

quote:

benim ram de aldıktan bikaç ay sonra yaptı aynısını.elle dokundun falan mı Ram e

dokunmadım.

7 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:55:05 

RAM leri ayrı ayrı dene uyuşmazlık olabilir.

3251 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:57:18 

quote:

RAM leri ayrı ayrı dene uyuşmazlık olabilir.

o ram ler 3 ay önce öyle takıldı ve hiç bi sorun olmadı şimdi mi uyuşmazlık olmuyor onu anlamadım

sık sık yermi değiştircez bunlar uyuşsun die

7 Mesaj
2 Temmuz 2005; 16:59:14 

dediğim gibi kardeş bence büyük ihtimal RAM sorun.Benimkinde oyun fln gibi RAM i zorlayan şeyler yaptığımda daha sık restart atıyodu.RAM ler de marka diyosun ama

3221 Mesaj
2 Temmuz 2005; 19:22:23 

@Kelepce
bo$yere donanımlarını degiştirme anakart ram yok ekran kartı ısı bunlardan olmas..
yani biras mantıklı yazın yazdıklarınızı adam 3 saat reset atmıyor diyo..sonramı bilg. ısınıyo yada sonramı ekran kartı bozuluyo..Bo$a yorum..
kasayı al..aynı elektrik şebekesinden elektrik gelmeyen bi evde dene..24 saat açık bırak bişi olmaz..

ekran kartının fanı olmamaı sana bi dezavantaj..fazla oyun oynama ekran kartına zarar verebilirsin..bööle int. felan takılıyosan kasadada bi fan warsa bi sorun olmaz..ama 5 saat hij kalakmadan sanandreas felan oynuyosan ekran kartına bi fan yada yeni kart almanı tawsiye ederim..

6645 Mesaj
2 Temmuz 2005; 22:05:41 

ekran kartında fan varsa fan donuyo mu donmuyo mu takıp et ve bıraz donanımdan anlıyorsan fanı sokup altına bak derım.Fanın yanmasından ya da fansız ekran kartı kullanmandan kaynaklanan bır problemdır dıye dusunuyorum ve muhtemelen oyledır

Herkes eşit olsun dediklerinde onların derdi beceriksizleri iyileştirmek değil, sizi beceriksiz yapmaktı.

Zekânı test etmek için buraya tıkla.

70 Mesaj
2 Temmuz 2005; 22:55:59 

arkadaşlar sorun büyük olasılık elektirk voltaj olayı.
arkadaşım tak bi güç kaynağı hiç başın ağrımasın olsun bitsin.
elektrik kesilmesinden korkmana gerek kalmaz. parçalar elektrik kesilmesinden voltaj yükselmesi veya düşmesinden etkilenmez.
seninde sorunun çözülmüş olur.

REFERANSLARI YAZMAK ZORUNDA KALIYORUM AKLIMA GELENLERİ VE HATIRLATANLARI TEK TEK EKLEYECEĞİM.:$İDİKLİ--M-KOYUNCU-snuffxxx-KEHRIBAR-LORD_DIABLO-sercany-MENEME2002 -thunderace -number_oen-Pcdunyasi-corny-amanınmorkoyun-speed33-yaşar-goofy-faruk-pc partner-

3251 Mesaj
3 Temmuz 2005; 12:22:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Nasty!

ekran kartında fan varsa fan donuyo mu donmuyo mu takıp et ve bıraz donanımdan anlıyorsan fanı sokup altına bak derım.Fanın yanmasından ya da fansız ekran kartı kullanmandan kaynaklanan bır problemdır dıye dusunuyorum ve muhtemelen oyledır

dostum oraya resimini koyduk pc nin sence warmı ekran kartında fan?

1372 Mesaj
3 Temmuz 2005; 12:43:48 

Yaw arkadaşlar, o kadar elektrik dalgalanmasından bahsediyorsunuz, kimsenin aklına gelmedi mi şunu önermek:

Arkadaşım bir yerden UPS(Kesintisiz Güç Kaynağı) bul, PC'ni ona bağla. Makineyi kullan her zmaanki gibi. Yine reset atarsa bu sefer başka bir PSU(Güç kaynağı) bulup onunla dene(UPS takılı olsun). Sonra da UPS'yi çıkarıp farklı PSU ile tekrar dene. Eğer voltaj dalgalanmasından oluyorsa bunlardan biri sorununu çözecektir.

Eğer UPS sorununu çözerse sana bir UPS lazım, UPS takılı değilken PSU'yu değiştirince sorun düzeliyorsa yeni bir PSU lazım sana. İkisi birden takılıyken sorun çözülüyorsa o zaman ikisinden de alacaksın

Sorun yine çözülmezse ekran kartına bir fan uydurup öyle dene. Driver'larını değiştir, format at, yeniden Windows kur. Bunlardan biri 99% sorununu çözecektir

{INTEL CORE 2 DUO E8400 3.0 GHz} {MSI P45-8D MEMORY LOVER} {3*1 GB OCZ DDR3 1600 MHz RAM}
{SAPPHIRE RADEON HD 4890 @ 970/1060} {SAMSUNG 20" 206BW LCD} {HIGH POWER 600W PSU}
{1.5 + 1 TB SEAGATE SATA2 NCQ HDD} {LOGITECH MX3200 CORDLESS DESKTOP}

{XBOX 360 PRO PAL}{SONY KDL-40W4000}

279 Mesaj
3 Temmuz 2005; 12:54:42 

ekran kartının resmini koymuşsunda modelini markasını yazmamışsın? gforce2 veya geforce4 mü o? onlarda genellikle fan olmuyo zaten. ayrıca sorunu ilk söylediğinde oyun oynamadığında da kitlendiğini söylemişsin oyun oynamazken ekran kartı sorun çıkarmazki, zaten o kartlara üreticileri fan koymuyorsa fansız çalışabilir diye koymuyordur. o/c yapmadığın sürece bişiy olmaz. bende msi gf2 mx 400 32mb vardı fansız üstüne fan uyduracam diye çok uğraştım ama hiç bişiy değişmedi diyebilirim. fansızken saatlercede hl2 oynardım o kartla hiçde bişiy olmadı.

işlemci sıcaklığı gösteren program "speed fan" var googledan arat bulursun, yalnız o programın çok güçlü özellikleri var eğer ana kartın uyumluysa windowstan o/c yapabilirsin ama bence oralarını hiç kurcalama.

bi de ben de yeni bi fikir atayım ortaya yalnız en başından belirteyim çok düşük bi ihtimal sebebin bu olması. hdd de bad sector vardır ondan kitleniyordur. kendi ağzımla söyledim gerçi o durumda kitlenir kalır restart yapmaz. ama yin de vaktin varsa yüzey taraması yaptır bütün sürücülere. başlat>çalıştır> "chkdsk c:/f/r" ( sistemin yüklü olduğu sürücüye yaparken şimdi yapamıyorum yeniden başlarken yapayım mı diyecek evet diyeceksin).

Bence de sen sturmovik arkadaşımızın dediklerini yapmayı dene bi önce tabi RccP arkadaşımızın dediklerini denediğini varsayıyorum.

ASUS F3JC Vista64bit

20 Mesaj
3 Temmuz 2005; 14:25:27 

Arkadaşım senin gösterdiğin resimde fan yok.

AAC

3251 Mesaj
3 Temmuz 2005; 17:36:47 

quote:

Orjinalden alıntı: seyfig

ekran kartının resmini koymuşsunda modelini markasını yazmamışsın? gforce2 veya geforce4 mü o? onlarda genellikle fan olmuyo zaten. ayrıca sorunu ilk söylediğinde oyun oynamadığında da kitlendiğini söylemişsin oyun oynamazken ekran kartı sorun çıkarmazki, zaten o kartlara üreticileri fan koymuyorsa fansız çalışabilir diye koymuyordur. o/c yapmadığın sürece bişiy olmaz. bende msi gf2 mx 400 32mb vardı fansız üstüne fan uyduracam diye çok uğraştım ama hiç bişiy değişmedi diyebilirim. fansızken saatlercede hl2 oynardım o kartla hiçde bişiy olmadı.

işlemci sıcaklığı gösteren program "speed fan" var googledan arat bulursun, yalnız o programın çok güçlü özellikleri var eğer ana kartın uyumluysa windowstan o/c yapabilirsin ama bence oralarını hiç kurcalama.

bi de ben de yeni bi fikir atayım ortaya yalnız en başından belirteyim çok düşük bi ihtimal sebebin bu olması. hdd de bad sector vardır ondan kitleniyordur. kendi ağzımla söyledim gerçi o durumda kitlenir kalır restart yapmaz. ama yin de vaktin varsa yüzey taraması yaptır bütün sürücülere. başlat>çalıştır> "chkdsk c:/f/r" ( sistemin yüklü olduğu sürücüye yaparken şimdi yapamıyorum yeniden başlarken yapayım mı diyecek evet diyeceksin).

Bence de sen sturmovik arkadaşımızın dediklerini yapmayı dene bi önce tabi RccP arkadaşımızın dediklerini denediğini varsayıyorum.

dostum ben markasını yazdım yorumları tam okumadın galiba...?

quote:

aslında ekran kartındanda şüpheleniorum ben ekran karti

ati readon 9550se ge almadığım icin uyarıda bulunamyın pls biliorum aptllk yaptım...

pc deki işlemci fln ısısını gösteren bi program warmı

bu yukarda yazıyor böyle senin dediğinide deniycem

aac_85 fan olmadığını biliyorum sadece oraya resmini koydum ona rağmen ekran kartında fan warmı yoksa böyle yap warsa böyle yap diye cözümler yazmışlar onlarla vakit kaybetmiyelim diye resmi koymuştum

2219 Mesaj
3 Temmuz 2005; 18:13:58 

tecrubelerime gore buyuk ihtimalle ekran kartı.Bence diger parcalarından once bi ekran kartının degistir oyle dene.ben sorunu bulmak icin bircok parcayı degistirdim ama sorun ekran kartına cıktı.hele de yaz ayları geldi.ısınmaması imkansız

3251 Mesaj
3 Temmuz 2005; 20:08:40 

arkadaşlar şimdi pc acıkken birden ekran dondu sonra renkler bir birine girdi yani bütün acıkşeyler bir birine girdi renkler olarak söylüorum

sonra mavi bi ekran cıktı ve...

sorun aşağıdaki kaynaklanıyor gibi görünüyor ati2dvag

güncelleştirme fln bişiler dedi işte ama sorun olarak bunu gösterdi yani ati nin bir parcası ama tam olarak ne anlama geliyor?