Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
15
Favori
89.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2. 1.4
    3. karma olarak 5.6 lt/100 km
    4. 1. vitesi kısa ama motoruna göre performansı makul, ancak fazlasını beklemek mümkün değil.
    5. sınıfına göre makul
    6. süspansiyonlar sert ancak çok iyi bir yol tutuş sergilediği söylenemez.
    7. birgün duramayacağım diye korkuyorum. 5 ileri manuel
    8. asfalt pürüzlüyse baş ağrıtıyor.
    9. bakımları 15-20 bin kmde bir, yetkili servis 400 tl istedi bende sanayide en iyi yağı koydurmama rağmen 200 verdim.
    10. hiç sorun yaşamadım
    11. 31bindeyim daha yeni sayılır. henüz sorun yaşamadım
    12. 8 ay önce 17 bin kmde satın aldım.fiyatı 20300 tl
    13. hayır
    14. tamamen ekonomi için üretilmiş araç cebinizi düşünür ama ötesi pek yok, sanırım bir daha almam.

edit: fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W_R_11 -- 28 Temmuz 2009; 17:30:09 >
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2-Motoru kaç.
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    13-Hiç yolda bıraktımı
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz

1-Vw Passat 1.8 TSI Highline manuel vites . 2008 model
    2-1800cc
    3-Şehir içi 9-10 litre yakıyor. uzun yolda 6 ile 6.5 litre sakin kullanımda.Otobanda basarsan 16 litreyi bile gördüğüm oldu.Aldım alalı ortalama 9.2 litre yakmış(performanslı kullanıyorum)
    4-Zaten performans için aldım.Performans mükemmel.D sınıfında bu hacime yakın çoğu aracı tokatlarım.
    5-Sert plastik yüzünden bozuk yolda tıkırtı sesi geliyor.işçilik fena değil.
    6-Süspansiyonlar sert.Yol tutuş için biraz konfordan ödün vermişler.Ama yol tutuş iyi.
    7-Yol tutuş zaten bu sınıfta her araçta artık birbirine yakın olmaya başladı.
    8-Ses yalıtımı çok iyi.Özellikle motor sesi yok gibi.
    9-Yetkili servis konusu servisten servise değişiyor.Aynı markada bir servis çok iyi iken biri kötü olabiliyor.Bakımlara 15 bin kmde bir giriyorum.Yaklaşık 250 civarı tutuyor.
    10-Sık karşılaştığım bir problem yok.
    11-30.000 km deyim.Sadece 25000 de iken kalorifer motoru sesli çalışmaya başladı.O değişti garantiden.
    12-Araç tam bir yıldır bende. 78.000 TL ye mal oldu.(Şimdilerde 93.000 TL)
    13-Hiç yolda kalmadım.
    14-Bir daha alsam gücüm yetse mercedes alırım.yoksa yine passattan devam ederim
  • ben 16 yaşındayım ama arabamız hakkında yorum yapabilecek kadar çok ilgileniyorum otomobillerle.

1-Hyundai i30 Style- 2008 model
    2-1.6 CRDI 115ps
    3-ş.i. yada dışı ayırmicam ama klima açıkken ve sert sürüşte 7,0 - 7,2 den fazlasını görmedim. normal kullanımda 6,4-6,5 civarı.
    4-evet. çoğu otomobil dergisi aracın motorunu övüyor ve haksız da değiller 255nm tork sınıfında iyi bir rakam ve iyi de hissettiriyor
    5-işçilik güzel. malzeme kalitesi bence fena değil ama daha modern ve özgün olabilirdi.
    6-yol tutuş güzel. arka koltulardaki yaşam alanı gayet fazla ve ön taraf içinde aynısı geçerli. fakat süspansiyon sesli çalışıyor bozuk zemindeki bir parktan çıkarken gelen sesler hiç hoş değil.
    7-frenler için de kötü bir yorumum yok. manuelin zevki en iyisi
    8-yüksek hızda yol sesini içeri fazla alıyor.
    9-işte buna yorum yapamayacağım.
    10-önemli bir sorunla karşılaşmadık şu ana kadar.
    11-6300km. bir sorun yok.
    12-2008 in son çeyreğinde 0 kmden 42000tl civarı bi fiyata almıştık yanlış hatırlamıyorsam.
    13-hayır.
    14-yeni bir araç alırsak üst segment bir araç tercih ederiz. (eğer babamı ikna edebilirsem benzinli olurdu)

görünüme çok önem vermeyen ve hava atma bağımlısı olmayanlar için güzel araç. denildiği gibi hyundai'n avrupalılaşma hareketinde yapılan dış tasarım biraz daha özgün olabilirdi. o zaman tadından yenmezdi. motoru çok güzel ve ivmelenmesi de aynı şekilde iyi. ucuzluk değil de daha çok donanım tercih edenler için ideal. otomatik farlar, tek tuşla kapanan aynalar, ipod ve usb girişi vb. ekstralar çok iyi. bir üst donanım seviyesi olan style plusta xenon farlar, sunroof, 17 inç jant ve ısıtmalı koltuklar var. imkanı olan için bu da iyi bir seçenek
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz. Kaç model?
    FIAT Palio EL 2004 model.

2-Motoru kaç ?
    1.2 16V 80 Hp

3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz ?
    Fabrika verileri, şehir içi: 9.0, şehir dışı; 5.3 ve ortalama; 6.7. Yol bilgisayarım yok eski usül hesaplamaya göre km'de 223 kurus yaktım. "Genelde" sakin kullanım 90 km/h. Buda yanılmıyorsam 7.3 litre falan yapıyor. 95 oktan kullanıyorum.

4-performansından memnunmusunuz ?
    1.2 16V araca göre çok çok iyi. 1. ,2. ve 3. vitese kadar motoruna göre iyi ivmeleniyor ancak 4. ve 5. viteslerde vasat.

5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz. İşçilik nasıl ?
    İyi kalitede bir arabaya binmediğim için bu konuda karşılaştırma yapamayacağım ancak bu fiyattaki bir aracı alan insan o kadar teferruata bakmaz diye düşünüyorum.

6-Konfor olarak nasıl ? Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Konfor olarak vasat ama kullanımı çok rahat. Süspansiyonlar yumuşak, yol tutuşu vasat.

7-Frenleri nasıl? Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz ?
    Önler disk, arkalar kampana. Frenler fena değil ancak araç yüklüyken frenler s.o.s. veriyor. Manuel kullanıyorum

8-Ses yatılımı nasıl?
    Çok başarısız ancak tıkırtısı yok. :)

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz ?
    Yetkili servise bir sefer sis farı taktırmak için gittim. O gün bu gün, yan gözle bile bakmıyorum. :)

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Şuana kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

11-Kaç kmdesiniz? Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    44.000 km. Hiçbir ciddi problemim olmadı.

13.500 TL. 2 yıldır bende.

13-Hiç yolda bıraktımı ?
    Hayır.

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    Sanmıyorum.

Tavsiye edermisiniz?
    Bu fiyata alınabilecek yerli, parçası ucuz, yakıt tüketimi makul, atak, parçası ucuz ve bol.
  • Güncel
  • 1-Daihatsu YRV Turbo. 2003
    2-1300 cc turbo şarjlı
    3-Benzinli. Şehir dışı 5.8 litre, şehir içi 8.5 litre.
    4-930 kg, 130 hp
    5-Klasik Japon. İlerleyen km ile birlikte başlayan iş mekanda plastik tıkırtıları, sert plastik malzeme.
    6-Son derece sert süspansiyonları sayesidne dar ve yüksek yapısına rağmen yol tutuşu gayet başarılı. Ancak performansa yönelik araba sevenlere uygun bir süspansiyon.
    7-Frenleri orta şeker. Fuzzy Logic ve öğrenme fasiliteleri bulunan gelişmiş bir tiptronic şanzımanı var.
    8-Ses yalıtımı zayıf. Araç altı ve kapılara yalıtım istiyor.
    9-Servisten çok memnum. Bakımları her 7500 km'de bir. 200-100 tl şeklinde gidiyor.
    10-Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Neredeyse 90.000 km'deyiz. Klasik Japon sorunsuzluğu.
    11-87.000 km'deyiz. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.
    12-Ortalama piyasası 15-16 civarı. 2 seneye yakın süredir bende.
    13-Hiç yolda bırakmadı.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz: Kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutgultekin -- 29 Temmuz 2009; 13:41:37 >
  • SEAT ALTEA KULLANICILARINDAN YORUMLAR BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM ARAÇ OLDUĞU İÇİN İNCELEMELERİ YOLLUYORUM..

> 1-Kaç model
    > 3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    > 4-performansından memnunmusunuz?
    > 5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    > 6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    > 7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    > 8-ses yatılımı nasıl?
    > 9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Bu masrafları çok önemli benim için..
    > 10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Kaç kmde aldınız aracı.
    > 11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    > 12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    > Teşekkür ederim arkadaşım sagolasın

1. SEAT altea stylance Aracım 2006 model 1.6
    2. ş.i. klima açık yoğun trafikte 13.5lt/100km de, klima kapalı 10lt, ş.d. ise yurt dışına çıktım 6.5lt gördüm. Opet 97 oktan Türkiye'deki en kaliteli yakıt.
    3. Aracın motoru çok güzel vw grubunun 16 yıldır kullandığı sağlam motor torku da yüksek çekiş iyi, kasa ağır olduğu için klimada açıksa ve içeride en az 3 kişi varsa rampa yukarı çekiş düşüyor hissettiriyor, dez avantajı yakıt tüketimi ekonomik değil diğer 1.6 motorlara göre ama torku çekişi performansı çok iyi
    4. İşçiliğin kötü olduğu tek yer kokpitin (dashboard) olduğu yer sert plastikten yapıldığına çabuk leke tutuyor ve ses yapıyor.
    5. Süspansiyon olarak vw grubunun genelinde olan diğer araçlara göre fiat/ford/toyota/honda biraz sert kalıyor bu da yol tutuşu olarak diğer araçlarda bulamayacağın sportif bir sürüş sağlıyor (bu araca en uygun lastik 205/55/16 ebatlarında BridgeStone Potenza Adrenalin kesinlikle bu olmalı)
    6. Aldığın araç Stylance donanım ise ABS/ASR ve ESP işine yaracak kasa ağır olduğu için fren sistemi yetersiz geldiği yerde takviye yapıyor.
    7. Ses yalıtımı hacback araçlarda olduğu gibi bagaj kısmından ses alıyor birde 160km hızdan sonra ses almaya başlıyor
    8. Maalesef aracım garantili olduğundan hala doğuş otoya götürüyorum hem çok pahalı hemde randevudan dolayı çok bekletiyor vs. hiç memnun değilim. ikinci sene 16000km de bakım 450tl tuttu
    9. Klima koku yaptı evoparatör temizlendi, kokpit işçiliği dışında başka şikayetim yok, bir de cd çalar arızalandı 3 kere aynı arızayı yaptı garantiden yenisi geldi değişti.
    10. Şu anda 23bin km deyim. Karşılaştığım büyük problem yok, sadece orijinal lastiklerinden memnun kalmadım goodyear aldım onlarıda memnun kalmadığım için değiştirdim şu anda bridgestone adrenalin kullanıyorum memnunum.
    11. Aracı sıfır aldım ilk sahibiyim ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Memnunum donanım olarak en az Stylance olmalı bunu anladım ve doğru seçim yaptığımı anladım.

Sana da hayırlısı olsun

> From: isa.dogruyol@hotmail.com
    > To: jbond007tr@hotmail.com
    > CC:
    > Subject: Seat altea
    > Date: Tue, 21 Jul 2009 17:12:04 +0300
    >
    > Hocam selamlar aracın hayırlı olsun forumda gördüm az önce Biriyle pazarlık yaptım 1.6 stylance lpgli alacagım 21.500e 50bin kmde temiz kazasız bir araç.Sen nasıl memnunmusun tavsiye edermisin.Uzun süre kullanacagım bir arac arıyorum sorun çıkarmasın işçilik ve malzemelerde ezilme soyulma olmasın motor sıkıntı çıkarmasın ve yetkili servisleri öyle cok uçmasın yeter.Aracın kalkış,gidiş performansı nasıl.

SEAT altea stylance
    "cevaplarbenimki stylance 2005, 2006 dan beri bende..1600 golf motoru . 102 beygirlik motor için 1350 kg ağır kaçıyor şehir içi yakıt tüketimi çok zaten kullanma klavuzunda bile 10.5 lt diyor. ben 95 oktan benzin yakıyorum özel servise götürüyorum sevis hepsinden ucuz parça sorunu yok motor golfden benzin filt audi hava filt audi fren balataları passad piyasada parça bol konforu süper crusecontrol el gazı vs güzel güvenlik full ses yok daha önce toyota corollam vardı aratmadı istersen iznim bitiyo veriirim binersin. bu arabayı ilk sahibi 2005 de 35 e almış ben de 25 e almıştım 2010 a kadar hiç değişiklik yapılmayacak... ikinci el geberik ok kadar!görüşürüz..."

Tolgidi
    Selamlar arkadaşım aracın hayırlı olsun bende altea alacam pazarlık yaptım 1.6 stylance lpgli alacagım 21.500e 50bin kmde temiz kazasız bir araç.Sen nasıl memnunmusun tavsiye edermisin.Uzun süre kullanacagım bir arac arıyorum sorun çıkarmasın işçilik ve malzemelerde ezilme soyulma olmasın motor sıkıntı çıkarmasın ve yetkili servisleri öyle cok uçmasın yeter.Aracın kalkış,gidiş performansı nasıl.
    Sizin düşünceleriniz neler bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ayrıca şu sorularıda cevaplayabilirseniz minnettar olurum teşekkürler.
    1-Kaç model
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-performansından memnunmusunuz?
    8-ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Bu masrafları çok önemli benim için..
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Kaç kmde aldınız aracı.
    Teşekkür ederim arkadaşım sagolasın

arkadaşım öncelikle mesajına geç cevap verdiğim için özür dilerim tatildeydim yeni döndüm ve gördüm inşallah geç kalmamışımdır. aracını aldın isede hayırlı olsun.Arkadaşım ben 1993 yılından beri bir çok kendi aracımı kullandım ancak şimdiye kadar en zevk aldığım araç altea oldu memnunum aracımdan 2005 model staylance modeli aracım aracımı 2007 yılında 50 bin kilometrede aldım. servis fiatları derseniz tabiki daha önce ne araç kullandınız bilmiyorum ama biraz fiatlı servisler ben özel serviste yaptırıyorum. bakımlarını.
    1. 2005 model SEAT altea stylance
    3. aracım lpg li olup şehir dışında 130-160 lira arasında değişiyor lpg fiatları iller arasında farklılık gösterdiğinden yeni izinden geldim şu anda hesapladım 150 lira yakmış km.de
    4. performansından memnunum araç ağır olduğu için gaza bastığınızda öne doğru bir atılım yapmıyor araç 1380 kilo artı lpg ile 1450 kilo oluyor.
    5. malzeme kalitesi olarak gayet kaliteli
    6. yol tutuşu ve süspansiyonları güzel zaten dolu bir araç abs asr herşey var
    7. frenler abs düz vitesli
    8. ses yalıtımı da güzel ama lastik sesini biraz alıyor
    9. özel serviste yaptırıyorum en son yaptırdığım 90 bin bakımında 160 lira vermiştim 2 sene oldu
    10. aracımı 50 bin km de aldım şu anda 99 bin km de sık karşılaştığım bir sorun olmadı sadece rutin kontrollerini yaptırdım.
    11. 99 bin km. deyim ciddi bir sıkıntım olmadı aracımla ilgili
    12. ben 2007 yılında 24.5 a almıştım tabi kriz dolayısıyla fiatlar çok düştü şu an 20 ile 25 arasında sanırım arabam com ve sahibinden com gibi sitelerde o fiatlar arasında değişiyor.
    ben teşekkür ederim.
    inşallah alırsın altea gerçekten dediğin gibi çok güzel dizayn edilmiş bir araç. ben 3 yıldır Axa Oyak sigortaya yaptırıyorum araç ve senin isteyeceğin kaskoya göre değişir ben aracımı kasko bedeli 25 bin istedim. ayrıca karşı tarafa vereceğim 50 bin maddi ve 10 bin manevi toplam 60 bin tl lik hasarı karşılıyor gibi tabiki bunlarda ve diğerlerinde değiştirirsen fiatlar oynuyore ben 700 liraya yaptırdım tabiki 3 yıllıkta kaskom olduğundan. kasko firmalarına görede değişiyor fiatlar.

Haxal
    hadow99tr´isimli üyeden Alıntı
    Selamlar arkadaşım aracın hayırlı olsun bende altea alacam pazarlık yaptım 1.6 stylance lpgli alacagım 21.500e 50bin kmde temiz kazasız bir araç.Sen nasıl memnunmusun tavsiye edermisin.Uzun süre kullanacagım bir arac arıyorum sorun çıkarmasın işçilik ve malzemelerde ezilme soyulma olmasın motor sıkıntı çıkarmasın ve yetkili servisleri öyle cok uçmasın yeter.Aracın kalkış,gidiş performansı nasıl.
    Sizin düşünceleriniz neler bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ayrıca şu sorularıda cevaplayabilirseniz minnettar olurum teşekkürler.
    1-Kaç model
    8-ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Bu masrafları çok önemli benim için..
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Kaç kmde aldınız aracı.

SEAT altea stylance 1.6 2005 model benim araç
    yakıt işi gaza basma ile ilgili, ben sert gibi kullanan biri olarak şehir içi 300, şehir dışı 230 diyebilirim.
    performansı çok iyi,memnun kalırsın.vw kalitesi olduğundan işcilik, donanım,konfor hepsi çok hoş gelecek sana.
    suspansiyonlar ve frenler de çok stabil, mahalle aralarında özellikle çukurlarda yavaşladığımda otobus gibi tıs tıs ses çıkarıyor geçerken
    vites manuel bendeki, ses yalıtımına gelince ilk binenler ne ya bu diorlar hiç ses yok, ama ben ses duyuyorum,çok ust ses yalıtımı yok bence ,ama kötu değil,takviye yapabilirsin.
    servisi çok pahalı, ben malzemeleri servisten alıp, kendi ustama yaptırıyorum ucuza geliyor. zaten şu ana kadar rutin olanların dışında sadece ısı sensörleri değişti o kadar, ben 39000 de aldım 1,5 yıl oldu, şu an 65 000 de genel bakım ları 200 tl civarı, ağır bakımı özellikle 90bin de olan 1000 tl gibi,bu sınıf araçların bakımları hep aynı zaten.
    ben 26,500 e aldım ama sunroof var, 1,5 yıl önce...
    şuan satayım diyorum 23 ten fazla veren olmuyor, bende 24 ten aşağı vermeyeceğim için satmıyorum. senin fiyat çok güzel, bence kaçırma,tabi ne kadar temiz olduğu senin problemin.
    kolay gelsin.
    Sagolasın dostum.Bu altea'yı göreli hiç araç beğenmez oldum çok güzel tasarımlı konforlu bir araç inşallah en kısa sürede alacağım temiz bişi bulduğumda.Birde son birşey hangi kaskoya ne kadara kasko yaptırdınız..Tavsiyeniz nedir bu konuda..Teşekkür ederim.
    piyasada kaliteli bir sürü sigorta şirketi var ben iş bankasının olana yaptırdım, ilk sene 1000 tl idi, bu sene 600 e düştü, hasarsızlık vs den dolayı.

sercinova´isimli üyeden Alıntı
    Alıntı:
    shadow99tr´isimli üyeden Alıntı

1-Kaç model
    8-ses yatılımı nasıl?
    1-aracım 2006 model SEAT altea stylance
    2-lpg kullanıyorum 18'' jantlarla sehır ıcı 175 kr sehır dısı 160 kr
    3-arac boş hacmi 1370 kg yanı agır bır araç motor 1.6 8v yanı kasaya gore motor küçük ama performansatan sınıfındakı araçlara göre bir şikayetım yok
    4-Malzeme kalitesi süper 10 numara
    5-konfor ve yol tutuşu süper uzay mekiği gibi torpidosu var ))
    6-manuel vites frenler süper ama stylance modelı benımkı 4 fren disk var.refrance modelınde 2 fren dısk var
    7- ses yalıtımı çoğu model arabadan ıyı..
    8-yetkılı servıse sadece 10.000 bakımda goturdum sonra goturmedım ozel servis tanıdıgım var ona goturdum
    9-aracı sıfır aldım lastık patlaması harıcınde yolda kalmadım..kesınlıkle bır sorun cıkarmadı..
    10-130.000 km de hıc arıza cıkarmadı on takıma daha anahtar degmedı sorunsuz devam edıyor.
    11-aracım şu anda satılık..sıfırdan berı bende her yerı orjınal boya dahı yok tek bır yerınde..30.000 tl fıyat hıcbırsey sokmeden verıyorum garajda resımlerı gorebılırsın..

lpg olayına gelınce ben lpg taktırmak zorundaydım ayda 10.000 km yol yapıyorum ekonomi için taktırdım zaten araç garantiden cıkıyor onun için yetkili servise hiç goturmedim bir ustam var ona goturuyorum
    Sagolasın kardeş.Bu altea'yı göreli hiç araç beğenmez oldum çok güzel tasarımlı konforlu bir araç inşallah en kısa sürede alacağım temiz bişi bulduğumda.Birde son birşey hangi kaskoya ne kadara kasko yaptırdınız..Tavsiyeniz nedir bu konuda..Teşekkür ederim.
    benım kasko ıkı yıldır hasarsızlık ındırımım odugu ıcın ben cok uygun fıyata yaptırıyorum 700 tl ama sen ılk sene 1.000 tl nın ustunde olacaktır
    Merhabalar Kusura bakmayın yeni gördüm, Aracınız hayırlı olsun, Araçtan ben genel olarak memnunum. İç malzeme kalitesi süper olmasada kötü değil öyle ezilecek veya soyulacak parça yok givi (eski vw serinde kolçaklar soyulurdu bunlarda yok sorun.). İşçilikte ortalamanın üzerinde. 1.6 benzinli motorlar kasa ağır olduğundan idare eder bir spor araç kalışı yok fakat beni rahatsız etmiyor, Sorulara cevap verirsem
    1)2005 model SEAT altea stylance
    3) ŞD: 7.5 Şİ:8,5 - 9 (Sadece BP 95 oktan kullanmaya çalışıyorum. 95 oktan önemli),
    4) Spor otomobişl değil ama ben memnunum ideal aile aracı
    5) Malzeme kalitesi ve işçilik ortalama üzerinde (ford tan iyi)
    6) Çok konforlu bir araç izmit - İzmir - Fethiye yaptım hiç yormadı geniş olmasından dolayı oğlum bile arkada çok rahattı. Yol tutuşu bu sınıfta araç için çok iyi laguna ve cmax kullandım ikisinden de iyi
    7) Frenler en başarılı konularından biri güven veriyor, normal vitesli bir araç
    8) Ses yalıtımı fena değil fakat yüksek devirde motor sesi alyor,
    9) Servis uygun diğer servisleri pek bilmiyorum ama ford ile kafa kafaya periyodik bakım 200 - 250 civarı tutuyor
    10) Benzin filtresinden sorun yaşadım, aracın sinyal konunda bir sıkıntı vardı onu değiştirdim birde cam yokarı çıkarken ses geliyordu makarayo yağladılar sorun kalmadı, onun haricinde bakım harici bir masraf çıkarmadı
    11) şu anda 73000 de aracı 51000 de aldım
    12) araç 1,5 senedir bende ve 22500'e satmayı planlıyorum.

Altea bence bir aile için çok ideal bir seçim benim otomatik araç ihtiyacımdan eşimin pratik yapması için satıyorum eşim ilerlettilten sonra maddi olarak uygun noktaya geldiğinde otomatik seat altea almayı düşünüyorum 2001 model laguna kullandım uzun süre inanın altea lagunadan 1000 kat iyi bir araç.
    İyi günler

Cbarmanbek

Alıntı:
    1-Kaç model
    8-ses yatılımı nasıl?

Hey15lim
    merhaba ben 2006 1.6 stylance modelini 65 bin km de 21.500 a aldım. Sizin almayı düşündüğünüz kaç model? 7-8 bin km dir kullanıyorum. benzinli kullanıyorum. şehir.arası 20 k şehir içi 25 kuruş yakıyor. 75 bin bakımı için yetkili servis 230 tl dedi. servis pahalı gibi.
    1- SEAT altea stylance 2006
    2- ş.i 20 ş.a 25 kuruş
    3-araç güzel iç dizayn ve işcilik olarak
    4-performans güzel. gerci ben bundan önce dizel araç kullanıyordum belki o yüzden perf. güzel geliyor bana
    5-konfor süspansiyon ses durumu harika. çok sessiz ve oturaklı bir araç. konforlu uzun yolda yormuyor.
    6-75 bin bakımı için sordum 230 tl dediler. çok pahalı?
    7-herhangi bir problem yaşamadım şuana kadar.
    8-2006 model 21.500 3-4 aydır bende araç.

sizin almayı düşündüğünüz araç kaç model? iyi günler

Akkaya24
    SEAT altea stylance
    hocam ilk etapta ben seat kullanıcısıyım 2001 model seat ibizam vardı sattım 2004 model seat altea aldım seatı tercih etmemdeki en buyuk sebeb konfor güvenlik seattaki güvenlik konfor wolksvagende olsa 20.000 tleye aldıgım arabayı 30.000 tlye alırdım. şimdi sizin merak ettiklerinize nacizane cevab vermeye çalışayım seat alteaya ben aşık oldum. arac güvenlik,konfor,yakışıklılık anlamında süper kusur anlamında söylenecek bişey yok gibi, kullanılan plastik aksam iyi wolksvagenlerdeki gibi kapı kollarında deformasyonla karşılaşmadım (tabiki sen alacaksan dikkat et genede) ön torpidoda kullanılan malzeme gercekten kaliteli,
    1- benim aracım 1,6 102 beygir 8 valfe motor olan verisyonu arac kmde ortalama (benzin 0,25 ile 0,30) arası (lpgede ise 0,17 ile 0,19 )lira arası yakar. aracın performansı fena değil ama tabi performans beklentiylede alakalı sen alırken mutlaka test et motorun gücünü,
    2- aracın bagajı büyük değil ama iç hacmi çok iyi aracın içinde oturan jeep le yolculuk yaptıgını hiseder.
    aracı alırken sorunun olup olmadıgına mutlaka dikkat edin alteanın bence en büyük handikapı servis çünkü arabadan anlayan çok az basit bir örnek vereyim servise gittim sordum triyer seti kaç kmde değişir diye usta 90 bin dedi sonra yok dedim 120 bin adam ya olurmu dedi sen benden iyimi bilrsin dedi bende dedim o zaman bi arastır dedim ve ben haklı çıktım abicim son söyleycegim sey seat altea al gercekten araba ama dikkat et temiizini al 2 milyar fazla ver temizni al benim yazmadıgım veya senin merak ettiğin şeyler olursa mesaj gönder. dilimin döndügü kadar yardımcı olurum iyi günler görüşmek üzere

Davut

1-Kaç model
    8-ses yatılımı nasıl?

Selam Dostum,
    Evvela ben aracı sattım şu an megan2 dci 100 hp kullanmaktayım.
    1-benim aracım 2006 aralık çıkışlıydı. SEAT altea stylance
    3-Yakıt değişkendi ama 10 litre olarak hesaplayabilirsin aşağı pek düşmez.
    4-1.6 8 v lik motor kasaya küçük geliyordu,klima açık rampalarda zorlanıyordu.5.vites 3000 devirde araç 75-80 km hızla gidiyor ciddi sorun.
    5-Malzeme kalitesi gayet iyiydi.Hiç sorun yaşamadım,asfalt yalıtımı dışında
    6-Konfor yol tutuş süspansiyon mükemmel
    7-Frenleri kasaya göre biraz zayıf kaldığı durumlar vardı.Düz vites
    8-Asfalt sesi sorun,kapılar fena değil
    9-lpg li araçları yetkili servis almıyor,özel servise gidiceksin.bakımlar 200 lira civarında pazarlıkla
    10-10 binde aldım 35 binde sattım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    11-ciddi sorun olmadı.ama aracın şanzumanına baktırmadan alma sıkıntı olabiliyormuş.duyum sadece.
    12-araç 2 yıldır bende idi 24.750 ye sattım.
    13.LPG li araçlarda bagaj çok ciddi sorun.Aracı satma sebebim buydu.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @yKuN

1-2001 model Mercedes e320, 2002 model Peugeot 206 1.6xt
    2-3200cc 272hp, 1600cc 90hp
    3-Ortalama 14-15lt arası yakıyor98 oktan benzin kullanıyorum, 12litre civarı yakıyor 95 oktan benzin kullanıyorum
    4-Açıkçası performansından çok memnunum hiçbir sorun yok, Malesef şu sıralar hiç memnun değilim.
    5-Malzeme kalitesi olarak çok iyi hiçbir sorun göremiyorum, malzeme kalitesi olarak vasatın biraz daha uzerinde diyebiliriz.
    6-Konfor olarak kısacası bizim evdeki koltuktan rahat yol tutuş olarak karlı hava(arkadan çekiş oldugu için) dışında problem yok =), konfor olarak biraz ufak oldugu icin rahatsız verici olabiliyor ve yol tutuşu olarak sınıfına göre iyi.
    7-Fren mesafesi gayet kısa daha yeni brembo balata taktırdım diskleri değiştirdim triptonik kullanıyorum, fren mesafesi bana biraz uzun geliyor otomatik vites.
    8-Ses yalıtımında açıkçası bindiğim kullandığım araçların en iyisi, yuksek hızlarda(120 den sonra) içeriye çok ses alıyor pek memnun değilim.
    9-Gülsoy otomotiv'i kullanıyorum yetkili servis için. Gayet memnunum fakat fiyatlar diğer araçlara göre yüksek, Servisten malesef memnun değilim çok sorun çıkıyor.
    10-Şu ana kadar motor dahil herhangi bir probleminden dolayı (bir kere sağ arka ampulü patladı o kadar) servise gittiğimi hatırlamıyorum çok sorunsuz ve rahat 8 yıl geçirdim km:188binde, servisten çıkamıyorum ki her afta servise uğruyorum malesef ki daha araç 80bin km ye yeni girdi motordan su kaçırma mı dersiniz hararet yapmalar mı dersiniz çekişte düşmeler mi dersiniz herşey var!
    11-188bin km de şu anda ve şimdiye kadar sol arka ampul patlaması dışında hiçbir problemim yok,80bin km ye yeni girmesine rağmen motordan su kaçırmaya çekişte düşmeye hararet yapmaya başladı.
    12-Aracın fiyatı aldığımıza 120bin küsür euro idi(full paket olarak ve sıfır alındı), fiyat malesef aklımda değil fakat sıfır olarak alındı
    13-Şimdiye kadar 1 kere bile yolda kaldığımı hatırlamıyorum, hatırladığım kadarıyla 4 kere yolda kaldım.
    14-Kesinlikle bundan sonra da tercih edeceğimiz araç bu yada bir üst seri olan S serisi olacak, Birdaha peugeot mu? Hayatta...

Arkadaşlar şu anda kullanmakta oldugumuz 2 aracımızı da yukarıda kısaca anlatmaya çalıştım. Mercedes'ten çok ama çok memnunuz. 1 kere bile yolda bırakmazken Peugeot a her bindiğimde üreten fabrikasından tutun muhendislerine kadar sövüyorum malesef..

Kolay gelsin..

98 oktan kalktı diye biliyorum ben,siz hangi istasyondan alıyorsunuz.98 oktanı hiçbir yerde görmüyorum da.
  •  14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    Opel Vectra B Comfort 2001 model

2-Motoru kaç.
    1600 Ecotec motor

98 oktan benzin kullanıyorum.
    şehiriçi 9lt,Şehirdışı 6 lt.

Opelin Ecotec motorlarının hepsinde bulunan negatif özellik,3000 devire kadar performans çok kötü,ama 3000 devir üzerinde sınıfındaki rakiplerine nazaran çok başarılı.

Malzeme kalitesini beğeniyorum,iç döşemeler falan gayet başarılı ve kaliteli.

Konforlu bir araç.Uzun yolda yormaz rahat bir sürüş sağlar.Süspansiyonlar bence biraz sert ama yinede muadillerine göre güzel.

ABS destekli,Ön arka disk fren.Manuel vites bir araç.

8-ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı güzel.Özellikle astralarda kulakları tırmalayan lastik sesi sorunu vectralarda bulunmuyor.

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Açıkçası toplam ne kadar ödedim net olarak söyleyemem ama 250000 km yol yaptık,toplam 15000 civarı bir bakım masrafı yapmışızdır.Ne yazıkki bakımı ve parçaları inanılmaz pahalı.Bu otomobilin en üzücü özelliği.Yetkili servisler sanayide 100 tlye rahatlıkla halledebileceğiniz bir masrafı 400-500 tlye hallediyor.

Her 60000 kmde mutlaka ama mutlaka triger seti değişmeli.Diğer araçlarda bu kullanıma bağlı olarak biraz geniş aralıklarda tolere edilebiliyor,ama bu araçta 60000 kmyi biraz geçtiğiniz zaman hemen gergilerden,yataklardan ses gelmeye başlıyor.Elektrikli camlar 100000kmden sonra arıza yapabiliyor.Orjinal egzosu 4 sene kullandık,ondan sonra 2 senede bir egzoz değiştiriyoruz.Malum deniz kıyısı şehirde olduğumuzdan çabuk bozulabiliyor.
    Vitesin körük kısmı yani deri olan kısım 1 seneden itibaren soyulmaya başlıyor.
    Kornası direksiyonda iki tarafta düğme şeklinde ani bir durumda direksiyon sağa veya sola kırıksa kornaya basmak için o düğmeyi bulup hemen basmak zor oluyor.

250000 kmdeyiz,Sanayide akü değişimi için götürdüğümüzde ustanın bitanesi çırağa bırakmış onlarda arabayı vurdurarak çalıştırmış,beyni bozuldu,bunun dışında çok ciddi bir problemle karşılaşmadık.

2002 yılında 4000 kmdeyken komşumuzdan 18 milyara almıştık.7 senedir bizde.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Bir kere akü bitti,onda da 6 senelik akümüzdü hiç değiştirmemiştik,büfeye sigara almaya indim,tekrar bindiğimde çalışmadı.
    Bir kerede 230000 kmdeyken marş dinamosunu kömürü bitmişti,o da 230000 kmlik bir araç için bence normal.

Kasası bence vectra serisinin en güzel kasası bu yüzden tercih edebilirim,
    Çok konforlu bir sürüş sağlıyor bunun için tercih edebilirim.
    Güvenlik konusunda başarılı bunun için tercih edebilirim.

Parçası pahalı olduğu için tercih etmeyebilirim
    Çok yaktığı için tercih etmeyebilirim.
    2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1. dacia logan 2006 ambiante
    2. 1400 benzinli 8v
    3. şehir içi 8.5-9 lt ş.a 6-6.5 lt arası 95 oktan
    4. performans genel olarak vasat. sollamalarda sıkıntı çıkarabiliyor. arabada eşim ve kızım olduğu zaman performans yetiyor yalnızken gitmiyor araba nedense..
    5. malzeme kalitesi kötü işçilik vasat koltuk kumaşları bile kötü yapay deri kesim yerleri dikilmemiş bile torpido kapağı sorunlu.
    6. konfor eh işte yol tutuş zayıf yüksek olduğundandır suspansiyonlar sert yoldaki her hareket arabada köy yolları için yapılmış araba yeni toros..
    7. frenler gayet başarılı çapraz frenler iyi iş görüyor. abs vs yok ama yeterli. manuel vites.
    8. ses yalıtımı zayıfyeni nesil motorlarda pek ses olmadığından ses az alıyor ancak rüzger ve lastik sesi içeride.
    9. yetkili servisler klasik reno mantığı işliyor garanti bitiminden sonra sanayideki ustama gittim genel kontroller sadece yağ vs. değişimi yaptım. 15 bin bakımına 120, 30 bin bakımına 180 ve en son 40 binde sanayide tüm bakımlar 90 tl verdim.. bakımı ucuz..
    10. şimdilik torpidodan gelen ufak tefek tıkırtılar haricinde sorun çıkarmadı. sorunsuz diyebilirim..
    11. 44000 deyim. ciddi değil hiç sıkıntım olmadı..
    12. 2006 yılında 17bine sıfır aldım ve hala bende 3.5 yıldır..
    13. hayır.
    14. o paraya daha iyisine ulaşılabileceğini düşünmüyorum. ancak bi daha alacağımı veya üst versiyonunu alacağımı zannetmiyorum. sınıf atlama zamanı geliyor..

tavsiye edermiyim?
    paran bunu alabilecek kadarsa evet. köy yolu dağ taş dere tepe gezecem dersen evet. masrafsız dersen evet. hız performans aramam dersen evet. geniş bagajsa evet. parça yönünden evet..
    ama genel olarak şahsi fikrim hayır..

2006 son kasa Peugeot 307

2-Motoru kaç.

1,6 (1589cc) 110hp

Benzinli. Ş.içi 100km 8-9 lt ş.dışı:100km 5,5 6,5 lt tüketimi var

20liralık benzinle ş.içi 60km karma 75km

Memnunum ama çoğu zaman öyle performanslı sürmem.Ama tatminkar bana göre

Cd çalar +changer varsa biraz sorunlu.Onun dışında hiçbi parçası elimde kalmadı.

Konforu bana göre rahat araba yani bi C klas tan beklenildiği gibi.Spor koltuk sizi kavrıyo.Süspansiyonları biraz sert özellikle arka süspansiyon çukura girdimi içerisi acayip sallanıyor.Yol tutuş:ESP var.Pek onu test edemedim

Abs fren gayet sert bastımı çok boşlamıyor durmayı beceriyor.Vites 5ileri düz

8-Ses yatılımı nasıl?

Arabaya binenler araba çalışıyormu duruyormu fark etmiyorlar .Ses yalıtımı mükemmel

Servisinden memnunum ancak geçen aylarda ufak çaplı kazanızda bile eleman hatası yüzünden 3 hafta bekledik arabayı 1 haftada teslim edilmesi gerekirken

karşılaştığım sorunların km ile alakası yok kullanıma bağlı hatalar oluştu.

26 bin km deyiz en ciddi araba ışıklarda stop ediyordu .hatta 1 keresinde boşa aldım gaza bastım bastım bıraktım stop etti serviste halledildi bi parçası değişti aklıma gelmedi şimdi.

Araç full paket o dönem 43milyardı 6milyar peugeot indirimi 8milyarda bayi indirimi varmış 30milyara mal oldu araç 2006 dan beridir bizde.

13-Hiç yolda bıraktımı

İşte o ışıklarda stop etme probleminden dolayı 1 defa bıraktı

407 yi tercih ederim aynısnı tercih edemem 0 ı yok 308 e de gerek yok farklı bir model arıyor insan :D
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model.............. 2005 Model Daihatsu Sirion 1.3 touring.

2-Motoru kaç. ................................................1.3 cc

3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz............ Ş.İ. 5.8 - 6.6 ....... Ş.D. 4.9 - 5.2 95 oktan.

4-performansından memnunmusunuz?................. Performansından memnun olmam için 0-100 11 sn altında ve max. hızın 190 km olması gerekiyor. benim aracın 0-100 9.5 sn ve fabrika verisi son hız olan 180 km'yi 4. vites 6000 dd'da görebiliyor bu durumda iken max. güce ulaşmaya daha 1000 devir ve devir kesiciye 1500 devir var.

5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?....... Ufak bir kaç istisna hariç malzeme kalitesi bence orta düzeyde fakat binen başka kişilerin yorumları iyi olduğu yönünde bence orta.

6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs..............Dananım açısnıdan yeterli, Süpansiyon konforunun iyi olduğu söylenemez orta sertliğin biraz üzerindeler, benim lastikler orjinalden 2 cm geniş 185/55/14 bu haliyle Slalomda çok iyi düşük süratlerdeki manevralarda zorlandığında bile çizgiden çıkmıyor, fakat yüksek süretlerde dönülen yollarda uzun virajlarda tedirginlik yaratabiliyor ve yüksek süratlerde hava rüzgarlı ise rüzgardan çok etkileniyor yine tedirgin edebiliyor.

7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?.................... Fabika verisi fren mesafesi 100-0 39 m. benimki 64.000 km de fren balataları hiç değişmemiş olmasına rağmen çok iyi ve tatmin edici.

8-ses yatılımı nasıl?........... İyi bir yolda michelin lastiklerinde sayesinde lastik ve yol sesi pek yok, ama arnavut kaldırımı şeklindeki yollarda gürültü fazlasıyla var. 3000 devirekadar motor çok sessiz bundan sonra ise epey ses geliyor yolcu kabinine fakat ben hiç rahatsız olmuyorum teybin sesini kapatıp nu dinleyebilirim.

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Bizim bursadaki servisler çok iyi ustalarla muhabbet edip arabanın başında durabiliyorsunuz. 7500 km'de 125 tl. 60.000 de 265 tl 90.000 de 310 tl.

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Sağ kapı cam açma düğmesi arızalandı kendip yaptım. başka bir problem yaşatmadı.

11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?............... 64.000 km de. biz problem yaşamadık önceki sahibide yaşamamış servis kayıtlarındanda belli oluyor.

12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?....................... 2 yıldır bende.

13-Hiç yolda bıraktımı............... Hayır.

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz...........Daihatsu Tr'ye daha iyisini getirirse alırım ama benim beklentimi karşılayan henüz böyle bir modeli yok. Alma imkanım olsa 2006-2008 Cıvıc HB 1.8 alırdım.

Güncelleme:
    Mesajımın üstünden yaklaşık 3 sene geçmiş hala severek kullanıyorum ve çok memnunum aradaki zamanda hiçbir arızası olmadı. Bu arada aile genişliyor 2009 aralıkta kızım aramıza katılmıştı, şimdide oğlan yolda. Geniş araba ihtiyacı artıyor bunuda satmak istemiyorum bakalım nasıl çözüm bulacağız.

Mazda RX8, Yrv turbo, sirion x4 1.0 133 hp., terios gold otomatik, Bravo sport, Giulietta 170 hp, Focus ecobost, BMW 118 1.6 170 hp., Ford B-Max 1.0 Ecobost beğendiğim modellere ilavedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof2150 -- 18 Şubat 2012; 17:06:01 >
  • 1- Honda Euro Accord 2000 model ama sunrofsuz malesef
    2-1.850
    3-Ş.içi 0.370 ykr felandı sanırım sonra lpg ye geçtim.Ş.dışı yapmadım henüz.
    4-Performansından memnunum birde gizli turbo olsaydı yokuşlarda harika olurdu gerçi triptronik ama 4 ileri vites olması eksi.
    5-Malzemesi gayet kaliteli ama aydınlatma paketi gibi donanımlar malesef yok klasik honda anlayışı içinde.
    6-Konfor ve yol tutuşu gayet güsel benim için.Lastikler biraz kalitesiz galiba virajda hızlı girince savrulma oluyour bazen.
    7-Frenler 4 disk fren oldugundan gayet iyi sonuç alıyorum.Vites triptronik araç ama ben çogu zaman otomatikde kullanıyorum.
    8-Aslında honda ses yalıtımında başarılı asfaltlar kötü birde lastik seçimi önemli tabi.
    9-2.el oldugu için yetkili servise gitmiyorum özel servise gidiyorum.
    10-Honda için sorun ve sıkıntı sözkonusu degil.
    11-156.500 km geçti biraz.Ben aldıgımdan bu yana problemle karşılaşmadım çok şükür.
    12-Ben çıok ucuza aldım 3 aydır bende
    13-Hayır.
    14-Evet hatta hedefim 2004 accord 2.0 tabi 5 sene sonra

Honda accordu gücü yeten herkeze tavsiye ederim henüz aracı veya hondası olmayanlarada inşallah nasip olur.

Hepinize kazasız sürüşler.
  • güncel..
  • 1-lada vega 2006
    2-1600-16 v-98hp
    3-lpg şehirdışı 10krş.sehir içi 15krş
    4-performans olarak oldukça memnunum.gayet tatminkar
    5-şase ve kaporta iyi fakat iç kısım da kullanılan malzeme cokkkk kötü
    6-konfor yok süspansiyonlar ve yol tutuş tatminkar...
    7-frenler cok sert ve fren mesafe pek iyi değil.
    8-ses yatılımı cok iyi değil..daha iyi olabilirdi.fakat aslında sorun ses yalıtımından kaynaklanmıyor.katalitik konvertör motorun hemen arkasında ve cok ses yapıyoyr.
    9-yetkili servislerinden kırsalda memnun değildim fakat ankarada gayet iyi?bakım masraflarınızı diger arabalara göre bedavadan biraz pahalı
    10-cok şükür sadece şimdiya kadar 55.000km oldu yağını filtrelerini bujilerini değiştirdim başka sıkıntı cıkmadı
    12-fiyat olarak ikinci el 10.000 tl
    13-Hiç yolda bıraktımı-hayır cok şükür
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.lada priora gelirse düşünürüm
    Hyundai Accent ERA Team ABS 1.5 Dizel, 2007 model

2-Motoru kaç.
    1.500 CRDI, 240 Tork, 110 Beygir.

3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır. Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    Ortalama Ş.içi 100 Km 6 - 6,5 Litre - Ş.dışı 5 Litre
    Shell kullanıyorum.

Çok memnunum. Yolda gidişi ve araç konforu çok iyi, motor gücü ve hızlanma çok hoş, konfor segmentinde bulunan araçların üzerinde, 4 yıl kadar Albea kullandım, Albea'dan her yönden daha üstün bir araç, Donanıma göre fiyatıda diğer rakiplerine göre daha ekonomik.

Harika, Kullanılan parçaların işçiliği ve kalitesi yeterli.

Aracın Amortisörleri havalı olduğundan virajlarda hakimiyeti ve yolda giderken yaylanması diğer araçlara göre daha fazla olduğundan virajlara hızlı girildiğinde korkutuyor.

ABS'li modeli kullanıyorum. Ön cam Teleskopik olduğundan yaptığınız hızı farketmiyorsunuz, bu aracın dizel motorlu versiyonlarının performansı çok iyi olduğundan aracın hızlanması çok iyi bu nedenle kullanıcıları aracı tanıyana ve alışana kadar dikkat etmeli.

8-ses yatılımı nasıl?
    Çok iyi aracın içinde motor sesi duymuyorsunuz.

YEtkili servisleri son dönemlerde kaliteyi düşürmeye başladı, sebebi 2008 ve 2009 yılının sınıfında en çok satan binek aracı olması (servisler yoğun) Bakım masrafları 200-250 TL aralığında her 15.000 km'de bir

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    Ben aracımın ikinci sahibiyim, ilk sahibi bu aracın 2006-2007 modellerinde elektrikli direksiyon problemi olduğundan Direksiyondan sıkıntı yaşamış, garantiden direksiyon mili değişmiş,

11-Kaç kmdesiniz?
    55.000 KM'deyim.

13-Hiç yolda bıraktımı, garantisi ne kadar?
    HAyır (inşallah yaşamam) araç 5 yıl veya 100.000 km garantili garanti süresinde yetkili servislere gitmeye devam edeceğim, garanti konusunda çok iyimserler, 45.000 bakımına gittiğimde aracın motor kulağı kopmuş garantiden değiştirdiler.
    Evet 1 yıl daha kullanıp, dizel otomatik modelini almayı düşünüyorum. (bu sene çıktı)

Tavsiye edermisiniz?
    Kesinlikle. Süspansiyonları dışında bir sıkıntı veya bir şikayet kullananlardan duymadım.
    2000 model Bora
    2-Motoru kaç.
    1600 cc 8v 100 HP
    İstanbul Ş.İ. 8,5 litre
    Ara hızlanmalarda çok seri değildi ama rampada 1000 devirde vites düşmeden topluyordu ve hiç anlamadan 210 km hızlara çıkıyordu
    Sınıfında daha iyisini görmedim, diğer markaların üst sınıflarına kafa tutar.
    Yol tutuşu ve konfor seviyesi oldukça iyi
    ABS sanki erken devreye giriyordu kumlu ve ıslak yollarda ama fren pedalı mütişti asfalt kumlu falan değilse çivi gibi çakılıyordu yere.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    motor sesi duyulmuyor ama cam contalarından 110 km üzerinde rüzgar sesi alıyordu oda 8 yaşında olmasından kaynaklanabilir contalar eskimiş aşınmıştır sonuçta.
    Yetkili servise gitmedim hiç ama 350 lira baskı balata seti, 270 lira ön farların ikisi komple takım, 10bin bakımlarıda 100 lira civarıydı
    Ben 125bin'de aldım 145bin'de sattım Bu süre içinde marş motoru takılmaları oldu 4-5 defa, sanayide götürdüm söküp temizlediler, yağladılar bir daha yapmadı. Kalkarken yığılma yapmaya başladı sanki benzin kirli geliyormuş gibi onuda boğaz kelebeğini temizleyerek çözdüler.
    145bin'de sattım ciddi bir problem çıkarmadı.
    2006 'da 16,500 liraya aldım 2008'de 15,500 liraya sattım
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    Evet ama aynı arabadan tekrar kullanmaktansa değişik arabaları kullanmayı tercih ederim bu yüzden sattım Mitsubishi Colt aldım
    15-Bana göre 2000 yıllarında sınıfının açık ara lideriymiş
    2005 model Mitsubishi Colt 1,3 invite AMT
    2-Motoru kaç.
    1300 cc, 95 HP, 975 Kg (ağırlık oranı 10,2Kg/1 HP Performans sebebi)
    Benzin: İstanbul Ş.İ. 7,5 litre / Ş.D 140km - 170km arası otoyol 6 litre / Ş.D. 90km Sabit 5 litre
    Bora'dan daha iyi benzini düşünmeden performanslı araç kullanabilmek çok güzel en sonuna kadar zorlarsam 10 litre yakıyor 6000 devirde vites atarsam yani.
    5. vites 2000 devir giderken 3. vitese düşüp gazı kökleyin koltuğunuza yaslanmayın o yaslar :) Biraz abartımı oldu e nolmuş Ferrari sanmadınız heralde.
    Ben aynı zamanda kısa süreli olarak Dizel Focusta kullanıyorum Colt'un performansı Focus'tan kötü ama bir çok 1.6 ve aşağısı otomobilden iyi çok zevkli bir araç.
    Sınıfının kalitesinde daha yukarda veya aşagıda değil.
    Yol tutuşu 195/55 lastikler ile başarılı ama düşük yanaklı olması sebebi ile çukur ve tümseklerde konfor düşüyor olsun varsın değer.
    Bora'dan kötü, Albea, Accent, Clio'dan çok iyi
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Heh Heh işte zurnanın zırıldamaya başladığı nokta motor sesi ve asfalt sesi hep içerde dolayısı ile rüzgar sesi yok çünkü duyulmuyor :) ama bununda çaresi var kapat camı, aç klimayı. Radyoyu da aç kesildi asfalt ve motor sesi ...
    Daha bakıma gitmedim ama yetkili serviste ön balatalar yenilendi, ön diskler tornalandı, arka kampanalar temizlenip ayarlandı, el freni ayarlandı ve emu yüklendi 340 lira.
    Henüz 6 ay kadar oldu alalı ama en ufak bir sıkıntı oluşmadı işallah böyle devam edecek. :)
    52.000 km; ben 45.000 km'de aldım problem cıkarmadı.
    17.000 liraya aldım 6 ay kadar oldu
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    Evet ederim ama şu ses olayına çözüm bulsunlar kesin ederim.

15-Colt fiyat-performans olarak gerçekten çok iyi bir tercih. Yüksek performans, düşük yakıt tüketimi, sınıfını aşmış iç hacim, fonksiyonel koltuklar, AMT şanzıman ile kullanım rahatlığı tek sağ el ve tek sağ bacak yeterli kullanmak için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazanfer -- 12 Eylül 2009; 16:26:43 >
    2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

1-Kia Cee'd 2009 model
    2-1.6
    3-Şehir İçi 6.6 Şehir Dışı 4.8-5.5 Shell Euro Diesel Gtl
    4-Gayet memnunum rampalarda zorlanmadan rahatlıkla cıkıyorum.
    5-Malzeme kalitesi sınıfına göre gayet başarılı
    6-Konfor ön planda tutulmuş.Fakat Arka süspansiyonları bıraz sert.Bozuk yollarda bıraz rahatsız edıyor ama yol tutuşu mükemmel.
    7-Frenlerı gayet iyi ABS nerde devreye gırecegını bılıyor.Düz Vites
    8-Tek kelimeyle süper.
    9-Daha servise gitmedım.
    10-Bi problemi yok.
    11-3700 kmdeyız.Sorun yok
    12-30.000Tl 3,5 aydır bızımle
    13-Hayır
    14-Degısık bı yuze sahıp olursa neden olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerMusaoglu -- 12 Eylül 2009; 15:59:05 >
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model --------> Jetta 1.6 fsi
    2-Motoru kaç. -------->1600cc
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. >karışık 7.3 lt yaklaşık 7000 km ortalama
    4-performansından memnunmusunuz? --------->rampalarda pek iyi değil
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? >vw kalitesi anlatmaya gerek yoktur heralde
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. ------>yol tutuşu güzel bi sorun yaşamadık
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? ------->düz vites 6 ileri frenler saglam bastık mı duruyoz
    8-Ses yatılımı nasıl? ------------------------------------------->rolantide durdugunda çalışanı anlıyanı daha görmedim
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? özel servis kullandım
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? ---- bi sorun görmedim çünkü bakımları aksatmadım
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? -------54000 km oldu
    12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? ------------------ ----------------------- 31000 e aldım 2 senedir bende
    13-Hiç yolda bıraktımı ----------------------------------------------------------------hiç dırakmadı
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz[-------------------- bi tane 2.0 tdi olsa fena olmaz hani
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.