Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
15
Favori
89.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    Volkswagen Golf Plus 2007 Model 1.6 FSI 115 HP 6-İleri Manüel Comfortline
    2-Motoru kaç.
    1.6 litre FSI
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    8.5 litre şehiriçi, 5,5 litre şehirdışı, 97 Oktan Kurşunsuz Benzin
    4-performansından memnunmusunuz?
    Performans amaçlı almadığım için memnunum.
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    Gayet memnunum. İşçilik iyi.
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Konfor gayet iyi, süspansiyon orta sertlikte, yol tutuş çok iyi, fakat yüksek araç olduğu için yan rüzgarlardan etkileniyor.
    7-Frenleri nasıl? Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Frenlerde problem yok. Vites 6 ileri manüel.
    8-ses yatılımı nasıl?
    Başarılı. Motor biraz homurtulu çalışıyor, ama sesine alıştım
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Çok fazla işim düşmese de memnun değilim diyebilirim. En son bakımda 400 civarı ödemiştim sanırım.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Şu ana kadar önemli bir sıkıntıyla karşılaşmadım çok şükür. Bir kez iç tavan lambası arızalandı, garantiden değiştirildi.
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    28.000 km, hiçbir sorunla karşılaşmadım.
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    Aracı 2.5 yıl önce 46000 civarına almıştım.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    Bir üst segment veya SUV düşünüyorum.

Tavsiye edermisiniz?
    Evet. Çok iyi bir aile aracı. İç hacim, fonksiyonellik, sağlamlık, sorunsuzluk, yakıt ve konfor konusunda çok memnunum. Bagaj hacmi biraz daha geniş olabilirdi. 1.4 TSI motor olsa daha iyi olurdu.
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz? .....................Ford Fiesta Tren 1.25 2009
    2-Motoru kaç?......................1.25 16valf i
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır?Ne tür yakıt kullanıyorsunuz?..........Şi 7litre/100km şd 6/100 km 95 oktan
    4-Performansından memnun musunuz?................Evet yeterli , ancak klima ile rampada zayıf. Tork düşük.
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?...........Malzeme kalitesi çok iyi i,şçilik çok iyi değil.Bazı yerleden tırıktılar gelebilir.
    6-Konfor olarak nasıl?..............Sınıf ortallamasında içi mekan kaliteli.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?........... Frenler iyi dozlama daha iyi olabilirdi. Düz vites vitesler mükemmel.
    8-Ses yatılımı nasıl?..........Çok iyi değil, lastik sesi mevcut .
    9-Yetkili servislerinden memnunmusunuz?Bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?.........? henüz bakıma girmedim 4 bin de araç.
    10-En önemlisi, sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?....... Sağ cam zaman zaman zor kapanıyor.
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?........ 4 bin de araç, ilk sahibiyim.

Ve Tavsiye edermisiniz? ........ Dizaynı mükemmel , yol tutuş ve direksiyon süper.Ama bazı küçük sorunları mevcut. Bazı araçlarda boya dökülme sorunu var. İşçilik çok iyi değil. 1.25 motor şehir içi için fazlası ile yeterli ama uzun yolda daha fazla tork aranıyor.
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model?
    Honda Civic premium otomatik 2007
    2-Motoru kaç.
    1.6lt 125Hp
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    şehirdışı 5.4lt gördüm.5kişi+bagaj,klima sürekli açık.şehir içi şu aralar 9,6lt.hep trafikte ve kısa mesafede.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    ilk kalkış dışında iyi.S modunda biraz daha iyi oluyor.özellikle 100kmden sonra otoyolda iyi gidiyor.vites oranları uzun tutulması nedeniyle ilk tercihi performans değilde uzun yol ekonomisi olanlara iyi gider.
    normal sayılır.yer yer işçilik kusurları var.
    iç kabin çok ferah.süspansiyon ise bana göre kötü.ama binenler darbeleri iyi emdiğini söylediler.onların yalancısıyım.keskin dönüşlü,ani hareketlerde arkasını hafiften bırakıyor.ama kontrol etmek benim için bir zevk :D
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    frenler,frenler,frenler...170-180 gibi süratle ani fren yapınca disklerin ısınmasından titreşim oluşuyor.ABS erken devreye giriyor ama durmayı zorlaştırmıyor.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz yollarda sesi almıyor gibi.ama bozuk asfaltta baya güzel alıyor :D
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    pek iyi değil deniyor ama bi sorunla karşılaşmadık.ortalama 200-250tl gibi tuttu.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    maşllah hiç bir sorunla karşılaşmadık.
    48.000km'de. ???
    2 yıldır.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    evet.o da evin önünde bıraktı:s benzin bitmiş ve çalışmadı.koyunca çalıştı.
    yeni kasası gelirse neden olmasın.
    renault symbol 2007 model
    2-Motoru kaç.
    1,5 dci 65 bg
    s.içi 150 krş s.dışı 140 krş
    ilk viteslerde gerçekten mükemmel bir performası var ama sonra aynı şeyden bahstmek biraz zor
    araba sağlam vur gitsin zaten bu arabayı bu yüzden almıştık plastik sağlam ama estetik yok
    konfor iyi değil gerçi biz bu arabaya 2004 model vectradan sonra aldık onunda etkisi var sanırım virajlarda araba doluysa korkma ama boşsa benden günah gitti
    arabada abs yok ama ben alıştım frenleri normal, tabiki manuel
    8-Ses yatılımı nasıl?
    normal zaten dizel araba sonuçta içeri muhakkak ses alıyo
    yetkili servisten memnunum her 10.000 de bire 250 civarı bir fatura ödüyoruz ama 60.000 de 760 falan dı ağır bakımdı yani triger falan değişti
    arabamızda çok şükür öyle kronik bir sorun yok maşallahı var yani
    şuanda 87642 km de bir problem yaşamadık
    26000 tl ye almıştık sıfır olarak 2007 ocak ayında ve hala bizde
    13-Hiç yolda bıraktımı
    hayır bırakmadı.
    eğer amacım iş için ise kesinlikte bu aracı alırdım fakat konfor için ise aklınızdan bile geçirmeyin ve renault artık birazdaha az çalsın şu araçlardan saat bile yok arabada hadi dereceden geçtim şimdi ki amacım ya gp yada bravo

Tavsiye edermisiniz? her yola gider bu araba yeterki bakımlarını düzenli yap adamı üzmez yani sağlam bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdrturhan -- 14 Temmuz 2009; 14:10:47 >
  • 1-Kia Cerato 2006 1.5 Crdi
    2-1.5 Crdi 102 Hp
    3-ş.içi : 7 ortalma : 6 euro dizel
    4-evt zaten kia crdi seri araçlardır.
    5-orta seviye fena sayılmaz iyi gibi.
    6-Konfor iyi değil , yol tutuşu normal sayılır.
    7-frenler iyi - manuel
    8-normal sayılır.
    9-Servis aralıkları biraz yakın her 7500km de bir. ortalama 300-400 TL arası
    10-ben daha karşılaşmadım ama galiba şanzıman sorunu varmış
    11-110.000km de.
    12-16.000 TL yeni aldım sayılır.
    13- daha değil
    14-aslında konfor aklıma gelince almam ama performans gelirse özellikle 2007 ve üst modellerini alırım.

quote:

Orjinalden alıntı: shadow99tr

Arkadaşlar herkes kendi aracını kısa kısa anlatabilir mi?İncelemeleri okuduğumda herkes belirli firmaların araçlarını övmüş birde bir araç hakkında kime birşey sorsam kimi iyi kimi kötü diyor Özellikle bu eleştirileri kullanmadan yapan çok insan var..Herkes kendi arabasını anlatabilir mi?Yeni araba alacak arkadaşlara bir faydası olur düşüncesindeyim.(Benim gibi)

BİR ARACI EN İYİ TEST EDECEK KİŞİ BENCE O ARACI YILLARCA KULLANAN KİŞİLER OLACAKTIR..

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

• Kendi şahsı aracım olmayan, ancak çok sık kullandığım araçla ilgili inceleme:

1-Land Rover Discovery 3 TDV6 HSE, 2008 Model.
    2-2.7 L - 190 HP - 440 Nm Tork
    3-Şehir içi, şehir dışı olarak tek tek kontrol etmedim hiç. Ancak en son kullandığımda ortalama tüketim yol bilgisayarında 10.3 L/100 km olarak görünmekteydi.
    4-Araç çok ağır olmasına rağmen (2504 kg), motor yeterli performansı sağlıyor. Ancak Discovery'nin asfalt SUV'si değil de, gerçek bir arazi olduğunu göz önüne alırsak, çok iyi hızlanma vs... beklememek lazım. Ancak dediğim gibi, iş görüyor, sürücüyü asla üzmüyor.
    5-Malzeme kalitesi, günlük hayatında Opel Corsa kullanan birine göre çok iyi diyebilirim. Orta konsolda çok fazla plastik kullanılmış, en büyük bu bence. Onun dışında gerçekten kaliteli.
    6-Araçta havalı süspansiyon bulunmakta. Bu da araca 3 farklı yükseklik sağlıyor. Normal kullanım modunda oldukça konforlu, lakaları, yol bozukluklarını neredeyse hiç hissettirmiyor. Aracı araziye sokmaya daha kıyamadığımız için diğer modları bilemiyorum. DSC destekli araçta, yol tutuşuyla ilgili hiçbir sorun bulunmuyor. Aynı zamanda 5-6 farklı zemin koşulu için de Terrain Response adı verilen bir sistem mevcut.
    7-Frenler iyi tutmasına rağmen fren pedalı çok hissiz. Alışkın olmayan biri için direkt olarak "Aha şimdi giriyorum öndeki araca" hissi uyandırıyor. Araçta 6 ileri CommandShift tiptronik şanzıman var.
    8-2.7 L'lik dizel motor dışarıdan etrafı inletse de, içeriye neredeyse hiç ses almıyor. Kendi aracıma binince başım ağrıyor diyebilirim.
    9-Araç daha hiç bakıma girmedi. Ancak çok yakın zamanda girecek. O yüzden bakımdan sonra ücreti hakkında bi fikrim olacak. Aracı İzmir Özgörkey'den aldık ve hiçbir sorunla karşılaşmadık. Servise gidince de görücez nasıl olduklarını.
    10-Araçta daha hiçbir sorunla karşılaşılmadı.
    11-13000 km'de.
    12-Aracı 10 ay önce aldık.
    13-Hiç yolda bırakmadı.
    14-Araç çok iyi olmasına rağmen, ben olsam aynı parayla Jaguar XF alırdım, ancak arazi aracı isteyen bir insan için kesinlikle tekrar tavsiye edilebilir.
  • 1-Opel Astra 1997
    2-1598cc 95 oktan kuşunsuz
    3-Şehir içi: 8-9 arası şehir dışı klimasız 6 klimalı 7.
    4-Performansı bir aile arabası için gayet yeterli
    5-Malzeme kalitesi çok iyi eski toprak olduğundan mıdır bilmem işçilikde çok iyi 12 yaşında araba daha bir yerinden tıkırtı gelmiyor.
    6-Konfor çok yüksek değil ama yol tutuşunda bir çok yeni model arabaya taş çıkartır.
    7-Abs yok ama frenin dozunu ayarlamak çok kolay. Limit fren rahatlıkla uygulanabiliyor.
    8-Motor sesini biraz daha az olsa fena olmazdı.
    9-Yetkili servise değil tanıdık ustalara götürüyorum. Çok masraflı değil
    10-Sık karşılaştığım bir sorunu olmadı.
    11-şu an 139.000 km de 2000km önce şarj dinamosu yandı
    12-2001 yılında 8750 ye 60000 km de almıştık şu an 139000 kmde piyasa değeri 12-13 civarı
    13-Yolda bırakmadı.
    14-Kesinlikle evet.

Tavsiye edermisiniz?
    10-13 civarı bütçesi olan herkese bu aracı ısrarla tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunerrus -- 14 Temmuz 2009; 18:42:50 >

2001 model megane coupe 1.6. 16v rxi

2-Motoru kaç

1.6 motor 110 ps orjınalı( benımkı kac beygır orasını bılmıyorum heralde)

sehir içi 7 - 8 lt arası sehirdısı sabırlı kullanırsanız 6 lt cıvarı yakıyor.. hakkını verırsenız delı gibi yakıyor

aracın modelıne ve motor hacmıne göre cok memnunum dıyebılırım . 2. vıtes 105 3. vıtes 150 4. vites 190 yapıyor ve ıvmelenme gercekten etkıleyıci diyebılırım. en azından araca ılk defa binenler öyle söylüyorlar

fena sayılmaz derı koltuk deri direksıyon acılır tavan vs bır ton ıvır zıvır var . işçilik tatmınkar.

6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs

konfor yok sayılır her cukuru dırek hissediyorsunuz. surucu koltugu yeterınce asagı gıtmıyor .arka koltuklar yetişkin için dar. benı en cok sınırlendıren seyse su iç kısımlardan gelen cıtırtılar sesler ve ilginçtir bazen hiç ses gelmıyor bazende bütün sesler birden geliyor (psikolojikmidir nedir anlamadım).
    yol tutus 10 numara dıyebılırım

frenler güven verıyor abs hemen devreye girmiyor (megane 2 lerdekı gibi) negatif ivmeyi hissettiriyor size frenler. vites manuel

8-Ses yatılımı nasıl?

kötü :yol ve motor sesi direk içerde .ruzgar sesi yuksek hızlarda duyuluyor 180 civarı .. bunun haricinde aracın içindeki nereden geldıgı anlasılamayan catırtı seslerıde var

ben zaten yetkılı servısım bu soruya cevap vermıyorum

allaha sukur sorunsuz gidiyoruz 96000 km de baskı balata degıstık işte

valla piyasa ölü 4 senedir bende arac

13-Hiç yolda bıraktımı

hayır allah göstermesin

aynı kasanın sıfır km si üretilse kesınlıkle ilk tercihim olur

Tavsiye edermisiniz?

arac surmekten keyif alamak istıyorsanız bagaj coluk cocuk sizin için önemli degilse baskalarının görüşleri sizin için bir anlam taşımıyorsa tavsıye ederım .ama tersı bır durumsa uzak hemde çok uzak durun
  • güncel
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model: VW GOLFIV kasa 2004 MODEL
    2-Motoru kaç. : 1.6
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. : S.İ: Yogun Trafikte:12lt, S.D: 100KM de 6.5 lt, 95 oktan benzin. Yakiti fazla ozellikle sehir ici kısa mesafede kullaniyorum deli gibi yakiyor. Bir ara depo delik sandim neyseki uzun yol sonrasi ne hikmetse yakit tuketimi cok azaldi.
    4-performansından memnunmusunuz? : Performans amacli alamamistim ama bastimi gidiyor sıkıntı yok tatmin ediyor.
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? Malzeme kaliteli ama VW araclarinda genel sıkıntı ic bölüm kapi kollarinda filan soyulma var.
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. : Konfor ve yol tutusu olarak gayet iyi bir kac kez hızlı girdigim virajlarda savurdu.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? Frenler bomba gibi otobanda bizzat istemeden denedim. Otomatik vites: Cok rahat ve performansida iyi
    8-ses yatılımı nasıl? Rakiplerine göre ve binen kisilerin yorumuna göre gayet iyi diyorlar.
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Özel tanidikta yaptiriyorum 60000km rutin bakimda yag, su filtre v.b degisim icin 180 tl verdim.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Ikinci el aldim herhangi bir sorun ile karsilasmadim ama araci bilgisayara baglayinca hararet müsürü degisti.
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? 64000 km de aldim 68000 km de sorun ile karsilasmadim.
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? 20000 tl ye almistim 6 aydir bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı: 4000 km yaptim uzun yolada ciktim sorum cikmadi belkide cok sıklıkta kullanmiyorum ondandir neticede 6 ay da 4000 km.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. : Kesinlikle Golf dusunurum ama bebekli aileler icin bana göre kucuk geliyor bu yuzden Jetta , Passat yada özellikle SW Passat almak hayalim.

Tavsiye edermiyim: Kesinlikle ederim arac icine binince size guven veriyor. Gittiginiz yerde dikkat cekiyor ve iyi arac katagorisinde degerlendiriliyor. Sonra ikinci elleri daha kiymetli gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 16 Temmuz 2009; 0:14:40 >
    2009 model Renault Symbol Expression

2-Motoru kaç.
    1.5 dci 65 hp 1461cc

Ş.i:8.0 şehir dışına çıkmadım ama fabrika verisi 3,6 diyor

İlk vitesten 3.vitese kadar güzel sonrasında biraz kötü gibi

Eski modelleri neyse bu da o yani fark yok

Arka koltuklar sanki samandan yapılmış gibi sert.Doluyken iyi yol tutuyor da boşken sanki savrulacakmış gibi oluyorum Bir sedan araç için ağırlığı az 980kg

ABS var araçta ama test edecek uygun yolu bulamadım Manuel vites

8-ses yatılımı nasıl?
    Malum İstanbul yolları pürüzsüz yolda sesi rahatsız edicek kadar içeri girmiyor.Haliyle dizel araç olunca onun sesi geliyor.100km/s'ten sonrası ses çoğalıyor rahatsız bile edebiliyor.Benzin deposunu bile güzel izole edememişler langur lıngır çalkalanma sesini duyuyorum

Araç daha yeni olduğundan bişey diyemicem

-----------

4.452 km Bebek gibi problem yok şimdilik

ötv sayesinde 29 binlik aracı 24 bine aldıkAlalı 2 ay oldu

13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır

Konfor falan arıyorsam bakmam bile
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model?
    FIAT DOBLO JTD 2004
    2-Motoru kaç.
    1.9lt 105HP 200Nm
    şehirdışı 4.5-5 arası, şehiriçi 6-7 arası
    performansı gayet yeterli.ilk kalkışı güzel 160'a kadar da çok seri sonra ivmelenmesi düşüyor özellikle 170'ten sonra milim milim artıyor.ben özellikle 2. ve 3. vites hızlanmalarını çok beğeniyorum
    malzeme kalitesi kötü işçilik berbat kapı ve camlardan takırtılar gıcırtılar geliyo özellikle sürgülü kapıdan gelen gıcırtı uzun yolda çok sinir bozucu
    iç kabin çok ferah.ticari olduğundan süspansiyon doğal olarak sert özellikle arka koltuktakiler için çukurlu kasisli yollar tam bir işkence.virajlara çok sert girmemek lazım normal süratlerde yol tutuş iyi.konforu genel olarak yeterli diyebiliriz uzun seyahatlerde yormuyor.
    ani frenlerde duramayacağınız hissini uyandırıyor.ABS olmadığından lastikleri kitleyecek kadar sert fren yapmadıkça fena değil.Düz vites
    8-Ses yatılımı nasıl?
    yol sesini alıyor yalıtım çok da iyi değil
    servis pahalı bakımlarda talep etmediğimiz extra masrafları faturaya eklemeye çalışıyolar
    kışın zor çalışıyor,bagaj kapısı merkezi kilitle birlikte ne açılıyo ne kapanıyo çok çabuk bozuldu(sanırım bu kronik).hoparlörler çok dandik yüksek sesle müzik dinlememiş olmamıza rağmen bagaj kısmındaki hoparlörler bozuldu
    55.000km geçen sene turbo basınç sensörü bozuldu(150TL+50TL işçilik)
    2004 yılında 25.000 liraya sıfır olarak almıştık
    13-Hiç yolda bıraktımı
    evet bıraktı daha doğrusu ben kendimi bıraktım araçta 600kg dan fazla yük vardı hafif bayır çıkarken 4. viteste biraz sıkıştırdım(araç sollamak için) biraz sonra motor arıza lambası yandı kenara çekip stop ettim motora bişey oldu diye korkup ama büyük hata yaptım.tekrar çalışmadı. şehiler arası bir yoldaydım. usta geldi akü takviyesiyle çalıştırdık aracı sonradan öğrendikki akü azaldığı için arıza lambası yanmış ben stop edip tekrar çalıştırmak için uğraşıncada akü şarjı kesmiş.
    kalite çok iyi olmasada motoru gayet güzel ayağınızı dikkatli kullanabilirseniz çok az yakıt tüketiyor PREMIO(1.9) modeli tercih edilebilir

• quote:

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

1-PEUGEOT PARTNER TEPEE 2009
    2-1600 CC TURBO DİZEL İNTERCOLLER
    3-KM.14-15 KRŞ
    4-TURBONUN TORKU PEDALA DOKUNDUGUNDA ARABANIN ANINDA İVMELENMESİ MÜKEMMEL
    5-HAFİF TİCARİ STATÜSÜNDEKİ ARAÇ İCİN ÇOK KALİTELİ
    6-YÜKSEK ARABA BAGIMSIZ SÜSPANSİYONLAR ÇOK RAHAT VE KONFORLU
    7-4 DİSK FREN PEDALA DOKUNDUGUN SANİYE ARAÇ ASFALTA KEDİ GİBİ YAPIŞIYOR
    8-DİZEL ARAÇLARLA KIYASLADIGIN ZAMAN ÇOK SESSİZ 3 BİN DEVİRDEN SONRA HAFİF BİR UGULTU DUYULUYOR.
    9-SERVİS TANIDIK SORUN YOK
    10-ŞUANA KADAR SIKINTI OLMADI
    11-850
    12-0 KM 25.000
    13-HAYIR
    14-O ANKİ EKONOMİK ŞARTLARLA ORANTILI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.MARX -- 16 Temmuz 2009; 10:19:37 >
    Ford Focus 1.6 ti-vct Titanium 2008
    2-Motoru kaç.
    115 ps 155 Nm Tork
    95 oktan ş.içi 8-9-10 arası yakar..kullanıma ve trafiğe bağlı.
    Memnunum...
    Malzeme kalitesi 5 üzerinden 3.5 işçilik güzel.
    Konfor [5] üzerinden 4, yol tutuş 5,Süspansiyonlar uzun yollarda yormayan cinsten.
    Frenleri kuvvetli...Manuel vites.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı biraz zayıf çok kötü değil..sınıfının ortasında
    Memnunum...bakım masrafları çok ucuz....1 yıllık bakımı 200 tl bile değildi.
    Yok.
    13.000...olmadı sorun.
    Şuan Kampanyalı fiyatı var..34000... 1.5 yıldır bende
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır.
    Yeni modeli makyajlandıktan sonra evet.
  • Öncelikle bu konuyu açanı tebrik ederim,çok iyi bir iş:)

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.

Nissan Note Tekna 2008 model

2-Motoru kaç.

1.4 dci

Euro dizel, 5.6-5.8 ortalama yakıyor.

Performansı ortalama. Bu kuvvette bir motordan ne bekleniyorsa o.

Malzeme kalitesi olarak iyi.

6-Konfor olarak nasıl?

Konfor olarak lüks bir araba değil tabi. Ama beklenenin üzerinde. İç hacmi çok geniş, her binen şaşırıyor. Bluetooth olması bir avantaj. Ama bagaj biraz sorun. Gereksiz bir ara kapak yapmışlar ikiye bölen bagajı,o yerden çalıyor.

Frenler gayet iyi.

8-Ses yatılımı nasıl?

dizel olduğu için motor sesi var. Yol sesini yüksek hızlarda alıyor. Tipik uzakdoğu arabalarındaki yalıtım seviyesi.

Servis kalitesi çok iyi. Fakat biraz tuzlu. 10000 km bakımı 370 TL tuttu.

Bir sorun yaşamadım. Sadece bir tıkırtı geliyor kokpitte. Kaynağını bulacağım:)

15000 Kmde araç. Sorun yaşamadım.

Ve Tavsiye edermisiniz?

Güzel şirin bir aile arabası arayanlar için gayet ideal bir araba. Tavsiye ederim. Yalnız, 0 fiyatları biraz fırlamış durumda, az Kmde 2.el uygun olabilir.

Edit: İmla Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llUlisisll -- 16 Temmuz 2009; 11:00:49 >
    Araç bana ait değil fakat ekseri kullandığım için yazıyorum. 98 model Proton Persona
    2-Motoru kaç.
    1.5 benzinli
    Lpg de şehir içi 19kuruş,ş.dışı 17kuruş yakmakta. Bırde araca arda 20tl benzın kuyulmakta. (Kullanım sureklı LPG seklınde)
    1.5 LPG lı araca gore normal. Yokuslarda devrını bulunca bayılmadan kullanılıyor
    Senesıne gore malzeme kalıtesı guzel. Iscılkte bazı yerlerde sorunlar mevcut.
    Suspansıyonlar yumusak. Yol tutuş guzel ancak lımıtlerı asılınca arkasını salıvermekte.
    Fren dozlaması yumusak ve tekerlerın kılıtlenecegı noktayı hıssettırıyor. Vıtes duz ve gecıslerı yumusak ve kemıksız.
    8-ses yatılımı nasıl?
    Motor sesı ve yol sesı 120km/h ulasıncaya kadar duyulmuyor. Fakat 4000d/d uzerınde motorun sesı ıcerıye ulasmakta.
    Araç 120.00km ye e gırdı. En son servıs bakımı 80tl tuttu. Bunun harıcınde on aks baslarının degısmesı gerekıyor ve onunda parca fıyatı servıste 80tl cıftı, yan sanayı dısarda cıftı 60tl.
    En sık yasanan sorun aracın cam krıkolarının sıkısması. Camları yukarı cekerken cok yavas hareket ettırıyor. Ama calısmama sorunu yasatmıyor.
    Dun ıtıbarıyle 121.328km de ıdı. En cıddı problemımız motorun asırı hararet yapmasıydı. O da termostat kılıtlemıs o yuzden.
    5 yıl once 6.750tl ye alınmıstı. Yanı 5. senesı bızdekı.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    1 kere benzın bıtmesı harıcınde hıc yolda bırakmadı.
    Ben tercıh ederım. Hatta 1.8 modellerını dusunuyorum. Uygun fıyat ucuz parca ve yeterlı donanım.

1996 Infiniti i30

2-Motoru kaç.

3000cc

Şehir içi 12lt. - şehir dışı da pek yavaş gitmediğimden aynı miktarlarda oluyor.

Gayet memnunum

Malzeme ve işçilik kalitesi gerçekten de üst seviyede

Oldukça konforlu diyebilirim. Amerikanlar gibi salınması viraj içi tümseklerde biraz tedirginlik yaratsa da konfor-yol tutuş dengesi tam istediğim gibi.

4 fren disk, gayet tatminkar. Otomatik vites-overdrive tuşlu.

8-Ses yatılımı nasıl?

Yüksek devirler hariç motor sesi yok, ses yalıtımı yüksek süratlerde dahi mükemmel.

Nissan servislerinden her türlü parçası 1 ila 15 gün arasında getirilebiliyor ancak, genel olarak parça fiyatları makul olsa da bazı parçaları pahalı denebilir. Aksaray gibi yerlerde balata, filtre gibi sarf malzemeleri hariç yan sanayi vs parçası yok. Çıkmacılarda parçaları bulunuyor. Ebay gibi yerlerden 4'te bir fiyatına yeni parça getirme imkanı var.

Herhangi bir kronik sorunuyla karşılaşmadım.

163.000 mil - Önemli bir sorun yaşamadım.

10.000 TL'ye aldım, 6 aydır zevkle kullanıyorum

13-Hiç yolda bıraktımı

Hayır

Kesinlikle tercih ederim

Tavsiye edermisiniz?

Bu tür araçlar için meraklı arabası denebilir. Ancak bilen, seven alıp kullanacağı için tavsiyeye gerek yok gibi.
  • FIAT DOBLO 1.3 MULTIJET ACTİVE

2007 fiat doblo 1.3 multijet active

2-Motoru kaç.

1300 cc turbo dizel

140 tl ye şehir içi 750-800 km opet fullforce eurodiesel

şehir içinde oldukça iyi. son hız düz yolda 180 km/s görüyor. anca biraz yol lazım. nazlı tırmanıyor 130 dan sonra

malzeme kalitesi oldukça yeterli.

zurnanın zırt dediği yer. doblonun en sevmediğim ve şikayetçi olduum yönü arka koltuktaki konfor. arkalar makaslı olduğu için konfor iyi değil. yol tutuşun optimum olması için lestiklerin en az 195/60/15 olması gerekiyor. ben 205/55/15 kullanıyorum ve oldukça sağlam basıyor yere

frenleri yeterli. kullanmasını bildikten sonra abs ye gerek yok. düz vites her zaman tercihimdir.

8-Ses yatılımı nasıl?

en sevdiğim yönlerden birisi. oldukça sessiz.

yetkili servis ile işim olmaz. bakımlarımı kendim yapıyorum. ortalama 60-70 tl arası tutuyor.

8 senedir doblo kullanıcısıyım. ilk doblom 1.9D düz dizeldi. egr valfinden dolayı benim de motorum 40.000 km de bitti. 3 senedir yeni kasa 1.3 multijet kullanıyorum. şükür hiç bir arızasını görmedim.

24.000 km de hiçbir problem yaşatmadı.

birmotun 29.500 tl dediği gün evsandan 25.500 e aldım 2006 ağustosta

13-Hiç yolda bıraktımı
    Allaha şükür bırakmadı

Doblo forever yeni kasa çıksın yine alacağım

Tavsiye edermisiniz?

kesinlikle tavsiye ederim
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz? Kaç model?
    2006 Temmuz ayında aldığımız Renault Clio III HB araba kullanıyorum.

2-Motoru kaç cc?
    1.5 dCi 65hp

Opet ve Total'den Euro Diesel yakıt kullanıyorum. Jant çapını değiştirdikten sonra şehiriçi 100km de 6.5lt yakmaya başladı. Şehirdışı yeni jantlarla test etmedim.

4-Performansından memnun musunuz?
    Pek sayılmaz. En azından yeni alacaklar 80bg lik olan modeli tercih etsinler. Fakat amaç tasarrufken (ki bu nedenle dizele geçtim) performansa çok ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.

5-Malzeme kalitesi olarak memnun musunuz İşçilik Nasıl?
    Plastik kalitesinin benim kullanığım Expression versiyonu yerine Dynamique'de daha iyi olduğunu biliyorum fakat benim şikayetim yok. 3 yaşında olmasına rağmen ses, tıkırtı vs. yok.

Helezonları değiştirdim fakat yine de konfordan memnunum. Yol tutuşu büyük jant ve spor helezonlarla çok arttı.

Bildiğim kadarıyla rakipleri arasında en iyi frenlere Renault Clio III sahip. Ben de çok memnunum. 5 ileri manuel vites kullanıyorum.

8-Ses yatılımı nasıl?
    Arabanın hiçbir yerinden ses gelmiyor, belki de hor kullanmadığım içindir?

9-Yetkili servislerinden memnun musunuz? Bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Gittiğim yetkili serviste tanıdığım usta olduğu için gayet memnunum. En son 30.000 bakımı yaptırdım ve 190 TL ödedim.

Henüz bir sorunla karşılaşmadım.

11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi problemleriniz nelerdir?
    Çok yakında 33.000 km olacak. Ciddi bir problemle karşılaşmadım.

Temmuz 2006'da 29.000 TL'ye aldık ve o günden bu yana benimle.

13-Hiç yolda bıraktı mı?
    Hayır.

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih eder misiniz?
    Satın alırken iyi tercih yaptığımızı düşünüyorum. Bir daha olsa 80bg lik Dynamique versiyonunun tüm opsiyonları seçilmiş olanını tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARSLAN -- 16 Temmuz 2009; 13:10:12 >
  • 1. 2003 model honda crv otomatik
    2. 2000 motor i-vtech 150 hp
    3. ankara şehiriçi yoğun trafik lpg ile km de 210 kuruş şehir dışı 190 krş lpg litresini 1.49 kuruş dan almaktayım opetten
    4. performansı süper nede olsa 150 hp
    5. volkswagen araçlarına göre kıyaslarsam vasat daha önce vw. bora vardı ama genel olarak iyi işçilik süper
    6. konfor olarak iyi ama bozuk asfaltta yol sesini biraz fazla alıyor içeri
    7. otomatik vitesli olmasına rağmen çok çok iyi frenlemesi
    8. dediğim gibi hondaların klasik sorunu bozuk asfalt sesini yol sesini fazlası ile içeri alıyor
    9. yetkili servise gitmiyorum çünkü çok pahalı oluyor yakın zamanda bakımı var özel honda servisine gideceğim
    10. maşallah nazar değmesin hiç bir sorun yaratmadı şimdiye kadar sadece otomatik araç olmasından dolayı fren balatası diğer manuel vitesli araçlara göre daha çabuk bitmekte
    11. araç maşallah 142 bin km de hiç bir sorunuda yok honda demek sorunsuzluk zaten
    12. bu yılbaşında 35 bin tl ye aldım
    13. hayır
    14. evet yeni kasasını almayı düşünüyorum 1-2 yıl sonra kesinlikle tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.