Şimdi Ara

VTX3D özel tasarımlı Radeon HD 4890 modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PowerColor'ın arkasındaki isiml olan Tul firmasının ATi tabanlı ekran kartı üretimi için VTX3D isimli yeni bir marka oluşturduğundan daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik. Özel tasarımlı ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı modelleri benzerlerinden daha uygun fiyatla sunmak üzere hazırlıklara başlayan firmanın ilk modelleri kullanıcılarla buluşmaya başlıyor. Firmanın yurt dışında satışına başlanan yüksek performans odaklı ilk çözümü Radeon HD 4890 tabanlı VX4890 1GBD5-OC modeli oldu.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'sunun güç verdiği yeni model, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip. 1GB GDDR5 bellekle donatılan yeni modelin grafik işlem birimi 900MHz'de, bellekleri ise 4000MHz'de çalışıyor yani kart fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geliyor. Yüksek soğutma performansı ve sessizlik için ZEROtherm tarafından üretilen özel bir ekran kartı soğutucusu ile donatılan yeni model, DirectX 10.1 ve Crossfire X teknolojilerine destek veriyor.

Unfied Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen ekran kartında çift DVI ve HDTV konnektörleri bulunuyor. VTX3D'nin yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 4890 temelli yeni modeli, yurt dışında yaklaşık 190$ seviyesinden satışa sundu.

• Biri kartı satın alıp kutusunu açar açmaz fotoğrafını çekmiş gibi duruyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    ...1GB GDDR3 bellekle donatılan yeni modelin...
    Yazım yanlışı var galiba, GDDR5 olması gerekmiyor mu?

Bu arada TUL VTX3D Türkiye piyasasına da bomba gibi girdi. Özel soğutmalı ve ucuz kartları var. Bu karta yurt dışında 190$ olacak denmiş, Türkiye'de 220$ civarı olursa tadından yenmez. Şu an o fiyata standart soğutmalı 4890 satılırken, aynı fiyata Zerotherm soğutmalı 4890 alınabilecek. Tabi yukarda yazdığım GDDR3 durumu varsa hiç yakışmamış derim TUL'a
  • @XxTRxX zaten 4000 mhzde çalışan gddr3 bellek yok :D yazım hatası var
  • 149$ a 4870 varken buda 199$ gelir diye tahmin ediyorum. 230$a sapphire his falan bulunuyor.
  • d11 destekli kartlar cikacak 2-3 aya bunu alip ne yapcem
  • Diğer Dizayn edilen 4890lardan farklı bir performans olacağını sanmıyorum
  • dx11 gelecek ve o beklenmeli böyle ekran kartları değil fazla bir performans farkı olacağını sanmıyorum ben de 4890 la
  • Dx11 çok beklersiniz daha. ilk oyun kimbilir ne zaman çıkar.
  • dx 11 umrumda bile değil. dx10 bile kullanamdım. W7 ye geçer miyim bilmiyorum açıkçası....
  • Kart alımı için dx11 kartların beklenme sebebi dx11 destekli oyunlar olduğunu zannetmiyorum. Önemli olan yeni teknolojinin piyasaya sunulması ile eski teknolojinin fiyatının düşmesi olacaktır. Bu sayede şimdi fiyatları yüksek olan performanslı kartları çok daha iyi fiyatlardan alabileceğiz ki benim dx11 kartları bekleme sebebim bu. Yoksa bana ne dx11'den. Dx11 sisteminin tam olarak oturması belki 1 seneden daha fazla bir zaman alacak ve ben her 3-4 ayda bir kart değiştiren biriyim.
  • özel tasarım nerde
  • VTX Fiyatlandırma Politikasinda ki önemli adımlarla Piyasaya iyi bir giriş yapıyor

5800 serisindede uygun fiyatlı Kartlarını bekliyoruz
  • Dx 11'i beklemek daha mantıklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kènan

Dx 11'i beklemek daha mantıklı

DX 11 i destekleyen oyun varmı ki?
  • Ya ne dx11'i. dx10 oyun o kadar konuşuldu ortalık yıkıldı dx10 diye hani kaç tane dx10 oyun oynadık. dx11 de farklı olmayacak. Hala bir çok kişi xp kullanıyor zaten. 4890 ın fiyat düşsün bütçem de uygunsa alıcam bir tane. Canavar gibi kart.
  • 375 liraya 4890 satilmaya baslanmis hala ne muhabbet yapiyorsunuz komediye bak DX 11 demisler. GTX 295 Vatanda 940 TL hala gelmis neyin muhabbetini yapiorsunuz =))) 375 TL ye muhtesem bi kart alinabiliyor artik suraya bak gtx 260'in ustune 75 tl koydun mu 4890'in oluyor. yakinda 350 ye de geriler. vay anasini be.. 600 tl verdigimi hatirliyorum 4870 1 gb modeline ilk ciktiginda.. yurdum insani her seyi bedavaya getirmeyi sever vol 1.
  • dx 11 saçmalığına bir kaptırmış millet gidiyor şu an için dx 10.1 destekli oyunları biri sıralayabilir mi acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreamblue35

dx 11 saçmalığına bir kaptırmış millet gidiyor şu an için dx 10.1 destekli oyunları biri sıralayabilir mi acaba ?

• quote:

Orjinalden alıntı: g.adr

375 liraya 4890 satilmaya baslanmis hala ne muhabbet yapiyorsunuz komediye bak DX 11 demisler. GTX 295 Vatanda 940 TL hala gelmis neyin muhabbetini yapiorsunuz =))) 375 TL ye muhtesem bi kart alinabiliyor artik suraya bak gtx 260'in ustune 75 tl koydun mu 4890'in oluyor. yakinda 350 ye de geriler. vay anasini be.. 600 tl verdigimi hatirliyorum 4870 1 gb modeline ilk ciktiginda.. yurdum insani her seyi bedavaya getirmeyi sever vol 1.

+1 Haklısın hocam DX 11 çıkacak diye kart bedavaya verilsin diyen çıkar elbet
    Ben GTX260^2'ye verdim 400 TL birde şimdi ki duruma bak
    Piyasa bir hayli değişti birkaç ay içinde, kartlar ucuzluyor buda performansımızı daha kolay artıracaz demektir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.