Şimdi Ara

Stereo Amfi ve Hoparlör Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın bir tanıdığım için stereo bir set almak (amfi ve hoparlor seti) istiyoruz. Set sadece müzik dinlemek için kullanılacak. Ve genel olarak bütün müzik türlerine hitap edebilecek, sıcak, dengeli ve ayrıntılı sesi olan bir sistem almak istiyoruz.

Uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum ve şuanda alınabilecek stereo sistemler hakkında pek fikrim yok. Bulunduğum ülkede net rezalet olduğu için ve yeterli zamanım olmadığı için etraflı bir inceleme de yapamıyorum.

Daha önce Harman Kardon HK 3490 i incelemişler amfi olarak. Bende netten baktığımda fiyatına göre iyi bir amfi olduğu yönünde yorumlar var.

Eğer bu amfi yeteri kadar iyiyse bunla iyi uyum içinde olabilecek 2x120W 8 ohm hoparlor seti tavsiyesi de alabilirim.

Toplam bütçe 1500-2000$ civarına kadar çıkabilir. Yeterki buna değecek bir sistem olsun. Bu arada sistem türkiyeden alınacak. Yani rahat bulunabilecek olması önemli. :)

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

• Yamaha AX-497

JBL LS40

Yamaha'nın AX-497 stereo amfisi güzel. 8 ohm'dan 2 ohm'a kadar ayarlanabilir siviç bulunuyor. Müzik dinlemek için en iyi direnç 6 ohm'dur. JBL LS40'sa 6 ohm'luk bi dirençe sahipdir. AX-497 amfinin 6 ohm'lukdaki çıkış güçü ise 150 watt'tır. Yani tam uyumlu stereo bi sistem olacaktır. Eğer çok geniş bi salonunuz ya da odanız varsa JBL'in JBL ES30 modeli olan hoparlörü alabilirsiniz. 8 ohm'da 125 watt'lıktır. Yani yine AX-497'nin 8 ohm'luk çıkışına denk geliyor. (8 ohm'da 130~120 watt)

http://www.teknoyenilik.com/lcd-plazma/yamaha-ax-497-stereo-amfi.html
  • amfi olarak marantz seçebilirsiniz.yumuşak ve detaylı müzikler için uygundur.hoparlör olarak tavsiyemde monitor audio rs serisi uygun olur.tabii alacağınız amfiye uygun hoparlör seçmek önemlidir.
  • Şu an 5000 Tl fiyat aralığına kadar, Pioneer A-a6j ve A-a9j'den daha iyi bir seçenek göremiyorum. Hiç boşuna aramayın!

Tamamen ayrışık Monoblok yapı.
    A9'da Çift Torodial trafo. Ama A6'da da çift trafo ve monoblok yapı korunmuş.
    Altın kaplama kolon ve interconnect girişleri.
    Direkt Usb girişi.
    Advanced Analog Sound retreiver özelliği.
    Pure Audio modu.
    Yüksek kapasiteli Audiophile kondansatörler.
    Taoc ayaklar. (Çelikten 10 kat daha antirezonans malzeme.)
    Sağlam gövde ve saf Alüminyum kasa.
    Air-Studio Reference onayı.

Yamaha'nın Stereo anfisini düşünmeyin bile. Burada lafı bile geçecek seçenekler arasında olamaz.
  • Bütçenize göre alabileceğiniz en iyi sistem

Harman Kardon HK980 + Paradigm Monitor 9 v.6 olacaktır

sistemle ilgli bizimle temasa geçebilirsiniz
  • NAD C355BEE + PARADIGM TITAN MONITOR v.6 yaklaşık 2500 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi East998 -- 29 Temmuz 2009; 11:15:04 >
  • Harman Kardon HK980 + Paradigm Monitor 9 v.6 = 2010 usd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 29 Temmuz 2009; 12:46:23 >
  • teknika daha önceki muhabbetlerde pioneer aj-a6 pek tavsiye etmediğini hatırlıyorum bu yüzden bende a6 hiç düşünmemiştim bu ürün sende mevcutmu pm attım ama heralde msj kutusu dolu olduğu için okunmadı olarak gözüküyor bu konuda bir bilgi verirmiisin.
  • Hayır imkanınız varsa A-A9-J alın diye bir öneride bulunmuştum.

Yoksa A6'da iyi cihaz.

Bu arada HomeTheatre Sana acil bir A-A9-J deinletmek lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.