Şimdi Ara

Nokia'nın zorlu koşullara dayanıklı telefonu 3720 Classic tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
13.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'nın bir kaç gün önce fotoğrafları ve özel videoları yayınlanan cep telefonu 3720 Classic, en sonunda resmi olarak tanıtıldı. Alt-orta segment modellerin niteliklerine sahip 3720'nin rakiplerine göre en dikkat çekici yönü IP-54 sertifikası. Daha açık bir ifadeyle yeni telefon, üreticilerin pek fazla üzerinde durmadıkları dayanıklılık ögesiyle ön plana çıkmakta.

Üç band GSM ve EDGE desteği sunan telefon, 115 x 47 x 15.3 mm boyutlarında ve 94 gram ağırlığında dizayn edilmiş. Ayrıca telefonun 2.2 inç, 240x320 piksellik ekranı 16 milyon rengi görüntüleyebiliyor. 20 MB'lık dahili belleğini microSD kartlarla yükseltebildiğimiz 3720'de 2 megapiksel çözünürlüğünde kameraya ve led flaşa yer verilmiş. Led flaş, aydınlatma amacıyla kullanılabiliyor. Bluetooth veya USB aracılığıyla veri aktarımı gerçekleştirebildiğimiz telefonun bataryası ise 1050 mAh. Firmanın verilerine göre batarya 408 saate varan bekleme, 7 saate varan konuşma süresi vaadediyor.

Nokia 3720 Classic'in yaz sonuna doğru iki farklı renk seçeneğiyle vitrinlerdeki konumunu alması beklenirken fiyatın vergiler hariç 125 Euro civarında olacağı belirtiliyor.

Teknik özellikler:

Şebeke:
    Triband GSM (900 / 1800 / 1900)

EDGE desteği:
    Var, 11. sınıf

HSDPA desteği:
    Yok

Boyut ve ağırlık:
    115 x 47 x 15.3 mm / 94 gram

Ekran:
    2.2 inç, 240x320 piksel, 16 milyon renk TFT

Bellek:
    20 MB dahili + 8 GB'a kadar microSD desteği

Kamera:
    2 Megapiksel, led flaş

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.1 + A2DP

Batarya:
    1050 mAh lityum iyon (408 saate kadar bekleme; 7 saate kadar konuşma süresi)

• telefon güzele benziyo wi-fi olsaydı keşke
  • 3310 uzerıne saglam telefon tanımam wallaha xD
  • en az 3.2 mp kamera olmalıydı 2mp ne ya
  • Bırak yaa :) Annemin 5110'undan daha dayanıklı olamaz orası kesin :) :) :)
  • Nokia istediği kadar denesin 3310'dan daha iyi bir telefon çıkaramaz
  • Zor koşu telefonu gibi durmuyor. Zor koşul telefonu görünüş olarak böyle olur.

• Nokia da land rover dan kıskandı heralde ama onun kadar dayanıklı olamaz bu telefon

Sonim S1 Land Rover

asıl böle olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhaniuM -- 9 Temmuz 2009; 21:51:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OguzhaniuM

Nokia da land rover dan kıskandı heralde ama onun kadar dayanıklı olamaz bu telefon

Sonim S1 Land Rover

asıl böle olur

bu telefona ömür boyu bişey olmaz heralde

• Telefonun hatları Motorolanın 3.5 yıl önce çıkardığı E2 modeli gibi yuvarlatılmış. E2 bu yuvarlak hatlarından dolayı çok eleştirilmişti, halbuki kullanımı rahatlatıyor.
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1401&idPhone1=2867

Sağlam telefon "Motorola Tundra VA76r" dır. Youtube da bakın telefona herşeyi yapıyorlar hiç bişi olmuyor, yalnız çok takoz bir telefon.
    http://www.gsmarena.com/motorola_tundra_va76r-2623.php

http://www.youtube.com/results?search_query=Motorola+Tundra+VA76r&search_type=&aq=f

• 3g ve 3.2mp kamerasız telefon üretilmesini anlamıyorum artık...
  • MEsaj yazmak sıkıntı olabilir tuşlar sebeiyle, onun haricinde süper...
  • quote:

ömürlük telefon heryerinde vida var eğer vidalar açılınca garanti gidiyosa sim kartı takmak için servvise gitmek gerekcek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhaniuM -- 10 Temmuz 2009; 11:27:51 >

• Güzel değilmiş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: OguzhaniuM

quote:

ömürlük telefon heryerinde vida var eğer vidalar açılınca garanti gidiyosa sim kartı takmak için servvise gitmek gerekcek

Geçenlerde bize geldi bundan. Şarj entegresi yanmıştı. Eğer bozmak isterseniz bozabiliyorsunuz. Yeterki telefon kullanmayı bilmeyin.

Ayrıca dayanıklılığı ön planda olan bir telefon için gayet güzel bir tasarımı var. En azından 5500 den daha hoş duruyor

• türkiyede varmı bu telefon ne kadar?
  • tam bana göre bi telefon gunde 20 defa duşuruyorum yada kendm bilerek atıyorum cıksın alacam buyuk ihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

MEsaj yazmak sıkıntı olabilir tuşlar sebeiyle, onun haricinde süper...

tam da çok güzel mesaj yazılır diye yorum yapacaktım, senin bu yorumunu görünce koptum
    galiba senin kolay mesaj yazma anlayışın 7210 tarz telefonlar gibi göre küçücük ve saçma sapan yerleşmiş tuş takımı

ayrıca telefonun tipi çok hoş bana göre, sadelik ve şıklık bir arada ama su geçirmezlik gibi birşey demesinler 5210 saçmalığı gibi
    alındığı ilk hafta arkadaş hava atmak için 5210u kola bardağının içine attı ve telefon uçtu

• quote:

Orjinalden alıntı: achfighter

quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

MEsaj yazmak sıkıntı olabilir tuşlar sebeiyle, onun haricinde süper...

tam da çok güzel mesaj yazılır diye yorum yapacaktım, senin bu yorumunu görünce koptum
    galiba senin kolay mesaj yazma anlayışın 7210 tarz telefonlar gibi göre küçücük ve saçma sapan yerleşmiş tuş takımı

ayrıca telefonun tipi çok hoş bana göre, sadelik ve şıklık bir arada ama su geçirmezlik gibi birşey demesinler 5210 saçmalığı gibi
    alındığı ilk hafta arkadaş hava atmak için 5210u kola bardağının içine attı ve telefon uçtu

su gecırmezlıkten kasıt o degıl yagmurda falan rahat kullanılabılır çamura dusunce bısey olmaz manasında

• quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

türkiyede varmı bu telefon ne kadar?

Telefon, henüz piyasaya sürülmedi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.