Şimdi Ara

Leadtek 2GB GDDR3 bellekli GeForce GTX 285 modelini Türkiye'de satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde Nvidia'nın köklü iş ortaklarından birisi olan Leadtek, yüksek bellek kapasitesiyle dikkat çeken GeForce GTX 285 tabanlı yeni ekran kartını Türkiye'de satışa sunuyor. Firmanın Winfast serisi altında hazırladığı yeni model 2GB GDDR3 (0.8ns) bellek kapasitesiyle dikkat çekecek gibi görünüyor. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun güç verdiği yeni model, 240x paralel işlem birimine ve 512-bit bellek veri yolu desteği ile geliyor.

Çift slot tasarıma sahip olan ve standart soğutucu ile donatılan yeni model destek veren anakartlarda SLI ve Triple SLI kurulumlarına da olanak tanıyabiliyor. PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen ekran kartı CUDA mimarisi ile uyumlu uygulamalarda GPU'nun yüksek işlem gücünü kullandırabiliyor. DirectX 10 ve PCIe 2.0 spesifikasyonlarıyla uyumlu olan yeni modelde iki adet DVI ve bir HDTV konnektörüne yer veriliyor.

Grafik işlem birimi 648MHz'de, bellekleri ise 2484MHz'de görev yapan 2GB GDDR3 bellekli GeForce GTX 285 modelinin ay sonuna doğru 425$ civarı bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

• kartın ozellıklerı ıyı gorunse de yakın zamanda dırectx 11 vs yenı ozellık desteklı kartların pıyasada olacagını dusunursek helekı tr sartlarında oldukca yuksek bı fıyat
  • kartın üzerinde 1024 mb mı yazıyor ben mı yanlış okuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

kartın üzerinde 1024 mb mı yazıyor ben mı yanlış okuyorum

hani yaw???????

ben fanın üzerindeki yazı haricinde bişey göremiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

kartın üzerinde 1024 mb mı yazıyor ben mı yanlış okuyorum

hani yaw???????

ben fanın üzerindeki yazı haricinde bişey göremiyorum

10 dk önce gelseydın görürdün fx57 i o resmı kaldırmış
  • O 425 dolar Türkiye fiyatıysa eğer, Türkiye'deki 1 GB 285 fiyatlarına göre oldukça iyi.

1 GB 285 Türkiye fiyatı ne kadar anlamlı, o ayrı konu tabii.

Bu tür kartlar parayı dert etmeyecekler için çıkıyor zaten. Dx11, diyen veya saçacak parası olmayan adam GTX 275 alıp işine bakıyor.

Ancak, esas GTX 295'e yüksek bellek gerekiyor. Yüksek ayar durumunda 896'dan (GeForce yönetimine göre değerlendirin bu miktarı) fazlasına gerçekten ihtiyaç olabiliyor, belli oyunlarda. Bu güçte bir kartla anlamlı bir ihtiyaç olarak, yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 8 Temmuz 2009; 23:12:04 >
  • yaramı deştin @vespasianus

evet yuksek ayarlarda kesınlıkle 896 mb bellek yetmıyor(1920*1200 çöz ve aa da). esas bu tür yüksek bellekler gtx295 için gelmelıydı fakat gtx275 ve gtx285 için geldi.

ikiside 2 gb belleğin hakkını verebilcek potansıyele sahip değiller.

2 gün önce gtx295 quad sli deneyen bir arkadaşımda yüksek çözünürlükte yine bendekı soruna rasladım.yani eğer bellek yetersizliği söz konusu oluyorsa kesinlikle gpu sayısının bir öneminin olmadıgını gördüm.dediğim gibi gtx295 lerin tek sorunu bellek yetersizliğidir.bu kartlar için (285,275) 2 gb bellek sadece lafta kalır.

artık tek umudum gt300 lerin 2 gb bellekle piyasaya sürülmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktyas -- 8 Temmuz 2009; 23:21:24 >
  • şu nvidia gpuları arttırmaya ne zaman geçicek merak ediyorum :/
  • quote:

Orjinalden alıntı: Creed160

şu nvidia gpuları arttırmaya ne zaman geçicek merak ediyorum :/

GT300'ler de geçilebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.