Şimdi Ara

AMD'nin çift çekirdekli Phenom II X2 550 BE işlemcisi 6.12GHz'e ulaştı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
10.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD cephesinden hız aşırtma haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün dört çekirdekli işlemciyle 7GHz barajını aşan firmanın kısa bir süre önce pazara sunduğu çift çekirdekli Phenom II X2 550 Black Edition işlemcisi ulaştığı yüksek frekans değerleriyle dikkat çekiyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, 3.1GHz'de çalışan ve 80 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan çarpan kilidi açık işlemci, Sıvı Azot (LN2) ile yapılan yeni bir çalışmada 6.12GHz seviyesine ulaşarak %100'e yakın bir hız aşırtma başarımı sergilemeyi başardı.

Soket AM3 formunda olan, hem DDR2 hem de DDR3 bellek desteği sunan kombo bellek kontrolcüsüyle donatılan Callisto kod adlı Phenom II X2 550 Black Edition işlemcisi bilindiği gibi 6MB büyüklüğünde seviye 3 bellek birimine de sahip. Asus'un Soket AM3 işlemciler için hazırladığı Crosshair III Formula anakartı üzerinde yapılan denemelerde işlemci çarpanının 28'e çıkartıldığı ve Sıvı Azot ile ekstrem soğutma koşullarında 6.12GHz'lik saat hızına ulaşıldığı ve işlemcinin kendi segmentinde PiFast dünya rekorunu kırdığı belirtiliyor.

• Uhhh :) masallah o nedir oyle 6 ghz. bakalim daha ne hızlar gorecegiz
  • Hava sogutma stabil kaç yapıyor bu , genelde ?
  • direk çarpandan girmişer olaya!.. x28!!...
  • Artık AMD tamam iyi hoşda biz kullanıcılarını bu hız aşırtma rekorları ile oyalamak yerine Core i7 lere rakip olacak CPU üretimi ilede ilgili haberler okumaya başlasak, 10 ghz e çıksan ne olur ben evde sıvı azotlamı kullanacam CPU yu,

Bu çalışmayı yapanları tebrik ederim kolay bi şey değil herkes yapamaz amenna ama artık sıktı kendi adıma konuşayım...

İntel hız aşırtma ile uğraşmıyo LGA 1156 socketli yeni anakartlar, core i5 CPU lar, bunlar artık insanların daha çok ilgisini çekiyo....
  • Normal sistemlerde kullanılacak corei serisinden daha performanslı işlemciler bekliyoz
  • TURK-ŞAD

Hocam bende sana katılyorum. Evimde böyle bir sistemi kullanamadıktan sonra çok da önem teşkil etmiyor BENİM İÇİN

Elbette çok zordur bunu yapmak ama, benim için önemli olan evimde ne kadar ghz ile kullandığımdır :)
  • bı ıslemcısının 7ghz gectıgı soylenmıstı tabı helyum sogutmayla (yaklasık -270c dir)bu tıp haberler reklam kokan haberdır daha öteye gıtmıyo nedense.yanı amd reklamını yapıyo ama i7 ye daha bı rakıp cıkarabılmış degıl.
  • hava soğutmayla fazla uğraşmadan 4ghz gördüğümüz gün heralde olay bitecektir benim için
  • Bu işlemciyi hava soğutma ile 3.8/3.9 GHz. yapmak mümkün. 100 Dolarlık bir işlemci için çok güzel değerler. BE olduğu için pahalı anakart/RAM da gerektirmiyor.

4 GHz. şart mıdır?

quote:

Orjinalden alıntı: bodyman700

hava soğutmayla fazla uğraşmadan 4ghz gördüğümüz gün heralde olay bitecektir benim için
  • Sıvı Azot (LN2) kullanan arkadaşlarımız bayram edecekler .
  • günlük kullanılcak bi değer değil işime yaramaz, benim için cıktım demek değil performanslı kullandım demek önemli, amd intele göre aynı mhz lerde düşük perf. veriyor işime yaramaz , önceden amd bordlar müthiş ucuzdu bence en önemli avantajıydı şimdi intelden pahalılarıda mevcut buda işime yaramaz, hangi avantajı kaldı anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 15 Temmuz 2009; 0:29:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cluber00

Hava sogutma stabil kaç yapıyor bu , genelde ?

3800mhz - 3900mhz
  • bidon bidon LN2 alayım hemen.

Sadece ölü işlemci bunlar. AMD çöpten çıkarıyor ve satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakhan

bidon bidon LN2 alayım hemen.

evet haklısın amd intelden kiloyla hurda niyetine alıyor zaten bu çekirdekleri.
  • Gereksiz ama gerekliAMD bu işlemcilerin o.c özürlü olmadığını kanıtlama peşinde.
  • Turk-Şad
    +1

Yinede AMD ucuza performans konusunda intelden hertürlü önde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakhan

bidon bidon LN2 alayım hemen.

Şaka gibi ya,gün görmemiş yorumun bu kadarını sanırım ilk kez okudum.

Tabi arkadaşım,geri dönüşüm ürünleri bunlar,bizde temacıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2500

Phenom X2 550 ile İntel E5200'ü kıyaslamak saçmalıktan öteye gitmez hızaşırmalı bile olsalar. Çarpan kilidi açık 6mb l3 bellekli Phenom 50-60 dolarlık anakartla bile 3.8 - 3.9 hızlara çıkabilir. Fakat intel E5200'ü iyi değerlere çıkarmak için 90-100 dolarlık anakart ve iyi ramler gerekli buda daha maliyetli bir sistem yapar. Ayrıca AMD'nin yeni Athlon II X2 245 2.9 Ghz işlemcileri gelmiş bulunuyor 73 dolara E5200 ile ancak bu işlemci karşılaştırılabilir ki fiyat/performans olarak gene Athlon önde olacaktır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.