Şimdi Ara

Medion AMD tabanlı netbook modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD'nin en azından resmi olarak netbook pazarına yönelik özel çözümleri olmasa da firmanın düşük güç tüketimli donanımlarıyla netbook'ları yapan firmalar da yok değil. Dizüstü bilgisayar üreticisi Mediona, AMD tabanlı yeni netbook modelini yakında kullanıma sunmayı planlıyor. Firmanın Akoya Mini E1312 kod adını taşıyan ultra-taşınabilir formdaki yeni sistemi, AMD'nin Sempron 2100U işlemcisini ve ATi Radeon Xpress 1250 grafik yongasını temel alıyor.

Hem işlemci hem de grafik performansıyla Intel Atom tabanlı sistemlerden daha güçlü olacağı belirtilen sistemde 11.6-inç ekran bulunduğu ayrıca 1GB bellek, 160GB sabit disk ve 1.3MP çözünürlüğünde internet kamerasına yer verildiği belirtiliyor. WiFi (b/g/n) desteğine de sahip olan sistemin genel olarak Nvidia ION tabanlı netbook'lara rakip olması bekleniyor. Yakın zamanda satışa sunulması beklenen Mediaon Akoya Mini E1312'nin fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

• Güç tüketim değerlerini görmek lazım....
  • neden neo işlemcisini kullanmıyolarda sempron kulllanıyolar bilemiyorum.

neo lar hem atom kadar enerji harcıyolar hemde daha performanslılar.
  • evet işte bu atom katili.
  • ucuz olsun lütfen
  • Sırf grafik yongası yüzünden Atom'a tercih edilir ;)
  • bildiğim kadarıyla sempron 2100'ler 65w!.. 65W'lık işlemci ile netbook ne kadar verimli olur tartışılır?!? yoksa sonundaki "U" daha düşük güç tüketimi mi sunuyor?!?
  • herhalde guc tuketimi iyi olmalı
  • Haberde yanlış girilmiş sanırım, bahsedilen işlemci Sempron 210U: 1500Mhz ve 15W'lık güc harcaması bulunuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

bildiğim kadarıyla sempron 2100'ler 65w!.. 65W'lık işlemci ile netbook ne kadar verimli olur tartışılır?!? yoksa sonundaki "U" daha düşük güç tüketimi mi sunuyor?!?

kullanılan işlemci büyük ihtimalle 210u. yazım hatası olabilir...

sempron 210u: 1.5ghz, 15w

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Sempron%20for%20Ultrathin%20Notebooks%20210U%20-%20SMG210UOAX3DX.html

ben yazarken cevap gelmiş bile...

quote:

Orjinalden alıntı: Elu

Haberde yanlış girilmiş sanırım, bahsedilen işlemci Sempron 210U: 1500Mhz ve 15W'lık güc harcaması bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigehalil -- 7 Temmuz 2009; 11:12:33 >

• Güç tüketimi gayet iyi.
  • @adigehalil, @elu, sağolasınız, şimdi oldu... 15w gerçekten çok güzel bir değer... ben de 65w'la nasıl netbook yapmayı düşünüyor bunlar diyordum
  • fiyat anlamda rekabeti artırırsa hiç de kötü olmaz.
  • sempron 210u: 1.5ghz, 15w

güzel
  • medion genelde fiyat performans ürünleri ile geliyor , umarım bununda fiyatı iyi olur .
  • yeni atom z530 ekran kartiyla beraber toplam 4.5watt civari cekmiyor muydu?
    amd neo da 15watt'ti saniyorum
  • Towarskce hoca ortalıklarda yok... Yoksa çok iyi aydınlatırdı bizi, veya insanlara laf anlatamamaktan bıktı.
  • 340 Sterlin. 850 TL yurtdışı fiyatı. Ion tabanlılardan daha ucuz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.