- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kulak deldirme işleminden sonra
71 Cevap77495 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1639 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:37:52 

Kulağı deldirince kulağı takılan küpe 1 hafta gibi bir sürede çıkarılıyor ... Deldirmeden önce kafamıza taktığımız tek şey buydu , denize giremiyecez + pederler ne der vs. , fakat bugün duydum kız arkadaşlar söyledi küpe çok zor çıkıyormuş büyük bi acıyla çıkarılıyormuş 1 hafta sonra ve şişiyormuş o çevre.Yani 2 kıza sordum 2side baya şişti kulağım dedi ... Gerçekten de kesinlikle şişecek diye birşey varmı ? Ayriyetten 1 hafta sonra çıkarılması zor mu olur gerçekten bu geçici küpenin ? ( bu arada tükürük sürülmesi önerisini aldım işe yararmı yumusaması için )

3724 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:40:03 

valla bende bugun taktırdım acımıyor felan hikaye erkek adamsın oakdar acıya dayanamıcan mı ya

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

1639 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:43:04 

quote:

Orjinalden alıntı: i Am Not Dead

valla bende bugun taktırdım acımıyor felan hikaye erkek adamsın oakdar acıya dayanamıcan mı ya

acıyı değil de özellikle şişip şişmediğini öğrenmek istiyorum

2367 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:44:44 

Bi b*k olduğu yok. Azcık şişme oluyor.

10gün oldu ki 2 tane yaptırdım, sıkıntı oluşmadı.

Küpeyi bol bırak ara sıra döndür, iltihap önlemi için(sanmıyorum olcağını) batikon falan sürebilirsin.

Everything.
Everyone.
Everywhere.
Ends.

1062 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:44:47 

ne şişti ne de bir şey oldu ufacık bir iltihap kaptı ama o verdikleri küpeyi bir hafta tak o bira daha kalındır diğer küperler için rahatlık sağlar.

http://yeralinti.tumblr.com/
Yeraltı Edebiyatı.
İstanbul/Felsefe.
Pek bir yazar.

562 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:46:08 

yo ben 3 defa deldirdim hiç bişi olmadı yalnızca 1 hafta çıkarmadım kulağımdan

1639 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:51:59 

adam bize 4 gün dedi , bende şaşırdım ama ne kadar kalırsa o kadar iyi sanırım , bu arada bunlardan sonra ki küpeleri sterilize edip takmak daha mantıklı sanırım

2436 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:00:36 

quote:

Orjinalden alıntı: The Beatles

Kulağı deldirince kulağı takılan küpe 1 hafta gibi bir sürede çıkarılıyor ... Deldirmeden önce kafamıza taktığımız tek şey buydu , denize giremiyecez + pederler ne der vs. , fakat bugün duydum kız arkadaşlar söyledi küpe çok zor çıkıyormuş büyük bi acıyla çıkarılıyormuş 1 hafta sonra ve şişiyormuş o çevre.Yani 2 kıza sordum 2side baya şişti kulağım dedi ... Gerçekten de kesinlikle şişecek diye birşey varmı ? Ayriyetten 1 hafta sonra çıkarılması zor mu olur gerçekten bu geçici küpenin ? ( bu arada tükürük sürülmesi önerisini aldım işe yararmı yumusaması için )

Bepanthen sür hergün sıksık.

Ben sürmedim 5 gün sonra kulağımı yararak küpeyi çıkardılar.Ve o küpe çıkarılırken çektiğim acıyı bir ben bilirim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1639 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:07:13 

ya bu önerdiğiniz merhemleri tam o deliğe sokmak mı lazım yoksa kulağın her 2 tarafından deliğe en yaklastırabildiğimiz kadar yakın yere yaklastırmamız yetermi ? Veya daha basiti normal kabataslak sürsek yetermi ?

4089 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:07:55 

benim arkadaşımda deldirdi ama deldiren kişi bi süre kulağında kalsın demiş arkadaşta evhamlı biraz o yüzden yaklaşık 1 ay kadar kulağında kaldı küpe ve resmen yapıştı zar zor çıktı ve tekrar deldirmişti. aman hocam sende öyle bişey yapma sakın

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

2436 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:13:48 

quote:

Orjinalden alıntı: The Beatles

ya bu önerdiğiniz merhemleri tam o deliğe sokmak mı lazım yoksa kulağın her 2 tarafından deliğe en yaklastırabildiğimiz kadar yakın yere yaklastırmamız yetermi ? Veya daha basiti normal kabataslak sürsek yetermi ?

Süreceğin zaman çıkar küpeyi.Ama çıkarıp sürerken aile fertlerinden biri yanında olsun çok çabuk kapanıyor o delik ve takarken canın yanar.Özellikle küpenin vidası küpe iğnesine oturunca acaip canın yanar.Bu birkaç gün devam eder.Deldirdikten 4-5 gün sonra git deldirdiğin yere.Bir baksınlar.Bu arada deldirirken deldirilen küpenin gümüş olmasına dikkat et çünkü gümüş daha sağlıklı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3724 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:17:20 

evet gümüş olması lazım hemde anti vampir XD
şaka tabi
ya bugun deldirmemin sebebi bi küpe gördüm böyle siyah bi zar küçük tü çok hoşuma gitti alcam onu

SweetDreamzZ
E ∞ V

1078 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:23:33 

SABAH DELDİRDİM ACIMADIDA SADECE HER GÜN ÇEVİR DEDİ 4 TANE KREM SÜRDÜ VS.VS.

...Aşkımız iki gözlüklünün öpüşme çabasıydı;
gözlükleri çıkarmak hiç aklımıza gelmedi.

1697 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:54:13 

Küpenin kulağa kaynamaması için her gün 1-2 kere oynatmanız yeterli gelicektir. Bide yatarken kulağınızın üstüne yatmamaya özen gösterin. 1 hafta sonrada rahat rahat cıkmıştı bu dediklerimi yaptım. Yani sağlam bi yerde deldirirseniz mikrop kapma gibi bişide olmaz. Her küpe taktığımda kolonya sürüodum küpeye ne iltihap oldu ne şişme

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

1478 Mesaj
6 Temmuz 2009; 23:57:42 

Deldirdim her gece çıkartıp gazlı beze kolonya döküp delik yeri ovuşturdum. Ne iltihap kaptı nede şişti. Ayrıca hiç acımıyor çıkartırken. yalnız her zaman küpe olsun kulağında delik alışana kadar. benim ilk iki ay 1 gün takmasam kabuk tutuyordu takarken kanıyodu. Acı yok ama kan vardı

Gözünüzü dört açın artık, Matrix diye bir şey yok,
Superman öldü, SperMan var artık moruk,
Batman’i kankası Ronin’le gömdük.
Amerika kökenli kahramanlar, cümleten yalan lan,
Gerçek kahraman Anıtkabir’de, Ankara’da yatan lan !

3724 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:00:09 

0

şu manyak yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 7 Temmuz 2009; 0:01:04 >

SweetDreamzZ
E ∞ V

1210 Mesaj
7 Temmuz 2009; 2:14:19 

zırt pırt ellemezsen hiç bir şey olmaz. Arasıra küpeyi kulağında döndür.

2852 Mesaj
7 Temmuz 2009; 2:23:28 

quote:

Orjinalden alıntı: i Am Not Dead

evet gümüş olması lazım hemde anti vampir XD
şaka tabi
ya bugun deldirmemin sebebi bi küpe gördüm böyle siyah bi zar küçük tü çok hoşuma gitti alcam onu

O küpe benim küpem olabilirmi

______

Yok ya fazla acıtmaz ilk takılan küpelerin demiri biraz kalın normallere göre o kadar o yüzden acıtıyor sen deldiren kişinin söylediklerini harfiyen uygula eğer iltihap şişme vb. olursa eczaneye git eczacı sana en uygun ilacı verecektir.

Gears of War : 6500/6500 G
Seriously...
Seriously 2.0 , Seriously 3.0
Seriously Judgmental

See you on Xbox One !

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Temmuz 2009; 2:28:01 

dh yi bastılar

208 Mesaj
7 Temmuz 2009; 5:28:52 

offffff o şişkinliği sıkma hazzı yokmudur hiçbişeye değişmem suratta oluşan aknelerden bile daha tatminkardır, bi sıkarsın karşındaki aynaya pöööörççç diye veya vııırrrrççç diye boylu boyunca yeşilce sıvanır böyle bir keyif olamaz

152 Mesaj
7 Temmuz 2009; 6:14:03 

dün yine kulağımı deldirdim. sol üstü. erken çıkarayım dedim. çıkardım eskisinide takamadım. mecbur kendim deldim. biraz acıdı. ama şişme falan yok. yarada yok.

Zippo'yu seviyorum !

2415 Mesaj
7 Temmuz 2009; 8:52:09 

Gümüşe alerjiniz varsa, ve ya dandik küpe alırsanız şişer. Küpeyi 3 günden fazla çıkartmayın. Takması zor olur.
İlk günler bepanten sürün. Küpeyi takarkende önce kolonya ile yıkayın sonra bepanten sürüp takın.
Çıkartırken acımaz. Zaten ufacık delik ne kadar acır ki hayal edin.

Orada duruyordun yalnızca çığlıklar atarak,Kimsenin seni dinlemediğinden korkarak, En çok boş teneke kutunun tangırdadığını söylerler, Kendi sesin rahatlatıyor olmalı seni ,Yalnızca duymak istediklerini duyuyor,Ve yalnızca duymuş olduklarını biliyorsun,Sen,sen boğazına kadar trajediye gömülmüşsün ,Dünyayı kurtarmak niyetindesin, Kimse aldırmıyordu bu söylediklerime...IzdıraP
Dostum sesin kaybolmadan önce, Bir kişinin eğlencesi diğerinin cehennemidir, Bu dönem insanların ruhlarını sınamak için gönderildi...

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2009; 8:58:44 

Sana su kadar diyim ben deldirdim 3 gün sonra cikardim baska küpe taktim cok da rahatti,ama söle bişi var yeni küpede birez azcık sinek isirmiş gibi sizliyor kulaginin üstüne yatarkene 2. günde tertemiz mis gibi oluyor kulagin das ist ein cillope anlicagin .

235 Mesaj
7 Temmuz 2009; 9:23:45 

Bende geçen sene deldirdim ondan önce 4 kere deldirmiştim ama aile ve okuldan dolayı tekrar kapatmıitım. En son deldirdiğimde kulağımdan 1 ay boyunca çıkartmadım ama sık sık küpeyle oynadım sonra çıkarttım babalar gibi diğerini taktım hiçte bi şey olmadı...

0 Mesaj
5 Ağustos 2009; 20:11:05 

Ben kulağımı deldirmek istiyorum ancak evdekiler biraz karsı cıkıyor .. bunun icin gizlice deldirmeye karar verdim .. deldirdikten sonra belli bir süre evde falan yarabandıyla gezmek zorundayım sonra da banyo yaparken ve gunde 2-3 saat takabilirim ...delinirken olan küpeyi takarak üstünü yara bandıyla kapattığımda sorun olurmu yani iltihap vs. olurmu veya delik kapanabilirmi .. ve kac gun o kupe kulağımda kalmalı en az ??... yardımcı olursanız cok cok cok cok cok sevinirim...

886 Mesaj
5 Ağustos 2009; 20:21:51 

kulak hafiften abse yapıyor o sorun değil zaten 1 ay sonra herşey normale dönüyor .. Şişme dedikleri absedir ki oda kulağı tutunca sanki içinde birşey varmıs gibidir.. İlk 4-5 gün o kupe ile dolasın sonra istediğinz küpeyi beğenip takın.. O ilk delinirken takılan küpe biraz zor ckar ama canınız yanmaz.. İlk zamanlarda kendi kendinize küpeyi takamassınız canınız yanar bazen deliğe sokarsınız ama dısarıya veremessiniz olur bunlar ama 1 ay geçtikten sonra kulağa küpeyi takıp takmadığını bile hissetmezsin o derece kolay birşey olur..

Hayatın size neler getireceğini bilemezsiniz.

17 Mesaj
5 Ağustos 2009; 20:21:53 

ne kadar korkuyorsunuz yapmayın kardeşim bu kadar ahım vahım edcekseniz değil mi ayrıca ben erkeklere küpeyi yakıştırmıyorum takmak isteyen olursa mıknatıslı çok güzel küpelr var onlar daha ii bence

1536 Mesaj
5 Ağustos 2009; 20:24:50 

quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

Em orayı, yumuşar.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

1139 Mesaj
6 Eylül 2009; 0:40:07 

Bi sorum olacak bununla ilgili. Şimdi ben kulağımı deldirsem ve o küpe 4 gün kalsa kulağımda sonra çıkartsam, haftasonu (2gün) takmasam delik kapanır mı 2 günde? Zaten normalde de haftanın 5 günü takacağım. Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

Aşk biter,
Yenisi gelir eskisinden beter..

170 Mesaj
6 Eylül 2009; 0:52:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Roll

Bi sorum olacak bununla ilgili. Şimdi ben kulağımı deldirsem ve o küpe 4 gün kalsa kulağımda sonra çıkartsam, haftasonu (2gün) takmasam delik kapanır mı 2 günde? Zaten normalde de haftanın 5 günü takacağım. Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

ilk hafta biraz riskli henüz yara iyileşmemiş oluyor tekrar takarken delmek zorunda kalabilirsin küpe takacam derken bi kaç hafta küpe olursa ondan sonra sorun olmaz zaten

yeni yapıldığında küpeyi biraz gevşetmek ve arada döndürmek çok işe yarıyor tavsiye ederim ayrıca onu çıkarttıktan sonra takacağınız küpeye birazcık bepanthene sürerseniz antibakteriyel olduğundan enfeksiyonu engeller bişey daha ilk taktığınız küpe halka olmazsa iyi olur ağır geldiğinden ve henüz tam iyileşmemiş olduğundan sorun çıkartabilir ;)

The clup of Walkman phones W810i
Samsung NP R560 Serisi as02tr
Anime sayfasına gider
DH Karakalem Grubu

265 Mesaj
6 Eylül 2009; 1:11:13 

o kadar büyütme bişey olmaz

107 Mesaj
28 Eylül 2009; 16:19:38 

ya benimde bi sorum olacak ben kulağımı 1 ay once fln deldirdim okula giderken küpeyi çıkarıyorum gelince takarken çok acıyodu bugün okula giderken çıkartmaya çalıştım ve iltahap aktı bende çıkarmadım küpeyi aktıktan 2 saat sonra küpeyi döndürmeye çalışırken zorlandım heralde iltahap kurumuş yarın okula giderken çıkarırsam delik kapanırmı diye korkuyorum?????

umut

107 Mesaj
28 Eylül 2009; 17:22:36 

ne yapmam gerekiyor yarına kadar lütfn yardım edin

umut

1248 Mesaj
28 Eylül 2009; 17:36:33 

ben deldirdiğimde ilk gün kulağımdan çıkarmış başka küpe takmıştım sonra yine o deldirme küpesini taktım yani bi sorun olmadı en başlarda biraz acı oluyor ama zamanla alışıyorsun ama sen kulağından küpeyi çıkarmamaya gayret et en başlarda geri takınca fena acıyabiliyor ve küpeyi sık sık döndürmelisin. ufak tefek acılarıda kafana takmadığın sürece 1-1.5ayda bişeyin kalmaz

1248 Mesaj
28 Eylül 2009; 17:40:36 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear1992

ne yapmam gerekiyor yarına kadar lütfn yardım edin

dostum küpe kulağında takılı kalabilir ama arada döndür ve yara bandını ortadan kes yarısını küpenin üstüne yapıştır okulda kızmasınlar ben babamdan öyle saklamıştım tabi 2 ay sonra açıkladık

324 Mesaj
28 Eylül 2009; 17:44:48 

geçen sene deldirdim 1 hafta durdu hiç çıkmaması lazım dediler 1 kere çıkardım hemen şişme ve ağrı başladı ama hemen geçti

121 Mesaj
2 Ekim 2009; 15:22:11 

Bugün deldirdim, su değmemesi gerekiyor mu acaba ?

1 Mesaj
2 Ekim 2009; 15:30:39 

mıknatıslı küpe kullanın ya

121 Mesaj
2 Ekim 2009; 15:36:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Kobe Bryant #24

mıknatıslı küpe kullanın ya

1 hafta takınca yara yapıyor o da..

Uzaklaştırılmış
2 Ekim 2009; 15:37:35 

0

0

4547 Mesaj
2 Ekim 2009; 15:54:15 

Ben de iltihap falan olmadı da o 1 haftalık küpeyi çıkarıyım derken o yaz sıcağında bayılmak üzereydim.. Bir türlü çıkartamamıştım..

İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.

3081 Mesaj
2 Ekim 2009; 16:02:08 

Bu küpe insana ne katıyor ki bunu hiç anlamıyorum. Erkekte de aynı kadında da, bana çok saçma geliyor.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

4694 Mesaj
2 Ekim 2009; 16:05:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Bu küpe insana ne katıyor ki bunu hiç anlamıyorum. Erkekte de aynı kadında da, bana çok saçma geliyor.

Citizen, in kuma oyna dostum yaa.. Yeni kale şekilleri dene!

Bu arada şu çiçekli arkadaşa gelsin bu video:

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

148 Mesaj
4 Ekim 2009; 0:52:24 

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

404 Mesaj
4 Ekim 2009; 0:55:17 

delme küpesini çıkarırken ön tarafından yankeski ile kesin acı yok dert yok tasa yok ;)

171 Mesaj
4 Ekim 2009; 1:09:35 

quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

tükürük mükürük koca karı kulaktan dolma şeyler bırak onları.Aslında kişiye ve bünyeye göre değişiyor yani senin deri yapına bağlı biraz...Ben deldirdikten tam 10 gün sonra çıkarmıştım küpeyi ne şişlik oldu ne de zor çıktı.Tabi sende bu durum farklı olablir ama sana önerim teramicyn diye bir krem var istersewn onu kulağına sür günde 1 defa hem yumaşk tutar hem de iyileşltirmeyi hızlandırır hem de çıkarmada kolaylık sağlar...

Her doğruda bir yanlış,her yanlışta bir doğru vardır...

121 Mesaj
5 Ekim 2009; 15:33:57 

Küpeyi çok sık olmamak kaydıyla ara ara döndürün. Ben deldirdikten 5 gün sonra çıkarıp kolonya ile temizledim bepanten sürdüm hemen taktım tekrar. Ondan 2 gün sonra küpeyi çıkartıp kendi aldığım küpeyi taktım. Takmadan önce kolonya ile iyice temizledim ve yaraya bepanten sürdüm. Ne şişlik ne kanama ne iltihap hiçbirşey olmadı, hiçbir problem yaşamadım. Böyle yapmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengoo76 -- 10 Ekim 2009; 14:50:28 >

597 Mesaj
23 Haziran 2010; 23:33:41 

deldirdikten sora denize girmek sakıncalı olurmu

4030 Mesaj
23 Haziran 2010; 23:41:13 

bu ilk taktıkları küpe nasıl birşey?
tek tip bi model mi yoksa istediğin modeli seçebiliyon mu

1639 Mesaj
24 Haziran 2010; 17:08:57 

Ohoo,konu hortlamış.Geçen eylül ayında çıkarttım küpeyi , bi daha takmadım delik kapandı.Bir sorun da olmadı.
@bobi2002 ben 5-7 gün sonra girdim birşey olmamıştı.çok azcık sızladı.
@Rajeesh bizde tek tür vardı , ama özel yerlerde farklı farklı takılanlar vardır

329 Mesaj
22 Temmuz 2010; 1:51:22 

Ben şu sıralar deldirmeyi düşünüyorum biliyosunuz okul zamanında çokda fazla kalmadı baya bi okudum bu tarz konuları önceden bilgilenmek için şimdi sormak istediğim şu bi kaç gün içinde deldiririm ama hadi ağustos başında deldirdim diyelim okula 1.5 ay kalıyor ben 1.5 ayda kulağı yara olaylarını sorunsuz hale getirebilirmiyim ayrıca okula giderken çıkarıp (5 saatliğine yani) dönünce taksam kapanma gibi bi sorun olurmu okul dışında her zaman takabilirim

Ayrıca şöyle halka küpe modelleri bulunan bi link biliyorsanız çok iyi olur bakayım diyorum bi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiibaTR -- 22 Temmuz 2010; 1:54:38 >

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

3608 Mesaj
3 Eylül 2010; 19:47:10 

arkadaşlar bazı arkadaşlarımız bepanthen antibaktiriyel demiş bu yanlış. sürülmesi gereken krem antibakteriyel antibiyotikli hcl ve polimiksin B içeren krem TERRAMYCIN dir. önemli olduğu için söylüyorum. bide ben daynamadım ilk gün küpeyi çıkardım delikten sonra hemen taktım ama inş sorun olmaz :(

449 Mesaj
9 Ekim 2010; 8:30:47 

yaw ben gittim eczaneye tanıdık.dedim abi del..kalemle işaretledi sonra hiç krem filan sürmeden çaktı kulağa.millet acımıyor demiş ama benimki pis bi acı hissettirdi? acep adamın kasaplığındanmı ??

devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayicisini kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

2509 Mesaj
9 Ekim 2010; 8:55:21 

quote:

Orijinalden alıntı: MirageLord

yaw ben gittim eczaneye tanıdık.dedim abi del..kalemle işaretledi sonra hiç krem filan sürmeden çaktı kulağa.millet acımıyor demiş ama benimki pis bi acı hissettirdi? acep adamın kasaplığındanmı ??

Sprey tarzı bir şey sıkıyordu, kulağın hissizleşiyor normalde. Çok küçük keskin bir acı oluyor, ama sonrası pek de önemli değil. Adamın kasaplığı.

Iron Maiden can't be fought, Iron Maiden can't be sought

144 Mesaj
9 Ekim 2010; 9:11:39 

Arkadaşlar sizce gözlüklüye küpe yakışır mı?

1302 Mesaj
8 Temmuz 2012; 2:04:30