Şimdi Ara

Asus'dan ROG Connect teknolojisi ile Hızlı ve Öfkeli tarzı sistem kontrolü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım dünyasına yön veren lider isimlerden Asus, R.O.G serisi altında kullanıma sunacağı yeni nesil anakartlar için ROG Connect adı verilen yeni bir teknoloji geliştirdi. Otomobil tutkunlarının Hızlı ve Öfkeli serisinden hatırlayacağı üzere filmlerde otomobillerin temel parametreleri harici bir laptop ile takip edililiyor hatta ayarlanabiliyordu. Asus'un geliştirdiği ROG Connect yeni teknoloji de benzer bir fikre dayanıyor ve bu sayede kullanıcıları anakartın temel parametrelerini ayrı bir sistem üzerinden kontrol edebiliyorlar.

Anakart ile bağlantı için modifiye edilmiş USB kablosunun kullanıldığı bu teknoliji, dizüstü bilgisayar gibi harici bir sistemde yine Asus tarafından hazırlanan özel bir yazılım ile kontrol ediliyor. Haber içi görselden de fark edilebileceği üzere örneğin ROG serisi P55 yonga setli Asus anakartınızın voltaj, sıcaklık ve fan hızı gibi parametrelerini dizüstü bilgisayarınızda takip edebilecek, voltaj değerlerini ve işlemci hızını yine dizüstü bilgisayar üzerinizde değiştirerek gerçek zamanlı olarak uygulayabileceksiniz.

Asus'un ROG Connect teknolojisini P55 yonga setli anakartlarıyla lanse etmesi bekleniyor.

• Çok fazla kullanılan bir özellik olmayacak bana göre, arkadaş çevresine hava atmak isteyenler için kullanılabilir
  • bakalım ne kadar tutacak...
  • Belki LN2 kullanan hızaştırmacılar için iyi olabilir. Fakat normal kullanıcılar için bence de gereksiz.
  • :D artık gülüp geçiyorum.
  • fena olmamıs,ilerde ROG sistemini miniAtx anakartlara uygularlarsa fıldekı gibi olabilir.
  • Arayüz ve kullanım bakımından asus un turbo v yazılımına bensiyor. Asus un x58 p6t deluxe palm edition anakartındki palm aletinin yerini görecek bir sistem gibi tasarlamışlar. Belki hız aşırtma rekortmenlerinin işine yarar daha ince ve çabuk ayar yapmak için...
  • ben leptopa dikkat etim tasarım asusa benziyo tamamen ama epson marka epson nun leptopun olduğunu ilk burda gördüm bu resimde
  • Masaüstüne zor para yetiştirirken, bir de dizüstü mü alıcaz ??? Gösteriş yahu...
  • asus fantazi deniyo sadece
  • Bizim gibi kullanıcılar için aşırı gereksiz..
  • anakartta maximus 3 formulaya benziyor resimlerini incelerken arka panelindeli bios reset tuşu gibi bi tuş vardı ulan bu n işi yarıyor diyordum bnde meğerse iş buymuş :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.