Şimdi Ara

iPhone 3Gs’in arkası neden renk değiştiriyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  iPhone 3Gs’in arkası neden renk değiştiriyor ?

Geçen senede olduğu gibi bu senede beyaz iPhone bir takım sorunlarla gündemdeki yerini koruyor.Bir süredir forumları ve teknoloji sitelerini meşgul eden soru:iPhone 3Gs neden renk değiştiriyor ? İlk başlarda ısınma sorunundan dolayı kasada kalitesiz olunca renk atması yaşanıyor dendi.Hatta piyasadan toplatılacak bile denildi..Peki gerçekten de kalitesiz kasa ve aşırı ısınmadan mı kaynaklanıyordu değişim ?

Bu söylentiler üzerine ilk başta Apple mühendisleri ile görüşen french iPhone ekibi kasadaki renk değişiminin kesinlikle ısınma kaynaklı olmadığını ve 3.parti kalitesiz kılıflardan kaynaklandığını cevabını almış.Bunun üzerine iPhone’u arkasını alkol ile temizlemeye başlayan ekip,renk değişiminin bu işlem sonucu geçtiğini farketmiş

Bakalım kimin doğru söylediğini zaman gösterecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 6 Temmuz 2009; 9:58:04 >

• Topu başkalarına atmışlar Bahane Bahane
  • Sarhoş olmasın bari cihaz... alınık alkolik 3Gs
  • Ama eğer gerçekten alkol ile silince renk değişimi kayboluyor ise adamlar haklı. Sorun kullanılan kılıflardan kaynaklıyor demektir. Keşke deneme imkanım olsaydı merak ettim şimdi
  • Amanın ya geçen sene çatlıyor diye apple'a en iyi giden beyazı almadım 1 sene içimde kaldı bu senede bu napacaz.
  • Ya sacmalamayin yasm=yerlerde.gif]
  • eger bu renk degisimi kiliflardan kaynaklaniyosa harbiden salaklik tarihine gecer bu olay
  • Apple yakında suçu üstlenir sorundan muzdarip olanlara bedava değişim+itunes gift card verir herkes mutlu olur (Bknz: İlk gen iPhone)

Bana sanki OS 3.0 ın bu iştede parmağı varmış gibi geliyor.
  • kılıflar boya veriyorsa madem neden belirli yerlere boya veriyor fotoğraları inceleyin bakın bütün iphonelara aynı yerdenmi boya veriyor bu kılıflar niye köşelerinde yok bu boya izi sorarım arkadaşlar?
  • Bu kılıflar 3G zamanında yokmuymuş? Neden onları boyamamışlar?
    Ben hiç 3G beyaz olanın renk değiştirdiği ile ilgili bir haber okumadım.
  • Uzun süre 3gs de oyun oynamis birisi olarak soyleyebilirim ki evet isiniyor alet :) ama beyaz bi arka planin rengini attiracak kadar degil. Kiliflarin artik renk atmasini nedeni makinenin daha fazla isinmasi. grafik karti ve islemci olarak nerdeyse 3g yi 4 e katladigini dusunecek olursak (destekledigi grafik islemleri de var tabi gorsellik olarak da 4 e katliyor desek 16 kat oluyor :) ) aletin bu kadar isinmasi (ki icinde fan i filan yok garibimin :) ) normal ve artik kiliflarina renk attirmasi da normal bence. ama arka kapaklar ve butun olarak parcalar gayet dayanikli sanmiyorum ki renk atsin... ha elim filan da yanmadi hic yani :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.