- x
Omuzda ve Sırtta Sivilce?
75 Cevap55874 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3169 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:16:59 

Arkadaşlar hani suratakileri felan anladık da bu omuz ve sırt bölümünde sivilceler iyice azıttı. Bunun bir yöntemi felan var mıdır geçirmek için?

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

432 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:19:37 

em onları

şaka bi yanada bendede çok var ya

o şimdi asker
Acemi Bİ: Manisa/Kırkağaç Usta Bİ:Siirt/Şirvan/Cevizlik J.Kom.Karakol Komutanlığı

926 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:20:47 

aynen bende de var. Yüzümde yok omuzlarda dolu.

185 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:22:26 

Aynen yaa bendede var yüzde az bel-sırt-omuz dolu irili ufaklı

182 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:23:02 

1 hafta deniz + güneş en kısa çözüm.

3169 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:23:20 

Yüz çevresinde geçti izler kaldı ama bu sefer omuzlarda fena çıkmaya başladı. Ne yapacağım bilemiyorum. Bilen birileri yardım ederse çok iyi olur.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

5680 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:24:47 

Bende de her yerde çıkıyor.Kolumda bile 5-6 tane beyazlaşmış var

ASUS ROG G75VX
Core i7-3630QM||16 GB DDR3 RAM||3 GB Nvidia GTX670MX@675MX GDDR5||2 TB HDD||17.3" Mat Full HD LED||Win8.1
Sony Xperia Z2//Xperia Z1//Xperia Z//Xperia Tablet S||Beats by Dr Dre Pro-Tour

20 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:25:08 

Bende de çok var

185 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:26:15 

fan clup mı kursak

2885 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:27:15 

Elma sirkesi ve su karışımı önermişler aşağıdaki forumda;

http://www.cilthekimi.c...r/showthread.php?t=5417

Ben tuzlu su öneriyorum deniz kum güneş falan.Sivilcelere iyi geliyor.

Erciyes Üniversitesi Gazetecilik

3169 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:28:46 

Fan kılap değil de bi çözüm arasak daha iyi ve yararlı olur bence.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

12234 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:28:47 

eğer güneşe çıkamıyorsan nemlendirici tavsiye ederim

"Bize her yer Nişantaşı!"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Temmuz 2009; 1:32:07 

sık duş alıp temizlenmek çözümü

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 1:35:41 

hep pislikten oluyor bunlar. duş alın

3169 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:37:14 

Ne pisliği kardeşim ne diyorsun sen Allah aşkına? Hergün 2 kere duş alıyorum. Biraz düzgün konuşun zor değil.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

711 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:38:38 

quote:

Orjinalden alıntı: OSadam_92

fan clup mı kursak

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 1:40:55 

Bende de olmuştu; dendiği gibi biraz güneşin altında denizde vakit geçirin, geçer.

408 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:52:41 

quote:

Orjinalden alıntı: biarkadasabakpcikcam

aynen oyle bende de vardı denize gittim sadece bi gun hepsi yok oldu şimdi 2 senedir denize girmedim yine cıkmaya başladılar birde ellediğind daha da cogalıyolar bencede en iyi cozumu deniz+guneş

92 Mesaj
5 Temmuz 2009; 2:00:31 

Benzamycin diye bir krem var..Onu gece yatmadan önce sürün..Sonra sabah duş alın..1 hafta sonra sivilce dene bişey kalmaz..Çok iyi kurutuyor..

3179 Mesaj
5 Temmuz 2009; 2:17:04 

quote:

Orjinalden alıntı: biarkadasabakpcikcam

ilac felan kullanma once bu tavsiyeye uy,5-6ayda gecmeyen sivilceler 2 gunde gecti,gunes ve denizdeki tuzlu su etikili oluyor

3144 Mesaj
5 Temmuz 2009; 2:17:38 

Benim yüzümde de pek sivilce çıkmadı ama son bir senedir sırtımda çıkmaya ve çoğalmaya başladılar.Kese falan da etki etmiyor.Yağlı bir deriye sahibim.Belki ondandır.En iyi bu hafta bir cildiyeciye görünmek.

Encinaar

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 2:18:37 

genelde yıkanmamaktan çıkar

608 Mesaj
5 Temmuz 2009; 2:20:59 

tuzlu su sivilcelere iyi gelir.Bol bol denize gir.Bendede vardı ne zamandır denize giriyorum baya azaldı

1497 Mesaj
5 Temmuz 2009; 2:21:53 

Deniz,güneş müthiş iyi gelir sivilcelere..İmkanın varsa en iyi çözüm bu..Hadi yüzümde desen bazı maskeler var sivilcelere iyi gelen ama sırta yapılmazki bunlar

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 2:38:19 

sırtınızı omzunuzu iyi keseleyin ve eğer imkanınız varsa hergün duş alın bende de vardı bitti

1881 Mesaj
5 Temmuz 2009; 4:30:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ByNeron

tuzlu su sivilcelere iyi gelir.Bol bol denize gir.Bendede vardı ne zamandır denize giriyorum baya azaldı

denizden döndükten 1 ay sonra geri çıkıo usta tıbbi bi yöntemi var mı yani kesin çözüm??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2807 Mesaj
5 Temmuz 2009; 4:38:13 

sizin omuz ve sırtta var benim göğsümde bile var . Ne hastalıksa bendekide 3 yıldır geçemedi bi türlü.

hatta şu an lise 3 teyim 6ncı sınıftan beri yüzümde sırtımda ve omuzlarında var , 2 yıldırda göğsümde var ne iş anlamadım.Deri hastalıgı var bende sanırım.Bi arada kolumda çıkmıştı .

denize gidincede geçmiyo ayrıca, nedense sadece soluklaşıyor . Duş alıncada eski haline geliyolar.Nasıl bi şeydir anlayamadım ben 3 ordan 3 ordan 6 yıldır aynı dert. Asosyal oldum sivilceler yüüznden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_fb_fb -- 5 Temmuz 2009; 4:40:03 >

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 4:57:58 

şuan 2 tane hap kullanıyorum...

2 haftadır sabah ve akşam...şuan mutfakta haplar isimlerini unuttum ( lazım olursa pm at )

suratımdaki bütün sivilceler gitti.
vücuttakileri kuruttu ve götürüyor...
bodyede başladım zayıflıcam...

işleri yoluna sokma zamanı benim için.

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2009; 5:00:50 

Harbi bende var la fan acak hadi

1881 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:04:49 

quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

Harbi bende var la fan acak hadi

fan açınca geçmio onun yerine birine bi iki bişey sorda uygula

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

152 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:15:02 

yağlı yiyecek yemekten oluyor genelde. bi ara günde 2 hamburger yerdim. sırtımda aynı gün çıkardı. şuan yemiyorum. 1 tane sivilce yok hiç bi yerimde.

Zippo'yu seviyorum !

595 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:17:25 

atom silahı lazım size roaccutane ... şuanda kullandığınız antibiyotikler hiç bir işe yaramıyor

3303 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:23:00 

cok alkol tüketirseniz de cıkar

2807 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:25:26 

quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

atom silahı lazım size roaccutane ... şuanda kullandığınız antibiyotikler hiç bir işe yaramıyor

kışın kullanılıyomuşo ilaç sanırım.Alıcam ama kış gelsin

595 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:44:48 

ben kullandım kullanacak arkadaşlara önerim eylül 1 başlayın mart sonu nisan başı pek güzel olmuyor çünkü ilacın yan etkilerini ilk 15 gün pek hissetmiyorsunuz sonra aniden çıkıyor ama ilacı bıraksanızda 5-6 gün yan etki var ve güneş hiç çekilmiyor vampirizm haline bürünüyorsunuz insanlar benden 6 ayda korkmaya başlamışdı ne yalan söyliyeyim zaten beyazım iyice beyazlaştım şeffaflaştım dudaklarım çatlaklarla ve sürekli kanlı bir görüntü ile doluydu gözlerim falan gölgelenmeye başladı arada sırada derste falan burnum-dudağım yavaş yavaş kanıyordu farketmediğimden gören bir kez havalara zipliyordu ha geçti mi geçti artık tek tük küçük küçük 40 yılda bir ama o beyazlık hala daha tam anlamıyla geçmedi

377 Mesaj
5 Temmuz 2009; 6:01:45 

quote:

Orjinalden alıntı: simoney

cok alkol tüketirseniz de cıkar

sivilcelerin sebebi belli oldu

2425 Mesaj
5 Temmuz 2009; 9:36:32 

hamama gidip bi kese attırın ohh mis gibi

3899 Mesaj
5 Temmuz 2009; 10:24:39 

Ben 1 yıla yakın roaccutane kullandım. 1 yılın sonunda yüzümde hiçbir şey kalmadı. İlacı bırakalı 2 yıl oldu, yüzüm pırıl pırıl. Sivilce namına bir şey yok amma velakin ara sıra bende de omuzlarda ve sırtta çıkıyor.

Kese iyi gelir diyorlar...

12 Mesaj
5 Temmuz 2009; 10:31:55 

sıkıntılarınızdan kurtulun tüm sıkıntılarınızdan hiç bir şeyi dert etmeyin o zamanda sivilcelerinizin azaldıgını görüceksiniz siz her yanım sivilce diye daha kendinizi sıkarsanız o sivilceler dahada çoğalır

92 Mesaj
5 Temmuz 2009; 16:38:57 

Bu forumda okuduğum yorumlara göre sivilce ile ilgili çoğu kimse bişey bilmiyor yada bildiğini zannediyor ama yanlış biliyor..Buradaki yazıyı okuyun ve stresin,yediğiniz şeylerin sivilce çıkmasına sebeb olmadığını anllarsınız...

quote:

Yüzünüzde beliren bu küçük noktacıklar sinir bozucu değil mi? Ergenlik çağı da geçti, peki neden hala oradalar? Bu konuda yanlış bildikleriniz...

Metabolizma bozukluğu etken
Yağ bezelerinin fazla çalışmasından, hormon veya metabolizma bozukluklarından kaynaklanan en küçük çıbanlardır sivilceler.

Kalıcı izler bırakabilir
En sık yüzde, alında, sırtta, göğüste ve omuzlarda oluşur. Estetik görünümün geçici olarak bozulmasına neden olabilecekleri gibi, şiddetli olan lezyonlar nedbeleşerek iyileştiklerinde kalıcı izler de bırakabilirler.

Sivilceler hakkında yanlışlar ve doğrular

"Bazı besinler bende sivilce yapıyor": Yanlış

• Besinler ve akne üzerine yıllarca süren çalışmalar sonunda herhangi bir besinin akneye sebep olduğu görülmedi. Ne çikolata akne yapar, ne yağlı yemekler ne de süt. Eğer öyle olmuş olsaydı o besinlerden yemeyerek insanlar sivilcelerinden kolayca kurtulurlardı. Oysa gerçek öyle değil.

• Beslenme şeklinizi değiştirerek sivilcelerden kurtulamazsınız, kurtulan da görülmedi. Sivilcelerden ancak sivilce tedavisiyle kurtulabilirsiniz.

"Stres sivilce yapar": Yanlış

• Stres sivilcelere yol açmaz. O yüzden stresten kurtularak sivilcelerin geçmesini beklemek boşuna. Dahası stresli insanların kullandığı bir takım ilaçlar yan etki olarak sivilce yapar.

• Stres, cilt yüzeyine daha fazla sebum salgılanmasına neden olarak belki dolaylı olarak mevcut sivilceleri arttırabilir ancak hiç yoktan sivilce varetmez. Stressiz olduğu bilinen kimselerde de sivilce çıkabilir. Sivilcenin tedavisi başka türlü, stresin tedavisi başka türlüdür.

"Güneşışığı sivilcelere iyi gelir": Hayır

• Sadece yüzünüz biraz daha bronzlaşacağı için sivilceler daha az dikkat çeker. Güneş ışığı birkaç sivilceyi kurutsa bile yenilerinin gelmesini engelleyemez, epidermise(cilt üstü tabakası) zarar verebilir ve ilerleyen safhalarda sivilceler artabilir.

• Güneş ışığına maruz kalmak ciltte erken yaşlanma ve yanıklara neden olabilir. Güneşe çıkmadan önce koruyuculuk katsayısı en az 15 olan koruyucu losyonlar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sivilceleriniz içinse sivilce tedavisi görmekte fayda var.

"Sivilcelerimi zaman zaman patlatıyorum": Sakın!

• Sivilcelerinizi patlatmakla mikroplara davetiye çıkarırsınız ve eğer enfeksiyon kaparsanız yüzünüzde ömür boyu geçmeyecek kalıcı yaralar meydana gelebilir.

• Siyah noktaları(komedonları) da sıkmamak gerekir.

"Sivilceler yaş ilerledikçe geçer": Tam böyle değil!

• Sivilceler ileri yaş grubunda daha az görülür. Ancak sivilcelerden büyüyerek kurtulunmaz. Bazı kimselerde sivilcelerin neden olduğu kalıcı yaralar vardır. Tedavi edilebilecek bir hastalığı tedavisiz bırakmamak ve kalıcı yara riskinden mümkün olduğu kadar erken kurtulmak gerekir.

• 20-44 yaş arası insanların yüzde yetmiş beşinde akne görülmezken geriye kalan yüzde 25'inde akne mevcuttur. Bazı hanımların adet dönemleri boyunca değişen hormon dengeleri sivilcelere neden olabilir. Doğum kontrol hapları sivilce yapabilir. Hamilelikte de sivilce görülebilir.

175 Mesaj
5 Temmuz 2009; 17:27:47 

dostum en etkili cozum imkanin varsa ya da yazliginiz falan varsa deniz kenarinda bir yere git. her gun duzenli olarak denize gir ve sirtina gunes gelecek sekilde guneslen. eger yazligimiz falan yok diyorsan dusa girince sirtina kukurt sabunu sur, 5 dk falan bekle sonra durula (gerci kendi kendine nasil suruceksin onu sirtina o da var ) ben yuzumdekilere uygulamistim baya etkili olmustu.

2013'ten önce atılan mesajlar bu kullanıcıya ait değildir, itibar etmeyiniz.

131 Mesaj
5 Temmuz 2009; 17:33:51 

ya omuzda sırtta olsun yüzde olmasın soldu yüzümün güneşi yani ceset gibi oldum bune aq artık fondoten cıkıp dolasıcam valla

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 23 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
5 Temmuz 2009; 17:51:59 

denize girip güneşlen yakıyor tuzlu su

45 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:14:07 

Benzamycin için iyi şeyler şöylüyolar ekşi sözlükte...bence bi deneyelim ben yarın alıcam prospektüste de yan etkisi falan yoksa sürücem sırtıma sonra da inşallah keyfime bakıcam. deniz falan olmadığı için ankara da ben tıbbi desteklere bakıcam.hamam falan yalan ben biara 3 hafta da bi giderdim hamama sırtımı yüzdürürdüm resmen ama çare olmadı. 3 hafta sonra izmire gidicem deniz arkadaşlar falan umarım sivilceler geçerde şöyle rahat rahat cıplak cıplak gezerim :D:D:D:D

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

4101 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:21:45 

Bende de var.. Birde boyunla yüz arasında..

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

2159 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:34:24 

Evet, güneşlenince geçmişti bende de.

15 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:38:34 

alıyorum bıçağı kazıyorum hepsini

4355 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:41:19 

Kol pazu bölümünde sivilce olanlar varmı aranızda.?

15 Mesaj
24 Mayıs 2010; 22:43:04 

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Kol pazu bölümünde sivilce olanlar varmı aranızda.?

my lan my

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2010; 22:44:13 

Arkadaşlar karaciğer rahatsızlığınız olabilir, küçükken sarılık felan geçirildiyse özellikle, geçirilmediyse de bir doktora gidip test yaptırın.

Onun dışında alerjiniz olabilir, en yaygın alerjilerden biri yumurta'dır, bunları az tüketmeyi deneyin, veya yine alerji testi uygulattırın.

3149 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:03:30 

deniz suyu işe yarıyor. ama dert etme gelip geçiçi bende de var sırt üstü yatamıyorum bazen cogalıyor :) ceviz fındık vs yediğimde cogalıyor

Eskişehir'liler ve Eskişehir'de yaşayanlar

725 Mesaj
25 Eylül 2010; 12:54:45 

ya ben 16 yasındayım omuzlarımda var :S

Renault Trafic 2.0 DCİ 115 HP
VW Caddy 1.6 TDİ 102 HP
VW CC 1.4 TSİ
Audi A5 2.0 TDİ quattro

388 Mesaj
25 Eylül 2010; 12:56:20 

Ben 15 yaşındayım yüzümde bile doğru düzgün sivilce yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3585 Mesaj
25 Eylül 2010; 13:00:02 

Cilt dotoruna gidin. Ben de aknefug diye bir ilaç kullanmıştım, iyi gelmişti.

84 Mesaj
25 Eylül 2010; 13:12:17 

quote:

Orijinalden alıntı: sf_allthing

Bu forumda okuduğum yorumlara göre sivilce ile ilgili çoğu kimse bişey bilmiyor yada bildiğini zannediyor ama yanlış biliyor..Buradaki yazıyı okuyun ve stresin,yediğiniz şeylerin sivilce çıkmasına sebeb olmadığını anllarsınız...

Bu yazıyı yok şunu yeme, yok asılma ( ), yok kola içme vs vs.. kafa şişiren çok bilmişlere okutmak lazım.

725 Mesaj
24 Ekim 2010; 18:04:59 

arkadaşlar 16 yasındayım omuzlarımda ve sırtımda cok vardı doktora gittim dermovental die bir krem verdi omuzlardaki gitti şimdide dekolte bölgesinde birsürü sivilce cıktı o kremde etki etmiyor ne yapmalıyım?

Renault Trafic 2.0 DCİ 115 HP
VW Caddy 1.6 TDİ 102 HP
VW CC 1.4 TSİ
Audi A5 2.0 TDİ quattro

693 Mesaj
24 Ekim 2010; 18:19:30 

benim bacağımda çıkıyor anasını satim çokmu anormalim

Uzaklaştırılmış
23 Haziran 2013; 16:40:02 

Bendede var ya

390 Mesaj
23 Haziran 2013; 16:41:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Kara Reis

Bendede var ya

Roaccutane

Yaşasın Küresel İntifada !
|Çetin Topçuoğlu-İbrahim Bilgen-Ali Haydar Bengi-Cevdet Kılıçlar-Fahri Yıldız-Necdet Yıldırım-Cengiz Songür-Cengiz Akyüz-Furkan Doğan|

255 Mesaj

[27 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

23 Haziran 2013; 16:42:18 

Yumurtanın akını sarısından ayır tamam sürmeye bile gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Omuzda ve Sırtta Sivilce?
Sayfa: [1]      >>