Barfiks çekemiyorum :s
43 Cevap26049 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3222 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:01:53 

arkadaşlar tek seferde 40 50 sınav çekebiliyorum kollarım falan da kuvvetli ama 10 sınav çekemeyen adam benden çok barfiks çekiyor bunun sebebi ne olabilir ? Geliştirmek için ne yapmam gerek ?

1478 Mesaj
5 Temmuz 2009; 5:38:18 

Aynı Sorun bendede var o kadar direkte asılı kaldım başkasının ayagımdan destekleyerek cekme çalışması yaptım ama tek başıma yine 0 yine 0

Sanırım bu forum bana aşık.
Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.

1036 Mesaj
5 Temmuz 2009; 11:29:18 

http://www.youtube.com/...iRyvy0w&feature=channel

bunun gibi bi şey bulabilirsen süper olur

20 Mesaj
5 Temmuz 2009; 20:56:40 

barfiks ile şınav bir değil :) Ya da mekik, dikkat et ;) Barfiks çok daha zor, bikaç tane bile çekemem ben mesela :D

Gidemediğin Yer Senin Değildir!!!!

0 Mesaj
5 Temmuz 2009; 21:58:46 

ben yaklasık 1 ay once su kapının krısıne asılanlardan aldım odamdan cıkarken gırerken dewamlı olarak cekıyorumılk geldıgınde zıplayarak bıle ıkı oluyordu fakat sımdı sırt bolgemde we omuzlarımda ınanılmaz bır gelısme war usatune ustluk yaklasık 15 tane cekıyorum sureklı cektıgım ıcın onlardan bıtane temın et bence

875 Mesaj
6 Temmuz 2009; 10:00:52 

quote:

Orjinalden alıntı: chrisangeLL

ben yaklasık 1 ay once su kapının krısıne asılanlardan aldım odamdan cıkarken gırerken dewamlı olarak cekıyorumılk geldıgınde zıplayarak bıle ıkı oluyordu fakat sımdı sırt bolgemde we omuzlarımda ınanılmaz bır gelısme war usatune ustluk yaklasık 15 tane cekıyorum sureklı cektıgım ıcın onlardan bıtane temın et bence

Hocam nereden aldın acaba 1 ay dayandığına göre iyidir herhalde.

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

664 Mesaj
6 Temmuz 2009; 10:56:57 

quote:

Orjinalden alıntı: fenerista07

Hocam nereden aldın acaba 1 ay dayandığına göre iyidir herhalde.

evet ben de alacağım 1 tane. nerden aldınız acaba?

7836 Mesaj
6 Temmuz 2009; 11:50:09 

bendede var, 1 sene oluyor nerdeyse sapa sağlam, sıkıştırılarak takılıyor vida yok. hepsiburadadan aldım
Şunuda diyeyim hiç barfiks çekemeyen bi adam, bunu alırsa bişey yapamaz. kanat, omuz, sırt çalışmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppendiX -- 6 Temmuz 2009; 11:50:27 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Temmuz 2009; 12:22:40 

Ben hayatımda barfiks çekmemiştim. Odama yan duvardan yan duvara uzun bir demir aldım. Babam sağolsun duvarları delerek geçirdi demiri. Çok sağlam oldu.

İlk denememde 2 kere yapmıştım. (Hatta tam yapış denilemezdi) 4 gün felan odaya girerken barfikse zıplıyordum ve çekiyordum. Hiç unutmam 1. haftadan sonra pc'de oyun oynarken felan öldüğüm zaman barfiks çekerdim :D Hemen 2 adım yanımdaydı çünki. 2 hafta içinde 15 yaptım. Şimdi 4 aydır çekmiyorum geçen 10 tane zor çektim nedense :D Şınav 35 bu arada.

Uzun lafın kısası barfiks sayını çeke çeke çoğaltıcaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Help :) -- 19 Temmuz 2009; 12:22:58 >

205 Mesaj
19 Temmuz 2009; 14:19:21 

Bu işin sırrı bolca barfiks yapmaktan geçiyor.Başka çaresi yok.Elinizden geldigince vücudu zorlayacaksınız.Mesela ben geçen sene ilk başladıgım da bir tane bile zor yaptım ama o zaman 90 kilolarda ve hiç spor yapmayan biriydim.Geçen yıldan beridir düzensiz de olsa barfiksi çektim.Şınavı da aynı şekilde.SAdece mekik de hiç ara vermedim.Son birkaç aydır da düzenli olarak mekik şınav barfiks üçlüsünü yapıyorum.İşe gitmeden önce sabahları yada izinli isem günaşırı yapıyorum.Sırf barfiks çekebilmek için dama özel demir yaptırdım.Ama şu var.Geniş bir çatı yani omuz bölgesi için bolca geniş tutuş barfiks çekmek lazım.Bu vücudu üçgenleştirir.Kendinize hedefler belirleyebilirsiniz.Mesela şınavda bu ay şu kadar yapacam rekor işte mekik de şu kadar,barfikste şu diye.Bu sizi hep ileriye götürür.Şuanda 75 şınav,75 mekik,28 de geniş tutuş barfiks rekorum var.Yazın sonuna hedefim barfikste 30 sayısına ulaşmaktı ama hedefimin önüne geçecem gibi.zaten 30 dan sonra belime agırlık baglayıp öyle çekmeyi düşünüyorum.şınava gelince.üst gögüs şınavını şiddetle öneririm.Hem normal şınava göre zordur hem de omuzlara ve üst gögüse harika vurdugunu bizzat gözlemleyerek ögrendim.bu üç harekettenden de 4'er set yaparsanız vücudunuz harika bir şekle girer.

3222 Mesaj
19 Temmuz 2009; 14:24:51 

tamamdır önerilerinizi dikkate alacağım şu sıra 10 barfikse kadar çıktım

205 Mesaj
24 Temmuz 2009; 11:52:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

tamamdır önerilerinizi dikkate alacağım şu sıra 10 barfikse kadar çıktım

harika böyle devam et.sabırla çalış.yavaş ama seni devamlı geliştirecek bir çalışmadır bu.mesela 8x5 yap.yani 5 kez 8 tekrarlı yap.artık ne kadar yapabiliyorsan.Son tekrarda vücudunu zorla ve aşagı inerken iyice esne..bu bile sana birkaç ay sonra harika bir fayda saglayacak.

252 Mesaj
24 Temmuz 2009; 19:19:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

arkadaşlar tek seferde 40 50 sınav çekebiliyorum kollarım falan da kuvvetli ama 10 sınav çekemeyen adam benden çok barfiks çekiyor bunun sebebi ne olabilir ? Geliştirmek için ne yapmam gerek ?

Şınavda kollar tam anlamıyla çalışmaz ki.. göğüs kasları daha çok çalışır.. aynı şey değil..

1129 Mesaj
25 Temmuz 2009; 0:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Help :)

Ben hayatımda barfiks çekmemiştim. Odama yan duvardan yan duvara uzun bir demir aldım. Babam sağolsun duvarları delerek geçirdi demiri. Çok sağlam oldu.

İlk denememde 2 kere yapmıştım. (Hatta tam yapış denilemezdi) 4 gün felan odaya girerken barfikse zıplıyordum ve çekiyordum. Hiç unutmam 1. haftadan sonra pc'de oyun oynarken felan öldüğüm zaman barfiks çekerdim :D Hemen 2 adım yanımdaydı çünki. 2 hafta içinde 15 yaptım. Şimdi 4 aydır çekmiyorum geçen 10 tane zor çektim nedense :D Şınav 35 bu arada.

Uzun lafın kısası barfiks sayını çeke çeke çoğaltıcaksın.

Yavaş salla. 2 hafta içinde 8 e bile ulaşamazsın.Sen 15 diyorsun.Ayrıca o çektiğin barfiks ne kadar nizami.

The Only Easy Day...Was Yesterday

5009 Mesaj
25 Temmuz 2009; 8:20:19 

barfiks en zorudur...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1129 Mesaj
25 Temmuz 2009; 13:32:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Loading

barfiks en zorudur...

Çalışmayınca her spor zor olur.Masa başı işi yapan evine arabayla gidip gelen bir adam düşün.Adam 20 dk yürüse zorlanır.Barfikste diğer sporlar gibi ilk başladığında çabuk gelişme gösterir.Kısa zamanda 2 ay gibi bir sürede 10-12 tane yapmaya başlarsınız.Bundan sonra artık çok yavaş ilerleme kaydedersiniz.Bütün sporlar böyle.Mesela ben ağırlık çalışmaya başladım.3 ayda bench presste ilk başladığım ağırlığı 40 kilo kadar arttırdım.Lakin ilerleme artık yavaşladı.Eskisi gibi ağırlık arttıramıyorum.

The Only Easy Day...Was Yesterday

5009 Mesaj
25 Temmuz 2009; 17:03:37 

Doğru haklısın... Zamanla ilerletilecek bir hareket...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

60 Mesaj
28 Temmuz 2009; 22:21:20 

arkadaşlar ya ben kollarım biraz kırık vaziyette başlıyınca 4-5 tane çekiyorum ama düz vaziyette başlayınca çekemiyorum 1 tane bile nasıl yapıcam ben bunu ya yardım edinnn??

umuthatip

205 Mesaj
29 Temmuz 2009; 20:47:28 

kırık vaziyette kaslarını uzunlamasına ve tam anlamıyla kullanmamış olursun.kırık iken kanatlardan çok omuzdan destek alırsın.hareketin vurdugu yer degişir verim alamazsın.O yüzden elinden geldigince aşagıya kadar tam esne ve yukarı çıkarken de çeneni degdirecek kadar çık.az da olsa bu şekilde yaparsan hareket bir çok kasını çalıştırır.özellikle latissimus dorsi yani kanatlar çok güzel gelişir.

60 Mesaj
29 Temmuz 2009; 22:11:56 

teşekkürler deniyecem ama çekemiroyumki düz vaziyette

umuthatip

7251 Mesaj
29 Temmuz 2009; 23:38:02 

Şınav ağırlığın yarısı demek, barfiks hepsi demek
Biraz zayıfla desem

3325 Mesaj
30 Temmuz 2009; 14:04:50 

Tek seferde 50 şınav çekiyorsan çok zayıf olmalısın vede kısa boylu ?

3222 Mesaj
31 Temmuz 2009; 10:58:03 

1.82 boyum var ve 75 kiloyum

491 Mesaj
31 Temmuz 2009; 16:45:21 

Ben de birkaç şey belirteyim;

Barfiks, şınav gibi hareketler vücut ağırlığıyla yapılır ve bu iki hareket birbirine zıttır. şınav; omuz, göğüs ve triseps kaslarından destek alırken barfiks; sırt, kanat ve biseps kaslarından destek alır. Her iki harekette de direnç önemlidir ve söylendiği gibi zamanla alışılır, tekrar sayısı arttırılır.

Asla ısınmadan başlama, başlamadan önce 15 dakika açma germe yap ve bir süre barfikste asılı kalarak sallan, kanatlarına yük binecek şekilde bol tekrarlı kendini 1-2 santim kadar yukarı çekmeye çalış, her set sonrasında yine kanatlarına yönelik açma germe hareketleri yap. Bütün bunlar barfiksteki performansını zamanla arttıracaktır. Hareketi geniş tutuş, avuç için karşıya bakacak şekilde göğsüne kadar çekerek yapmalısın. Alışana kadar hileli tekrarlar yapabilirsin.

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

164 Mesaj
1 Ağustos 2009; 13:43:24 

ben 2 aydır fln çekiyorum ama şuan 8 de kalmış durumda daha fazlasını yapamadım hiç.. 1-2 ay sonra 10 fln olur mu ki?

205 Mesaj
2 Ağustos 2009; 15:38:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

ben 2 aydır fln çekiyorum ama şuan 8 de kalmış durumda daha fazlasını yapamadım hiç.. 1-2 ay sonra 10 fln olur mu ki?

vücudunu biraz zorla.mutlaka bu sayı artacaktır.geçen yıl 1 tane bile zor çeken ben şimdi 30 çekebiliyorsam sen haydi haydi yaparsın.

6662 Mesaj
2 Ağustos 2009; 23:43:34 

quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

geçen yıl 1 tane bile zor çeken ben şimdi 30 çekebiliyorsam sen haydi haydi yaparsın.

Barfiksten mi bahsediyorsunuz?

205 Mesaj
3 Ağustos 2009; 11:50:32 

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Barfiksten mi bahsediyorsunuz?

evet.geniş tutuş barfiksten söz ediyorum.

6662 Mesaj
3 Ağustos 2009; 16:27:16 

quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

evet.geniş tutuş barfiksten söz ediyorum.

Gerçekten şaşırdım. Etrafımda gördüğüm en kaslı insanlar bile 20'yi zor buluyor...

205 Mesaj
3 Ağustos 2009; 16:58:24 

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Gerçekten şaşırdım. Etrafımda gördüğüm en kaslı insanlar bile 20'yi zor buluyor...

Dogrudur.ama herşey gibi bunda da azim ve çok çalışmak size sınırlarınızın ne kadar yüksek olabilecegini gösteriyor.Mekik-şınav-barfiks üçlüsünün üstüne şu son aylarda çok gittim.Nizami olarak hemen hemen hergün yapınca çok iyi gelişme kaydettim.Bolca barfiks çekin.Bu işin ilacı budur.Çektikçe latissumus dorsi acayip şekilde irileşiyor.Biraz daha dar tutarsanız ellerinizi kanatları aşagıya çekip uzunlamasına gelişmesini de saglayabiliyorsunuz.

7836 Mesaj
3 Ağustos 2009; 17:04:37 

Peki sıfırdan neredeyse doğru düzgün barfiks çekemeyen biri yarım yarım çekerek ilerletebilirmi?

1737 Mesaj
3 Ağustos 2009; 17:18:09 

Bi barfiks çekemicek kadar öküz müsünüz ya :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6662 Mesaj
3 Ağustos 2009; 18:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Bi barfiks çekemicek kadar öküz müsünüz ya :D

Önemli olan o bir tane zaten, bir tane çeken iki ayda 15 yapar zaten...

256 Mesaj
4 Ağustos 2009; 13:42:50 

aga şınavda kendini kollarınla itiyorsun ama barfixte kendini çekiyorsun.2si arasındaki tek fark bu vede bildiğim kadarıyla 2si farklı kas sistemi war biri kısalarak kasılır biri uzayarak kasılır senin şınavla yaptıgın kas barfixle yaptıgından farklı pek anlatabildimmi bilmiyorum ama temel fark bu birinde itiyorsun birinde cekıyorsun!

LOVE DH

252 Mesaj
4 Ağustos 2009; 21:48:30 

quote:

Orijinalden alıntı: korkmalaan

aga şınavda kendini kollarınla itiyorsun ama barfixte kendini çekiyorsun.2si arasındaki tek fark bu vede bildiğim kadarıyla 2si farklı kas sistemi war biri kısalarak kasılır biri uzayarak kasılır senin şınavla yaptıgın kas barfixle yaptıgından farklı pek anlatabildimmi bilmiyorum ama temel fark bu birinde itiyorsun birinde cekıyorsun!

İlk mesajdan sonrakileri de okusan demek istediğini daha gerçekçi açıklayan arkadaşlar var.

511 Mesaj
6 Ağustos 2009; 17:01:22 

arkadaşlar barfiks çekmede ön kollarında faktörü vardır ben askerliğimi komando birliğinde yapmıştım komando birliklerinde barfikse çok önem verilir hatta yapanlar bilir acemi birliğinde barfiks cekemeyenlere çarşı izni yoktur usta birliğine gittiğimiz zaman oradaki komutanımız barfiksi ii olmayanlar için bir çalışma yöntemi uygulatmıştı komutanımızın söylediğine göre vietnamda amerikaya karşı savaşan gerillalar çıplak elle amerikan askerlerinin boğazına yapıştınmı gırtlağını söküp alıyorlarmış bu durum karşısında amerikalı cıa ajanları bunu nasıl yapabiliklerini öğrenmeye çalışmışlar ve öğrenmişler

bu vietcong gerillalarının herzaman yaptığı eğitim sayesinde böle kuvvetli penceleri ve ön kolları varmış bu eğitimde ip bükme hareketidir hareketin yapılışı şöle bir ipin ucuna ağırlığı bağlıyoruzdiyer ucunada 30 40 cm boyunda barfiks demiri gibi yuvarlak yapılı bir sopa yada demir bağlıyooruz daha sonra kolları öne doğru uzatıp o sopayı avucumuzun içinde çevirmeye başlıyoruz tabi bu durumda yerde olan ağırlığı yavaş yavaş yukarı cekmiş oluyruz en sona geldiğinde bırakmıyoruz busefer ters yönde ceviriyoruz ağırlık aşağı inene kadar

bu hareketi hergün yaparsanız barfikse de çok faydası vardır çünkü barfiks cekerken parmakların ve ön kolun da güçlü olması öönemli zaten bu hareketi yapanlarında barfikslerinde baya bi ilerleme olmuştur barfiks demirine sıçrayıp tutarken onu yerinde tutup koparacakmış gibi yapışın derdi komutanımız

0 Mesaj
24 Şubat 2012; 14:13:50 

buradan bulabilirsin hepsiburada

0

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
24 Şubat 2012; 14:36:51 

buradan bulabilirsin hepsiburada

1620 Mesaj
24 Şubat 2012; 18:13:41 

2 haftada 2'den 15'e çıkanlar var. Hey maşallah.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

39 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:00:25 

arkadaslar barfiks cekemiyorum 1 tane bile çok zor oluyo ama sınav ve mekik te o kadar zorlanmıyorum sınav programım var setler halinde bir günde 50 felan cekiyorum mekik te 50 günlük spor yapıyorum koşuyorum mekik cekiyorum vs ama barfiks olmuyo yardımcı olur musunuz lütfen

144 Mesaj
29 Mayıs 2013; 9:35:47 

Beyler hortlatmak gibi olmasında konuyu yeni gördüm parkta falan max 9-10 barfiks ve 50 şınav çekebilen biriyim. Boyum 1.81 kilo 63. Dün Iron Gym aldım bunu kurup denemeye başladım. En fazla 5 tane falan çekebiliyorum ve kollarımı geniş tutarak nerdeyse hiç çekemiyorum. Ne yapmalıyım?

307 Mesaj
29 Mayıs 2013; 11:59:39 

Doğal gaz boru işlerinde çalışırken sürekli demir boru taşırken ve montaj yaparken belli bir omuz çevresine ve sırtıma kuvvet bindiğinden gelişim gösteriyorduve bunun farkıdna bile olmuyordum. 2 sene gym e gittiğim halde orada çekemediğim barfiksi 1 senelik doğalgaz boru tesisatçılığı yaparak ortalama zorlarsam en fazla 10 kadar çekebildiğim oldu. Demek ki spor salonunda tek başınıza olmaz bazı hareket ve ağırlık konuları güç hareketleri oluşturmakta. Siz 1000 tane şınav da çekin eğer güç hareketlerini bilmiyorsanız hiç bir gelişim olmaz. O yüzden prof. eğitmenlerin olduğu bir yerde güç hareketleri üzerine eğitim almalı diye düşünüyorum. Çünkü bazen yaptığımız iş içerisinde farkında olmadan biz bu güç hareketlerini yapıyor da olabiliriz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

199 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:43:26 

Şu an geniş tutuş barfiks te 20 yi bulabiliyorum çok zorlarsam 25.İşin sırrı çalışmada bir ara her gün barfiks çekerdim o zamanlar 20 yi rahat bulurdum sonra 4-5 ay civarı bıraktım saldım kendimi.1 ay önce çekmeyi denediğimde 5 tane ancak yapabildim sonra çalışmalara tekrar başladım ve sayıyı 20 ye kadar çıkarttım.Tavsiyem her gün en az 5-10 tane çekin bunu kendinize alışkanlık edinin belli bir süre sonra zaten kolaylaşacaktır.

339 Mesaj
18 Temmuz 2014; 23:06:29 

Öyleyse ben konuyu hortlatayim. Barfiks dikkatle yapılması gereken bir egzersizdir. Isınmadan ve yeterince güçlenmeden girişilen barfiks egzersizleri omuzda Rotator Cuff zedelenmesine neden olabilir ki ya ameliyatlık olursunuz veya yıllarca omzunuzdan yıllarca çeşitli sorunlar yaşarsınız. Peki ne yapılmalı
1) Çok iyi ısınılmalı, açma germe,streching hem egzersiz öncesi hem de hafta içinde düzenli yapılmalı
2) Önce daha hafif egzersizlerle başlanmalı mesela barfiks demirine lastik bant takıp çekerek de aynı kas grubu çalıştırılabilir. Eğer salonda çalışma imkanın varsa aleti var istediğin ağırlığa ayarlayıp çekebiliyorsun.
3) Kendinizi diğerleriyle kıyaslamayın. A kişi 40 tane barfiks çeker yarışa girmeyin. O 65 kilodur siz 110 kilosunuzdur aynı sayıda barfiks sizin için çok daha zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 18 Temmuz 2014; 23:11:18 >
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328