Şimdi Ara

Windows 7'nin SSD satışlarına yardımcı olması beklenmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayar üretilcilerinden alınan bilgiye göre Windows 7'nin SSD satışlarına hız kazandırması beklenmiyor. Bilindiği üzere Windows Vista işletim sisteminin SSD teknolojisinin avantajlarından tam anlamıyla yararlanamaması tartışmaları da beraberinde getirmiş ve Microsoft, Windows 7 ile SSD'lere gerekli desteğin verileceğini açıklamıştı.

Ancak dizüstü bilgisayar üreticilerine göre SSD ve HDD teknolojileri arasındaki maliyet farkından ötürü, Windows 7 lansmanının da SSD satışlarında ciddi etki yaratması beklenmiyor. Gigabyte başına maliyeti 4-5$ olan SSD'lere karşı sabit disk yani HDD'lerde aynı maliyetin sadece 0.5$ olması SSD'lerin önündeki en büyük engel olarak değerlendiriliyor.

En az 3 yıl daha orta segmentte depolama standardı olmayacağı düşünülen SSD teknolojisi, yapılan tahminlere göre 2009 yılında satılan tüm dizüstü bilgisayarların ancak %1'inde kullanılmış olacak yani 2009 yılında satılan 1.5 milyon dizüstü bilgisayarda depolama çözümü olarak SSD teknolojisine yer verilmiş olacak.

• ssd ancak ucuzlarsa yaygınlaşır ki bir de kapasite meselesi var ortada. 60gb lık diske 200-300 lira vermek herkesin harcı değil
  • W7'nin yardımcı olacağını sanmam. Zira SSD'ler ucuzlamadıkça yaygınlaşması hayal.
  • ucuzlamadığı sürece bu ssd lerin yaygınlaşmasını anca rüyalarında görürler
  • sadece sistem kurmak için en düşük boyutlu harddisklerinden paraya kıyılıp alınabilir.
  • Açıkçası bir kaç büyük firma ortak bir karar alıp direk ssd üretiminin arttırılması ve bir dönem boyunca ve devam eden sürec boyunca cogu laptop'ında ssd kullanarak ve fiyatları biraz daha az tutarak hem tercih edilirligi hemde kullanımın yaygınlasması-fiyat düsmesi uzun sürec icin ise karı tekrar elde etmeyi saglayabilir.
  • ufak boyutlu dizüstüler için super bir icat...Fakat 2010 un sonuna kadar 15.4-17" ekranlı notebooklara lüx gelir böyle şeyler. An itibari ile ilaç ST9500420AS...
  • Arkadaşlar şimdi vista kullanıyorum ben windows 7 yi yüklesem performansım artar mı yani ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.