- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Passat mı İnsignia mı ?
174 Cevap17359 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2127 Mesaj
10 Temmuz 2009; 13:52:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Birol abi, 2009 BMW 520D SİYAH hayırlı olsun, daha önce 2009 CITROËN C5 1.6 HDI SXPK vardı sanırım, ondan önce de ilk Türkiye'deki ilk VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI DERİN SİYAH sahiplerinden birisiydin. Abi, maşallah demek istiyorum. Bundan sonra ne almayı düşünüyorsun? Yolunda bir MERCEDES var sanırım, E 270 CDI olabilir mi?

Saol kardeşim...

3173 Mesaj
11 Temmuz 2009; 22:43:12 

Passat,İnsignia ya rakip olamaz ha..

Fanatik deyince inkar ederler sonra..

Bu forumda fanatik VW ciler den çok fanatik anti VW ciler var..

Eğer tatmin olcaksanız E-5-A6-XF gibi E segmenti araçları rakip alın..Belki de aracınız daha hızlı gider..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

3948 Mesaj
11 Temmuz 2009; 23:52:16 

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Passat,İnsignia ya rakip olamaz ha..

Fanatik deyince inkar ederler sonra..

Bu forumda fanatik VW ciler den çok fanatik anti VW ciler var..

Eğer tatmin olcaksanız E-5-A6-XF gibi E segmenti araçları rakip alın..Belki de aracınız daha hızlı gider..

şimdi elinde 60,000 TL para var.....

yolun bu tarafındaki Opel Showroomuna giriyorsun.Selamını verip.İnsignia'yı incelemek istediğini söylüyorsun.Satış elemanına elimdeki miktara uygun donanımlı bir insignia hazırlayın diyorsun...Satış elemanı sana şöyle bir liste veriyor;

---> İnsignia NB 1.6T 180 HP + Spor Paketi + 18 inç jant

paran ucu ucuna yetiyor.Ama senin kafanda biraz daha araştırıp almak var.Satış elemanına şimdi elimde yük var akşam dönüşte alırım diyerek, Opel'den çıkıyorsun...Gözüne yolun karşı tarafındaki VW bayi çarpıyor.Giriyim bir de Passat'ı inceleyim diyorsun...Yine selamını verip Satış elemanı ile sohbete dalıyorsun...Satış elemanından bütçene uygun bir model çıkartmasını istiyorsun.Oda sana şöyle bir liste hazırlıyor;

---> Passat 1.4 TSI 122hp + Exclusive paket + 4 teker + klima + ABS + hidrolik direksiyon + 16 inç jant + cd çalar .... vsvs

iyi güzel ama bu modeli alabilmen için kendi paranın üstüne 2000 TL kredi çekmek zorundasın...

Karar senin.Allah herkeze akıl fikir vermiş.......Burda yaptığın seçim senin marka fanatiği olup olmadığını gösterecek.

18966 Mesaj
12 Temmuz 2009; 0:25:49 

Sevgili trapspeed,

Yazdıklarına katılıyorum. 60.000 TL ile INSIGNIA da PASSAT da alınabiliyor, ayrıntıya girmeden, çünkü her ikisinin de alıcısı var. Forumdakiler, bu markaları ve modelleri Internetten, dergilerden, gazetelerden, TV proğramlarından takip edenler daha seçici ve bilinçli davranıyorlar, Insignia'yı gözü kapalı alan olduğu kadar Passat'ı uzun süredir düşünen ve bu kararından vazgeçimeyenler de oluyor ama. "A mı B mi?" gibi sorular ve topikler genelde karşılıklı bilgi atışmasına ve kararların kime ve neye göre doğru ya da yanlış olduğuna doğru gitti, şu anda bu topikte ve az önce "Passat mı Mondeo mu?" topiğinde olduğu gibi.

Marka Fanatikliği veya Anti Marka Fanatikliği el freni çekik tartışmaya benzer, sadece hasar verir.

Aracıma az biniyorum. 1,5 yılda daha 10.000 km bile yapmadım. Yazık bana. Peki neden ben gidip 50.000 TL'yi bir otomobile gömdüm? Neden acaba??? İçimde beni Passat satın almaya iten bazı özellikler bir araya geldi. Birincisi 20 yıl yurtdışında yaşadım, Volkswagen Avrupa'nın her yerinde çok güçlü temsil edilen bir markaydı, sürekli karşılaşıyordum. İkincisi önceki aracım SEAT Toledo'ydu, 8 yıl kullandım, pişman etmedi hiçbir zaman, ne alırken, ne de satarken. Volkswagen teknolojisine bu araçta alıştım. Üçüncüsü güncel kasa Passat'ın çizgileri, far ve ızgarası, arka tarafı ve büyüklüğü etkilemişti, aşk nasıl ota da konabildiği gibi insanda otomobil sevgisi kendiliğinden bir yol çizebiliyor. Muhasebecim önceki aracımın 5 yıllık amortisman süresini doldurduğundan yeni bir otomobil alma girişimine hazırlanmamı istedi. Ocak 2008'de Passat'ımı almadan 2 ay önce yine VW Bayine gitmiş ve Passat'ları incelemiştim. O zaman aklımdaki kırmızı ışık yeşile geçmek için sarı yanmaya başlamıştı, 1.4 TSI'nin geldiğini DH forumdan okuyunca (Google'la buldum, daha önce hiç girmemiştim) ve Adana VW Bayi Aykan'ı arayınca ışık yeşile geçti. Bir de takas indirimi ve eş-dost-akraba indirimi de olunca imzamdaki araç 49.000 TL'ye adıma tescil ettirildi.

Her marka aracın ve her modelin alıcısı var. Bu bir süreç, bazı kriterlere ve gelişmelere, background olaylara dayalı. Bizim ailemizde mesela Japon araç hiç olmadı, ama bu demek değildir ki Japon araçları kötü. Bizim ailemizde olmadı, o kadar. Amcam 1959 model FORD kullanıyor, araç 50 yaşında! Eşimin İtalyan malı aracı var, eniştem/kızkardeşim Türk malı Renault Clio kullanıyorlar.

Gözüne, gönlüne hoş gelen araç genelde aklına da hoş geliyor, sonra kalbin de hazinenin anahtarını eline verince paracıklar ve anahtarlar el değiştiriveriyor.

Bence durum bundan ibaret, "Passat mı Insigna mı?" ya da "Passat mı Mondeo mu?" sorusundan ibaret değil. Ayrıca da bu tip soruları forumda açarken ikisi arasındaki farkı sormak gerekir: "Passat ve Insignia arasındaki farklar nedir?" daha iyi bilgi yansımasına sebep olacaktır.

Bu benim fikrim. Düşüncem bu yönde. Takdir herkesin.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

5629 Mesaj
12 Temmuz 2009; 12:58:19 

İnsignia diyorum ben daha modern teknolojiye ve dinamik çizgilere sahip bir araba.

354 Mesaj
12 Temmuz 2009; 13:35:55 

Passat görmeye alıştığımız bir tip. bence insignia daha farklı ve kendine özgü. passat sıradan görünüyor. ayrıca iç tasarım olarak da insignia bariz bir şekilde daha iyi görünüyor.

812 Mesaj
12 Temmuz 2009; 13:43:06 

ben insignia derim ama passat ı sevmedigimden değil doğuşa kıl oldugumdan

1246 Mesaj
12 Temmuz 2009; 20:00:31 

gönül isterki ikisini birden alcaksın birgün passata birgün insignia ya binceksin valla

2142 Mesaj
12 Temmuz 2009; 23:08:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

Tabikide Passat. İnsignia'nın reklamı çok abartılarak yapıldı. Yok öyle araba yok şöyle araba diye. Size birşey söyliyeyim mi, Opelin diğer modelleri güzel fena değil. Ama İnsignia'ya verilen paraya ben acırım kardeşim. Ona vereceğim giderim Audi yada Volvo alırım . . .

Yaw birşey soracağım sen okuyo musun? kaça gidiyosun??

Madem insignia parasını haketmiyor niçin elalem gidip te o kadar para veriyor? biraz mantıklı düşün adamı çıldırtma yada git bi volvo al 4-5 yaşında bide insignia karşılaştır hangisini beğenmezsen sat...

Galaxy SIII (GT-I9300)
Omega v57 4.3 JellyBean.

Iphone 5C 16 GB Beyaz - iOS 8.0 Beta

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Temmuz 2009; 0:46:51 

Tabiki kesinlikle %100 keskesin mutlaka illaki herzaman heryerde ölümüne insignia

Şaka bir yana,insan ne kadar akıllıca tercih yapmaya çalışsada bir yerden sonra "prestij" unsuruna takılıyor.Bir yerde bir durumda "Passat" lafı geçtiğinde kimsenin itiraz etme şansı olmuyor.Dışardaki insanların genel olarak durumu forumların bilgi seviyesinden bayağı aşağısında.Genel olarak tabi.İnsigniyayı hiç duymayan çok insan vardır ama Passatı bilmeyen kimse yok memlekette.Velhasıl kelam ben olsam o 60.000 seviyesine çıktığımda 10.000-20.000 daha ekler insignia ile aynı donanımdaki Passatı alırdım.Nitekim sıfır km Hyundai yerine aynı paraya 4 yaşında Passat aldım

758 Mesaj
13 Temmuz 2009; 1:01:20 

hondaci olarak tarafsiz bi yorum yapayim :)

bence passat daha agir kendini kanitlamis bir model ve bence hala insigniadan ustun fakat ben yeni arac alicak olsam istemedende olsa bu iki arac arasinda tercih yapacak olsam insigniayi tercih ederim cunku passat yakinda ya makyajlanacak artik eskisi kadar gosterisli durmuyor insignia bu konuda avantajli. insignianin ic tasarimini cok begendim dis tasarim daha iyi olabilirdi ozellikle arkasi cok ince kalipli durmuyor ama tasarim olarak passatin biraz onunde yeni oldugu icin.

ama soyle bisey var iki araci yanyana koyun kalite farki cok bariz belli opel son yillarda pek iyi degil bu konuda ne yazikki ama dedigim gibi ben yeni arac alicak olsam secenegim bu iki arac ise insignia alirdim

ah su turkiyedeki sacma vergi sistemi degissede bizde gidip dizel accord alabilsek :) ama nerde

287 Mesaj
13 Temmuz 2009; 1:02:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Kaan Aras

Tabiki kesinlikle %100 keskesin mutlaka illaki herzaman heryerde ölümüne insignia

Şaka bir yana,insan ne kadar akıllıca tercih yapmaya çalışsada bir yerden sonra "prestij" unsuruna takılıyor.Bir yerde bir durumda "Passat" lafı geçtiğinde kimsenin itiraz etme şansı olmuyor.Dışardaki insanların genel olarak durumu forumların bilgi seviyesinden bayağı aşağısında.Genel olarak tabi.İnsigniyayı hiç duymayan çok insan vardır ama Passatı bilmeyen kimse yok memlekette.Velhasıl kelam ben olsam o 60.000 seviyesine çıktığımda 10.000-20.000 daha ekler insignia ile aynı donanımdaki Passatı alırdım.Nitekim sıfır km Hyundai yerine aynı paraya 4 yaşında Passat aldım

+ 35.000 tl civarı ve insignia ya yakın bi donanım onun kadar değil daha altı :)

Insıgnıa Kulübü

Opel Insignia 1.6T + cosmo +19 İnç Hafif Alaşım Jantlar + Deri Döşeme (BEJ ) +Flexride Şasi Sistemi + CD500 +Sunroof (SİYAH)

7954 Mesaj
13 Temmuz 2009; 1:08:26 

quote:

Orjinalden alıntı: hsnmy

+ 35.000 tl civarı ve insignia ya yakın bi donanım onun kadar değil daha altı :)

Yuh.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.

287 Mesaj
13 Temmuz 2009; 2:27:31 

quote:

Orjinalden alıntı: The Division Bell

Yuh.

vw nin sitesinden alınan fiyat passat 1.8 160 HP highline donanım 94.800 TL motor insignia dan büyük + vergi donanımsal olarak yakınından belki gecer (navi,afl saymıyorum bile) 20 beygircik az bide hadi o da benden olsun ben olsam;en kötü en çocukça en basit en kaba yorum bak ii dinle 60.000 TL lik insigniamı alırım üstüne 35.000 TL lik benzin alır ömrümün Allah nasip ederse belli bi kısmını gezerek geciririm bence gayet mantıklı ;)

Insıgnıa Kulübü

Opel Insignia 1.6T + cosmo +19 İnç Hafif Alaşım Jantlar + Deri Döşeme (BEJ ) +Flexride Şasi Sistemi + CD500 +Sunroof (SİYAH)

7954 Mesaj
13 Temmuz 2009; 2:59:57 

quote:

Orjinalden alıntı: hsnmy

vw nin sitesinden alınan fiyat passat 1.8 160 HP highline donanım 94.800 TL motor insignia dan büyük + vergi donanımsal olarak yakınından belki gecer (navi,afl saymıyorum bile) 20 beygircik az bide hadi o da benden olsun ben olsam;en kötü en çocukça en basit en kaba yorum bak ii dinle 60.000 TL lik insigniamı alırım üstüne 35.000 TL lik benzin alır ömrümün Allah nasip ederse belli bi kısmını gezerek geciririm bence gayet mantıklı ;)

Doğru söze ne denir

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.

18966 Mesaj
13 Temmuz 2009; 9:02:25 

Passat mı, Insignia mı?
Ankara mı, Istanbul mu?
Karpuz mu, Kavun mu?
Tatlı mı, Tuzlu mu mu?
Sıcak mı, Soğuk mu?
Arzu mu, Didem mi?
Çay mı, Kahve mi?
Sen mi, Ben mi?
A mı, B mi?
1 mi, 2 mi?

Sevgili kardeşim, hangisini beğeniyorsan onu al... Senin zevkini, beğeni ölçütü bilemem. Belki sen güçlü motorlu ama donanımsız araçları seviyorsun, ya da belki motoru önemli değil, içi Topkapı Sarayı gibi olsun diyorsun, ya da mahalleden geçerken herkes kafasını çevirsin diyorsun, veya Polis Noktasına geldiğinde memur "acaba amirim mi geldi?" diye soracak yoksa dikkatini mi çekmeyecek, yani bu tamamen senin beğenine kalmış. VOLKSWAGEN PASSAT, FORD MONDEO, OPEL INSIGNIA, AUDI A4, SKODA SUPERB, BMW 3 SERİSİ, SAAB 9 SERİSİ, VOLVO S80, CITROËN C5, PEUGEOT 407, TOYOTA AVENSIS, HONDA ACCORD, KEMAL KÜKRER, MUSTAFA TURAN, ALİNUR VELİDEDEOĞLU...

Hangisi hoşuna gidiyorsa ona bak! Unutma: güzele bakmak sevaptır (öyle derler, doğru mu bilmiyorum, evlendikten sonra biraz zor bakıyorsun...)

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 13 Temmuz 2009; 9:04:07 >

5459 Mesaj
13 Temmuz 2009; 10:57:33 

ben olsam güncel kasa olan ve donanım olarak daha ucuz olup daha üstün olan insignia'yı seçerdim. passat yıllarca kendini kanıtlamış bir araç ama yıllar geçtikce o heybetini kaybetti. dış görünüşünden bahsediyorum. geçen havaalanında ilk defa insignia'yı canlı olarak gördüm. muhteşem duruyordu.

3724 Mesaj
13 Temmuz 2009; 11:23:53 

quote:

Orjinalden alıntı: furkantasdemir

Yaw birşey soracağım sen okuyo musun? kaça gidiyosun??

Madem insignia parasını haketmiyor niçin elalem gidip te o kadar para veriyor? biraz mantıklı düşün adamı çıldırtma yada git bi volvo al 4-5 yaşında bide insignia karşılaştır hangisini beğenmezsen sat...

Önce düzgün konuşmayı öğren ondan sonra gel bana yaşımı sor. İmzamdan anlaşılıyor herhalde yaşım. Saygısızlık etmeden konuşmayı öğrenin. Burada efendi gibi tartışıyoruz . . .

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

18966 Mesaj
13 Temmuz 2009; 14:55:26 

1.4 TSI motorlara henüz LPG uygulanmıyor. Teknolojinin gelişmesi bekleniyor. SIFIR Opel Insignia'ya ise Adana'da Polat otogaz'da BRC markla sıralı sistem LPG takmışlar.

0

0

0

0

0

0

0

202 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:16:46 

Passat ın hala bu sınıfta birçok konuda rakipsiz olduğunu düşünüyorum
1-Daha fazla motor alternatifleri
2-işçilik
3-Ergonomi
4-DSG şanzıman rakipsiz.

2008 Toyota Auris 1.6 ELEGANT M/M VSC+XENON SİYAH
2008 Renault Laguna 1.5dci PRİVİLEGE BUSİNESS+PREMİUM SİYAH

TODAY TOMORROW TOYOTA

2067 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:48:11 

quote:

Orijinalden alıntı: monastery

2-işçilik
3-Ergonomi
4-DSG şanzıman rakipsiz.

işçilik ve ergonomi tartışılır, DSG tartışılmaz

ama motor alternatifi konusunda yanlışınız var;

Insignia;

benzinli
1.6 115 hp
1.6 180 hp
2.0 220 hp
2.0 260 hp

dizel
2.0 130 hp
2.0 160 hp
2.0 190 hp

Passat;

benzinli
1.4 122 hp
1.6 102 hp
1.8 160 hp

dizel
2.0 140 hp
2.0 170 hp

motor seçeneklerini almak için VW'in sitesine girdim, birde fiyatları karşılaştırıyım dedim, Insignia'nın Cosmo donanımını karşılayacak 1.4 TSI Passat yaklaşık 10.000 daha pahalıya geliyor :/

3173 Mesaj
20 Temmuz 2009; 22:28:30 

quote:

2-işçilik
3-Ergonomi
4-DSG şanzıman rakipsiz.

+TSI Motor..

Üst üste o kadar ödül aldı kendini ispatladı..

Ama 1.6 t daha kendini ispatladımı..100 binler aşıldı mı..Tabikide hayır..

Hala TSI motor kendini ispatlamadı vs diyerek kendine doyasıya güldürten arkadaşlar! ... acaba 1.6t hakkında neden bu kadar eminler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH-ALEMDAR -- 21 Temmuz 2009; 0:52:58 >

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

6190 Mesaj
20 Temmuz 2009; 22:33:23 

Üslubumuza dikkat edelim arkadaşlar.

Ayrıca TSI kendini kanıtlamış bir motor kesinlikle evet ancak Opel'in motoru da ilk defa İnsignia'da kullanılmadı,100binler aşılmadı yorumları pek mantıklı değil.Önce araştıralım sonra yazalım

3095 Mesaj
20 Temmuz 2009; 22:35:05 

kısa vadede insignia ama uzun vadede kesinlikle passat insignia yeni bir araç olduğu için ikinci elinin oluşması parçalarının kolay bulunması sorunlarının giderilmesi en az bi 10 sene alır türkiyede fakat passat daha köklü olduğu için gayet güzel iş görür bence passat fakat başka seçenekler eklerseniz avensisi tek geçerim

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
4 gün 13 sa. 16 dk. kadarı kaldı.
20 Temmuz 2009; 22:43:30 

Insignia'nın tipine hastayım. D sınıfında rakipsiz görüntü olarak. Passat ise tsi ve dsg teknolojileri ile öne çıkıyor ama kasa değiştirecek yakınlarda sanırsam.

3346 Mesaj
20 Temmuz 2009; 22:44:57 

@DH-ALEMDAR;

Motor konusunda yanlışın var

1.6 T motor Astra GTC dede kullanılıyordu yıllardır.
Yani değil 100.000 ler,belkide milyonlar aşıldı bu motorla.

1.6 T kendini ispatlamış bir motordur.
Ancak TSI kadar başarılı olabilecek bir motormudur dersen bence hayır.

Şimdi 1.2 TSI 105 HP geliyor.
Bu Vw motor konusunda kendini aştı demektir.

Ama bunların dışında kalite konusu açılırsa Insignia önde.
Konfor olarak ikilemdeyim ben.

Donanım-Fiyat orantısında Insignia yine önde.
Ama bunun sorumlusu Doğuş Otomotiv,Vw değil

7463 Mesaj
20 Temmuz 2009; 22:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

+TSI Motor..

Hala TSI motor kendini ispatlamadı vs diyerek kendine doyasıya güldürten ... acaba 1.6t hakkında neden bu kadar eminler..

1.6 T yeni bir motor değil daha önce astra gtc , corsa opc gibi araçlarında da kullandı bu motor

3173 Mesaj
21 Temmuz 2009; 0:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

@DH-ALEMDAR;

Motor konusunda yanlışın var

1.6 T motor Astra GTC dede kullanılıyordu yıllardır.
Yani değil 100.000 ler,belkide milyonlar aşıldı bu motorla.

1.6 T kendini ispatlamış bir motordur.
Ancak TSI kadar başarılı olabilecek bir motormudur dersen bence hayır.

Şimdi 1.2 TSI 105 HP geliyor.
Bu Vw motor konusunda kendini aştı demektir.

Ama bunların dışında kalite konusu açılırsa Insignia önde.
Konfor olarak ikilemdeyim ben.

Donanım-Fiyat orantısında Insignia yine önde.
Ama bunun sorumlusu Doğuş Otomotiv,Vw değil

Hocam haklısın eskiden kullanılan bir motor ancak İnsignia yeni bir otomobil..

2-3 sene sonra bu motor İnsignia da ne yapcak ben onu merak ediyorum..

Mesela 100 binlerden sonra ne olacak?

Mesela ödül alabilecek mi?

Bu arada karar verdin mi hocam hazır 2010 modellerde çıkmışken

2067 Mesaj
21 Temmuz 2009; 9:37:17 

quote:

+TSI Motor..

Hala TSI motor kendini ispatlamadı vs diyerek kendine doyasıya güldürten arkadaşlar! ... acaba 1.6t hakkında neden bu kadar eminler..

bukadar tepki neden

TSI kendini ispatlaMAdı diyeni de görmedim, 1.6T hakkında çok emin konuşanı da görmedim.

TSI'a saygı duyarım, güzel motor. bayidekinin anlattığı kadarıyla 2000-2500'e kadar kompresör, 2500 üstü turbo güç sağlıyormuş, doğru mu?
Opel de bu teknoloji yok, 180 hp için 2500'ü geçmek lazım, ama 2500 altında da diğer 1.6'lardan daha iyi sonuçta.

benim için 1.6T'nun TSI'a seçenek olmasının sebebi aradaki fark. 122 hp nere 180 nere. turbosuz yavaş kalkarım, 2500'den sonra uzarım :)
buradaki drag yarışlarında Jetta TSI 2.vitese kadar kesintisiz patide kaldı.

birde Astra'da, Corsa'da, Meriva'da yıllardır kullanılan motor Insignia'da neden farklı sonuçlara sebep olsun ki?

317 Mesaj
21 Temmuz 2009; 13:45:52 

Benim için aracın beygiri uzun devirler boyu vermesi önemlidir.5500 devire kadar ölüp 5500 de dirilecek 300 beygir olsa neye yarar.

VW araçlar bu hususta çok başarılı.1.8 T motoru aşağı yukarı her devirde 150 beygir veriyor ki 180 beygirlik Opel motoruna üste para verseler değişmem.TSI motorların devir-tork grafiği ya da bilgisi olan var mı?Bu Tsı motorlar da 1.8T 150 hp gibi ise uzun süre rakipsiz kalırlar.

3173 Mesaj
21 Temmuz 2009; 13:48:02 

quote:

Orijinalden alıntı: dctcagri

bukadar tepki neden

TSI kendini ispatlaMAdı diyeni de görmedim, 1.6T hakkında çok emin konuşanı da görmedim.

TSI'a saygı duyarım, güzel motor. bayidekinin anlattığı kadarıyla 2000-2500'e kadar kompresör, 2500 üstü turbo güç sağlıyormuş, doğru mu?
Opel de bu teknoloji yok, 180 hp için 2500'ü geçmek lazım, ama 2500 altında da diğer 1.6'lardan daha iyi sonuçta.

benim için 1.6T'nun TSI'a seçenek olmasının sebebi aradaki fark. 122 hp nere 180 nere. turbosuz yavaş kalkarım, 2500'den sonra uzarım :)
buradaki drag yarışlarında Jetta TSI 2.vitese kadar kesintisiz patide kaldı.

birde Astra'da, Corsa'da, Meriva'da yıllardır kullanılan motor Insignia'da neden farklı sonuçlara sebep olsun ki?

Üst üste ödül almış bir motora hala kendini ispatlamadı daha ne olduğu belli değil gibisinden söylemler yapanlar var..

Bir kere denk gelsem eyvallah der geçerim ama durum böyle değil..

Ya bilmediklerinden yapıyolar yada çamur atmak için..

Ayrıca 1.4 Tsı 122 bg de kompressör yok sadece turbo görev yapıyor..Oda 1500-4000 devir bandı aralığında..

Madem litre hacmine göre yüksek verim veren bir motor ödül beklenmez mi yani?

Ayrıca motora lafım olsaydı veya markaya antipatim olsaydı yakın akrabam olan abi-kardeşe iki tane 1.6t aldırmazdım..

3346 Mesaj
21 Temmuz 2009; 13:54:30 

@DH-ALEMDAR;

Yok hocam hala karar veremedim
Ama beni rahatlatan önümde sadece iki seçenek olması

Hafta sonu Vw e gidiyorum 2010 Passatlara bakmak için.
CC Gösterge+Direksiyon beni meraklandırıyor.

Sonra tekrar Opele gidip bir tur atıcam.
Yavaş yavaş kararımı netleştirmeye çalışıyorum.
Alınacak bir ödemem var.
Onuda alıp Allahın izniyle artık bir araba alıyorum

3173 Mesaj
21 Temmuz 2009; 14:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

@DH-ALEMDAR;

Yok hocam hala karar veremedim
Ama beni rahatlatan önümde sadece iki seçenek olması

Hafta sonu Vw e gidiyorum 2010 Passatlara bakmak için.
CC Gösterge+Direksiyon beni meraklandırıyor.

Sonra tekrar Opele gidip bir tur atıcam.
Yavaş yavaş kararımı netleştirmeye çalışıyorum.
Alınacak bir ödemem var.
Onuda alıp Allahın izniyle artık bir araba alıyorum

Ne olursa olsun hayırlısı olsun hocam..

2067 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:53:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Mahmut Koza

Benim için aracın beygiri uzun devirler boyu vermesi önemlidir.5500 devire kadar ölüp 5500 de dirilecek 300 beygir olsa neye yarar.

VW araçlar bu hususta çok başarılı.1.8 T motoru aşağı yukarı her devirde 150 beygir veriyor ki 180 beygirlik Opel motoruna üste para verseler değişmem.TSI motorların devir-tork grafiği ya da bilgisi olan var mı?Bu Tsı motorlar da 1.8T 150 hp gibi ise uzun süre rakipsiz kalırlar.

1.6T'nin 5500 devire kadar standart 1.6 gibi 115 hp, 5500'de 180 olduğunu mu düşünüyorsunuz?? :)
forumda 80-90 tane kullanıcı var, neden hepsi her viteste araba atılıyor, devir farketmiyor diyor?
sadece 2000-2500'e kadar biraz daha zayıf kalır, 2500'den sonra tutamaz

quote:

Üst üste ödül almış bir motora hala kendini ispatlamadı daha ne olduğu belli değil gibisinden söylemler yapanlar var..

Bir kere denk gelsem eyvallah der geçerim ama durum böyle değil..

Ya bilmediklerinden yapıyolar yada çamur atmak için..

Ayrıca 1.4 Tsı 122 bg de kompressör yok sadece turbo görev yapıyor..Oda 1500-4000 devir bandı aralığında..

Madem litre hacmine göre yüksek verim veren bir motor ödül beklenmez mi yani?

Ayrıca motora lafım olsaydı veya markaya antipatim olsaydı yakın akrabam olan abi-kardeşe iki tane 1.6t aldırmazdım..

ben size birşey dememiştimki motoru kötülediğinizi de demedim.
TSI'ı beğenmediğimi de söylemedim

TSI'ı ilk çıktığında incelemiştik, demekki ozamanlar VW elemanları da bilgisizmiş :) bize komp.+ turbo olduğunu söylemişlerdi :)

birde bahsettiğiniz akrabanız forumdanmı? Opel forumunda 2 adet siyah Insignia alan bir kullanıcı var, o kişimi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dctcagri -- 21 Temmuz 2009; 15:54:13 >

202 Mesaj
21 Temmuz 2009; 17:36:37 

Keşke bu yorumu yapmasaydım olay biraz uzamış.
Ben tarafsız objektif bir biçimde fikrimi ortaya koydum. Geçen sene full donanımlı bir laguna 1.5 dci dizel aldık. Aslında ilk tercihim passattı ancak tsi motorlarda turbo arızası dedikoduları canımı sıktı. Ayrıca 2010 dan sonra kasa değiştiriceğini duydum ve bu kasanın yaşlandığını düşünerek laguna aldık. Yoksa kesinlikle passat 1.4 tsi veya 1.8 tsi den şaşmazdım. Motor alternatifine gelince sizin benzinli olarak gösterdiğiniz alternatifler arasında sadece 1.6 turbo olan seçenek cazip. 180 beygir çok etkileyici. Ancak tsi motor şu anda kendini ispatlamış ve en iyi motor ödüllerinde birçok kez gündeme gelmiş. Zamanla opelin de turbo motorlarında bu noktaya gelmesi tabiki olasıdır. Ancak ben şu andan bahsettim. Dizel motorlar konusunda da vw dsg şanzımanla beraber başı çekmekte olduğunu düşünüyorum. Ergonomi ve işçilik konusunda yanılıyor olabilirim. İnsigniayı sadece fuarda incelemiştim. Ancak vw nin işçiliği gerçekten çok sağlamdır.Malzeme kalitesi olarak belki en iyi değildir ancak işçilik çok yüksek. Kendi düşüncem olarak passatı bu sınıfta diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise 2. eli çok güçlüdür. Bunun sebebi olarak da vw imajı ve sorunsuzluğu olarak gösteriliyor ancak ne kadar doğru bilmem... Bunlar benim fikirlerim. Kimse yanlış anlamasın. Artık zaten bu sınıfta kötü araç üretilmiyor. Bütün araçlar kaliteli. İş sadece tercihlere kalmış..
quote:

işçilik ve ergonomi tartışılır, DSG tartışılmaz

ama motor alternatifi konusunda yanlışınız var;

Insignia;

benzinli
1.6 115 hp
1.6 180 hp
2.0 220 hp
2.0 260 hp

dizel
2.0 130 hp
2.0 160 hp
2.0 190 hp

Passat;

benzinli
1.4 122 hp
1.6 102 hp
1.8 160 hp

dizel
2.0 140 hp
2.0 170 hp

motor seçeneklerini almak için VW'in sitesine girdim, birde fiyatları karşılaştırıyım dedim, Insignia'nın Cosmo donanımını karşılayacak 1.4 TSI Passat yaklaşık 10.000 daha pahalıya geliyor :/

2008 Toyota Auris 1.6 ELEGANT M/M VSC+XENON SİYAH
2008 Renault Laguna 1.5dci PRİVİLEGE BUSİNESS+PREMİUM SİYAH

TODAY TOMORROW TOYOTA

2067 Mesaj
21 Temmuz 2009; 20:52:32 

quote:

Keşke bu yorumu yapmasaydım olay biraz uzamış.
Ben tarafsız objektif bir biçimde fikrimi ortaya koydum. Geçen sene full donanımlı bir laguna 1.5 dci dizel aldık. Aslında ilk tercihim passattı ancak tsi motorlarda turbo arızası dedikoduları canımı sıktı. Ayrıca 2010 dan sonra kasa değiştiriceğini duydum ve bu kasanın yaşlandığını düşünerek laguna aldık. Yoksa kesinlikle passat 1.4 tsi veya 1.8 tsi den şaşmazdım. Motor alternatifine gelince sizin benzinli olarak gösterdiğiniz alternatifler arasında sadece 1.6 turbo olan seçenek cazip. 180 beygir çok etkileyici. Ancak tsi motor şu anda kendini ispatlamış ve en iyi motor ödüllerinde birçok kez gündeme gelmiş. Zamanla opelin de turbo motorlarında bu noktaya gelmesi tabiki olasıdır. Ancak ben şu andan bahsettim. Dizel motorlar konusunda da vw dsg şanzımanla beraber başı çekmekte olduğunu düşünüyorum. Ergonomi ve işçilik konusunda yanılıyor olabilirim. İnsigniayı sadece fuarda incelemiştim. Ancak vw nin işçiliği gerçekten çok sağlamdır.Malzeme kalitesi olarak belki en iyi değildir ancak işçilik çok yüksek. Kendi düşüncem olarak passatı bu sınıfta diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise 2. eli çok güçlüdür. Bunun sebebi olarak da vw imajı ve sorunsuzluğu olarak gösteriliyor ancak ne kadar doğru bilmem... Bunlar benim fikirlerim. Kimse yanlış anlamasın. Artık zaten bu sınıfta kötü araç üretilmiyor. Bütün araçlar kaliteli. İş sadece tercihlere kalmış..

beni yanlış anladınız
DSG'de hemfikiriz zaten. ben sadece motor seçeneklerinde yanlış bilgi olmasın diye açıklama yaptım.

3173 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:21:43 

quote:

ben size birşey dememiştimki motoru kötülediğinizi de demedim.
TSI'ı beğenmediğimi de söylemedim

TSI'ı ilk çıktığında incelemiştik, demekki ozamanlar VW elemanları da bilgisizmiş :) bize komp.+ turbo olduğunu söylemişlerdi :)

birde bahsettiğiniz akrabanız forumdanmı? Opel forumunda 2 adet siyah Insignia alan bir kullanıcı var, o kişimi acaba?

Hiç sanmıyorum birisi 50 biriside 55 yaşlarında ve bilgisayarla haşır neşir değiller helede forumlarla

221 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:36:52 

passat taksi gibi oldu ya hem insignia daha sportif. hem sportif hem aile arabası çizgileri var süper bence

●||| Ethno-Musicological Cannibalisms |||●
●●● √ Jackson RR24M √ Epiphone Lp Std Plus Top Trans Amber ●●●
●●● √ Ibanez Tbx150H & Ibanez Is412CS 4x12 √ Ibanez Ifs4x Footswitch ●●●
●●● √ Jim Dunlop DB-01 Dime Wah √ MXR ZW44 Wylde OD √ MXR M108 10 Band EQ √ ISP Decimator NG √ BBE Sonic Maximizer √ MXR M132 Super Comp ●●●

1584 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:41:58 

broadway rni mı slx ie mi gibi bişey bana kalırsa insıgnıa bence 13 14 lt yakmazda

2067 Mesaj
22 Temmuz 2009; 14:27:41 

quote:

Orijinalden alıntı: samican

broadway rni mı slx ie mi gibi bişey bana kalırsa insıgnıa bence 13 14 lt yakmazda

kullanan kişi istedikten sonra yakar :)
araçlarını alanlar ilk başlarda 11-12 litreleri gördüler. ama tabiki zamanla azaldı.
bu da tabiki kullanıcıdan kaynaklı ve kullanan kişiden kişiye değişir.
kaldı ki 180 beygire de hakim olmak ve o arabayla uslu durmak biraz zor
aracını aldığından beri normal yakanlarda var.
ama ben baştan beri de söylüyorum, Insignia için 10-12 litre arası normal.
otomobil-genelde bir konuda C 180K 'sının 12 litre yaktığını söyleyen vardı, kusura bakmasın nickini unuttum :)
hemde o araç 156 hp.
Insignia için bu değerler normal

3349 Mesaj
23 Temmuz 2009; 13:21:36 

İki araç da fiyatının arabası değil,hakkaten değmez bu modellere:)

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

1584 Mesaj
23 Temmuz 2009; 14:08:20 

quote:

kullanan kişi istedikten sonra yakar :)
araçlarını alanlar ilk başlarda 11-12 litreleri gördüler. ama tabiki zamanla azaldı.
bu da tabiki kullanıcıdan kaynaklı ve kullanan kişiden kişiye değişir.
kaldı ki 180 beygire de hakim olmak ve o arabayla uslu durmak biraz zor
aracını aldığından beri normal yakanlarda var.
ama ben baştan beri de söylüyorum, Insignia için 10-12 litre arası normal.
otomobil-genelde bir konuda C 180K 'sının 12 litre yaktığını söyleyen vardı, kusura bakmasın nickini unuttum :)
hemde o araç 156 hp.
Insignia için bu değerler normal

aynen insanları anlamak zor 180 hp araba alıyosun çok yakıyo bu arba git sümbül al o zman

88 Mesaj
23 Temmuz 2009; 20:57:01 

Bu sorunun cevabı çok basit, tabi ki gerçekten ne istediğini bilen için,

1- Alacağım araba her halikarda olmazsa olmaz şekilde otomatik vites olmalı, şanzımanı sorunsuz olmalı

Cevap: Tartışmasız Passat 1.4 tsi dsg, insignia da hiçbir 1.6 motorda opsiyonel olarak bile olsa otomatik vites
yok, ancak 2.0 motorlarda opsiyon olarak alınıyor o zamanda arabanın fiyatı , vergisi vesaire uçup gidiyor.

2- İkinci eli iyi olsun, kolay satılsın, muadillerine göre nispeten daha az değer kaybetsin

Cevap: Tartışmasız Passat

Sonuç olarak alacağınız araba mesela benim gibi en öncelikli olarak yukarıda ki 2 kritere dayanıyorsa, cevap tartışmasız Passat çıkıyor,
bunu insignia sports tourier almayı düşünmüş biri olarak söylüyorum.

2012 BMW F30 320i

340 Mesaj
23 Temmuz 2009; 21:19:13 

arabada otomatik vitese seceneği yok diye kesinlikle passat demek ilginç.otomatik vites olayı herkese göre değişir.

araba kullanmayı sevdiğim için manuel vites benim için her zaman daha cazip olmuştur.
arabayı daha çok hissederek sürüyorsunuz.bir de turbo araba bence kesinlikle manuel olmalı.
motor olarak karşılaştırmıyorum ama siz hic otomatik vites impreza turbo veya evo gördünüz mü?

Adana'da öyle aman aman bir trafik olmadığından dolayı otomatik vitese gerek yok.(İstanbul'da yaşasaydım
belki otomatik vites araba alabilirdim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twilo01 -- 23 Temmuz 2009; 21:22:03 >

PSN:aykutsez

88 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:28:27 

iki araba arasında, aynı fiyat kategorilerinde ve belirtmeye çalıştığım gibi "otomatik vites sizin için muhakkak olmazsa olmaz" tercih sebebi ise,
tüketimi , vergisi makul, motoru şanzımanı ödüllü, hızlanması performansı yeterli sorunsuz bir araba istiyorsanız kesinlikle passat, siz kendiniz ben manuel seviyorum vesaire demişsinizde benim yazdığımı tam dikkatli okumamışsınız manuel isteyen manuel alır ben ikisini karşılaştırmadım,
benim gibi sadece otomatik vites isteyen hiçde şu aralar azımsanmıyacak sayıda kullanıcı var, bu bir tercih meselesi, ve bu doğrultuda aynı motor hacimlerinde birinde otomatik var ötekinde yok bu kadar basit, dolayısıyla ben arabada otomatik vites dahamı iyi dahamı kötü oluru tartışmıyorum, bana m3 verseniz ben genede manule araba kullanmak istemiyorum dediğim gibi zevk ve tercih meselesi:)

2012 BMW F30 320i

317 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:38:06 

Passat iyi bir araba.İnsignia da iyi bir araba.

3173 Mesaj
24 Temmuz 2009; 8:23:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ok159

Bu sorunun cevabı çok basit, tabi ki gerçekten ne istediğini bilen için,

1- Alacağım araba her halikarda olmazsa olmaz şekilde otomatik vites olmalı, şanzımanı sorunsuz olmalı

Cevap: Tartışmasız Passat 1.4 tsi dsg, insignia da hiçbir 1.6 motorda opsiyonel olarak bile olsa otomatik vites
yok, ancak 2.0 motorlarda opsiyon olarak alınıyor o zamanda arabanın fiyatı , vergisi vesaire uçup gidiyor.

2- İkinci eli iyi olsun, kolay satılsın, muadillerine göre nispeten daha az değer kaybetsin

Cevap: Tartışmasız Passat

Sonuç olarak alacağınız araba mesela benim gibi en öncelikli olarak yukarıda ki 2 kritere dayanıyorsa, cevap tartışmasız Passat çıkıyor,
bunu insignia sports tourier almayı düşünmüş biri olarak söylüyorum.

Evet haklısınız..Dsg vites kutusu Passatın en önemli artılarından..

2.eli de çok kuvvetli ancak satıcıların genelide tok satıcı diye tabir edilen profile sahipler..

Tsı+Dsg Passatın zaten yağlı olan ekmeğine bal sürdü tabiri caizse

18966 Mesaj
24 Temmuz 2009; 8:57:16 

[font="Times New Roman"]"Yahu al bir Şahin, gitsin...!"

desem ne dersiniz...? Aynısını bana amcam da demişti Passat'ı kapının önünde görünce...

3724 Mesaj
24 Temmuz 2009; 9:00:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

[font="Times New Roman"]"Yahu al bir Şahin, gitsin...!"

desem ne dersiniz...? Aynısını bana amcam da demişti Passat'ı kapının önünde görünce...

Bu kadar mesajdan sonra en mantıklı bu geliyor herhalde. Bencede yahu bırakalım Opelmiş, Volkswagenmiş yok ıvır zıvır . . .

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

3948 Mesaj
24 Temmuz 2009; 11:20:11 

quote:

Orijinalden alıntı: twilo01

arabada otomatik vitese seceneği yok diye kesinlikle passat demek ilginç.otomatik vites olayı herkese göre değişir.

araba kullanmayı sevdiğim için manuel vites benim için her zaman daha cazip olmuştur.
arabayı daha çok hissederek sürüyorsunuz.bir de turbo araba bence kesinlikle manuel olmalı.
motor olarak karşılaştırmıyorum ama siz hic otomatik vites impreza turbo veya evo gördünüz mü?

Adana'da öyle aman aman bir trafik olmadığından dolayı otomatik vitese gerek yok.(İstanbul'da yaşasaydım

kesinlikle katılıyorum...Benimde kişisel görüşüm..Turbo araç manuel olmalı, bunun zevkini geçen sene kullanma fırsatı bulduğum Rover 220t de gördüm.

10523 Mesaj
24 Temmuz 2009; 12:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: twilo01

Genele bakmak gerekir.Bir marka,alternatifler sunmalıdır.

Bu yüzden,eminim kaçan müşteriler olacaktır.

Bakın mesela Honda'nın Accord satmıyor demeye hakkı yok.Hem motor alternatifi yok,hem de şanzıman.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

340 Mesaj
24 Temmuz 2009; 13:16:07 

Dediğiniz gibi aracın geneline bakmak lazım.Araçta otomatik vites opsiyonu olmayabilir.Ama onun yerine
1,6 cc ve 1,5 ton olmasına ragmen inanılmaz bir performans sunan motor var.Artıları ve eksilerine göre karar vermek lazım.İlla otomatik vites istiyorum derseniz Passat alırsınız.Gerçekten aracı övmek için
söylemiyorum ama 1,6t'ler, Passat 1,4 122 lerden hem görünüş hemde güç olarak çok daha güzel bir araba.
İkisinin fiyatları da aynıydı.Ama ben bu aracı aldım.Keşke Passat alsaydım diyemiyorum.

Otomatik vites olayı, Suzuki Dizel Vitara'larda da var.Araçta yok yok.Bir tek otomatik vites opsiyonu
bulunmuyor.Firma ekonomik olması açısında otomatik yapmıyormus.Aynı şekilde vites önemli olmadığı için
gecen sene aracı almıştık.2008'de en çok satılan jipler arasında ya birinci ya da ikinci oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Genele bakmak gerekir.Bir marka,alternatifler sunmalıdır.

Bu yüzden,eminim kaçan müşteriler olacaktır.

Bakın mesela Honda'nın Accord satmıyor demeye hakkı yok.Hem motor alternatifi yok,hem de şanzıman.