Şimdi Ara

EVGA'dan yüksek performans odaklı microATX anakart; X58 SLI Micro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performanslı ekran kartlarıyla elde ettiği başarıdan sonra anakart dünyasına da adım atan ve arka arkaya duyurduğu yeni modeller ile bir anda dikkatleri üzerine çeken EVGA, bir dönemin efsanevi anakart üreticisi EPoX'dan gelen mühendislerinin çalışmaları ve ünlü hız aşırtmacı Peter "Shamino" Tan'ın katkılarya iddialı modeller hazırlamaya devam ediyor.

Firmanın resmi duyurusunu yaptığı yeni anakartı, X58 yonga setini temel alan ve microATX form faktörüyle öne çıkan X58 SLI Micro oldu. Core i7 işlemcilerle kullanılmak üzere hazırlanan anakart, LGA1366 formundaki tüm işlemcilere destek veriyor ve 6 adet DIMM slotu üzerinden 24GB'a kadar DDR3-1600MHz+ bellek kullanımına olanak tanıyor.

Pasif soğutucusu, baskılı devre tasarımı ve katı kapasitörleriyle öne çıkan anakart sahip olduğu çift PCIe x16 slotu üzerinden hem SLI hem de Crossfire X teknolojisine destek veriyor. PCIe x16 slotlarına ek olarak diğer donanımlar için bir adet PCIe x1 ve bir adet te PCI slotu ile donatılan anakart, diğer özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

X58 + ICH10R yonga setinden güç alan anakart, farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyen 6x SATA-II konnektörüne sahip anakart ayrıca 8 kanal yüksek tanımlı ses, Gigabit Ethernet gibi özelliklerle geliyor. Hız aşırtmacılar için EZ Voltage noktası ve E-LEET ince ayar yazılımıyla gelen anakart performans odaklı HTPC'leri gözüne kestirmiş durumda.

EVGA, X58 yonga setli yeni microATX anakart modeli olan X58 SLI Micro'yu 200$ seviyesinden kullanıma sunmayı planlıyor.

• microATX anakart bile 200 $ dan başlıyo, ne markaymış bea..
  • yüksek performanslı diolar bi digital kapasitör koyamıyolar anlamıyorum ben bunları... dfı 2 senedir kullanıyo bunlarda daha tık yok
  • ah keşke amd uyumlu anakart olsaydı birde fiyatı max. 80$ olsaydı düşünmeden alırdım ama hep intel hep intel hep satış tuzakları bıktırdılar ya
  • walla onu bunu bilmem intel herzaman heryerde yani
  • e-SATA ve Firewire desteği de olmalıydı.
  • alınası bir kart degil 140 dolar seviyesinde am3 ler varken
  • quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

e-SATA ve Firewire desteği de olmalıydı.

katılıyorum
  • harika bi anakart olmuş
  • amd işlemçiyle çalışsa iyi olurdu bide amd çipset olmalıydı farklı çipsetler pc çakışma yapıyo
  • fıstık gibi anakart tabiri caizze ama fiyatı için pek iyi şey söleyemiyecegim zira eksiklikleri var fiyatı 140 160 dolar seviyesinde olabilirse çok iyi olur
  • @kaleci07
    Dijital Kapasitör değil. Digital PWM. Ama tamamen haklısın. Zira böyle yüksek performanslı ve duygusallığı yüksek anakartta niye Digital PWM kullanmıyorlar anlamıyorum. Dediğin gibi DFI da 2-3 senedir var...
  • Şu Evganın Türkiyede neden doğru dürüst bir distribitörü olmaz anlamıyorum?Tamam 1000 tane kart vb getirmeleri gerekmez ama görece uygun fiyatlı ürünleride var hiç satılmıyacak tipte ürünlerde değiller.
  • küçücük anakarta neleri sığdırmışlar vay be
  • Fiyat olarak da neleri sığdırmışlar...

Teknofiyatta küçücük bi araştırma yaptım EVGA model 9800 GTX ekran kartı 922. lira yuh artık EVGA .....
  • turk_şad
    o teknofiyatın elinde kalmıştır o fiyata ondan öledir :)
  • Teknofiyaat arama motoru zaten en ucuz hangi markette satılıyo onu gösteriyo...

hızlıal.com da satılıyo o fiyata EVGA nın fiyatları çok uçuk hem VGA hem anakart olarak......
  • Fiyati ytl bazında ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: RossA

Fiyati ytl bazında ne?

200 dolardan cıkacagını sözetmişler bizim ülkemize giriş yapıcak 220 dolardan desek sonra yüzde 18 kdv var 260 dolar yaptı kdv dahil 1,54 tl ile çarparsak 400,4 TL yapıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

@kaleci07
    Dijital Kapasitör değil. Digital PWM. Ama tamamen haklısın. Zira böyle yüksek performanslı ve duygusallığı yüksek anakartta niye Digital PWM kullanmıyorlar anlamıyorum. Dediğin gibi DFI da 2-3 senedir var...

o digital pwmler çok bozuluyor + bozuk olmasa bile cızz diye ses cıkartıyor hep rma giden anakartları tamir etmek daha kolay digital pwm olan karta göre
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.