Şimdi Ara

Seagate'den 2,5' de 500GB kapasite 7200RPM hız!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
19.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Seagate'in Dünyanın en hızlı dizüstü sabit diski (mekanik) olarak lanse ettiği Seagate Momentus 7200.4 500GB'ı inceliyoruz.

Bakalım SSD'ler ucuzlayıncaya kadar Momentus 7200.4, mobil ortamdaki performans ihtiyaçlarımızı karşılayabilir mi?

alt="Seagate'den 2,5' de 500GB kapasite 7200RPM hız!"

• video da sorun var... açılmıyor...
  • gayet bilgilendirici bir video ama fiyatı nı araştırdım biraz pahalı geldi şimdilik bana . teşekkürler inceleme için testler bilgilendirdi
  • Sıcaklıklar ne alemde acaba keşke onlarıda teste ekleseydiniz
  • Başlıgı düzeltin Sagate yazmışsınız :D
  • Eski serinin en yüksek kapasiteli modelini uzun zamandır kullanıyorum. (320GB Momentus 7200.3) Performansı şahane. Çoğu desktop hard diskinden daha hızlı çalışıyor. Sıcaklık değerleri 40-55 arasında kullanıma bağlı olarak değişiyor. (Hitachi TravelStar serisi, 5400rpm, normal dizüstü hard diskleriyle aynı seviyede ısınıyor yani. Aynı şekilde güç kullanma oranları da dengeli. Bu yazdıklarım 7200.3 için, yani eski versiyon için. Şimdiki, eskisine göre çok daha iyi görünüyor. 2-3 ay sonra fiyatı 200-220 arasına gelir, sonra alırız.

Bu arada WD'nin Scorpio Black serisini hemen yenilemesi gerekiyor. Mevcut şartlarda Seagate Momentus 7200.4 serisinden herhangi bir model, WD Scorpio Black serisinin en hızlı modelini çok rahat tokatlar. 7200.3 bile bazı konularda tokatlıyordu Scorpio'yu. WD, Scorpio Black 2' yi çıkardı çıkardı. Çıkarmazsa hem WD'ye, hem de Seagate'in kafasına göre belirleyeceği fiyatlar açısından bize yazık olur.

• notebook ların en yavaş parçası da bu vesileyle desktoplar ayarına gelmiş durumda artık.

2.5 7200rpm hdd ler sanılanın aksine sıcaklık ve güç tüketimi olarak 5400rpm lere göre çok farklı değil.

bende notebookumda 8 aydan beri wd scorpio black kullanıyorum, eski 5400 hdd ye göre belirgin bir hız artışı var ama sıcaklık,ses ve batarya ömrü bakımında hiç farkı yok. hatta daha bile sessiz diyeblirim.

@isimbulamadim a katılıyorum, seagate müthiş bi seri çıkarmış, muhtemelen birkaç ay sonra 750gb lık modlelleri de gelecektir. wd de artık scropio black serisini yenilemeli.
  • Peki bunu ps3 taksak gözle görülürü bir performans farkı olur mu acaba?

Malum Ps3lerde 5400 notebook harddiski kullanıyor
  • Bundan istiyorum. Yoksa 1500 TL ye kiyip SSD alcam :D
  • sağol mesut abi inceleme için teşekkürler yanlız şu en baştakı SSD di test sonuçlarında manyak işler yapmış SSD sistem için çok ama çok gerekli şimdilik ilerde depolama için SSD lerde ucuzlar o zaman iyi olur kafamız mekanik disklerde olduğu gibi ağrımaz ve verilerimiz hiç değilse güvende olur...
  • Biraz Pahallı gibi
  • mesut abi gömleğin güzelmiş
  • o Patriot SSD nin çizelgedeki değerleri nerdeyse videodan dışarı fırlayacak...

Patriot çok dikkat çekiyor bence. Video boyunca Seagate'ye bakamadım bile... :-)
  • ps3 te sorunsuz çalışır merak etmeyin.
    bende 200gb modeli var.ps3 e takılı vaziyette ve sorunsuz çalışıyor.sadece arasıra tık tık sesler geliyo diskten onu bir türlü çözemedim.
  • inceleme için teşekkürler..
  • video' dan faydalanarak, hitachi ve 4. jenerasyon seagate' yi kıyaslamayı yeğledim.

erişim süresi açısından, 4.jenerasyon disk 3.jenerasyon' dan daha yavaş olarak ifade edilirken
    tablo' da hangisiyle karşılaştırılıyor? aynı marka ile karşılaştırılmıyor gördüğüm kadarıyla.
    ayrıca devir sayısı ne kadar artarsa erişim süresi de o kadar düşer.
    test' e bakınca, okuma ve yazma hızında +%40 fark atarken
    erişim süresinde bu farkın ~ +%2 gibi bir değerle karşımıza çıkması düşündürücü.
    tester olarak, erişim testini tekrarlardım sanırım.
    ayrıca, 2,5" hdd ile 3,5" hdd' yi yine yine kapasiteleri farklı olarak, aynı tabloda gösterilmesi
    bilgilendirme açısından iyi olmuş ama gruplandırma daha iyi yapılabilir bir dahakine.

diğer üyenin dediği gibi;
    patriot, ismini hak etmiş olmalı ki test değerleri tablonun dışına çıkacakmış neredeyse.
    ama erişim süresine bakıyorum..
    patriot, yine ismine yakışır şekilde, tatile çıkmış kayıplarda görünüyor.

sonuç olarak, 7200 rpm' lik bir hdd' nin performans artışı getirdiğini görüyorum.
    eğer ki çok ısınmıyor ve fazla da pil' den yemeyecek ise notebook kullanıcılarının tamamı, tüm yeni modellerde bu deviri görmek ister herhalde.
    bir 7200 rpm' lik diskim bile yok..

• quote:

Orjinalden alıntı: ti7800

o Patriot SSD nin çizelgedeki değerleri nerdeyse videodan dışarı fırlayacak...

Patriot çok dikkat çekiyor bence. Video boyunca Seagate'ye bakamadım bile... :-)

Fiyatını bildiğim için videodaki Patriotu görmedim bile direk aşağılara baktım o yukarda kendi kendine takılıyo ben bilgisayara hdd diye başka bir bilgisayar bağlarım onun fiyatına
  • sorunları aştıysa sorun yok...
  • 250-270 tl arasında bir fiyattan satılıyor. Yeni bir ürün için normal fiyat.
  • X2 Seagate Barracuda 500GB 7200.12 Raid0 kullanıyorum çok memnunum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.