- x
Aırties RT-206=RT205
37 Cevap12240 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Temmuz 2009; 15:38:46 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Slmlar arkadaşlar geçen gün mecidiyeköydeki airtiesa rt-206 götürdüm sorunu çalıştıktan bir süre sonra wi-fi kapanması ve modemin menülerine dahi girilmemesiydi.Götürdüm sorunu anlattım rt-205 ile değişim yaptılar.Teknik serviste çalışan elemanlarla biraz muhabbet etme şansım oldu.Ben kendilerine rt-206 ile rt-205 aynı devre yapısı bire bir aynı rt-206ya rt-205 yazılımı yüklesek olurmu şeklinde bir soru sordum.2 modemi de inceleyenler bu modemler arasında ki 3 farkı bulmuşlardır zaten...
1. si rt-206 ile sadece ttnet kullanabiliyorsun yani smile-biri ile bu modemi kullanamazsın
2. si devre yapısında sadece 2-3 adet girişteki voltajı filtre edicek kondansatör rt-206da bulunmuyor
3. sü rt-206nın dış plastiği biraz değişik
Ben bunları sayınca ordaki çalışanlar bana rt-206 nın sadece yazılımı değiştirilerek rt-205 olduğunu ve bununda herhangi bir garanti kapsamından çıkmayacağını söylediler.Bende Rt-205 firmwire ini rt-206ya yüklesek olurmu dedim çalışan arkadaşlar ise önemli olan firmwire değil firmwirei çalıştıran bootloader dosyası şeklinde bi cevap verdiler.Kısaca elinde rt-206 olan kullanıcılar rahatlıkla ısp sorunu olmadan isterse smile-biri adsl yada önceki kullandığınız gibi ttneti kullanabilirler.Şimdiden kolay gelsin...

532 Mesaj
2 Temmuz 2009; 20:05:36 

o bişe mi kardeş ap 301 ile 302 arasındaki fark ne ? cihazlar karalı fakat hepsi aynı sayılır

196 Mesaj
26 Temmuz 2009; 0:08:25 

hepsi de aynı değişen birşey sadece arayüz oynama

518 Mesaj
16 Ağustos 2009; 13:42:12 

quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Slmlar arkadaşlar geçen gün mecidiyeköydeki airtiesa rt-206 götürdüm sorunu çalıştıktan bir süre sonra wi-fi kapanması ve modemin menülerine dahi girilmemesiydi.Götürdüm sorunu anlattım rt-205 ile değişim yaptılar.Teknik serviste çalışan elemanlarla biraz muhabbet etme şansım oldu.Ben kendilerine rt-206 ile rt-205 aynı devre yapısı bire bir aynı rt-206ya rt-205 yazılımı yüklesek olurmu şeklinde bir soru sordum.2 modemi de inceleyenler bu modemler arasında ki 3 farkı bulmuşlardır zaten...
1. si rt-206 ile sadece ttnet kullanabiliyorsun yani smile-biri ile bu modemi kullanamazsın
2. si devre yapısında sadece 2-3 adet girişteki voltajı filtre edicek kondansatör rt-206da bulunmuyor
3. sü rt-206nın dış plastiği biraz değişik
Ben bunları sayınca ordaki çalışanlar bana rt-206 nın sadece yazılımı değiştirilerek rt-205 olduğunu ve bununda herhangi bir garanti kapsamından çıkmayacağını söylediler.Bende Rt-205 firmwire ini rt-206ya yüklesek olurmu dedim çalışan arkadaşlar ise önemli olan firmwire değil firmwirei çalıştıran bootloader dosyası şeklinde bi cevap verdiler.Kısaca elinde rt-206 olan kullanıcılar rahatlıkla ısp sorunu olmadan isterse smile-biri adsl yada önceki kullandığınız gibi ttneti kullanabilirler.Şimdiden kolay gelsin...

dostum bunu açabilirmisin biraz. bende de rt-206 var ve ttnet abonesiyim. ancak aboneliğim bitince başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum. bu modemi nasıl kullanırım? şimdiden teşekkürler.

INTEL - Q8200 , GIGABYTE - GA-EP45-DS3L , 2*2 KINGSTON DDR2 800 , 1 TB . W.D. Caviar Black ,PALIT - HD4850 SONIC , Benq FP91G+ monitor , LG 22x DVDRW , Philips DvdRw , GlacialPower 550 Watt , Aopen H600B

18856 Mesaj
17 Ağustos 2009; 10:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Symbol

dostum bunu açabilirmisin biraz. bende de rt-206 var ve ttnet abonesiyim. ancak aboneliğim bitince başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum. bu modemi nasıl kullanırım? şimdiden teşekkürler.

dostum sen bi soru sormuşsun ama bende sana bi soru sorayım

-rt206da wireless kapatıp sadece kablolu kullanabiliyor musun?

532 Mesaj
17 Ağustos 2009; 12:17:01 

quote:

Evet.. nasıl olduğunu soracak mısın ?

onun yerine bende kablolu modem var onunla takas edelim

518 Mesaj
17 Ağustos 2009; 12:24:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

denemedim ama elbette kapatılıyodur.

INTEL - Q8200 , GIGABYTE - GA-EP45-DS3L , 2*2 KINGSTON DDR2 800 , 1 TB . W.D. Caviar Black ,PALIT - HD4850 SONIC , Benq FP91G+ monitor , LG 22x DVDRW , Philips DvdRw , GlacialPower 550 Watt , Aopen H600B

18856 Mesaj
17 Ağustos 2009; 18:03:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

Evet.. nasıl olduğunu soracak mısın ?

onun yerine bende kablolu modem var onunla takas edelim

ben wireless kullanmayı sevmiyorum ama gerekli oluyor laptopu olan misafir geliyor falan bide telefondada wireless lazım kenarda dursun istiyorum 7/24 açık kalıp beni radyasyondan gebertmesin yeter

532 Mesaj
17 Ağustos 2009; 18:07:40 

kardeş dediğim gibi oluyor nasıl olduğunu soracaksan arayüze gir kablosuz bölümünü incele...

detaya gerek yok sanırım

18856 Mesaj
17 Ağustos 2009; 19:28:25 

quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

kardeş dediğim gibi oluyor nasıl olduğunu soracaksan arayüze gir kablosuz bölümünü incele...

detaya gerek yok sanırım

yok sağol detaya gerek yok ta takas falan edelim demişsin onu açıkladım

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2009; 20:55:23 

Slm arkadaşlar konu için mail gelmediğinden yazılanlardan haberdar değildim.Aklınızdaki soru işaretini düzeltmek için geldim.Kablosuz modemlerde radyasyon var demişsiniz.Bunu bi açıklayayım size.Elektrikle çalışan herşey etrafa radyasyon yayar.Çamaşır makinesi-bulaşık makinesi-kombi-tv-uydu alıcısı-monitör-kasa-ses sistemi ve en önemlisi max 1 metre önümüzde bulunan cep telefonu.Biraz elektrik-elektronik bilgisine sahip insanlar biraz önce saydığım bu elektrikli aletlerin neden radyasyon yaydığını bilirler ama bilmeyenler için söyleyeyim.Bu tür elektrikli aletlerde motor bulunur.Motorda ise sarılmış bobinler bulunur.Eğer elektrik bobinden geçerse etrafa radyasyon dalgası yayar.Kısaca bu dalgadan kaçmak imkansız.Bazılarınız der belki ben dikkat ediyorum yanımda telefon bile bulundurmuyorum kesinlikle cep telefonunuzun yanınızda bulunmaması önemli değil.Neden derseniz baz istasyonlarından yayılan sinyaller evinizde bahçenizde her yerde bulunmakta ki olmasaydı cep telefonlarımız çekmezdi.O yüzden modemdeki wireless'ı kapatarak bi nevi kendimizi kandırmış oluyoruz.Ayrıca şunuda açıklayayım modemin wireless-ethernet portunu kapatabiliyoruz.Modemin menülerinde her şey mevcut.Biraz olsun bilgilendirdiysem ne mutlu bana....

193 Mesaj
12 Mart 2010; 19:25:56 

Sayın N-One.
Bendeli modemde ttnet için üretilmiş. Rt-104. Denedim smile ile giremedim. Airties servisi mutlaka İstanbul aq gönderin dedi. Siz kullanılabileceğini söylemişsiniz ama açıklamamışsınız. Lütfen biraz açarmısınız.

...zeync...

Uzaklaştırılmış
12 Mart 2010; 19:41:30 

Rt-206 modemleri (rt-104'ün normal sürümü varmı onu bilmiyorum) airties'e götürüp durumu açıkladığınızda (ben bunu smile-biri içinde kullanmak istiyorum dediğinizde yada not düştüğünüzde) ordaki çalışanlar modeminize normal versiyonu yüklüyolar böylece smile-biri adsli kendi modeminizle kullanabiliyorsunuz.

Yaptıkları şey şu biraz daha teknik detaya girersek eğer.Modemler zaten 1'e 1 aynı.Devre yapıları herşeyleri.Sen modemi gidip verip durumu açıklayınca modeme bootloader denilen bi yazılım ve rt-xxx modemin firmwire'ini yüklüyolar.Modemler zaten 1'e 1 aynı olduğu için ttnet kısıtlamasından modemin iç programındaki değişiklik sayesinde kurtulabiliyorsun.

Ttnet kendi adı altında modem üretmektense rt-205 rt-104 modemlere ttnet ile kullanılıcak şekilde firmwire ve bootloader yüklüyor.Bu yüzden smile biri vb. servis sağlayıcıları kullanamıyoruz.

Bu yaptığımız değişiklik modemimizin garanti dışı olmasını sağlıyor.Yeni çıkan pikatel airmax-pikatel combomax modemlere bootlader-firmwire yüklenmiyor.

Ayrıca pikatel modemler çok sık arıza yapıyorlar.Ttnet şuanda çin malı çok kalitesiz bi modem dağıtıyor (tp-link dışında) eğer ttnet abonesi olucaksanız sakın 2 yıl tahahüt vermeyin ve çin malı o modemlerden almayın.

Şuanda verilen tp-linkler'de pek iyi değiller ama çin malı modemlerden daha iyidir en azından.En iyi modemler bize denk gelmiş.

Biz net almadan önce (2007 civarı) zyxel modemlerden dağıtıyolarmış onlar daha da iyi

Ne uzun yazmışım bea

Uzaklaştırılmış
12 Mart 2010; 19:46:53 

Bu arada tüm soruların cevaplarınıda vermiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-0NE -- 12 Mart 2010; 19:47:59 >

131 Mesaj
14 Mart 2010; 16:03:42 

peki wireless olsun bağlanma hızı olsun sana sorsak rt205 mi dersin yoksa rt 206 mı dersin n-one

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2011; 20:12:59 

evet hangisi daha iyi

129 Mesaj
1 Mart 2011; 18:13:52 

arkadaşlar rt 206 nın çekim alanı daha iyi 205 aldım yeni duvarlardan geçemiyor yayın. mutfakta modem oturma odasında düşük bağlantı oluyor. 2 kat yukarıda rt 206 kullananlar var o bile orta düzeyde çekiyor

MEV

1575 Mesaj
1 Mart 2011; 21:13:44 

İlk cikan rt 205 ler farkli parcalar vardi zamanla bunlar degisti. 206 ve 205 aynımı hayır degil ilk versiyon 205 boarduyla cıktı sonraki cihazlar farkli boardlarla piyasada v2 v3 gibi v4 bambaska bir boarda sahip

206 yi 205 cevirebilirmisin? Hayır ceviremezsin. Ozel bir progla olur tum flashi silip yeniden yuklersin buda imkansiz birsey yazılımda acik bulup ordan degistirebilirsinki bunlada kımse ugrasmaz.

104TT de eski firmwarelerde kilit yok yeni yazilimlarda var. Duz 104ler var piyasada onun yazılımı yuklenıyor.

Kısaca 206 ve 104 leri bir kullanıcı yazılımını degistiremez. Soyle birsey olur. tek sadece kendi kullanıyorsa modemin ayarlarinda bir iki ayari degistirip diger isplerde kullanabilir.

PPPoE yi bridge alip ag baglantilarindada yeni baglanti olusturup adsl kullanıcı adi ve sifresini pc ye kaydererek bu sekilde diger isplerde kullanabilirsiniz modem kopru vazifesi gorup dis ip modem yerine pc ye duser ve net gelir.

Cogu modem cinde uretilir. uretici firmanin satin aldigi parcalarin montaji yapilir uretim ve maliyet acisindan artik cogu firma uretimi bu bolgelerde cin taiwan gibi

Elektronik cihaz alirken birazda sansiniz olmasi gerek aslinda bi urun aliyorsun 1 ay sonra bozuluyor 1 saatde bozuluyor bazılarıda yıllardir kullanıyor

Tabi bunda uretici firmalarin karini katlamak istemeside var tabikide

Herkese iyi aksamlar

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

788 Mesaj
26 Mart 2011; 11:56:56 

arkadaşlar
rt206 modeminizi bu yazılımı yükleyerek istediğiniz iss ile kullanabilirsiniz.
YEnileri geldikçe eklerim ,ekrandaki yöndergeleri takip edin sorunsuz bir şeklide modeminizin rt-205 oldugnu göre3ceksiniz...
http://rapid-share.com/....0.0.0.8_RT-206v1TT.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hortlek -- 26 Mart 2011; 11:58:19 >

8 Mesaj
28 Mart 2011; 19:03:33 

ben programı kurdum fakat bağlantım gidip gelmeye başladı.. modem kafayı yedi.. eski haline nasıl geri döndürebilirim..
quote:

Orijinalden alıntı: hortlek

arkadaşlar
rt206 modeminizi bu yazılımı yükleyerek istediğiniz iss ile kullanabilirsiniz.
YEnileri geldikçe eklerim ,ekrandaki yöndergeleri takip edin sorunsuz bir şeklide modeminizin rt-205 oldugnu göre3ceksiniz...
http://rapid-share.com/....0.0.0.8_RT-206v1TT.exe

788 Mesaj
28 Mart 2011; 21:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: by_sefa

ben programı kurdum fakat bağlantım gidip gelmeye başladı.. modem kafayı yedi.. eski haline nasıl geri döndürebilirim..

MEmnun değilseniz airtiesin sitesinden eski firmware'e dönebilirsiniz
Bu prgram modemin firmwarinin kilidi kaldırır sadece. başka bir farkı yoktur.

8 Mesaj
29 Mart 2011; 13:40:35 

denedim ama olmadı.. başka bi şekli var mı?
quote:

Orijinalden alıntı: hortlek

MEmnun değilseniz airtiesin sitesinden eski firmware'e dönebilirsiniz
Bu prgram modemin firmwarinin kilidi kaldırır sadece. başka bir farkı yoktur.

705 Mesaj
31 Mart 2011; 22:45:48 

programı veren arkadasa cok tskerlr benim işimi gordu.

rt 206 v1 yuklu modemde sonuc olumlu.

yapamayanlara tavsiyem once versiyonunuzdan emin olun.v1 v2 v3 gibi versiyonları mevcut.
eger v2 yada v3 se modem versiyonunuz,once versiyon dusurup v1 e gecin.
ardından arkadasın programını kullanın.

bu işlemler mutlaka ethernet kablo baglıyken yapılmalıdır.

ekleme :(
nasılsa istedigim zaman kırabiliyorum diye gittim sitesinden orjinal versiyonu tekrar yukledim ve olan oldu:(
o program suan bende de calısmıyor.hatta baska versiyon dahi yukleyemiyorum.yuklendi yazdıgı halde 1,1,5 değişmiyor.
sonuc gene ttnete mahkumuz:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorfa -- 1 Nisan 2011; 0:39:44 >

13 Mesaj
3 Nisan 2011; 10:22:14 

programı rapıdde kalkmısm olmalı elınde olan gonderebilir mii???

6 Mesaj
4 Nisan 2011; 0:59:14 

arkadaşlar bilmem ilginizi çekermi ama bende rt206 var ttnetin verdiği ama ben doping kullanıcıyım ttnet malum biraz oynama yapmış modemlerde benim çözümüm şu oldu...
ara yüzde pppe-pppa-bridge ayarları olan yerde bridge yi seçiyorum(modem yeniden başlıyor)ve yeni bi bağlantı oluşturuyorum oraya kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum bitti.bi yazılım için servise göndermeye gerek yok die düşünüyorum ben

asdsad

788 Mesaj
4 Nisan 2011; 11:29:07 

quote:

Orijinalden alıntı: akcali

programı rapıdde kalkmısm olmalı elınde olan gonderebilir mii???

hayır link calısıyor,
arkadasın yazdıklarını eklemeye vaktim olmadı aynen söylediği gibi yapın sorunsuz çalışıyor.

8 Mesaj
6 Nisan 2011; 11:50:59 

Arkadaşım nasıl orjinal hale getirdin.. Ben orjinal firmware yükledim ama modem kilitlendi.. kapatıp açınca düzeliyo fakat yine r-205 modem olarak görünüyor
quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

programı veren arkadasa cok tskerlr benim işimi gordu.

rt 206 v1 yuklu modemde sonuc olumlu.

yapamayanlara tavsiyem once versiyonunuzdan emin olun.v1 v2 v3 gibi versiyonları mevcut.

bu işlemler mutlaka ethernet kablo baglıyken yapılmalıdır.

ekleme :(
nasılsa istedigim zaman kırabiliyorum diye gittim sitesinden orjinal versiyonu tekrar yukledim ve olan oldu:(
o program suan bende de calısmıyor.hatta baska versiyon dahi yukleyemiyorum.yuklendi yazdıgı halde 1,1,5 değişmiyor.
sonuc gene ttnete mahkumuz:(

705 Mesaj
6 Nisan 2011; 14:51:54 

modem kilitlendi derken??calısmıyormu yani?

daha once herhangi bi versiyon yukleme vs yapmadıysanız tekrar soyluyorum arkadasın verdigi program işe yarıyor ve modemi rt205 yapıyor.

ama benim gibi farklı fw deneyim vs deyipte fw update yaparsanız programda işe yaramadıgı gibi fw versiyonu kilitleniyor.sitesinden farklı versiyonlarıda indirdim denedim yok sabit 1,1,5fw versiyonu degişmiyor.

acıkcası ben fw yoluyla degilde diger arkadasların yaptıgı gibi bridge modu yada adsl sifresi yazılan yere bi ayar verilerek kullanma taraftarıyım.zira fw modemin bazı ozellikleri kısıtlandıgı gibi ilerde ısınma netten dusme vs gibi sorun cıkarcagını dusunuyorum.yani programsız bi yol bulabilirsek cok iyi olcak.
yeni cozumler bulan varsa bizimlede paylasın.

8 Mesaj
6 Nisan 2011; 15:18:41 

evet arkadaşın verdiği program çalışıyor.. ama ben orjinal r-206 modeline geri dönmek istiyorum..
quote:

modem kilitlendi derken??calısmıyormu yani?

daha once herhangi bi versiyon yukleme vs yapmadıysanız tekrar soyluyorum arkadasın verdigi program işe yarıyor ve modemi rt205 yapıyor.

ama benim gibi farklı fw deneyim vs deyipte fw update yaparsanız programda işe yaramadıgı gibi fw versiyonu kilitleniyor.sitesinden farklı versiyonlarıda indirdim denedim yok sabit 1,1,5fw versiyonu degişmiyor.

acıkcası ben fw yoluyla degilde diger arkadasların yaptıgı gibi bridge modu yada adsl sifresi yazılan yere bi ayar verilerek kullanma taraftarıyım.zira fw modemin bazı ozellikleri kısıtlandıgı gibi ilerde ısınma netten dusme vs gibi sorun cıkarcagını dusunuyorum.yani programsız bi yol bulabilirsek cok iyi olcak.
yeni cozumler bulan varsa bizimlede paylasın.

705 Mesaj
6 Nisan 2011; 15:52:35 

sol taraftaki menuler azaldımı?yani rt 205 ve rt 206 nın menuleri farklıdır.rt 206 da extra 2 yada 3 satır daha ozellikler vardı sol tarata.bunlar suan duruyor ama fw versiyonunda rt 205 yazıyorsa sorun etme hocam.ama fw olarak ve menuler olarakta hala rt205 ise sanada servis yolu gorunmus.

ben az once airties servisiyle gorustum,ikinci el olarak aldıgım hicbir evrakı vs olmayan cihazı bile yollayın yapalım dediler.ups kargoyla anlasmaları varmıs hicbir ucret odemeden evinizden alıp evinize geri getiriyorlarmıs.simdi bi kutu ayarladım bugun yolluyorum servise.ozellikle sordum fw kilitlendi fw degiştiremiyorum diye yapamazsak yenisi yollarız dediler

bence hic ugrasmayın direk yollayın servise max 4 gun suruyormus kargo dahil.elinizde evrakı kutusu vs olmasa bile adamlar yollayın diyo,helal valla airties teknik servisine.

705 Mesaj
6 Nisan 2011; 23:10:48 

bu arada kilitin kırılması icin servise yolladıgım modem geri geldiginde isterseniz yukledikleri fw yi upload edebilirim.

modemin arayuzunde fw yedekleme varmı hatırlamıyorum ama varsa upload ederim,isteyen o fw yi yukleyip dener.

8 Mesaj
7 Nisan 2011; 14:23:39 

bildiğim kadarıyla airties modemin böyle bir özelliği yok.. Yazılım için airties 15 tl ücret alıyormuş.
quote:

bu arada kilitin kırılması icin servise yolladıgım modem geri geldiginde isterseniz yukledikleri fw yi upload edebilirim.

modemin arayuzunde fw yedekleme varmı hatırlamıyorum ama varsa upload ederim,isteyen o fw yi yukleyip dener.

705 Mesaj
7 Nisan 2011; 20:39:28 

quote:

Orijinalden alıntı: by_sefa

bildiğim kadarıyla airties modemin böyle bir özelliği yok.. Yazılım için airties 15 tl ücret alıyormuş.

daha neler be kardesim,nerden duydun o sehir efsanesini?
servis surecimi yazdım yukarda,hangi satırda 15 tl yazılım ucreti alınıyormus dedim?yok oyle birsey.
bugun cebime msj atmıslar modem elimize ulastı gereken tamirat yapılıp 2gun icinde adresinize gonderilecektir diye.

fw yedekleme varsa upload edebilirim dedim,modem bende olmadıgı icin arayuze girip bakamadım ama belliki kimse istemiyorki bu konuyla ilgili fw yedekleme var yada yok diye bi sey yazmamıs..

8 Mesaj
9 Nisan 2011; 12:28:24 

bende aradım airties servvisini 15 tl yazılım ücreti alırız dediler.. airteis modemlerde fw yedeğini alamıyorsun diye biliyorum.. ama sen modem gelince o yedeği alırsan ve bize upload edersen çok iyi olur.
quote:

daha neler be kardesim,nerden duydun o sehir efsanesini?
servis surecimi yazdım yukarda,hangi satırda 15 tl yazılım ucreti alınıyormus dedim?yok oyle birsey.
bugun cebime msj atmıslar modem elimize ulastı gereken tamirat yapılıp 2gun icinde adresinize gonderilecektir diye.

fw yedekleme varsa upload edebilirim dedim,modem bende olmadıgı icin arayuze girip bakamadım ama belliki kimse istemiyorki bu konuyla ilgili fw yedekleme var yada yok diye bi sey yazmamıs..

705 Mesaj
9 Nisan 2011; 13:55:47 

salı gunu ankaradan istanbul servise yolladıgım ttnet kilitli airties rt-206 v1 modemim bu sabah elime ulastı.

modeme rt-205 1.0.41 01A versiyonu yuklenmiş,bootloader versiyonu ise 1.4.0.4 olmuş.

malum ttnet kiliti kaldırılmıs ama rt 205 fw yuklendigi icin rt 206 daki menudeki ekstra ozellikler gitmiş.(pekte işe yaramıyordu zaten)

iyi haber;dedigim gibi cebimden 5krş para cıkmadı.ups kargo ucreti dahil herseyi kendi bunyelerinde hallettiler ve her an cebime msj atarak beni bilgilendirdiler.cihaz elimize ulastı-cihaz suan tamir asamasında-cihaz suan kargoya verildi takip numarınız vs vs diye.
hatta faturalı irsaliye bile kesmisler,üzerinde fw update yapıldı vs gibi seyler yazıyor.

kötü haber ise;modemin seceneklerinde fw dısa aktar yada backup vs gibi bi menu yok yani fw yi upload edemiyecegim maalesef.belki sitesinden belirttigim versiyonu indirip yapılabilir bişey diyemem.

velhasıl kelam,ikinciel,cok ucuza -garantisiz -faturasız- kutusuz- hatta ttnet kilitli aldıgım modemi airties servisi sayesinde sıfırlandı.

size tavsiyem once benim modeme yuklenen fw yi sitesinden indirip kurmayı deneyin (bu versiyon sadece modemin altında yazan v1 içindir) yada hic ugrasmayın yollayın servise yapsınlar.

512 Mesaj
14 Nisan 2011; 2:22:48 

quote:

salı gunu ankaradan istanbul servise yolladıgım ttnet kilitli airties rt-206 v1 modemim bu sabah elime ulastı.

modeme rt-205 1.0.41 01A versiyonu yuklenmiş,bootloader versiyonu ise 1.4.0.4 olmuş.

malum ttnet kiliti kaldırılmıs ama rt 205 fw yuklendigi icin rt 206 daki menudeki ekstra ozellikler gitmiş.(pekte işe yaramıyordu zaten)

iyi haber;dedigim gibi cebimden 5krş para cıkmadı.ups kargo ucreti dahil herseyi kendi bunyelerinde hallettiler ve her an cebime msj atarak beni bilgilendirdiler.cihaz elimize ulastı-cihaz suan tamir asamasında-cihaz suan kargoya verildi takip numarınız vs vs diye.
hatta faturalı irsaliye bile kesmisler,üzerinde fw update yapıldı vs gibi seyler yazıyor.

kötü haber ise;modemin seceneklerinde fw dısa aktar yada backup vs gibi bi menu yok yani fw yi upload edemiyecegim maalesef.belki sitesinden belirttigim versiyonu indirip yapılabilir bişey diyemem.

velhasıl kelam,ikinciel,cok ucuza -garantisiz -faturasız- kutusuz- hatta ttnet kilitli aldıgım modemi airties servisi sayesinde sıfırlandı.

size tavsiyem once benim modeme yuklenen fw yi sitesinden indirip kurmayı deneyin (bu versiyon sadece modemin altında yazan v1 içindir) yada hic ugrasmayın yollayın servise yapsınlar.

Hocam sıfır modeminiz hayırlı olsun
ufak bi sorunum var modedim ses durumu nasıldır.? pikatel airmax101 kullanıyorum ve inanılmaz bi tısslama sesi yayıyo cihaz( birazda psikilojik galiba
Kulagınızı dayayıp cıkan sesi ve sessiz bi odada hiç bi alet calışmazken modeminize odaklanıp ses db si hakkında bi bilgi verirsen cok müteşekkül olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornn -- 14 Nisan 2011; 2:25:09 >

Gigabyte 880gm-ud2h / AMD Athlon II X3 445 (3.4GHz)/Corsair 6 Gb 1333Mhz Ram / İntel 520 60Gb SSD Samsung 500GB HD502HJ /MSI R6850 Cyclone Power / Samsung P2250 /Mid Atx Modiing Kasa / High Power 500W Psu /

1575 Mesaj
14 Nisan 2011; 3:01:14 

quote:

Rt 206 v1 v2 v3 v4 un donanımları farkli haliyle v1 in firmware dosyasini v2 v3 v4 modeminde calismaz hata verir kitlenir veya yazılımı coker.

İyi aksamlar

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

705 Mesaj
15 Nisan 2011; 17:07:18 

@unicorn
hocam kesinlikle psikolojik:)
bahsettiginiz gibi bi sesi kullandıgım hic bir modemde duymadım.(7-8 modem kullandım sanırım)
modem zaten sessiz bi odada,yani olsa illaki duyardım ama bende de şöyle bir psikoz var modemin karsına oturdugumda başım agrıma baslıyor,psikolojikmi gercek mi bilemem

@ccnablade
dediginiz tabiki dogru hocam ama zaten amac o,yani cökmesi.
şöyle ki,uyumsuz fw kurulmaya calısırken sorunsuz kuruldu bende.fakat modem fw sine baktıgımda eski sürüm duruyordu.yani kurulmamıstı.burda amac uyumsuz fw yi kurmak degil uyumsuz fw yi kurarken farklı boot loader versiyonu kullanacagı icin verilen programla fw si yarım kalmıs modemi acmak.yani bi nevi sadece boot dosyasını kullanaması acısınden dedim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » Aırties RT-206=RT205
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531