Şimdi Ara

Gartner: Windows 7'nin düşen PC satışlarını toparlamasını beklemiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bağımsız piyasa araştırmalarıyla tanınan Gartner, yeni raporunda Windows 7'nin bilgisayar pazarındaki olası etkilerini gündeme aldı. Gartner analisteleri, global lansmanı 22 Ekim'de gerçekleştirilecek 7. jenerasyon Windows işletim sisteminin düşmekte olan PC satışlarını kurtarmasının beklenmediğini açıkladılar. Gartner'a göre 274 milyon bilgisayarın satılacağı 2009 yılında, toplam satış bir önceki yıl ile kıyaslandığında global ekonomik krizin yarattığı daralmaya da bağlı olarak %6 oranında düşmüş olacak.

Gartner araştırma direktörü George Shiffler, Windows 7'nin aldığı tüm pozitif yorumlara rağmen, yeni işletim sistemi lanse ediliyor diye pazarda sezonsal akımlardan farklı bir beklentinin gerçekleşeceğini ummadıklarını ifade etti. Gartner, PC satışlarındaki düşüşün en az iki çeyrek dönem yani bir yarım yıl daha devam edeceğini düşünüyor.

• Kimse ummuyor zaten.Bende , o da , şu da , bu da...Çok merak edenler lisansını satın alır.İllaki bilgisayar yanında alınacak diye bir kaide yok..
  • Yeni işletim sistemi çıktı diye kim yeni bilgisayar aldı ki ? Direk işletim sistemini güncellediler.
  • windows 7 'nin düşük sistem gereksinimi ile üretilmesinin en büyük sebebi XP kullanıcılarına yeni işletim sistemi aldırmak.. microsoftta hedef XP kullanıcıları... yeni sistem sattırmak filan değil.. milyon kez söyledi firma bunu...
  • bi çıkamadı gitti şu windows 7 de
    aylardır kafa beyin koymadılar
  • İşletim sistemi satışı niye etkilensin ki mantığı çözemedim ben.

"- AA Windows 7 çıkmış hadi gidip bilgisayar alalım! " diycek biri varmı bu dünyada ?

Zaten çok iyi olmadığı söyleniyor.

Bakalım bedava geçiş hakkı sunsunlar 2009 da alanlara deneyelim bizde.
  • Kullananlar gayet kullanışlı diyorlar. Vista'dan kat kat iyi olduğu kesin okuduğum yorumlara göre. Ben de kuracağım sistemime.

Habere gelince, bilgisayar satışlarını etkilemiyor zaten. İndiren veya satın alan direk kuruyor bilgisayarına
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.