- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ADSL İLE İNTERNETTEN FAKS ÇEKİLEBİLİNİRMİ?
41 Cevap31882 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

32 Mesaj
29 Haziran 2005; 16:33:52 

Saygıdeğer arkadaşlarım,benim konum ADSL ile internetten faks çekmek istiyorum.Bir türlü başaramadım google den faks çektiğini yazan sitelerin faks çekme yerini deniyorum yine olmuyor.Yabancı ülkelerin faks gönderme sitelerine bakıyorum inglizcem yetersiz olduğu için başaramadım.Bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşşlarımın yardımını beklerim.şimdiden teşekkür ederim.Sizleri samimi sevgi saygı ile selamlarım.

İYİBİRİNSAN

370 Mesaj
29 Haziran 2005; 16:49:23 

o farketmez ii bir tarayıcı ve fax gönderme programı bi zamanlar normal modemler için winfax programı vardı bi dene olması lazım

MSN ONLİNE : pixelbilgisayar@gmail.com

460 Mesaj
29 Haziran 2005; 18:11:47 

adsl ile yapamazsın bir ara bende uğraşmıştım,
sonra 56 k bir modem ve winfax kurdum gayet güzel kullanıyorum ...

"Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın, çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir."
MOLİER

235 Mesaj
29 Haziran 2005; 18:35:18 

adsl dijital hat oldugundan yollıyamazsın eski sisteme devam ....

1044 Mesaj
29 Haziran 2005; 23:06:19 

çekilebilinirmi?

çekilebilir mi? daha doğru olur.

yaw dikkatimi çekti yazayım dedim napim işte
kızmayın

i tocuh

32 Mesaj
3 Temmuz 2005; 14:24:00 

MESAJIMA İLGİ GÖSTEREN BÜTÜN ARAKDAŞLARIMA SAMİMİ TEŞEKKÜRLERİMİ BİLDİRİRRİM.
NORMAL WİN FAKS PROYU ÇEVİRMELİ AĞDA KULLANDIM.BAYAĞI MALİYETLİ OLUYOR.BENİM MAKSADIM ADSL İLE İNTERNETTEN GÖNDEREBİLMEKTİR.BİR ARKADAŞIMIZ OUTLOKTAN EMAİL GÖNDERİR GİBİ GÖNDERİLEBİLDİĞİNİ YAZMIŞTI.
AYRICA
www.efax.com sitesinde yapıldığını yazıyor ben bir kaç defa denedim başaramadım.
www.tpc.int isimli yabancı sitlerde free faks olarak geçmektedir.Yabancı dil bilgim yetersiz olduğu için çözemedim.
Eğer bu yabancı sitelerdeki insanlar bedava hizmeti çevirmeli ağdan normal faks proğramı ile sunmuyorlardır kanaatındayım.
iyi bir çevirmen arakdaşımız bu konuyu inceleyipde bir çok insanımızın bu hizmetten faydalanmasına öncülük ederse çok memnun kalırım.
Hepinize özel ilginiz bilginiz ve yardımseverliğiniz için teşekkür ederim.Sizleri saygımla selamalrım.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

İYİBİRİNSAN

4067 Mesaj
3 Temmuz 2005; 14:42:15 

Adsl hattı bu iş içi,n uygun değil çünkü adsl Dial up gibi telefon numarası çevirmez bu işi yapan siteler var fakat ücretli İlla ben işi bilgisayarımda yapacağım di,yorsan Bir adet Fax modem kartı al ve Dial up kullan derim şimdilik benim bildiğim başla bir yolu yok...

http://www.elkoser.com/ Beylikdüzü Elektronik Kart Tamiri.

3374 Mesaj
3 Temmuz 2005; 14:56:31 

peki fax ozelligi sunan adsl modem yok mu? ne soru oldu ama hee, 2005 yilina da damgamizi vurduk.

1318 Mesaj
3 Temmuz 2005; 15:29:53 

hayır. çevirmeli bağlantı eski usul 56k ile yapabilirsin ancak

4842 Mesaj
3 Temmuz 2005; 16:36:12 

Direkt olarak bir fax makinesine adsl hat üzerinden fax gönderilemiyor.
Fax makinelerine göndermek için normal Çevirmeli bir bağlantıya sahip olmanız gerekiyor.
Yabancı sitelerde bu tip işleri yapanlar ise sizden verileri aldıktan sonra daha ucuz olan tarifeler ile fax makinelerine uygun çevirileri yapıp o şekilde gönderiyorlar.

Fax yerine maile ek olarak gönderme imkanınız var tabiki. Bu şekilde diüşünürseniz, genelde dosyaları .pdf uzantılı göndermenizi tavsiye ederim. Zira diğer bir çok prg larda göndereceğiniz dosyalar karşı taraftan kolayca değiştirilebileceği için problemler yaşayabilirsiniz.

30 Mesaj
30 Mart 2006; 9:33:08 

www.netFaks.com

Faks cihazına / telefon hattına gerek olmadan 190 ülke ve Türkiye’ye ister tek istek toplu (bir seferde 500) faks gönderin. Üye olun, kontör yükleyin ve faks göndermeye başlabilirsiniz.

Serhat
info@netfaks.com
Tel:90 216 450 24 16
(ücretli bir hizmettir)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Kasım 2006; 12:44:31 

merhaba iyibirinsan,

Doğru, hızlı, güvenilir ve Türkçe bir sistem istiyorsanız www.InterFAX.net/tr adresinden bilgi alabilirsiniz.

InterFAX TR

194 Mesaj
11 Kasım 2006; 23:54:06 

fax modem kartları ile bu işi yapabilirsin
adsl olmaz

TIKLA
http://caliskan.myminicity.com/

1498 Mesaj
11 Kasım 2006; 23:59:09 

winfax in böyle bir özelliği olduğunu bilmekle beraber hiç denemediğimi de söyleyeyim...

e-mailden bile çekilebiliniyormuş..

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

5530 Mesaj
12 Kasım 2006; 0:10:33 

konu 2005 yılından hortlatılmiş

41 Mesaj
12 Kasım 2006; 2:28:44 

Şöyle bir site var inceleyin isterseniz.Bedava fax alım ve gönderimi yapabileceğiniz siteler var:

http://faxproviders.com/index.html

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2006; 4:41:40 

quote:

Orjinalden alıntı: serkan2468

Şöyle bir site var inceleyin isterseniz.Bedava fax alım ve gönderimi yapabileceğiniz siteler var:

http://faxproviders.com/index.html

güzel paylaşım

16152 Mesaj
12 Kasım 2006; 8:33:23 

quote:

Orjinalden alıntı: melih.yanardağlar

Adsl hattı bu iş içi,n uygun değil çünkü adsl Dial up gibi telefon numarası çevirmez bu işi yapan siteler var fakat ücretli İlla ben işi bilgisayarımda yapacağım di,yorsan Bir adet Fax modem kartı al ve Dial up kullan derim şimdilik benim bildiğim başla bir yolu yok...

telefon hattı gibi numara çevirmiyor

ama adsl de numara çeviriyor

8,35

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2839 Mesaj
12 Kasım 2006; 8:37:10 

?
quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

telefon hattı gibi numara çevirmiyor

ama adsl de numara çeviriyor

8,35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 12 Kasım 2006; 8:37:48 >

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

16152 Mesaj
12 Kasım 2006; 8:56:32 

quote:

Orjinalden alıntı: eloko

?

evet aynen öyle

benim modem çevirmeli bağlantı şeklinde çalışıyor

8,35 çeviriyor ve bağlanıyor

bütün modemlerde bu durum sözkonusu

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

53 Mesaj
13 Kasım 2006; 22:13:31 

peki fax-modemle winfax programını kurduğumuzda.ücretlendirme nasıl oluyor? normal telefon tarifemiz ne yazıyorsa onu mu ödüyoruz..?

1 Mesaj
30 Kasım 2006; 11:44:23 

bende konuyu araştırırken dramatik olarak öğrendim ki ADSL modem ile faks çekilemiyor.... İşin ilginç kısmı 56k fax-modem kartlarının yeni nesil PC lerde pek tercih edilmiyor olması ... Faks hala kabul gören ve maile göre daha itibarlı görünen (resmi görüntüsü ile) bir iletişim aracı en azından resmi daireler ve onlarala iş yapan kurum ve kişiler için PC Konfigürasyonu hazırlarken oyun, internet, grafik gibi amaçlar dikkate alınırken neden basit bir ayrıntı atlanmış ? Cep telefonu satanlardan çok mesaj ve melodi sitelerini para kazanması gibi .. PC firmaları büyük bir zaafın içinde mi? Ne dersiniz konuyu bu açıdan değerlendiren var mı?

Faks çekmek için PC ye neden bir donanım daha takılsın? Adsl için ücret ödeniyorken neden ayrı bir ücret ödensin ? Madem aracı siteler bu işi yapıyor para ile ADSL hizmeti veren firmalar neden bu işi de yapmasın neden neden neden Ah Güzel Memleketim....

3084 Mesaj
30 Kasım 2006; 15:00:45 

Adsl den bende denedim olmadı.Onun için fax modem lazım.Hani 56k lar varya onlar işte

HP PAVILION DV6-1125et KULLANANLAR KULÜBÜ
CPU:T6600 2.20ghz 2Mb |RAM:3gb DDR2 |HDD:320gb Seagate 5400rpm 8mb | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

3520 Mesaj
30 Kasım 2006; 16:01:03 

ya başlığa bi baktım teeee 2005 ten helal valla ama @silencegale ye katılmamak elde değil hatta sistemimi alırken anakartta faks modem olmaması dikkatimi çekmişti ama adsl olacağından pek düşünmemiştim. ADSL den FAKS göndermek hakkımız değil mi ya o kadar teknolojiye ayak uyduralım diye para veriyoruz ama faks gönderemiyoruz

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

3084 Mesaj
1 Aralık 2006; 13:29:00 

quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

ya başlığa bi baktım teeee 2005 ten helal valla ama @silencegale ye katılmamak elde değil hatta sistemimi alırken anakartta faks modem olmaması dikkatimi çekmişti ama adsl olacağından pek düşünmemiştim. ADSL den FAKS göndermek hakkımız değil mi ya o kadar teknolojiye ayak uyduralım diye para veriyoruz ama faks gönderemiyoruz

Kardeş o iş donanımsal bir iştir.Adsl modemlerede fax özelliği koyarlarsa tabikide çekebiliriz.Yoksa ne kadar uraşırsan uraş olmaz

HP PAVILION DV6-1125et KULLANANLAR KULÜBÜ
CPU:T6600 2.20ghz 2Mb |RAM:3gb DDR2 |HDD:320gb Seagate 5400rpm 8mb | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

1290 Mesaj
1 Aralık 2006; 22:21:03 

bazı siteler bu işi kişisel bilgilerinize göz atma mesajın içeriğine sahip olma karşılığında ve altada reklam yazarak yapıyor bu işi. güvenli olduklarını sanmıyorum. hele resmi bir belge falan fakslanacaksa

DH Sonsuza kadar 256 limitsiz...

1161 Mesaj
12 Temmuz 2010; 13:47:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ibyalcin

çekilebilinirmi?

çekilebilir mi? daha doğru olur.

yaw dikkatimi çekti yazayım dedim napim işte
kızmayın

Türk Dil Kuralları'na o kadar bağlı olsaydın Türkçede W harfinin olmadığını idrak edip kullanmazdın, yeni cümleye başlanırken büyük harf kullanacağını ve napim gibi bir kısaltmanın hiçbir imla klavuzunda olmadığını saymıyorum bile. :)

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2010; 14:03:31 

Mümkün değil diye biliyorum.

773 Mesaj
12 Temmuz 2010; 14:07:01 

durdun durdun 2006 yılındaki konuyumu okudun

2717 Mesaj
7 Eylül 2010; 22:12:20 

İphone 4S - 16 GB Beyaz
Nokia 603 - Beyaz (Belle - FP2)

558 Mesaj
28 Eylül 2011; 16:10:58 

peki günümüzde var mı bedava faks çekebileceğimiz bir site?

363 Mesaj
22 Aralık 2011; 16:27:32 

hort arkadaşlar kaç yıldır sorun çözülememiş şu anda pc den fax çekilebiliyor mu?

Gideceğim buralardan artık elveda..
http://www.youtube.com/watch?v=zn-PSH9bbnE
DAU Kıbrıs-Malta-istanbuL

773 Mesaj
22 Aralık 2011; 18:39:39 

kardeş faks modem kartı ile pcden çekilebiliyor

ben kullanıyorum

116 Mesaj
11 Mayıs 2012; 18:07:46 

belki gelişme olmuştur 2012 ye geldik :) var mı free faks ADSL den

55 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:41:37 

http://www.arisetel.com/faks-gonder.php

bu sayfayı inceleyin, burada mail adresinden fax numarası yazılarak gönderme olduğundan bahsetiyor, olayı tam olarak kavrayamadım bazı tedaylar ve ücret söz konusu oldu, mail yoluyla fax gönderiyorsa ücret ne yaak yada diğer ekstralar bizim için ne laaka, yaz numarayı gönder gitsin.. yani biraz inceleyin diye paylaşmak istedim, bende bu konu üstünde arayışdayım, cünkü önemli yerler fax numarası veriyor resmi işlemler için ve şikayet dilekceleri gibi kurumlar fax kulnıyor, herkes mail yoluna dönse ne güzel olurdu aslında ama onunda kendince faydaları vardır tabi,, bizim gibi faxs için özel durumlarda ihtiyac duyanlara mail gibi cden fax gönderimi cok önemli bir durum bu yüzden araştırmaya devam..

DJ-61

55 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: pmdas

kardeş faks modem kartı ile pcden çekilebiliyor

ben kullanıyorum

arkadaş nasıl yapıyorsun bir acıklama yaapsaydın güzel olurdu,, bilgileri bizimlede paylaş bizde faydalanalım, dua ederiz yani ;)

DJ-61

773 Mesaj
17 Mayıs 2012; 14:19:52 

gerekli malzemeler

1 adet telefon hattı (sabit)
1 adet faks modem kartı veya harici cihaz
1 adet pc
1 adet fax modem yazılımı

pc üzerine kartı veya cihazı takıp driverleri kurduktan sonra programıda yüklüyorsun ve sana oluyor bir faks makinası üstelik geçmiş alınan ve gönderilen fakslarıda görme imkanın var. istediğini yazıcıdan çıktı al ,istemediğini alma

773 Mesaj
17 Mayıs 2012; 15:52:02 

şu anda usb modemler çıkmış onlarda aynı işi görüyormuş ayrıca server 2003 gibi bir isitemde kullanırsan faks yazılımı ve paylaştırma sıkıntın olmaz

5 Mesaj
5 Temmuz 2012; 10:40:26 

PC'nizde Fax/Modem kartınız varsa http://windows.microsof...es/windows-fax-and-scan bu linkte hiç program kurmadan nasıl Faks gönderip alabileceğiniz anlatılıyor.

Eğer faks modem kartınız yoksa mecburen webden faks gönderme yoluna bakmanız lazım.

1 Mesaj
6 Temmuz 2012; 16:49:28 

İyi de webden faks gönder deyince de astarı yüzünden pahalı oluyor. 2 sayfa faks için, aktivasyon ücretidir, aylık sabit abonelik ücretidir derken kullanmayacağım bir hizmet için 50-60 TL para ödemek zorunda kalıyorum.

2 Mesaj
7 Kasım 2013; 10:59:23 

ÇAĞIMIZ OLMUŞ BİLİŞİM BİZ HALA FAX KULLANIYORUZ. ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL BU KURUM VE KURULUŞLARI

1 Mesaj
31 Temmuz 2014; 15:03:37 

Aktivasyon filan uğraşmayayım, kaç dakikada gittiğini düşünmeden 1 sayfası 15 kuruşa gitsin, detaylı raporum da emailime gelsin isterseniz, çalıştığımız Entera isimli operatörü arayın derim ;)
Mutabakat, BA/BS formları için MERGE özelliği de var (ücrete dahil) hiç uğraşmayın, hallediyorlar 10 numara şekilde..
http://entera.com.tr/hi...x-merge-ba-bs-faxlamak/

Saygılarımla,
Mehmet K.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExWhale -- 28 Ağustos 2014; 19:44:41 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » ADSL İLE İNTERNETTEN FAKS ÇEKİLEBİLİNİRMİ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328