Şimdi Ara

Windows 7 Beta için 'otomatik sistem kapatma' bugün itibariyle başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
7.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Global lansmanı 22 Ekim'de yapılacak Windows 7 işletim sisteminin Beta versiyonu için "otomatik sistem kapatma" bugün itibariyle devreye girdi. Kullanım süresi 1 Ağustos'da sona erecek olan Windows 7'nin Beta versiyonuna sahip kullanıcıların sistemleri, bugün itibariyle 2 saatte bir otomatik olarak kapanmaya başlıyor.

Tabii bu kullanıcılar için ciddi bir sorun yaratmayacak zira Windows 7 Beta sahipleri diledikleri takdirde daha stabil ve kararlı olan RC sürümüne herhangi bir bedel ödemeden geçiş yapabilecek ve diğer kullanıcılarla birlikte 1 Haziran 2010 tarihine kadar RC sürümünü kullanabilecekler.

Bu arada merak eden kullanıcılara yönelik olarak Windows 7 RC için planlanan "otomatik sistem kapatma" uygulamasının 1 Mart 2010 tarihinde devreye gireceğini hatırlamakta fayda görüyoruz.

• bu olayı hackerlar çözemedimi hala?
  • 1 Mart 2010'a kadar süresi var bu işin uzmanlarının. Yoksa dünyada toplu format töreni düzenlenecek Tabi 2 saatte bir tüm çalışmalarımı kaydedip sonra kaldığım yerden devam ederim diyenleri tenzih ediyorum
  • Arkadaşlar anlayamadığım bir konu var yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi çoğu insan RTM sürümünü bekliyor. Peki bu RTM sürümü, RC sürümü için dağıtılan yasal keyler ile aktif edilebilecekmi? Eğer edilebilecek ise 1 Mart 2010 a kadar, RTM kullanıcıları windows update'den yararlanabilecekmi?
    RTM sürümü RC keyleri ile aktif edilemeyecek ise RC sürümleri windows update'den yararlanabilecekmi?
  • toolslar var, kullanınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: OsCilLaToR

Arkadaşlar anlayamadığım bir konu var yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi çoğu insan RTM sürümünü bekliyor. Peki bu RTM sürümü, RC sürümü için dağıtılan yasal keyler ile aktif edilebilecekmi? Eğer edilebilecek ise 1 Mart 2010 a kadar, RTM kullanıcıları windows update'den yararlanabilecekmi?
    RTM sürümü RC keyleri ile aktif edilemeyecek ise RC sürümleri windows update'den yararlanabilecekmi?

rc keyleri ile rtm yi aktif etme çok ucuz bi numara

ms yemez bence.

• arkadaşlar MS beklenen hatayı yaptı bence:D
    Hemen niye sorusunu cevaplayım isterseniz, diğer işletim sistemlerinde (xp, vista) tam sürüm piyasaya çıkar çıkmaz orjinal yapan programlar gelmişti. Win7 de bir süredir bu yönde ses yoktu. Belki RC sürümün 2010 bitecek olması bir sebeptir ama bence diğer OS göre gelişmiş olan Win7 nin iki saatte bir kapanma şifresini çözememiş olabilirler. Bir şeye çözüm üretmek için önce sorunu bulmak gerekir. tahminimce bir aya kalmadan orjinal yapan Win7 programları gelmeye başlar internete...
  • Microsoft xp de düştüğü tongaya bu sefer düşmeyeceğe benziyor.Ortada hala ses soluk yok bu bir taktikte olabilir kesin birşey söylemek doğru olmaz belkide hackerlar önce Win7 nin piyasaya çıkmasını bekliyor.Ancak şurası kesin ki Win7 sıradan bir işletim sistemi olmayacak.

Ben belirtilen süreden sonra xp ye de dönemeyeceğimizi düşünüyorum.
  • win7 beta için activation tools çoktan yaptılar bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 1 Temmuz 2009; 21:44:57 >
  • valla bu saatten sonra xp beni gerer.
  • Aranızda sistemi otomatik kapanan var mı ?
  • türkiye saatiyle 3te başlıyor sanırım uygulama. bilgisayarda yedeklemem gereken çok şey olduğundan format atamıyorum. umarım bir yolu vardır da uğraşmam bu işle
  • Windows 7 RC 7100 indirme işlemi daha yeni bitti. Bilgisayarımda yedeklemem gereken bazı dosyalarım var. Neyse 2 saatte 1 kapana kapana elbet biter yedekleme. Ardından format atar ve 7100'ü kullanırım. Bir sonraki (muhtemelen 7300) sürüm çıkana kadar.
  • şuan bu sorunla karşı karşıyayım dün geceden beri pc kapanıyor patır putur indirmelerim hep yarım kaldı.bana göre çıkarılmış en iyi windowslardan biri olduğu kanatine varmıştım.Deneme sürümü de olsa beni bir hayli şaşırttı.Fakat bu kapanmalar yüzünden kaldırmayı düşünüyorum.Yada hemen bi çözüm bulmayı .Aramaktayım bulursam eklerim.İnş bulurum
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_muzi

şuan bu sorunla karşı karşıyayım dün geceden beri pc kapanıyor patır putur indirmelerim hep yarım kaldı.bana göre çıkarılmış en iyi windowslardan biri olduğu kanatine varmıştım.Deneme sürümü de olsa beni bir hayli şaşırttı.Fakat bu kapanmalar yüzünden kaldırmayı düşünüyorum.Yada hemen bi çözüm bulmayı .Aramaktayım bulursam eklerim.İnş bulurum

arat işte gugıl'dan kelimeler belli windovz sevın beta kırek

• quote:

Orjinalden alıntı: Cool Boy

Aranızda sistemi otomatik kapanan var mı ?

benimki kapanıyor lanet olsun bi kaç saatte bir pat diye kapanıyor istesen okadar hızlı kapatamasın resmen resetliyor siviçten
  • quote:

Orjinalden alıntı: onr4249

Microsoft xp de düştüğü tongaya bu sefer düşmeyeceğe benziyor.Ortada hala ses soluk yok bu bir taktikte olabilir kesin birşey söylemek doğru olmaz belkide hackerlar önce Win7 nin piyasaya çıkmasını bekliyor.Ancak şurası kesin ki Win7 sıradan bir işletim sistemi olmayacak.

Ben belirtilen süreden sonra xp ye de dönemeyeceğimizi düşünüyorum.

Bence vista gibi performansta çuvallıycak (bekleyiniz service pack)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gtoprak -- 4 Temmuz 2009; 1:04:22 >
  • Vista resmi olarak piyasaya sürüldüğü 20-40 saniye içinde kırılmıştı. Merak etmeyin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_muzi

şuan bu sorunla karşı karşıyayım dün geceden beri pc kapanıyor patır putur indirmelerim hep yarım kaldı.bana göre çıkarılmış en iyi windowslardan biri olduğu kanatine varmıştım.Deneme sürümü de olsa beni bir hayli şaşırttı.Fakat bu kapanmalar yüzünden kaldırmayı düşünüyorum.Yada hemen bi çözüm bulmayı .Aramaktayım bulursam eklerim.İnş bulurum

Adam hem korsan kullanıyor, sonra korsan kullanımı engellemek için yapılan bir uygulamadan dolayı işletim sistemini kötülüyor

Allah'ım akıl fikir ver

• yasal kullanın arkidişler ayıboluyo ama :D 300 yeşil dollar kimde yok türkiyede...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.