Şimdi Ara

30'undan Sonra Askere Gidenler ve Gidecek Olanlar Buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
21.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 80 doğumluyum.Aralık için basvurdum...Yaşça büyük olanlar sınıfından biri olarak neler bekliyor bizleri acaba?Bu durum için endişlenmek benim için şu an yersiz geliyor çünkü herşey belirsiz şu an..Aralık için basvurduk ama belki Subat'a atacaklar ya da Aralık ayında gideceğiz ama kısa dönem mi asteg mi?O da belli oldu diyelim nereye düşeceğiz acaba? :=)En sonunda birliğimize gittikten sonra göreceğimiz şeyler 30+ durumları :=))
  • bende varım ınan kafam cok karısık.28/05/80 dogumluyum aof 4.sınıfa gectım.1 aralıkda 4.sınıfa kayıt olup kısmetse hazıranda okulumu bıtırecegım.lakın 1 ocak 2010 da 30dangun alacagız tecıl sınırını gececegım.Ne yapacagım bılmıorum
  • bende galiba bu gidişle 30 yaşımda gidecem,yaşım 24 üniversite terkim ben bu sene tekrar öss ye giripaöf düşünüyorum tecilim 2011 şubatta bitiyor. eğer herhangi bir üniv kazanamazsam o zaman biraz kaçak gezmem gerekiyor çünkü önümden çok iyi bir kariyer fırsatı var birde 7000 tl borcum var bankadan kredi çekip ödemem gerekiyor bakalım nasıl kalkacaz altından bu işin
  • birde çok merak etmişimdir askeri bilgiler acaba askerde işe yararmı? mesela bugüne kadar ki bütün genelkurmay başkanlarının isimleri yani askeri konularda çok bilgili olmanın ne derece etkisi olur? ben askeri bilgiler askeri yasalar ordudaki üst düzey komutanlar daha bir çok şeyi iyi biliyorum
  • Sanirim ben de bu gruba giriyorum Yas 30 bakalim ne olacak 12 aralik'ta askeriz

En kucuk kardesim Kuleli Askeri Lisesi 10. sinifta oldugu icin sayesinde az cok askeri mantigi vs biliyorum bir iki ornekle de bazi arkadaslarimizin meraklarini gidermeye calisiyim.

9. siniftayken koguslarindan bir arkadaslari atleti terli diye cikarip kaloriferin ustune astigi icin tum kogus hafta sonu cezasi aldi. Mantiken bizim ki niye sucsuzken ceza cekti diye dusunuluyor ilk basta ama kazin ayagi oyle degil orada ki en onemli sey birlik olarak hareket edebilmek. Bir arkadasinizin acigi varsa onu kapatmak onemli, onun derdi o dusunsun diye bir mantik kesinlikle yok. Dedigim gibi en bastan birlik olabilmek icin egitiliyorlar komutanlar.

Bir diger ornekse bahce de ki erik agaclarindan erik yemek yasak denilmis bizim ki (evde hic erik yemeyen insan ) agactan 1 tane erik kopartmis ve bunu da komutani gormus 3 hafta sonu ceza yedi ve siciline emre itaatsizlik olarak islediler. Yani emre max. itaat etmek lazim.

Ayrica 14 yasinda ki cocuklar bile bir sure sonra alisip yapabiliyorsa bizler cok daha rahat yapariz diye dusunuyorum takmayin kafaniza

• quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

bende varım ınan kafam cok karısık.28/05/80 dogumluyum aof 4.sınıfa gectım.1 aralıkda 4.sınıfa kayıt olup kısmetse hazıranda okulumu bıtırecegım.lakın 1 ocak 2010 da 30dangun alacagız tecıl sınırını gececegım.Ne yapacagım bılmıorum

dostum takma kafana en fazla yoklama kaçağı olursun
  • arkadaşlar selam;
    bnm tecilim aralık 2010 da bitmekte.. 2008 yılında askerlik şubesinden 4 yıllık üniversite sonrası 2 yıllık tecil yaptırmıştım..ancak ne zaman askere gideceğim konusunda net bir bilgiye ulaşamadım..işimden dolayı 2010 aralık yerine 2011 nisan ayında gitmek istiyorum.. 82 doğumluyum..ayrıca şubemin celp dönemi 2010 ağustos.. tecilim aralık 2010 da biteceği için celp dönemini kaçırıyorum..dolayısıyla bnm askerlik otomatikman 2011 yılına atar mı?? yoksa seve seve aralık 2010 da askere gidecek miyim??
    yorumlarınızı bekliyorum..
    saygılar..
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 yaşımda yaptım askerliğimi kısa dönem olarak.Ispartada Jandarma olsrak karakolda yaptım.Bölük komutanından ay olarak büyüktüm7 tane uzman 1 astsubay 2 başçavuş 1 üstteğmen vardı komutan olarak.2 başçavuş ve 1 uzman haricinden hepsinden büyüktüm.Askerleri söylemeye gerek yok herhalde.Yaş büyük olunca saygıda görüyorsun ama bu sana bağlı biraz.Büyüklük taslamadan öğretici yol gösterici bir şekilde herkese yardım etmeye çalıştım.Kimsede saygısızlık yapmadı.Hoş herşeye karışmıcaksın atlamıcaksım bem büyüğüm diyip artistlik yaparsan yaş fln dinlemez alırlar aklını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 86 doğumlu olarak kısa dönem kasım 2017 gideceğim.. varsa birileri ses etsin.
  • Bundan 10 sene önce 30 yaş askerlik için büyük olsa da, şimdilerde çok fazla kişi bir şekilde tecil ettirip ve bu yaşlara kadar öteliyor. Bu çağda askerliğe bir çeki düzen şart, zorunlu askerlikle hayatını kurmanın sıkıntısı arasında gidip geliyor insanlar...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.