Şimdi Ara

Online trafik ceza ödeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
186.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta araçta cep telefonuyla konuştuğum için eve tebligat geldi. 61 TL ceza. İlk olarak bu tebligatlar araç sürücüsüne bizzat yapılmalı diye biliyordum, yanlışım varsa düzeltin. İkinci olarak erken ödeme indirim süresi ne kadar? Son olarak internetten ödeyebiliyor muyuz? Teşekkürler...

• bildiğim kadarı ile tebliğat tarihine zaman yazmamışlar ise problem yok ama yazmışlar ise ilk 15 gün diye biliyorum ama yanılıyor olabilirdimde.

ben geçen ay ödedim 2005 tarihinde kesilmiş ceza 2009 da ödedim ve indirimli olarak tebliğat tarihi önemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Donnie Brasco

Arkadaşlar geçen hafta araçta cep telefonuyla konuştuğum için eve tebligat geldi. 61 TL ceza. İlk olarak bu tebligatlar araç sürücüsüne bizzat yapılmalı diye biliyordum, yanlışım varsa düzeltin. İkinci olarak erken ödeme indirim süresi ne kadar? Son olarak internetten ödeyebiliyor muyuz? Teşekkürler...

evet cezaları internetten kredi kartı ile ödeyebiliyoruz. kaynakta ödemenin nasıl yapıldığı detaylı şekilde anlatılıyor. kaynak :
    Trafik Ceza Sorgulama ve Ödeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paries -- 1 Temmuz 2009; 16:49:02 >
  • ceza size tebliğ edildiği zaman resmileşir... internetten veya bankadan indirimli ödeyebilirsiniz...
  • Çok teşekkür ederim. Dediğiniz sayfaya girdim. Ancak eve 1 hafta önce tebligat gelmesine rağmen "Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır." diyor. Sizce neden olabilir?..

quote:

Orjinalden alıntı: paries

quote:

Arkadaşlar geçen hafta araçta cep telefonuyla konuştuğum için eve tebligat geldi. 61 TL ceza. İlk olarak bu tebligatlar araç sürücüsüne bizzat yapılmalı diye biliyordum, yanlışım varsa düzeltin. İkinci olarak erken ödeme indirim süresi ne kadar? Son olarak internetten ödeyebiliyor muyuz? Teşekkürler...

evet cezaları internetten kredi kartı ile ödeyebiliyoruz. kaynakta ödemenin nasıl yapıldığı detaylı şekilde anlatılıyor. kaynak :
  • Ceza sisteme girilmemiştir,ondandır.Sistemde kayıtlı olmayan cezaları online olarak ödeyemezsiniz.Vergi dairesinde yatırınız vaktiniz varsa.
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz sayfaya girdim. Ancak eve 1 hafta önce tebligat gelmesine rağmen "Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır." diyor. Sizce neden olabilir?..

Ceza sisteme girilmemiştir. İnternet vergi dairesinden beyanla, indirimli, kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Beyanlı trafik cezası ödeme sekmesini kullanın.
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz sayfaya girdim. Ancak eve 1 hafta önce tebligat gelmesine rağmen "Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır." diyor. Sizce neden olabilir?..

quote:

Orjinalden alıntı: paries

quote:

1 hafta bişey mi benim şubattaki hız cezam hala yazmıyor.
  • Peki 61 TL'yi beyanla 45 TL (%25 indirimli) ödeyeceğim? İyisi mi vergi dairesine gidip ödeyeyip, sakata gelmeyeyim :)
  • artık böyle ceza da mı yazılıyor
    nasıl oluyor
    bari durdurup yazsa
    acaba fahri müfettişlerden biri mi yazdı bu telefon ile konuşma cezasını
    quote:

• Yok polis yazdı, hatta ben de şüphelenip bir polis arkadaşa sordum, artık arkadan plakaya ceza kalktı dedi, sana tebliğ etmesi lazım dedi. Ama yazmış işte. İtiraz etsem belki yırtarım ama uğraşmak istemiyorum 45 TL'yi verip kurtulucam bir daha da kalabalık kavşaklarda telefonla konuşmıcam..
  • ( Bknz. Yeğen katili nasıl olunur )

Sinirimden ne yapacağımı bilemiyorum. Sormadan etmeden gidip abarth mı abartı mı ne zıkkımsa o egzozdan taktırmış. Kafam şişiyordu 50 defa "git değiştir bir daha da arabanın orasıyla burasıyla oynama" dedim. Değiştirmedi akşam akşam 128.-TL haşırt. Yahu ruhsatı bırakayım yarın orjinal egzoz taktırıp getirip göstereyim ıı ıh. 128 lirayı cep harçlığına versem, götürüp tıka basa yemek yedirsem, üstüne başına harcasam içim yanmaz. Yazık günah ya

Sinirlerim alt üst. Bu gece bu cezayı ne yapıp ne edip yatırıp yarın sabah unutmak istiyorum. Ya da yarın katil olabilirim. Netten ödeyipte sorun yaşayan oldu mu? Erken ödeyeceğim için sistem indirimi otomatik olarak mı belirliyor?
  • arkadaşlar geçen hafta, yolboyu park nedeniyle ceza yedim (61 tl), tutanak elimde fakat tebligat gelmedi(posta yoluyla gelecekmiş.) Bireysel internet şubesinden onu yatırmak için girdiğimde başka bir borç gördüm ve şok oldum;

ben arabamı 2009 eylülde aldım ama ceza 2008 ekime ait. Yani benden önceki araba sahibine. Vergi dairesinden araba temizdir kağıdı alındı ve notere de verdik.
    Böyle bir durum nasıl olur anlamıyorum. Ceza gecikme faizi ile 90tl olmuş, tebligat tarihi yine 2008 sonu.

Bir arkadaşım bişey tutturamayacağımı borcu ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Böyle saçma bir durum olabilir mi? Ben sorumlusu olmadığım bir borcu bir de faizini neden ödeyeyim. Başınıza böyle bir durum geldi mi? siz ne önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearalive

arkadaşlar geçen hafta, yolboyu park nedeniyle ceza yedim (61 tl), tutanak elimde fakat tebligat gelmedi(posta yoluyla gelecekmiş.) Bireysel internet şubesinden onu yatırmak için girdiğimde başka bir borç gördüm ve şok oldum;

ben arabamı 2009 eylülde aldım ama ceza 2008 ekime ait. Yani benden önceki araba sahibine. Vergi dairesinden araba temizdir kağıdı alındı ve notere de verdik.
    Böyle bir durum nasıl olur anlamıyorum. Ceza gecikme faizi ile 90tl olmuş, tebligat tarihi yine 2008 sonu.

Bir arkadaşım bişey tutturamayacağımı borcu ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Böyle saçma bir durum olabilir mi? Ben sorumlusu olmadığım bir borcu bir de faizini neden ödeyeyim. Başınıza böyle bir durum geldi mi? siz ne önerirsiniz.

Haziranda sıfır araç aldım. Ancak bankadan aracın plakasını girdiğimde benden önceki sahibinden kalan toplam 2000 TL'ye yakın 4-5 tane ceza var. Ancak vergi dairesinden temiz kağıdı alınıyor. Sorduğumda benden önceki cezaların beni ilgilendirmediğini söylediler.
  • Yani arabayı satmak istediğimde, temiz kağıdı alabilirm öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearalive

Yani arabayı satmak istediğimde, temiz kağıdı alabilirm öyle mi?

Evet. Senden önceki cezalar seni ilgilendirmez.
  • 2007 de sıfır bi scooter almıştık daha 3 gün önce 2006 da aydın izmir çeşme otobanında gişelerden kaçak geçtiğimi belirten bi ceza geldi.
  • 2005 tarihli bir trafik cezası bana ne teblig edildi hiç bir belge yok,İnternetten Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinden Motorlu Taşıtlar Vergisini ödedim şans eseri trafik cezaları bölümüne girdigimde 2005 yılının ağustos ayından cezam oldugu gözüküyor ama bana ne bir belge geldi sadece internette görünen bir ceza,Nisan sonunda arabanın muayene zamanı geldi.Bu ceza orda kesin gözükçek bu cezaya itraz edebilirmiyim çünki cezayı yedigim araba ile dışarı hiç çıkmadım evin önünde durdu bütün gün ACİL YARDIM EDEMİSİNİZ.
  • 1 haftadan geç tebliğ edilen cezaların ödenme yükümlülüğü mahkeme kararıyla kaldırılmış sanırım.Bununla ilgili bir vatandaş açtığı davayı kazanmış geçenlerdeLinkten ayrıntılara ulaşabilirsiniz ;

http://www.t24.com.tr/content/newsdetail.aspx?cat=34&newscode=75109

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 20 Nisan 2010; 21:04:58 >
  • trafik cezalarını 15 gün geçmeden ödeyerek indirimden yararlanmakta fayda var...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.