- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
UYGUN LASTİK ÖNERİSİ(GT RADİAL?)
202 Cevap37907 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1168 Mesaj
30 Haziran 2009; 22:19:23 

Opel vectra aracıma 195 65 15 ebatında lastik almam gerekiyor ancak fiyat önemli.Bugün dolaştım gt radial continentalin yan ürünüymüş ilk defa duydum yumuşak ve fiyatıda 115 tl peşin.Bu nasıldır aceba?Lassa impetus revo 125.pirelli hiç sormadım ama sizce hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberti -- 30 Haziran 2009; 23:53:56 >

1168 Mesaj
2 Temmuz 2009; 0:49:08 

Hiç gt radial kullanan olmadımı?

6356 Mesaj
2 Temmuz 2009; 0:54:04 

gt radial hiç kullanmadım yada kullanan görmedim. ucuz yollu güzel lastik dersen
http://www.lastikturk.c...uctDetails.aspx?id=2843
http://www.lastikturk.c...uctDetails.aspx?id=2386
gt radial'den daha tanınmaktalar. toyo konusunda bildiğim bir şey var biraz dayanıksız uzun km gitmiyormuş ama güvenlik konusunda sorunu yokmuş.

İmzasız...

4261 Mesaj
2 Temmuz 2009; 15:10:42 

Arkadaşım aynı ebetlarda dunlop sp300 tanesi peşin 110 lira ya aldım japon malı Gt radial die bi lastik duymadım hiç güvenme derim , kumho yada hankookta işini görür...

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

1615 Mesaj
2 Temmuz 2009; 15:22:27 

quote:

Orjinalden alıntı: budak_1903

gt radial conti yan ürünü değildir.bildiğin dandik çin markasıdır.kesinlikle uzak durun.
uygun fiyatlı lastik alacaksanız.kumho veya hankook(jettalar da kullanılıyor) alabilirsiniz.

aynen arkadaşın da dediği gibi gt radial 20000 km de tel kıran bir markadır. çin değil de ya kore ya tayvan malı olması lazım. uzak durmanızı tavsiye ederim.

petlasın markası starmaxx düşünebilirsiniz . hem uygun hem kalite olarak iyidir. eski petlas kalmadı artık güvenle alabilirsiniz.

1198 Mesaj
2 Temmuz 2009; 15:48:52 

Tayvan malıdır lassa tavsiye ederim 10 lira az fark

1168 Mesaj
2 Temmuz 2009; 20:47:15 

2 lastikte maximum 20tl oynuyor lassa ile diğerleri arasında.Lassa impetus kullandım sert olması dışında iyiydi.gt radial almayacağım kesin şimdi teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

626 Mesaj
3 Temmuz 2009; 3:06:23 

quote:

Orjinalden alıntı: budak_1903

gt radial conti yan ürünü değildir.bildiğin dandik çin markasıdır.kesinlikle uzak durun.
uygun fiyatlı lastik alacaksanız.kumho veya hankook(jettalar da kullanılıyor) alabilirsiniz.

Nasıl yani çok övülen abartı fiyatlarla satılan bildiğimiz Doğuş otonun getirdiği VW JETTA mı
Okadar para ver kalitede Bmw mercedes Audiye yaklaştıgını söyle lastigin KUMHO olsun ilginç geldi.

Pejoya laf ederler fransız caz naz MİCHELİN PİLOT koyuyor.

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

355 Mesaj
3 Mart 2010; 0:54:51 

kumho ve hankook lastiklerini nasıl bilirsiniz arkadaşlar?

4046 Mesaj
3 Mart 2010; 1:03:02 

iyi bilirizzzz.....

işin sakası bı yana kumho yu pek bılmıyorum ama hankook'ların ıyı oldugunu pek soyleyemıcem yol sesını fazla alıyolar oldukca sert lastık ayrıca fren mesafesıde cok ıyı degıl ıslak zemınde fena degıl ama contınenal ıle arasında baya fark var...

526 Mesaj
3 Mart 2010; 16:15:09 

HANKOOK kullanıyorum, GOLF 3 kasa aracımda 195-60-R15 ebadında, bu lastiği internette aptığım araştırmalar neticesinde aldım, testlerde (ADAC'tı galiba) sessiz, yumuşak olması ile ön plana çıkmıştı, slikalı su tutmayan bir lastik bir önceki lastiğim impetus tu, hankook ses impetusa göre en az %50 daha sessiz bana göre yaklaşık 40000 km dir kullanıyorum, 10000 dha gidecek durumda 4 lastikte daha hiç tamir görmedi, HANKOOK kore üretimi ve birçok tanınmış oto markasında fabrika çıkış lastiği, fiyatı da diğerlerine göre oldukça cazip

1024 Mesaj
8 Nisan 2010; 20:12:58 

.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin-C -- 3 Eylül 2011; 19:47:35 >

Mercedes-Benz 190E 2.3

21 Mesaj
31 Mayıs 2010; 13:24:45 

walla ben gt radial aldım 4 adedini 400 tl ye 5. ayda takla atıyordum normal otobanda giderken patladı bi anda indim baktım lastiğin üst tarafı hiç yok piyasada sadece yanaklar kalmış kesinlikle tavsiye etmiyorum sakın ama sakın almayın uzak durun

murat

1024 Mesaj
31 Mayıs 2010; 17:17:39 

Hocam Onun Lastikler Ne Alakası Var...Goodyear Olsa Yolda Bişey Batsa Etse Patlamayacakmıydı....

Mercedes-Benz 190E 2.3

13 Mesaj
6 Ekim 2010; 17:34:21 

bende GT radial chanpıra SXT m+s gerçek 4 mevsim lastik aldım. Birigstone er300 ün sertliğinden bıkmıştım. Dişler sağlam ama hamur taş gibi olmuştu. Bu lastik yumuşak ve her mevsim kışta ve yazda orta seviyede performans veriyor. Godyear vektörü satıcıları dahi önermediler o yüzden almadım.

GT radial Endonezya malı kağucçuğun anavatanı burasıymış. dünyaya buradan satılıyormuş. Mersedeslerin ve BMW nin üzerinde gösterince birkaçtane bende neden olmasın dedim. Fiyatıda gayet uygun oldu biraz pazarlıkla bakalım km ler ilerledikçe daha iyi anlıyacağız detaylarını.

64 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:18:06 

59 Mesaj
6 Ekim 2010; 21:23:17 

Sen, PETLAS Imperium PT515 195/65 R15 al arkadaşım.

En büyük güç, zamanı en iyi kullananın eline geçer. Zamanı iyi kullanan kişi, pişmanlığa düşme talihsizliğini yaşamayan kişidir...Comm@gene

13 Mesaj
7 Ekim 2010; 9:06:29 

quote:

Orijinalden alıntı: comm@gene

Sen, PETLAS Imperium PT515 195/65 R15 al arkadaşım.

Petlasın hem ağır hem sert ve balans tutmamasından dolayı vazgeçtim. GT radiali birkaç bayi F/P olarak çok övdü bakalım denemeden anlayamayız.

quote:

Orijinalden alıntı: sdrturhan

valla önüne gelen sallıyo yok şunun yab ürünü yok bunun gt radial eski bir lastik ama pek bir haltada benzemeyen bir lastik

bir arkadaş hankook önermiş kesinlikle uzak durun benim fiestanın üzerinde geldi şuanda arabayı yolda tutamıyorum ufak bir frende hemen kayıyor araba

bir kaç ay sonra michelin takacağım katlanamıyorum valla

İlk izlenimlerim GT radial hakkında kuru zemin ani frenejda ABS ler son ana kadar devreye girmiyor. Hamuru oldukça yumuşak bu tutunmayı artttıryor ama seste yapmıyor. ıslak zeminde şu ana kadar zorlamadım ama ankara bugün yağmurlu müsait bir yolda denerim.Virajlarda iyi olacağını tahmin ediyorum ama denemeye niyetim yok Burada tecrübelerimizi paylaşıyoruz isteyen faydalanır isteyen yararlanmaz. Forumların amacıda bu değilmi zaten.

3044 Mesaj
7 Ekim 2010; 14:16:19 

50 lira fazla olsun sağlam olsun
sonuçta hayat yani Allah korsun kaza olduğunda keşke o 50 lirayı verseydim dersiniz
conti yada michelin

Threesome, foursome, handsome...

2313 Mesaj
7 Ekim 2010; 17:22:28 

Arkadaşım uygun istiyorsan dunlop lm703 ü 105tl ye bf goodrich i G Grip i de 100tl ye alabilirsin ki taksitli fiyatları bu .
Hiç bulaşma o taraklara .
Birde kumhonun kh 17 si var bulursan onu 100tl ye al ancak genelde kh 15 i sunuyorlar müşteriye ki o ise ıslakta pek iyi değil.

merhaba

689 Mesaj
3 Kasım 2010; 21:11:16 

Arkadaşlar ikinci el bir araç aldık, üzerinde Radial N 3000 model 225 tabanlı V tipi lastik var. Bu lastik hakkında pek yorum bulamadım. Bilgisi olan var mı bu model hakkında? Lastikler yeni takılmış ama değiştirsek mi değiştirmesek mi kararsızız...

2 Mesaj
21 Kasım 2010; 10:20:41 

merhaba arkadaşlar 1 yıldır gt radyal lastiklerini satıyorum..gönül rahatlığı takabilirsiniz..şimdiye kadar arızalı lastik dönüş olmadı.hiç bir lastiğin güvenlik sorunu yoktur..ama yol tutuş,yakıt tasarrufu,fren emniyeti vs.gibi detayları araştırmak gerekiyor...lastik hakkın da takıldığınız yer varsa yardımcı olabilirim..hepinize kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum..ugur kardas aksehir konya

17 Mesaj
6 Haziran 2011; 10:02:33 

Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 7 yıldır GT RADIAL marka lastik kullanmaktayım. Aracımda eskiden CHAMPIRO GTX deseni vardı. Geçen sene lastik değişiminde GT RADIAL CHAMPIRO HPY deseni taktım. Yok tutuşu mükemmel, en önemlisi çok sessiz bir desen.

GT RADIAL markası Endenozya malı bir ürün. İlk alacağımda baya bir araştırma yapmıştım. Üretim kapasitesi çok yüksek ve ünlü markalardan birisi. İtalya, Fransa ve Amerika da çok tutuluyor.

Lastiği ilk aldığımda takan arkadaş balans ayarı yaparken lastiğin balansını mükemmel bulmuştu. Hatta kışlık lastiklerimi bile bu marka tercih ettim.

Eskiden aracımda markalı bir lastik vardı. Tabi doğal olarak ilk önce bu markayı araştırdım. Toplamda o markanın %30 daha fazla fiyat olduğunu görünce başka markalara baktım. Lastik ustası bir drag yarışçısı dostum lastikte, en ucuz ve en pahalı arasında güven farkı olmaz, ufak tefek konfor farkı yaşarsın demişti. Fakat GT markası lastiklerde eskiden çok daha iyi bir konfor aldığımı söyleyebilirim.

Son olarak bu firmanın İtalya web sitesinde yıllık 110 milyon adetle dünyanın 150 ülkesinde satıldığını belirttiklerini hatırlıyorum. Problemli bir ürün olsa bu kadar bir pazarı nasıl bulabilir.

Bende hassas birisi olduğum için arkadaşlar tecrübemi uzunca sizinle paylaşmak istedim.

Yolunuz daima açık olsun...

44 Mesaj
3 Eylül 2011; 14:49:17 

ilk mesaja göre baya iyi sayılırsın..gt satıyorsun anlaşılan ...hangi firma

12 Mesaj
11 Eylül 2011; 15:54:36 

Merhaba,
aracıma lastik ararken bu forumu gördüm.
2009 yılı ağustosunda aldığım GT Radial Champiro lastikler ile 60000 km yapmış bulunuyorum.
son 1 yıldır lastikler şehir içi yavaş giderken ani frende kızaklama yapıyor (kayıyor). lastiklerin diş derinliği halen iyi olmasına rağmen kılcal çatlaklar artmış durumda.
kuru zeminde frende kayan lastik ıslaktada aynı durumda. o nedenle aracı hep temkinli kullanıyorum.
Lastik genel olarak orta ve altı seviye bir lastik.
daha önce 3 yıl fulda kullandım ve düşük hızda giderken frende kayma yapmıyordu!
fulddan sonra daha alt seviye bir lastik aldığıma şimdi çok pişmanım.
yeni alacağım lastikleri ADAC testlerinden geçer not almış markalarından seçmeyi planlıyorum.
Zaten testlerde yüksek puan alan lastikler de herkesin iyi bildiği güvenilir ve fiyatları yüksek olan markalar:)

2314 Mesaj
11 Eylül 2011; 16:29:42 

Dunlop lastikler japon değil arkadaşlar fransız malıydı goodyear satın aldı fulda dunlop goodyear çatısı altında üretiliyor...

473 Mesaj
11 Eylül 2011; 16:50:34 

bilmeyenler için yazıyorum;gt radial endonezya malıdır.güvenli bir lastik değildir.

'08 CIVIC Elegance F1

5 Mesaj
4 Ekim 2011; 16:37:08 

bilmeyenler için yazıyorum gt radial dünya lastik üreticileri sıralamasında hatırı sayılır bir yere sahip, güvenilir bir markadır. bir halta da benziyor aşağı yukarı, şöyle bir bakınca. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hastalığına yakalanmış bazı arkadaşlar. gayet yumuşak, yol tutuşu gayet başarılı, fren mesafesi ortalama üzeri bir lastik kadar iyi ve gürültü seviyesi oldukça düşük. gt satmıyorum bizzat kullanıyorum ve kullanımını tavsiye ediyorum. öptm, kib, pls, bye.

Taçsız Kral

2314 Mesaj
4 Ekim 2011; 18:15:57 

Hocam birinci sınıf lastikler goodyear continental bridgestone michelin sanırım nokianda var iskandinav ülkesinden bunlar adac testlerinde ilk 5 te olur fiyatlarıda 180 200 civarı genelde. fulda lassa dunlop vs ikinci sınıf, senin bu söyediğinde yani gt ve diğerleride 3 cu sınıf.
Bence en azından fulda lassa dunlop tan birini al diyorum. bende baktım baktım en son bridgestone turanza almıştım 180 e.

17 Mesaj
10 Ekim 2011; 21:21:47 

GT RADIAL HAKKINDA
1951 Yılında, Endonezya'da, faaliyetlerine başlayan PT. GAJAH TUNGGAL Thk., 2010 yılında grup iştiraki GİTİ TIRE PLE.LTD. ile birlikte, konsolide 110 Milyon adet/yıl üretim seviyelerine ulaşmış sektör devi lastik üreticilerindendir. 2009 yılında, konsolide lastik cirosu 2435.9 milyon doları aşmış olup, bu haliyle, Dünya lastik üreticisi firmalar ciro sıralamasında 11. sırada yer almaktadır. Yatay entegrasyonunu, kendi bünyesindeki Sentetik Kauçuk ve Kord bezi üretim fabrikaları ile geliştirmiştir.

2004 yılında, GROUP MİCHELİN FRANCE' NİN % 10 hissesine sahip olduktan sonra, Endonezya'da, Michelin markalı ürünlerin tek satıcısı olarak ülkenin tamamına yayılmış Tire Zone perakende satış zincir mağazalarında pazarlamaktadır.

150 ülkeden fazlasında satılan GT Radial lastiklerinin üretim hattında, tüm lastik ürün gruplarının imalatı yapılırken, yeni üretim trendindin temelinde basık serili ultra yüksek performans ve 4*4 SUV araç lastikleri üretimi yer almaktadır. AR- GE çalışmalarına ayırdığı bütçelerle, sektörünün önde gelen firmaları arasındaki GT Radial'in, defalarca kazandığı "Ülkenin En İyi Yönetilen Firması" ödülünün yanında, trafiğe çıkmak amacıyla üretilmiş tüm ürünlerinde başta DOT( Amerikan Ulaştırma Bakanlığı Kalite Standartları) E Mark ( Avrupa Topluluğu Ülkeleri Kalite Standartları) ve ISO belgelerinin yanında, birçok diğer ülke ve kuruluş güvenlik ve kalite tescil belgeleri mevcuttur.

Kaynak: gtradial-tr.com web sitesi

17 Mesaj
10 Ekim 2011; 21:36:11 

Arkadaşlar

Bu konudaki bilgi kaynağım drag yarışçısı bir dostum olmuştur. Kendisinin bir sözünü iletmek isterim; "Lastik markalarının hepsinde güven ve kalitede çok fazla fark bulamazsın. Fark en çok vereceğin paradadır, günümüz teknolojisinde kalite standartlarını eşitleyen tüm markalar incelendiğinde farkların azaldığını" söylemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newtime -- 10 Ekim 2011; 21:52:20 >

17 Mesaj
10 Ekim 2011; 21:38:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Cogi

Merhaba,
aracıma lastik ararken bu forumu gördüm.
2009 yılı ağustosunda aldığım GT Radial Champiro lastikler ile 60000 km yapmış bulunuyorum.
son 1 yıldır lastikler şehir içi yavaş giderken ani frende kızaklama yapıyor (kayıyor). lastiklerin diş derinliği halen iyi olmasına rağmen kılcal çatlaklar artmış durumda.
kuru zeminde frende kayan lastik ıslaktada aynı durumda. o nedenle aracı hep temkinli kullanıyorum.
Lastik genel olarak orta ve altı seviye bir lastik.
daha önce 3 yıl fulda kullandım ve düşük hızda giderken frende kayma yapmıyordu!
fulddan sonra daha alt seviye bir lastik aldığıma şimdi çok pişmanım.
yeni alacağım lastikleri ADAC testlerinden geçer not almış markalarından seçmeyi planlıyorum.
Zaten testlerde yüksek puan alan lastikler de herkesin iyi bildiği güvenilir ve fiyatları yüksek olan markalar:)

Arkadaşım bu lastikle 60.000 km yaptıysan size de lastiğide tbr ediyorum.

Şu an piyasada bir markanın ürününü 30 000 - 50 000 km kullanma şansınız var mı?

Yaşım 38 ve 18 yıldır araç kullanırım. Bir lastiği ortalama 30-40 000 km den fazla kullanamadım.

Hele şimdi lastiklerde silica diye bir malzeme kullanılıyor. Bu genelde kış lastiğinde yoğun kullanılan bir madde. Lastiğin çok soğukta bile yumuşak kalmasını sağlıyor. Artık bir çok marka 4 mevsim lastiklerinde bu silica malzemesini kullanmaktaki bu lastiğe daha yumaşak bir kıvam ve daha iyi bir yol tutuş sağlamakta. Dolayısıyla eskiden 50 000 km giden ortalama tüm lastik markaları artık 40 000 km lerde değişmesi gerekiyor.

5 Mesaj
22 Ekim 2011; 10:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

Arkadaşlar ikinci el bir araç aldık, üzerinde Radial N 3000 model 225 tabanlı V tipi lastik var. Bu lastik hakkında pek yorum bulamadım. Bilgisi olan var mı bu model hakkında? Lastikler yeni takılmış ama değiştirsek mi değiştirmesek mi kararsızız...

lastiğin markasının nexen olması muhtemel. roadstone da olabilir ki kendisi nexen'in alt markasıdır. N3000 deseni tutulan bir desendi, sportif görüntüsü açısından ancak genel olarak yaşattığı gürültü problemi nedeni ile artık yönlü desenler pek tercih edilmiyor. sana tavsiyem lastikler yeni ise kullan kendi sınıfında başarılı bir lastik ancak kış geliyor kış lastiklerini mutlaka tak iklimi sert olan bi şehirdeysen;) aracın markası modeli de önemli tabi spor bir arabaysa güzel olabilir o lastiklerle. sormak istediğin başka şeyle olursa sorabilrsin.

Taçsız Kral

49 Mesaj
28 Kasım 2011; 15:48:44 

GT Radial Champiro WinterPro kış lastiği ADAC test sonucunda ''befriedigend'' yani tatminkar olarak nitelendirilmiş. Fiyat/performans oranı düşünüldüğünde alınabilir gibi görünüyor. Kış lastiği araştıran arkadaşların bilgisine.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

14685 Mesaj
28 Kasım 2011; 16:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: drberti

Opel vectra aracıma 195 65 15 ebatında lastik almam gerekiyor ancak fiyat önemli.Bugün dolaştım gt radial continentalin yan ürünüymüş ilk defa duydum yumuşak ve fiyatıda 115 tl peşin.Bu nasıldır aceba?Lassa impetus revo 125.pirelli hiç sormadım ama sizce hangisi?

İyi bir lastik değil VW bazı modellerine bu lastikten takıyordu yakın zamana kadar şimdi hala takıyormu bilmiyorum.
Baldızın poloda da vardı lastiğin dişleri pul pul döklüyordu

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

245 Mesaj
28 Kasım 2011; 16:43:13 

uygun fiyatlı lastik alınacaksa petlas alın
oda malezyadan getirtiyor kauçuğu
gt radialın continental ile alakası yok bu arada
onun alt markası uni royal

IstanBul - München - Los Angeles
Otomobillerle Yaşamak - Lieben Autos - Living With Cars

2 Mesaj
25 Ocak 2012; 17:15:24 

arkadaşlar ben kullanıyorum gt radial kış lastikleri takılı şimdi lastiklerde hiç sorun yaşamadım oldukça yumuşak lastikler yol tutuşu da gayet güzel fiyatıda cazip geldi bana

557 Mesaj
25 Ocak 2012; 18:11:05 

GT Radial Mercedes ve BMW'nin tayvan ve endonezya'daki tüm araçlarında fabrika çıkış olarak kullandığı bir lastik. pazarın büyük oyuncularından biri aslında, sadece tr'de çin malı falan sanılıyor.

bende GT champiro bax 2 kullanıyorum, çok iyi bir lastik değil işin doğrusu (: fakat kuru zeminde en azından yol tutuşu gayet iyi, çekişi ise ortalama, ıslakta da eh işte, Kumho'dan kötü değil yalnız onu söyleyim. yumuşak denebilecek bir lastik, sessiz sayılır da.

ancak Champiro Hpy ve Hpx gerçekten çok başarılı lastikler, Auto&motor sport'un yaz lastikleri testinde kuru zeminde en iyi yol tutuş zamanını yapmışlardı (rakipler Michelin, Conti, Pirelli vb) üstelik ıslakta da kabul edilebilir dereceleri vardı, tabi zamanla tradewear nasıl olur, nasıl yıpranma gösterir onu bilemiyorum.

Bax, bax 2 gibi lastikler çok iyi değil, kış lastiklerini de ben olsam tercih etmem fakat Hpx-Hpy serileri fiyat/performans konusunda oldukça ünlü lastikler, özellikler amerika pazarında.

473 Mesaj
25 Ocak 2012; 23:27:09 

quote:

Orijinalden alıntı: kamil adam

lastiğin markasının nexen olması muhtemel. roadstone da olabilir ki kendisi nexen'in alt markasıdır. N3000 deseni tutulan bir desendi, sportif görüntüsü açısından ancak genel olarak yaşattığı gürültü problemi nedeni ile artık yönlü desenler pek tercih edilmiyor. sana tavsiyem lastikler yeni ise kullan kendi sınıfında başarılı bir lastik ancak kış geliyor kış lastiklerini mutlaka tak iklimi sert olan bi şehirdeysen;) aracın markası modeli de önemli tabi spor bir arabaysa güzel olabilir o lastiklerle. sormak istediğin başka şeyle olursa sorabilrsin.

her şeyi sen biliyorsun kamil.gt radial da balans tutmama yada araçta sağa-sola çekme gibi sorunlarla karşılaşılıyor.eskiden gt radial satıyordum ben...

'08 CIVIC Elegance F1

14685 Mesaj
26 Ocak 2012; 8:28:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

iyi bilirizzzz.....

işin sakası bı yana kumho yu pek bılmıyorum ama hankook'ların ıyı oldugunu pek soyleyemıcem yol sesını fazla alıyolar oldukca sert lastık ayrıca fren mesafesıde cok ıyı degıl ıslak zemınde fena degıl ama contınenal ıle arasında baya fark var...

Continental ile arasında tabi fark olacak biri 130 biri 200tl lik lastik.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

14685 Mesaj
26 Ocak 2012; 8:30:45 

Lassa impetus revo diğerlerine göre daha pahalıdır örneğin 185-60-15 ebadı 180tl.
Ben size Hankook K425 Kinergy Eco öneririm yumuşak çevreci yakıt tasarruflu sloganlarıyla piyasaya çıktı kendimde bizzat inceledim

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

39 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:30:06 

Aracım bmw şu an ben de gt radial taktım aracıma, daha önce altenzo marka bir lastik takmıştım 9 ayda lastik ebatından mı janttan mı bilinmez yanaklarda şişme oldu. Jant ve lastiği değiştirdim. Şimdilik iyi görünüyor. Taktıktan sonra balans ayarına götürdüm, sadece 1 lastikte balans çıktı onu da yanlış takmışlar takarken tam oturmamış, söküp taktılar yeniden düzeldi. Fakat balans ayarı yapan usta, gt radiallerde genelde balans sorunu oluyor demişti. T.C.'nin yollarını düşünürsek en iyi lastiği taksak bile, bilinmeyen bir çukurun gazabına uğrayabiliriz. Arkadaşım Michelin kullanıyor, uzun yolda çukura girmiş, lastikte minik minik delikler oluşmuş. Lastiğin hani diş seviyesi iyi bile olsa, bayatlamasından dolayı 1 yıldan fazla kullanmamak gerek diye düşünüyorum. Belli bir süre kullandıktan sonra zaten hissediyorsunuz lastiğin bayatladığını. Aynı zamanda motosiklet kullanıcısıyım, bazı lastiklerin kaucuğu yumuşak oluyor iyi yol tutuyor çabuk bitiyor, bazısı sert oluyor diş seviyesi bitmeden lastik bayatlıyor yol tutmuyor. Gt den de şimdilik memnunum.

Kim vurduya gittim. Gelecem!

20 Mesaj
26 Ocak 2012; 12:08:22 

Arkadaşlar birkez daha anladımki her zaman ucuz mal kalitesiz mal değildir. aracımdaki pirelli P7 yerine bi arkadaşımın tavsiyesi ile SUNTEK diye bir lastikle değiştirdim. Lastik YOkohomanın fabrikasında üretiliyormuş. ama adını duymadığım için ilk başta çok sıcak bakmadım . daha sonra lastiği kullanmaya başladıktan sonra lastik sessizliği konfor ve yol tutuşunun ne olduğunu anladım 20000 km oldu. çok memnunum. Bulabilirseniz hiç kaçırmayın yarı fiyata 2 katı performans

14685 Mesaj
26 Ocak 2012; 16:03:12 

Suntek
Bilmediğimiz kimbilir daha ne markalar var.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

4 Mesaj
30 Ocak 2012; 15:24:59 

Arkadaşlar artık lastik konusunda çoğu fabrika aynı teknolojiyi kullanıyor. Ancak ülkemizde pahalı olan kalitelidir algısını yerleştiren firmalar lastiklerini pahalı fiyatlardan satıyorlar. Ben de Gt Radial kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca alırken bana da çin malı falan dediler korktum biraz araştırdım endonezya menşeili bi markaymış. Yol tutuşu f/p gibi faktörler göz önüne aldığımda beklediğimden fazlasını buldum sorun olursa yine yazarım burda. saygılarımla kazasız belasız günler dilerim.

4 Mesaj
30 Ocak 2012; 15:34:13 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtan28 -- 31 Ocak 2012; 10:53:06 >

20 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:24:54 

19 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:50:00 

Gt radıal markasıyla ilgili olarak bende araştırma yapıyorum.. 1-2 lastik firmasıyla görüştüm..Endonozya menşeiliymiş..Hangi desenler tercih ediliyor..Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi..

Alma Mazlumun Ahını.............

2 Mesaj
15 Şubat 2012; 10:50:32 

kardeş gt radial da champıro hpx ve hpy çok güzel lastikler performans ve konfor açısında oldukça iyiler

4007 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Suntek
Bilmediğimiz kimbilir daha ne markalar var.

merhabalar.. ben de bilinen bir lastik hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.. isterseniz önce bugün başıma geleni anlatayım.. laguna III 1.5 dci 2009 model aracımla( michelin 215/50 R17 takılı) ilçeye giderken nispeten çakıllı bir mevkiye gelince araçta bir titreme başladı.. birkaç saniye sonra normal bir titreme olmadığını tekerin patladığını anladım hemen sağa çektim.. bu arada hızım 70-80 km/s arasıydı allahtan bir de baktım ki ne görem lastiğin dışa bakan yanak tarafı neredeyse tamamen yarılmıştı. yarılmış ama nasıl yarılmış.. lastiği jantta tutan tamamen içe bakan yanak tarafı yani dışa bakan taraf komple yarılmış.. hayret ettim çünkü hızlı değildim ve en fazla 40-50 metre ilerledim(yani 2-3 saniye sonra) ve durdum..

neyse aracı bıraktık başka bir araçla ilçeye acilen gittim işim vardı hallettim hemen dönüşte lastiği kendim değiştirdim.. bu arada laguna III'ün lastiğini 5 dk dan kısa bir sürede değiştirebilecek kadar kullanışlı bir kriko koydukları için renault'a buradan taaa fransaya kadar tşk ederim.. döndük şehre gittik renault servisine.. aracıma uygun michelin primacy hp vardı fiyatına ne dese beğenirsiniz? tek bir adet lastik tamı tamına 605 TL dedi adam.. jantla birlikte mi diye takılmadan edemedim adama

hal böyle olunca lastik araştırmaya başladım.. benim ''lastik'' dememe bakmayın zira ''onlar halka değil fil'' sloganına yaraşır bir bedelle satılıyorlar piyasada..
ilk defa duyduğum gt radial ile ilgili araştırma yaparken başlığı gördüm size de danışayım dedim.. bir de dunlop un aracıma uygun bir lastiği var onun da linkini vereyim;

http://www.hepsiburada....goryId=259720#Gorseller

tavsiyelerinizi bekliyorum.. (her bütçe ve kaliteye göre tavsiyeleriniz dikkate alınacaktır).. herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..

4007 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:54:34 

gt radial ın şöyle bir modeli var mesela; (özellikle denediğiniz modelleri paylaşırsanız sevinirim)

http://lastiksatinal.co...95w_xl_nt5000-2368.html

498 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:58:30 

Geçen hafta Megane II aracıma Petlas 4 mevsim 4 adet lastik aldım 620 tl 6 ay tasitle + yol yardım hediye suan çok memnunum lastiklerden petlasıda tavsiye ederim.

SAMSUNG GALAXY S III

4007 Mesaj
21 Şubat 2012; 22:04:32 

michelin ile ilgili kendi görüşlerimi de paylaşayım; şu an aracımda takılı olanlar henüz dişlerine bakarsanız yaza kadar idare eder bir görünüm arz ediyordu fakat ıslak ve özellikle karlı buzlu zemin performansını açıkçası ben pek beğenmedim.. yani bu lastiğin günümüzdeki muadili sayılabilecek modeller eğer 500 tl nin üstünde bir bedelle satılıyorsa haliyle insanda beklenti biraz artıyor.. bir de bugün başıma gelen bu olay da cabası.. gerçi bu hususta micheline pay çıkarmak ne derece adil olur onu da tam kestiremiyorum açıkçası.. malumunuz yollar duble olunca çukurlar da duble oluyor ülkemizde malesef .. yine de 600 TL tutarında bir lastik nasıl olur da şehirler arası yolda yarılır açıkçası ben hala şaşkınım..

araştırma yaparken bir de bridgestone turanza er300 modelinin bayağı övgüler aldığını fark ettim.. bir de bu modelle ilgili tecrübelerinizi merak ediyorum..