Şimdi Ara

Yeni iPhone 3GS el yakıyor, piyasadan toplanabilir!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın iki hafta önce büyük bir tanıtım kampanyasıyla piyasaya sürdüğü iPhone 3GS hakkında şikayetler yağmaya başladı. Apple'ın sitesinin yanısıra teknoloji sitelerinde yeni telefonun aşırı ısındığı ve "tutulamaz" hale geldiği belirtiliyor. Ayrıca ısınmadan dolayı kasanın arka kısmında renk değişimi meydana geldiği de belirtiliyor. Renk değişimi sorununun özellikle beyaz iPhone 3GS'lerde görüldüğü açıklandı. Buna ilişkin fotoğraflar da internet sitelerinde yayınlandı. iPhone 3GS'in pilinin aşırı ısındığına dair şikayetler birçok internet sitesinde yer alıyor. Isınmanın, cihazın GPS ya da 3G özellikleri kullanıldığı zaman ortaya çıktığı belirtiliyor. Ancak sitelerdeki forumlarda bu şikayetleri doğrulamayan bazı kullanıcılar bunun bir "yalan kampanya" olabileceğini öne sürüyor. Apple iddiaları inceleyerek telefonun toplatılmasına ilişkin bir sorun olup olmadığını değerlendirecek.
    3GS'nin özellikle;
    > Şarj olurken kullanıldığında,
    > Telefon konuşması yaparken Wi-Fi açıksa,
    > Çok uzun telefon konuşmaları sırasında aşırı ısındığı belirtildi.

Kaynak:http://www.icihaz.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayfonsever -- 29 Haziran 2009; 12:14:26 >

• Kötü haber... Zaten ne oluyorsa beyaz kapakta oluyor. Siyah kapak ne sağlammış
  • Çok ciddi prestij kaybı olur bu durum...
  • Eğer doğruysa bu iş bize yarar elimizdeki 3G lerin değeri artar.Sahibinden satılık ısınmayan 3G
  • O zaman beklemem gider 3g alırım valla... :D
  • Hiç mi test etmiyorlar satışa çıkarmadan önce, bari çalışanına ver 1 ay öncesinden ne var ne yok gör önlemini al, tabi şov yapacaklar ya merak uyandıracaklar ya sızmasın bilgisi diye bunu yapamıyorlar.
  • Ben neden hiç böyle bir gelişme okumadım ? İlk defa bir Türk sitesinde duyuyorum bunu...

Ekleme:Biraz inceleme yaptığımda bazı kullanıcıların bu tarz sorun yaşadığını öğrendim ancak piyasadan toplatılabilir demek çok fazla abartı olmuş.2.Nesil çıktıktan bir süre sonrada ısınma sorunu var diye haberler yapılmıştı ancak Apple bunun AppStore'dan satılan programlardan kaynaklandığını söylemiş ve önlemini almıştı.Ondan sonrada ısınma sorunu gündeme gelmedi...

Ekleme 2:Apple'ın destek forumunda iPhone 3Gs için aşırı ısınma "overheating" için arama yaptım ancak bu konuyla ilgili hiç mesaj yazılmamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 29 Haziran 2009; 12:58:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nanaka9

Eğer doğruysa bu iş bize yarar elimizdeki 3G lerin değeri artar.Sahibinden satılık ısınmayan 3G

• arkadaşlar bende 3g s bekliyorum ama bu haberler doğru mu acaba ? bide beyaz kapak siyah kapak farkediyo mu ben beyaz almayı planlıyorum da
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

Ben neden hiç böyle bir gelişme okumadım ? İlk defa bir Türk sitesinde duyuyorum bunu...

Ekleme:Biraz inceleme yaptığımda bazı kullanıcıların bu tarz sorun yaşadığını öğrendim ancak piyasadan toplatılabilir demek çok fazla abartı olmuş.2.Nesil çıktıktan bir süre sonrada ısınma sorunu var diye haberler yapılmıştı ancak Apple bunun AppStore'dan satılan programlardan kaynaklandığını söylemiş ve önlemini almıştı.Ondan sonrada ısınma sorunu gündeme gelmedi...

Ekleme 2:Apple'ın destek forumunda iPhone 3Gs için aşırı ısınma "overheating" için arama yaptım ancak bu konuyla ilgili hiç mesaj yazılmamış...

Siz görememişsiniz, engadget mobile'da bakın isterseniz habere.
    http://www.engadgetmobile.com/2009/06/26/white-iphone-3gs-reportedly-overheats-turns-a-browner-shade-of/

• quote:

Orjinalden alıntı: painkiller004

Siz görememişsiniz, engadget mobile'da bakın isterseniz habere.
    http://www.engadgetmobile.com/2009/06/26/white-iphone-3gs-reportedly-overheats-turns-a-browner-shade-of/

Evet onu gördüm sonradan.Zaten mesajıma eklemelerimide yaptım

• kötü olmuş
  • sony nin pillerinde de olur bu durum. ne olacak yani insan yapısı sonuçta. müşteri mağdur edilmediğinde sorun sayılmaz bu.

abartılıcak bir durum değil. patriot füzelerinde de yazılım hatası vardı.
  • Bencede çok abartı iPhone3G'ler kapak çatlaması yüzünden ilk çıktığı zamanlarda yine böyle toplatılcaka haberleri vardı piyasada hiç bişi olmadı onun üzerine bi nesil daha üredi
  • eğer toplatıldığında garantili almışsak sorun olmaz götürüp "ısınmayan" 3gs alabiliriz ama yurtdışından garantisiz getirenler ne yapacak bilemiyorum

milyarlık bir alette sessiz tuşunun kopması, home tuşunun bozulması ve arka kapakta oluşan çatlağa yeni bir uyduruk sorun ekleniyor: bazı cihazların aşırı ısınması
  • Bence yalan haber olabilir.

Zira, tutulamayacak kadar ısınıyorsa o kapağın kararma aşamasını çoktan geçip, erimeye başlaması gerekir. Ortada bir saçmalık var ama nedir belli değil. Tabi ki araştırmak lazım.

mavs'ın dediği gibi, böyle bir alette bu tarz saçmalıkların olması hoş değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

Bence yalan haber olabilir.

Zira, tutulamayacak kadar ısınıyorsa o kapağın kararma aşamasını çoktan geçip, erimeye başlaması gerekir. Ortada bir saçmalık var ama nedir belli değil. Tabi ki araştırmak lazım.

mavs'ın dediği gibi, böyle bir alette bu tarz saçmalıkların olması hoş değil.

Arkasındaki kapağın hammaddesiylede alakalı o durum. Bazı maddeler ısıyla renk değiştirebiliyorlar. Sonuçta polimer bir bileşikten yapılmıştır o arka kapak. Bileşiğin ne olduğunu bilmeden bişey söyleyemeyiz. Yalan haber de olabilir doğru da olabilir.
  • 3G'lerde de ısınma sorunu vardı yeni modelde de böyle sorun olması resmen utanç kaynağı...
  • Yabancı forumlarda okuduğum sorunlardan bazıları
    Çatlama sorunu
    Şebeke çekme sorunu
    Ölü piksel sorunu
    Sarı ekran sorunu
    Batarya çabuk bitme sorunu

Aleti alacaksın 1800 para vereceksin sonra kutudan çıkarıp öncer çatlağı var mı (sonradan da olabilir tabi) sonra ekran sarı mı ölü piksel var mı şebeke iyi çekiyor mu diye bak.
    Tamam her alette sorun olabilir götürür değiştirirsin.
    Forumlarda konuşuluyor olması hepsinin böyle olduğunu göstermez milyon insan alıyor arasından belli bir kesim bu sorunlara maruz kalıyor o kadar da hata olur denebilir.
    Ama gene de mide bulandırıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.